Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků září 2016

25. 9. 2016

30.9.2016

Hezký, pozdní večer....Dopoledne jsme jeli na veterinu na přeočkování. Docela jsme se tam zdrželi, pak už nás jen čekal frmol okolo smečky. Večer nás čekal šok, na věčnost odešla nám blízká fenečka. Všechny nás to zasáhlo.Odpočívej v pokoji....nejsou slova dál něco psát, dobrou noc...

29.9.2016

Hezký večer a vše nej Michalům....Dnes jsme museli na nákup kočičího krmiva a steliva. V KF jsme koupili Gourmetky, maso a Dreamsky, V Penny stelivo a v DM konzervy, vaničky, kapsičky, mlíčka. V Zoohitu jsem udělala objednávku granulí a diet.Tento nákup nám pomohla zakoupit Zářijová aukce a všichni dražící, co už poslali korunky. Mockrát děkujeme. Pozdě odpoledne odjela do nového domova až k Brnu, jedna z trojčat a to tříbarevka Vici. Přejeme jí pevné zdraví a spokojenost ve svém doma. Brzy se stmívá, tak jsme měli co dělat, abychom pak do tmy vše stihli. Můžu říct, že jsem splavená jak myš.Včera zarudlo očičko Iljovi, dnes i Irmičce.Obávám se , že se jen s kapičkami nezaobejdeme. Zítra nás čeká veterina, hlavně přeočkování. Potřebovali bychom vzít i Pippa, který trošku hůř dýchá.

28.9.2016

Státní svátek -  vše nej všem Václavům...- bez příspěvku

27.9.2016

Příjemné odpoledne a vše nej Jonášům....Manžel dnes dotřel voliéru, konečně je to hotové. Máme spoustu dalších " prkotin " na dodělání. Buď není čas, nálada, nebo elán. Relativně klidu bylo prý dost, tak jedno bohdančátko má zarudlé očičko a jedna z Véček virózu. Snad to nebude jak lavina. Už se z toho picnu, přitom všechna mrňata dostávají Colostrum, vitamíny a samou dobrotu. Na svačinku byly zakysanky a pro nejmenší Recoverky. U Micubiši je klid, miminka jsou jak háďátka, očička čistá. Máme dobalenou aukci, ještě zbývá poslat tři balíčky, pokud se výherkyně ozvou. Teď si dám chvilku padla a navečer bude všechno nanovo. Dnes jsem se ráno v posteli tak zasnila, že někdo zaklepal, přišel a povídá " všechno je hotový, chcete ještě udělat kafe ?" Rychle jsem pochopila nesplnitelnost myšlenky, spadla nohama zpátky na zem a šli jsme ráno začít standartně.

 

26.9.2016

Dobrý večer, vše nej Andreám...O trápení malého Baptíka jsem už psala. Doufala jsem marně a nesmyslně. Po poledni začal doslova pumpovat, srdíčko nezvládalo. Nezbylo, než ho nechat odejít. Na tohle se nedá zvyknout, ani připravit. Ani v tom případě, že víme o nevyléčitelné chorobě. Kotík byl přijat jako nedochůdčátko z lázní Bohdaneč. Nevyvíjel se a následně byla zjištěna srdeční vada. Odpočívej v pokoji, maličký. Jinak u nikoho nepozoruji žádný problém. Omladina je plná elánu a pořád v pohybu. Chvilkama sebou plácnou na sluníčko a chrní. Pak to začíná znova. Kryštůfek a Frída se už naučili na noc chodit do voliérky. Frída je hodná, poslušná, zato Kryštůfek i přes obrnu v pacině, běhá jak tryskomyš. Když se nechce nechat chytit, moje léta a kila mu v běhu nestačí. Ve čtvrtek by měla odjet do nového domova Vici a tím pádem opustí karanténu i Veni a Vidi. Konečně se dočkají volnosti na zahradě. Míca i miminka jsou ok, Innocence, Irma, Ilja i Pepper také. Na několika nestorech je patrná sešlost, nicméně věřím, že podzim života si užívají v plné spokojenosti. Paní A.Babákové děkujeme srdečně za balík, který dnes dorazil, díky....

25.9.2016

Příjemný večer a vše nej Zlatám...Dnes jsme vstávali se sluníčkem. Jakmile jsme komplet zaobstarali smečku, šup pod sprchu, něco pojíst a jeli jsme za jednou bábinkou do DD. Někteří asi už víte, že jsme od ní brali její kočičky poté, co musela do domova důchodců a pravidelně jí navštěvujeme. Dosud mám její Toscu, přání bábinky bylo, abych si jí nechala až do konce - kočičky miluje už od dětství. Bábinka tento týden oslavila své 95 narozeniny. Když už jsme byli ve městě, koupili jsme pár pytlíků steliva a Dreamsky, které mají v Penny v akci. Na akci steliva stále čekáme, zásoby se tenčí. Po návratu jsme si dali kafčo a hurá do práce.Nejdřív smečka a pak to méně oblíbené a to je balení aukce. Takže všem, co mají zaplaceno a máme jejich adresy, zítra budeme balíčky posílat. Bohužel nám ještě pár adres chybí. Píšu to pořád dokola, nedražte, když nemáte skutečný zájem pomoci opuštěným kočičkám, nebo nemáte o předmět vážný zájem. Počkám ještě do konce září, pak jdou věci do další aukce. Přemýšlím o Dni otevřených dvěří, bude to asi některý z těchto dní - 15,16, 22,23.9. Včas dám vědět.Plánuji malé občerstvení, bazárek, tombolu a prohlídku čeho budete chtít. Na přípravu potřebuji čas, který musím nějak vyšetřit. Doufám, že se den vyvede.

