Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidla umístění

 

PODMÍNKY OSVOJENÍ KOČIČKY SPOLKU www.kocicidepozitum.cz

 

Nový majitel se zavazuje poskytovat původní majitelce KoČIČÍ depozitum z.s.  pravdivé zprávy o stavu kočičky nebo kocourka s fotkami cca 4 x ročně. Požadujeme i oznámení v případě úmrtí osvojeného kočičáka.

 • Zájemce o kočičího mazlíčka musí být starší 18-ti let, musí mít s sebou platný občanský průkaz,  nebo jiný doklad totožnosti, poskytnout informace o prostředí kam by měla kočička jít bydlet, jak o ní bude pečováno po stránce výživy a veterinární péče, samozřejmostí je, že si pro ni zájemce k nám dojede.
 • Do nového domova je kočička nebo kocourek předáván na základě předávacího protokolu, který vymezuje práva a povinnosti jak nového, tak stávajícího majitele, to je KoČIČÍho depozita z.s.
   
 • Nový majitel je  povinen vrátit kočičku nebo kocourka zpět do depozita, pokud se o ně nebude moci nadále z vážných důvodů starat
 • Pokud si nový majitel osvojí nekastrované zvíře, zavazuje se nechat jej ve vhodném věku vykastrovat, což stvrdí svým podpisem a následně pošle depozitu potvrzení o kastraci.
   
 • Kotě, nebo dospělou kočku - kocoura si nový majitel může osvojit po vzájemné dohodě o podmínkách další péče. Nový majitel dobrovolně uhradí částečné náklady na očkování, příp. kastraci, pokud už byla provedena.
   
 • Při převzetí kočičky do vlastní péče je NUTNÉ a žádoucí přinést  si vhodnou, bezpečnou přepravku.
 • Kočičku si osvojujte pouze po zralé úvaze a  po zvážení vašich možností, míře trpělivosti a tolerance a pokud nemáte v rodině alergii. Zvíře není hračka, která je možná oodložit, když už mě nebaví. Je to zodpovědnost na několik let a i zvířátko odložením, či opuštěním trpí.

 

Kočičku nebo kocourka si můžete odvézt např.:

006.jpg 012.jpg
třeba takto: a nebo takto:

 

...a-jedeme-domu....jpg damianek-7.jpg
!!  ale nikdy ne takto:  !! !!  a už vůbec ne takto:  !!