Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků září 2017

4. 10. 2017

29.9.2017

Dobrý večer a vše nej Michalům. Odpoledne nám volali z kliniky Vetopet, že je konec měsíce a potřebují uhradit k poslednímu fakturu za Frídu. Nedalo se nic dělat , musel manžel jet. s tímto jsme se ještě nikdy nesetkali. Frídě je prý jen o malinko líp, takže zatím nic moc ani nejí. Když už byl ve městě, udělal nákup na víkend, zastavil se s kočkavárně pro věci, co nám tam dnes donesla pí.Bártová, díky moc, a zároveň vykastrovali kasičku, srdečné díky všem milým návštěvníkům kavárny. Dnes jsme za trojku dělali objednávku v Zoohitu, tak to alespoň něco pokryje. Cestou domů se stavil u pí.Dřevíkovské, která měla pro kočandy nadílku od svých zákaznic - salon Vivien. Děkujeme váženým zákaznicím tohoto salonu. Sami  s přítelem  Danem také přispěli granulkami a konzervami pro tu naši smečku.Srdečné díky. Domů přijel skoro za tmy a dosud kmitá okolo koček a to už je tma, jak v ranci. K večeři se dostane nejdřív v devět a to už padá únavou. Ráno dosekával zahradu, takže toho je na jednoho fakt hodně. A já si tu jezdím na vozejku..ještě, že zvládám dost aspoň doma, i když večer toho mám taky dost.

 

28.9.2017

Hezký sváteční den, a vše nej Václavům. Už včera jsme měli výsledky krve - Genuška je na tom trošku líp a u Frídy bili vetové na poplach - ledviny. Doporučili bez odkladu infuzní terapii. A protože mají na Neovetu v Čáslavi díky svátku zavřeno i prodloužený víkend, museli jsme najít jinou kliniku, kam bychom jí svěřili. Jak víte, využíváme služeb Vetmedikon Přelouč, ale tam není hospit, Neovet tedy zavřeno a jako třetí občas využijeme Vetopet Svítkov. To je od nás nejdál.Takže tam teď máme Frídu na infuzní terapii. Manžel jí tam vezl včera ještě pozdě odpoledne. Dopoledne byl dvě hodiny na vetu v Čáslavi  a odpoledne dvě hodiny ve Svítkově. Ač se to nemusí zdát, ale už jen z toho byl vyčerpaný. Stavil se i v DM pro kapsičky a vaničky, také v kočkavárně, kde nám vaničky zanechala pí.Tomanová z Pardubic. Mockrát děkujeme. Dnes manžel poklízí na zahradě. Kočky mají i několik wc přímo na zahradě, při zdi domu, aby tam nepršelo. Také mají jedno velké, " veřejné " s pískem a to dnes kompletně mění. Zrovna teď jel ke známým pro čistý písek. Já se snažím udělat doma, co jde. Dnes jsem mimo jiné stírala koupelnu a kuchyň, na vozíku je to docela záhul. Pořád jsem byla nějaká " zamotaná ". Ještě, že jsem nemusela vařit, byla rajská od Věrky. Teď už ale musím do postele, noha , jak visí, začíná víc bolet.

26. 9  - 27. 9. 2017

Dobrý den a vše nej včerejším Andreám a dnešním Jonášům. včera jsem byla na kontrole a za měsíc mám naplánované odstranění dvou šroubů po kolenem, další čtyři nad kotníkem ještě zůstanou. Dnes jel manžel na veterinu s Genesis a Frídou.Oběma vzali krev, Genušce kvůli ledvinám, Frídě celkově. Dělali jí i RTG, prohlíželi horem dolem , ale nic jí prakticky není. Jen má plná střeva, skutečně, co je zavřená, neměla stolici, proto jsme na nic nečekali a dnes bez objednání jeli na vyšetření. Na výsledky krve čekáme a na to vyprázdnění máme Lactulosu. Před polednem přijela pí.Kadlecová a přestože má sama v depozitu práce nad hlavu, dovezla rajskou, buchtu, sladkosti. No, ty potřebuju nejvíc, ale tak jenom na nervy. Doma to totiž trochu " jiskří ", pořád se nemohu srovnat s tím, že neumíme zvládnout vše tak , jak jsem byla zvyklá.

