Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků únor 2017

1. 3. 2017

28.2.2017

Dobrý večer a vše nej Lumírům. Dnes jsem náhodou narazila na diskuzi, jak se někdo čílil, že koťátka, co si vzal u nějakého útulku, či depozita, měla průjem. Není to v poslední době ojedinělý případ, co jsem něco takového zaznamenala. Údobím se mění rozsah a cíl útočných komentářů v různých skupinách na FB. Každému soudnému člověku musí být jasné, že změna prostředí, stravy, trauma, růst atd. udělá své. Jsou útulky městské, které dostávají peníze od měst na provoz a platy zaměstnanců. Pak jsou útulky - depozita vedené soukromými osobami, které nejsou nikým placeni, nemají volno, dovolenou a desetiletí práce jim nejde ani na důchod. Nemají dotace, táhnou to ze svého, dále za pomoci drobných dárců, aukcí, některým se dostane pomoci od Kočičího přání. Jen malé procento dosáhne na nějaký ten grant, ale hodně jich to vzdá kvůli byrokracii. Takové depozitum - útulek určitě dělá maximum pro záchranu koček, mnohokrát i za cenu toho, že si musí vzít půjčku a že o tom něco vím. Ale upřímně, pokud veterinář klinicky na kočce nic neshledá, není důvod jí neumístit. Přeci není možné každou kočku, kocoura, kotě projet nějakým aparátem a říct 100 % zdravé. Proboha, už jen stačí to, co se dělá, už tak je toho dost. Kočky a kocouři se vydávají pouze kastrovaní. To městské útulky primárně nedělají, nemají ani kastrační programy, vyjímečně nechávají kočky operovat. Mám za to, že osvojitel je prodlouženou rukou takového zařízení a např. v mé smlouvě je zahrnuto, že osvojené kočce bude poskytovat maximální péči, včetně té veterinární . Myslím, že nikdo z nás nemůže za to, a neovlivní, co se časem, nebo po změně prostředí stane. Až se ti rýpači projdou v botách depozitních " tet ", ať hází kameny. To je asi vše, co jsem dnes chtěla říct. Jen asi ještě tolik, že nejsem " potrefená husa ", nebo o tom aspoň nevím, jednalo se o případy mimo nás. I když na paškále už jsme byli také, o něčem vím, o něčem určitě ne. Nicméně takové útoky a znevažování práce, i když jsou momentálně mířené jinam, znevažují všeobecně naši práci. Samozřejmě se nezastávám zařízení, kde se prokazatelně nestarají, jak by měli a jsou tam i další nedostatky. Ale to by bylo už na další příspěvek.

27.2.2017

Hezký podvečer a vše nej Alexandrům...Tak tu máme nový týden.Víkendové příspěvek jsem vynechala. Nebudu to nijak vířit, ale jsme unavení, takže, co stihnu, to stihnu.Stále se pracuje na zlepšení protiútěkových opatřenía zabezpečovací technice. Na plot se natahoval rákos, je potřeba uklidit zahrada a mám pocit, že jen lezu po kolenou a utírám prskance ze zdí, podlahy, ze dveří, z lednice, z nohou stolu a židlí, oken apod. Okna ta jsou všeobecně  výživná a za týden vypadají jako, když jsem je nemyla sto let.V kotěslích do rána nadělají takový binec a to nejvíce s vyhrabáním steliva. Každé ráno toho je lopatka. a to nemluvě, když postižená Taminka utrousí. V kočkáriu je to nastejno, stelivo je naházené až metr od záchůdků. Dnes měla Děvčátka vycházku po chatě, ale ted už jsou zpět a večeří. V pátek nám přišly konzervy a diety za 3.238.- kaček a dnes s hrůzou konstatuji, že až na diety, máme téměř vyžráno. Je tam max. na zítra.  Balík s dietami a se sirupy + něco na imunitu poslala Katka Šumberová, mockrát děkujeme. Krmit se bylo u Agry, přišly všechny kočičky, co jsme nechali kastrovat - Lisa, Lola, Lina.

