Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků únor 2015

1. 3. 2015

Za měsíc únor depozitum na svůj provoz spotřebovalo 22.003.-Kč. Jedná se o náklady na krmení, veterinu a hygienu. Zálohy na topení, voda, benzín, telefon je zcela v naší osobní režii. Srdečně děkujeme všem dárcům za podporu a pomoc.Děkujeme všem novým dárcům, kteří k nám pojali důvěru, i těm, co jsou v tom s námi celé roky. Nesmíme zapomenout na virtuální páníky, jejichž příspěvky jsou pro nás velkou jistotou.Děkujeme....

V únoru nám pomohli - P.Součková, V.Kopuncová, L.Novák, D.Valentová, M.Dobešová, A.Ožanová, M.Podhorská,L.Rosochová, K.Nováková, I.Burešová,T.Engelmajer, D.Svoboda, B.Seibertová, H.Svobodová, M.Miltová, J.Richterová, M.Novák, B.Kalivodová, P.Kálecká, P.Kaltounová, S.Eckertová, pí.Mirka, K.Kronesová, L.Jancíková  - děkujeme..

28.2.2015

Všem hezkou sobotu a vše nej Lumírům...Včera v noci se kolegyním v Pardubicích podařil odchyt zraněného kocourka.Zhruba o půl jedné ráno s ním dorazily k nám.Kocourka jsme ubytovaly v kleci, dnes se mi podařilo mu dát atb. a léky na bolesti.Také se trošku najedl, což je pozitivní.Kocourkovi chybí celé chodidlo.Manžel je na služebce, tak nemám odvoz, ale zítra přijede Míša se Standou a pojedeme na kliniku.Jsem moc ráda, že mě tam s kocourkem odvezou.Jinak je to dospělák, zanedbaný, samý strup a pro své rezaté zbarvení dostal jméno Tizián.Ještě je vyděšený, ale jakžtakž jsme to spolu ráno zvládli, hlavní je, že se podařilo aplikovat léky.Chodím za ním každou chvíli, aby si na mě zvykl a na veterině to nebylo moc akční. Zraněnou packu se mi zatím nepodařilo vyfotit.Dost často se stává, že kočičáci přes noc udělají děsný binec, je tomu tak i dnes, takže mě čeká pořádný úklid. K snídani měli kuře, jako odezvu jsem čekala větší nadšení.

27.2.2015

Všem pěkný večer a vinšujeme Alexandrům...Noční odchyt v Pardubicích byl opět neúspěšný.Velice nás to kvůli zraněnímu kocourkovi mrzí a obáváme se o jeho život.Po poledni jsem si nanosila ven  horkou vodu, vzala dezinfekci a myla hromadu záchůdků a misek.Už to krásně sluníčko usušilo, tak to za chvíli uklidím.Pak přijela naše fanynka Ludmilka s proviantem pro kočičky.Jsou to vždy samé vybrané dobroty a dostáváme je pravidelně.Šunčička už je rozdána a kuřata se připravují na ráno.K večeři jsem rozdala kapsičky z Déemka, ty jsou u nás oblíbené.Já jsem dostala výborné, domácí koláčky, bylo to dnes mé první jídlo.Moc, moc, za vše děkujeme, i za příjemně strávený čas. Každá návštěva je pro mě vlastně odpočinkem. Hodně kožíšků dnes opět dostalo vycházku.Se všemi je to v klidu, jen Bonifác zlobí.Hned uteče.Jenže copak to  mohu riskovat? Je vážně nemocný, jeho stav nejde zvrátit.Co, kdyby se mu něco stalo a on se nemohl vrátit...jsou tu  psi,někdo z lidí mi po kočkách střílel ze vzduchovky, Kam se člověk podívá, všude narazí na nějaké exoty. Uvažuji, jak by se tvářil na kšírky.

 

26.2.2015

Všem pěkný večer...Včerejší odchyt v Pardubicích se nezdařil, snad bude bude dnes druhý pokus.Lze to pouze v noci, jinak se tam ty chuděry moc nevyskytují.Tahle práce v terénu je velice náročná, čeká se i hodiny na úspěch, leckdy marně.Vzdáváte to, protože jste promrzlí, unavení, zklamaní.Víte, že to musíte absolvovat znova a znova...Víte, že to děláte z přesvědčení, protože je žádoucí nebýt lhostejný k utrpení zvířat, za kterým je ve většině případů člověk.Ať už pro to, že to je bezcitná bestie, nebo " jen " proto, že nevykastrujete svou kočku, fenku a tím k rostoucímu utrpení přispíváte.Mnozí blábolí o tom, že kastrace je proti přírodě, ale zabíjení narozených koťat různě krutými způsoby jim proti srsti není.Znovu apeluji na všechny, aby zodpovědně nechali kastrovat svou kočku, je nejvyšší čas.Znovu apeluji na každého z vás, abyste dle svých možností pomáhali při odchytu a kastracích toulavých koček třeba ve svém okolí, každý je schopen udělat něco navíc, jen chtít a dopředu neříkat, že to nejde, nebo, že mi do toho nic není. Ano, když je pohodlnost, tak to nejde. Ale, když se chce, jde hodně.Nestojí za zamyšlení?

