Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků únor 2016

28. 2. 2016

29.2.2016

Hezký večer a vše nej Horymírům, to nemohu vynechat, když je to jednou za čtyři roky. Vlastně jsem měla čest jednoho poznat a ten se Šemíkem to nebyl. Ráno jely na kastrace Rozálie, Isabela na kontrolu Filipa.Obě po kastraci jsou ok, Isabelce pro jisté podezření veta udělal test na FELv a Fiv, díky Bohu je negativní.  Filipa bude co nevidět operována. Díru , co má na patře není tak snadné řešit, veta mluvil o jakémsi " konflíku", kterým by se patro uzavřelo. Na patře není možnost sešití, není tak nadbytečná tkáň, patro je pevné, není se čeho chytit. Není to až tak standartní úkon, takže shání tu " součástku " a hlavně, co by stála. Pánovi, resp. jeho kocourkovi, co nás v neděli poprosil o pomoc, nebylo pomoci. Byl až dodnes na infuzích, naprosto bez efektu.Teplota šla pořád nahoru, leukocyty dolu, apatie, selhání jater atd. Co vím, tak řádí nějaká nejtěžší forma kalicivirozy -  pokud vám jde o vaše chlupáčky, nevystavujte je možné nákaze. Skoro nikdy není cesty zpět. Začne to nechutenstvím, zvracením, apatií, přízn.podobné otravě. Bohužel něco podobného se rozjelo v inkubační době i Terezce, dnes jsme měli i vážné obavy o Amose. V poslední době jsme pomohli tolika kočkám, většina z nich tu pár dní v karanténách musela zůstat, je možné, že se nám to zlým odmění.Toulavé, neočkované, neodčervované kočky jsou jak časovaná bomba, nikdy nevíme, co v nich tiká. Třeba z toho mám stihomam, doufám, že ano.Na večeři jsem smečce uvařila pořádný hrnec kuřecího vývaru a v tom masa, že tam lžíce stojí. Od pí.Jansíkové jsme dnes dostali spoustu darů,a pí.Burešová nechala poslat balík ze Zoohitu, oběma  moc děkujeme.

28.2.2016

Krásný večer a vše nej Lumírům....Pokračovali jsme ve včera započatém úklidu. Trochu ráno, zbytek odpoledne. Ještě nemáme ouplně hotovo, ale dnes to dotáhneme, krom prádla, už nemám chuť poslouchat pračku. Manžel mě totiž " vyvez " a jeli jsme do nedalekého městyse na oběd a výlet -  trošku se prošli přírodou a hezkými zákoutími, co se nám cestou naskytla. Když jsme se vraceli, už na nás čekala návštěva, podívat se na kočičky od kravína, tzv. Mise chrudimsko. Jednu kočičku a to Bettynku odvezli do nového domova. Přivezli kapsičky, bonbošku a Chrudimský deník, kde se o nálezu koček v Třibřichách píše. Ani jsme to nevěděli, bylo to příjemné překvapení, když jsem četla, že nás tam zmiňují, jako jediný depozit, který byl ochoten pomoci. Požádal mě o to starosta Třibřich p.Mádlo. Osobně jsme se setkali a mohu říct, že takového starostu můžu jen " závidět ", v dobrém slova smyslu samozřejmě. My jsme se setkali v naší obci s naprosto opačným přístupem. Toto nebyl první starosta, co nás požádal o součinnost a který vzniklou situaci řešil jako člověk, co patří na své místo a ještě má srdce. Děkuji za takové lidi. Aspoň někde sedí ti správní. Započali jsme s kontrolou odčervení a doma už je hotovo. Pokud to nevíte, tak máme smečku doma, smečku v kotěslích, smečku v kočkáriu a smečku venku.Asi taky proto jsem se manžela ráno zeptala, jestli už se nakrmil.......

27.2.2016

Hezký večer a vše nej Alexandrům....Po obědě jsme odvezli tři kočičky po kastraci k chlupářům na nasavrcko.dnes jsme dělali velký úklid, ani jsme vše nestihli, pokračování zítra.Po odjetých kočenách jsem vydezinfikovala klece,myli jsme veškeré kočičí nádobí, vyprala jsem část prádla. Musela jsem uklidit i doma, co je tu s námi Nicolas, je to tu samý bílý chlup. Zvykl si a už se vyvaluje na gauči. Venku jsme pro hladové potulkáře nasypali granule.To je asi dnes vše, mějte hezký večer.

26.2.2016

Příjemný večer  a vše nej Dorotkám...Dnes je den blbec a já jsem ten další v řadě. Pro událost, ke které jsme museli nečekaně vyjet, jsem zcela zapomněla na návštěvu, která měla odpoledne přijet.Vlastně nezapomněla, ale...když mi volala kamarádka, že nás jeden pán žádá o pomoc s kocourkem, který už tři dny zvrací, nejí a nepije a nemá se jak dostat k veterináři, a ona bohužel pro starost o rodiče také nemůže, jsem chtěla po příjezdu domů z veteriny v Přelouči volat očekávané návštěvě,  a zase to ale...telefon mi drnčel dnes pomalu v jednom kuse, už jsem ani nevěděla čí jsem...přijeli jsme domů, vyložili kočky z veteriny a jeli za nemocným kocourkem ( 50 km ), aniž bych návštěvu odvolala. Spěchali jsme abychom s ním stihli veterináře 30 km od jeho bydliště.Když jsme dojeli na místo, tak telefon a návštěva stojí u nás za vraty. Takový trapas..je mi to líto, ale stalo se. Kocourka jsme nechali na infuzích, zítra bychom mohli vědět, jak zabralo zavodnění a léky. Pokud dobře, přidají mu do infuze výživu. Pak rychle zpátky domů, čekala nás netrpělivá smečka a hafo práce. A co bylo dopoledne na vetu? Na kastraci jela Bettynka od kravína z chrudimska a odrostlé kotě, potomek toulavé kočičky, která loni porodila jedněm lidem na zahradě v Pařížově. Ještě tam jsou asi dvě, nebo tři a ta mamina, která se ale už týden neukázala. Kde asi je, není těžké uhodnout - na námluvách.Na kontrole byla Greta a Filipa. Greta absolvovala sono, čištění nemocných uší spec. přípravkem a je vše na dobré cestě k uzdravení. Za to Filipa je léčena celou dobu s nevalným výsledkem, naopak se za poslední dva dny ještě zhoršila. Při vyšetření jí byla zjištěna vzadu na horním patře cca tří milimetrová dírka. Buď praskl nějaký vřídek, nebo mechanické poškození, ale veta se přímo zhrozil. Musí se to nějak řešit, hrozí komplikace. Proto chůdě málo jedla, nepřibývala na váze. Nesmí granule, aby jí  nezapadla do plic, jen kašovitou stravu, stále trvá nebezpečí že něco zapadne, nebo vdechne kam nemá. Prý to tam posledně neměla, tak já nevím. Zase se cítím pod psa....Je devět, ani zdaleka nejsme hotovi s prací, s léky atd. A zítra jedem na nasavrcko odvézt Józu, Hátu a Doru a snad přivézt odtama další ke kastraci. Přišly nám balíky ze Zoohitu s objednanými granulemi a dietami za výtěžek z aukce, balík od p. Bajera a balík, od neznámého dárce s konzervami. Mockrát děkujeme. A smutná zpráva na konec, v noci  o půl druhé odešla za duhový most léta nemocná Norinka. Už se nedalo nic více dělat. Odpočívej v klidu, kočičko.

