Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků říjen 2017

1. 11. 2017

31.10.2017

Příjemný večer a vše nej Štěpánkám. Plašánek Nikita dobral léky, byl učesán, dostal Stronghold a volný pohyb.Jako blesk vlítl na škrabadlo a zavrtal se v budce. Léčení u plašanů je vždy složitější. Od rána manžel dělal u koček velký úklid, já hned prala a sušila. Měl by dostat asi metál, vím, jak je toho na jednoho hodně. Já  jsem kvůli úrazu už třetí měsíc " mimo ", těžko může někdo, kdo se v tomhle nepohybuje vnímat v jakých jsme nesnázích. Nicméně, jsem přesvědčená, že naši svěřenci nestrádají vůbec v ničem, ale cena je vysoká. Ještě, že jsme v sobě našli notnou dávku urputnosti, musíme to zvládnout a překonat. Přes to nejede vlak. Odpoledne jsme tu měli profi fotografa, proč a co se bude dál dít, se  včas dozvíte. Naše iniciativa to není, ale někoho, kdo nám chce v naší nelehké situaci pomoci.

28.10. - 30. 10. 2017

Hezký večer, dodatečně vše je Fredům, Silviím a dnes Tadeášům. V sobotu klid, jen práce, v neděli se muselo na vet s jednou venkovkou, podezření, že pozřela otrávenou myš. Dnes jsme měli hodně pochůzek, manžel kontrolu na cévním a potřebovali jsme nakoupit. Vše okolo koček i mimo je převážně na bedrech manžela. Zítra budu nejspíš muset neplánovaně na chirurgii, dle mého se situace s nohou nevyvíjí jak by měla. Vše okolo toho mě tak deptá, že mám co dělat abych si udržela styl a nezačla vyšilovat. Momentálně nám marodí Nikita, Kornélie, Fidélio, Dior, stále Matouš, Leopold, chroničtí rýmaři, ledvináři Lucienne, Genesis, Frída a každý další den může někdo přibýt.

27.10.2017

Příjemný večer a vše nej Zojám. Dopoledne odjel do nového domova Damiánek. Máme z toho velkou radost a za domov děkujeme. Pak jsem se věnovala praní, sušení a skládání  kočičího prádla a co šlo i úklidu doma. Smečce jsem uvařila horní stehna k večeři a na ráno vaříme kuřecí mleté. Manžel jel přezout gumy a nakoupit. Velká, 13 letá Dorotka je už v pořádku.Otázka je na jak dlouho. I ledvinářka Genesis se za podpory léků a léčiv drží. Smečce topíme v kočkáriu i v kotěslích a přeci se hodně drží venku a na verandě. Nikolovi se podařilo aplikovat léky.snad chápe, že bez toho by nejspíš nedopadl dobře. Je to divous, morous, ale náš. To je jak Maxim, taky spolu kamarádí.

26.10.2017

Dobrý večer a vše nej Erikům. Dnes jsem se vrátila z nemocnice. Pomalu začínám zatěžovat nohu. to bych nebyla ani já, abych to nepřehnala.Takže couvám, chce to trpělivost a opatrnost. Odpoledne přijela pí.Komárková pomoci s úklidem, stále to potřebujeme a moc děkujeme. Podzim se hlásí s virózama, omarodil dokonce Nikola. Naštěstí ho manžel " ulovil " a zavřel, jinak by mu nebylo možné dávat léky. Matoušovi nové léky před časem zabrali, ale teď jakoby si už zvykl a nemoc začíná zase vítězit. Nicméně v podávání medikamentu neustáváme. Nudlí i chronický Leopold a  pár dalších. Na vetu byl dnes Lucík, léky dostal, naděje sice umírá poslední, ale i lékařská věda se tváří pochybovačně. U Fidélia zatím žádný posun, ale asi je brzy. Z dočasky u Petry odjela do nového domova Mikuška, hodně štěstí a zdraví, zlatíčko.