 

25.a 26.2.2017

Bez příspěvků.

24.2.2017

Hezký den a vše nej Matějům...Od včera jsem tu na to celé sama. Manžel jel na rodinný pohřeb, bohužel oba dva jsme jet nemohli. Celý den se to tu snažím udržet v chodu, jak jsme zvyklí. S vyvrknutým kotníkem to jde pomalu a taky se mi povedlo  poroučet se k zemi. Pošta přivezla objednané balíky ze Zoohitu, samé konzervy a diety. Něco jsem si donesla domů, ohřívám na krbovkách a jdu krmit. Ostatek musí roznosit manžel, až se vrátí. Storm dnes několikrát blinkal, možná po pastě na bezoáry. Děvčátka se už konečně začínají lepšit. Nelinka je v novém domově moc spokojená a Imagine v kočkavárně také. Kryštůfek po amputaci už běhá jak střela, antibitika a analgetika bere. Simír po operaci dvojité kýly má klidový režim, ale vůbec se mu to nelíbí.

23.2.2017

Příjemný večer....Jak šel dnes den....po ránu se krmí a čistí záchůdky, marodům se rozdají léky, příp.kapky a mastičky, vyklepe se, zamete se, očistí se, otře se, co je potřeba. Další práce byla doma, na plotě, na autě, celé odpoledne peru, suším a skládám. Roznášelo se stelivo, voda, granule. Největší podíl práce padl na muže, já toho s výronem a o berli moc " nenalítám ". Právě se rozdávala večeře + vitamíny + pasta na bezoáry, no a ještě před desátou naposledy budeme dělat záchůdky. Zítra mám v plánu vyřazovat rozbitý, nebo poškozený  mobiliář.

22.2.2017

Hezký večer a vše nej Petrům...Dnes jsme měli pár neodkladných pochůzek. Se smečkou je vše stejné, jako včera. Nic nového. Balík nám přišel od pí.Marcely Kalousové, mnohokráte děkujeme. Posílá to Maxmiliánovi, kterého k nám umístila po skonu svého vzdáleného příbuzného.Velice nás těší, že na něj nezapomínají. Při poslední zastávce ve městě, jsem nešikovně couvla a udělala si výron v kotníku + pár potlučenin. Celé dny, nevíme kam a co dřív a teď tohle. Sakra, se mi nedaří...

21.2.2017

Dobrý večer a svátek má Lenka, tak vše nej...Dopoledne se dělalo na plotu, jde to pomalu, ale jistě. Práci ještě ztěžovalo mrholení. Odpoledne jsme jeli do dočasky v Golčově Jeníkově pro kočičku Nelu a vezli jí osvojitelům do Pardubic. Předávali jsme jí v kočkavárně moc milým lidem. Do kavárny jsme od nás převáželi mazlinku Ima - Gine, snad se jí touto cetou podaří najít domov, jako Vidince. Domů jsme přijeli před chvílí, tak nejdřív zatopit, připravit krmení, marodům uvařit kuřecí a jdeme na to...jo, a právě se mi spálila vajíčka, to je smrad a jsem bez večeře...

