Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků srpen 2016

26. 8. 2016

31.8.2016

Dobrý večer....Dopoledne jsme museli na nákup, poštu a ještě nějaké pochůzky. Než jsme se vrátili, už na nás čekala p.Fidlerová s kamarádkou, které k nám uchýlili Mícu, Mariku, Maricu a Marinu. Pár dnů na to, se na vetu zjistilo, že Míca už je více jak v polovině březosti. Náš veta T. Konečný už kastraci v tomto stádiu z etických dlvodů neudělá a my jsem s ním zajedno. Takže čekáme ještě jedna miminka, doufám, že letos poslední. Dámy nám pro kočičky přivezly příspěvek na živobytí, mockrát děkujeme. Pak nám DPD dovezlo tři balíky, které nechala poslat pí.nebo sl. Markéta Voženílková. srdečně děkujeme za obrovskou nadílku, včetně dvou krytých záchůdků. Ze Slovenska nám nadílku poslala po mé dcerce kamarádka Ludmila Bónová, i Tobě milá Ludka, ďakujeme velmi pekně.

Odpoledne jsem musela volat SOS na veterinu, přišlo to, co jsem chtěla tolik moc oddálit. Museli jsme jet s Lojzíkem na poslední cestu. Byli jsme s ním oba, usnul mi na rameni, zatímco manžel ho hladil po hlavičce. Lojzík je pro nás velice citlivá záležitost, podrobnosti, co se stalo, dnes popisovat nebudu, nelíbilo by se vám to. Jen napíši, že jsme to museli udělat. Kvůli němu. Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí v mém životě. Ale o mě nejde... Na jeho památku určitě sepíšu jeho story do rubriky Články, až budu moci. Teď ne... Navždy je s námi.

006.jpg 1886810-img-svicka-plameny-vesteni.jpg
   

 

30.8.2016

Hezký večer a vše nej Vladěnám...Dnes jsme měli velkou veterinu, byli jsme tam dvě hodiny. Na očkování byl kocourek Mikeš, který se u nás ocitl převčírem, ani nevím jak. Ani nemám sílu to rozebírat a nad něčím se pozastavovat. Na přeočkování byl Bruno, Kvido, Markétka a Marlenka. Na rychlo jel i Etienne, který během víkendu přestal jíst a vůbec se mi ho nepodařilo k jídlu stimulovat. Dávám mu energypastu, Duphalit a dnes dostal inj.antibiotika Noroclav, dále  Metomotyl, a Cereléky domů. Krmit ho střídavě s pastou budu Reconvalescentem support a na pití Rehydration support, to jsou instantní  směsí solí vytvořené na podporu hydratace. Dělali mu test na panleukopenii, je negativní. sono střev ukazuje na nějaké kličky, útvarky, cysty, není přesně určitelné, co to je. To, co dosud nabral, je pryč. Přitom to vypadalo už tak nadějně. Budeme doufat, že zas bude líp. Jela také Danaé, u které jsem našla bulky. Jedna zmizela a zbyl z ní jen stroupek, druhá byla a teď mě zab, nevzpomenu si co. Veta jí to vytlačil a drénem propláchl. Až se zeptám, dám vědět, o co šlo. Hlavně, že to nebyl nádor. Cestu, pobyt na vetu a cestu zpět, doslova probrečela. Brali jsme i Lojzíka. Nečekala jsem moc dobré výsledky, ale, co jsme si vyslechli a vlastně viděli na sonu nás šokovalo. Jeden z jaterních laloků je celý napaden zhoubným nádorem, druhý zčásti. Ledviny jsou zvrásněné a zvětšené. Nepamatuji si přesně, ale něco z toho znemožnilo odběr krve, hrozila možnost vykrvácení. Nerozumím všem těm termínům a rizikům, ani proč to tak je. I toto zjistím. Přiznávám, oba jsme byli skleslí a rozlítosnění. Lojzíčka máme dlouhé roky, je to stále bojísek, má tiky, nikdy ho nebylo možné umístit, věří jen nám. Závěr - máme nějaké podpůrné léky a vitamíny, ale nejde mu pomoci. Odvezli jsme si ho domů, ale až uvidíme, že je čas, necháme ho odejít. Při té představě se mi úží hrdlo, ale musím to dát. Budeme s ním do poslední chvilky, budeme s ním tak, aby o tom věděl. Koupili jsme i dietky, Recoverky a další potřebné věci. K večeři jsme dávali syrové, mleté hovězí maso, taky si trošku dal. Má maso moc rád. Velkou misku zbouchal Noir, co dělají na maso ostaní kotíci, musím jednou natočit. Jsou jak opravdové, velké šelmy.

 

29.8.2016

Hezký večer a vše nej Evelínám... Ráno bylo rušno, museli jsme stihnout co nejvíce a ještě být před desátou v Pardubicích v nemocnici na očním.  Možná si pamatujete, že víc, jak před rokem jsem byla na operaci s oběma očima. Poslední už měsíce pozoruji divné stavy, jako, že dveře vidím  o kousek dál, než jsou, najednou se začnou pomalinku přesouvat  předměty, třeba konzole nad oknem nad dveře, nebo je prostě  vidívám jinde, než jsou, místo např,dvou světel vidím tři i víc a dalších stovku nesmyslných úkazů... to vše, pokud se dívám oběma očima, když jedno zakryju, je vše v normálu. K tomu mě téměř bez přestání bolí hlava. Začátkem září jdu na nějaká vyšetření a čekají mě další operace.Na očním jsem byla od desíti do čtrnácti hodin. Pak jsme se jen stavili u Rossmanna a v DMku pro krmení kočenám, je to hrůza, co toho zkrmíme. Za pár dní pojedem znova. Objednala jsem aspoň 20kg royalek, ale to je taky jak prd. Obyčejnější granule máme od dárců, ale pro ty citlivější potřebuji ercéčka, diety, probiotika apod. Diety jsem zatím objednat nemohla, není na ně. Zítra jedem na vyšetření s Danaé, udělaly se jí dve bulky, s Lojzíkem na krev a nějaká přeočkování, či očkování. Pro prcky mi přišly Colostra, beru výhodné trojbalení + 60 tobolek .navíc, které rozeberu a sypu jim to na jídlo. Zvláště koťátka ho potřebují, nejvíce Štěpánek, Etienne, Baptiste, Miluška, Kvido a Bruno, ale 1ml dostanou denně i ostatní. Prosba o zakoupení této sady je zatím bez odezvy, nové karanténní klece už se vyrábějí, a vybrala se zatím jen pětistovka. Hodně práce, žádné volno, hodně starostí, málo prostředků, vážné zdravotní potíže nás obou, vše mě deptá, už jsem skončila na prášcích na nervy. Uvažuji pomalu o ukončení činnosti. Nějakou představu o termínu už mám. Tohle je na dva lidi přespříliš. Depozit máme ve svém domě, provozní náklady stále celé roky hradíme ze svého, veškerou práci děláme sami, bez  nároku na mzdu, nevíme, co je dovolená, jsem ráda, když se utrhnu na den jet někam s vnoučaty, nebo s mamkou, padly na to veškeré naše peníze z prodeje domu , už není z čeho brát. Manžel už je teď v invalidním důchodu, ještě nemá ani výměr, takže i výplata se zpozdí. Neberte to jako nějaké nářky, tak to prostě je a podle toho musíme jednat. Třeba ten nejhorší scénář, co kdybych oslepla....nebo manžel má nemocné srdce, krom dalšího, jako bypass ve stehně a další obtíže, které nemohou právě kvůli srdci řešit.  A starosti jak to tu vše zaopatřit, uživit, uléčit, ty nám nepřidají, takže jiné východisko nevidím...

