Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků srpen 2017

1. 9. 2017

31.8.2017

Příjemný večer všem přátelům a příznivcům a všechno nejlepší Pavlínám k  jejich dnešnímu svátku...dnešek byl docela bohatý na zážitky, takže od začátku. Ráno jsem vstával už před šestou kvůli očekávanému vedru, abych nakrmil nedočkavou kočičí smečku, poté záchůdky, výměna vody, dosypání granulí a drobný úklid. Po obědě hurá do špitálu za Zdendulkou, snad by ji zítra mohli už pustit domů, takže tady budu mít jednu kočičku navíc. Sotva jsem opustil areál nemocnice, tak telefon...dobrý den, přijel jsem si pro kočičku. Já jen zalapal po dechu a ptám se, jestli jsme byli domluveni.Ale kdepáááák, jen jsem slyšel, že jste většinou doma, zněla odpověď. Tak jsem se zeptal, zda pčká cca půl hodiny, než dorazím domů z nákupu.Samozřejmě, počkám, odvětil hlas v telefonu.Tak jsem rychle nakoupil Sanytoly, které mají v Penny v akci a hurá domů.Sympatický pán měl mezitím vybráno. Do náruče se mu vetřel Simír, který často hledal skulinky kudy utéct za plot. Takže bylo rozhodnuto a Simírek má nový, určitě báječný domov.Hodně štěstí broučku! Poté mě poctila návštěvou pí. Tuhá, která má od nás dva chlupáčky, s neskutečnou zásobou dobrot pro kočičky, mockrát děkujeme, přišlo to jako na zavolanou.Vzápětí přijel syn s dřívím a posekal nám zahradu a chvíli po něm sl. Daniela na úklid. Všem mockrát děkuji. Tolik dnešní novinky, teď už se mi klíží oči, tak dobrou noc všem lidem dobré vůle.

001.jpg simir-3-16-odcerveny.jpg
děkujeme pí. Tuhá... hodně štěstí broučku

 

30.8.2017

Hezký večer všem přátelům a všechno nejlepší Vladěnám k jejich dnešnímu svátku...v první řadě bych rád poděkoval všem jak za Zdenku tak i za sebe za vlnu podpory v naší nelehké situaci. Snad jen ten, kdo nic takového nezažil, si nedokáže představit, jak moc znamená psychická pomoc. Ještě jednou velké díky vám všem.

V kočičím domečku se bohudíky nic nemění, jen stále bojuji s několika rýmaři, dostávají léky, ale bez většího úspěchu. Také nám dnes přišel balík s konzervami od Sokolu Falco, mockrát děkujeme.Kupodivu jsem dnes nezaznamenal žádnou prosbu o přijetí nechtěných koťat, zřejmě díky vám zafugovala moje výzva na FB.Také se mi dnes podařilo poslat další balíky z aukce, vyprat trochu kočičího prádla, navštívit Zdendulku...a doma večer zase krmení atd...Manželka vás všechny zdraví a snad v pátek ji pustí domů. Příjemný zbytek večera a dobrou noc všem.

001.jpg 026.jpg
čekání na snídani... děkujeme Sokolu Falco

 

29.8.2017

Příjemný večer všem dobrým lidem a všechno nej dnešním oslavenkyním Evelínám...také dnes pokračoval každodenní kolotoč mezi chlupáči, ráno krmení a nezbytný úklid, poté rychle na poštu poslat další balíky z aukce, vzápětí telefonát od Zbraslavic, že tam kdosi nechal v krabici 4 koťátka, naštěstí se podařilo rychle jim najít nové páníčky, kteří je snad budou mít raději než sobec, který je tam odložil. Co na to říct? Jen tolik, aby se to onomu dotyčnému vše vrchovatě vrátilo. No a odpoledne do špitálu za Zdendulkou, prožívá hodně těžké období nejen po fyzické stránce, ale trpí také myšlenkami co bude a jak to bude. Hodně toho budeme muset změnit i doma, aby to měla aspoň trochu snažší. Po příjezdu mi přijela pomoci s úklidem pí. D. Kratochvílová, mnohokrát děkuji. Já jsem stačil trochu poklidit doma, abych tu nežil jako ve chlívku. Teď ještě poslední kolečko, pak dobalit zbytek aukce a padnu za vlast. Mějte příjemný zbytek úterního večera a klidnou noc všem.