23.9. - 25.9. 2017

Dobrý den při pondělku a vše nej Bertám, Jaromírům a dnešním Zlatám. V sobotu i v neděli byla na podkožní infuzi Genuška, tento týden pojede opět na kontrolní odběry. v neděli byla do smečky vypuštěna Kornélie. Karanténu vždycky obrátila naruby, už se nedala udržet. Arletka je ještě v karanténě, je to mazel. V neděli nám příjela pomoci s úklidem paní Kotulková, děkujeme mockrát i za nadílku. Bohužel se nestihne nic jiného, než kočky a doma. Zahrada je jak džungle. Modlím se, ať není ještě hůř. Onemocněla Frída, zatím nevíme, co se děje, ale je spavá, prostě to není ona. Nedalo se nic dělat, je v karanténě, abychom viděli, jak pije, jak jí, co kálí. Došlo stelivo, chtě, nechtě, musel manžel zajet, a není to žádná sranda -  350 kilo naložit do auta, 350 kilo složit z auta a znova do ruky 350 kilo při ukládání do skládku. Neměl by to dělat, ale co se dá dělat. Do nového domova odjel z kočkavárny Daneček, tak hodně štěstí a zdraví.

22.9.2017

Hezký večer a vše nej Darinám. Dopoledne přijela dcérenka gruntovat barák. Měla jsem tu tedy nejmenší vnučku, ale být s ní několik hodin na gauči byl zápřah.Už je jak pytel blech. Zvládly jsme i uvařit, jak pro lidi, tak pro smečku. Na ráno se právě vaří další hrnec.Chutná jim i pečené, ale to nemá ten blahodárný vývar. Manžel byl s Genuškou na dalším podkožním zavodnění, asi pojede i zítra, i v neděli. Pak kontrola krve. Stavil se i pro brikety, letos jsme si z nedostatku času a věčným nemocem, ani nestihli nadělat dřevo. Kočkám už topíme také, jak v kočkáriu, tak v kotěslích.Letos o dost dříve, než loni. Kornélie je po kastraci ok, dostala odčervení, v pondělí jí pustíme do smečky. Kotě Arletka je stále v karanténě, jako obvykle, krom toho má pořád průjem. Matouš bere nové léky, už zítra bych očekávala nějaký efekt.

21.9.2017

Dobrý večer a vše nej Matoušům. Tak začnu hned ním. Matoušek od včera bere nové léky, tak jsme zvědaví, jestli to zabere. Je to naše poslední naděje. Pak by ještě padala v úvahu rhinoskopie, ale v tomto stavu, by zřejmě neustál narkózu. I dnes byl manžel s Genesis na podkožním zavodnění. Počasí je sychrávé, jako prevenci vaříme silný, masový vývar. Koupili jsme pro začátek 15 kilo vykoštěných kuřecích stehen. Do toho zeleninku, všichni to milují.

 

20.9.2017

Příjemný den všem milovníkům kočiček. Ráno manžel nakrmil, vyčistil záchůdky a už v devět musel být na veterině s Kornélií. Protože se našla z nějakého důvodu " otřesená ", dělali jí celkové vyšetření, včertně rtg. Nic na ní nenašli, tak se rozhodlo, že podstoupí kastraci. Pak se stavil na poště s balíčky z aukce a frčel domů. Začal uklízet v kotěslích, když přijela pomoci s úklidem paní Komárková.Vygruntovala kočkárium a umyla kočičí nádobí. Přivezla nám oběd na dva dny a štrůdl. Moc nás těší, jak od začátku mé nemohoucnosti krásně funguje přátelská výpomoc z mnoha stran. Je to jako Kočičkáři všech měst, spojte se! Srdečně děkujeme. Paní ještě uklízela, manžel kotěsle dodělal a už nadešel čas jet s  Genesis na veterinu, na podkožní zavodnění kvůli ledvinám a zvýšené močovině. Něco nakoupil  a po návratu se pustil do zastřešování druhé voliérky. Budou plískanice, pak sníh, tak, ať tam kočenám nepadá. Já z vozíku zvládnu utřít prach, leccos otřít, omýt apod. a také prát a sušit. Musím dělat aspoň něco, jinak mi jebne.