24.9.2016

Pěkné odpoledne a vše nej Jaromírům....Ráno jsme si drobet přivstali, abychom se mohli v klidu věnovat avízované násvštěvě. Z docela velké dálky přijela pí.Šimková s velkým množstvím potřebných věcí - konzervy, diety, kapsičky, vlhčené ubrousky, pleny, stelivo a věci do aukcí.Děkujeme za vše, i příjemné posezení s námi, doufám, že i jí se u nás líbilo. Ráda poznávám vlídné, skromné lidi. Manžel jel na nákup a na poštu, já po rozloučení s pí.Šimkovou pokračovala v poklízení. Zase se pokročilo s natíráním voliéry, zítra by to mělo být hotové. Dnes jsem pustila na zahradu Kryštůfka, doufám, že se bude vracet stejně vzorně jako Frída. Ta si navečer stoupne před voliérku a chce jít na kutě. Ve stodole jsem udělala další dva pelíšky, nad chatou je seno, tam je to hodně oblíbené. Krom chronických marodů a dietářů je tu klid. Je to neskutečná duševní úleva - žádná rýma, žádné nemocné oči, žádné prskání, jupí. Ale známe to, zítra může být všechno jinak. Za hoďku budeme rozdávat večeři, začne večerní bzukot. Musím říct, že jsem si dnes celkem odpočinula, nebo je to tím, že mě nebolejí klouby. V domě začíná být lezavo, přitopím. Co nevidět začne topná sezóna i u chlupáčků. Čekáme vyúčtování za minulé zúčtovací období, jenom ať není  nedoplatek. To by pro nás bylo stašné. Bohužel u koček jinak , než elektrikou topit nemůžeme. VEŠKERÉ  provozní náklady na depozitum hradíme výhradně ze svých peněz. Kočkokasa je pouze na krmení, hygienu a veterinu, příp. vybavení, nebo zakoupení nových věcí, pokud se už musí něco vyřadit z  inventáře. Co nevidět to budou malá odpočívadla v kočkáriu, řekla bych, že už jsou spíše pro ostudu. Do kočkokasy pravidelně putuje jeden z našich osobních příjmů.

23.9.2016

Dobrý večer...Dnes mám den, že bych nejraději někam zalezla a lízala si rány...a protože to není možné, tak něco málo od nás. Gruntovala jsem kotěsle, uklízela doma, převlékla postele ( spí s námi kočky ) prala, ještě potřebuji umýt okna - brrr, vůbec se mi do toho nechce. Bylo hezky, prádlo krásně  uschlo. Hora misek a nějaký ten záchůdek denně není nic vyjímečného. Manžel se pustil do natírání rámů a pletiva voliéry. Myslím, že se s tím pachtí ještě teď. Odpoledne jsme měli milou návštěvu pí.Kotulkové, která má od nás už několik let kočičku Medulku. Kočičky dostaly něco na zoubek a my pár věcí do aukcí. Děkujeme za návštěvu i dary. Pak měla smečka ke svačince zakysanky, k večeři bude zčásti maso a zčásti konzervičky. Máme hotové testy, co se dělaly naposledy, vše negativní. Došly i krásné RTG snímky Milušky a výsledky krve Matouška.

miluska-2.jpg 002.jpg

22.9.2016

Hezký večer a vše nej Darinám...Dopoledne jel manžel na plánované vyšetření Matouška a bral i Milušku. Matymu vzali krev, dělali výtěr, měřili, vážili, na výsledky čekáme.Miluška byla na RTG. a byla jsem mile překvapená, že plíce má už ok. Nicméně pořád chrčí v horních cestách a dostala další léky. Jinak je v pořádku a má dobrý apetit. Včera přijatá bohdančátka se mají dobře. Kočička je zatím nedůvěřivá a dostala jméno Innocence, koťátka jsou milá, veselá. Je to kočička a kocourek  - Irma a Ilja. I přes prvotní nedůvěru a ostražitost, všichni pěkně baští. U Pepper je to stejné, kouká nedůvěřivě, ale sní všechno. Dnes dostala smečka přemražené, syrové hovězí a kuřecí maso. Nejvíc u toho snad vyvádí prťavci Pěnička a Paraplíčko. Brání si to pacinkami jeden před druhým a vrčí u toho.

21.9.2016

Hezký večer a vše nej Matoušům...Událo se mnohé...Ráno makačka zde, pak naložení všeho potřebného a jeli jsme znova do areálu lázní v Bohdanči. Nechali jsme tam přepravku velice sympatickému a vstřícnému údržbáři a popojeli dál.V Globusu jsme smečce vzali mleté hovězí maso, pak jsme oba museli v pardubkách k lékařům, mezitím volal údržbář, že odchytil kotě. Protože mu končila směna, manžel pro něho dojel, já jsem mezitím navštívila Kočičí kavárnu, kde jsme s majitelkou pilovaly provozní záležitosti. Potom už jsme jeli rovnou domů, ač se to nemusí tak zdát, měli jsme toho ažaž. Nejdříve jsem ubytovala kotě, je to kočička ( klidně by i letos ještě mohla zabřeznout ) a dostala jméno Pepper. Jen jsme se převlékli, popadli kýble a hybaj makat. Docela prostoj, podle toho to taky vypadalo. Navečer odjela do staronového domova vykastrovaná Majkí. Ještě jsem jí včera odparazitovala, vyčistila ouška atd. Doufám, že se rozpomene a bude jí dobře.Je to hodná kočička a přála bych jí to nej, nej. Pracovní čas určitě ještě nekončí.

