Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků únor 2018

3. 3. 2018

25.2.2018

Dobrý večer, jen hlásím, že žijeme a kočičky jsou jakžtakž v pořádku. Nicméně máme tu několik rýmyček, prskání, dokonce eroze na jazýčku a u Adélky opět brutální průjem.Už jí dělali kdejaká vyšetření, nasazovali léčby a nic nepomohlo. Občas je to mírnější, ale, když to zas přijde, tak to stojí za to. Adélka žila osm let u bezdomovců, kde jen dokola rodila, krmení si asi dovedete představit, a tohle jsou následky. Adélku a ještě Amálku, jsme jim sebrali pro nevhodné zacházení za pomoci Městské policie. Amálka má domov, kdy si paní ještě vzala postiženou Antineu.Jsem jí za ně moc vděčná a Adele pozdravuje Alenku F., díky které má kočička komplet léčení a diety. Má jí totiž ve virtuální adopci. Jak jsem avízovala v pátek jsme museli odjet, vraceli jsme se v sobotu. Mamku jsme si museli přivézt z nemocnice k nám, není už schopná se o sebe postarat. Nevím, jak to do budoucna budeme zvládat. V pátek zde uklízela a krmila Daniela a také zabránila doslova tragedii, když si všimla jiskřící zásuvky u topení v kočkáriu. Musela být vypnuta elekřina v celém domě. Už je to opravené a kočičkám se opět topí. V sobotu přijela uklízet a krmit Petra, my se vrátili navečer. Oběma co nejsrdečněji děkujeme za záskok.

22.2.2018

Dobrý večer....chci poprosit o strpení, aukci začnu rozesílat příští týden, dřív se k tomu nedostanem.Zítra jedem vyzvednout mamku z nemocnice, je to 200 km, musíme tam přespat, protože na otočku to nedáme.Má mrznout a tam na severu je to samý kopec  a bude náledí. Díky za pochopení. Za balíček s dietami a miskami děkujeme T.Procházkové, který dnes dorazil.

21.2.2018

Hezký večer...To se tak někdy stane, že někdo něco slíbí a dokonce to splní. Není to pravidlem, dost lidí chytně sentiment, naslibují, ale skutek už se nekoná. Jeden mladý muž nám před časem slíbil haldu steliva a včera mi píše, jestli to může po práci dovézt. Takže jsme skutečně nadílku asi 50 pytlů steliva + granule dostali skoro v deset večer a to si sedněte, k tomu přivezli s přítelkyní ještě teplou bábovku a kočičí perníčky. Já z toho byla tak paf, že jsem ztěží zadržovala slzy. A dnes přišel slíbený balík krmiva od Michala Bajera, který nás podporuje už dlouhodobě a dokonce tenkrát pomohl i s převozem Konstantina. Mockrát děkujeme za úžasnou pomoc a znova a znova děkuji někomu tam nahoře, že nám posílá do cesty a života tak úžasné lidi. Manžel byl dnes na kardiologii a všude možně, tak jsem se tu o tu smečku snažila postarat sama. Je to záhul a to jsem skoro neuklízela, snad to Tramal spraví.

20.2.2018

Dobrý večer všem....Skončila nám aukce, vlastně dvě, ještě ta od Ivany Mullerové, další pro nás udělala Vilma Havlínová na Šimonově pomocné tlapce. Balíček s dietami Nico dostal od pí.Aleny Přibylové. Hodní lidé zaznamenali, že problémů máme skutečně hodně, přitom musíme za každou cenu kočičkám, co jsou u nás dávat maximum jako obvykle. Problémy máme v největší míře zdravotní, máme méně sil a teď ještě musíme pořešit sitaci s mamkou, což je samozřejmost. Dříve jsem pro kočky vydělávala z domu, ale to už nezvládám, manžel je v inv.důchodu.Několik kočiček by mohlo najít domov, ale většinou mají zdr,problémy,  vysoký věk a jsou tu na dožití. Takovou kočičku bych nesvěřila někomu, koho neznám. Pokud nás v tom nenecháte, dotáhneme to, kam je potřeba. Manžel zítra jede zas na kardiologii a urologii. Já musela prozatím zrušit rehabalitace. Jak se musí za vším dojíždět, je to náročné.Sem jsme se přestěhovali kvůli kočenám, aby byly v bezpečí. V Přelouči jsme bydleli na rušné křižovatce. Tenkrát jsme si vůbec nepřipouštěli, že přibudou roky a bude to těžší a těžší. Nicméně, o všechny, co zde máme, se postaráme, ale další už přijímat nemůžeme. Naše krédo je " Jsi navždy zodpovědný, za ty, cos k sobě připoutal " .Děkujeme, že jste s námi