011.jpg 016.jpg
   

25.2.2016

Pěkné odpoledne v dnešní den...Ráno šup, šup a už bylo třeba dostat divošky Józu, Hátu a Doru z nasavrcka z klecí do přeprsvek.Snadné to nebylo, zvláště poté, co mě minule jedna z nich - Lily  - prokousla žílu. Rozhodně nehodlám riskovat něco podobného. Takže ve vaťácích a rukavicích jsme nastoupili na ty nebohé dušičky. Naštěstí máme i přepravky s vrchním otvíráním, takže na veterině stačilo otevřít, přidržet a uspat.Nicméně i tam bylo trošku veselo, když se začly probírat. Všechny dostanou pipetu na odparazitování a v sobotu je vracíme zpět. Mimo jiné mají i tasemnici. No, zase mají čistá ouška beze svrabu. Každá z toulavek má něco jiného, tak podle toho používáme druh spot - onu. Na kontrole byl Vilíček a plíce má už trošku vzdušnější, třeba má ještě naději. Zítra jedou na kastraci další dvě, ale ty už jsou hodné. Na kontrolu pojede Greta a Filipa. Zrzínovi píchám inzulín, naštěstí baští, tak uvidíme, co bude dál.

24.2.2016

Příjemné odpoledne a vše nej Matějům a Matyášům...Ráno jsem měla službu sama, manžel jel do Pardubic k lékařce. Stavil se v dočasce s granulemi, paní Andělce vezl věcičky z aukce, ta se mimochodem vzorně stará o mé špíčky, poslala mi bonbošku a prostředky na pár kastrací. Mockrát děkujeme za trvalou podporu. Po obědě jsme jeli na kontrolu  a s proviantem do Jeníkovic, kde má údajně být ještě jedna kočička, ale žádnou jsme opět neviděli.Co jsme viděli, byla obrovská nutrie s mládětem. Takže se nabízí otázka, koho tam vlastně dojíždíme krmit. Asi to už zabalíme. Všechny kočičky po zemřelé paní jsou u nás, Greta bojuje se zánětem ucha a žaludku, Vilíček s postižením plic, Adámek má také zažívací potíže a ostatní jsou už přeléčeni a v současné době v pořádku. Cestou jsme se stavili v chrudimském zahradnictví u manželů Havlíčkových, kde jsme dostali vyřazené ručníky, cíchy, kapsičky, věci do aukce a pro pána, kde také kastrujeme, ruční pračku. Mockrát děkujeme. Až budeme mít doma darovanou ledničku, mikrovlnku, tak to tam ještě s varnou konvicí, oblečením, ložním prádlem a ručníky povezeme. Po návratu oběhnout záchůdky, nakrmit, ještě zbývá rozdat léky a poklidit. Zítra jedeme na veterinu na kastrace + Vilík a Greta  na kontrolu.

23.2.2016

Hezký den....Včera jsme byli oba na šrot... čím dál víc cítíme, že vzhledem k zdravotním problémům nezvládáme, už to, co ještě předloni levou zadní.Už loni, to nebylo ono a to velkou měrou také díky škodičům, pokrytcům a podrazákům.Už si říkám, jestli mi to vůbec za to stojí, pinožit se od rána do večera, ve svém čase, za své peníze, málokdo si uvědomuje, že za to nemáme žádný plat, že nám to nejde na důchod, že to máme doma, že to děláme jen z lásky ke zvířatům a také proto, že cítíme, jaká je v tomto ohledu nedostatečná starost a péče státu. Včera byl manžel na vetu, protože se pořád nedaří pořádně vyléčit Filipu a Nina. Brali jim stěry a mají opět jiné léky. Gretě se ouška po kapkách a antibioticích lepší. Stále pokračujeme v kastracích, jen už u nás je čekatelů, víc, než dost. Bohužel nám dochází peníze, nicméně, chceme toho do jara stihnout co nejvíce.Co nejvíce kočiček, které nebudou muset 3x do roka rodit a následně se dívat např.na úhyn svých miminek a už znova zabřeznout.Nelze ani přijímat další kočičky, neumístili jsme ani zdaleka všechna loňská koťata, prostě nejde navyšovat kapacitu. Nejenom proto, se aktivně věnujeme těm kastracím, aby různé lokality, o kterých se dovídáme, byly co nejméně přemnožené. Samozřejmě, že VŽDYCKY se najde nějaký dobrák, který kotíky od SVÉ kočky někam nesvědomitě vyveze. Náš veta Tomáš Konečný nám vyjednal u Noviko s.r.o. sponzorský dar, poslali nám několik krabic hyppo - alergeních granulí Calibra, za což mockrát děkujeme. Od pí.Čapkové jsme dostali kočičí přáníčka např.do aukce a Boženu na kastrace, dále od pí.Krudencové krabici s multivitamínovými, krémovými snacky.i oběma dámám mockrát děkujeme.

002.jpg 003.jpg
   

22.2.2016

Vše nej Petrům....dnes bez příspěvku...