20.2.2017

Hezký večer a vše nej Oldřichům...Ráno se jelo na veterinu s Ninem - poloslepý kocourek - byl na kontrole, ale ještě není vyléčený. Nález v tlamce trvá, i když v menší míře. V injekčních atb. se bude pokračovat nejméně dalších pět dní. Simírovi se znova objevila kýla, dnes byl operován. Operace trvala skoro dvě hodiny, měl to protržené na dvou místech. měli mu to dělat při kastraci a to to vypadalo, že se to stáhlo. Že mu vylítla obrovská boule jsem si všimla před pár dny, tak jsem hned volala na veterinu SOS. Odpoledne jsme si jeli pro Kryštůfka, kterému byla amputována přední packa s obrnou. Rozcvičit, ani rozmasírovat  se to nepovedlo. Ještě, že vetové jsou na nás tak hodní, jedna operace stála 1650.- , druhá 1977.- a 412.- dvě pipety na parazity + hojivou mast pro Konstantina, který si rozdrápal nějaký bolák za uchem. Také potřeboval vodu na otírání očního okolí, peršani s tím mají vleklé problémy. Cestou jsme ještě nakoupili venkovkám konzervy a marodům kuřecí prsa v akci + Gourmety. Reconvalescentní pasty nám přišly od.pí.J.Brabencové, děkujeme. Měly být pro Kassinku , ale využijeme je právě pro kluky po operacích, pro Maxmiliána a pro malá Děvčátka, s kterými se poslední dny trápím. Tak to je dnes vše a já jdu udělat objednávku konzerv a diet u Zoohitu. Pokud by nám někdo chtěl někdo nechat nějaké poslat, velice by nám to pomohlo.

005.jpg 010.jpg
Simír po operaci.. Kryštof po amputaci..

19.2.2017

Příjemný podvečer a vše nej Patrikům...Včera večer u telky si mi na prsa lehla Kassandra.Vrněla a já jí hladila.V té chvíli jsme netušila, že to je loučení. Ještě během dne si dávala smetánku. Když jsme šli spát, skočila si k nám a uvelebila se mezi námi. Probudil mě zápach a vlhko. Kass už byla v agónii, samozřejmě svěrače povolili. Odešla, jak chtěla, v nejtěsnejší blízkosti u nás. Může nám být jen útěchou, že se k nám dostala velmi zubožená, po přeléčení nás komandovala a vyučovala. Zvláště manžel skákal, jak ona pískala, pardon krákala. Ale to vy všichni, kdo nás sledujete moc dobře víte. Snad se jí ten podzim života líbil. Odpočívej v pokoji, bábuško. Pak jsem drhla, drhla, dezinfikovala a ještě peru. Mezitím jsme odvezli na kliniku Kryštůfka s ochrnutou packou. Vyzvedávat si ho budeme zítra.Na fotkách je Kass při přijmu a po přeléčení. Bylo jí nejméně sedmnáct let...

008.jpg 011--2-.jpg candle-66449_640.jpg

18.2.2017

Hezký večer a vše nej Giselám, i té naší plašance kočičí....Dnes se pokračovalo  s válečky na plot. Jde to pomalu, protože to děláme tzv.po česku, tak i při samotné instalaci se přijde na nedostatky a co se má udělat jinak. Původní verze, podle které to vymýšlíme, stojí 2 m asi 65 Euro a to si nemůžeme ani náhodou dovolit. Je to piplačka už jen si připravit všechny komponenty. Dnes jsme do kočkária přesunuli Konstantina a osiřelého Macíka, kterého jsme se ujali tento týden. Oba by rádi ven, tak, aby okoukli zahradu a věděli, kam patří. A taky doma už nebylo kam šlápnout.K našincům tu máme ještě stařičkého, osiřelého Maxmiliána, kterého přesun do depozita málem stál život + stařičkou Kassandru, která si také prochází obtížným obdobím, a tento týden jsme bojovali o její život. Naši práci poslední dny ztěžuje bláto po celé zahradě. Cestičky do kočkária a kotěslí, které jdeme několikrát za den, jsme museli zpevnit placatými kameny. Micubiši v novém domově stávkuje s jídlem.Snad se to poddá. Zamluvená je Nela, kterou bychom v úterý měli vézt do nového domova.

