Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků říjen 2016

29. 10. 2016

31.10.2016

Pěkný večer a vše nej Štěpánkám...Manžel jel ráno k doktoce, do Rossmanna pro krmení, do Globusu pro hovězí maso, odvezl na sběrné místo nasbíraná víčka a něco někomu z aukce. Na mě tady zůstal úklid nejenom doma, a pustila jsem si do focení vánoční aukce. Než jsem to všechno našla, co vánočního přes rok nasbírám, nafotila, upravila fotky, bylo to pár hodin.Ač se to z druhé strany tak nemusí jevit, s aukcemi je strašně práce. V nejbližších dnech to nahraju, popíšu a po skončení, třídění, obesílání lidí, kontrola plateb, balení a cesta na poštu. Pak jsem vylítla, že nafotím nakoupené krmivo, do toho zvonek a přijeli si lidi vybrat nějaké koťátko. Nakonec odjela dvě - Marcusek a Pepper. Hodně štěstí v nové rodině, chlupáčkové. Kdybych se rozkrájela, foťák jsem nenašla, mobil mám bez foťáku. Však někteří už víte, jak dokážu foťák někde zapomenout a hledat i několik dní. Celá smečka dostala k večeři koupené hovězí maso, padlo ho pět kilo a ještě pár konzerv. Malinkou Micušku stále dokrmuji.Dnes jsem jí vážila a zase má o dvě deka méně. Léky jsou rozdané, ještě musím namazat Simírkovi ouško.

30.10.2016

Hezký večer a vše nej Tadeášům...Obstarat smečku nám dává skoro celé dopoledne.O jedenácté jsme teprve posnídali  a jeli do zahradnictví a pak na hřbitov do Přelouče upravit hrob. V Penny jsme něco nakoupili a jeli domů. Do hrnce jsem dala vařit maso, aby do večera bylo hotové. Micubiši s malými jsem rychle podusila rybu.Tmu máme zas o něco dřív, takže je třeba sebou hodit. Teď je ten správný čas od pána Boha, nemám ráda, že my lidi se snažíme nad něčím vyzrát. V létě má být dlouhý den a krátká noc, v zimě naopak. To jsou pak krásné podvečerní procházky už za tmy - líbí se mi osvětlená okna a pohyb za nimi. Jenže jsme nebyli ani nepamatuji, není čas a tady není kam jít. Líbí se mi procházky maloměstem. Jenže kvůli kočkám jsme šli sem...Teď už máme všude nakrmeno, u koček jsme zapli topení. Jsou všude doplněné granule a čistá voda. Malou Micubišku pořád přikrmuji a moc si přeju, aby to nebylo nic vážného.Ostatní jsou jak válečci. Zítra budu převažovat.U Liamka jsem objevila nateklé polštářky na zadní pacině, tedy na té jedné zadní, co má. Budeme muset na veterinu. Zítra asi přijde objednávka ze Zoohitu, tedy tři - jedna pro nás, jedna pro kočky od Tesca, které kastruje,  léčí a snaží se umístit pí.Halvigerová a třetí do Golčova Jeníkova k pí.Ziaronové, co dočaskuje tři kotíky, co se našli na místní bio skládce v krabici. Taky nás čeká spousta očkování a jarní kočičky dosahují věku na kastrace. Asi mě jednou ze všeho šlehne...

29.10.2016

Dobrý večer a vše nej Sylviím...Ráno jsme poklidili, nakrmili, znova navařili a po obědě čekali návštěvu. Nakonec nepřijela, doufám, že se nestalo nic negativního. Pustili jsme se tedy do třídění aukce, je přípravená k zabalení a v pondělí se povezou na poštu první balíčky. Tlačí nás čas, protože musím udělat aukci poslední - Vánoční. Ta musí skončit ještě v listopadu, aby se stihlo zaplatit a dražící to měli do vánoc doma. A  vánoční aukci nedělat? To snad ani nejde. Protože nám přestal fungovat zvlhčovač vzduchu, musela jsem objednat jiný. Do kotěslí ho nezbytně potřebujeme. Topíme tam elektřinou a je tam vysušený vzduch, z čehož kotíci prskají. Kočká má zcela jiné nároky na vzdušnou vlhkost, než člověk. Mohla bych tam dát plynový vařič a na to vodu, ale je to příliš riskantní. Doma máme na krbovkách celou zimu hrnec z vodou. Robinsonce je řekla bych líp, dieta jí chutná, ale jen od RC. Velké starosti mi dělá jedna kočenka od Micubiši. Jak kotíci rostou, rozdíl mezi nimi je markantní. Krmím 6 x denně, jí dokmuji, a stejně zbubla pět deka. Po pravdě, mě to dost znepokojuje.