27. a 28.8. 2016

Bez příspěvku.

26.8.2016

Příjemné odpoledne a vše nej Luďkům...Dnes jsme čekali na přivezení třínohé kočičky a kotěte z veteriny v Lanškrouně.Kočičku tam donesl před měsícem nálezce po stražení autem a zaplatil jí operaci ( jeho jméno neznám ) - amputaci přední nožky, která nešla zachránit, kastraci a následnou léčbu. Kotě tam někdo přinesl později, udělali rtg. a další opatření + hospitalizace obou. Oba k nám až z Lanškrouna přivezla pí.Kamila Wanecká. Musím vyzvednout příkladnou péči a přístup veteriny MVDr.Miroslava Šperlicha z Lanškrouna, který tam měl kočičku měsíc, kotě 14 dní a za pobyt neúčtoval ani korunu. Dvojici hledal azyl kdekdo, ale bezvýsledně. Na intervence a prosby pí.Wanecké se jejich pobyt na veterině prodlužoval a prodlužoval, ale co si budeme povídat, jsou i jiní pacienti. Veterina není úschovna koček. Mnozí měli za vydírání, že, než by kočičky veterina vyhodila na ulici, tak je raději uspí. Musím říct, že to i částečně chápu. V tomto stavu by je venku čekala stejně jen smrt, která by přicházela pomalu. Nehrajme si na falešný sentiment.Tady měla váhu jen jasná pomoc, tedy nabídka azylu a další péče. Paní Wanecká zaplatila očkování a testaci na Felv a Fiv - negativní. Tímto tedy děkuji výše jmenované veterině MVDr.Šperlicha, paní Wanecké i nálezcům obou chlupáčků za vše, co pro kočičky udělali. Nálezci nebyli lhostejní a aspoň je donesli na veterinu. Píšu " aspoň ", ale zachránili jim tím život. Málokdo to udělá, většina bez povšimnutí přejde, lhostejnost je strašná vlastnost. Doufám, že si kočička Frída i kotě Kryštůfek povedou dobře a bude jim přát zdraví. Ráno jsme měli jet na veterinu  s Danulkou na vyšetření bulek a s Lojzíkem na krev, ale museli jsme to z důvodu manželovy zdravotní indispozice zrušit. Bude přeloženo na příští týden.

25.8.2016

Hezký večer a vše nej Radimům, opět jedno z mých oblíbených jmen. Dnes je pařák, problémy pociťujeme my i chlupáči, které to dráždí k frkání a pčíkání, hlavně ty malé. Dnes mají svou zahradní premiéru Vanilka a Valinka, radost pohledět, jak si to užívají. Maličké Milušce nové léky ulevují, kéž by to už bylo jen dobrý. Jen vypadá, že jí zůstane stín na očičku. Dokonce i Matoušovi přestaly po výměně léků téct ty nudle jak opratě. Míca se jen vyvaluje a baští, břicho jí roste ze dne na den. Všem, co jsme měli adresy, jsme zabalili balíčky z aukce a dovezli na poštu. Tři adresy chybí + pár plateb. Na kastrace nám čas od času někdo pošle, jsme velice vděční -  dnes dokonce přišel větší příspěvek od anonymního dárce, tak jsem hned mohla uhradit dvě kastrace pardubické dočasce. Včera jsme se podělili i o darované granule + něco do aukcí. Válčíme na všech frontách. Nikde není ničeho nazbyt.I právě proto už pracuji na další aukci, kterou spustím v září.

24.8.2016

Hezký večer....Manžel měl lítání po doktorech, vyzvedával objednávku na veterině, rozvezl pár věcí z aukce,  nakoupil v Globusu pro smečku mleté hovězí maso  a stavil se v Kočičí kavárně , kde také nechával balíček. Tam jsme dostali nepropustné podložky, které nám tam nechala jedna paní a vzali jsme si kasičku, ve které bylo 890.- Kč , mockrát děkujeme. Ale neradujte se, kasičku jsme tam nechali novou, malovanou, usměvavou, na korunky jak dělanou. Dnes jsem přestěhovala Mícu do karanténní klece, bříško jí vyrostlo, čekáme, kdy bude rodit. Její M+M+M jsou v kotěslích. Do voliérky šli asi na dva dny Valinka s Vanilkou, pak je pustím na zahradu. Miluška je po nových antibioticích lepší, nechrčí tolik. Plný čeníšek trápí Noira, ale tem má v sobě Convenii, tak snad to pokryje. Jemu dávat léky do tlamky, to je o vyškrábání očí. Nové léky má i Matoušek, ten je musí brát nejméně měsíc, možná i déle. Prudké oteplení vždy kočičí čumáčky podráždí. Dnes jsem objednala další Colostrum. Včera jsem našla Danulce na těle dvě bulky a Lojzík musí na krev kvůli ledvinám. Smutná zpráva nakonec, boj s kalicivirem a chlamydiemi nedala Margitka, a to byla očkovaná. Ráno jsem jí našla bez známek života. Je mi to vždy líto, ale i to patří k našemu poslání. Do nabídky jsem dala nové kocourky z Židovické dočasky Bibiho, Kibiho a Tobiho.