25.2.2015

Pěkný večer a vše nej Lilianám..Právě odjely kolegyně s odchytovkou.Máme nahlášená tři odrostlá koťata, z toho jedno s chybějící částí zadní nožky.Jistě, že by bylo žádoucí, jako první odchytit toto zraněné.Odchyt se uskuteční ještě dnes večer a jsme velmi napjaté, jak to dopadne.U nás byl dnes klidnější režim, jen nezbytné poklízení, hlavně mazlení a pobíhání po zahradě.Mazlení a drbání dnes nejvíce vyžadoval Perseus,Bonifác, Pascal a Serafína.Smečka měla dnes mléčný den,  mimo mlíčka se rozdával i tvaroh.Zatímco Bonifác kapání oka a nosu snáší dobře a trpělivě, tak s Matyášem je to boj.V důsledku devastace tváře oslepl na oko, které nelze vyjmout vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, tak se musí udržovat v čistotě a vlhké.Dnes jsem viděla Tamu, jak si vlezla do záchůdku.Chudinka ví, na co to je, jenže se sama nevyčůrá, ani nic nevytlačí.Bobky ztrácí bez kontroly kdekoliv a kdykoliv.

24.2.2015

Pěkný večer a vše nej Matějům a Matyášům, však i ten náš zachráněný kocourek, po celý den dostával jen laskominky.Pomalu, ale jistě jsem dnes gruntovala a konstatovala, že v kočkáriu musíme v dohledné době vyměnit koberec.Jsou odchlupená škrabadla, vyluxováno, setříno, zameteno.Zkrátka, je to pořád dokola pokud chceme, aby kočky žily kvalitní život.Včera přijatá Tallulah vychází jen, když je klid.Zatím nic moc nesnědla, ale byla na záchůdku.Jak už jsem psala, pomalu pouštím Bonifáce na zahradu a přestože byl venku jen, co jsem luxovala, utekl mimo náš pozemek.Byl až v jiné zahradě, odkud jsem ho odvolávala snad deset minut.Chtěla jsem mu dopřát volnost, ale takhle nevím, nevím... a ještě k tomu navnadil Sibéria a ten ho následoval, pak chtěl domů, nevěděl jak a narážel do pletiva, což mě dost zaráželo.Nakonec se mi ho podařilo přivolat k otevřené bráně, i takto zjišťujeme, koho můžeme pouštět a koho ne.Něco jiného je u plašanek, ty si chodí, kde chtějí, ale ty nejde zavřít, byl by to pro ně nešťastný život a tak se musí počítat i s riziky.Ale např.Nancy a Cecile se tady drží, ještě jsem je neviděla, že by odcházely.Couračku si neodpustí Rebeka, Mamba, Donny, Lojzík, Esmeralda a další.Někteří chodí ven pravidelně, jiní zas jen občas,a ne daleko, jako např.Michelle.Pobyt venku si hodně oblíbil i Merlin.

064.jpg 004.jpg
   

23.2.2015

Všem pěkný večer....Dopoledne jsme měli příjem asi tříměsíčního kotěte, které se ocitlo na jedné zahradě, kde mají psa, který ho dost mordoval, nosil v tlamě, okusoval mu ouška, no, zřejmě by ho udolal a také mám v živé paměti, jak dopadla Tama poté, co jí nosil v mordě pes.Má poškozenou míchu a je ochrnutá na zadní část těla.Nálezci s ním ráno jezdili od MP až po útulek v Pardubicích a ti jim dali kontakt na nás.Praktiky městských útulků jsou fakt k "okamžité pomoci." Paní jsem požádala, ať s ním aspoň zajedou k našemu veterináři, ať vím, co a jak.Kotě je celkem  v pořádku, jen začervené a zasvrabané.To pořešíme u nás, teď je v katranténě, kde bude nejméně deset dní. Pak poštovský panáček doručil balík od pí.Burešové, adoptivní paničky Bonifácka s dobrotami a malým záchůdkem, který upotřebíme do karanténních klecí.Mockrát děkujeme.Navečer odjel do nového domova pobriťáček Ralph. Jedna z  návštěv si ho zde zamilovala a rozhodli se, že k miminku a třem kočičkám to bude tak akorát.Jsem přesvědčená, že to je skvělé umístění, děkujeme za domov pro kocourka.Během odpoledne jsem vybírala, fotila a upravovala fotky do aukce.Ještě to zbývá nahrát a popsat, tak to udělám v noci.

081.jpg 089.jpg
Děkujeme I.Burešová Ralph odjíždí DOMŮ...