21.2.2016

Hezký, nedělní večer a vše nej Lenkám....dnes jsme po dohodě s paní, která krmí  kočičky u kravína na chrudimsku, přijali zbylé dvě. Začla se tam objevovat liška. Jedna z kočiček se neukázala dva dny, až dnes. Má zraněnou pacičku a srst má takovou zacuchanou. Docela se nabízí, že už jí někdo muchlal, buď ta liška, nebo kocour. Jsou to asi půlroční koťata, celkem čtyři kočičky a co nevidět, by byly březí.Černého kocourka se ujali jedni lidé. Zatím tam tedy není nic, ale jak dlouho? Není to prvně, co tam někdo koťata dovezl a vypustil. Nové holky se jmenují Týna a Betty. Přes veškerou snahu nám včera na prahu půlnoci tiše odešla kočička Vivien. Viv byla nalezena velmi podvyživená, neměla žádnou svalovou hmotu, byla jí diagnostikována mimo jiné i kachexie -   výraz z medicíny označující fyzickou slabost, ztrátu hmotnosti a svalové hmoty v důsledku nemoci, často považovala za diagnózu úmrtí.Pokud se dlouhodobě nedostává stravy, tělo začne brát i s orgánů a většinou je tento stav nevratný. Osobně si myslím, že kočička byla bytová, buď se ztratila, nebo se jí někdo zbavil a ona se nedokázala venku na stará kolena uživit.Je nám to moc líto, chtěli jsme si jí nechat na stálo. Za tu krátkou dobu jsme si k ní vytvořili silné, citové pouto. Odpočívej v pokoji, je nám velmi líto, že už jsme ti nedokázali pomoci. Takový konec života sis nezasložila, snad se ti odcházelo lépe, když si byla opečovávaná a milovaná, i když krátce.

002.jpg candle-66449_640.jpg
   

20.2.2016

Hezký večer a vše nej Oldům...Celou noc jsem bděla nad nemocnou Vivien, ráno jsme doháněla aspoň trošku spánek a po obědě jsme jeli směr Nasavrky. Odváželi jsme Lil, co mě tak ošklivě pokousala a Lukyho. Na zpáteční cestě jsme měli v plánu samozřejmě přivézt další ke kastraci. Než jsme přijleli, tak chalupáři měli odchycené dvě. Zdrželi jsme se asi přes hodinu a další, jako by nebyly. Kočky jsme naložili a jeli domů.Byli jsme asi 10 km pryč, když volali, že mají další kočku a kotě. Vrátili jsme se a vzali i tuto nadílku. Necháme je trošku aklimatizovat a pojedou na kastrace, mimo kotěte, i když je to kočička. Je to drobné stvořeníčko, s krátkýma nožičkama jako Munchkin kočka. Po kastracích dvě odrostlá koťata a jednu dospělou kočku vrátíme zpět. Kéž by to byly aspoň všechno kočky. Doma jsme museli přenést Anetku a Lauru do klecí venku, protože bych si  netroufla ubytovat ty divočáky bez dvojího jištění. Pak jsem nejdříve zavodnila Viv, dala léky, ale už ztrácím naději, nelepší se, naopak.Ta beznaděj je šílená.Tolik bych jí chtěla pomoci a už nevím jak a co víc.Když byla přivezena, na první pohled jsem myslela, že to je odrostlé kotě, ale je asi dost stará, kachexie, plíce, játra, už to zasahuje i ledviny, nic nepomáhá.Pokud ty ke kastracím jsou všechno kočky, tak dostávají pracovní jména Józa, Háta a Dora. U malé ještě nevím. ještě zdaleka nejsme z prací u konce a už spím ve stoje.Zítra bychom chtěli zabalit aukci, prosím o strpení.

19.2.2016

Příjemný večer a vše nej Patrikům...dnes opět veterina, pouze v režii manžela a veterinářů.Já čekala na nové služebnictvo pro Norríska, tak jsem musela zůstat doma. Norris odjel do nového domova do Prahy, lidi se mi líbili, tak jen, aby už si všichni vzájemně doma rozuměli. Hodně štěstí Norrísku, chovej se slušně a drž se dlouho zdravý. Nebyla to snadná cesta, co jsme spolu ušli. Kastraci podstoupila postižená Anetka, je v pořádku probuzená a už baštila. Včera jsem si všimla, že ve své kůži není Greta a u Vivien ani po změně léků, nedošlo ke zlepšení zdravotního stavu. Greta má silný zánět v uších, nejraději bych si nafackovala, že jsem si nevšimla dřív. Pořád se teď honíme po lokalitách, jezdíme na kastrace, léčíme marody a pak je to jedna - dvě, že člověk už pořádně utahaný leccos přehlédne. No, a Viv byla na vetu napojena na infuze, která jí kape i tady, doma. Nechci jí nikde nechávat, je asi starší, než si myslíme, je na nás zvyklá, věří nám, nechci, aby si myslela, že jí zase někdo opustil. Má i nové léky a stejně je to v rukou Božích. Mohu u ní každou chvilku posedět, pohladit, myslím, že je to tak dobře. Na injekci Convenie jel Luke, Zítra ho i s Lil vracíme chalupářům k Nasavrkám. Marodů, nebo dietářů, co berou nějaké léky tu je víc, než dost - nejvíce Vivien, Nora, Vilíček, pak Pipin, Greta, Filipa, Nino, Zrzín, Lucík, Nikolas. Norince žádná pomoc už nezabírá, jsme rádi za ty dva roky navíc, od ortelu veterinářů, že je to s ní  špatný a neschopný dalšího života, to aspoň vždy ukázali krevní hodnoty.

18.2.2016

Příjemný den našim čtenářům....Začnu popořádku. Převčírem navečer se tu stavili sourozenci Dvořákovi, s nadílkou ro kočičky a prohlédli si, jak kočičky u nás žijí. Děkujeme moc. Včera jela na kastraci Graciela a Filipa, ta ale vykastrována nebyla, protože ještě není poslechově v pořádku. Dostali jsme další léky domů a taktéž pro Pippa, Lukyho a Robinsonku.Včera kočičkám přišek balík se Zoohitu s dietami, jen musím vyšťourat, kdo to avízoval, prozatím děkujeme neznámému dárci. Odpoledne jsme odváželi vykastrované kočičky pánovi na havlíčkobrodsko + velký nákup pro něj trvanlivých potravin, hygienických a pracích potřeb + opět něco kočičkám. Je tam ještě jedna kočka, která se u něj objevila jako dospělá a kotíky prý nikdy neměla a ještě jeden kocourek - zatím se odchyt nezdařil ani pánovi. Dnes ráno opět veterina - na kastraci byli Moya, Bela a Vítek, vše je v pořádku. Jinak vše běží jak má a že toho není málo.O víkendu se chystáme ke kravínu pro další kočičky a na nasavrcko.Tam mi odchyt  dělá starosti, protože jak mě strašně pokousala Lily odtama, mám už z toho obavy. Vlastně si ani teď další kousnutí nemůžu dovolit, mám antibiotika, pořád to bolí, jsem přetažená, to se pokouším zahnat B 12kami. Za chvíli jede manžel do Církvice, to je taky lokalita, kde nás starosta požádal o pomoc s kočičkami, vždy jde o to stejné, alespoň smečku nechat vykastrovat.No, a paní, která je krmila, je pustila k sobě, jenže, jak viděly nás bylo zle a roztrhaly jí záclonu.Ve své horlivosti jsem přislíbala novou a nedávno mi paní volala, kdyže jí jako přivezu. Manžel to tam zaveze  a pověsí sám, já budu mezitím chvilku odpočívat.