17.2.2017

Dobrý večer všem...Dopoledne odjela do nového domova kočenka Vidi, která byla krátce v Kočkavárně, a přímo od nás odjeli do společného domova Kvido a Micubiši. Z obou domovů máme upřímnou radost, jsou skvělé.Všem přejeme krásné soužití se svými lidmi a naopak. Už máme i zprávy z nových domovů a vše je super. Na injekce jela opět Kassandra, dnes už bez kapačky, a také Nino. Budeme jezdit i o víkendu. Tento týden byl velmi hektický, potřebovali bychom odpočinek, ale to je utopie. Doma už nebylo nic k snědku, tak jsme pak jeli na nákup. Potřebovali jsme i konzervy, vaničky, maso, zakysanky + hygienické potřeby pro kočky. Nakupování mě nebaví a unavuje. K tomu je venku bláto, klouže to, kočky naťapou, jak běhají dvířky ven a dovnitř. Nejhůř je na tom veranda, vytírat nemá smysl. Pokud zítra nebude pršet, bude se pokračovat s instalací válečků na plot a nejen tam. Děláme, seč nám síly stačí, ale ubývají. Večer máme vždycky víc, než dost.

005.jpg vidinka-odj..jpg

 

16.2.2017

Dobrý večer a vše nej Ljubám...Ráno  v sedm jel manžel pro brikety a pak honem, honem přípravy na veterinu - opět se vezla Kassandra na infuze a odběry krve, Nino na injekci.Jaterní hodnoty Kass se mírně zlepšily, ale žlučník produkuje málo.Je to tím, že velmi málo jí. Ve všem se nimrá, spíš chodí od misky k misce a " zobe ". Vzali jsme na vetu výživné konzervičky na ochutnávku. Maxmilián je myslím z nejhoršího venku. Na kastraci byli Bořivoj, Oliver a Vanilka. Všichni jsou už ready. U nás máme s kastracemi na chvilku klid, ale už mám v merku jednu smečku. Za to nás trápí virózy.Jak se oteplilo, tak to začlo. V Přelouči u Agry jsme nechali kočičkám baštu. Nemocnému nalezenečkovi ráno odebrali krev. Po výsledcích  bylo víc, než jasné, že stav koťátka je vážný. Krevní testy nevyšly dobře.Vysoký bilirubin, nízké leukocyty atd. Bohužel pak přišel náhlý úhyn. Jak jsme ho odvezli na kliniku, mělo normální teplotu, žádné eroze, poslechově taky žádná tragédie a přitom bylo vidět, že je něco špatně. Podle výsledků krve to mohla být panla, nebo Felv  a Fiv. Je nám to moc líto, ale někdy je to prostě tak. Akorát, že  pokaždé to v člověku zanechá zářez a musí se znova a znova a znova vzchopit, pochlapit, aby mohl pokračovat dál. Ani netušíte, jak moc je mi to líto...

15.2.2017

Hezký večer a vše nej Jiřinám...Ráno jsme opět vezli Kassandru na kapačky, pak jsme museli do Pardubic k lékaři na kontrolu a do Kočičí kavárny s papíry k Vidince, v pátek by měla odjet do nového domova. Pak jsme se ještě stavili ve stavebninách a koupili trubky na protiútěková zlepšení. Slibujeme si od toho hodně, jen ty potvůrky jsou vždycky krůček před námi. Naštěstí je to velmi ojedinelé. Je to další práce navíc, kterou budeme dělat po " kouskách ". Do pěti se musela vyzvednout Kassandra, ještě jsem nakrmila a pozavírala dorostence a pak jsme jeli na kliniku do Čáslavi s novým nalezencem. Není, nepije, teď  je na kapačkách, budou brát krev atd. Nicméně vůbec to nevypadá dobře. Chtěli jsme jí - ho vzít na veterinu zítra, ale kvůli bledým, až nažloutlým sliznicím, jsme se rozhodli takto. Bohužel to vypadá na kočičí infekční peritonitidu a to je zlé - Riziko FIP také souvisí s imunitním systémem kočky, proto nejnáchylnější k onemocnění jsou kočky s oslabeným imunitním systémem, po operacích, v rekonvalescenci, či nemocné s jinou běžnější chorobou, kočky s FeLV či FIV, koťata či kočky senioři. Ačkoliv onemocnět mohou kočky všech věkových kategorií, vyšší pravděpodobnost je u koček do dvou let věku a pak u koček starších.Je nutné zdůraznit, že onemocnění FIP není samo o sobě přenosné a nakažlivé. Při propuknuté nemoci již nedochází k vylučování koronavirů (jsou pohlceny makrofágy) do vnějšího prostředí, proto již nemocná kočka není infekční pro ostatní kočky ve svém okolí. Foťák jsem sebou měla, ale nakonec z takto nastíněné situace jsem byla dost " mimo " a na focení zapomněla. Domů jsme přijeli bez nálady, trochu se uklízelo, pralo, je hotov jeden díl  " pasti na útěkáře". Osiřelý kocourek Macík, už vylezl zpod gauče a rozkoukává se. Během asi dvou dnů, půjde do kočkária a časem bude moci chodit na zahradu. Na svobodu je zvyklý. sice bydlel s paničkou v bytovce, ale pouštěla ho ven a on se vracel. Brzy ráno musíme jet pro brikety, pak na veterinu - máme termín kastrací a Ima - Gine pojede na očkování.