22.2.2015

Všem pěkný podvečer a vše nej, nej Petrům...Po obědě přijeli manželé Kaltounovi  s granulemi, které se u jejich kočiček doma neosvědčily a my je upotřebíme pro venkovky zde, i na různých lokalitách.Mockrát děkujeme za příjemnou návštěvu i granule. Bylo hezky, zase jsem dala prát několik dek a pelechů, ne, že, by byly až tak špinavé, ale byly cítit. Sanytolem jsem přetřela záchůdky, škrabadla i podlahu v kotěslích.Vrácená Ria je naprosto v pohodě a už i Nio se začíná osmělovat.Oba se mazlí, jen těch koček na ně bylo trochu moc.Nio už má očičko úplně v pořádku.Odčervila jsem dnes Tita, Pipa, Sáhiba, Sábu a Destiny, ještě mi zbývá Ryan, ten lítal venku, tak jsem ho nechtěla rušit.Chtěla jsem i Bonny, ale ta mi ukázala zuby, půjdu na ní s pipetou , doufám, že se trefím. Asi před půl hodinou odjel do nového domova až do Trutnova heboučký a mazlivý kocourek Titus.Bude bydlet v bytě, prozatím jako opečovávaný jedináček.Hodně štěstí v novém DOMA. Kočenám jsem dnes rozsypala zbytek kozlíku, co jsem měla doma, to bylo zase válení, prostě zhulená smečka.

027.jpg 028.jpg
Loučení s Titem.. ..a odjezd...

21.2.2015

Příjemný podvečer a vše nej Lenkám, zvláště té naší. Dnes máme oddychový den, protože se vůbec necítím fit.Kočičky samozřejmě o nic ošizené nebyly, mají dostatek papání, mlsání, mají poklizeno, dost jich bylo i na vycházce po celé odpoledne. Jak se ochadilo, tak šupajdily do svých budoárů.Po obědě jsme jeli navštívit kamarádku, kterou jsem neviděla celou věčnost, pak jsme chtěli navštívit bábinku v domově důchodců, ale mají zavřeno - chřipka.Do parku tamtéž jsme dovezli granule, viděli jsme jen jednu kočku v dálce, jinak nic.Vezli jsme sebou i přepravku, kdyby náhodou se podařilo někoho odchytit, ale prakticky,vždy, když jsme tam nevidíme žádnou.Po návratu samozřejmě oběhnout záchůdky, znova poklidit, všude zatopit, hodit jednu várku dek a pelechů do pračky , do kotěslí dostali pelíšky rovnou čisté.Nešlo to jinak marůdci Sába , Sáhib a Nio mají atb. R+R zatím kapky. Stef a Pat jsou po včerejší kastraci ok.Doma je už vytopeno a Tosca, Esmeralda a Matyáš se vyvalují na koberci nedaleko krbovek.

001.jpg 004.jpg
   

20.2.2015

Příjemný večer a vše nej Oldřichům...Dopoledne jsme jeli na veterinu, kastraci podstoupily Stefanie s Patricií, Merlin byl na přeočkování.Včera byl vykastrovaný Eliáš z pardubické dočasky. Na veterině jsme koupili potřebné věci.Po příjezdu domů, jsme tu měli skutečně moc práce, která nesnesla odkladu.Balíček s kapsičkami nám přišel od pí.Moudré, mockrát děkujeme.Odpoledne přijeli zájemci o Semjonka, který už odcestoval do nového domova.Odjet se mu nechtělo, nechtěl se nechat ani naložit, doufám, že to kocourek zvládne.Myslíme na něj.Navečer přijela pí.T.Havlíčková a manželem, pro kočičky dovezly spoustu potřebných věcí, pomazlili je a vše si prohlédli.Také mockrát děkujeme.

004.jpg 019.jpg
Děkujeme L.Moudrá Děkujeme T.Havlíčková s manželem

 

19.2.2015

Příjemný večer všem a vše nej Patrikům...Mě po včerejšku vzala záda, tak na nákup jel jen manžel.Mimo jídla koupil hlavně pěnu na potahy, kdy bylo třeba vydrbat pošpiněná škrabadla. Také smečce koupil kilo dětské šunky. Proběhl velký úklid, jak kočkária, tak kotěslí, chce se říct " hurá ", jenže zítra to nebude pomalu vidět a můžem začít nanovo.Kontrolovali jsme odčervení, nejvíce je aktuální Vasil, leč, nepovedlo se, ze snahy jsem si odnesla kousanec.Další byl na řadě Maxim, také jsme nebyli úspěšní, Drago, ten byl úplně neviditelný.Když to nejde vybavit nějak " bezbolestně " a rychle, tak to pro možné vystresování kočky vzdáváme a pokus opakujeme za pár dnů.Kočky moc dobře vědí, že , když nastoupíme oba, že se bude něco dít.Pipetku tedy dostal jen Semjon, kterému se povedlo odstranit i dred a co nevidět odjede do nového domova. Gruntovalo se i v kotěslích, včetně mytí oken.To by se mohlo pořád, stačí pár kočičích pčíků a je " namalováno". Večer přijela pí.Danihelková, dovezla pro kočičky proviant,vše si prohlédla a kočeny pomazlila.Mockrát děkujeme za návštěvu i dary.Ráno jedem na veterinu, Merlin na přeočkování a dvě kastrace koček.

001.jpg 001.jpg
Děkujeme... Viola...