23.8.2016

Příjemné odpoledne a vše nej Sandrám....Ráno šup, šup a na desátou jsme potřebovali být na veterině v Přelouči. Na přeočkování jely Marika, Marica, Marina, na kastraci Terezka, na kontrolu kotě od Majkí. Pořád má nález na plících, dostalo jiná antibiotika. K tomu musíme dávat probiotika a posiluji je - všechny kotíky -  pořád Colostrem. Co takhle sleduji, všude koťata mají letos hodně kaliciviry + chlamydie, mnohdy to je fatální kombinace.Terinka měla i mírnou stomatitidu, tak jsem jí to nechala očistit, aby se zánět nerozšířil. V jednom se to klasicky nedělá, ale Teri je plašší, cestu autem doslova promňouká a protrpí, tak, aby nemusela znova jezdit, znova do narkózy atd. Dnes přišlo několik balíků, zatím od neznámého dárce - granule, kapsičky, Dreamsky, prací gel, stelivo, mockrát děkujeme. Budu ráda, když se dárce přihlásí. Do nového domova dnes odpoledne odjel Neronek, bydlet bude u Kolína v domečku, ještě s jednou kotěcí holčičkou. Kastrace v dospělosti je samozřejmě podmínkou osvojení. Od osvojitelů jsme dostali konzervy, prací gel, kapsičky, i tady mockrát děkujeme za dar a hlavně  domov pro kotíka. Do kotěslí manžel právě instaluje kočičí dvířka. Potřebuji tam přemístit, ještě ne zcela kontaktní bohdančátka a dnes přeočkované kočičky. V kotěslích bývá od jara do podzimu přes den otevřeno, ale s těmito to ještě nějaký čas nepůjde, proto ta dvířka, která umožní jen vstup dovnitř, nikoliv ven. Hlavní problém vidím v tom, že to jsou všechno kočičky a bojím se, že bych je nemusela ulovit na kastrace až přijde čas. Krom toho potřebuji už oddělit Mícu, mámu Mariky, Maricy a Mariny, která se k nám s nimi dostala už březí a cca za 10 dnů by mohla rodit. Hawk.

22.8.2016

Příjemné odpoledne....Manžel jel dopoledne odvézt domů mojí mamku, až k německé hranici cca 200km, tak tu řádím sama. Možná cestou stihne poslat první várku balíčků z poslední aukce a nakoupit v DM vaničky a kapsičky. Já jsem si naplánovala všude velký úklid, ještě dopírám, musím to pověsit, pak zas hajzlíky, léky, krmení...s Margitkou jsem musela na veterinu, není na tom dobře. vzadu na patře má otok. v papulce vřídky, dostala nějaké injekce, ale po pravdě, je prý prognoza špatná. A to to přišlo jak blesk z čistého nebe, má za sebou i první očkování. Maximovi, Noirovi  a Nikolovi byla přepíchnuta Convenie, poslední dva jsou po revizi zubů, Maxim má nemocné kdeco, ale není možné mu aplikovat perorálně léky. Každodenní honička na něj by mu působila velký stres, mohl by mít infarkt, nebo mrtvičku, tolik je labilní ( kauza Hrůzný pokoj ). Od Betinky mám dobré zprávy, je v klídku. V pardubické dočasce se také pořád něco děje, nahlédněte na FB. Během cca 14 dnů si budeme brát oočkovaná koťata z židovické dočasky. Dlouhé dny jsem neviděla Violu, Esmeraldu a Emaus. Začínám se už domýšlet všeho možného, přes prázdniny tu je " živo ". Zlatě s těmi, co se drží na zahradě. Naštěstí jich je většina.

015.jpg 021.jpg

21.8.2016

Hezký večer a vše nej Johanám....Dnes jsme se probudili do deštivého rána. Propršelo celé dopoledne, to je moc dobře, pro přírodu. Nám se v dešti příjemně nepobíhalo. Nakonec se objevilo odpoledne sluníčko, tak jsme mohli pustit kotěsle  i jednotlivce z kočkária. Odpoledne se byli podívat zájemci u Petry na Apolenku, ale má teprve první den po karanténě a čeká jí očkování. Proto se vypravili i k nám. Jelikož byli velmi sympatičtí, nepochybně zodpovědní, nic nebránilo svěřit jim Betynku, kterou si vybrali. Hodně štěstí, zdraví a lásky, dušinko. Bude bydlet v bytě, v Hradci Králové. Líbil by se jim i Storm, ale toho už nedám. Má chronickou rýmu, hodně jsme spolu zkusili, chci ho mít ve své péči. Manžel musel zajet do města pro stelivo, které nám rapidně ubylo. Naše smečka má velkou spotřebu všeho.

020.jpg 001.jpg
   

20.8.2016

Pěkný večer ...Tři dny jsem měla trable s počítačem, které doufám nadlouho odstranil Standa, přítel naší pomocnice Míši.Včera nám dovezla krmení pí.K.Valášková z Přelouče, dnes kočičky dostaly nadílku od.L.Jansíkové z Havlbrodu. Mocinky děkujeme oběma. Dělit se tentokráte budu s dočaskou u Katky v Židovicích. Jinak je zde celkem vše v pořádku, omarodilo jen navíc jedno z černých koťat. Pár dní jsem byla z černých koťat paf, nemohla jsem se dopočítat, ale podezření se naplnilo. Jedno kotě, stejné velikosti jako naše, nám sem musel někdo hodit, rozhodně, tak zabezpečený plot, takový prcek nezdolá. Krom toho je to takové torpédo, co se nedá chytit. Haló, haló, občane, máte pocit, že je v Radošově koček málo??? Mohli byste se o své kočky konečně začít starat sami? Pokud si neumíte zařídit u  své kočky kastraci, je vám líto pár stovek, neházejte mi to za plot. Nebo se stavte, já to nechám udělat za vás. Děkuji uctivě.

19.8.2016

Potíže s PC, bez příspěvku.