009.jpg 012.jpg
   

17.2.2016

Příjemný večer...dnes byl den bohatý na pracovní zážitky, už jsem strašně unavená, tak se ozvu zítra.

16.2.2016

Příjemné odpoledne....ráno jsme si opět museli přivstat, čekala nás veterina - kastrace a vyš.Lukyho - dostal Convénii. Lily z nasavrcka při snaze dát jí do přepravky reagovala jaK lítá saň.Manželovi se vysmekla, stěží  jí udržel za zadek. Chtěla jsem pomoci  dát jí do přepravky, zareagovala jak kobra. Prokousla mi bříško u prsteníku na levé ruce a na pravé mi kromě kousanců a škrábanců, prokousla na zápěstí žílu. Krev stříkala jak gejzír, v tu ránu jsme měla husinu, bolest byla ukrutná. Nedalo se jinak, musela jsem na ošetření a mám antibiotika. Mám pořád zimnici, v ranách mi cuká a ruce jsou na nějakou práci nepoužitelné.Co jsme se vrátili, tak manžel dosud uklízí. Lily je tedy vykastrovaná, dále Zoja, Zina, Olík a Otík z havlíčkobrodska. Zítra jedeme na vet znova, na další dvě kastrace, naštěstí klidných koček. Na nasavrcku jsou všechny kočky polodivoké a po tomto zážitku mám z dalších hrůzu. S odchyty budou muset pomoci i chalupáři pro které to děláme - kočky se u nich usadily po zemřelé paní a množí se u nich. Přeci jen to nechci odskákat vlastním zdravím. Zoju a Zinu zítra odvezem pánovi zpátky a doufám, že dovezem už poslední kočku a kocoura. Všichni dostávají před vypuštěním pipetu , taky jsme další dokoupili. Jsem otrávená z momentální bezmocnosti a bolesti.

15.2.2016

Hezký večer a vše nej Jiřinám.Včera jsem už nevydržela a den prožila v naprostém vyhoření, ani dnes ráno mi nebylo o nic líp. Všechno musel udělat manžel, já jen píchla Zrzkovi inzulín. Nicméně, odpoledne bylo třeba sebrat síly, protože v plánu bylo odvézt vykastrované  a odparazitované Rolu, Sisu a Delu pánovi k havlbrodu a ke kastraci přivézt další kočičáky. Vzali jsme čtyři -  kočičky Zinu a Zoju a kocourky Otíka a Olíka - naše pracovní jména, jak jim říká pán, nevím. Jak už od nás víte, pán je sociálně slabý, má sotva na základní potřeby, ale kočky miluje a nakrmí dřív, než sebe. Miluje je a co je hrozné, že spoluobčané k němu chovají averzi. Člověk, kterého jsme se prvně ptali, když jsme pána hledali, si odplivl. No, to ať si každý vypořádá sám se sebou. Přivezli jsme mu oblečení, jako trika,prádlo,  ponožky, košile, kalhoty, bundy, teplé i slabé, pak ložní povlečení, ručníky, záclonu, přehozy, dále konzervy a jiné jídlo. Nemá ledničku, takže se chystáme na další nákup trvanlivých potravin. Zajímalo nás, jak to má s vodou, zda má na čem vařit atd., na vše řekne " jde to ", absolutně si nepostěžuje. Jak je možné, že tohle prochází bez povšimnutí....no, nic, jdu rozdat léky, nakrmit a udělat hajzlíky. Jo, a peklo máme s Nicoláskem, jeho nečistotnost je už neúnosná, načůral i do misek. Co nejdřív pojede na vyšetření, jestli to nemá zdravotní původ. Hlavně díky němu, Anetce a Tamince mám už zase pořádnou haldu kočičího prádla.

14.2.2016

Bez příspěvku.

13.2.2016

Příjemný večer....Ráno si dáme rychlé kafe a věnujeme práci okolo smečky. Už delší dobu snídáme skoro před polednem, nedaří se jinak, práce je jak na kostele. Popoledni jsme vyjížděli do terénu, domluvila jsem se jednou paní na obhlédnutí a příp. řešení situace přemnožených koček u jejich chalupy. Během roku se po jedné zemřelé paní ( sousedka ) kočky rozrostly na počet patnáct.I když jsme jeli skutečně s tím, že situaci pouze okoukneme, domů jsme vezli dva chlupáče. Smečka sice přijde na jídlo, ale drží si odstup. Ani nevím, jak, podařilo se nám chytit kočku a nemocného kocourka, takže vzhledem k jejich divokosti jsme je už nehodlali pustit a putovali do přepravek. Nevím, kdo byl překvapen víc, jestli ty kočky, my, nebo ti chalupáři. Máme už v současnosti skutečně problém s karanténami pro takové případy.chlupáči dostali pracovní jména Lily a Luky. V pondělí odvážíme na havlíčkobrodsko tři vykastrované miciny pánovi, ale přivezeme od něj nejméně dvě další. V Jeníkovicích po zemřelé paní nám odolává jedna micka, takže se tam musíme ještě vracet a ještě máme rozkastrované chrudimsko, miciny odhozené do bývalého kravína. Nasavrcko je čtvrtá lokalita a dokud nebudou všechny hotové, nemůžeme se jiným dalším věnovat. Péče o kočky, o nás, věčné výjezdy do jmenovaných lokalit a na veteriny nás vytěžují víc než dost.

Aukce KOČKOVÁNÍ - SKONČENO

12.2.2016

Všem hezký večer...Dnes jsem měla běhání po úřadech, tak jsme se zároveň stavili pro stelivo, v DM pro vaničky a v KF pro kapsičky Felix, které mají v akci. Na kontrolu jel Zrzek, přibral půl kila a cukr má od poslední kontroly před týdnem na polovině. To jsou velmi dobré zprávy. Bohužel máme i špatné. Pepíček se zhoršil natolik, že jsme jeli na vet a bylo zjištěno, že má na patře velký nádor a po důkladném vyšetření bylo jasné, že metastázuje do krku i hlavičky. Už mu nebylo možné dávat ani tekutou stravu, ani léky. Už je tedy jasné, proč v roce měl jen něco přes kilo, špatně jedl, nepil a nemohl polykat.Je nám to líto, ale jsou situace, kdy pomoci už nejde. Vilíček, který má nevratně poškozené plíce, se naopak lepší. Už sám jí a přibral.Jenže nevíme, kolik mu je dáno času, jak dlouho s tím dokáže žít. Moya a Bella jsou v pohodě, jedí a jen čekají, až na ně dojde s kastracemi. Rozhodla jsem se, že pokud jim nenajdu přímo domov, vrátím je zpátky. Hned vedle má paní koně a kočičky se stará, my tam budeme jezdit také. je tam bezpečno a mají tam eldorádo.Domovy jim budeme hledat jak my, tak paní.Pokud se to nepodaří, na zimu je vezmu k nám, i s těmi, co tam ještě jsou a na kastrace půjdou později. Na kastrace mám tolik čekatelů, že bychom mohli být na vetu denně, jenže doktor má i jiné klienty, než nás.