26. - 28.8.2017

Hezký pondělní večer všem a dodatečně všechno nej Luďkům, Otakarům a dnešním Augustýnům k svátkům. Věřím, že jste si užili víkend a měli úspěšný vstup do nového týdne. V kočičím domečku stále chybí jedny ruce na fyzickou i kancelářskou práci, naštěstí máme také hodné lidičky, kteří mi chodili pomáhat. Tímto bych rád poděkoval jak Petře Součkové, Míše Mrázové, která mi velmi pomohla s roztříděním aukce a v neposlední řadě také sl. Daniele za přínosnou pomoc při úklidu. Dodatečně také děkuji rodině Barvínských za finanční injekci a za to samé rovněž návštěvníkům kočičí kavárny POHODA  v Pardubicích. Jsem rád, že jste i v tuto složitou dobu s námi, srdečné díky vám všem za podporu. Kočičí maminka je stále v nemocnici a nepustí ji dříve než se naučí chodit o berlích. Bojuje nejen s fyzickou bolestí, ale taky s psychikou při představě, jak dlouhá léčba bude. Zatím všechno zaobstarávám většinou sám, Dnes ráno jsem s hrůzou zjistil, že opět docházejí zásoby mokrého krmení, takže odpoledne po návštěvě ve špitálu nákup v DM, tak snad bude na pár dní vystaráno. Včera jsem přivezl aspoň pár pytlů steliva z Penny, také čekám, až bude v akci.Tolik pro dnešek, oči se mi klíží, tak abych neotloukl hlavou notebook. Hezký zbytek večera a dobrou noc všem dobrým lidem.

25.8.2017

Hezký večer všem přátelům a příznivcům naší smečky....určitě jste všichni natěšeni na informace o Zdendulce, takže: Daří se jí o poznání lépe, sice je ještě na JIPce, kde zůstane přes víkend, ale nožka už tak nebolí a taky psychika je na tom líp.Asi nejvíc jí vadí dlouhodobá léčba, ale s tím se budeme muset nějak porvat. Taky se dnes rozplakala a já zděšen se ptám: "Copak Zdendulko, to tě to tak bolí?" Načež mi vzápětí s úsměvem na rtech odpoví: "Ale ne, já jen že s tím železem v noze budu mít zase o pět kilo víc, a já se tak snažila zhubnout". Tolik historka ze špitálu, před chvilkou jsme spolu mluvili po telefonu, tak jsem jí přečetl všechny zprávy od vás a evidentně ji to potěšilo. Chtěla by vám všem aspoň touto cestou moc poděkovat za podporu.A co v kočičí chaloupce? Dnes jsem to měl o mnoho snažší, protože jsem tady měl odpoledne báječnou pomocnici Petru S., která se postarala o úklid a já mohl jet do nemocnice a vyřídit další neodkladné věci. Péťo, moc děkuji! Také dnes přišel balík od P. Besedové s věcičkami do aukce, také v tomto případě posílám veliké díky. S další aukcí počítám až mi Zdendulku pustí ze špitálu a určitě tam budou v nabídce i dnešní věcičky.Tolik pro dnešek a tento týden, všem vám přeji pohodový víkend, užívejte si sluníčka a tepla, dokud ještě je a než přijdou podzimní plískanice.Dobrou noc.

