Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků září 2015

25. 9. 2015

30.9.2015

Hezké , pozdní odpoledne...Ráno jsme vstávali ještě za tmy.Bylo třeba zaopatřit všechna oddělení našeho kočičího království a pak hurá na veterinu.na kastraci jsme vezli dvě místní kočičky, které pořád dokola jen rodily a rodily, koťátka nikdy nedopadla dobře a vše se pravidelně opakovalo.Pracovně jsme je pojmenovala Love a Chiica.Po kastraci se zotavují u jedné známé.V tom spěchu jsem zapomněla foťák, ale vyfotila mi je vetka, takže foto bude se zpožděním.Cestou jsme ještě vezli sklopec k paní, ke  které chodí na jídlo matinka Déček, bude vykastrována v pátek , nebo v pondělí.Další kastrace bude kočky od Heřmaňáku, která také vyvedla kotíky v opuštěné barabizně a krmí jí paní, co má od nás Čertíka.Bohužel kotíky už vzít zatím nemůžu.Další zastávka byla v Přelouči u jedné paní a obdobný případ. Ke kočce se nikdo nehlásí, přivedla před časem koťátka, dnes asi 6 -8 týdnů stará, ale všichni jsou divocí. Naštěstí sousedky je krmí a dle mé rady ochočují, abychom je mohli převézt k nám.Ti, to mají už delší dobu slíbeno. Prostě stojí ve frontě.Kočička je sama ještě kotě, tak droboučká, že je až s podivem, že odrodila a přežila. Kastrace nevyhnutná. Dnes jsme měli návštěvu jednoho starosty, ale to teda klobouk dolů.Stará se a řeší ve městě, kde byl zvolen i otázku bezprizorních psů a koček, jejich odchyty, ubytování, kastrace apod. Rád by měl ve městě třeba nějaký záchytný bod - depozit, se kterým by mohl v této věci spolupracovat. Moc se mu u nás líbilo. Mít takového partnera je výhra, jen tiše závidím.Vždyť starosta je od toho, aby se staral a ne " se jen staral ". Jinak na přeočkování byla Isabell a Eowyn, Annie, přeočkována nebyla má léze na jazýčku.Tzn.antibiotika, analgetika a  inj.vitamíny.Někdo ze Syčáků blinkal, snad to nebude nic vážného.Jinak jsou naši nejmenší ok. Kastrace Zity je přeložena na pondělí, právě proto, že přednější jsou bezprizorní, aby byly co nejdříve fit a mohly být vypuštěny.Jo, a ještě pojedeme zmonitorovat situaci k Pardubicím, kdy pána trvale žijícího na chatě postihla mrtvička a zůstalo tam pět nekastrovaných koček.Více budu vědět po navštívení daného místa.

29.9.2015

Dobrý den a vše nej Michalům...Zase máme perný den.Po cestě z města jsme svezli domů jednu paní a hned jsme bohatší o dvě koťátka. Původně prý byla čtyři, ale dvě zmizla neznámo kam -  vůbec nevědí, co se stalo.Zítra bychom měli odtud kočky nechat vykastrovat.Je to rezatý a stříbrný kocourek - Metoděj a Matouš.Zítra musíme vstávat hodně brzy, tady musí být hotovo a v osm už zas být na veterině. Plánovala jsem kastraci Shiloh a Zity, ale vezmu raději ty toulavky, ty naše mi neutečou a Zita bude o pár dní déle s kotíky, i když se jí to už nelíbí. Nováčci jsou špinaví, začervení, zablešení, ale to napravíme, samozřejmě jsou v karanténě.Moc bych si přála pro nějaké kotíky najít skvělé domovy, aby se nám ulevilo -  máme nouzi o místo všeobecně a hlavně v karanténách.Operovaný Martínek už běhá, ale ještě pajdá, i když o hodně méně, než před pár dny. Nožička bude v pořádku, i když menší ztuhlost přetrvá.Teď jdu vykoupat podělanou Taminku, svítí sluničko, krásně a hlavně brzy uschne.Tiski je spokojená, ale jakmile slyší auto, nebo jiný lomoz, už je ve své klícce.Nějak si neumím představit ani já a cítím, že ani ona, že by měla jít časem do kočkária.Edwin je v pořádku, očičko zachráněno.Elinore se ještě léčí.

28.9.2015

Hezký sváteční den a vše nej, nej Václavům...Dnes fučí, tak  mi krásně uschly tři pračky našeho i kočičího prádla.Konečně se nám plní sen a dřevěný předdomek je postavený, ještě zbývá dodělat střecha, doladit škvíry, natřít okno atd. Díra na kočičí dvířka je ve dveřích, dvířka dnes objednám.Venkovní kočičky tam budou mít v létě,  v zimě zázemí a vybavení, kdykoliv dvířky přístup dovnitř i ven. Jsem tak moc ráda. Za spolurealizaci děkujeme p. R.Příhodovi, p.T.Bohmovi, pí.P.Součkové a za dveře sem i do kočkária p.A.Honyšovi.Bez nich bychom se v tom dost plácali a nikdy by to nebylo tak fajnovní. Krom toho, manžel je, abych tak řekla, mimo provoz. Dveře do kočkária padly jak ulité, kočičí dvířka už jsou ze těch starých přendané a vypadá to úžasně.Celé je to nádherné, už dlouho jsem neměla takovou radost.Dnes měli vycházku z kočkária Bonifác, Matyáš, Pipin, Serafína, dále Tiski a samozřejmě celé osazenstvo kotěslí. S Tamou máme už pár dní trápení, má průjem a v jejím stavu je to katastrofa.Nic nepomáhá, budeme muset nasadit antibiotika a ještě  přísnější dietu.Koťátkům z opuštěné zahrady říkám Syčáci, ač je hladím a podrbávám, tak u toho syčí, aby mi to nedali jen tak zadarmo.Zita od dalších koťátek by ráda ven, ale bojím se, aby se mi neztratila.Po kastraci jí budeme vracet na Horní Jelení. Tiski už lítá, že jí sotva dohoním... protože má nohy dlouhé jako srnka, vypadá bez té jedné zadní dost legračně.To nic, hlavně, že má elán a vůbec jí to nevadí. Zvířátka jsou statečná, na rozdíl od lidí vůbec nefňukají.