20.9.2016

Hezký večer...Dnes jsme měli v plánu jet do Bohdanče, do areálu lázní.Máme tam rozdělanou práci s kastracemi. Nějak se jim to tam celé vymklo z rukou. Živě si dovedu i představit, že takový park je i odkladištěm nechtěných koťat z řad místních, nebo i zaměstnanců. Dobře to znám z Přelouče, z parku u DD. Nicméně, stalo se následující. V nějakém potrubí zaslechl údržbář mňoukání a vydoloval dvě malinká koťátka. Dal je do přepravky, kterou jsme jim zapůjčili a světe div se " našla " si je jejich kočičí máma. Celou rodinku jsme převezli k nám a jsou v karanténě. Po odstavu kočenu necháme vykastrovat a vrátíme zpátky do míst, kde je zvyklá. Lákala jsem ještě dvě černá koťátka, ale bída - jsou zdivočelá a bojácná. Zítra máme cestu kolem, tak to zkusíme ještě jednou. Areál je to tam obrovský, není to vůbec jednoduché. Jinak co tady ? Přišel jeden z balíků ze Zoohitu s dietami. Rozdělila jsem si to na tři objednávky, páč na jednu jsme mohli objednat jen 12 ks Smilla za výhodnou cenu. Dále běžný, neodbytný úklid, mytí, praní. Na utumování děr pod střechou jsme koupili skelnou vatu, ono se to tedy dnes už jmenuje jinak a neštípe to, ale to je jedno.Ještě na kousek musíme koupit dřevotřísku.Je to hlavně kvůli Tamince, která se nám tam dostává z malé voliérky, a to v rámci jejího zdraví nechceme. Bude lepší, když tam ani kotíci nepolezou. Raději to mám všechno takříkajíc pod dohledem. A starousedlíci, ti si vždycky poradí. Např.Kajetán umí lézt po baráku. Že bychom zvládli klasické podbití střechy, to ani náhodou. Žádné další budování nedáváme -  časově, materiálně, ani fyzicky

19.9.2016

Hezké odpoledne a vše nej Zitám...Ráno jsme sebou fakt museli hodit, abychom už po deváté byli na veterině. Na kastraci se brala Majkí, na přeočkování Markét, Finn a Fill, na očkování a testy Vici. Nakoupili jsme k tomu nějakou droboť a byli jsme v tom za pět tisíc. Testy placené nejsou, protože ty jsem chtěla přes laboratoř. Trapas byl, že hotově jsem měla nula, nula prd a na účtu mi to taky nevyšlo, protože tam ještě visí fa z Neovetu za Anetku. Dluhy na veterině nikdy nemívám, no, všechno je jednou poprvé. Dnes jsme dostali úžasné dva balíky od neznámého dárce, samé konzervičky Smilla, mockrát děkujeme - obrovská pomoc. Smilla má teď nějakou narozeninovou akci, taky je mám objednané společně s dietami. Jinak je tu standart - uklízí se, Míca s mimčama mají čisté pleny, to samé Taminka, je umytá hora hajzlíků , misek, přepravek. Chystám se ještě prát a musela jsem zalít. Tady ne a ne zapršet. Do nových domovů odjeli z dočasky Bibi a od nás Marinka. Ještě čekám, jestli se nám neozvou z lázní, že bychom se tam vypravili, pokud odchytí nějakou čičku ke kastraci. Tolik dnešek a hezký zbytek dne.

021.jpg bibi2.jpg

18.9.2016

Pěkný podvečer  a vše nej Kryštofům....Tak se tu dnes tak nějak poflakujem...manžel mi lehce pomohl s úklidem u koček, natřel mi stojany na květináče, já jsem smečce uvařila kuřata, hlavně hodně vývaru, to je pak mlaskání na celé kolo. Zatím dostala omladina a venkovky, do kočkária vařím druhou dávku. Micinčina miminka, nejen, že už koukají, ale vylézají z pelíšku. Doufám, že všechny budou mít pevné zdravíčko a najdou perfektní domovy. Kryštůfek i Márinka už jsou ok. Kryštůfek má po životu na ulici jiné stravovací návyky, hlavně mu jede šunkový salám. Jedl by i něco horšího. Ráda bych , aby plynule přešel aspoň na dětskou šunku, pak maso, které ho zatím nebere. I ke kapsičkám čichne a odvrací se, sní z nich málo co. Baptík špatně dýchá a přestal jíst. Má HCM. Zítra ho vezmeme na veterinu. Netrpělivě čekáme na déšt, zatím marně. Včera spadlo pár kapek. Před časem jsme inzerovali dva kotíky, co žili v Rosicích u popelnice.Nikdo se o ně za celou dobu nepřihlásil, jen je tam krmili. Když se mi ozval pán, že by chtěl dva kotíky k domu, bylo to šance. Zkontaktovala jsem ho s Jarkou z Pardubic a pak už to šlo ráz na ráz. Kotíci mají domov a nehrozí, že je něco přejede. Živořili na velmi frekventovaném místě. Dokonce k nim odjela i jedna kočička navíc, o kterou se starala Rut, po úmrtí paničky. Přejeme jim do života na venkově hodně štěstí, zdraví a lásky.