24.8.2017

Dobrý večer všem a všechno nej Bartolomějům...také jsem se dočetl, že je dnes výročí zkázy Pompejí a jako bych se vrátil do daleké minulosti. Podobné "Pompeje" totiž zažívám doma. Jak asi víte, kočičí maminka je v nemocnici se zlomenou nohou v holeni, když včera před půlnocí šla do chaty uklidit kotě, aby bylo v teple, jenže ouha. Zřejmě se jí nějak stočila noha, upadla na kámen a bylo hotovo, pak už jsem slyšel jen bolestivý nářek a pláč. Takže rychle sanitku a šup do špitálu.Přijeli brzo, ale chvíli trvalo, než se podařilo nohu zafixovat a Zdendulku dát na lehátko. Dnes už je po operaci, nicméně noha stále bolí a rekonvalescence bude na hodně dlouho. Během mé dopolední návštěvy zazvonil její telefon a jedna jistá paní se nekompromisně dožadovala prokastrování svých koček v nedaleké vsi, které jsme jí slíbili. Jenže člověk míní a věci mění a tak jsem se snažil oné paní vysvětlit, co se stalo, přesto si jela stále svojí. Nakonec jsem ten hovor raději ukončil sám, protože bych......no škoda slov.Jinak u nás naštěstí žádný velký problém, který bych nemohl vyřešit sám, jen je toho na mojí hlavu fakt nějak moc. Teď ještě oběhnu po večeři záchůdky a pak hurá do postele. Užijte si zbytek večera a dobrou noc všem.

23.8.2017

Hezký , pozdní večer a vše nej Sandrám. Fakt jsem otrávená, máme koček, víc, než zdrávo a denně telefony, nebo " zprávy " cízí kočka nám porodila na půdě, nebo jinde, to je fuk, koťátka, ale my si je nemůžem nechat. Jak přes kopírák. Brrr, už to nemůžu ani slyšet.Tak to je trend letošního roku, loni "vládly "alergie. A ještě k tomu lidi nabyli dojmu, že depozita jsou povinna to vyřešit. Opravdu nejsme. Když nevyhovíte, čekají vás jen pomluvy a zesměšňování. Do toho ještě výmluv jak v parlamentu. Vše dokupy ničí moje psychické zdravía hlavně chuť a elán pokračovat. Všeobecně to je tak, podej prst a přideš o ruku. Máme totální Stop stav !!! PŘIJÍMÁME POUZE KOČKY ZRANĚNÉ A V OHROŽENÍ ŽIVOTA. A nejvíc mě naštve to, že je na nás navigují městské útulky, ty, které jsou placené státem a které mají pomalu víc personálu, než zvířat. Jsem opravdu z celého systému  a chování lidí velmi rozlobená.

Do nového domova dnes odjel Edík, bylo to nečekané, že jsem ani nefotila. Terku, našeho čuníka, jsme museli dát do karantény. čuníka, jsme museli dát do karantény. Přestože krmíme gastrointestinale, dostala tekoucí průjem. Tedy dát jí léky , to je boj.Tam je na noc i Dorka, tak jsme jim zapli topení.Trochu brzy, ale marodům bývá zima a noci jsou už chladné. Rýma vyjma chronických rýmařů ustává, jen nevím, jak s tím zamává avízované oteplení. Včera byl na revizi zoubků Storm a Fábio na kastraci. Nemůžu dostat z hlavy Oliverka, cítím se tak bezmocná. To je depka, co?

22.8.2017

Dobrý večer....Doufala jsem, i když jsem v duchu cítila, že pomoc přichází pozdě. Kocourek Oliver dnes v poledne na klinice zemřel. Otrava krve z obrovského abscesu se už nedala zastavit. Je mi to tak zoufale líto, když už se mu dostalo pomoci a přeci mu pomoci už nešlo. Odpusť Oliverku, že jsme to nedokázali.