28.10.2016

Hezký sváteční večer, dne Vzniku samostatného československého státu. Ráno jsme si přivstali, protože jsme si nechtěli nechat ujít přímý přenos uctění vzniku Československa a defilé na Vítkově. V depozitu se jak jinak nesvátkuje, to je jasné. Takže den jako každý jiný. Ráno teplá snídaně, rozdání léků, nakapání očí. Simírkovi jsem důkladně vyčistila a očistila zraněné ouško, vydezinfikovala a namazala hojivou mastí. Vůbec nevím, jestli jsem to nezapomněla zmínit, ale Simírek má kýlu, tzn.že po nárazu zřejmě autem, mu vylítla střeva mimo.Má tam velký otok.Zatím je slabý a operaci by nezvládl. Nicméně ho to čeká, nedá se to odestát. Smečku sužují virózky, chytá to jeden od druhého.Doufám, že to nepostihne naše nejmenší, to je Míca s Mícátky. Naposled přivezená bohdančátka si to už přivezla. Cestou sem, jsme se s nimi stavovali na vetu, a už to bylo patrné.Hned dostali léky. Pojmenovala jsem je Fifinka, Fidorka a Fráček. Včera nám přišel balík od kamarádky Marcely z USA. Mockrát děkujeme. Na hodně věciček se můžete těšit ve Vánoční aukci. 16. Hezký zbytek svátečního dne.

27.10.2016

Dobrý večer a vše nej Zojám...Dnes ...Serafínky jsme se ujali cca před pěti lety, když u známých přibrzdilo auto a kočička dostala leteckou přes plot. Byla už tenkrát bábuška. S lehčími i těžšími zdravotními obtížemi jsme se dobrali až do dnešního dne. Ještě si užila pozornosti lidí na DOD. Její stav se přes noc velmi zhoršil a bylo na čase nechat Serafínku důstojně odejít. Bylo jí krásných, přibližně  18 let. Odpočívej v pokoji, kočičko. Bylas milá, přívětivá, dobrotivá, obětavá, statečná. Díky, že jsi tu s námi byla.

001.jpg candle-66449_640.jpg

26.10.2016

Hezký večer a vše nej Erikům...Od časného rána nešel proud. Všude tma, na ohřátí krmení jsme museli vytáhnout plynový vařič, nešlo kočkám topení. Zapli to až odpoledne. Dnes byl na kontrole Simírek. V oušku už nemá tak velké abscesy, ale ucho jako takové je zraněné hodně. Dnes si to i rozškrábal do krve. Na očkování byl Ilja a Heřmánek, ale toho nenaočkovali. Má zánět v uchu.Iljova sestřička Irma také ještě nemohla jet. Serafína a Robinsonka mají nemocné ledviny a to dost. Mají Semintru, Epa plus a samozřejmě dietu. U Serafínky je to i sešlost stářím. Dobírá atb. Koťata zrovna v tomto období dosahují věku, kdy by se mohla očkovat, ale je to samý frk a prsk. Vážila jsem dnes mícátka, a  až na Zlatušku , která má o dvě deka méně, všechna přibrala. Oreo, Zetunka, Zojenka dost, Cookies méně. V Golčově Jeníkově někdo vyhodil na bioskládku krabici se třemi koťaty. Našel je p.Čepička a hledal pomoc. Naštěstí se mi podařilo v G.Jeníkově sehnat dočasku u pí.Ziaronové, zítra si je od pána vyzvedne. Co nejdříve tam budu muset zajet s krmením a stelivem.

25.10.2016

Hezký podvečer a vše nej Beátám...Jak jsem už avízovala včera, jelo se dnes do Bohdanče, kde odchytli v lázeňském parku kočičku ke kastraci a tři malá koťátka. Kočička zvaná Beata byla vykastrovaná  a je zpátky ve svém pelíšku. Už jsem psala , že s vedením lázní spolupracujeme a pro kočičky po zákroku je tam zázemí v teple, pak teprve jsou vypouštěny zpět do parku, kde jdou krmené a je to jejich domov. Mají přístup i do teplé kotelny. Jsem moc ráda, že jsme těch kastrací zvládli tolik a něco se i umístilo. Prckové jsou u nás.Jsou to dvě kočičky ( nejspíš ) a kocourek ve fráčku. Jsou jim cca dva měsíce. Už mají vyšetření na veterině, měli desítku klíšťat, která jim vybrali, blešky a dle prohlídky se na ně řítí viróza. Dvě jsou už pokrytá antibiotiky. Mám z toho opravdu hlavu v pejru, jak se říká, ale nechat je tam? Jara by se možná nedožili a když ano, kočičky by už na jaře zabřezly.