18.2.2015

Všem pěkný podvečer....Ráno jsme udělali u koček jen to základní a pustili jsme se do vystěhovávání a pokládání koberce. Měnili jsme krémový za hnědý. Kočky světlý poťapaly, občas vytrousily jídlo, teď zas bude vidět každý drobeček.Do toho nás přijely navštívit kolegyně Jarka s Rút, nebyla to ani tak návštěva, jako že přijely pro škrabadla, které jsme před časem vyřadili z kočkária, jsou veká, stabilní a ještě použitelná. Kočičky v pardubické dočasce si jich určitě ještě hezky užijí.Snad dají holky i nějaké fotky.Jak jsme to dodělali doma, tak jsem se vrhla na úklid v kotěslích, kočkárium si už nechám na zítra.Nutně musím koupit pěnu na potahovky.Stalo se, že velkou část ze škrabadla, co ale nejde sundat, vyprat a usušit, někdo pořádně zaneřádil. Někdo v kočkáriu má průjem, zatím nevíme kdo, chtělo by to ho izolovat.Uvidíme, jak budeme úspěšní v pátrání. Čeho jsem se včera obávala, tak je dnes tady.Nejenom, že má rýmu Destiny, ale už i Nio, Sáhib, Ryan, Sába.Od Minky Cicojc jsme dostali balík s věcmi, textil , botky a ke kočkám běhoun... mockrát děkujeme , kočeny už kobereček mají a zbytek si nechám  asi na trh.

010.jpg 013.jpg
V kotěslích... ..a doma...

17.2.2015

Všem pěkný večer...Dnes máme hektický den.Jakmile jsem ráno udělali, co bylo třeba, jeli jsme zařizovat různé pochůzky.Na poštu poslat balíčky s věcmi, co naše kočičky darovaly jedné nemocné kočičce.Pak do banky, optiky, také k MUDr, koupit koberec, což je s kočkami doma nutnost každé dva roky, cestou jsme se ještě stavili u Ivky pro věci do aukce, po návratu nakrmit smečku, vyčistit záchůdky, což nás čeká dnes ještě jednou a pak už padla a to doslova a do postele. Ráno jsem objevila Destiny s pořádnou rýmou, dala jsem jí kapičky a pokud se to nezlepší, tak jí v pátek berem sebou na veterinu.Jen doufám, že do zítra nebude marod nikdo další.

16.2.2015

Pěkný podvečer všem kočkomilům...Dnes bylo krásně, no, únor, co bychom se divili.Já bych tedy brala pravou zimu, ale co se dá dělat, lepší už to nebude.Využili jsme krásného počasí k uklízení zahrady, úklidu dřeva, co nám dovezli naši mladí, mytí záchůdků, misek, koulodráh, některých přepravek, praní apod.Skoro všichni z kotěslí byli venku, až na maroda Něhu,  nevykastrované Stafanii a Patricii, plašanky Noru, Zaru, Bonny a staronováčky Nia a Riu. Z kočkária byli venku Serafína, Pipin, Josefína, Adele, Sibérius, Titus, Pascal.Kdyby bylo víc sucho, tak pustím i Lucíka, ale takhle by měl pahýly zašpiněné od bláta.Dnes jsme dostali balík od pí.B.Kalivodové, s kapsičkami, vaničkami a věcmi do aukce.Mockrát děkujeme. K večeři smečka dostala mleté hovězí maso a co myslíte? Prý by mohlo být častěji.

008.jpg 009.jpg
Děkujeme... Kočičí večeře..

 15.2.2015

Příjemnou neděli všem a vše nej Jiřinám k svátku...Měla jsem tu naše zlatíčka, tak jsem včera polevila, ale dnes gruntuji o stošest.Pomalu je vše hotové a dám si oraz.Střídavě po skupinkách se dnes kočičáci vydováděli, jen si říkám, škoda, že nejde dát opušťák úplně všem.Vrácení Nio a Ria si pomalu zvykají, Ria je odvážnější, Nio je pozoruje ostatní z úkrytu.Hladit se dají oba, spíš je překvapilo tolik koček. Něha  má naordinovanou ledvinnou dietu a dále je nutné terapii doplnit o léky na snížení krevního tlaku (u pacientů s ledvinným selháváním je jedním z negativních faktorů hypertenze tedy zvýšený krevní tlak). Dále je  doporučeno do jídleníčku zařadit omega NMK podporující funkci ledvin - toto je možné podáváním přípravku Maxicor. Po čase necháme znovu udělat odběry, jestli se náhodou nestává nějaký zázrak. Poslední dny se daří Bonifáce držet v relativní dýchací pohodě, ani nekrvácí z čumáčku.Uvažuji, že až bude slunečno, tak ho pustím proběhnout.Dnes jsem se pokoušela pročesat Semjona, ale neprošlo to.Násilím to dělat nechci, to by získaná důvěra byla tatam.Trochu mě děsí to, že už bude jaro, depozitum i dočasky jsou přeplněné, nemůžeme dál přijímat, a že zas bude všude koťat.                                    