21.8.2017

Hezký večer a vše nej Johanám. Včera jsem přijali kocourka s obrovským abscesem přes půlku hlavy. Na klinice mu to rozřízli, nechali vytéct hnědou, smradlvou tekutinu, propláchli dezinfekcí, napíchali antibiotika, analgetika, a něco na otoky. Vzhledem k tomu, že měl velice nízkou teplotu, zůstal na hospitalizaci, na infuzích. Snad mu to pomůže, už je v něm rozsáhlá infekce, kdoví, možná i otrava krve. Dostal jméno Oliver. Dnes jsme byli s před dvěma měsíci operovanou Fionkou na vytažení kovu, vše srostlo krásně. Brali jsme na rtg. i Patrisia, který se k nám dostal asi před týdnem se starou zlomeninou.Je to velice komplikovaná záležitost, má mimo jiné posunutou patu, vše špatně srostlé, nejde mu došlápnout. Pokud půjde na operaci, bude náročná a to velmi. Musí zesílit, zatím v jeho kondici nejde operovat. Z kliniky byla dnes propuštěna Dorka, ledvinné i jaterní hodnoty se po infuzích zlepšily. Ztluštělé tenké střevo je problém, ve svém věku by nemusela přežít narkozu, nejde tedy udělat ani biopsie.Skončila aukce Retro panenky, tak se tím pomalu probírám. Koncem týdne bych ráda začla rozesílat. Objednala jsem záchůdky do kočkária + lopatky na trus. V DM jsme nakoupili krmení. Balík nám přišel od Veroniky Němcové a ještě rozjela další aukci.Díky za balíček i velkou pomoc. Vždyť víme, co je práce s každou aukcí.

002.jpg 003.jpg

 

18.8.2017

Hezký večer a vše nej Helenám.Je skoro 23 hodin a já teprv končím. Bylo strašné vedro a přes den nešlo nic udělat. Doháněla jsem to večer. Ostré slunce se postaralo o slzející očka u pár jedinců, co jsou na to citlivější. Někteří mají i rýmu, zatím to řeším kapkami. Taky jsem odčervovala , hlavně kotíky. Teď mám fakt dost, záda bolí a těším se, že snad v noci sprchne. Dobrou noc.

17.8.2017

Pěkný večer a vše nej Petrám. Ráno, žádné pospávání, jak by se mi chtělo. Práce musím zastat za dva, i když v reálu jí tady je v klidu pro čtyři. Za celý den jsem se nezastavila. Dopoledne jsem se pustila do gruntování jak doma, tak všude u koček. Asi v jednu už jsem nemohla na záda, tak jsem povolala Danielu, naštěstí měla čas a všechno dotáhla. Zpod škrabadel jsme vytáhly koberečky, které mi tam už notnou chvíli pily krev, jen jsme na ně vždy pro něco jiného pozapomněli. Velký úklid jde ruku v ruce s praním.Co jsem stáhla, už je vyprané a suší se. Už máme zprávy ohledně stavu Dorky, kterou jsme včera pro jistotu nechali na klinice na infuzní terapii. Takže - bílé a červené krvinky v normě, ledviny nejsou v pořádku, v sobotu budeme vědět, zda infuze výsledky zvrátily. Má také nemocná játra. Má hodně ztluštělé střevo, nabízí se možnost lymfomu. Mohla by se udělat biopsie, ale vzhledem k věku  a dalším zdravotním obtížím nebylo doporučeno. Dorka by s největší pravděpodobností následnou, složitou operaci střev nezvládla, není ani jisté, zda by zvládla narkozu. Její stav jsem konzultovala s veterinářkou i s bývalou paničkou kočky, na které bude i rozhodnutí, jak a co dál. No, aby toho nebylo málo, máme příjem. Zřejmě už dospělý, i když vyzáblý  kocourek asi se zlomenou, či jinak poraněnou zadní tlapkou. Vypadá to, že je kastrovaný, našel se na Seči. Jen doufám, že ještě tlapka není neurologickyy mrtvá, to už by operace neměla smysl. Zítra ho objednám ke specialistovi a do doby zákroku musí kapku zesílit, aby to  zvládl. Navečer přijela sl.Žídková s přítelem a dovezli kočičkám dárky + na veterinu. Mockrát děkujeme.