27.9.2015

Hezký večer a vše nej Jonášům...Jeli jsme krmit do Jeníkova, kde jsme se potkali s paní, která tam také dlouhodobě krmí a co je Filípek zraněný, tak mu dává antibiotika a maže ránu mastičkou. Foťák jsem dnes sebou neměla, jsme strašně unavená, že mi to ani nemyslí.Včera jsme sice trochu v Déemku nakoupili, ale stavili jsme se tam i dnes. Nákup za tisícovku je jak nic, mizí doslova rychlostí blesku.Dnes si celý den lámu hlavu, jak a kam přestěhovat neočkovaná koťátka, rostou a karantény jim začínají být malé.Větší voliérku máme jen jednu.A telefon zvoní pořád.Bohužel jsme už neschopní dalším žádostem vyhovět.A přitom by pomohlo kastrovat, jenže lidi jsou...doplňte si každý sám, dle svého úsudku.Tašku s povlečením nám dnes přivezla pí.Ruckerová, mockrát děkujeme.Doléčujeme marody, Marťa, po operaci zadní nožičky už po chvilkách posiluje chůzi, Edwin ještě přivírá oko, Elinor trápí rýma.Tři skupiny koťátek v karanténě jsou ok.Ve středu s kastracemi nás čeká několikakéré očkování a přeočkování. Musím koupit odčervovací pasty určené pouze pro kotátka, pořád je něco, co se nedá obejít.

26.9.2015

Všem hezký večer a vše nej Andreám...Dnes jsme měli v plánu výlet s vnučkami, tak jsme si ráno přivstali, aby jsme měli dříve hotovo. Mimo jiné jsme byli v Kočičí kavárně v Hradci Králové, ale bohužel nás celkově velmi zklamala. Kočičky tam byly úúúúžasné, ale jinak to tam bylo takové sešněrované, nepřirozené, obsluhující svými častými pokyny, jak se ke kočkám chovat kazil atmosféru, prostě pozitivní energie z kočičích kožíšků byla tatam. Nabídka občerstvení mizerná a to, co jsme si vybrali nebylo. O cukr jsme si museli extra požádat. No, není to první kočičí kavárna, co jsme navštívili, odjinud se nám ani nechtělo, ale odtud jsme odcházeli jednoznačně brzo a se smíšenými pocity. Mají hodně co zlepšovat.Mrzí mě to, jeli jsme tak natěšení....Cestou tam jsme se stavili na nákup a v DM pro vaničky a mlíčka. Je to až neskutečné, co toho zkrmíme.Při cestě z výletu zpět, jsme se stavili v Přelouči, bylo odchyceno poslední kotě z opuštěné zahrady.Takže už jsou sourozenci pospolu.Je to kocourek a dostal jméno Kryštof.Jejich maminka bude vykastrována, pevně doufáme, že už ve středu.Koťátka jsou nádherná, doufáme, že najdou milující domovy. Zatím je vymazlujeme, čekají na očkování.Po příjezdu jsme se jen hodili do pracovního a hurá na smečku.Bylo znát, že jsme byli celé odpoledne mimo - na záchůdcích, v miskách a měli i mazlící deficit, takže vše doháníme.

25.9.2015

Hezký večer a vše nej Zlatám...Dnes k nám doputovala sestřička včera přijatých koťátek, která kočička porodila v opuštěné zahradě do jakési prohlubně. Ještě je tam jedno, musíme ho odtamtud dostat za každou cenu a ještě chytit jejich maminu  ke kastraci. Kočička dostala jméno Helenka.Mám úplně husinu při představě, kde všude musejí toulavé a opuštěné kočky rodit.Je to hrozné, strašné, bez pomoci, bez opory, bez povzbuzení, pak jít hledat něco k jídlu, aby měla mléko pro svá děťátka, střežit je před predátory a tím vůbec nejhorším je člověk.Homo sappiens, než by kočku dal vykastrovat, tak buď mele něco o tom, že je to proti přírodě, nebo je morduje různě brutálními způsoby. Každý, kdo ví, že je kastrace dnes běžná věc , by měl jednat v zájmu kočky. Chápu, že dřív to bylo jinak, lidi ani nevěděli, že je nějaká kastrace možná, ale dnes? Vše by mělo jít k lepšímu, měli bychom pomáhat a bránit slabší, měli bychom chtít být lepším člověkem, neměli bychom tolik myslet jen na sebe.To mi připomnělo událost z minulého týdne.Přijeli dva senioři, že mají , už nevím, asi čtyři koťátka, jestli si je vezmu.Ok, říkám, ale jen s kočkou ke kastraci. Koukali jako když chci po nich Eldorádo, " dobrý, ozveme se do středy", už se neozvali. A ta kočka,  a ta koťata budou další v dlouhé řadě těch, kteří budou jen rodit a rodit a i se dívat jak jim mimča umírají, nebo jak je člověk vezme a před jejich  očima je zprovodí ze světa, v lepším případě, to udělá někde za rohem. Kočka je pak hledá a hledá a hledá. Nemysleme si, že nic necítí.Je podzim, zima velká se neočekává, nechte vykastrovat své kočičky, než se nadějete, budete mít zas nechtěnou nadílku.Očistěte své svědomí, změňte své myšlení, postoj a nelitujte těch pár stovek, co kastrace stojí.Někdo musí začít, třeba ve vaší vesnici, kde si lidi doposud nevšimli, že už dávno nejsme barbaři.Firma Bioline Products, s.r.o.si všimla, že používáme produkt EnteroZOO k léčbě našich kočiček, tak nám jako poděkování zaslala balíček, s tímto přípravkem a reklamními předměty.Moc nás to potěšilo, děkujeme.S přípravkem jsme skutečně velmi spokojeni.