17.9.2016

Dobrý den a vše nej Na-vděždám...Ráno zvoní mobil a když jsem viděla, že mi volá klinika Neovet a bylo jasné, že je zle. Anetka svůj další boj nezvládla a odešla do Kočičího nebe. Možná si zasvěcení pamatují, že Anetku majitelé přinesli na veterinu, když jí sami porazili autem. Když se dověděli, diagnozu, nechali jí na vetu k utracení. Náhoda tomu chtěla a díky dobrým lidem se dostala až  k nám. Nemohla čůrat, ani kadit, se vším jsme jí pomáhali.Často z konečníku krvácela. Neurologický, komplikovaný pacient. Celou dobu brala léky, zadeček jsem mazala Proctoglyvenolem. Nakonec jí vypověděly službu ledviny. Jsem ráda, že za pomoci hodných lidí mohla ještě žít . Odpočívej v klidu, Anetko. Ujali jsme se více kočiček, co jsou zde na dožití. S tímto se můžeme setkat častěji, čas neúprosně běží...Když jsme si pro ní dopoledne jeli, vzali jsme i Pěničku a Paraplíčko. U Pěničky jsem si všimla zarudlého jazýčku a u Paraplíčka zřejmě všenek. Oba byli vyšetřeni a vše je v pořádku. Ani ty potfory se nepotvrdili, nic v nich neleze. Oba mají 420 granů. Uklízela jsem dnes karantény a oba je přestěhovala z venkovní, do nové v kotěslích.  Jejich jména všechny na veterině pobavili, včetně lidí v čekárně. Vše čisté mají ve voliérce i Frída a Kryštůfek, který je už v pořádku. Bylo mu asi jen šoufl, zrovna tak Marince. Viditelně momentálně nikdo nemarodí. Matouška jsme objednali na celkové vyšetření, kvůli chronické rýmě.

019.jpg 031.jpg

16.9.2016

Hezký večer a vše nej Ludmilám...Dopoledne jsme odvezli Anetku znova na kliniku. Dělali krve a je to selhání ledvin. Hodnoty jsou velmi špatné.Rozhodli jsme se po poradě s paní, která jí tenkrát zachránila před utracením, že jí necháme na pětidenní infuzní terapii.Pokud ani to hodnoty nesníží, je to konečná. Cestou jsme se stavili v Déemku pro další várku krmení. Po obědě odjel do nového domova Samuel, hodně štěstí ve všem kotísku. Z neustálého běhání, uklízení, starostí, nervů a celkové péče o smečku a domácnost jsem moc utahaná. Dnes mi je celý den na zvracení, zaháním to tabletkami. Starosti jsou nejenou tady, ale i okolo. Dohodnete s někým na kastracích, potřebujete kočku aspoň odchytit do přepravky, s málokým je spolupráce možná. Ve třech případech jsem vzali kotíky, kočku měli  chytit, my bychom zařídili kastrace, ani to nejde. Kočky už jsou znova březí. Pak jsou doslova blázni, kde problémové místo prokastrujete a oni si vzápětí odněkud přinesou další koťata. Je to nekonečné. Manžela dnes propustili z nemocnice, je unavený, musí odpočívat, nic netahat. Jen něco málo udělá, už si musí lehnout.

15.9.2016

Hezký večer a vše nej Jolanám, zrovna se mi jedna stará o manžela, který leží na kardiologii a je po operačním zákroku.S našimi lékaři tam byli i přední evropští kardiologové, vybráno bylo šest pacientů.Joli, kuk a díky.Takže už je jasné, že tu válčím sama, jen na noc přijedou děti.Taminka už by nejraději opustila karanténu, hojí se, pěkně jí a už jí je dobře. Jen to postavení na zadní ještě potrvá. Hůř je na tom Anetka, zítra jí odvezu na kliniku znova na infuze. Nejí, nepije. Každou hodinu jsem k ní běhala, buď s reconvalescentem, nebo rehydrationem. Zrzín byl na kontrole cukru v krvi a zas to má vysoké.Popravdě jsem z něj bezradná.Měl by jíst jen dietu. Tu dostává, ale, když ho pustím užírá i jiné granulky, co jsou venku pro smečku. Aby to nejdl, musel by být v kleci, ale on miluje volnost. Celý svůj život žil svobodně, nemohu ho věznit. Razím, že raději kratší, ale šťastný život. Včera se manžel stavil v kočičí kavárně, dostali jsme nějaké granulky, misky a něco z kasičky. Připojila se i paní Andělka. Sešlo se asi 1700.-, hned objednávám diety. Všem dárcům srdečné díky.

14.9.2016

Hezký den a vše nej Radkám....Manžel běhá po doktorech, takže si tu hospodařím sama. K rannímu ošetřování a toaletě mi přibyla Anetka, jsou na tom s Taminkou skoro stejně. Nejdřív ručně vyčůrat, pokud to jde i vykakat, omýt roztokem z Betadinky, namazat, dát krytí, antibiotika, analgetika a čisté pleny. Anetka má ještě navíc Laktulozu. Prťavci naštěstí jedí dobře sami, dodávám jen Colostrum. To samé Milušce, která stále bere léky na plíce, ale také dobře baští. Naopak špatně jí Marinka a Kryštůfek.Také dostávají Colostrum + béčko a energetickou stravu. Od rána peru a peru. Nahromadilo se mi toho ažaž. Krásně to venku schne, než se vypere další várka, už předešlou sbírám, skládám a uklízím. Balíček s dietami a konzervičkami jsme dostali od pí.Krátké, k tomu byl přiložený dopis, který mě skutečně pobavil a popostrčil. Díky moc !