18.2.2018

Dobrý večer, tentokrát po několika dnech. Do všech problémů a nesnází, jsme museli akutně a bez odkladu pořešit neutěšený stav mé 81 leté maminky. Teď jí máme v nemocnici a další budeme řešit operativně dle jejího stavu.  Měli jsme tu 14 letou Dorotku, kterou jsme u nás ubytovali  kvůli vážným zdravotním problémům její rodiny. Nicméně paní hradila její hospitalizaci, byla celkem 3 x, jezdila za ní a nyní jí i nechala odejít. Všichni jsme tak nějak tušili, že už nastal její čas a zdravotní potíže jí sužují čím dál víc. Přestože jedla, ztrácela se před očima a nedokázala jídlo přeměnit v energii a svalovinu. Už honí myšly někde v kočičím nebi. Nico už má myslím, nejhorší za sebou, krásně zbaští 3 x denně vaničku. Léky ještě bere. Potřeboval by vyčesat, ale zatím ho nechceme stresovat víc, než je nutné. Dnes jsem ho přejela jen tak zlehka měkkým kartáčem, ale pořád se mi točil do kouta, tak jsem toho nechala. Zemanka má tiky, chůzi zeširoka, nevíme, co se " zlomilo ". Myslím, že klasické neurologické vyšetření nám moc nepoví.Museli jsme zavřít Adélku, zase se hrozně zhoršil její chronický průjem. Hanuš, ten má chronicky nemocné oko a zase se mu to hodně zhoršilo. Čekala jsem , až se vrátí manžel, abychom ho odchytli, není moc kontaktní. Teď už to má vyčištěné, aplikovanou mastičku a bude dostávat antibiotika. Dnes jsem si mohla orazit, na úklid přijely pí.Tuhá a pí. Junasová. Všechno krásně uklidily, ještě přivezly stelivo, kočkám maso, kuřecí prsíčka tzv.motýlek, kávu, bonbošku a řízky. Děkujeme mockrát. Nemít mamku v tak vážném stavu, řekla bych , že byl krásný den. Maso jsem smečce uvařila k večeři a teď vařím další hrnec na ráno. Tak to je asi vše, co se událo a já jdu tu naší smečku ještě obhlédnout. Manžel se tam už mezi nima někde tetelí.

14.2.2018

Dobrý večer...dnes přišel další balík s krmením - druhá půlka od včera - za tu hromadu děkujeme pí.Tuhé s manželem. Stará Dorotka, 14 let je ode dneška špatná.U ní to bývá ze dne na den. Má dg. nemocná játra a ve střevech útvar. Byla už 2 x hospitalizována. Nějaká operace je vyloučena, nedala by to. Přestala chodit na záchůdek, dělá nám okolo. Proto je přes den je doma, na noc v kočkáriu. Doma byla předtím pořád, ale kdo to má pořád uklízet.Tak teď je zas jen doma a já uklízím loužičky, blitky a hromádky. Má atb., léky na podporu chuti k jídlu, dále proti zvracení a výživovou pastu. Takže co, další nervy? Určitě ano a ještě mockrát. Kdo tohle má vydržet.Já už jsem na hraně. Teď už fakt věřím, že když jsem si loni zlomila bérce, že mě to něco chtělo zastavit. Dnes jsem zase byla na MMG na nerologii a žádná sláva. Další kontrola v prosinci. A to mě v létě čeká vyndání dalších šroubů a hřebů. Pak zas berle a vše od znova. Do toho měla nějaký záchvat Zemanka. Má neurologické problémy nejasného původu, už k nám s tím přišla. Lucrécia je ještě bázlivá, Mauricio je ok a co nevidět odjede do nového domova.