 25.10.2017

Hezký večer všem z kočičí chaloupky a všechno nejlepší k svátku všem Beátám...Bohužel dnes začnu smutnou zprávou, přes veškeré úsilí nezvládla svůj boj s nemocí malá Goldie a z kliniky odešla do kočičího nebe . Beruško malá pozdravuj tam všechny, kterým nebylo dáno žít na tomto světě.Je nám to moc líto.Nicméně život s chlupáči musí přes veškerý smutek pokračovat dál a nejinak tomu bylo i dnes. Ráno krmení hladových krků, poté záchůdky, úklid atd. Také jsem byl za Zdeničkou ve špitále, trochu jsme poklábosili a já vyřídil pozdravení od vás všech, mockrát děkuje.Poté rychlý nákup a šupajdy domů pokračovat v úklidu. Ráno to bylo hodně odfláknuté, protože nám tady dráteníci bez varování vypnuli elektřinu a já tady běhal s čelovkou.Zapnuli ji až odpoledne. Takže jsem uvařené maso od večera rozdal až k večeři, aby jej měli i s teplým vývarem.A sotva jsem dokrmil, už vařím na ráno další várku. Teď se chystám ještě poklidit doma, aby zítra, až se vrátí manželka ze špitálu, měla aspoň trochu uklizeno a pak poslední kolo u kočiček. Užijte si příjemný zbytek večera a klidnou noc všem.

24.10.2017.

Příjemný úterní večer všem a všechno nejlepší Ninám k jejich svátku...tak mám za sebou další maratónský den, ráno brzo vstát, abych nakrmil stále hladovou smečku, poté vyčistit více než dvacet záchůdků, poklidit jen to nejdůležitější a o půl desáté už jsem měl termín na vetu.Fidéliovi udělal veta kompletní vyšetření včetně rtg.,to ale žádnou anomálii neukázalo, nicméně se veta domnívá, že prodělal jakýsi neurotický šok podobný mrtvičce..Takže Fido dostal tři injekce a na doma tabletky a cca po 14ti dnech by se mu to mělo srovnat.Větší problém je ale s Goldie, její prognóza je hodně nejistá, prozatím zůstala na hospitalizaci na vetu a uvidíme, jestli to zvládne.Po veterině jsem se stavil ve špitálu za kočičí mamkou, přivezl něco málo dobrot a kousek dobré nálady.Už byla po operaci a má vyjmuté 4 šrouby, posílá pozdravení všem přátelům a známým.No a po návratu domů trochu větší úklid, bez kterého se v tomto nevlídném počasí neobejdeme. Teď je smečka po večeři a mě čeká poslední kolo dnešního dne než padnu do pelechu. Užijte si zbytek dnešního dne a příjemný večer.

004.jpg 006.jpg
Goldie na vetu pozdrav od Zdendulky

 

21. - 23.10.2017

Hezký pondělní večer všem příznivcům a přátelům našich chlupáčků a dodatečně všechno nej oslavencům svých svátků nebo narozenin.Tentokrát vám z kočičího domečku posílám pozdrav sám, neboť jak asi víte, Zdendulka je v nemocnici a lékařská věda rozhodla, že jí budou vyndavat nakonec 4 spodní šrouby. Má z toho pochopitelně radost, protože je to větší posun k uzdravení než čekala.Ještě jí zbudou 2 pod kolenem, ale i tak je to úspěch.Samozřejmě všechny vás pozdravuje.Zatímco sobotní počasí mi dovolilo posekat zahradu, nedělní mně několikrát vyhnalo ze zahrady a tak jsem stihnul jen uklidit  "letní výbavu". Co se týká chlupatého osazenstva, marodi, jako např. Matouš, Leopold atd., dál berou léky už několik dní potažmo týdnů. Také nám onemocněla Fidorka a už třetí den má antibiotika.Dál bere léky Genesis, přítulná holčička s vážným poškozením ledvin, které jí pracují jen na 40%. Stav naší nejmenší, Goldie se zhoršil natolik, že se obávám nejhoršího.Jídlu moc nedá, tak jí každou chvilku krmím Calopetkou a je doma v teple. Léky sice bere, ale bez efektu, tak ji vezmu zítra opět ne veterinu. Tam také pojede Fidélio, jehož chování mi přijde hodně nestandardní, mj. ho často vidím ležet v záchůdku se stelivem a ani jeho chůze není optimální.Nechám mu vzít krev a uvidíme co s tím. A teď také něco pozitivního...dostali jsme balík od pí. Košnarové s překrásnými věcmi do vánoční aukce, mockrát děkujeme.Tolik odtud, příjemný zbytek večera a dobrou noc všem.

001.jpg 009.jpg
děkujeme pí. Košnarové nemocná Goldie

 

20.10.2017

Dobrý večer všem. Okolo poledne přijela pí.Komárková na rychlý úklid, protože nám vypadly dvě pomocnice, se kterými jsme počítali. Dočetla se to zde v příspěvku a přispěchala na pomoc i s obědem. Mockrát děkujeme. I když jsme za jakoukoli pomoc neskonale vděční, vždycky je více příslibů, než  to nakonec dopadne. A manžel říká, že kočky jakoby to věděly, a o to je ráno vždycky v ubikacích větší binec. Kolikrát přijde domů a říká, že už má fakt dost. No, nic pořešíme to tak, že i na noc budou mít otevřená dvířka, třeba se to tak nějak " rozptýlí  ". Navečer jsme byli volit, abychom náhodou zítra v zápalu práce nezapomněli, to bychom neradi.