13.9.2016

Příjemný večer...Odpoledne jsme jeli na kliniku s Taminkou, Kryštůfkem a vyzvednout Anetku, kterou nám propouštěli do domácího ošetřování. Největší obavy jsem měla o Tamu, která u nás již tři roky žije s otokem míchy a je nutné jí několikrát za den ručně vyprazdňovat. Rehabilitováním a masírováním se i postavila na zadní, při běhu je táhne za sebou. nad její šikovností a síly v předních packách jsme se pozastavili nejednou. Dokázala se dostat i na plot, nicméně bavolety překonat nedokázala. O víkendu odněkud spadla na kříž, měla modřinu, odřeninu i otevřenou ranku. Okamžitě dostala nařízený klid, antibiotika, analgetika. Po dnešním RTG je jasné, že má oboustranné porušení křížokyčelního spojení. s míchou, ani páteří se nic nestalo. Už jsem strašila s vozíčkem, ale prý se to dá dokupy. Měsíc klid, antibiotika, analgetika, masírování a procvičování. Ulevilo se mi. Kryštůfek nedošlapuje na pacinku, pokud ano, tak jakoby na nárt, je atrofický a dg. je obrna plexus brachialis. V dospělosti ho čeká amputace. Anetky stav je stabilizovaný, na doma máme léky. Anet má po nárazu autem porušené nervy, sama nečůrá, kadí kudy chodí, často krvácí z konečníku i pochvy. Ujali jsme se jí poté, co jí majitelé donesli na veterinu k utracení. Operovat se nic nedá, bere trvale léky a denně jí je třeba omývat a vyprazdňovat. Je u nás asi rok. Na náš návrat netrpělivě čekala už znova hladová smečka. Přitom granule mají k dispozici pořád. Jenže oni vědí, že, když se odněkud vracíme, že se veze něco dobrého na zoubek.

12.9.2016

Příjemný podvečer a vše nej Mariím...Už se nemůžeme dočkat, až se ochladí. Venku pařák, dusno, sucho. K večeru, jak zalezlo slunko, byl hic pořád, nehne se ani list na stromě. Manžel se přesto pustil do přetření stolu a židlí, kočky to odrápou natotata. Štokrle musel i kytovat, to je oblíbené Nicolase. Máme doma tolik co opravovat a dodělávat....Zatím utáhl bavolety na plotu, opravil na nich zasíťování, bylo to vše uvolněné a prověšené. Volala jsem na kliniku, zítra nám dají Anetku domů. Pár dní bude v karanténě a doléčovat se, nedá se nic dělat. Odčervila jsem Pěničku a Paraplíčko. Nic nesnědí tak dočista a zuřivě, jako syrové maso, které dostali k večeři. Krásně přibývají na váze. Maso jsem neměla pro všechny, tak dostali ti potřební z nejpotřebnějších a to Marica, Marina, Marika, Štěpánek, Maxim, Matyáš, Samuel, Noir, kojící Míca, Majkí s Miluškou, Kryštůfek, Frída, jmenovaní Prťavci, a pár zbylých drobků, ti, co se mi motali pod nohama. Kdyby jim to člověk mohl kupovat pořád a v dostatečném množství. Matouše objednám na kontrolní krve, výtěry a další, už je to s ním vážně moc těžké. Taminka denně podstupuje omytí Betadinkou, vyčůrání, vykakání, masáž, mastičku a překrytí Sorbalgonem. Zítra s ní jedem na kliniku. Jsem zvědavá , co se stalo. Mícha? Páteř ? Nové komplikace? V tomto stavu je už tři roky, tři roky jí denně x x vyčůrávám, cvičením jsem jí postavila na vratké nožky a teď je to všechno pryč. Bereme i Kryštůfka. Odpoledne se tu stavil p.Dittrich s manželkou a přivezli kočenám granule Whiskas a pro kotíky Smillu. Mockrát děkujeme.a vážíme si pomoci každého z vás.

11.9.2016

Příjemný, nedělní večer a vše nej Denisám - Denisům....Dnes jsme museli jet s Anetkou na kliniku a rovnou si jí tam p.doktor nechal. Anetky jsme se ujali, z jedné veteriny poté, co jí majitelé dovezli k utracení, jako trvale postižené s vyprazdňováním, zlomenou pánví, porušenými nervovými zakončeními v oblasti dolní dutiny břišní. Začala nám krvácet z vagíny. Cestou zpět jsme nakoupili v DM vaničky, kapsičky  a mlíčka, v Penny stelivo. Matouškovi se s vedry opět přitížilo s rýmou. Trpí tím neskutečně pořád a opakovaně. I někteří s menších mají podrážděná očička a soplíky. Zatím nic vážného. Odpoledne jsme měli milou návštěvu pí.Š.Bulíčkové, se sestřenicí a kamarádkou. Vydatně pomazlily kočičky. Návštěva byla poznávací a také vybírací - do dvou týdnů, by si vzali dva menší kotíky. Za návštěvu i dárečky srdečně děkujeme. Míca i Majkí mají čisté pelíšky -  denně to měním u Mícy, páč ta má malinká koťátka. Majčina Miluška už je pěkná rošťanda. Jak jim je vedro, tak normálně pelíšek přesunou až do záchůdku. Trochu se tu se vším dohromady plácáme - klekla elektrika v obýváku, byla potřeba opravit, bez sekání se to neobešlo. Chodbička se musela pak přemalovat. V obýváku jen kousek, na celkové malování nemáme ani pomyšlení. Taky jsem otřebovala ostříhat odkvetlé kytky a keříky, některé i přesadit, hlavně jeden, kdy jsem si blbě přečetla jeho budoucí výšku - já četla 30 cm a ono ejhle, najednou zjistím, že tam je až 300 cm. Tak má nové místo a při pravidelném přistřižení to bude ok. S přicházejícím podzimem na zahradě bude práce víc a víc. Baví mě to, jen mít víc času a sil. Kdyby mě aspoň nebolela záda a malé klouby. Manžel je na tom stejně a ještě mu s tím nemohou kvůli srdíčku nic dělat. Aspoň zatím, než se to vyřeší. Příští týden nastupuje na kardiologii. Tak to je v kostce vše, jdeme krmit. Prťavci potřebují dostat Colostrum a vitamínky. Záchůdky naposled děláme okolo desáté, doma i v noci, když se " zadaří ".