11.2.2016

Hezký večer a vše nej Boženkám. Před pár dny mi volal starosta jedné obce na chrudimsku, že někdo do opuštěného kravína cca před měsícem vypustil smečku kočiček a jestli bychom to nemohli nějak pořešit. Kdo nás čte pravidelně, ví, že se nezastavíme - práce doma okolo smečky, ježdění na veterinu a ještě už řešíme podobné lokality. Poprosila jsem p.starostu jestli by se mohl obrátit na jiné spolky, že my už sotva stíháme už nasmlouvané věci. Jenže jsem se dověděla, že ho všude poslali do háje, buď nemají místo, anebo takovéto situace fyzicky neřeší. Dnes po obědě jsme se tedy sebrali a jeli místo obhlédnout, za asistence p.starosty. Smečka je nádherná, milá, mazlivá - skutečně je musel mít někdo doma a sem je odvezl. Nabízí se možnost nechtěného dědictví.Kočičky jsou zdravé, dobře opečovávané,  tak jsme hned dvě odvezli k nám. Po kastraci je tam budu  muset vrátit, jenže jsou tam milounké, že  mi to až rve srdce. Po vrácení si na kastrace odvezem další, až dokud nebude hotovo. Zbývajícím jsme tam nechali dostatek krmení a samozřejmě je budeme krmit i v budoucnu, i když je tam lidi o hladu nenechávají. Pan starosta je fakt frajer a není první, se kterým takto spolupracujeme. Některé obce mají opravdu na své vedení velké štěstí. Takže to je naše nová mise a to ještě není zdaleka hotovo na havlíčkobrodsku. Cestou zpátky jsme se stavili v Jeníkovicích, kde jsme řešili desítku koček po zemřelé paní, a nechali tam krmení. Pán, co tam venčil pejska, říkal, že tam ještě nejmíň jedna je. Tu jsme zatím zahlédli jen jednou.Jen jsme přijeli domů, tak telefon a obdobná situace, ještě s větším počtem koček a kocourů, prý asi celkem 15, je to někde u Nasavrk, v sobotu to pojedeme zmonitorovat. Takže  jsme pořád v terénu + musíme tady vše zvládat na jedničku, když ráno to v kočkáriu vypadalo jak po výbuchu, jak můžete vidět na jedné z fotografií.

005.jpg 001.jpg
..u kravína.. ..v kočkáriu poránu...

10.2.2016

Dobrý večer všem hodným lidem...Na dnešní ráno jsme si museli dát budíka, už v osm jsme potřebovali být na naší veterině. Včera dovezené kočičky, Dela, Sisa a Rola, podstoupily kastraci. Vše proběhlo bez problémů, domů jely už probuzené a hned se pustily do jídla. Po neděli je odvezem zpět a přivezeme si další. Dále jel na vyšetření Pepíček a nalezenec z Pardubic Vivien. Pepíčkovi má být podle pána rok, což je přímo neuvěřitelné, má něco přes kilo, tenké kostičky, špatně jí a nejeví o nic zájem.Dělali mu sono, rtg, krev a dostal infuzi. Viv, není tak mladá, jak jsem si původně myslela. Je to starší kočička, podvyživená, špatná, matná srst v ní bleší trus,  a hlavně mě zajímá, proč jí tak páchne z tlamky. Dělali jí sono, brali krev a čekáme na výsledky. Zápach z tlamky bývá od ledvin, ale ten je jiný, moudřejší budeme po  výsledcích. Se dvěma kočičkama přijela i Katka z dočasky v Židovicích - naposled přijatý Barnaby má stále dýchací potíže, takže také rtg. a další vyšetření a Bohunka, která utrpěla někde zranění, buď kopanec, nebo auto. Dobelhala se domů, s obrovským hematomem a otokem, nemohla ovládat ocásek. Ocásek je zpoloviny nefunkční a jak jí to zatěžuje, bolí jí páteř, na které byl rentgenem zjištěn vyhřezlý obratel. Takže to byla naše velká mise na vetu. Po návratu úklid, krmení a vše, co je potřeba, ale nedřív bylo kafíčko, byla jsem ouplně na šrot. Nevím, proč jsem tak strašně, ale opravdu strašně moc unavená.A jeden " vtípek  " nakonec, jak to vypadá, když přání je otcem myšlenky. Uklízím v kotěslích, u toho si povídám s chlupáčky, drbu, hladím, mazlím..." Vilíček " v pelíšku, říkám si " jupíííí, ten se dává dokupy " krásně lesklý, zvednu ho, je i těžký, myslím, to bude tím syrovým masíčkem..jenže mozek najednou naskočil a myslím si , to přeci není možné...jasně, že není - nějak se mi kluci při úklidu klecí promíchali, Vilíček vyskočil a lebedil si na škrabadle a v jeho pelíšku se vyvaloval viditelně zdravý Jiljí. Tak, tohle jsem já, se svými přešlapy....