14.2.2017

Hezký večer, hezký Valentým, pokud ho slavíte...Kassandra byla dnes opět na kapačkách. Dopoledne se tam veze, na pátou jí musíme vyzvednout. Nino byl na dalších injekcích. Jezdíme tam a sem. Zrzínovi jsme kupovali inzulín, byli na poště. Omarodil Orfeus a to jsme měli jet v neděli s oběma ( ještě s Kryštůfkem ) na kliniku na operaci. Omarodila i malá Děvčátka Orinka a Avinka. Maxmiliánovi jsem chtěla dát léky a hryznul mě. Včera přijatý kocourek bydlí pod gaučem, ale najíst se přišel. Je to nešťastné zvířátko, kdybyste viděli ten jeho pohled. Odrostlé, nalezené  kotě si pomalu ochočuji. Myslím, že ve čtvrtek veterina klapne. Nejí, podařilo se jí vpravit Calopetku stříkačkou. Rádi bychom ještě před jarem vylepšili protiútěková opatření, podle návodu u Fb, ale říkáme zítra, zítra a ještě to neklaplo. Potřebujeme jet do kočkavárny a ve čtvrtek jsou objednané další kastrace.

13.2.2017

Dobrý pozdní večer...Dnes byla na veterině Kassandra a Nino.S Kass je to špatné, má velmi nemocná játra. Dělali jí celkové krve a je to opravdu téměř fatální. V tlamce má ještě k tomu vřídky, nemůže jíst. Nevím, já už bych to asi vzdala. Uvidíme ještě pár dní, jestli se to posune k lepšímu. Byla celý den na kapačce, ráno jí tam vezem zase.Nino má kalicivirózu, není to nic příjemného, ale myslela jsem na horší nález. Taky jede zítra na kontrolu. Včerejší nalezenec je asi kočička, má rýmu, hnisavé oči, chrčí a je vyděšená. Povedlo se mi jí šoupnout antibiotika. Zatím nejí. K vetovi to zkusíme ve čtvrtek. O půl desáté večer jsme jeli do Pardubic pro kocourka, který osiřel a chodil si v bytovce lehat na rohožku " svého " bytu. Nájemníkům to vadilo.  Vzhledem k naší situaci s místem, zdravím a vším ostatním, jsem nejdřív odmítla, ale nešlo mi to dostat z hlavy. Měla jsem myšlenky, že by mu mohl někdo ublížit - a tak je tady. Je to obyčejný moureček, co ztratil své zázemí a neví, co se děje. Zkoušeli ho umístit i jinde, ale všude je buď plno, nebo i jiné problémy.

12.2.2017

Dobrý večer....dnes jsme se ani na chvilku nezastavili.Práce jak na kostele.Kassandra, Nino musí neprodleně hned ráno na veterinu.Po oblevě se nám rozprskaly téměř celé kotěsle. Našli jsme zbídačené kotě. Ovšem po uzavření do přepravky bylo v takovém šoku, že až ožilo.Bylo dilema - pustit,což ovšem v jeho stavu znamená na 90% někde jeho  konec, nebo ho vzít k nám a pokusit se o léčbu. Obojí je na hraně, víme, co dokáže stres.Opravdu jsem bezradná. Je to fakt pořádný plašan a stresoň. Tedy pokud je to kocourek, to nevíme. Nechám ho teď den  v klidu, snad bude aspoň jíst.