18.8.2016

Hezký večer a vše nej Helenám...Vypadá to, že mě po záruce opustí PC...píšu už po třetí a mám toho akorát dost...takže kratší verze -  Marcinka se léčí, už ani rýma není vidět, Margitka je na tom hůř má chlamydie.Jsem zvědavá, jestli jí nepropadne 1.očkování. Valinka s Vanilkou už mají jazýčky zdravé, měly tam vřídky. Majkí opadl otok mléčné žlázy, dobírá antibiotika. S malým Batistem je to jak na houpačce, průjem se vrátil v plné parádě.Dávám atb.probiotika, dietu a stejně....Etienne přibral a doufám, že nejhorší máme za sebou. Všechna malá, nebo oslabená koťátka dostávají denně dávku Colostra.

17.8.2016

Hezký večer a vše nej Petrám...Nemám žádné vyjímečné, ani nové zprávy. Běžný den, jen unavení jsme čím dál víc. Práce je hodně, čas a chuť na zábavu nezbývá. Přesto bych ráda jela s vnučkami ještě o prázdninách někam na výlet. Lidi pořád volají ohledně koťat, ale co je moc, to je moc. V oblibě jsou nálezy v krabicích kdekoli,, nebo, že cizí kočka mi někde na pozemku porodila . Věřte, nevěřte, jen asi polovina je pravda, polovina lež. Nakonec se vždycky někdo rozpovídá a prokecne. Tací v nás vyvolávají nedůvěru i pro ostatní.

16.8.2016

Hezký večer a vše nej Jáchymům...Dopoledne se jelo na veterinu s Mícou na plánovanou kastraci, Marlonek, Marcinka a Marlenka na přeočkování a Etiennek na kontrolu. Skoro vše dopadlo jinak - Míca je nakrytá, už více jak 40 dní , to je v druhé polovině březosti. V tomto stadiu už kastrace neproběhne, náš veta to neudělá a ani my jako spolek, bychom k něčemu takovému nedali souhlas... Marcinka poslechově na přeočkování neprošla, dostala léky, Etienne nemusí už brát antibiotika, nadále probiotika, dietu, vitamíny a další. Odpoledne jsem byla u lékaře, nakoupit, pak za dcerou a dosud kmitáme..a to jsem myslela, že se dnes pustíme do balení aukce. Nikoliv, ještě jednou oběhnu kočky a padnu jak podťatá. Prosím o shovívavost, uděláme to o víkendu.

15.8.2016

Hezký den a vše nej Hanám...Dnes jsme si dali trošku oraz, úklid jen, co opravdu bilo do očí, takže hlavně krmení, záchůdky, léky, čistá voda. Odpoledne přijela náhlá návštěva, p.Solnička se synkem. Přivezli granule, konzervy, počochnili kočičky. Přišli na nás přes kočičí kavárnu. Děkujeme za příjemnou návštěvu a krmení pro kočičáky. Manžel teď řeže dřevo, já jsem pro tuto chvíli oběhla očaře s kapkami, nebo mastí. Majkí má pořád dvě koťátka, ale jak jsem psala, ani ta se mi nezdají. Krom toho, i přesto, že čistím očka, kapu, jedno má obě oči jako krtek a druhé jedno. Už mě napadla slepota, jenže to by nám řekl spolehlivě jen MVDr.Beránek, po vyšetření optapřístrojem. Malý Baptiste má ještě nemocný zadeček, ani stolice není optimální. Etiennek je vitálnější, ale přetrvává otok střev. Zítra pojede na kontrolu + jede na kastraci Míca + tři revakcinace.

14.8.2016

Pěkný večer a vše nej Alanům...Dnes jsem gruntovala doma, abychom pořád bydleli jako lidi. Nemám ráda nepořádek, ani zápach, nicméně někdy je to nad mé síly to udržet. Teprve pak jsem gruntovala verandu a kotěsle, na kočkárium dnes nedošlo. Včera jsem tam drhla voliéru a mohla by se dělat znova. Včera přijatá rodinka je relativně v klidu, hlavně, že baští. Je jasné, že to je pro ně změna. Poslední kotě se zatím nepodařilo chytit. Včerejší kočce tam na chalupě říkali Míca, tak to nebudu měnit, její dcerky dostaly jména Marika, Marina a Marica, dnes je dám do nabídky.  Majkí se zánětem mléčné žlázy jsem dnes přistihla při kojení, leč kotíkům moc šancí nedávám. Otok žlázy má menší, ještě bere antibiotika a analgetika. Léčí se Véčka s kalicivirózou, léčí se pořád Baptiste, léčí se Etienne, léky dobral Štěpánek - ten je tak drobný, že jsem ještě nikdy neměla tak malé kotě v jeho věku. Roste velmi, velmi pomalu. Matoušek má znova hnisavou rýmu, je to pořád dokola už od malička, sotva dýchá. Už vůbec nevím, co s ním.  Nechám udělat znova krevní testy. Bohdančátka jsou po odčervení ok a pomalu uvažuji o očkování. Odysea, co se hned umístila se má doslova královsky. Měla obrovské štěstí, že si jí zamilovala klietka lázní a po skončení pobytu si jí u nás vyzvedla a odvezla domů.