13.2.2018

Dobrý večer. dnes jsme dostali pořádný balík krmení, ale za nic si nemohu vzpomenout od koho.Snad se nám dárce připomene, nicméně, obrovské díky. Na úklid dnes nastoupila pí.Komárková, která jezdí celkem pravidelně  a ještě nám dovezla hrnec hovězího guláše. Také velice děkujeme za pomoc. Nalezenec Nico se drží, baští, nemá průjem, jen je pořád vyzáblý a ta srst, to je moc špatné. Doufejme, že má tolik vůle, aby vše v naší péči zvládl a nic se nezvrtlo. Rozina má zase krvavou rýmu, už nevíme co s tím. Ani veterinář si neví rady. To je to samé jako Leopold ze zrušeného vepřína ( brali jsme odtama víc, než 20 koček ), z kostřičky je pořádný váleček, ale chronická rýma ne a ne odeznít. Dnes jsem odčervila Konstantina, Děvčátko, Frídu, Leopolda, Mauricia a Lucrécii. Genušku nemůžeme rozdýchat, pořád jsme ubrečení, zoufalí, bezmocní. Manžel jí udělal rakvičku, já jí to vystlala bílým damaškem, náš soukromý pohřeb se vším všudy. Bolest je všudypřítomná, ale jdeme dál, jak jinak, kočky potřebují naší péči. Jen ta budoucnost je děsivá, máme tu hodně různě nemocných koček na dietách, různá postižení, zlomit se to může kdykoliv u kohokoliv z nich. Budeme to zažívat ještě znova a znova. Dosloužit a skončit, to už je náš cíl.  Máme za sebou záchranu a umístění na tisíc kočiček,  to už snad nárok na klid máme. Ono nám ani nic jiného nezbyvá, pokud si chcem zachovat zdravý rozum a taky si nemyslíme, že po nás potopa.Takže myslet na zadní kolečka je to nejzodpovědnější, co můžeme a musíme udělat.

11. - 12 . 2. 2018

Dobrý večer...V neděli jsme neměli ohledně Genušky žádné znepokujující zprávy. Až dnes ráno se nám zhroutil svět .Genuška v noci na klinice zemřela. Pořád se s tím nedokážeme smířit. Bolí nás všechno, pláče srdce, oči, na hrudi je tíseň.Věděli jsme, že tohle jednou muselo přijít, ale také jsme věděli, že jakmile to přijde, že to  nezvládneme jen tak. Genuška je naše štěstí, radost, útěcha, náš život. Nebyl a není nikdo jako ona a nikdy nebude. Chybí nám tu a ještě nám asi nedošlo naplno, že už nikdy mezi námi nebude, že si k nám večer nezaleze pod peřinu a pak si lehne na podušku mezi nás.Ráno nás nebude budit, tak, jak to uměla jen ona. Už nebude nám, ani návštěvám sedět za krkem. Už nikoho nikdy nepřivítá. Každý si jí zamiloval, nikdo jí nepřehlédl. Genuško, tolik s tebou odešlo. Odpočívej v pokoji a odpusť nám, že jsme ti nedokázali víc pomoci.

002.jpg fifi.jpg

 

10.2.2018

Hezký večer ...Dopoledne jsme odvezli na kliniku ledvinářku Genesis. Přestávala jíst a už jsme nevěděli, jak jí doma pomoci.Od léta, co byla tato nemoc diagnostikována jako dědičná, tak ob jeden měsíc jí dáváme na pětidenní infuzní terapi a po propuštění jí vozíme 1 x týdně na zavodnění. Při předání kočičky do péče kliniky byl kladen důraz na to, že kdyby se cokoli dělo, mají nás hned volat. Dnes nám přijela pomoci s úklidem E.Kotulková, mockrát děkujeme.

7.2. - 9.2. 2018

Pěkný večer, dodatečně vše nej Veronikám, Miladám a dnes Apolenám. Zajistit kočenám byť jen základní péči ve stavu nemocnosti, zvlástě chřipky, která člověka vysává a oslabuje, je vyčerpávající. Kdyby to nechytl i manžel by byl zázrak, který se nekonal. Já jsem v tom dnes už týden a žádná úleva. Takže se tu tak nějak plácáme. Dnes dopoledne manžel zmobilizoval síly, co to šlo a zajel na plánované kastrace s Pěničkou a Rozinkou. Stavil se na malý nákup a pak jsme celé odpoledne  prospali. Běhání ven a zpátky domů pro krmení je na něm, přeci jen je na tom o chlup líp, než já. Krmení běžně míváme ve skládku ve stodole, ale jak je zima, tak je to doma u krbu a před krmením to i na kachlích ohříváme.