  14.2.2015 - Valentýn                                10959345_10206217917795628_6886769450070280580_n.jpg

 

13.2.2015

Všem krásný páteční večer....Opravdu v letu vás všechny zdravím, nic závažného se nestalo, dělají se jen neodkladné, běžné úkony, k tomu procházka s vnučkama, sbíraly jsme šišky, nakrmily cestou kočičky.Malá šla spát, tak teď popadnu kbelík a jdu to oběhnout, vyčistit, popř.nakrmit, poklidit, uvidím, co bude potřeba.Zítra nevím, jestli se budu ozývat, všichni budete mít v hlavě jen Valentýna, tak si to užijte každý s tím, koho má rád a chce mu to dát najevo ještě víc, než je běžně zvykem.

12.2.2015

Dobrý den všem čtenářům....Odpoledne se nám asi po půlročním umístění vrátli sourozenci Ria a Nio.Panička skončila o berlích, těžko se pohybuje, kočky se motají pod nohama a hrozilo zranění buď jich samých, nebo paní, která by se ani pomoci nedovolala. Je to velká škoda, protože se tam měli moc dobře.Nedá se nic dělat, jdeme dál a lumpíkům budeme po kastraci hledat nové domovy.Termín na kastrace máme až příští pátek, dřív nám to bohužel nevychází sladit s naším veterinářem a na kastrace jinam nejezdíme.Tady máme zajištěnou vysoce kvalitní narkózu i provedení.V pardubické dočasce byl na očkování Barnabáš, stále se jezdí krmit na lokality, dvě nechytitelné kočičky dostaly do jídla antikoncepci.v dočasce u Katky je klid, jen Matouškovi se občas zduří slinná žláza, to se bude řešit současně s kastrací, abychom ho ušetřili jedné narkózy.Na fotkách jsou Ria a Nio.

004.jpg 006.jpg

11.2.2015

Všem pěkný den a vše nej Boženkám...Dnes dorazily balíky ze ZOOHITU s konzervami a kapsičkami. Zato z Vetamixu mi volali, že nemají tolik mraženého masa, co jsem chtěla, takže to bude až příští čtvrtek. Budeme se muset zatím spokojit s konzervami nebo nakoupit v obchodě za normální cenu. Další balík přišel od dárce, faktura opět nebyla, ale možná to je od pí.Ivany Burešové, to se jistě dovíme.Mockrát děkujeme.Chtělo by se něco dělat venku, ale je blátivo, kéž by chtěla být zima se vším, co k ní patří. Bílý, mrazivý únor, to už je pomalu utopie.Než jsem se dostala k tomu, že bych se šla projít, tak bylo po sněhu. Zatímco jsem uklízela v kotěslích, tak pár prcků bylo venku, ale taky se jim to nelíbilo, za chvíli stepovali před dveřmi a ti, co byli vypuštěni z kočkária, se mi záhy sápali do baráku a šup ke krbovkám.Něha ráno nejedla a celý den spí.Podařilo se mi pohladit Bonny, klepala se u toho jak osika, kdoví, jestli z ní někdy bude mazlík. Zara je na tom o něco málo lépe, Persy a Síbí jsou v pohodě, Paloma je mazlík.Všichni jmenovaní jsou z lokaloty od zdymadla v Pardubicích.

011.jpg 010.jpg
Naše objednávka.. Děkujeme I.Burešová

10.2.2015

Pěkný podvečer všem hodným lidem...Dnes jsem se pustila do natírání klecí ekologickou barvou.Klece jsou bývalé výstavní a my je používáme v nouzi nejvyšší pro vážné marody.Jak se tak koukám na své ruce, tak je víc barvy na nich, já jsem takový PatMat v jednom.Odpoledne jsem šlechtila Serafínku, jak jsem jí vytřela tlamku gelem, tak jsem jí zároveň vyčesala furminátorem a trošku ostříhala. Vepředu nemá už žádné zoubky, kdysi jsme jí to nechali opravit, ale do budoucna nevím, to už budu vzhledem k jejímu věku ostražitá. Mám takové podezření, že je možná starší, než si myslíme. Dostala i Milbemax na odčervení a pilulku dostali i Ralph, Ryan, Merlin a Michelle.V kočkáriu i v kotěslích se dnes gruntovalo a už  mám zas kupu pelechů a koberečků na praní.Sáhibkovi doléčuji zánět v oušku, Destiny měla u nosíku bublinu, dostala kapky a uvidíme. U téhle kočenky od začátku nevím, co si myslet, časem jí vezmu na krev.