19.9. 2017

Dobrý večer a vše nej Zitám. Včera si tak sedím na vozíku a co nevidím - u vrat stojí člověk a v ruce drží kotě. Nestačila jsem ani zavolat manželovi, který byl pracovně v kočkáriu a kotě letělo přes plot. Manželovi, když zvedl telefon jsem v rychlosti nastínila situaci, ten vyběhl a toho člověka doběhl desítku metrů za námi. Manžel mu dost vyčinil, že tohle se nedělá. Pánovi to nakonec bylo velmi líto, ale neviděl jinou možnost, co s kotíkem na zimu. Jedná se o místního občana, kotě prý není jeho a ještě na zimu odjíždí. Přišlo prý od lidí nad ním asi před měsícem,  kteří kočky mají a také stále dokola koťata. Ta se pak srocují a nejen od nich u nás za brankou na jídlo. Nám to není lhostejné a krmíme je. O krmení samozřejmě nejde, jde o to, že to nemá řešení -  dle místních jsme za všechny kočky ve vsi zodpovědní my. Přitom my zde nemáme jedinou nekastrovanou kočku, kdežto z místních lidí množí kdekdo. a pak se ještě najde dement, který nám sem přijde nadávat, jako nedávno. Kotě je kočička, asi 3 - 4 měsíční, je v karanténě a dostala jméno Arleta. Genesis dnes manžel vezl na první podkožní zavodnění a budou jezdit do pátku, včetně. V Pardubicích byl něco zařídit v kočkavárně a koupit vlnité polykarbonátové desky na zastřešení voliérky, kterou jsme dělali na jaře + protažení až ke stávající voliéře u kočkária. Brzy se stmívá, zbytek práce a večerní opatrování dělá už z čelovkou. Čím dál víc mě štve, jak jsem paralyzovaná.

18.9. 2017

Hezký večer a vše nej Kryštofům. den byl takový utahaný, unavený. Ráno manžel přiběhl domů a byl velmi rozladěn.Po včerejším uklizeném kočkáriu nebylo prý ani vidu. Kočky fakt přes noc dokážou divy. Vždycky tím stráví skoro celé dopoledne. Taky měl nějaké neodbytné pochůzky a cestou zpět našel kočičku, která se divně motala a napadala na nožky. vzal jí domů a pojedou na veterinu. Je objednaná na středu a dostala jméno Kornélie. Taky jsem objednala Genušku na podkožní infuze, bude s ní jezdit denně, až do pátku. Má zvýšenou močovinu, tak, aby se to " rozptýlilo ". Nemocné ledviny nestíhají čistit. Pro Matouše mám objednané léky, které ještě nebral,  jsou velmi účinné, třeba mu pomůžou. Mínus je, že malá lahvička stojí skoro pětistovku. Odhaduje se, že pokud mu zaberou, využívá tři balení.

16.- 17. 9. 2017

Příjemný podvečer a vše nej včerejším Ludmilám a dnešním Naděždám. Dnes přijely pomoci s úklidem Eva Havlíčková s maminkou. Naplánovala jsem výměnu koberce v kočkáriu a doufala, že nám vyhoví. Do práce se vrhly s vervou a za pomoci manžela byl starý koberec vyhozen a natažen nový. Škrabadla odchlupena, vše umyté, špinavé pelíšky vyměněné, vydrbaná voliéra, umyté nádobí a špína už se pere. Mám to na pár praček, ale to na vozíku zvládám. Daří se mi i vařit, ale jen to, co se dá udělat v troubě, ale to jde skoro cokoliv, i guláš apod. Manžel pak ještě vyměnil závěs, za kterým mají kočky schovávačku. Mám velkou radost, že se to tak hladce podařilo realizovat a kočičí  bydleníčko září novotou. Mockrát děkujeme za pomoc a příjemné povídání. Pak se stavila paní, co si osvojila Coco, dotahovaly jsme adopční smlouvu, protože si jí brala, když jsem byla v nemocnici.

016.jpg 017.jpg

 

15.9.2017

Pěkný večer a vše nej Jolanám. Dnes jsem byla na kontrole, pokud vše půjde jako dosud, za pět týdnů mi vyndají dva šrouby, co mám v koleni. Další čtyři nad kotníkem až někdy později.Jsem zklamaná, myslela jsem , že to půjde ven na jeden zátah. Mám co dělat, abych neztratila optimismus.Na kontrole byla Genesis, kvůli ledvinám. Hodnoty jsou stejné, ale je prý úspěch, že se nezhoršily. Navýšila se jen močovina a bylo by potřeba další infuze.Krev brali i Matoušovi, který má od kotěte chronickou, ošklivou  rýmu, která nejde ničím vyléčit. Krom toho baští, ale hubne. Ledviny, játra má kupodivu ok, výsledky ukazují na zánět v těle, ale co to sakra je, když to na nic nereaguje. jsme ve slepé uličce. Na manželovi vidím, jak je čím dál víc unavený, ono, když to je jen na jednom, dnes a denně, je to zápřah. Ještě, že zatím fungují občasné pomoci s úklidem. Stále budeme vděční za každou nabídnutou pomoc, co se uklízení u koček týče. Dnes nám přišla objednávka ze Zoohit, kterou jsem dělala minulý týden a koupit jsem museli prací prostředky a vlhčené ubrousky.