13.8.2016

Příjemný podvečer a vše nej Alenám....Ráno jsem musela přestěhovat Majkí s jejími dvěma kotíky, co jí zbyly zpátky do karanténní klece.Bohužel ani tito dva prckové na tom nejsou dobře a Majkí má pořád nateklou mléčnou žlázu. V této karanténní  kleci byl Etienne, tak musel do karantény v kotěslích. Tam býval na noc Kolja, tak si musí už zvyknout na trvalou volnost. Dnes jsme totiž očekávali příjezd kočičí rodinky od Heřmanova Městce. Paní tam má chalupu, byla tak hodná, že je u sebe krmila a dala je naočkovat. Kočka půjde na kastraci, ale vrátit jí nemůžeme, protože místní kretén vyhrožuje odstřelením. Kočička byla teď pět dní pryč a už si mysleli, že už to provedl. Vrátila se a podle mého byla na námluvách a může být nakrytá. Kotíkům jsou asi tři  měsíce. Zatím dovezli tři, čtvrté se nedalo chytit, tak snad zítra. Ubytovala jsem je ve voliérce po Majkí. Žádné nadšení z toho nemám, ale je to rodinka z pořadníku, pro kterou se mi nepovedlo sehnat azyl jinde. Je to čtvrté řešení z pořadníku -  s jednou položkou - dva kotíci vypomohla Věra Kadlecová, také depozit, další kotě našlo hned domov, dvě z Poběžovic vezme naše dočaska Katka, z Bohdanče k nám šli čtyři kotíci, jedno už má domov, a dnes tohle, to je heřmaňák, celkově jich odtud bude pět. V lázních v Bohdanči zbývá dalších nejméně deset koťat a kočky ke kastraci. A další lidi volají a volají. Pořadník už nedělám, už bych nemohla nic přislíbit, ještě v tom stávajícím jsou nevyřešené žádosti. Další nálezy, ač mě to trápí, musím odmítat. V poledne přijela Veronika Němcová z Prahy se svou sestrou, viděly jsem se opravdu po dlouhé době. Před lety Veronika dala domov od nás Floriánkovi. Z návštěvy jsem měla radost a děkujeme za vše, co přivezly. Teprve po jejich odjezdu jsem se pustila do úklidu hlavně škrabadel, voliéry a praní prádla. Teď půjdu svolávat k večeři, zavřít kotěsle a obíhat s léky.

12.8.2016

Hezký večer a vše nej Klárám...Příjem koťat a žádosti o přijem mě staví do siruace naprostého vyčerpání a bezmoci. Nestačím řešit pořadník, který jsem si udělala, protože není žádný odbyt, vůbec se neumisťuje.Tím samozřejmě nastává patová situace a nevíte, jak vybrat, co je akutnější. Podle mého cítění je akutní vše a tím, že vlastně nejsme už schopní pomoci téměř nikomu psychicky trpím. Včera večer jsme přijali kostřičku kotěte, asi dva - tři  měsíce starého, nemá vůbec žádnou svalovinu. Dle stavu se potulovalo bez pomoci, jidla, vody asi hodně od malinka. Živilo se, co kde našlo. Kadí jen vodu, kousky igelitů, kamínky a další, co nedokážu identifikovat. Má antibiotika a dietu, snad to zvládne. Musím ho přikrmovat energetickou pastou. Za záchranu a šanci na přežití dostal od nálezkyně paní Elišky Kotulkové, která ho sebrala odevzdaně sedící na silnici u jedné firmy v Přelouči, kde je velký provoz a hledala pomoc. Zatím si neodvažuji předjímat, jak to s ním dopadne. Pojmenovala jsem ho Etienne. Ráno jsme musela na ortopedii, na nákup, pak na veterinu pro léky, pipety a granule. Cestou z Pardubic v Čivicích jsme našli sraženou kočičku na silnici. Ještě jí nestačili rozjezdit. Zastavili jsme , muselo se to stát chvíli před námi, byla ještě teplá.  Pohled to byl hrozný, smutný, lomcoval mnou vstek a beznaděj - měla vylítlé oko, jazy, hrtan a nohy sedřené až na šlachy.  Měla nalité cecíky. Hledala jsem po okolí, ale nic, za ploty jsem nemohla, nikoho jsem nesehnala. Vozíme sebou už dávno skládací vojenský rýč, takže jsme jí pohřbili. To je pro dnešek vše, asi se divit nebudete, že mi není do řeči ani psaní. Začínám to nezvládat, chce se mi zbaběle od všeho utéct.

031.jpg 002.jpg

11.8.2016

Pěkné odpoledne a vše nej Zuzanám...Už delší čas uvažuji o pořízení nových karanténních klecí. Používáme mimo tří kovových i dřevěné, vyřazené z výstav. Posloužily nám několik let, ale už je čas je vyřadit. Nevyhovují hlavně po stránce hygienické. Nastal čas opět odčervovat pomalu všechny dospělé kočičáky. Dnes jsme jich udělali asi deset. Někteří dostanou tabletky, ovšem pro některé je nutné použít spot - ony, kvůli špatné manipulaci s nimi. Byli by schopní nám vyškrábat oči.To za ten boj a stres nestojí. Bohdanečské malé kočičky Olympia a Olívia přijdou také na řadu. Další bohdančátko, kocourek Batiste, co se sem dostal nemocný a vyzáblý, je na tom lépe. Už od pohledu je živější, má jasnější pohled. Vodnatý průjem ustal, momentálně je stolice kašovitá a už tolik nepáchne. Stále má antibiotika, probiotika a dietu. Kleopatra je čím dál více v pohodě. Není to žádná mazlivka, ale už se neschovává. Do pardubické dočasky se z umístění po dvou měsících vrátila kočička Nina. Potřebovali bychom umisťovat a vrácení kočičky je stres jak pro ni, tak pro nás.

10.8.2016

Hezký podvečer...Ráno bylo nepříjemné, museli jsme brzy vstávat, všechno udělat a v devět už být na úřadě v okresním městě. Po návratu jsme dodělali, co jsme ráno nestihli. Psala mi i paní, co v jednu ráno cestou z Pardubic našli přejetou kočičku a u ní malinké kotě. Hledali kojící kočku, jenže naše jediná má zánět mléčné žlázy a ještě nemocná koťata po nakrytí nemocným kocourem. Byli s ním na pohotovosti, ale  koťátko prý táhlo nožičky za sebou a čůralo krev. Naděje na přežití je minimální. Kdyby lidi kastrovali své kočky, byli bychom všichni takových a podobných nálezů ušetřeni. Nedovedu si představit, co dělala kočka s kotětem na silnici. Je mi z toho do breku...Za další byl nález kotěte na parkovišti u nákupního centra v Pardubicích. Bohužel my, ani v jednom našem zařízení nemůžem už přijmout už vůbec nic. Dočasku kotíkovi poskytne pomocnice Petra.Jak už jsme psala, mám udělaný pořadník a v sobotu dorazí kočka se čtyřmi prcky. Chalupářka byla tak hodná, že je uchýlila, dala očkovat a starala se o ně po dobu, co je nutná k naběhnutí ochrany vakcínou. Kočku necháme vykastrovat, bohužel zpátky nemůže, jakmile paní odjede z chalupy, střílí tam asi nejen po ní nějaký šílenec. A tím pořadník nekončí. Dále z Týnce od hospody se přes nás dnes kastrovali tři kočičky + jsem platila dvě z Řečan. V Týnci to ještě není konečná, jednu se nepovedlo chytit a dorůstají jejich koťata. Paní se aktivně do kastrací zapojila, věřím, že to dotáhne.V Řečanech už zasahovala i KVS, ale jaksi nemám čas hlídat co a jak, pokud lidi nekomunikují. Přišel druhý objednaný balík ze Zoohitu a odpoledne jeli na kontrolu Véčka a na očkování Bruno, Kvido a Neron. Véčka ještě v pořádku nejsou, pokračujeme v léčbě.