9.2.2015

Úspěšný start do nového týdne a vše nej Apolenám - vzpomínáme. Smečce jsem rozdala véču, poklidila, vyčistila záchůdky, dosypala granule, vyměnila vodu, do které dáváme pár kapek citrónu, prohlédla jsem zákoutí, může se najít blitek, ale bylo vše v pořádku.Bonifáckovi jsem nakapala vyčistila a nakapala očičko a nosík.Serafínce jsem namazala dásničky spec.gelem, Lucík dostal lék na podporu ledvin a jsou mu třeba mazat pahýly, aby nepraskaly.Tama je ručně vyčůraná ( nejméně 2x denně ) a řádně podrbaná, protože to sama vzhledem ke svému postižení nedokáže.Patricie a Stefanie, kočičky po zemřelém pánovi jsou hodné, ale k jídlu chodí zásadně až po mém odchodu.Něha se drží, budu jí muset probrat znova s vetkou, jak jsem již uváděla má v tlamce nějaké útvary, ale výsledky krve nedovolují prozatím jí  uvést do narkózy, takže nevíme, jakého původu jsou. S léky se drží, pravidelně jí, ale hodně toho vypije.Maxim pookřál, injekce Convenie pomohla. Maxim je nekomunikativní, jakmile vycítí, že se s ním má něco dít, upadá do obrovského stresu. Z takovými kočičkami zacházíme velice obezřetně, jsme si vědomi, co by mohl nadměrný stres způsobit.Dnes jsem udělala objednávku v Zoohitu, dochází nám měkká strava, už i mrazák zeje prázdnotou.

019.jpg 020.jpg
Perseus Zara

8.2.2015

Pěkný večer a vše nej Miladám...Právě jsem se vrátila z kočkária, kde se rozdávala rozmanitá večeře.Masíčko, mlíčko a bonbónky Dreams, ty jsou u nás v oblibě, zvláště modré a žluté.Udělala jsem z večeře videjko, ale neumím ho sem vložit, takže bude na FB.Dnes bylo krásně, slunečno, mrazivo, sněžilo.Taková poctivá zima. Bylo tak hezky, že někteří chlupáči si v tom prašanu doslova užívali.Zvláště Pascal, jenže, než člověk vezme do ruky foťák, tak je po všem. Ještě musím jít nakrmit do vsi s něčím teplým, to chodím večer.Jinak jsou venku pro hladové krky pořád granule. Bonifáckovi jsem odsála hleny, ještě, že ten kocourek je tak trpělivý. Aspoň je tentokrát nemá krvavé, i očičko je už pár dní lepší. Za to Něha, ta mi léky dobře nebere. Co se děje v dočasce v Pardubicích, víte hlavně, z jejich stránky na FB a dočasku u Katky musím k nějakému infu popohnat.Dnes jsem hodně seděla u PC, bylo třeba oprášit  a doplnit nějaké rubriky a přejela jsem virtuálky.Některé fungují poctivě, některé jen občas, leč, musíme být rádi za každou korunu.Děkujeme.

7.2.2015

Krásnou sobotu a vše nej Veronikám....Dopoledne po nezbytné péči kočiček, jsme se začali chystat na misi do Seče.Naložili jsme odchytovku, přepravku, granule, konzervy, pipetu pro místního kocoura, Virginii a vyrazili jsme. Když jsme dorazili na místo, Virginii jsme nechali v autě a šli nastražit klec. Vzali jsme i přepravku, kam jsme chtěli na čas uklidit kocoura, který je vstřícný, aby byl klid na odchycení plašanky, kterou chceme vykastrovat. Byli jsme tam až do jedné hodiny, po kočkách ani vidu, ani slechu.Obešla jsem celý areál sanatoria a nic.Vypustili jsme tedy Virginii, sbalili sakypaky, nechali na recepci pro kočky krmení a jeli domů.Virgin měla neskrývanou radost, poznala své teritorium, rozloučila se s námi a se zdviženým ocáskem odběhla, pak se vrátila a doprovodila nás k autu.Kdyby byl o kočičky zájem, mohla u nás zůstat, kdyby, kdyby, kdyby.Vedení sanatoria i paní na recepci jsou k nám vstřícní a chápou, o co nám jde.Děkujeme, že nám v našem úsilí tam kočky prokastrovat nepůsobí žádné potíže.Ne všude tomu tak je.Přijeli jsme domů, nachystala jsem jídlo, oběhli jsme záchůdky, stáhla jsem malé dečky a podložky, které peru.Je to pořád dokola a pořád je co dělat.

sec.jpg seec.jpg
   

6.2.2015

Příjemný den všem čtenářům a vše nej Vandám k svátku...ráno jsme museli zajet na klinku uhradit poslední fakturu, nakoupit, stavit se doma a jet do Přelouče, kde jsme měli spicha s pomocnicí Rút, která vezla na kastraci Roxanu a nám odchytovku.Kočička musela na kastraci dnes, přestože termín byl zabukován pro Stefanii a Patricii. Jenže kotě od této kočičky se nepodařilo odchytit, co se chytla kočka, tak nevylézá ani k jídlu. Je v takovém potrubí, odkud ho není možné dostat a ještě je extrémě plaché.Chtěla jsem je vzít oba k nám, ale takhle musíme kočku co nejdříve ke kotěti vrátit, aby neuhynulo buď steskem nebo hlady.Jarka s Rút to nevzdají a budou je tam chodit ochočovat a pravidelně krmit. Někdy to prostě nejde, jak my si to naplánujeme, musíme se naturelu koček podřídit.My se zítra pokusíme odchytit další kočku na Seči a  tu už vykastrovanou a ošetřenou, Virginii vypustíme. Kočičky tam dostanou pořádný proviant.Jinak jsme nic víc moc nestihli, jen běžný úklid a vyčistit budoár, kde bydlí nemocná Něha.Dostala vše čisté, stále bere léky, trošku i papká, hodně pije.Včera umístěný Míša se krásně zabydlel a jeho nové působiště mu vyhovuje.Jsem moc ráda.