022.jpg 013.jpg

9.2.2016

Pěkné odpoledne a vše nej Apolenám...Dopoledne jsme jako každý den uklízeli, podávali léky a krmení. Kočičky dostaly syrové hovězí maso. Světe div se, Vilíčka krmím Calopetkou, ale syrové si dal sám. Jeho dýchání už není tak těžké, snad se ho podaří nějak stabilizovat. Nicméně, veta si myslí, že s plícemi  jeho stavu, nelze žít dlouho. K obědu jsme stihli jogurt s rohlíkem a jeli jsme na havlíčkobrodsko pro kočičky ke kastraci, které máme objednané na zítra. Po týdnu je povezeme zpět a odvezem si další. Pán, kterému patří, je chudý, nemocný a přeci jsou kočky u něj na prvním místě. Ovšem na kastrace, nebo veterinární péči prostředky nemá. Kočičky nám dnes předal tři. Všechny kočky od něj budou mimo kastrace, ještě před vrácením ošetřeny pipetou Stronghold, dostanou Convenii, vyčistíme uši a vše, co bude potřeba. Pánovi jsme dovezli dalších třicet kilo granulí, konzervy, kapsičky, pelíšky, pro něj vatedeku, povlečení, oblečení a oběd. Je skutečně bolestné, ostudné a nešťasné, že takto žijí v naší zemi důchodci. V Jeníkovicích to bylo to samé, ne- li horší. Ani jsem se neptala, jestli tam má vůbec elektřinu a vodu. Cestou domů, jsem měla jednu z koček na klíně v přepravní tašce, počůrala tašku, mě, i sedačku. Po příjezdu jsme kočky ubytovali, abych měla třetí místo, musela jít kočička nalezená v Pardubicích domů, oběhli záchůdky, hodila jsem do pračky prádlo + to, co mi počůrala, manžel vyčistil auto, uvařila jsem buřtguláš, až se vám vypovídám, tak půjdeme krmit a dát večerní léky. Ještě pak později píchnout Zrzkovi inzulín, nakapat oči, dát antibiotika a udělat administrativu. Kočičky dostaly pracovní jména Dela, Sisa a Rola. A ještě jedna zpráva - měla jsem hovor z jednoho salonu, že nám pí. Žaneta Hurdálková u nich zaplatila aromamasáž, tak, abychom si vybrali termín. To nám udělalo velkou radost... když mi to paní Hurdálková oznamovala, že to hodlá udělat, až mi to vehnalo slzy do očí. Je fakt, že sama od sebe bych si na to čas neudělala. Mockrát děkujeme, moc si toho vážíme. Je to až k nevíře, že někdo ocení naši práci tímto způsobem, mám na mysli to, že paní vnímá, jak potřebujeme relax a odpočinek.

8.2.2016

Pěkný večer a vše nej Miladám...Dnes jsem nebyla schopná udělat ani ň navíc.Co navíc, já jen taktak udělala, co by potřeba. Cítím, čím dál víc, že by bylo potřeba předat pomyslné žezlo a není komu. Zdraví chátrá, síly ubývají, do toho třeba natrefíte na blbce, co dostal rozum, radostí se zbláznil a má zas houby, zadarmo nehne ani prstem a ještě rejpe. To je teda kombinace na dvě věci....Tak začnu včera umístěnou Inéz - se stávající kočičkou problém nemá, jen je zalezlá a monitoruje nové působiště.nic neobvyklého. Tohle už je na nových lidech, kolik jí dají času a trpělivosti. Norris je už napevno zamluvený. Pepíček zlobí s jídlem. Po zákroku na očičku je takový nesvůj. V kotěslích léčím Rozálku, Nina, Pepíčka, Anetku, Filipu, Hanuše - jsou to buď atb., nebo kapky. Laura už je v pořádku ( zlomená pánev ), ale nechce se hnout z klece. Jakmile jí vyndám, hned se hrne zpátky. Co s tím? Emaus už je po kastraci, tak běhá venku. Ještě tam s ní z kotěslí je Marťa a Jiljí. Mrzí mě, že postižená Tama umí přes plot, že nemůže být celý den na zahradě jako dřív. Amos a Gita dostávají vycházky, Graciela a Greta zatím ne, nemají po kastraci. Tiffany, nalezená v Pardubicích, je ještě v karanténě, posléze pojedem na veterinu. Zítra jedeme pro dvě kočky ke kastraci ke starému pánovi na havlíčkobrodsko, je to 50 km tam, 50 zpátky, to samé, až je pojedem po týdnu vracet a brát další dvě. Jenže - koček má okolo 15ti, představa, kolik by jich bylo do konce roku mi nedá jednat jinak.

7.2.2016

Příjemný večer a vše nej Veronikám...Je neděle, tak jsme jí pojali, co to šlo, odpočinkově. Běžný úklid a jedna pračka. Krmení, záchůdky, léky jsou samozřejmostí, to znáte sami. Zmíním Zrzka od čáslavské nemocnice - vede si dobře.Chodí na záchůdek, pěkně jí, dvakrát denně píchám inzulín. Dali jsme mu do voliérky malý, teplovzdušný ventilátorek, po chvilkách zrána a zvečera mu přitápíme. Do nového domova dnes odjela Inéz, teď už jen , aby si sedla se stávající kočičkou. Hodně štěstí, lásky a trpělivosti a děkujeme za domov. Dnes jsem se sympatickým mužem probírala podmínky pro Norrise a je zamluvený. Rýsuje se mu dobrý domov. S pánem, co bydlí na havlíčkobrodsku, který nám svěřil do léčení Pepíčka, jsme domluvení na další spolupráci. Připomínám jen, že své kočičky miluje, jen nemá dostatek prostředků na veterinu a kočky se mu množí. Občas mu i někdo nějakou přihodí. Po dohodě s ním kočičky necháme vykastrovat a poté mu je vrátíme zpět. Pomůžeme i s krmením. Pro první dvě, jedeme v úterý. Myslím, že není na místě řešit, že něčí jsou, ale zasadit se o to, aby nedocházelo k množení a příbuzenské plemenitbě.

6.2.2016

Příjemný podvečer a vše nej Vandám...Týden utekl jako voda, už je zase víkend a to značí opět velký úklid. Zabralo nám to průběžně celý den, manžel ještě teď vyměňuje sítě v oknech kotěslí. místo sítě, dává drobné, králičí pletivo, aby bylo ven lépe vidět. Micky u okna rády sedávají, tak, ať mají pořádný výhled. Stejně se stávající pletivo muselo pořád kontrolovat, nebylo pro ně problém ho potrhat a utéct.Zrovna jako dnes Helenka. Je plašší, takže při lovení muže pokousala. Se Zrzkem od čáslavské nemocnice to jde dobře, záchůdek používá, pěkně jí, léky a kapky přijímá dobře, píchání inzulínu mu nevadí. Ve voliérce jsme mu přitopili, ale přes den bylo teplo ažaž. Až si zvykne, dostane vycházku. Whitney jsme už přemístili do kočkária. začla lézt po poličkách, včera  i posházela dokumenty a dnes to bylo jen taktak, že neshodila servis po babičce. Poličky jsou dostatečně vysoko, a skokem na ně, může nadělat dost škody, když by to celé spadlo. Nejvíc jsme měli obavy, aby to od ní neokoukali další. Amos už byl dnes podruhé venku, vůbec bych to do něj neřekla, ale hned začal dělat " pořádek ". Museli jsme ho mírnit a kárat, neradi bychom, aby někoho začal vyhánět, naplavenina jeden. S Nicolasem je pořád trápení s nečistotností. Jak je zavřený, jde na záchůdek, jak mu necháme otevřeno, podělá co se dá. Už je další hromada na praní. Něco jsme dnes vyprali, ale jak je v tom molitan, tak se toho moc nevejde - hlavně proto, aby se to vypralo do čista. Nejlepší nakonec, dnes odjela do nej domova peršanka Bára, za naším hendikepovaným Tiziankem, kterého si milá rodina adoptovala už loni. Mockrát za Barunku děkujeme, domov potřebovala jako sůl. Báru si odvezli a ostatní dostali něco na přilepšenou, srdečně děkujeme za vše. S chválou a náklonností nakládám obezřetně, ale tady mohu s čistým svědomím prohlásit " komu čest, tomu čest ". Nicméně jsem i v kočičím světě poznala pokrytce, co vrazí člověku kudlu do zad, ani se nenaděje. Naštěstí je to malé procento a člověk by měl umět  oddělit zrno od plev. Z dočasky v Pardubicích dnes do nového domova odjela Nanynka. Báro, Nany, hodně zdraví a lásky do života. S plným kufrem vyřazeného povlečení přijela pí.Z.Jearthová, asi se sestrou, opravdu se moc hodí, takže díky mockrát.