24.9.2015

Hezký večer všem...Dnes jsem chtě - nechtě musela udělat generální úklid v kočkáriu a voliéře, kotěsle přijdou na řadu zítra.Všechny textilie jsem stáhla, hned vyprala a znova dala na své místo. Poopravena je i výmalba a natřené okno, budeme měnit i dveře.Ve výprodeji jsme koupili koberec s kočičkami, ale myslím, že ho letos pokládat nebudeme. Museli jsme koupit i pár pytlů steliva.Co nejdříve budeme muset zase koupit plné auto.Dnes jsem se docela slušně vytočila.Zhruba před třemi týdny mě jedna slečna - paní prosila o pomoc se vzetím koťat, domluvily jsme se, že je přivezou i s kočkou ke kastraci, kterou si pak zase odvezou.Několikrát se ptám po sms, jestli o to ještě stojí, odpověď je " ano, ano ". prý za týden, pak za další.Včera jsem tam volala, nic, zpátky nevolali.Dnes volám znova, ptám se a zase vytáčky a že se ještě domluví. No, co to ksakru je??? Já snad něco chtěla? Říkám, chci odpověď hned, mám další frontu koťat.Takže prý ne. Ok, to jsem snad mohla vědět hned a ne to nosit v hlavě, že jsem něco slíbila. Fakt nevím, kam dřív skočit, co dřív přijmout a lidi nedokáží jednat na rovinu a ještě nevědí, co chtějí. Akorát jsem zbytečně oddalovala přijetí kočičí rodinky z Přelouče, kde nám koťátka mezitím v opuštěné zahradě trošku zdivočela.Nicméně dvě se dnes podařilo chytit lidem, co je krmí, tak jsou už v karanténě. Zbylá dvě tu budou doufám do neděle.Pokud kočka porodí v takové džungli a koťata v tom žijí, vyrůstají bez kontaktu s člověkem, jsou nedůvěřivá a leckdy už nejdou vymazlit.Kočička by mohla jít ve středu na kastraci, kotíky zatím nechávám v klidu, na pohlaví se snad podívám zítra. Další rodinka ve frontě je také z Přelouče.

23.9.2015

Hezký večer...Hodně času jsem trávila hledáním azylu pro kočky, které se dostaly do situace, kdy nemohou zůstat s paní, co jim postupně, během několika let poskytla domov.Je to tedy fuška, buď je to ze strany depozita díky obrovskému ústupku, nebo se hlásí jedinci z velké dálky.Takže jsem zatím nic moc nevyřešila.Prosím znova, pokud má někdo zájem o kočičku z alba SOS - hledají domov, rovnou volejte 776 143 411, děkuji.Do nového domova odjela z dočasky Berenika a Čenda, dvojka, která svou dobráckou povahu potřebovala vlastní domov jako sůl.Hodně štěstí a zdraví, bubáčci.Navíc jsou v rodině, kterou znám léta a budou se mít královsky. U nás je hoňka, pořád fůra sysifovské práce.Kotěcí rodinky si vedou skvěle, jen Zita by ráda ven, Micka je hodná, trpělivá. Kassandře volnost prospěla, nechá se pohladit, dokonce za námi sama přijde a nadává..nebo svým stylem vypráví??? Spíš bych to zhodnotila na nevrlou ženskou typu " neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane", s občasnou vlídnou chvilkou. Marťa se po operaci hodně zlepšil, začal lépe jíst a zajímá se o sebe i své okolí.

 

22.9.2015

Hezký večer a  vše nej Darinám..Už jsem si myslela, že nic ani nenapíšu. Dva dny tu bojuju s PC, už to vůbec nereagovalo.Stačilo vysypat koš a je to o fous lepší.Dostali jsme balík, resp.kočičky od pí.I.Burešové - granule, konzervy, kapsičky, tunel, domeček, mockrát děkujeme.Začli jsme dávat konzervy a moc chutnají, hned mi opovrhli Felixkama.Moc, moc děkujeme.Marťa po operaci tlapky byl dnes na procházce, může se projít jen malilinko.Tiski už chodí denně a užívá si to.Elinore dostala rýmu, bude muset ke kočičímu doktorovi, myslím , že se to rýsuje i u Tamy. Ria léky dobírá, už je jí líp.Usilovně hledám domovy, azyly, dočasky pro deset koček a kocourů od paní, co se jich postupně ujímala z ulice a nyní se chystá do léčebny LDN, samozřejmě i jednotlivě.Je to smutná situace, ale i takový je život.Nedalo mi to, slíbila jsem hledat pomoc, ale všude, kde jsem se obrátila, mají plno a nepřibírají.Snad se ještě " vyčasí ", já najednou deset koček vzít nemůžu.Odkaz zde https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1040380689306613.1073742451.260292797315410&type=3. Nemáme moc času, pokud může někdo pomoci, tak čím dřív, tím líp.