012.jpg miso.jpg
Virginia Míša v novém domově

5.2.2015

Všem pěkný den....Před malou chvílí odjel do nového domova britský kocourek Míša.Vybírala jsem mezi mnoha zájemci pečlivě a vybrala domov, kde bude sám, jak byl zvyklý, bude mít svého páníčka , tu nejlepší péči a hlavně, bude tam napořád. Ujistili mě, že u nich žádná dočasná péče, nebo láska neexistuje.Jsem hrozná, už teď se mi s ním těžko loučilo. Jenže si moc dobře uvědomuji, co potřebuje a že mu to tady dát nemůžeme.Krom toho je to moc hodný kocour, zaslouží si to nejlepší a my mu to ze srdce přejeme.Dnes bylo pěkně, tak se dost kotíků proběhlo po zahradě.Kočička Virginie je po kastraci naprosto v pořádku, pěkně baští, co nevidět dostane pipetku a pojede zpátky do areálu sanatiria, kde je zvyklá, krmená a má tam kamarády.Doufáme, že při té příležitosti chytneme další a dáme vykastrovat.I tam je nekontrolovatelné množení neúnosné.Další kočička ke kastraci se podařila odchytit v Pardubicích, taktéž na místě, kde se kočky množí a přestože je tam čas od času někdo nakrmí, koťátka umírají na různé nemoce.Např. z pěti narozených přežije tak jedno.

006.jpg 008.jpg
   

4.2.2015

Příjemný večer a vše nej Jarmilám....Dnes uklízím, peru, věším suším, ještě mi zbylo pár pelíšků, ty dosuším doma.Dopoledne mi volal pán, že hledá azyl pro svého koura, kterého už doma nemůže mít - důvod - žena, dítě a ALERGIE.Pro plný stav jsem odmítla, pak volal opět a poté, co jsem slyšela jsem ho nedokázala znova odmítnout.Byl docela zoufalý...ale to je jedno, lidi se dostávají do různých situací.Kocourka jsem nafotila, zveřejnila a zájem o něj byl obrovský.Vybrala jsem domov hodně podobný tomu, na co byl zvyklý, tzn.bude jako jedináček a jeho hlavní parťák bude muž.Zapomněla jsem uvést, že to je briťák a mě je trochu smutno z toho, jaká o něj byla mela a obyčejné např.mourinky musíme po kastraci vypouštět ven, protože útulky jsou plné a není o ně zájem.Přitom i zdánlivě obyčejné kočky jsou krásné a milé.Pro nás obyčejná kočka neexistuje, každá micka má pro nás stejnou cenu a každá dostane lásku rovným dílem. Měli jsme tu sphynxe, briťáky, rexe, mainku i něvu s PP , a nenechali jsme si žádnou z nich.Spíš nám zůstanou takoví naprosto neumístitelní, staří, " obyčejní " nebo s hendikepem.Nicméně za kocourka jsem ráda, zítra odjede do nového domova.

005.jpg 012.jpg
   

3.2.2015

Všem pěkný večer...Dopoledne jsme jeli opět na veterinu. Přeočkováni byli Matyáš, Tama a Danaé a kastraci podstoupila Virginia, kočička ze Seče.Necháme jí zde zotavit, zbavíme parazitů , pak jí odvezeme zpět a pokusíme se odchytit další. Tento týden se budou kolegyně v Pardubicích pokoušet odchytit kočku s jejím kotětem v jednom teplovodu.Kdysi už jsme tam situaci řešili, bylo to tam hrozné, vč.kočičích mrtvolek právě v onom potrubí.Koťata se vlastně nedožila příštího roku.Je nutné kastrovat a zase kastrovat, aby se co nejvíce eliminovaly takové jevy.Naše sbírka na tyto kastrace stále běží, pomůže každá koruna.Na veterině jsme ještě nakoupili různé typy parazitik a dietní kapsičky. Merlin je po včerejší zákroku v pořádku, včera byl spavý, dnes je to už zase on.Něha i přes podávání kortikoidů není ok.Chátrá a udržet jí při životě nějak dlouho, nebude možné.Další smutná zpráva je, že to, co začlo u Alvina rýmou a bylo horší a horší, nezabíraly žádné léky, infuze nic, skončilo fatálně. Osud mu nedopřál delší život a Velká kočka si ho vzala k sobě.Pro nás jsou takové případy vírem, kde mizí naše energie a chuť do další práce.Je nám to tak líto, až člověku nejde se pořádně nadechnout.Jsem přesvědčená, že s každou kočičkou, co jí nejde pomoci, odchází i pár hodin mého života.