14.9.2017

Dobrý večer a vše nej Radkám. Ráno manžel začíná s prací okolo koček a končí okolo poledne. Pak musel jet na nákup pro doplnění zásob a k pojízdné prodejně kočkám pro maso.Je sychravo a teplý vývar plný masa je nezbytný. Dnes ho měli zvláště vydatný. Potřebovali jsme odmrazit mrazák a našly se ještě kosti na polévku a kapr. Od misky nikdo neodešel, dukud nebylo prázdno. Od Katky Šumberové přišel další balík - granule + konzervy, mockrát děkujeme.

13.9.2017

Hezký večer...Manžel se za celé dopoledne nezastavil.Pak na chvíli vytuhnul a po hodince znova, až do večera jen samá práce. Mimo koček odvezl plasty, papír a ještě železo do sběrny. Dorotka a Damiánek se léčí, Damík je na tom trošku líp. Genesis a Matouš jsou objednaní na kontrolu - Geny ledviny, Matouš, chronický výtok z nosu.Bohužel i přes veškerá vyšetření a léky se s tím nedaří hnout k lepšímu. Balík s konzervami přišel od pí.K.Šumberové, srdečně děkujeme za trvalou pomoc. Ještě jeden balík je na cestě. Od Royal Canin nám dorazily objednané granule.

12.9.2017

Příjemný večer a vše nej Mariím. Trošku se nám změnil běh žití. Nikdy nevíme, co bude druhý den, jen doufáme, že se něco nepodělá a nezhorší. Manželovi zabírá skoro celé dopoledne smečka, dnes musel ještě na veterinu s Kikinou, která má zase problémy s tlamkou. Naštěstí i dnes jsme měli pomocnici na úklid, přijela sl. Dominika Matysková z Pardubic. Je moc milá, sympatická a manžel její odvedenou práci chválil. K tomu ještě kočičkám přivezla konzervy a vaničky. Mockrát děkujeme za obojí pomoc. Dokonce se stala svědkem slovního útoku na depozitum a manžela člověkem, kterého jsem si všimla chvíli předtím pobíhat remcajícího okolo našeho pozemku. Manželovi začal nadávat do debilů, dále mu nešlo na rozum, že jsme tak blbý a koupili jsme tento domek a ještě ho zamořili kočkama. Myslím, že si jeho ksicht vytisknu a budu ho vylepovat jako odstrašující případ.

9. - 11. 9.2017

Hezký večer a vše nej sobotním Danielám, nedělním Irmám a dnešním Denisám. V pátek nám přijela pomoci s úklidem pí.Komárková, dokonce přivezla i něco navařeného k jídlu. V sobotu se brali Míša a Standa, možná jste zaznamenali, že k nám léta jezdí za kočičkami. S vozíkem to nebyla žádná paráda, ale dostavili jsme se podívat.Pozvání jsme měli, když jsem ještě byla bez zlomené nohy, tak jsme si to nechtěli nechat ujít. Součástí programu byla i tombola, kdy výtěžek 1416.- byl darován kočičkám. Zúčastnit jsme se mohli díky sl. Čadilové, která zde několik hodin tvrdě pracovala. Další tombola ve prospěch kočiček byla na svatbě manželů Mikulkových z Prahy, kteří si od nás adoptovali jednookého Archibalda.Tentokrát to bylo nádherných 2.279.-. Dnes nám přijela s úklidem pomoci pí.Fidlerová, vzala i přítele s kamarádem na posečení zahrady, ale bohužel začlo pršet. Do nového domova odjela Simonka, která t.č. bydlela v kočičí kavárně Pohoda. Ještě tam je bráška Daneček, ten by měl odcestovat příští týden. Velmi si vážíme veškeré pomoci, která nám byla, jak je uvedeno výše, poskytnuta. Srdečně děkujeme všem.

8.9.2016

Dobrý večer a vše nej Marianám. Včera tomu nic nenapovídalo.Toník byl u mě na posteli, vyčesávala jsem ho, mazlil se jak o život, pak si lehl na křeslo a ráno se už neprobudil. Jeho věk - cca 15 let.Je nám to líto, jako vždy, když se musíme loučit. Odpočívej v pokoji, dědoušku.