10.9.2016

Hezký večer a vše nej Irmám...Dopoledne jsme měli velice milou návštěvu pí.M.Dobešové, skutečně mě velmi potěšila. kočenky dostaly nadílku, my kávičku a hlavně příjemné posezení a povídání. Mohlo by být častěji.Srdečné díky za vše. Pak přijela snacha s vnučkou, strávily jsme moc příjemné odpoledne. Takže vlastně byl dnes krásný den. Přes den jsme párkrát oběhli záchůdky, jinak jsme si naplánovali trošku volnější den bez úklidu.A světe div se, ono to šlo . Samuel dostal pipetku, páč se mu v kožíšku objevily blešky, a to jsem si zrovna včera říkala, jak od nich letos máme pokoj. Trošku jsem ho i projela Bolfem. Odčervila jsem kotě, co k nám " přišlo " přes plot, taky Marínu, zítra budu pokračovat s dalšími.Příští týden se chystáme na revakcinace ještě s několika kotíky. Majkí co nevidět čeká kastrace.

9.9.2016

Příjemný večer a vše nej Danielám...Stále to opakuji,ale vedra mě ničí. V kamenném baráku je líp, tak jsem gruntovala doma.Doslova pořád jen koukám jak tele na Terinku a nevím, co s ní. Ať sní cokoliv, tak jí pak visí několikacentimetrové licousy, zčásti slin a sjedeného jídla, které ztrácí a já za ní chodím s ubrousky. Byla na prohlídce zoubků, očistili jí to laserem, ale tím to není. Je to prostě čuník, co neumí jíst. Každé ráno ošetřujeme Taminku, myslím, že má u kořene ocasu bouli a ještě výš je patrná bolestivost. Jsem fakt zvědavá, co se pokazilo. Odpoledne dorazily objednané karanténní klece. Jak jsem uváděla, trošku jsme na vyrobení čekali, ale tenhle výrobce odvádí tak precizní, kvalitní práci, že od jiného neberu. Na jeho práci je radost pohledět. Máme od něj ty první tři, jednu jsem ořed časem nechala vyrobit pro Katku a teď máme další dvě. Je to pro nás naprosto dostačující. Rozšiřovat se rozhodně nehodláme a klecový chov nepřichází v úvahu. Kočky tam máme po dobu skutěčně nezbytně nutnou. Záchrana za cenu věznění není naším cílem. Kočeny si po nezbytně nutných procedúrách užívají volnosti na zahradě. K večeři měla smečka syrové , hovězí maso. Noir ho přímo miluje. Dokonce i Pěnička a Paraplíčko zdlábli celý talířek. Odčerveni spot - onem dnes byli Veni, Vidi a Vici. Černé kotě, zatím zvané Hoppřesplot už je na tom mnohem lépe, začlo pěkně baštit.

8.9.2016

Hezký večer a vše nej Marianám...Dnes jsme vstávali za kuropění. Muselo být vše hotovo tady a na půl devátou už být v Pardubkách v nemocnici na očním. byla jsem na strabologickém vyšetření. Trvalo to skoro hodinu, výsledky nevalné, od té doby mě třeští hlava k zbláznění. Začátkem října jedu znova k docentovi, rozhodne, co a jak se mnou. Cestou jsme koupili pro chlupáče mleté , hovězí maso. Teď ho přemražuji a zítra budou hody. Aktivní práci zde, jsem musela dnes vynechat. Spíš to odnesl manžel, já jen tak zlehka, pomalu a postupně. Naštěstí tu nemáme moc marodů, i když jen samotná všeobecná péče nám dává zabrat. Nejvíc a nejvážněji nemocná je Taminka. Statečně roky bojuje s otokem míchy, který neodezněl a poškozenou páteří. Teď se její stav zhoršil. V úterý jedeme k ortopedovi. Pěnička a Paraplíčko si vedou dobře, trojka Veni - Vidi - Vici také. Dnes jsme dostali balíček od pí.Seďové, mockrát děkujeme.

7.9.2016

Hezký večer a vše nej Regínám...pokud se v depozitu nekoná žádný výjezd, ani na veterinu, ani na lokalitu s krmením, zdravotní stav kočiček je celkem fajn, tak příspěvek pro vás může být nudný, nezáživný.Bylo to i dnes, kdy se dělali jen " běžné věci ".Tzn. krmení, záchůdky, výměna vody, mytí  a dezinfekce misek, výměna několika záchůdků, zametání, vytírání, otření oken, prostě vše, co vidíte, že je potřeba udělat - sem tam někoho vyčesat, nezbytné je pomazlení, podrbání, oči , ouška, rozhodně není čas se nudit, často toho je až nad hlavu. Tři odroslejší koťátka, co jsme přijali o víkendu, jsem pojmenovala Veni - kocourek,  Vidi a Vici - kočičky. Maličká koťátka z Janderova, nelezená mezi kládami dostala jména Pěnička a Paraplíčko. Už mají 350 a 360 gramů, při příjmu měli o 10 méně. Dostávají jen samé vybrané lahůdky + Colostrum. Krásně povyrostl i droboučký Štěpánek a Miluška. Baptík má srdeční vadu bojujeme, ale nadlouho to nebude. Nepřibírá, pořád je bez elánu. Balíčkek se třemi lahvičkami Colostra + 60 kapslí k tomu, jsme dostali od Věrky Albertové a jejího přítele Vítka - mockrát děkujeme. Podáváme ho mrňousům a oslabeným jedincům.