010.jpg 6zxbf8cs-wi_szubx3k0ib-9cl2z64zrcud9wfkvyi8cdvap5dua1bxzhvxi_5kb5yueddm.jpg
   

2.2.2015

Pěkný večer a vše nej Nelám...Ráno, to stejné jako včera a předtím a předtím a ještě předtím a před rokem, a lety....a bohužel, je to znát.Dostavují se krizové časy. Pak jsme naložili Merlinka, který byl objednán na odstranění fixátoru z operované nožičky.Kovový materiál uvnitř zůstává, vzhledem ke komplikované fraktuře a utrhlému kolínku.Dále jel na objednanou kontrolu Alvin, který se ani po včerejšku neposunul.Dnes měl nízkou teplotu, byl napojen na infuzi a domů jsme si vezli jen Merlinka.Co se Alvina týče, ztrácím optimismus, léčíme bez úspěchu už příliš dlouho.Podle toho vypadá i moje citové rozpoložení a chce se mi všeho nechat, pomalu vyšumět. Zítra zase žádný oddych, na kastraci jede Virginia,kočička, kterou jsme včera odchytli u sanatoria na Seči a na přeočkování Danaé, Tama a Matyáš. Kočičky dnes měli hody, tvaroh, smetanu, šunku, pamlsky, na každém talířku něco a každý si vzal podle chuti.Už jsem docela kamarádka se Semjonem. Dnes jsem ho chovala, ale chovací příliš nebude.Nicméně, hlazení, drbání, to on rád.

002.jpg 003.jpg
Merlin doma..  

1.2.2015

Pěkný večer a vše nej Hynkům....Od rána máme pořádný frmol.Jen co jsme ráno udělali kočky, tak přijeli osiřelé kočičky, co jsem inzerovala na FB, po před vánoci zemřelém pánovi. O pomoc nás požádala pí.Kopčáková - jenže - pomáhejte, když máte nadstav a další případy rozjednané. Včera, jak víte, jsme přijali dvě kočičky, také po zemřelém pánovi ( případy spolu nesouvisí ), co je si podobné je to, že oba byli staří mládenci a zemřeli v 56 a 53 letech. V druhém případě nám vyšla vstříc pí.Charvátová ze Šanty Úmonín, za což jí jsem nesmírně vděčná a za tento útulek bych dala ruku do ohně.Kdo mě zná, ví, že bych nepožádala o pomoc všude a jsou i místa, kde NIKDY.Kočičky jsou krásné a milé, věřím, že najdou i takové domovy.Od pí.Kopčákové jsme dostali spoustu věcí do aukcí, mockrát děkujeme. Cestou domů jsme nakoupili kapsičky v DM, doma vše vyložili, nabrali přepravky a jeli na Seč,kam jsem se chystala už od předvánoc -  na oznámení, že se tam v sanatoriu Topas nachází kočky  a koťata ve zbídačeném stavu.Jak jsem se dověděla, koťátka si už někdo vzal domů a kočičky jsme viděli tři - velikého staršího kocoura a dvě drobnější kočičky.Před vchodem měli zbytky jídel a na kapsičky, které jsme začli rozdávat se vrhli s obrovskou chutí.Nevykazovali známky žádného onemocnění, nicméně je patrné, že je trápí jak vnitřní, tak vnější parazité.Jednu z kočiček, která je buď plná červů, nebo březí jsme rovnou odvezli a je u nás v karanténě. Chtěli jsme i tu druhou, ale ta nešla blíž, než na metr a při pokusu o kontakt utekla.Budeme se muset domluvit, taky mít volno  a zajet tam se sklopcem.Zároveň všem co tam budou aplikujeme spot- on na zbavení parazitů.S kočkou jsme chvátali domů, čekali jsme návštěvu.Jen co jsme jí  ubytovali a přijela pí.Miškovská a dovezla kočičkám deky, hračky, volně prodejná léčiva a krmení. Mockrát děkujeme.Pak oběhnout smečku, poklidit a jeli jsme na pohotovost s Alvinem.Jeho stav se absolutné nezlepšil, tak jsme si řekli, že zkusíme jiného vetu.Hned ho zavodnil, infuzku máme i domů, dostal injekce a pozměnil léky. Po tři dny musíme jezdit na další injekce.Kocourka léčíme od prvopočátku příznaků nemoci  a zatím žádný úspěch.Kéž by nové léky zabraly.Přitom krev neukazuje nic fatálního.Máme toho opravdu dnes dost, už dlouho cítím, že pomocnice by se hodila.Jenže zadarmo ani kuře nehrabe a na zaplacení nemáme.Mějte hezký zbytek večera, musím nakrmit nejen smečku, ale i manžela. Potřebuji " STOLEČKU PROSTŘI SE ", nebo aspoň " HRNEČKU , VAŘ ".

006.jpg 017.jpg
..V Úmoníně...  ..u sanatoria na Seči..

V měsíci 1/15 jsme na chod depozita spotřebovali 31.377.- Více, jak polovina byla použita na veterinární péči.Další část bylo stelivo a krmení.Srdečně děkujeme všem dárcům a všem, co mají nějakou kočičku ve virtuální adopci.