15. - 16.8.2017

Dobrý večer a dodatečně vše nej Hanám a dnes Jáchymům. Včera byl docela cvrkot, kočky, lékaři i osobní věci, tak jsem se ke psaní už nepřemluvila. Krom toho jsem na vše sama, manžel je mimo provoz. Dnes musela být odvezena na kliniku jedna 13 letá kočička, přestala jíst, objevil se průjem a zaznamenala jsem zvýšenou potřebu pít. Než budou výsledky, tak je pro jistotu na infuzích, protože co? Protože čert nikdy nespí. Jinak večer přijela Věrka a odvezla si Prtě, jak bylo při příjmu domluveno. Prtinku jsem vyléčila, zbavila parazitů, přibrala skoro 30 deka, tak doufám, že se jí i nadále povede dobře. Určitě se na ní pojedem podívat. Jinak je relativní klid, kéž by nějaký čásek zůstal. Teď si dám sprchu, pak Frisco a jdu na kutě. Dobrou noc i vám všem, tedy skoro...a ti ostatní dobrou noc, ať je blechy štípou celou noc.

14.8.2017

Dobrý večer a vše nej, nej, včerejším Alenám a dnešním Alanům. Jak jsem psala o tom starém , osiřelém kocourkovi, tak jsme ho ještě včera vraceli zpátky do " jeho " domečku. Dala jsem mu léky na podporu chuti k jídlu, protože už týden dle paní skoro nic nepozřel. Ale ani to nepomohlo, prostě odcházel. Dnes jsme ho vzali ještě na veterinu, měli jsme v plánu odběry, ale už na to nedošlo. Byl v agonii. Nešlo nic dělat. Byli to tři staříci v chalupě, panička zemřela, páník neví o světě a kocourek si řekl, že už je taky čas odejít. Odpočívej v pokoji, Matýsku. U nás celkem klid, vyjma chronických marodů. Třináctiletá Dorinka, co jsme také brali do azylu kvůli těžké životní situaci jedné rodiny se sžila celkem v pohodě, přestože žila jen v bytě, už chodí dvířky na zahradu. Prtě je zdravé, ve středu si ho vezme zpět jiný depozit,  Coco už také, i Edward, Damián i Dorotea, Simonka a Daneček jsou v kavárně, doufáme, že snáze najdou domov.

13.8.2017 -  Bez příspěvku.

11.- 12.8. 2017

Pěkný večer a vše nej dodatečně Zuzanám a dnešním Klárám. Včera jsem byla celý den s vnučkou a manžel to tu měl pod dohledem. Ovšem on pod dohledem nebyl, tak se tu jen tak  " poflakoval ". Dnes bylo v plánu jet pro osiřelého perského kocourka a odvézt ho do nového domova.Inzerovala jsem ho asi dva měsíce a zájem o něj nebyl, až se ho rozhodla ujmout jedna rodina. Jenže, když jsem dnes kocourka viděla, toto rozhodnutí jsem prozatím pozastavila. Připomínám, kocourek byl asi tři měsíce v domě sám, jezdila ho několikrát v týdnu krmit paní až z Pardubic, protože paní zemřela a pán je ve stavu, že ani už neví, že nějakého kocourka měli. Domů už se nevrátí, děti nemají. Do nového domova jsem ho neodvezla, protože je velice vyhublý a myslím, že má nemocné ledviny. V pondělí pojedeme na odběry a podle toho se uvidí. I když není kocourek od nás z depozita, nemůžu ho dát někam, když mám podezření na nemoc. To by nebylo fér. Podle výsledků to s paní probereme a uvidí se. Jmenuje se Matýsek a je mu asi deset let, možná i víc. Odpoledne jsem se pustila do velkého úklidu, chtěla jsem hlavně vydrbat a vydezinfikovat karanténní klece a kotěsle. Na kočkárium už nemám ani pomyšlení, tak třeba zítra. Po úklidu je samozřejmě halda prádla, tak ještě něco z toho dnes vyperu. Kotě Prtě už má krásná kukadla a přibralo víc, jak dvacet deka. Po neděli si ho Věrka převeze k sobě. Zase omarodila Kikina, s tou papulou má pořád problémy. Už jsem chtěla objednat Leopolda na kastraci a zase rýma ( kocour od vepřína ) My se snad k tomu nedobereme. Matouš, přestože, jsme nechali dělat rozbor výtoku z nosíku, aby byla nasazena správná antibiotika, je pořád na svém, ani ta totiž nezabrala. Už ani nedoufám, že by něco pomohlo. Taky máme trápení s Taminkou, to je kočička, co má porušenou míchu, tahá nožky za sebou, a musíme jí ručně vyčůrávat. Budeme muset na vet, neviděla jsem jí se vyprazdňovat. Nějak se nám to navalilo, nejspíš to ani do středy všechno nestihneme. Manžel pak nastupuje do špitálu na operaci a já budu mít co dělat, abych to všechno zvládala tady. Stavila se tu pí.Škachová pro věci z aukce a kozlíkové pytlíčky. Dovezla nějakou mňamku a od sousedky pár věcí do aukce. Děkujeme. Hlášení z židovické dočasky - Kulička po operaci odpočívá, z klece se nehrne, je trpělivá, papká, vrní. Mějte hezkou neděli, my se ozveme nejdříve v pondělí.