11.2.2017

Hezký pozdní večer a vše nej Boženám, obvzláště vzpomínám na jednu paní, to máme asi každý, že potkáme vyjímečného člověka, který v nás zanechá silnou stopu a tou byla Boženka Klymová - vzpomínám. Dnes opět jen krátce.Jedeme ve stejném režimu, starost a péče o pořádnou smečku, marody, nákupy, něco málo kočkám v Déemku a v Penny pro stelivo. Maxmilián má své lepší dny, moc špatně je na tom Kassandra.Bábuška brala antibiotika na zánět horních cest dýchacích, ale nic moc to nepomohlo.Má nemocné ledviny, hodně chátrá, je zimomřivá. Choulí se u krbovek, jídlo jen olízne. Počítáme se vším. Doma máme pořádný kočičí lazaret. Bořivoj je na tom už líp, chrčení a rýma ustává, vystřídal ho Oliver. Starost mi dělá i poslepý Nino. S Brunem musíme k MVDr.Beránkovi.  S Orfeem a Kryštůfkem potřebuji jet k MVDr.Bednářovi, do toho každý týden kastrace, lokality s krmením...

10.2.2017

Dobrý den všem kočkomilům...Ráno šup, šup okolo smečky, hodit do sebe rychlý kafe, naložit chlupáče a jet na veterinu. Na kastrace jeli Vanilka, Markétka a Rafael. Na kontrolu ještě jednou Lisa a poté byla vypuštěna na své stanoviště, kde je zvyklá. Měla radost a hned svolávala své kamarády. Kéž se jí daří.Vezli jsme jim tam teplé jídlo a opět vyhazovali namočený, zmrzlý chleba. Pro krmiče - nedávejte to tam, ničíte jim zažívání a na veterinu s nimi určitě nepůjdete. Trojka po kastracích je v pohodě. Dospávají v teplíčku. Zdolali jsme běžný úklid a plánujeme dle návodu, který se k nám  včera dostal díky pí.Evě další protiúniková opatření. Bude to něco zase stát, ale za ten klid mi to stojí. Za další odkaz děkujeme pí.Krulišové. Určitě si z toho  vybereme to, co dokážeme sami vyrobit.

001.jpg 002.jpg

9.2.2017

Hezký, opět pozdní večer a vše nej Apolenám...Ráno po krmení a úklidu, jsme se pustili do odparazitování části smečky.V následujících dnech budeme pokračovat podle údajů, ne všichni přijdou na řadu ve stejný den.  Naši nejmenší Ora a Ava už mají za sebou třikrát Banminth.  Každý nováček, pokud není ve zbídačeném stavu dostává Stronghold, dále přípravky měníme. Něco málo jsem vyprala, usušila a vyměnila. Na veterině jsme dostali od firmy, co distribuuje krmení Calibra dvě balení této značky. Srdečně děkujeme. V současné době nám nikdo nijak výrazně nemarodí, ale to paradoxně přijde, až se oteplí. Zítra jedeme na veterinu, opět na kastrace.Nejspíš pojede Valinka, Vanilka a Rafael. Včera kastrovaná Vidi je naprosto fit. Lisa je také v pořádku, je odčervená a zítra bychom jí rádi vypustili do míst, kde je zvyklá a má svou rodinu.Kočičky tam jsou krmeny na několika místech. Maxmilián má zase lepší období, baští i granulky.Stále dostává léky na žaludek a vitamíny. Konstantin už má skoro šest kilo, denně se mu musí otírat oči. Ač mám vodičku přímo na oční okolí, tak je tamponek pokaždé špinavý. Peršani na to trpí.