21.9.2015

Příjemný večer a vše nej Matoušům...Dnes jsme měli rozlítáno, fůru zařizování, nakupování domů i pro kočeny, doktory, také jsme vezli  věco do pardubické dočasky a na veterinární klinice v Pardubicích u MVdr. Beránka jsme byli s nalezeným pejskem. Velmi nemocné oko bylo ještě dnes operováno, musel mít obrovské bolesti.I když vypadal zbědovaně, myslím, že se někomu ztratil.Foťák jsme sebou bohužel neměli. Pořád něco zapomínám.Na reconvalescenci je dočasně u známých, musí být doma, mít pravidelně  a několikrát denně kapky a léky.U nás doma jsou plašani jako Paris a Tosca , trdlís Norris, Genesis a Dané. Mít ještě na starost psíka, i když malého, tak mě jebne. Kočky Micka i Zita by si nejraděj už odskočily někam na námluvy. Já se picnu, koťátka jsou ještě malá a ony toto.Kassandara dnes byla poprvé venku, všechno prošla, prozkoumala, neutekla.Takže snad dobrý.Nicméně, už se nám stalo, že jsme kočku vytáhli z nejhoršího a ona si odskočila navždy.

20.9.2015

Příjemný večer...Dnes jsme měli sanitární den, k tomu odvoz papíru, plastů, skla a objemového odpadu do kontejnerů.Přebírala jsem věci do aukcí a na prodejní akce.Prát jsem nestihla vůbec, naopak, hromada se o dost zvětšila.Kassandra už byla po dva dny puštěná v chatě a zítra bych jí chtěla pustit na zahradu.Jak se vyhřívala na okně, tak jsem jí i hladila, ale po chvíli mi jednu flákla a s vrčením si skočila do své klece.Martínkovi, co je po operaci nožky, jsem dala vše čisté a po hodině, co jsem ho šla zkontrolovat, se o mě pokoušely mdloby. Obojky s rolničkou pro vynalézavé postižené kočeny Tamu a Tiski se zatím osvědčují, jen by potřebovaly reflexní barvy, takové ty, když na to posvítíte, tak je to vidět.Brzo se stmívá a leckdy vše do tmy nestíhám. Neviděl je někdo někde? Edwinovi kapu oční kapky, čistila jsem několik párů oušek, odčervila pár koťátek a vypsala si všechny, kteří budou v nejbližších dnech s odčervením na řadě.To nejlepší na konec - do nového domova do Prahy odjel rošťáček a mazlínek v jednom - Jonášek.Hodně štěstí do života, měli jsme tě tu rádi. Kočičky Micka a Zita s koťátky jsou v pořádku. K večeři dnes všechna koťátka, malá s maminkami i větší i ta největší + venkovky dostali přemražené, mleté hovězí maso.Zítra ho budou mít v kočkáriu.

19.9.2015

Hezký večer všem...Dopoledne se uklízelo a odpoledne jsme si vyrazili na výlet.V kočkáriu se Norrisovi moc nelíbí, tak ho dnes máme zase doma.Na kšírkách jsme to zkoušeli na zahradě, ale to se mu také nelíbí.Zítra to zkusíme na volno.Kassandru taky pomaličku zvykáme na volnost, zatím jen po chatě s výhledem  na zahradu, aby věděla, kam patří. Micka z Chlumce je v pohodě a její Déčka také. Kočičí rodinka z Jelení dnes podstoupila přijímací prohlídku. Kočička Zita, jak jsem jí pojmenovala, má tři koťátka, dva kocourky a kočičku.Pyšní se jmény Timotej, Bartoloměj a kočička je Missandei. Nikdo z  nich nemá žádné klinické, zdravotní potíže, jen budeme zítra odčervovat. Marťa se zotavuje po operaci zadní packy, naštěstí celkem dobře baští, tak věříme v úspěšnou reconvalescenci.Norris měl zvýšené krevní hodnoty ukazující na zánět v těle, takže bere atb. Pipp má kortikoidy, kvůli dermatitidě na bříšku. Ria začla špatně dýchat, tak má také atb. Edwin má zarudlé očičko, tak dostal kapičky Tobrex. Maxim asi ví, že byl v péči lazebníka, tak se nosí jak půl kila uzenýho na dluh.Annie trošku pajdá na přední, podezírám včelu, nebo tak něco.Nicolas je den ode dne odvážnější a v kolektivu je naprostý klid z obou stran. Brzy se stmívá, na ráno mi zbyla na mytí hora misek a pár záchůdků.Bylo vedro, uschly dvě pračky dek, hadrů, na zítra zbyla ještě halda koberečků, počítám, že to dvě pračky dá také.

18.9.2015

Dobrý večer a vše nej Kryštofům...Už dopoledne bylo nabité.Ráno cesta na kliniku a vyzvednutí Martínka po operaci.V lýtkové kosti má drátek, který je v kotníku do kříže, kvůli zpevnění zpřetrhaných vazů.Vyjadřuji se jako lajk, tak to tak berte.Má klidový režim a analgetika + dep.atb. MVDr.Bednář z kliniky Neovet Čáslav, nám operaci, vzhledem k tomu, že pečujeme o bezprizorní kočičky,  dělal grátis, mockrát děkujeme. Pak jsme měli příjem kočičí rodinky, kočka porodila v opuštěném domě, kde jí zanechali předchozí nájemníci.Kontaktovali nás nálezci, kteří si kočičku po odstavu koťat a kastraci vezmou k sobě. Koťátkům je asi 5 - 6 týdnů.Pohlaví neznám, takže zatím nemají jména.Pak jsme byli v pardubické dočasce, na nákupech a scháněla jsem pro Tisky a Tamu reflexní obojky s rolničkou, ale nesehnala.Obojky normálně kočkám nedávám, ale tady je to nutnost. Ač obě hendikepované, tak velmi vynálezavé,  co se zdrhání  týče.Dnes jsem nechala Kassandře otevřená dvířka u klece, ale dveře ven byly zavřené.Procházela se, každému na potkání pro jistotu vynadala a večer jsem jí našla, hádejte kde.No, přece v její kleci a jen jsem vešla, hned mi dala sodu, kdeže je tak dlouho ta večeře.Skutečně jsem měla zpoždění.Cestou domů jsme se stavili v Přelouči, kde pro změnu kočka porodila v rozestavěném domě, kde nikdo nepracuje ( došly peníze ) a sousedka je našla naříkat zapadlé v jakémsi kanálu, vysvobodila a od té doby je krmí.Jsme domluvené na odchycení koťat i kočky ke kastraci.Sice paní říkala, že kočka tam zůstala po lidech , co zemřeli, ( barák je zbourán a staví se nový ), ale údajných 6-7 let, není žádná stará kočka a rodila by do aleluja.Prostě koťata bez kočky bych nevzala, to bych jednu a tu samou kočku řešila nejmíň dvakrát do roka. Začla jsem to takhle praktikovat a jedině tak leckoho donutím ke kastraci. Kočenu pak vrátím, budou se o ní starat. Po návratu práce jak nad hlavu  a ještě zdaleka není hotovo. Ještě tu mám reservaci pro jednu rodinku, která by měla přijet během několika dní a tím s příjmy končíme, kapacita je na hranici a výdajů až nad hlavu.Norris je v kočkáriu, ale moc spokojený tam není.Chtěl by ven, zkusím kšírky a uvidím, jak se bude chovat.