9.8.2016

Příjemné odpoledne a vše nej Romanům...Pokračujeme v úklidu a praní. Majkí se léčí se zánětem mléčné žlázy. Stav jejích kotíků je tak padesát na padesát. Dokrmuji a dávám colostrum. Kotě z Bohdanče kadí škrkavky, průjem neustává. Má nejistou chůzi. Naštěstí v tuto chvíli papká. Neron je po léčbě, ale ještě zůstává v karanténě, za pár dnů půjdou v Brunem a Kvidem na očkování.Doufám, že se zas nic nepodělá. Zrzín byl na kontrole hladiny cukru v krvi, má to o něco málo nižší, ale stále dost vysoké.Inzulínu budeme dávat o píď více. Noir je už v pořádku, je to už starší kocourek a zůstává na dožití.Kolja si vede dobře, na nožku i došlapuje, dokonce máme občas problém ho chytit.Jsem moc vděčná MVDr.Bednářovi z Neovetu v Čáslavi, že se rozhodl neoperovat, ani neamputovat. Kocourkovi ušetřil zátěž a nám kačky, které se pořád nedostávají. Jsem za " naše " vety, již zmíněného MVDr. Bednáře , z Přelouče MVDr.T.Konečného a očaře MVDr.Beránka velice ráda. Kastrace a spoustu dalšího máme pouze za náklady. Na očním, ani jinde neplatíme kontroly, pouze léky a operace. Mockrát děkujeme, vůbec si nedovedu představit, jak bychom to bez tak vstřícných doktorů dělali a utáhli. Máme co dělat, abychom smečku uživili, udrželi v čistotě a pravidelně odčervovali. Jej, to jsem se rozepsala, ale chvála jim patří....ještě zmíním Liama, měl mírné zažívací potíže, ale už je to na dobré cestě. Bere atb.  a probiotika, to stejné Betynka. Ze Zoohitu přišel první balík s kapsičkami a dietami, ještě přijde jeden. Ze Slovenska jsme dostali spoustu krásných věcí do aukcí. Děkujeme Ludmile Bónové, její dceři a známým.

8.8.2016

Pěkný večer a vše nej kočičkám, dnes je totiž Den koček. Přála bych všem na celém světě, aby na ně, ale i na jiná zvířátka lidi byli hodní a netýrali je. Bohužel vím, že to je utopie. a jakoby to nestačilo, tak postižená EU začne ještě hon na vybrané druhy. Přijde den, kdy to příroda  lidstvu všechno pěkně spočítá.

Už včera večer jsem  se pustila do dezinfekce celého kočkária, dnes jsme pokračovali. Už mám i skoro všechno i vyměněné a vyprané.Je to tolik práce, že zbylo něco i na zítra. Záchůdky jsou vyměnené také, včetně nasypání čerstvého steliva. Dopoledne se narychlo jelo na vet do Přelouče s Majkí a čtyřmi koťaty, co ještě má. Zjistila jsem , že má nateklé mléčné žlázy. Veta prcky nakrmil sondou, když kočku " podojil ", mléko má. Doma jsem se pokoušela o totéž, marně. Tohle nedokážu. Nicméně ještě dvě koťata to podle mě nedají. Mají bledé sliznice a tak. Imunovet prskají, Colostrum sice vypijí, dva z nich i dost. Dnes mi přišla další várka. Trošku drahá záležitost, ale pomáhá to. Pak začal šílený pařák a my už jsme potřebovali pod sprchu a jet na oční kliniku k MVDr.Beránkovi s Brunem. Celou cestu jsem se bála, že bude muset na operaci, až to nezvládne.Jsem za poslední dobu doslova na posledním tažení se nervově zhroutit. Radost mi veterinář udělal, že zatím na vyjmutí oka nemusí, jen mě zaučil, jak mu pinzetou odstraňovat ty krusty, co se mu na bulvě dělají. já měla hrůzu z toho, že mu to občas krvácí a kdoví, co se mu neděje v hlavičce a ono to je dobře, že to praská a jde to ven. Fakt se mi na chvíli dost ulevilo. Když už jsme byli v Pardubkách, tak jsme se stavili v Kočičí kavárně, připomenout se kočičkám a na rychlou kávičku s dortíkem. Cestou domů jsem vlítla ještě do drogerie DM, ale měli " vyjedýno ", takže jsme přivezli jen asi sedm krabic vaniček. Doma se hned převléct , vrhnou se na záchůdky, krmení, léky, poklidit, pomazlit atd. Jo, a dopoledne odjela do nového domova mramorovaná kočička z lázní Bohdaneč, kterou si tam jedna klientka zamilovala. Zato, nám ještě s kolegyní přivezli kotě - kocourka, také z areálu lázní. Katechický, úporný průjem , masivní začervení - škrkavky jak háďata, apatický, když už něco sní, prolitne to jím a už z něj jde vodnatá stolice, pořád jen připosraženě sedí - prognoza nejistá. Už jen jak je vyzáblý a ti červi, to je blbá kombinace. Má léky a další léčiva, zavodňuji, co říct " dej se osude ", šanci dostal.

 

7.8.2016

Dobrý večer a vše nej Ladám...Dnes to vezmu krátce.Jsem velmi unavená, jak psychicky, tak fyzicky. Něco jsem vyprala, ještě tam mám na zítra.Převlékla jsem poslele, aby měly naše čičky hezké spaní. Dnes nebylo dobře Betynce, asi jí něco nesedlo, k večeru už vypadala líp.Dala jsem jí Recoverku. Doufám, že nám zítra konečně dorazí diety. Nedávno jsem kupovala 20kg granulí RC a už jsou skoro pryč, pomalu, abych dělala další objednávku.Telefon s žádostmi o přijetí koťat, nebo koček drnčel průběžně během celého dne.Je to náročné po všech stránkách.