6.9.2016

Hezký den všem lidem dobré vůle....Na dnešní den jsem měla v plánu sanitární den, tak se i stalo. Konečně je vše hotové, dle mých představ. ani to nebylo tak hrozné, jako jindy. Smečka dnes ke svačince dostala tvarohy a zakysanky, potěšila jsem je i kozlíkem. Dnes mi volal výrobce klecí, že jsou již hotové. Mám je objednané už od předprázdnin. Staré,  nevyhovující , špatně udržovatelné kompletně zlikvidujeme. Nové by měly by přijít v pátek.Ještě jednou děkujeme všem, kteří nám pomohli s jejich zakoupením. Míca a včera v noci narození kotíci jsou v pořádku. Ze Zoohitu nám přišly objednané diety. Zrzín jede zítra na kontrolu hodnoty cukru v krvi. Kotíci s rýmou dobírají léky a jsou ok. Na delší dobu má léky chronicky nemocný Matoušek a maličká Miluška. Vrácená Klea je už v pohodě, jen žádný mazlík z ní nebude. Je nám to velmi líto, ale Etienne, i přesto, že byl na infuzích svůj boj dnes v noci prohrál. Pár dní se zdálo, že se se svým osudem popere, ale bylo toho na něj moc. Odpočívej v pokoji, broučku.

5.9.2016

Hezký večer a vše nej Borisům...Dnes jsem měla ošklivý den, díky několika bezchybným, samolibým " dámám " bez špetky pokory. Ti, co jsou na FB, vědí, o co jde. Mnozí děláme, co je v našich silách, mnozí děláme chyby a stále se učíme nové a nové věci. Nicméně nafouklou bublinu jsme s dočaskářkou Katkou v co nejkratším termínu vyřešily a hlavně, vzaly si z toho ponaučení. Koťátka vrátila zpět do předešlé péče, samozřejmě po veterinární prohlídce, kdy si nechala vystavit lékařskou zprávu.Nestačím pobírat, jak jsou někteří lidé sobečtí a samolibí.No, nic, pojďme dál.

V noci Micka porodila pět koťátek.konečně to má za sebou. Nejsou největší, ona je také drobná. Nechávám jí v klidu, však ona ví, co a jak, jen pod nimi měním pleny. Včera přijatí drobci z chatové oblasti Janderov na chrudimsku baští, dokonce byli v záchůdku. Krmím stříkačkou mlíčkem, dávám Colostrum a sami jedí Recoverku. Doufám, že nestrádali příliš dlouho a vše půjde jak má.Jedno už tam bylo mrtvé. Etiennek je na infuzích.Má ty giardie, kalicivirozu, vřídky v tlamce, rýmu, otok střev. Stále doufám, ale nevypadá to dobře. Ostaní, co marodili, jsou ok, pomalu budeme doočkovávat. V karanténě a léčení je stále kotě, co nám sem někdo přes plot nadělil, jen karanténu mají včerejší asi 4 - 5 měsíců staří kotíci. Zatím se zdají v pořádku. Frída a Kryštůfek už běhají po zahradě. Chvíli jsem uklízela a rovnala skládek, jinak jen běžné poklízení. Byla jsem totálně bez energie.

4.9.2016

Příjemný večer....Vezmu to od rána - mazec jako vždy, to ani jinak nejde.Dopoledne odjela do nového domova fenečka Angel, jsem za domov moc ráda, bude se mít báječně. Kočičkám přivezli granulky a kapsičky - děkujeme. Odpoledne přijela dočaskářka Petra a přivezla dary kočičkám jak od sebe osobně, tak od zaměstnanců fy Bauer Media, jmenovitě od Vítka, Dáši a Pavly. I tady děkujeme mockrát. Vzápětí si přijeli pro poslední štěndo Nigra, takže i on už má domov. Přivezli nám i ukázat kočičku, kterou si adoptovali prostřednictvím naší inzerce. Pro naše čičiny dovezli konzervy.Také děkujeme a Nigrovi přejeme krásný život. Aby starostí nebylo málo, tak se na nás obratily příbuzné jednoho místního pána, co má tři odrostlá koťata a kočku znova březí.Domluvily jsme se , že kotíky dojdu aspoň nafotit a budu je nabízet k adopci. Tak jsme tam zajely s Petrou a postoj seniora mě vytočil do ruda, kotíky jsme bez okolků odvezli do bezpečí. Kočku jsem už chtěla taky kvůli kastraci, ale nenašly jí. Aspoň slíbily, že to určitě s tou kastrací pořeší,  byly skutečně velmi rozumné. Pak zase telefon a mladí lidé někde v chatové oblasti u Chrudimi dělali dřevo a našli v něm dvě malinká koťátka, třetí leželo vedle mrtvé. Vezli je do útulku v Chrudimi, ale tam už nemají místo. Za zmínku stojí, že kapacitu tam mají na sedm koček. Ano čtete dobře, opravdu sedm a přes to nejede vlak. Tak jim dali kontakt na nás, proč ne, vždyť jich máme na starosti asi jen XXXL tolik. O užitečnosti městských útulků se raději nebudu ani vyjadřovat. Takže ti mrňaví, vyhození, ani ne měsíční drobci jsou u nás. Narychlo jsem postavila klec, kterou mi právě dnes vrátila Petra a budu prcky piplat.Pochybuji, že bych sehnala kojící kočku. Do toho všeho asi odněkud spadla Taminka, ona pořád, i když postižená někde lezla a budeme muset na rtg. Je toho moc, moc, moc...no, nic, jdu na večerní kolečko...