17.9.2015

Dobrý večer a Naďám vše nej k svátku...Už mám pocit, že jsem někde na ústředně, pořád lítám k telefonu a to doslova, protože ho u sebe nenosím, i když je mobilní.A to  neklábosím s kámoškou, ale s koťaty se roztrh pytel.Naše depozitum není velké a přitom se staráme o desítky koček, nejde vyhovět všem.Ovšem jeden telefon byl velice přínosný a radostný.Včera, když odjížděla Bernadettka, její sestřička Benediktka, smutně seděla u zavřené přepravky a tiše se loučila.Bylo mi až do breku.A dnes? Ti hodní lidé volali, všimli si toho také a že si pro Ben přijedou, že na to také pořád myslí. S majitelem kliniky jsme měli domluveno, že navečer odvezem Marťu na hospitalizaci a následnou operaci zadní nožky, tak jsme jim jí cestou dovezli a bylo to radostné shledání.Mockrát děkujeme, máme z toho obrovskou radost a kočičí sestřičky jistě také. Martínek je asi v tuto chvíli na operačním sále.Nicolas si už v kočkáriu zvykl, dokonce byl normálně u jídla. Norrise máme dnes doma.Jinak tady je pořádná vichřice, jen taktak jsme všechno uklidili, leccos už za letu.Doufám, že to nepřinese nic horšího a neodnese to tu naší chaloupku, malou, varchrlatou, vesnickou...Večer se byli na Kassandru podívat její nálezci, dovezli dobroty a vyřazené ručníky, mockrát děkujeme.

16.9.2015

Hezké pozdní odpoledne a vše nej, nej Ludmilám...Manžel dnes od rána jezdil po doktorech, tak jsme tu měla " klid " na práci. V plánu byl generální úklid a tak se také stalo.Mám vždycky radost, když je vše čisté, načančané, o to ráno víc hudruju, když je všechno zas naruby. V kočkáriu je natřené okno a budeme měnit nevyhovující dveře.Voliéru jsme chtěli letos nahodit, ale kvůli dlouhodobé pracovní neschopnosti manžela k tomu nedošlo a už to asi letos ani nebude.Dobroty a jiné dary jsme dnes dostali od pí.D. a od pí.Kaplanové, mockrát děkujeme a pomoci si velmi vážíme. Před určitými lidmi jdu doslova do kolen, jak jsou hodní, bezelstní a empatičtí.Do nového domova nedaleko od nás odjeli dnes Bernadettka a Andrássy.Přejeme hodně zdraví, lásky a štěstí a děkujeme za domovy.

027.jpg 029.jpg
Bernadettka... Andrássy...

15.9.2015

Příjemné popoledne a vše nej Jolanám...Dopoledne se nám poštěstilo získat termín na veterině a zajet na přijímací vyšetření s kocourem, kterého jsme včera přijali.Vzali mu krev, vyšetřili a protože byl už od kůže zredovatělý, nešlo jinak, dostal lehkou sedaci a paní veterinářka ho chtěla ostříhat.Jenže ty dredy šly jako ovčí rouno, celé pláty dolů, tak ho nakonec musela oholit. V dredech byli blechy, vajíčka, bleší trus a jiné nečistoty. Byla to ta nejlepší volba.Doma jsem mu vyčistila masivně zasvrabené uši, jedno ucho má,  nám z neznámých důvodů odstřihlé.Očistila jsem i zoubky, oči a vytahala mezi prstíky zatvrdlý humus.Jelikož je klidný, mazlivý, máme ho v tuto chvíli v ložnici, v karanténní kleci pořád plakal.Celá "oprava" tvala déle, než dvě hodiny.Kocourek dostal jméno Norris.Včera kastrované Bernadettka, Konchita a Karlíta byly dnes propuštěny z " JIPky ". Po poledni byl Nicolas z karantény přemístěn do kočkária, kde si hned zabral proutěnou kukaň.Někdo si ani nevšiml a někteří ho přišli očuchat a přivítat.Tiski byla opět na " rehabilitaci ", mezitím jsem jí vygruntala bejvák.Ještě jí dáme chvíli času a budeme uvažovat o kastraci.Z vyžlete je pěkně oplácaná kočka, a dost vyrostla.Maxim se mi po včerejšku vyhýbá jak čert kříži, ale i tak mám radost, jak je teď pěkný, pohledný.. Kdyby si to aspoň udržoval, anebo se občas nechal učesat. To samé nás čeká se Serafínou a s Nikolou.Navečer jedeme krmit do Jeníkova.