19.10.2017

Dobrý večer a vše nej Michaelám. Nemám žádné nové, podstatné zprávy, co se našich svěřenců týče. Celé dopoledne nám zabralo moje předoperační vyšetření, které nedopadlo zrovna dobře. Manžel se jen najedl, když jsme se vrátili a od té doby jsem ho neviděla, no, viděla, ale jen přes okno, jak pořád něco dělá a dohání. Tento týden nám nedopadla žádná pomoc s úklidem a je to hodně znát a cítit, hlavně na únavě. Jenže říct si " to počká " nejde, ono to totiž nepočká.

18.10.2017

Pěkný večer a vše nej Lukášům. Manžel, hned jak ráno udělala kočky, jel do Přelouče na veterinu pro diety, pro Genesis a Dorotku. Také se stavil na hřbitov upravit hrob a do zahradnictví pro kytky. Doma se jen najedl a jel pro dřevěné brikety, letos jsme nestihli nadělat žádné dřevo. Ptám se, jak to bude další roky? Nic z toho mi dřív nedocházelo, byla jsem plná sil a myslela jsem, že to tak bude pořád. Signály byly už dřív, ale až ta zlámaná noha mě přesvědčila, že je všechno jinak. Takže 360 kilo briket naložil a doma složil. To taky do budoucna nepůjde. Nebaští Goldie, tak jí máme doma, jen na noc jde do karantény, abychom věděli, co bude v záchůdku. Do jídla jen tak ďobne, ale už dostává něco na podporu chuti k jídlu. Je devět a od sedmi jsem manžela neviděla, pořád kmitá okolo smečky.

17.10.2017

Dobrý večer a vše nej Hedvikám. Čekali jsme na pošťačky a návštěvu, pak jsme chtěli a potřebovali jet do města. Včera přišel ze Zoohitu s konzervami, dnes druhý. Na chvíli je pokoj, ale fakt jen na chvíli....a to ještě denně vaříme maso. Pak přijela pí. Vopelková s dcerou a přivezli kočikám nadílku. Paní Vopelková za naše depozitum soutěžila u firmy Doktorka Romana Pet Food, vy jste klikali. Vyklikalo se asi třetí místo, ale asi nám nějak uniklo, že to je jen pro pejsky ?...dostali jsme 4 malé konzervy a nějaké pochutiny, ovšem naší naše čivavce to nevonělo. Je to potfora mlsná a nejraději by jedla jen sušená masíčka.Nicméně děkujeme všem, vyklikat se, je fuška. Pak jsme jeli do města, bylo fakt krásně, potřebovala jsem na vzduch, nakoupit, mezi lidi. Koupila jsem si i nádhernou červenou chryzantému. Domů jsme přijeli , když už se smrákalo a manžel kmitá doteď. U mě se o kmitání mluvit nedá, ale heč, už zvládám i zatopit.

14. - 16. 10 2017

Příjemný večer a dodatečně vše nej Agátám a Terezám. V neděli nám přijela pomoci s úklidem paní Eliška, co má v dočasce Bleska a Buráka. Stále tito bucláčci hledají svůj milující domov. Za pomoc srdečně děkujeme. Sami doma , venku i u koček děláme maximum. Manžel se pustil i do ořezání stromu a keřů. Má toho hrozně moc. Denně na starost všechny kočky, všechny záchůdky, krmení, vodu, uklízení, nákupy, kočkám léky, veteriny, topení, seká zahradu...Tak ráda bych se také zapojila, ale aspoň doma jakžtakž zvládám. Za týden mi budou vyndavat dva šrouby, další čtyři zůstávají. Do kdy nevím. ale asi ani to mi ještě neumožní chodit po svých. Pořád si opakuju, že musím být trpělivá a opatrná, když už jsem tak blbá a o půlnoci , v naprosté tmě, musím jít uklízet kotě.