6.8.2016

Hezký pozdní večer....Jak začít...v noci odešla Šíma, nad Fip se zvítězit nedá. Bolí mě to a nechci o tom více psát. Majkí odešlo  jedno kotě. Tohle se ještě dá vstřebat. Když už to musí být, tak lepší takto, než dýl a dýl. Tři vypadají dobře a léčba myslím dobře zabírá, u dvou mám velké pochybnosti. Dnes měla smečka syrové hovězí maso, málem se o to někteří poprali. Valinka s Vanilkou už mají celkem dobrá očka, jen jednu ještě trápí rýma. Léky ještě berou. Neron je čilý ažaž, nicméně, stolice není ještě to pravé ořechové, také je v léčení, zrovna tak Kvído, Bruno. Už včera blinkal Liam, ani dnes to nebylo ono. Hned dostal dietu, tím začínáme, dále se uvidí. Ani Teddy není dnes ve své kůži. Chtěla bych, aby byl chvíli klid od všech nemocí a neduhů.Jo, Klea - vrácená kočička - je už celkem v pohodě, dokonce si našla kamarádku, hraje si s Maybe. Noir je velmi klidný a hodný kocour. Po otevřené ráně ve tváři není ani památky. Kolja, co měl několik otevřených ran na zadní pacce a má sice zapouzdřenou, ale roztříštěnou kost, je, jak to říct, celkem rozmazlený fracek. Jak mu člověk nevěnuje pozornost podle jeho představ, umí to dát najevo. Na chromou nožku se začal stavět a lehce jí při chůzi používá. Opravit se to nedá, resp.dá, ale s nejistým výsledkem, a s vetou myslíme, že na amputaci je vždycky času dost. Bohdančátka krásně baští, jen mourinka je nejplašší. Pojmenovala jsem je Olympia, Olívia a Quentin.

5.8.2016

Dobrý večer a vše nej Kristánům...Blíží se den zvířat, jeli jsme tedy nakoupit Gourmetky, které jsou akorát v akci. Přidali jsme i probiotika a tvarohy. Když na to bude, tak koupíme ještě jednu várku. Pro Kaťušku jsem dnes dostala Virovet a dávám jí energetickou pastu. Nemohu posoudit, jestli by to zabralo, kdybych tyto přípravky měla dřív a hlavně, kdybych byla věděla, že to je možnost, něco zastavit, oddálit. Nikdy jsem o tom neslyšela, ani mi to nikdo nenabídl, až před pár dny pí. Havlová. Přípravky mi i hned poslala, od té doby je aplikuji podle toho, jaké má kdo potíže. Možná by to Kaťušce pomohlo, hned po diagnostice Fip, ale teď už naději nevidím. Nicméně, s aplikací nepřestávám. Majčina miminka bych viděla tak půl na půl, některá už chrčí méně, některým hrudníček lítá a chrastí. Horší je, že mám pocit, že je odepsala Majkí. Dnes jsem musela dokrmovat. Nedá mi to, i když vím, že kočka ví víc, než já.Ví, co a proč dělá. Měla bych to nechat na ní, to mi zkušenosti praví. Co bych chtěla, dlouho byl klid, dařilo se. Neron měl ještě převčírem až šedivý průjem, ale už je klid.Je žravý a už by chtěl ven. Stopro to byla panla, naštěstí podchycená v začátku a už jsem měla ty přípravky. Výsledky stolice budu mít v pondělí. Myslím na Šimonku, i na Kaťušku, že to nemůže vyhrát.Odporná, zrádná nemoc. Tímto si vzpomínky uschovávám na dno srdce a už o tom nebudu psát. Drásá mi to nitro a my musíme jít dál.

4.8.2016

Hezký večer a vše nej Dominikům a Dominikám....Ráno jsme museli jet na veterinu s rodinkou Majkí. Skoro všechna koťátka mají pneumonii, nebo náběh.Matka se už pár dní léčí na zánět hornícj cest dýchacích, koťata to neuchránilo a dostala to také. Horší je, že jim to jde na plíce. Je víc, než pravděpodobné, že to všechna nepřežijí. Mají Veraflox a podpůrné prostředky. Jednomu plíce lítají , je to cítit i na dotek. Do toho jsme měli domluvenou schůzku v  lázních Bohdaneč, tam jsme jeli na jedenáctou.Viděli jsme kočičku, co jsme nechali kastrovat a povedlo se odchytit tři kotíky. Jedno z nich pojede v pondělí do nového domova, staví se pro něj klientka lázní cestou domů. Jedno je zatím útočné a nedůvěřivé. Všem se povedl dát mezi lopatky Stronghold. Dvě jsou kočičky a u třetího si nejsme jistí. Teď bude na 14 pauza, zaměstnankyně - kočkomilky, co pomáhají s odchyty nastupují na dovolenou. Katuška má na 90% Fipku - výsledky testů nejsou nikdy 100 %, nasadila jsem Imunovet, colostrum i cytovet na oči, zítra by měl přijít Virovet.Je to jediná naděje, léky jako takové na toto nejsou. Je jen škoda, že se aplikaci čehokoliv intenzivně brání. Brunovi od včera dávám na postižené oko cytovet a dnes mu šla odendat krvavá krusta. Neron má po léčbě Imunovetem tužší a už nepáchnoucí stolici. Už z toho mám hlavu jak pučmeloun, abych nezapomněla někomu něco dát, musím si to psát. Aplikace všeho je až 4 x denně. Colostrum má moc rád Štěpánek, hlasitě u toho mlaská. Dávám mu to i na jídlo a to pořád saje u misky. Bubáčci jsou očkovaní, takže kotíci od Chamaré všechna přežila a hledají nové domovy.Jak vidíme u Majkí, ne, vždy to takto dopadne. Véčka se pořád léčí od chlamydií, ale jsou na tom mnohem lépe. Škoda, že zatím nešlo naočkovat Bruna, nejdřív bral antibiotika a teď zas je objednán na operaci k MVDr.Beránkovi. Nejde to udělat vše najednou kvůli zátěži organismu.Abych to shrnula, všichni jakkoli nemocní, oslabení dostávají jak Colostrum, tak Imunovet a vitamínovou pastu, příp.B - komplex, céčko atd. Děláme možné i nemožné, ale zázraky neumíme.