3.9.2016

Hezký večer....Nic moc nestíhám, jsem zaměřená na marody, kdy dva potřebují intenzivní péči. Ráno se tu stavila dočaskářka Katka ze Židovic a přivezla Finna a Filla. Dala jsem jí  proviant pro kočeny v dočasce a proplatila očkování. Konečně se mi podařilo odchytit kotě, které nám sem někdo přidal přes plot. Kotě není v pořádku a dnes je konečně v karanténě. Má za sebou pohotovost a je v léčení. Zatím jen víme, že je velmi hubené, nevíme, jestli nezvrací, nebo nemá průjem. Do rána budeme doufám moudřejší. Testy budou v pondělí. Po poledni jsme na misi, na kterou jsme se dnes vydali, objevili i štěňátka v nevhodných podmínkách.Sice jsme odjeli, ale po dvou hodinách jsme se na místo vrátili a štěnda vykoupili. Bylo to těžké rozhodování, nevíme, kam dřív skočit, ale kdybych je tam nechala, tak sama se sebou nevydržím. Manžel uvažoval racionálně, já pocitově, nicméně, nakonec jsme se dohodli. Jedno z nich před pár desítkami minut, odjelo do nového domova. Další je předběžně zamluvené. Předesílám, že pejskům se nadále věnovat nehodlám.Byla jsem jen v určitou dobu na určitém místě a už mi to nedalo klid. K večeři jsem uvařila smečce horní kuřecí stehna, hlavně, nejdřív zmizel  vývar. Udělá to jejich bříškům a zažívání moc dobře. Na úklid dnes moc času nezbylo.Samozřejmé je každodenní mytí misek, výměna vody, dosyp granulí.

2.9.2016

Příjemný podvečer a vše nej Adélám...Dopoledne jsem vyslala manžela na veterinu s Etiennkem., i s jeho bobkem. Až do předchvíle byl na infuzi. Na pár dní to vypadalo, že máme nejhorší za sebou, pak ze dne na den pád zase zpátky, kde jsme byli na začátku. Sám nejí, krmím ho stříkačkou, dostává Colostrum, vitamíny, energii. Přestože je odčervený Banminthem, našli mu ve stolici nějaké koky, název jsem zapomněla. Má také špatnou pohyblivost střev. Další infuzky ho ještě čekají, snad bude bojovat. Baptík dostal nové léky, má v tlamce vřídky.Takže navíc vytírám papulku genciánkou. Nevím, jak se s tím vším popere, když se ještě nepodařilo upravit zažívací  a vyprazdňovací problémy. Ve špatném stavu sem přišel a ve špatném stavu je i nadále. Jeden den se zdá lepší, druhý je zas jak placka. Jeho imunita je moc špatná. Micka ještě neporodila. Frída a Kryštůfek by rádi na zahradu.Mám nutkání jet s Kryštůfkem ještě na kliniku Neovet kvůli přední pacce, na kterou pořád nedošlapuje. Dnes jsme dostali dva balíky.Jeden ze Zoohitu, zatím od neznámého dárce a druhý od p.Barvinského ze Skřivan. Všude samé dobrůtky. Srdečně děkujeme oběma dárcům. Velice si pomoci vážíme. Vůbec jsme nestihli nic jiného, než tu veterinu, uklízení, praní, už asi pátá pračka jenom dneska, mytí misek, záchůdků, dokrmování, léky atd. Manžel teď zalívá. Potřebovali bychom udělat tolik věcí doma a na zahradě, ale nezvládáme to. Jo, a Danaé to měla převčírem, co jí veta odstranil keratinovou cystu.

1.9.2016

Hezký večer a vše nej Lindám....Bylo vedro, dusno, blbě se dělalo cokoliv mimo náš kamenný barák. V zázemí domu je i kočkárium, takže tam bylo chlupáčkům dobře. Kdo může ven, byl na zahradě.Horší to je v kotěslích. dvěvěná chata se rozpálí, odpoledne tam praží. I přes závěsy a větrák je tam vedro. Do prázdné klece si vyskočil Liam, ještě pamatuje, jak se tam zotavoval a cítí se v ní dobře. Koťata jsou většinou venku, polehávají ve stínu, nebo keřích. Noir měl období, kdy méně jedl, ale už je to lepší. Convenie zabrala, ale myslím, že bude potřeba ještě jedno přepíchnutí. Koťata zhruba z poloviny prskají, jsou za tím výkyvy počasí a asi i reakce na alergeny. Kočičkám přišel balík od Katky Šumberové, mockrát děkujeme.Tak jsem si dnes říkala, kolik jsem přes kočky poznala skvělých, empatických, soucitných, poctivých lidí. Víte takových, co pomáhají, třeba i na dálku, rozdělí se i s málem, nedrbou, nehádají se, nepodrazí vám nohy. Pí. Katka je jedna z nich.  Ale taky těch opačných, co vám klidně " vrazí kudlu do zad ". Ti mi aspoň v lecčems otevřeli oči. Doufám, že dočasný azyl jsme poskytli zoufalému, asi 3měsíčnímu kotěti. Našel se v Malešově a budeme hledat původní rodinu, snad se jen ztratil. Měl velký hlad, ouško má od bílé barvy a vyhřezlý konečník. Nálezkyně s ním oběhla vesnici, ale nikdo ho nechtěl..poté ho nechala ošetřit na veterině a přivezla k nám. Je to černý kocourek s delší srstí a dostal jméno Samuel. Míca přes noc zvracela a měla průjem, přes den byla ok, asi už přijde porod. Etienne a Baptiste - i přesto, že dostávají maximum péče, léků, i doplňků, jejich stav je nic moc. Škoda, že malá Olympia není ještě ochočená a přítulná, mohla mít domov. Odysea je v pohodě. Pro dnešek stačí, klidný večer....