14.9.2015

Příjemý podvečer a vše nej Radkům...Ráno jsme byli na veterině.Kastraci podstupily Konchita, Karlíta a Bernadetta.Vakcinováni byli Jonáš a Jiljí.Na vyšetření byl Pipp a na dalším rtg.Marťa, čeká ho operace, konzervativní léčba se minula účinkem.Maxim dostal lehkou sedaci, abychom ho mohli zušlechtit.Nedá se sebou dělat absolutně nic, už jen dát mu pipetu mezi lopatky je pro něj obrovský stres.Maxim je z kauzy Hrůzný pokoj, pokud někdo pamatuje.Teď už je z něj vyčesaný fešák, vyčištěná ouška, zoubky, oči.Chlupů z něj byl kbelík.Azyl jsme poskytli staršímu kocourovi, který už delší dobu toulal v Podhradí.Je samý bolák a kousanec od blech, má desítky obrovských dredů, které budou muset pryč.Některé jsou velké jak dětská pěst.Dostal pipetu Broadline a je v karanténě.V řešení máme další dvě kotěcí rodinky, ale tím už naše možnosti opět končí.Pomáháme rádi, pomáháme pokud to jde, jen nám to nesmí přerůst přes hlavu.Za kočky co přijmeme citíme velkou zodpovědnost a všechny musí dostat náležitou péči ve všech směrech.

003.jpg 028.jpg
Dnes na veterině.. Nový příjem..

13.9.2015

Příjemný podvečer všem hodným lidem....Dnes odjel do nového domova ku Praze další synáček Genesis, Adrien. Před týdnem to byl Oliver, ještě je tu Edwin , ale ten má lehké postižení, " plavou mu občas zadní nožky ". vzhledem k tomu jsem mohla vyhovět zoufalé prosbě paní, která hledala pomoc pro tři asi měsíční koťátka, která měla být odnesena do lesa a ponechána svému osudu.Jeli jsme pro ně cca 35 km. Sama už se ujala čtyř, která sebrala u školy dětem, které se k nim " nechovaly hezky " a ti jsou dost nemocná.Moje podmínka byla vzít je pouze i s kočkou.Nejenom, proto, že potřebují ještě její mléko, péči a výuku, ale... dál bez komentáře.Podařilo se, mám je doma.Mamuš se nemůže dojíst, a podle toho, co jsem pochopila, nic tak dobrého ještě nejedla.Vypila i misku mlíčka a pak spokojeně vrněla a kojila své drobky. Po odstavu koťátek jí budeme vracet zpátky, tak jest domluveno. Mimi jsou dva kocourci a kočička, jména zatím nemají.Tiski už má nožku dá se říct, zahojenou, byla zas na procházce a dostala místo pleny záchůdek. Tamou je pořád potíž, prozatím má postrojek s chrastící hračkou, aspoň trochu to znesnadní útěk, ale, když nejsme venku, tak je buď ve ve voliérce, nebo v ohrádce, kde se venčila koťátka.Zítra ráno jedou na kastraci Bernadettka, Konchita a Karlíta, na očkování Jonáš a Jiljí, na vyšetření Pipp a Maxim, na kontrolu Kassandra, na rtg.Marťa.Chci stihnout i krmení v Jeníkově.Návštěvou nás poctila pí.I.Burešová a přivezla potřebné a praktické dary. Mockrát děkujeme.

 

12.9.2015

Hezký večer a Mariím vše nej k svátku...Jelikož jsou už noci studené, zateplili jsme karanténní klece.Dělá se to každý rok, na jaře se to sundá, na zimu nandá.Do stodoly jsme dali pelíšky, na seník čerstvé seno. To pro plašanky a ty, co nejdou dát do kočkária, neb tam jsou nešťastné. Kotěcí banda byla celý den venku, ale už jsou po večeři a v pelíšcích v kotěslích.Dnes jsme měli šťastný den, a hlavně hendikepovaný Tizian, který odjel do úžasného domova, kde bude mít perfektní péči a i dostatek lásky.Vzali si ho hodní lidé, kteří chtěli dát vyloženě domov postižené kočičce. Jsme za něj moc rádi, tady se uzdravil, zavepřil a už jen na takovou šanci čekal.Hip, hip, hurá. Za domov pro Tizianka moc děkujeme a přejeme všem hodně štěstí a zdraví.Ostatní kočičky byly obdarovány, za což také děkujeme. Tiski byla na " rehabilitaci " na zahradě, pod přísným dohledem.Tama zase v nestřeženém okamžiku překonala plot, takže už fakt na volno nemůže, dokud neuděláme na plotě opatření.Jenže, všechno je o čase a o penězích.

11.9.2015

Pohodový, pozdní večer...Dnes konec, finito, ende, fine, jak chcete, i když ne tak docela, ještě musím udělat administrativu. Shiloh dobrala léky, co dostane k jidlu má vždy vyjedené.Stormovi zahnisalo očičko, tak dáváme mastičku.Tiski ošetřujeme už jen jednou denně, dnes jsem nestihla vůbec, ale vůbec žádné fotky, takže zítra.Marťa se nelepší, dostává Calopetku, Convalescent support a béčko.Je to závisláček a mazlínek, jak to jde, tak je hned někomu na klíně a tulí se.Dnes nám zase zdrhla Tama, co má trvale poškozenou míchu,nohy táhne za sebou,  zdolá plot metrosmdesát.Už mě neumňouká a dokud nebude na plotě nástavba, ven se nedostane.Po pravdě je to k nepochopení, že tohle zvládne.Včera přijatí Annie a Andrássy by rádi ven, ale nejde to, jsou očkovaní teprve třetí den.Takže musí být v karanténě, tahle situace mě donutí pokud něco přijmu, tak pouze plně naočkované kotě, jinak to pro nedostatek místa nepůjde.Kajetán a Kilián po kastraci už nechtějí do kotěslí, zabydleli se nad nimi na seníku.Dnes jsme mluvili s pánem, co si adoptovali Kristiána a Bertrama a vše je ok, i Oliverek, co odjel převčírem je v pohodě.