6.2.2018

Dobrý večer... Na mojí včerejší labutí píseň přišlo mnoho ohlasů, nejvíce rad. Velice si vážíme vašeho soucítění, ale vše není tak jednoduché, jak se zvenčí může zdát. Např. požádat o pomoc školu, či místní úřad. Úřad nám nefandí a děti, to nejde. Není k nám spojení, takže bychom museli přivážet a odvážet. Nevěděly by si s ničím rady a muselo by to být probráno s rodiči. Za další návrhy, abychom požádali o součinnost jiná depozita. Všichni víme, jak praskají ve švech, většina se potýká se stejnými existenčními problémy, zvláště ti, co jsou dál a dál od Prahy. To by nebylo příliš kolegiální, jedině snad, kdyby někdo měl prázdno a pomoc nabídl. Takový spolek neznám a taky bych k nim musela mít 100% důvěru. Jednu takovou nabídku jsme dnes dostali, ale nepůjde to hned a bude se jednat o 1 - 2 kočičky, po umístění by mohlo dojít na další. Další bylo pomoc se sdílením.To je možné, i když to v pravidelných intervalech děláme. Naše kočičky, jsou v nabídce zde na webu, která je pravidelně aktualizována. Zde si lze i fotky stáhnout. Úklid - bydlíme tu, jsme v nasazení od rána do noci. Nezamykáme po " pracovní době " dveře a neodcházíme. Když je marod, chodíme za ním i v noci.Uklízet se musí denně, jinak je to katastrofa. Paní, která by dojížděla obden vlastním autem cca na čtyři hodiny, co jsou min. potřeba nenajdem, ani kdybychom jí měli z čeho zaplatit. Ano, nejvíc pomoci tkví v umístění do nových domovů a tím max. snížit stav. Staré a nemocné kočky nedám, jsou zde na dožití. Některé i zdravější, tu jsou tak dlouho, že to tu mají za jistotu a domov. Pak jsou to plašanky, které jsou neumístitelné a nedůvěřují cizím lidem, někdy ani nám. Tak max. na meter - dva. Nelze  tudíž bezhlavě a bezpocitové jednat. Pak je nabídka materiální pomoc. Ano, tato pomoc je vítaná trvale. Doufám, že jsem to jakžtakž vysvětlila, co je možné a co ne. Hned včera nás oslovila Týna Vávrová a dnes přijela pomoci s úklidem. Nebýt jí, tak nebylo nic. Mockrát děkujeme. Na manžela už taky skáče moribundus a venku se pohyboval, jen, co bylo nejnutnější. Mě se to drží jako klíště a to ven nevybíhám vůbec. Budu končit, večer mám vždycky zvýšenou teplotu a není příjemné sedět u PC.

5.2.2018

Hezký večer....Stav nouze, jinak se nedá nazvat celková situace u nás. Dnes se střetly naše pohledy a muselo to ven. Dva vážně nemocný lidi nemůžou zvládnout desítky koček + domácnost + práce okolo domu. Manžel je v inv.důchodu, já po úraze nepracuji ani z domu. Další věci se nabalují. Já mám od pátku hnusnou chřipku, manžel dnes musel ráno zaobstarat smečku a dopoledne být  na kastraci z malou Dorotkou. Trochu si orazil, nemohl popadnout dech a odpoledne jel na kontrolu s Nicem, na zavodnění s Genesis, nakoupit konzervy, pro benzín a pro 300 kilo briket. Kdo je složí nevím. Nadělat si někde dřevo, to už je minulostí. Genušce navrhují zase pětidenní infuzní terapii, nebo euthanasii. Poslední terapie stála skoro sedm tisíc, Nico také tak, do toho kastrace, léčení, odčervování, topení elektřinou. Pokud jsme měli svoje příjmy, tak to šlo, teď je konec, doslova PAT. Aukcemi se pokryje minimum. Drží nás nad vodou vitruálky a občasné dary, ale to je jehla v kupce sena. Nico přibral 20 deka, z tlamky mu vytřeli hnis a dostal ještě antibiotika. Nicméně pořád je taková " odevzdaný ". Účet jsem ještě neviděla. Manžel dosud krmí a dělá hajzlíky, na úklid nejsou síly. Pomoc na úklid, i kdyby byla jednou v týdnu, tak nestačí, takže co?? Oba to vidíme bledě.

1. - 2. 2. 2018

Dobrý večer a vše nej Hynkům a Nelám. Při dnešním nákupu se manžel stavil na klinice Nicovi pro Recoverky. Pomalu se ho daří rozjíst, ale opravdu pomalu, v žádném případě se nedá mluvit o nějakém uzdravení. V pondělí jede na kontrolu, Storm na revizi zoubků a Rozina na kastraci. Mě udolala chřipka, začlo to včera dnes jsem se pomalu nepostavila na nohy. Kdyby to ještě dostal manžel, už nevím, co bychom si počli. Ještě dáváme vařit maso a objednali jsme konzervy. Včera jsem udělala novou aukci a skončila ukce Ivany Mullerové, kde máte možnost vybrat si z pěti depozit dle svého uvážení, kterému kačky pošlete. Děkujeme.