10.8.2017

Dobrý večer všem lidem dobré vůle...přišel nám další balík s granulemi, teď máme na čas zásobu. V DM jsme se stavili pro několik balení vaniček, v Bille jsme koupili kuřecí prsa s kostí. Přeci jen maso je maso. Coco dobírá léky a vypadá moc dobře.V počátku nemoci jsem se o ní docela bála. Kotě Prtě si také vede dobře. Dokonce i očička, která vypadala dost bídně, jsou v pořádku. Taminka má zase špatné období, nicméně věřím, že to  zvládne. Po měsících léčení bude moci jet konečně na kastraci Leopold, je to poslední nevykastrovaný od vepřína. Fabio už nemá otoky po nějakém traumatu, jen ta odřenina za uchem se léčí pomalu.Omýváme Betadinkou a mažeme hojivou mastí. Cestou z města jsme se stavili v nedaleké vesnici, kde se u jednoho stavení začly přemnožovat kočky. V plánu je jejich postupné odchytávání a kastrace. O pomoc nás poprosil majitel domu, ke kterému se začly stahovat.

9.8.2017

Hezký, pozdní večer a vše nej Romanům...Dopoledne si dočaska Katka vyzvedla  na hradecké klinice nalezené kotě Kuličku, které mělo zlomenou přední packu. Už je tedy po operaci a doléčovat se bude doma. Má léky na bolesti, musí být v naprostém klidovém režimu a za deset dní se ještě na klinice bude muset ukázata pak za několik týdnů kov ex, a to se bude platit zvlášť. Operace dnes zaplacena díky dárcům, které ještě budu děkovat. A co u nás...dnes jsme převezli kotíky Simonku a Danečka do Kočičí kavárny, kde budou usilovat o vaši náklonnost a doufat v nový domov. Zvykání trvalo jen, co jsme vypili kávu, pak už si hráli a byli jsme jim šumafuk. Jejich máma Toyen je po kastraci a zítra jí nechám otevřená vrátka, aby si vyšla na zahradu. Kotě Prtě, co hlídám Nebojsovu depozitu, přibralo 10 deka, má nyní 512 gramů. To je takový nešťastný uzlíček, mámu muselo ztratit hodně brzo, je zázrak, že tak nějak dokázalo přežít. Není vůbec zvyklé na kontakt, na hlazení, na drbkání, už jen ta představa mi vhání slz do očí. Žít jak moucha, bez zájmu kohokoliv, hladovět, jediné co mělo, je ta vůle žít a nějak přežít , kdy mu nikdo nic neulehčil. Ještě, že vběhl do cesty Věrce, která zrovna jela na pracovní schůzku. ač bílé kalhoty, nedbala ničeho a prodírala se kopřivami, kam se ukrylo a čekalo zas nějakou ránu osudu. Nevědělo, že ta  ruka, kteroru se snaží strachy kousat, je ruka spasitelky. Díky, že jsou lidi, co neznají, že to nejde.Jde. Jen to vždycky stojí  sebezapření, vlastní pohodlíčko a sebe sama odložit až na druhou kolej, anebo třeba se opozdit na schůzku. . Málokdo to dokáže. Edwarda jsem dnes přestěhovala do kotěslí, měli bychom přijímat kočku s ošklivou, starou zlomeninou, tak, abych jí měla kam ubytovat. dnes nám přišla první várka diet za 3045.- Pro dnešek howgh.