10.9.2015

Pěkný večer a vše nej Irmám...Dnes jsme doháněli včerejší den, kdy jsme se " ulili ". Jsou i situace , kdy je potřeba dát přednost rodině, jen je kradem po troškách. Ač máme fakt zoufale plno, přendala jsem Eowyn a Isabell do kotěslí a vyhověla prosbě paní z Ligy na ochranu zvířat z Kutné Hory a vzala dva kotíky.Potřebovala azyl pro čtyři,ale to už nejsme schopni zabezpečit.Jsou od včera očkovaní, takže musí být v karanténě.Je to mourovatá číča Annie a mramoráček, kterého jsem pojmenovala Andrássy.  Další a další telefonáty se žádostmi o azyl byly na pořadu dne. Bylo to tak včera, dnes, bude to i zítra atd. Jenže nejde vyhovět všem. Shiloh postonávala, ale už je ok, Tiski by už nejraději byla pořád na zahradě, už je tak zhojená, že dostane záchůdek.Dosud měla v karanténě jen pleny, aby se jí nedostalo stelivo do rány. Marťa bude muset znova k vetovi, nožka se mi nepozdává, naopak, mám pocit, že to je zase horší.Do nového domova odjel mouřenín Oliver, hodně štěstí, zdraví a lásky přejeme.Běží nám Podzimní aukce, děkujeme, že dražíte, potřebujeme vaši účast, díky, díky, díky....

9.9.2015

Hezký den a vše nej Danielám...O kočičky je postaráno a dnešní den věnujeme výletům s mojí mamkou.

8.9.2015

Hezký večer a vše nej Marianám....Příspěvek je skutečně už noční, ale nedá se nic dělat.Kočkopráce se nedá odbýt, museli jsme nakoupit a mám tu mamku, tak se o ní je třeba postarat, aby se nenudila a cítila se aspoň trochu jako doma.Teprve před chvilkou se dodělaly kočky, nějaké organizační změny si nechám na zítra.Byli jsem nakrmit i v Jeníkově a paní, co pomáhá s léčením Filípka,( otevřená nekroizující rána ) jsem vezla zázračnou mastičku. Od osmi už fotím a připravuji novou aukci.Máme moc očkování, kastrací, léčení, odparazitování a všechno to baští jak piraně. Dochází nám dukáty, docela je mi z toho ouvej, ouvej. Snad jí dnes spustím.Snažím se, nežebroním jen tak, tak prosím, aspoň o aukčení.

7.9.2015

Příjemný večer a vše nej Regínám...Ráno jsme jeli na veterinu.Vykastrováni byli Kilián a Kajetán, Konchita nikoliv, má rýmu,Dostala Convenii a vitamíny.Očkované byly Isabellka a Eowyn. Martínek je po kontrolním rentgenu, pánev a vazy jsou již celkem v pořádku, ale měkké tkáně jsou bolestivé a odražené.Bere analgetika a léky na zánět. Ukázat se byla i Shiloh, je taková bez zájmu, posedává.Dostala také atb., vitamíny a už je jí lépe. Jonášek se mi nějak nepozdává, přesně nedokáži říct proč. Brali mu krev, dělali sono, testy na FeLV a FIV, naštěstí jsou negativní, ale bude třeba je zopáknout.Na výsledky krve ještě čekám. Kastrovaní kocourci jsou už ready, Konchita je v karanténě. Tiski se nádherně hojí, doktor nás chválí, máme radost.Příští pondělí se bude na vetu řešit Kassandra, Maxim, Pipp, Karlíta a další. Zítra se bude dělat generální úklid, brrr, už se těším.

6.9.2015

Všem hezký večer...Ráno jsme chtě - nechtě museli jet nakupovat.Došly masité zásoby pro smečku.Granule máme nakoupené, ale ostatní mizí rychlostí blesku. Koťata jsou věčně při chuti a, že jich máme.Oliver a Adrien dobrali léky, jsou v pohodě.Martínek pořád marodí, jeho bráška Jiljí,  co se tu vzal, ani nevíme jak, je uvřískaný a v pořádku.Eowyn je také už zdravá a fit. Jonášek pořád jen  spí, myslela jsem, že budeme očkovat a zatím pojede na vyšetření. Zítra jedeme na veterinu - na kastraci se veze Kajetán , Kilián a Konchita, na kontrolní rtg.Martínek, na očkování Isabell, Eowyn, Jiljí a hned se bude brát další termín na kastrace i očkování.Do pardubické dočasky v noci přibyl malý kocourek ze Synthesie Semtín, dostal jméno Joel.Dnes nás navštívila Zuzana Daňková s mamkou a přítelem, vyzvedla si věcičku z aukce, něco do další aukce dodala, prohlédli si kočičí zázemí a kočičky dostaly granulky.Děkujeme mockrát.