5.2.2016

Všem příjemný večer....Mimo běžný provoz a likvidování takových patálií, jako je kočičkou Whitney shozená složka s účty, která byla ještě včera večer srovnána podle dat, jsme měli výjezdový den. Na základě telefonických oznámení jsme byli na dvou místech, jedno je pardubicko, druhé chrudimsko, kde se mají srocovat toulavé kočičky, které sice občas někdo nakrmí, ale nejsou kastrované, a právě z rozmnožení mají nejbližší sousedé obavy. Na úřadě jsme nikoho nezastihli, ale se sousedy v obou obcích byla rozumná řeč a budou se na kastracích podílet, možná i nějaká z kočiček najde domov. Uvidíme, jak to celé dopadne, protože jsou srozumění s tím, že kočičky po kastraci, odparazitování a příp.léčbě se budou do původních lokalit vracet. Nějak to vše musíme skloubit, naštěstí Jeníkovice jsou už téměř " čisté " , V Církvici je také prozatím klid, na havlíčkobrodsko , kde se chudému pánovi v barabizně rozmnožily kočky na současný počet téměř dvaceti chlupáčků, se  chystáme asi v úterý s plánem dvě odvézt ke kastraci a tak pokračovat každý další týden, do úplného prokastrování. Víme, že to je pořád málo, pořád budou někde lokality, kdy za množením stojí nezodpovědný člověk, ale na druhou stranu, s každou vykastrovanou číčou, je to krok správným směrem a odklonění utrpení těch nechtěně narozených a i koček, které rodí dokola a pořád a znova a znova......kočičky , pokud jsou v dobré kondici, vracíme do původních lokalit, na cestu dostanou do kožíšku pipetku proti parazitům, a buď je jezdíme krmit, nebo krmení zajistíme jinak. S nadcházejícím jarem bych ráda apelovala na všechny osvícené a rozumné lidi, aby nechali kastrovat své kočky a pokud je to i v jejich silách, i nějakou tu toulavku. Vždyť, to, že není moje, není až tak argument.I jinak se někteří zapojujeme do chránění přírody různými způsoby, tohle bych do toho zahrnula také. Těch pár korun na kastraci se vždy dá ušetřit, nebo požádat o součinnost město, obec, veterinu, příp.útulek, který razí kastrační program. Držíme všem tlapky, ať se nejenom v této věci daří...

4.2.2016

Hezký večer a vše nej Jarmilám...Ráno brzké vstávání, protože jsme už v deset potřebovali být na veterině v Přelouči u MVDr.Tomáše Konečného, našeho spolkového veterináře. Na kastraci jeli Inéz, Amos, bezprizorní kocourek Serjoža ze Zdechovic , Gigi a Bibi - toulavé kočkčky z Pardubic. Vezli jsme na kontrolu také Vilíčka, Vivien a Filipku. Vilíček na tom není vůbec dobře, jeho plíce jsou brutálně zničené. Nejsou vzdušné, jak by měly být, spíš se tváří jako kousek masa, jestli mi rozumíte.ani doktor nedokáže odhadnout, jak dlouho s tím Vilík může žít. Dostal injekce, léky máme, dáváme léky na podporu dýchání, proti hlenu, dáváme, co se dá dát, je nám to líto, ale nemůžeme nad tímto zvítězit. Plíce jsou tak zdevastované, obnova není možná. Filipka je na tom lépe, ale zdravá ještě ani náhodou, také mám chycené plíce, ale ne vážně jako Vilíček. Vivien je docela stará čička, má špatné plíce, chcená játra, ledviny v normě. Dostala léky a uvidíme, co se podaří zvrátit, bohužel je tak hubená, že nemá z čeho brát.Možná i pro její nemoci se jí někdo zbavil. Jen co jsme přijeli a vyložili marody, už přijela pí.Petrů, od které jsme přijali poloslepého kocourka Zrzka s cukrovkou, od čáslavské nemocnice, kde žil dlouhé roky. Na krátký čas byl umístěn, ale je prý nečistotný, všude čůrá, tak musel z domu.Vetka říkala, že je možná spojitost s cukrovkou, že se to může srovnat. Podle mě je kocourek dost starý, dost nad deset let. Musí se mu 2 x denně píchat inzulín, takže k nemocnici zpátky nemohl a nikdo další o něj prozatím nestál. Dostal tu tedy azyl s tím, pokud paní Petrů seženo něco lepšího, půjde dál. Bylo mi řečeno, že do budky nevleze, že jí měl u nemocnice také a nepoužíval jí. Nyní je stav takový, že se prospal v polystyrenové budce, pak vyzkoušel plyšovou kukaň, dvakrát všechno snědl, přišel mě podrcat, napil se, okouknul záchůdek a šel si lehnout.Večer mu píchnu inzulín, ještě bere atb. a do očí má kapoky. Zkusíme ho vykrmit a uvidíme, co bude dál. Je v kryté voliérce, kde je ta pol.budka + kukaň + deky + koberečky. Uvidí na zahradu, až se trošku zotaví a zvykne si na nové prostředí, bude chodit i po zahradě.Budem ho muset hlídat, nerada bych, aby se mi takto nemocný kocour ztratil. Hlídáme takto Tamu i další, jedna starost navíc, to snad už nás neumoří. Balík přišel od Katky Šumberové, se vším možným, velice děkujeme, to už je tento týden třetí a pak balíček z Ameriky od Marci Kramer v roztomilostmi, něco už je v aukci, Marcel, díky moc. moc. Další balíček byl s mastí Proktoglyvenol, někdo musel zaznamenat, že s tím mažu bolavé prdelky Tamy, Anet a dalších, tak je nechal poslat, nebo, že by lékárna - přišlo to od Lékárny Vracov, každopádně moc děkuji za masti a všímavost.To je moc povzbudivé. děkuji za masti a všímavost.To je moc povzbudivé.No, a nakonec ještě hodně pomoci od pí.Andělky z Pardubic, naše dobrá víla, která mi vždy dokáže dobít energii.Díky , moc, moc......Dnešní kastráti jsou do jednoho ok. Děkuji za pozornost a přeji příjemný večer...