8.2.2017

Dobrý večer a vše nej Miladám...Protože je 23:06 a já přijela před chvilkou z hlídání, tak jen pár řádek.Ráno jsme udělali, co bylo třeba a jeli jsme do Pardubic oba k lékaři na kontroly a pro léky. Chtěli jsme koupit stelivo, ale nebylo ani tam. Nějaký výpadek??? Pak jsme jeli do kočkavárny pro Vidi, která byla objednaná na kastraci. Pak začal trošku kolotoč.Odvezli jsme jí na veterinu, počkala jsem si u prohlídky a píchnutí narkózy a manžel mě vezl za vnučkou. Pak se pro ni vrátil, to už byla po kastraci a odvezl jí zpátky, kde měla v salonku připravený pelíšek. V kavárně marodí Adámek. Při vyšetření se zjistilo, že má blízko plic diabolku. Bože můj, skoro u každé kočky, která musí na rtg. se diabolka najde. Někdy je to jen povrchové, někdy je usazená hluboko, někdy se udělá hnisavý výpotek. V každém případě je za tím člověk, debil, imbecil, idiot, ignorant, aby takovému  pracky upadly. V kavárně jsme dostali výtěžek z přednášky 282.- a od pí. Andělky a pí. Stáni něco na přilepšenou. Všem mockrát děkujeme, že nezapomínají na naše nalezence.

7.2.2017

Příjemný podvečer a vše nej Veronikám..Slibují ještě mrazy, tak jsme byli dnes pro brikety. Krmení mizí před očima, tak jsme ještě v KF koupili kapsičky Felix a konzervy pro kočičí návštěvníky. Dnes jsme v povzdálí viděli nějakého nováčka. Blíž se to neodvážilo. nicméně někteří už jsou pořádně oprsklí. Chtěli jsme koupit ještě stelivo, ale v Penny jsme uštvali poslední čtyři pytlíky. Takže to nás ještě čeká. V současné době máme ještě dobrou zásobu granulí. Lisa je naprosto v pohodě a v pátek bych jí chtěla vypustit mezi své kamarády.Je i odparazitovaná, takže tomu už nic nebrání. Něco přece - je mi těch koček moc líto, že nemají domov, že nemají kde složit hlavu, že žijí bez lidské pozornosti a lásky. Ale my nejsme nafukovací a už nezvládneme tolik co dřív. Zítra jedu k lékařce, manžel též a do Kočičí kavárny.

6.2.2017

Hezký večer a vše nej Vandám...Ráno jsem tu jen tak něco málo pomohla a manžel mě odvezl věnovat se babičkování. Sám jel na veterinu s Marlén a Marci na kastrace a Lisa od Agry jela na vyndání svorek po náročné operaci.Jizva je klidná, čistá a nic nebrání jejímu vypuštění, manžel jí vzal domů, jen proto, že má teď mrznout. Kastrace proběhly bez sebemenších problémů. V novém domově onemocněla Leticie, což mě moc mrzí.Bylo toho na chuděrku v poslední době asi moc.Hlavně, aby se uzdravila. Doma je binec, v jednom se nedá obhospodařovat smečku a ještě dělat doma.To fakt nejde. Ale zítra už budu tady, tak to ve dvou zmáknem.

5.2.2017

Hezký, pozdní večer..Právě jsme dokrmili, dočistili záchůdky, dali léky. Maxmilián dnes pohrdl absolutně vším, ti misky na výběr, co mu dnes manžel naservíroval, jsem dávala venkovkám. Zkusila jsem šunku od kosti a jo, to bylo ono. Myslím, že si se svým pánem při patnáctiletém soužití podobné pochoutky dával, včetně točeňáku, to mají přece chlapi rádi. Ať jí, na co má chuť, hlavně , aby něco snědl. Dnes to tu měl na povel opět manžel sám, já jsem zase babičkovala. Ráno se jede na kastrace.Večer proběhla ještě kontrola a krmení koček u Agry v Přelouči.Přišly obě - Lola  i Lina a ještě černobílý kocour. Lisa jede zítra na kontrolu a vytažení stehů. Dnes dostala pipetku na odčervení, odblešení a odsvrabení.