5.9.2015

Pěkný večer všem...Nakrmeno, vyčištěno, ošetřeno, ještě dám léky a na záchůdky se vrátím dnes ještě jednou.Velice rádi bychom dnes poděkovali  manželům Chudlařským, Gábině Kordíkové a Marcelu Krajňákovi za pomoc s kočičkami, úklidem a hlavně za pomoc s vybetonováním základu pro přístavek, který bychom měli rádi do zimy hotový, aby venkovní kočičky mohly dvířky dovnitř, kde pro ně vybudujeme zázemí. Děkujeme mockrát. Kolikrát se v zimě krčí u dveří na židli, přestože mají zateplené boudičky, a to mi rve srdce. Nepočítáme, že by se do zimy umístilo tolik kočiček , že by toho nebylo třeba.Velmi účelné to bude i za deště.Je krásné, když někdo řekne " přijedeme pomoci ", znova děkujeme všem, kteří kdykoli v minulosti vypomohli, když bylo třeba.Jdu rozdat ty léky a trošku si orazíme.I vám všem hezký sobotní večer.

4.9.2015

Všem hezký večer...Celý den jsem makala na zahradě, k tomu péče o kočky a domácnost, jsem slušně utahaná.Čas letí jako bláznivý, pomalu zima na krku a potřebujeme toho ještě hodně udělat.Na zítra máme domluvené pomocníky na betonování, barák, to je nekončící seriál.Se smečkou uběhl standartní den, běžný úklid,krmení,  mazání, podávání léků.Uvažujeme o přesunu Nicolase do kočkária.Přiznávám, mám obavy, jak to přijme.Snad dobře, vracet na lokalitu se mi ho nechce.Dnes jsme odeslali několik balíků ze srpnové aukce, další budeme balit teď.

3.9.2015

Příjemný podvečer...Ráno jsme měli na zahradě přírůstek.Jsem si téměř jistá, že to je bráška Martínka. Vím, kde oba lehávali, pak už tam lehával jen jeden, to už byl Marťa u nás a vsadím se, že tam už teď, ani zítra, ani později, nebude žádný.Pojmenovala jsem ho Jiljí. Dnes měla Tiski premiéru, pustili jsme jí asi na deset minut proběhnout po zahradě.Řekněme, že potřebuje rehabilitaci.Na protažení byl pod dohledem venku i Matyáš, pěkně se rozčiloval, když jsme ho vraceli do kočkária.Jenže mám riskovat, že si zamane přeskočit plot a nějaký dement si zase namasíruje své ego střílením na slepého kocoura? Dostat ho do ruky, tak mu vyškrábu oči. Jsem velice mírumilovný člověk, řídím se, že zlo plodí zase jen zlo, ale myslím, že bych to letos dala. Venku byl i Bonifác, vycházku dostávají po jednom, abychom měli přehled. Přes ulici mě zase vyvolávala cizí kočka, vždycky se přijde najíst a nepřestane vymňoukávat, dokud jí něco nedonesu. Zraněného kocourka Martínka dnes byla navštívit jeho nálezkyně a přinesla několik konzerv, děkujeme.Nicolas je pořád nervní, myslím, že to je ze strachu a prozatímní nejistoty.Kassandra je na tom pořád stejně, i když denně dostane Alavis relax, začínám věřit, že je prostě taková, prostě hádavá baba.Přitom, když jí dávám jídélko, to jí s tím můžu jezdit okolo nosu a nesekne mě.Nejkrásnější je, když baští, to fakt dělá mňammňam, mňamáámňam, hmmh, mňammmmm, hmmm..ale, když jí chci uklidit, to fakt řve jak tur.

2.9.2015

Pěkný večer a vše nej Adélkám....kocourek Filípek, jak jsem o něm včera vyprávěla, má zajištěnou léčbu antibiotiky a ránu ošetřovanou Hemagelem.Jsem ráda, aspoň za tento způsob, na kterém jsem se hezky domluvila s místní paní, co tam kočičky krmí také.Je na ní zvyklý a více jí důvěřuje.Tímto bych jí ráda poděkovala a dala najevo, že si takové součinnosti velice považuji.Tiski před chvilkou byla doma na ošetření, ránu má neuvěřitelně krásnou, je to skoro jako zázrak.Natočila jsem i videjko, jak chodí.Omarodil Oliver a Adrien, už mají léky, tak to bude do víkendu ok.Hned jsem je separovala, ale jestli se to zarazí jen u nich, to se ještě neví.

 

1.9.2015

Hezký večer a vše nej Lindám...Nevím, co si myslet, ode dne, co odešla Ludmilka, je Nicolas útočný.Jsou ze stejné lokality, ale on se sem dostal o měsíce později.Asi nějaká souhra událostí, nebo, že by kastrací? Tiski se nám nádherně hojí, máme velkou radost.Isabellka je už v pohodě a čeká jí po neděli očkování.V něděli přijatá kotěcí kočička Eowyn je hravá, žravá, takže doufám, že jí to zůstane a co nevidět se zakulatí.Také nedělní Jonáš se má čile k světu a nechce vůbec ven.Postel je prý lepší, a taky je to skvělý parťák pro Storma.Kassandra je stále stejná, jakoby na ní nic neplatilo.Hlavně, že je téměř zhojená a přestala pelichat. Genesis je o hodně lépe, konečně začla sama baštit. Navečer jsme jeli na pravidelnou dovážku krmení do Jeníkova.Měla jsem echo, že Filípek je zraněný, tak jsem byla nervní, že dlouho nešel.Neviděli jsme ho posledně ani my, ani po nás Lída, co se s námi střídá v krmení.Ještě je krmí jedna paní z místní ulice.Zranění je opravdu ošklivé, zanícené s nekroizující tkání.Musíme se s místní paní domluvit, dovézt antibiotika a aby je je denně dávala do jídla. Nejlépe by ho bylo chytit, ale nám odolává.Dostali jsme balík s nádherným obsahem od pí.Hrdé - její chráněnec Matyášek dostal i pelíšek se svým jménem, spoustu dobrot a něco hezkého do aukce.Další praktický dar je od pí.D., oběma dámám srdečně děkujeme.Končím, dříve se stmívá, musím s tím počítat a dříve smečku pozavírat.