3.2.2016

Hezký večer.....Ráno nám to nikdy nedá, abychom neudělali aspoň ten základ, to je všude nakrmit a vyčisit záchůdky, i když máme naspěch a musíme k lékaři jako dnes. Bleskem jsme se stavili ještě v DM pro kočičí nákup. Odtud jsme taky chvátali domů, jak jen to šlo, protože paní, co nechala operovat slepého kocourka, který žil v areálu čáslavské nemocnice, s ním jela na kontrolu k MVDr.Beránkovi a slíbila nám tam vzít Pepíčka. Jsem jí moc vděčná, že jsme tam nemuseli také. MVDr. Beránek Pepíčkovi odtrhl třetí víčka, dostal recept na kapičky a za měsíc musíme na kontrolu. Tohle stejné se dělalo kdysi Slaměnce, možná někteří na ní pamatují a stejně nakonec téměř oslepla. Jenže se s tímto nedá nic moc dělat.Kocourek od čásl.nemocnice možná skončí i u nás, ještě se zkouší jiná ideálnější možnost, co se prostředí týče, resp.bezpečnějšího prostředí..Pokud by si u nás zamanul přeskočit plot, tak tomu nezabráním. Bohužel kocourkovi byla zjištěna cukrovka a musí se píchat inzulín. Mě by tu nevadil, ale 100% bezpečnost prozatím zaručit neumím. Další aktualita je, že v Pardubicích byla nalezena kočička, sedící u frekventované ulice, kde jezdí auto za autem velkou rychlostí, zřejmě ul. Hlaváčova, mouratá, delší srst, vyzáblá na kost, přítulná. Myslím, že už by teď nežila, provoz tam je obrovský a z druhé strany jsou jedny koleje. Pokud by jí někdo hledal, tak je u nás. I když takový majitel je pro mě nepřijatelný a nespolehlivý.Kočičky dostaly další balík od Kateřiny Šumberové, samé super věci, hlavně granule, na které z naší peněženky nedosáhneme a to ENDÉČKA, mockrát děkujeme. Odpoledne jsem měla i velice překvapivou návštěvu, se super nabídkou, to bude pro vás, kdo bydlíte v pardubickém kraji velice příjemné překvapení. Já byla překvapená také a nabídkou velmi potěšená a poctěná.

004.jpg 001.jpg
Zachráněná čička... Balík od Katky Š.

2.2.2016

Příjemný veečer a vše nej Nelám....Dnes jsme měli opět den jako řemen. Dopoledne uklidit binec, pořádek u chlupáčků nevydrží ani jeden den.Nakrmili jsme vyčistili záchůdky, zametli a hodila jsem do pračky pelíšky, ještě tam je jedna várka. na snídani došlo až před polednem. Bylo pěkné počasí, přehodila jsem vyvětrat naše přikrývky a připravili jsme se na cestu do Jeníkovic. Kýbl granulí, konzervy, přepravku a jelo se. Nastražili jsme voňavou návnadu a čekali. Nikde nic, až asi po hodině jsem zaslechla slabé mňouknutí. vysvitla naděje. Obešli jsme to tam ze všech stran, nic jsme neviděli, jen občasný mňou se ozýval.až potom, na druhé straně potoka, jsem jí zahlédla. Jenže, utekla a zas dobu nic.Tak jsme návnadu přemístili na druhou stranu, k tomu cestičku z kousků masa  a čekali v autě. Povedlo se asi do 15 minut, nicméně, jsme tam strávili přes dvě hodiny. Jestli je to kočka, nebo kocour, zatím nevíme. Je v karanténě a zvyká si na nové podmínky. Mysleli jsme , že to už je poslední, ale po stříšce tam běhalo něco odrostlého, hubeného, takže se tam ještě budeme vracet. Jinak jsme měli i veselou noc, cca v jednu slyším rachot v kočkáriu, tak jsem vzbudila manžela a běželi jsme tam.Samozřejmě to měl na svědomí nekastrovaný Amos, který rval kastrovaného Adama.Okamžitě putoval do klece, ze které jsem ho převčírem vyndala, protože mi ho bylo líto. Nicolas si včera vyšel z klece, a dnes ráno zas bylo naděláno mimo záchůdky. Kočičky dostaly balík od pí. K.Šumberové, srdečně děkujeme za trvalou pomoc.

1.2.2016

Příjemný večer a vše nej Hynkům....Dnes mám zpoždění, je takový divný den.Ráno jsme vstávala slabá jak moucha, nedospalá, unavená. Obstarali jsme smečku, manžel jel na rehabilitaci a já uklízela.Amos je od včera v kočkáriu a pěkně tam řádí, už, aby byl po kastraci.Honí Gracielu, takže ani ona nebude kastrovaná.Chtěla jsem počkat, jestli se kočky z Jeníkovic budou mroukat, aby nešly zbytečně do narkózy - některé prý mají být kastrované, ale asi to tak nepůjde.Tyhle dva máme objednané na čtvrtek. dnes jsme do Jeníkovic chtěli jet, pokusit se odchytit poslední kočku, ale pršelo, tak snad zítra.Taky potřebujeme zajet k pánovi k havlbrodu, aby se to u něj do jara stihlo prokastrovat. Cítím, jak je toho na nás hodně.Tyhle plány bych chtěla dotáhnout a pak si dát trochu oddych.Ještě,, že už nemusíme jezdit do G.Jeníkova.O Johanku je postaráno, Filípek má domov. Pro Johanku se tam vozí krmení a místní paní ji krmí. Pak je tu Církvice, odkud už jsou odvezeny čtyři kočky, ještě tam něco zbývá. Naši marodi se uzdravují, už je na tom nejhůře jen Vilíček a Filipka. Helenka je pořád plašanka, jako jediná ze sourozenců. Hanuš je mazlík, jeho setřička Jasmínka je ostražitější. Kassandra dnes blinkala, dostala léky, byl to ale boj, řvala jak na lesy. Nicolas dnes prvně opustil klec, stolici má normální, pořád dostává Probicol.Jsme zvědavi, jestli bude ráno někde naděláno mimo záchůdky. Pepíček jede ve středu na oční. Dostali jsme balík od pí.Pantůčkové s kávovarem a knihami do aukce.Mockrát děkujeme.