kulicka.jpg kul6.jpg

 

8.8.2017

Všem pěkný den a je to tu, máme mezinárodní den koček, kéž by každý člověk udělal aspoň v tento den pro kočky dobrý skutek. Já bych se přimlouvala za kastraci nějaké venkovky, potulné kočky. Ale i každý jiný se počítá, třeba dejte domov některé z útulku, nebo ta nechtěňátka pomozte nakrmit tím, že přes eshop necháte poslat balík, nebo ještě lépe, ho dovezete osobně. Taky je možné nabídnout pomoc třeba s úklidem, těch možností, jak vylepšit tento den, je mnoho. 

Genuška je doma, špatně jí, ale ven ano, to by ráda. Budeme jí ještě k lékům na ledviny muset dát něco na podporu chuti k jídlu. Musela jsem naobjednat diety, už nám kompletně došly, mám tu jen malý zbytek a dietářů hodně. Objednat jsem musela i granule pro ostatní. Malé Prtě, co tu máme v úschově, už má nasazená atb., ošetřená očička a budeme muset šetrně odčervit. na kastraci byla ráno Toyen, její dětičky Simonka a Daneček byli na prohlídce a od zítra budou dělat radost návštěvníkům kavárny Pohoda, kde třeba najdou i perfektní domov.

7.8.2017

Dobrý den a vše nej Ladám. Jen krátce - do dočasky v Židovicích nálezci přinesli kočičku se zlomenou nožkou.Je to vlastně ještě kotě, tak 4 měsíce.Už byli v H.K. na rtg. zlomenina je potvrzena a teď se čeká, až službu odpolko nastoupí ortoped, aby stanovil cenu za operaci.Zatím si jí tam nechali. Odpoledne jsme si vyzvedli Genesis z kliniky, bohužel ledvinné hodnoty i přes pětidenní infuzní terapii se snížili minimálně a ještě má anémii. Na doma máme léky a je nutná dieta. Večer mi volala paní z jednoho depozita, že cestou autem našli malinké kotě, které následně zalezlo do kopřiv, ale dostala ho. V neděli odjíždí na rodinnou dovolenou, tak jsme jí ho u nás ubytovali do doby, než se vrátí. Očička a nosík mělo jeden strup, ale brání se, i by kouslo, tak to je dobré znamení. Proběhla očista, nakrmení Calopetkou a zítra frčíme na veterinu.

 

4.8.2017

Hezký večer a vše nej Dominikám a Dominikům....Dnes běžný chod v depozitu, se vším, co k tomu patří. Včera přijaté koťátko je jedním slovem úžasné, hodné, trpělivé, vděčné. Volala jsem na kliniku kvůli Genušce, kontrolní výsledky krve jsou jen o něco málo lepší, co se ledvin týče, ale navíc se tam objevili známky zánětu. Přes víkend i nadále zůstává na infuzích, v pondělí další kontrolní odběry. Všechno to u ní přišlo tak náhle...potud zpráva nepříliš optimistická, ale radost máme z Coco, ta  se výrazně zlepšila a začla i pořádně baštit. Dostali jsme pořádný balík dobrot od pí.Komárkové, mockrát děkujeme za výborné krmení. Dnes jsem opět vařila kuřecí prsíčka, dělám i hodně vývaru, v těch vedrech jim dělá moc dobře. Ještě si uvařím pořádný hrnec na zítra. Doma mi začal někdo průjmovat, potřebuji zde vyměnit kompletně granule za gastrointestinalky. RC má výpadek, v Zoohitu jsem urvala poslední dva pytle, přijdou příští týden i s dietními vaničkami.