004.jpg svicky.jpg

 

7.9.2017

Hezký večer a vše nej Regínám. Ne, ke každému se dostala informace, jak to u nás teď chodí. Denně nejméně jeden telefon se žádostí o přijetí kočičáka. Bohužel to nejde. To, co se mi stalo naposled a upoutalo mě na invalidní vozík, beru jako výrazné varování. Dorotka a Damiánek dostali rýmu, mají zarudlé oči, neotáleli jsem a už jsou v léčení. Léky dobrala Fidorka, je v pořádku. V pozdní odpoledne přijela majitelka Kočičí kavárny Jája Jelínková, její dcera Zuzka Kopecká a kamarádka Alena Zlatníková. Nepřijely však jen tak na návštěvu, ale přiložit ruce k dílu. Perfektně uklidily u koček i u nás doma. Trochu se hanbím, ale zatím to jako dřív nesvedu.Všude se na vozíku nevytáhnu, ani neohnu.Díky, díky, díky moc. V kavárně každou středu probíhá setkání v rámci cyklu Zelené středy - pozitivní prostor pro pozitivní akce, kdy jde symbolické vstupné pro naše svěřence.Tentokrát to bylo krásných 514.- kaček, mockrát návštěvníkům děkujeme. Za peníze z kasičky na baru přivezly krmení, i zde srdečně děkujeme hostům kavárny.

5.9.2017

Příjemný podvečer. Jak se tu plácáme víte. Manžel má na starosti komplet kočičí smečku, včetně léčení. Na vozíku bych kočku k aplikaci léků nedohnala. Naštěstí jsou hodní lidé a čas od času někdo nabídne pomoc s úklidem.Je to pro nás obrovská pomoc. Krom toho, jsem si nohu tak ošklivě zlomila na zahradě, když jsem o půlnoci nesla kotě do kotěslí a mám teď v sobě blok. Nemůžu se donutit vyjet ven, při té myšlence se začnu vnitřně třást a udělá se mi zle. Doma se snažím udělat, co můžu jen trošku zvládnout. Co se koček týče, alespoň vyčesávat, když drží samozřejmě. Balík s krmením a hračkami jsme dostali od pí. Marcely Kalousové, které tímto mockrát děkujeme. Zároveň děkujeme všem, co jsou jakýmkoli způsobem s námi.

3. - 4. 9. 2017

Hezký den a vše nej včerejším Jindrám a dnešním Borisům a Rozáliím. Včera, t.j. v pondělí jsme pro mě zapůjčili v Charitě invalidní vozík, do té doby jsem se doma pohybovala na kolečkové židli a to šlo ztuha. Tohle je o hodně lepší.Jsem schopná si leccos podat, udělat, dojet si, kam potřebuji. Jen ložnice a venek mi je tabu, kvůli schodu.I tak tu bojujeme velmi ztuha. Nejsme s to udělat vše, co by bylo třeba.Zvláště doma je znát má víc, jak týdenní absence, co jsem byla v nemocnici. Snad i na to vymyslím nějaký klíč, abychom žili v čistotě. Kočky jsou zcela v režii manžela a občasné pomoci  lidí, kteří pomoc nabídnou a přijedou u koček uklidit. Ani nechci pomyslet, co by bylo, kdyby toho nebylo. Budeme vděční za každou další pomoc, i kdyby jen na jedno odpoledne. Vše má pro nás cenu soli. Doufám, že se třeba ještě někdo přidá. Dnes ráno jsem byla na kontrole na chíře a cestou domů jsme museli nakoupit pro smečku i pro nás proviant.

2.9.2017

Dobrý večer a vše nej Adélkám. Dnes byl relativně hezký den.Dopoledne odejel do nového domova sedmiletý Amosek. Bude se staršími lidmi žít ve Chvaleticích, v domečku se zahrádkou. Bude se mít velmi, velmi dobře, o tom nemám pochyb. Odpoledne přijela s maminkou Martinka Žabenská, co pracuje v Kočičí kavárně a kočičkám vygruntovaly. K tomu jako bonus přivezly nějakou baštu.Mnohokrát děkujeme za domov pro Amoska, za ochotu a pomoc s úklidem a smečce za večeři. Je to úžasný pocit , když se v naší situaci dočkáváme dobrovolně nabídnuté pomoci.

1.9.2017

Hezký večer, svátek slaví Linda a Samuel, tak vše nej. Jsem doma z nemocnice.Asi tak na dva - tři měsíce, pak znova na sál na vyndání šesti šroubů. Jak už víte, zlomila jsem si v noci, při uklízení kotěte do kotěslí, obě bércové kosti v levé noze. Nejsem mobilní - vozík, nebo berle bez došlapu. Snažím se, aspoň vyřídit korespondenci, i tak už jsem opocená. Včera do nového domova odjel Simírek, převčírem Coco. Ta prozatím víceméně na zkoušku, podmínka, co jsem si vymínila. Brzy se už stmívá, manžel běhá okolo koček. Pro dnešek vše, už si potřebuji jít lehnout a dát nohu nahoru.