3.8.2016

Pěkný podvečer a vše nej Miluším....Ráno jsme byli na kastrací s Vilemínou. Naložit jí byl trošku oříšek, ale už to máme úspěšně za sebou. Teď už je vzhůru a odpočívá.Její dětičky jsou od ní oddělené. Brali jsme i Kvida a Neronka na očkování, ale po vyšetření zatím očkováni nebyli. Kapeme očička, krom toho Neronek dostal průjem, který by mohl naznačovat i Panleukopenii. Od jedné paní jsem dostala balíček s přípravky Imunovet a Cytovet, které jsem začla hned aplikovat. Také Brunovi na bulvua Imunovet do tlamky, prý by mohla být šance, že by oko nemuselo být vyoperované. Také jim dávám Colostrum. Po včerejšku jsem tak zoufalá, že to zkusím, lepší, než neudělat nic. Mám objednané i koloidní stříbro. Ještě k tomu přibude Virovet. Chtěla bych pomoci i Kaťuše, která má fipku. Testy nejsou nikdy stoprocentíní, ale poměr albumin - globulin na to ukazuje. Blbý je, že se jí cokoliv těžko aplikuje. Brání se a škrábe.Přišel nám balík ze Zoohitu s granulemi, ještě čekáme konzervy, kapsičky a diety.

2.8.2016 -  21:20

Ještě jednou dobrý večer...Se Šimonkou jsme jeli zpátky znova na veterinu. Vrátili jsme se asi před půl hodinou. Měla divné stahy a asi křeče. Bohužel to nezvládla, i když se snažili zachránit aspoň jí. V bříšku měla žluté útvary a tekutinu, Následkem toho všeho selhalo srdíčko. Je nám to nejenom po tom všem piplání nesmírně líto. Plody byly nedovyvinuté a života neschopné.

018.jpg 3299e09346_22347879_u.jpg
Poslední sbohem, Šimonko...  

2.8.2016

Příjemný podvečer a vše nej Gustavům....Dnes jsme měli těžký den.Ráno jsem našla poloslepou Šimonku ležet v moči, aspoň jsem si to v té chvíli myslela. Napadaly mě ty nejhorší možné scénáře. Připomínám, že to je havlbrodka od pana K. z lesa. Podmínky tam jsem skutečně polní, takže by bylo možné vše. Probíhá tam mimo jiné i příbuzenská plemenitba, kočky nebyly nikdy léčeny. Rodily se a umíraly. Kočičku Šimonku a Márinku jsme přivezli coby kojící matky, se třemi koťátky, zjistit přesně které kotě ke které patří bylo  nemožné. Dále jsme přivezli slepou Kaťušu, ta a Marinka jsou už po kastraci.Šimonka měla jít na kastraci zítra, jenže včera měla u nosíku rýmu a nechtěla jíst.Dnes jsme jí našla, jak už píšu výše.Jaký to byl pro nás šok, když se na sonu zjistilo, že je březí, co březí, že je před porodem. Ihned jí napojili na infuzi a kapali jí Duphalit. Teď jí máme doma a zítra, pokud do té doby neporodí, budou dělat "císaře". Bude to pro ní velká zátěž , ale jiná možnost není. Je slabá, ani jedna z nich pořádně nepřibrala. To, že je březí, mě ani na chvilku nenapadlo, bříško nic moc, až dnes spadlo níž. Rozhodně vizuálně jako březí nevypadá. Krevní testy se dělaly i Kaťuše, nevyšly dobře, albumin - globulin jsou v nerovnováze. To většinou ukazuje na FIP. Vzali jsme sebou i Markétku a Margitku na očkování. Přišly nám objednané kryté záchůdky, tak jsme je hned vyměnili. Dosud jsme na výměnu neměli,  myli jsme je, hned museli usušit a znova použít.Taky ty stávající už vykazují známky dlouhého používání. Žádné výzvy o stop stavu nepomáhají, lidi volají už nejenom z našeho okolí, ale i z Prahy, příbramsko, hodně hradecko, z Moravy, dnes jsme měla dvě žádosti o vzetí koťat až z kladenska. Je to fakt hrůza. K tomu, porodí  Šíma, tím je zabržděn  pořadník, který už píšu. Co zabržděn, prakticky je jakýkoliv příjem pasé a to teď řeším ty lázně v Bohdanči. Nevím kudy kam...ráno se manžel stavil cestou od dr. v kočičí kavárně pro kasičku, díky všem, co tam kdy nějakou korunku hodili.

1.8.2016

Dobrý večer a vše nej Oskarům, i ještě jednou naší Barunce...Manžel jel ráno něco vyřizovat ohledně inv.důchodu. Zatím ho nemá, nemocenská už nešla dál prodlužovat, musí s omezením do práce. Takhle je to dneska zařízené.Vůbec nevím, jak to tu sama budu zvládat. Majkí už zabrala léčba, znova baští a už je to zase ona.Jejích šest kotíků jí dává zabrat. Véčka se ještě léčí, chlamydie jsou prevít. Léčím z rýmy i havlbrodku Šimonku, musí být do čtvrtka fit. Brunovi se hrozně zhoršilo to očičko, vyndání ho nemine, jenže MVDr.Beránek má dovolenou, objednaní jsme na osmého. Snad to nějak ustojíme. Zatím bere antibiotika a stále očko - neočko kapeme. A to jsme doufali, že se třeba stane zázrak, ale už očař říkal, že to musí ven, že je nefunkčí...prasklo tam několik vřídků a teď další. Nemůže tam ta bulva zůstat.Bruník na zákrok nemohl, byl příliš malý, ani teď to není žádný velký kocourek. Snad už to půjde. Navečer jsme jeli za vnučkou, má dnes patnáctiny, ani se tomu nechce věřit, jak život rychle utekl. Po návratu hafo práce, dělá se dosud. Ještě jdu za chvilku píchat inzulín a znova okolo desáté oběhnout záchůdky. Odpoledne přijela nečekaná návštěva z Havlíčkova Brodu, pí.Straková s rodinou, podívat se na kočičky a přivezli jim konzervy. Balík přišel od.pí.Vedralové s užitečnými věcmi, mockrát děkujeme všem. Každá pomoc pro nás znamená mnoho.