4.2.2017

Příjemný večer a vše nej Jarmilám....Ráno jsem obrala vařené i pečené kuřecí maso ( horní stehna ), nakrmila doma, na verandě, venku, píchla Zrzína a odjela jsem z domu. Manžel tu byl celý den sám a věřte, nebo ne, za celý den se nezastavil. Máme pokaždé co dělat dva, natož jeden. A to mi ještě vezl doma zapomenutý telefon. Já jsem si užívala hlídání nejmladší vnučky Annabellky, což je proti kočkám lážo - plážo den. Teď už se  budu věnovat jen papírování a vyřizování korespondence a pak trochu výdech. Krásný večer...

3.2.2017

Hezký večer ...Taje, prosím ještě ne...dnes jsem sebou málem plácla, to by nedopadlo dobře. Menší úklid ráno a odpoledne, jak kočky chodí dvířky tam a ven to nebylo znát.Všechno zaťapané až běda. Po obědě jsem musela na poštu, Kostantin dostal korunky z aukcičky, kterou pro něj uspořádala pí.Rita Sadílková. Moc jí  a všem dražícím děkujeme. Museli jsme také nakoupit pro nás a pro venkovky konzervy. V akci byly kapsičky Felix, tak ty jsme vzali také a  Maxmiliánkovi Gurmetky, které má rád.. Ještě jsem mu na zkoušku vzala od Vitakraftu srdíčkovou vaničku Poésie. Pozdě odpoledne odjel za Leticií až do České Lípy Fráček. Hodně štěstí a zdraví, broučkové. V hrnci i v troubě už chystám na zítra pro smečku kuřecí maso.

2.2.2017

Únor, to snad ne !!! Začínám mít nějakou timefobii. Tak hezký večer a vše nej Nelám..Jelikož jsme měli veterinu hned na ráno, jel jen manžel a já zůstala pracovně tady. Kastrace podstoupili Bruno, Veni a Marika. Krom toho, že se Bruno pozvracel, Veni pokadil, vše šlo hladce. Veni je prostě poseroutka a to doslova. Domů přijeli už probuzení a nejraději by ven, ale jsou v teploučku v kotěslích. Z kastrací na naší veterině mám velmi dobrý pocit a kočičky tam svěřuji s důvěrou. Nikdy jsme neměli sebemenší problém. Ještě nám zbývá nechat kastrovat do 14 dnů šest kočiček a dva kocourky, ale tam to bude i s amputací předních, neurologicky nefunčních pacek. To ještě nějaký čas počká. Další kastrace našich svěřenců, až po docílení vhodného věku, horizont -  týdny i měsíce. Nejmenší z koťátek jsou Ava a Ora. Třeba se i do té doby umístí. Na veterině dostal léky Maxmilián, na svoje nechutenství a zvracení. Je to s ním opravdu těžké a náročné.

1.2.2017

Dobrý večer a vše nej Hynkům...Den jako každý jiný, málokdy je nějaké rozptýlení. Rozrušení to ano, ale ani to dnes naštěstí nebylo.Snížek pořád padá - hezký to je. Je normální, krásná  zima a všude se mluví o kalamitě, nerozumím tomu. Od Royal Caninu nám přišlo 46 kilo objednaných granulí a ze Zoohitu konzervy a krabičky Bozita.  Na zítra máme v plánu kastrace, budou od nás a možná i z jedné lokality. to se nikdy dopředu neví, jestli se to podaří. Dnešního dne jsme se v přátelském duchu a po vzájemné dohodě z ryze praktických důvodů oddělili od pardubické dočasky. Změnu schválila jednohlasně členská schůze. Spolupracovat společně nám bylo potěšením a přínosem, ale věci se mění. Děkujeme. Takže toto je v letošním roce změna č.2. Změna č.1 bylo upravení poslání depozita. Léta přibývají, zdraví chabruje, je potřeba myslet dopředu a trochu ubrat.