3.8.2017

Příjemný podvečer a vše nej Miluším...Vezmu to zkrátka. Dopoledne, co se stihlo, to se stihlo. Moc toho nebylo, opět šílené vedro a nedýchatelno. Pak jsem si jela nechat vylepšit vizáž k Simonce do salonu Vivien v Pardubicích, manžel si mezitím odskočil na urologii. Nevím, co to jako je, ale nechtělo se po mě žádné placení, prý si to zasloužím, nebo potřebuji? Teď nevím. to první by bylo lepší, u druhého bych se nad sebou měla zamyslet. Nicméně, díky, bylo to příjemné a už konečně nemám kníra. Simonka je vzácný člověk, jsem ráda, že vás takových několik znám. Uvědomuji si, že kočky mě naučily lépe rozpoznávat lidi a oddělit zrno od plev.  Ano Vy, Vy zrovna patříte mezi ta vzácná zrníčka, v tom velkém poli plevele. A jestli tu opět slídí Jidáš, však dotyčný moc dobře ví, tak ať si ho karma už konečně najde, baziliška. Když jsme se vrátili, tak už tu uklízela Daniela, bylo to příjemné v tom hicu se nemuset hned do ničeho pouštět. Navečer se u nás ocitlo kotě, nalezené v Ronově na sádkách, bohužel je tam pes, který kočky prý okamžitě zakousne. To nemohli dopustit nálezci, ani my, i když radost z toho nemám, přijímat je pro nás velmi , velmi těžké, abychom mohli adekvátně odvádět práci, která je zapotřebí. Na kliniku jsme už včera museli odvézt Genesis, kde je na infuzní terapii kvůli nepřízniznivým ledvinným hodnotám. moc si přejeme, aby se nám zlatíčko vrátilo v pořádku. v léčení je i Coco, která dobře neprospívá.

2.8.2017

Dobrý večer a vše nej Gustavům...Chytrý balík? Znáte? Tak podruhé jsem využila jejich služeb a opět problém. Měli dnes vyzvednout balík, zítra doručit a nikdo nikde. Ani žádná zpráva, nic.Někam se dovolat je téměř nadlidský úkon a sežere vám to nervy a peníze z mobilu, páč jen čekáte, až bude mít operátorka na vás čas, leč je pořád zaneprázdněná těmi, co se dovolali před vámi a tak kačky utíkají a vy nevíte, kdy a jestli vůbec na řadu přijdete. Máte to tak taky, nebo mám jen já takový pech.Nic, co potřebuji zařídit, či vyřešit, mi nejde hladce. Mám pocit, že nikdo nedělá svou práci dobře.Jedna zpráva ohledně čičin je a to, že v dočasce u Elišky kočička porodila dva kotíky. Jak se odchytla, bylo se s ní na vetu, chtěli jsme vědět, jak je na tom s březostí. Do prvního měsíce březosti kastrujeme, jak je to víc, než jeden, už ne. Jenže porodila víc, jak za pět týdnů po prohlídce. Takže zase chyba. Kočička už mohla být dávno po kastraci ve své lokalitě, kde byla krmena.

1.8.2017

Hezký, pozdní večer a vše nej Oskarům. Měli jsme všichni těžký den.Vedro bylo hrozné. Chladili jsme , co to šlo. Dávali jsme bílé jogurty, večer vařené kuře s vývarem na doplnění tekutin v těle. Pořád měnili vodu v lavoru, aby to měli čerstvé a chladné. Museli jsme pustit Adélku a Fábia na zahradu, aby si našli stín. Malou voliérku jsme zakryli  deskami, aby do ní nepralo slunce. Doháníme běžný úklid, teď v noci.