13.10.2017

Příjemný večer a vše nej Renátám. Dnes velké uklízení doma i u koček. Je i převlečeno, vypráno, vytřeno. Na vozíku to jde ztuha, ale musím se zapojit, nejde všechno nechat jen na manželovi.To by taky mohl za chvíli třeba zkolabovat, i když  ve středu na kardiu bylo vše v normě.Není to vůbec jednoduché. Dnes byl na klinice vyzvednout ledvinářku Genesis, po opětovné pětidenní infuzní terapii. Urea příliš od diagnostikování selhávání ledvin neklesla, creat. je na méně, než půlce. Fosfor klesl mírně. I tak prý nyní ledviny jedou jen na 40 %. Trápí nás to, ale víc se dělat nedá, krom léků a diety. Dostala i léky na srdíčko.  Z kliniky se vrátila i o mnoho starší, třináctiletá Dorotka, ta má těch nemocí víc, tak od každého trochu. Po infuzích začla téměř okamžitě přijímat potravu. má léky, má dietu, ale má taky svůj věk. Lucík bez zadních nožiček chátrá, bojím se, že už nemá moc sil jít dál.Zažil toho na jeden kocouří život víc, než dost.

12.10.2017

Den blbec, jako všechny poslední dobou.

11.10.2017

Dobrý večer a vše nej Andrejům. Manžel byl dnes na kontrole na kardiologii, stavil se v kočkavárně juknout na kočičky a na pozvání u paní Andělky, která kočičky příjemně obohatila, mě pro recepty a na nákup. Já jsem tu mezitím měla rodinnou návštěvu. Nebudete tomu věřit, ale po delší době, jsem viděla víc, jak dva lidi pohromadě. Zachráněná koťátka v židovické dočasce si vedou dobře, jen jedno je ještě krizové. Umístěný Patrisio je pašák a už je tam jako doma.S Tiou to trošku skřípe. Dorotka i Genesis jsou pořád na klinikách. V Přelouči se našlo kotě.Nějaká děcka ho pak nosila za zadní hlavou dolů. To už na ně vylítl pán a vzal jí k nim  na zahradu. Je to nádherná mourinka. Nehledá jí někdo, nebo netouží někdo po takové kuličce? Viz.foto.

nalez-prelouc.jpg nale.jpg

 

10.10.2017

Hezký večer a vše nej Marinám. Dnes nám přijela poklidit pí.Komárková z Pardubic, dovezla i oběd. Mockrát děkujeme. Už druhý den nechtěla jíst třináctiletá Dorotka, má určité zdravotní problémy, už nedávno byla na klinice, ode dneška tam je znova. Má nemocná játra a ve střevu cosi, co by mohl být i nádor, ale vzhledem k věku a jejímu stavu, nechtějí riskovat narkozu, ze které by se nemusela probrat. Už posledně nám nedávali do budoucna moc nadějí. Máme výsledky krve Genesis.Crea je lepší, ale jinak bída. Také je od včera na hospitalizaci.

7. - 9. 10. 2017

Hezký večer a vše jen dodatečně Justýnám, Věrám a dnes Štefanům. V neděli nám přijely až od Stochova pomoci s velkým úklidem L. Moudrá, J. Skořepová a její dcerky Natálka a Nikolka. Dostali jsme od Natálky malovaný obraz na plátně Boží oko, od Nikolky a její maminky něco do kasičky a Luba přivezla vynikající oběd. Holky gruntovaly jen se z nich kouřilo a ještě umyly nádobí. Holčičky si zamilovaly Tiu a také si jí odvezly. Za vše této partě mocinky děkujeme. Jenže - Tia nejí, nepije, nehne se z místa. V nejhorším bude manžel muset sednout do auta a jet pro ní. Nicméně doufám, že se to obrátí k lepšímu. Tio, snaž se, domov je domov. Dnes odjel do nového domova postižený kocourek Patrisio. Ten má starou zlomeninu zadní packy, ale po domluvě s ortopedem, jsme nožku nechali tak. Musela by se na několika místech lámat a jedna operace by to nespravila. On s ní obstojně funguje, umí s tím žít, bolesti prý nemá. Tak, kočičky naše, hodně štěstí, zdraví a lásky. S Genesis je zle. I přes léky na ledviny je její stav zas neuspokojivý, přestala nám úplně jíst. Dnes jí manžel odvezl na kliniku na další infuzní terapii. Bojíme se o ní. Nakoupili jsme další maso a v DM konzervy pro cizí kočky, ty jim přidáváme do kuřecího vývaru. Mám pocit, že těch koček za vraty je vždycky o něco víc. Matoušek tlesk, tlesk, jsou dny, když už ani jednou manžel neutírá nosík. Třeba to nakonec zvládne. K atb.přidáváme probiotika. Kdo zná Tamu, ví, co s ní je za práci. Několikrát za den ručně vyčůrat, kadí nekontrolovatelně, zadek tahá po zemi, občas zadní nožky použije k opěrné, vratké chůzi. Včera jsme jí dolní polovinu koupali, bez toho to nejde. S Lucíkem, co nemá zadní nožky, to je taky nahnuté, mívám ho hodně doma. Vím, že to už říkám asi tři měsíce, ale je to tak. Drží se, protože to je obrovský bojovník a hrdina. Největší, co tu kdy  byl a je.

6.10.2017

Dobrý den a vše nej Hanušům, i tomu našemu kocourkovi ze smečky. I když je manžel v jednom kole, přidělal kočkám v obýváku na zeď pelíšky s dřevěnou základnou. V kočkáriu a kotěslích už je mají dávno. Kupuji, když jsou krapet levnější. Jinak vše standartní, není prostor na zahálku. V neděli čekáme návštěvu na úklid, v úterý také, hned jsem klidnější, když se někdo rýsuje.

5.10.2017

Dobrý večer a vše nej Eliškám. Dnes byl manžel na kastraci s Orfeem.Je v pořádku, jen dospává. Frída už má držení hlavičky v pořádku. Dnes tu je šílené počasí, hrozný vichr, pak zas ceďák, zase vítr. Zahrada je jak houba.Kočkám topíme, nedá se nic dělat. I když máme vše úsporné, včetně přímotopů, žárovek, máme nedoplatek elektřiny. A to přímo doma topíme jen dřevem v krbovkách. Mají tam plno skrytých poplatků, už se v tom nejde vyznat. Takže teď musíme hodně šetřit, doufám, že do toho neskočí nějaká náročná veterina a to minimálně do půli listopadu. Anička v kavárně postonává, ale už byla na vyšetření a je v léčení. Dočaska Katka dnes přijala od romů devět zubožených kotíků. Kdyby ne, tak je dozajista čekala smrt. Bída života mi přetéká přes sebekontrolu.

4.10.2017

Všem hezký večer a vše nej Františkům. Vzpomeňme na Františka z Assisi, ochránce nejen zvířátek. Dnes odjela do nového domova na čáslavsku malá kočička Arletka. Protože jsem velmi důslední v dodržování kastračního programu, tak jsme si s osvojitelkou domluvili, že cca za tři měsíce necháme kočičku sami vykastrovat.Samozřejmě, pokud se sžijí se stávajícím kocourkem. Cestou necestou se na manžela nalepila umňoukaná, malinká čičinka, kterou přivezl domů. Je to taková křehulka, odhadem 2 - 3 měsíce stará. Moc ouvej by jí bylo samotné, hladové, v téměř mrazivých nocích. Přes všechny obtíže, se kterými se potýkáme, je v karanténě. Dostala jméno Goldie. Ze Zoohitu nám dorazil další objednaný balík. Smečka má před zimou neskutečný apetit a věčně hladová bříška. I granule, co jsou venku, mizí šmahem. Na ráno denně vaříme maso. Odpoledne manžel zajel pro Danielu, která pomohla s úklidem. Bohužel studuje a času má málo. O to víc, mnohokrát děkujeme. Už jsme potřebovali pomoc jako sůl. Manžel maká od rána do večera, teď balí aukci. Já jsem jako obvykle zápolila s úklidem doma.

3.10.2017

Hezký večer... U Frídy stav nezměněn, pořád drží hlavičku směrem dolů. Je to prý následek infuze, kdy se jí odplavil draslík z těla, ale stav se obnoví. Včera jsem blbě pochopila, to, co jí máme dávat do jídla. Není to draslík, ale Ipakitine - ochrana ledvin. Draslík se do tří dnů obnoví sám. Ze Zoohitu nám přišel první z balíků konzerv a diet. Odpoledne manžel běhal po nákupech a byl pro brikrety. Domů přijel úplně vyšťavený a to musel hned naskočit do další práce. Všechno vyložit , vyčistit hajzlíky a nakrmit. Já v této oblasti s ničím pomoci nemůžu.Jen to málo, co zvládnu doma a aspoň jsem uvařila kočkám na ráno maso. Jenže všechno mi na tom vozíku trvá, musím být hodně opatrná, abych se třeba neopařila apod.

2.10.2017

Hezký den vem...Víkend nebyl jednoduchý, mám čím dál větší obavy, co přijde. Dnes, t.j.pondělí, jel manžel vyzvednout Frídu z kliniky. Ledvinné hodnoty klesly, nicméně má dietu. Krom toho jí neplánovaně klesl draslík v krvi, až tak, že špatně drží hlavičku. Draslík jí máme dávat do jídla, ale ona moc nejí, takže to je další problém. Nějaké diety jí koupil na místě a další přijdou ze Zoohitu.