24.10.2016

Hezký večer, vše nej Ninám...Dopoledne se jelo na veterinu se včera přijatým kocourkem Simírem. Mimo to, že má naprosto brutální svrab a tím pádem zánět v uchu, tak má zřejmě po nárazu který dostal na hlavičku obrnu lícového nervu, proto mu i padá hlavička k jedné straně. V oušku má hnisavé abscesy, které musíme čistit a ránu na boltci mazat hojivou mastí. Dostal inj.Convenii. Zatím nechce moc jíst. Odpoledne jsme jeli nakoupit do DM vaničky a kapsičky, KF konzervy a ze Zoohitu přišly záchůdky a diety. Na Neovetu jsem se stavila pro inzulín a balík pro kočičky přišel od pí. Zdeny Svobodové z Ostravy.Mockrát děkujeme. V lázních Bohdaneč odchytli další kočku a kotátka, zítra to pojedem pořešit. V tuto chvíli vůbec nevím, kam je dám. Jsem ze všeho strašně psychicky vyšťavená.

23.10.2016

Příjemné odpoledne...Dopoledne odjela do nového domova k Brnu kočička Marica. Přejeme jí hodně všeho, hlavně zdravíčka. Do toho byl telefon o nálezu poraněného kocourka. Po domluvě, že se nejedná o nic fatálního, jsme dojezd pro něj odložili, protože na cestě k nám byli naši mladí s dětmi. Jsou to vždycky hezké chvíle. Po jejich odjezdu jsem se vrhla na čištění hajzlíků a manžel jel pro toho kocourka. Objevil se v Třemošnici, v jedné firmě na vrátnici. Zřejmě ho asi včera, nebo ještě dříve štrejchlo auto. Má po boku sedřené chlupy a zraněné ouško. Je to už zaschlé, podebrané. Jinak chodí, i když neskáče. Koordinace chůze je ok. V tuto chvíli to má vyčištěné, má antibiotika, analgetika, dostal najíst - to nechtěl - a je v karanténě v pelíšku. Opět vařím kuřata, tak si snad pak dá. Určitě.se mu uleví i po lécích. Dostal jméno Simír. Jinak je tady to, co jsem chtěla ze všeho nejmíň, aby omarodili ti nejmenší. Zatím očko přivírá jen Oreo, ale bude zázrak, zůstane - li to jen u něj. Léky už dostává.  Před chvílí dostali dušenou rybu a baštili všichni. U Serafíny a Robinsonky zatím žádný posun k lepšímu. Odysea, Olympia a Vedi už baští. Rafael je takový nic moc. On je nadílka přes plot a od začátku jeho prospívání nebylo k jásání. Ostatním zatím stačí oční kapky.

22.10.2016

Hezký večer a vše nej Sabinám...Ráno jsme byli jak v Jiříkově vidění - ke stávajícím marodlům kapeme další očička - Marlon, Veni, Vidi, Marci, Marla, Rafael asi marně doufáme, že se obejdeme bez antibiotik.Serafínka začla před časem průjmovat a teď už jsme skončili na atb., probiotikách a dietě. Serafíně je asi 14 let, nemá žádné žuby a stáří je na ní velmi znát.Každý den vnímáme, jak schází. Hůře je i s Robinsonkou. Po letech trápení s dermatitidou, začla mít zažívací problémy a hubnout. Museli jsme dát do kočkária marodku a je zavřená. Není s ní snadná manipulace, tak aby se mohla léčit. Trvale má v těle zánět. Bere atb., vitamíny, minerály a Nutribound. Odpoledne nás navštívila pí.Novotná se synem Adámkem. Pohráli s kočičkami a nakrmili dovezenými kapsičkami. Pak jsme myla okna v kotěslích, jsou pořád zaprskaná. Před jedním mají stůl na čumendu a před druhým je škrabadlo. Takže okna vydrží čistá tak 1 - 2 dny. Stačí pár " pčíků " a je " vymalováno ". Gruntovalo se i v kočkáriu a je zase prádlo. Jen pro představu, z deseti praček je nejméně osm kočičích. Navečer přijela Lucka Prieložná s přítelkyní a dovezli 110 pytlíků steliva a asi stovku konzerv + něco do aukce. Pořád  se z malého auta vynášelo, vynášelo a zase vynášelo.Ani jsme nechápali, jak se to tam vešlo. Jen konzerv bylo 40 kg a steliva 550 kilo.. Srdečně děkujeme za návštěvy a za obrovskou nadílku. Další velký dík patří pí.Barboře Šedivé, od které jsme včera dostali balík s krmením. Smečce dnes kuřecí maso na ráno peču, aby měli změnu.

21.10.2016

Dobré odpoledne...Po dlouhé nemoci odešel Matyášek. Matyášek, který se k nám dostal zdevastovaný, s vyhnilou tvářičkou, okem, diabolkami v těle, špatné hodnoty krve, ledviny...ještě v sobotu si užíval pozornosi na Den otevřených dvěří. Jsme moc rádi, že jsme pro něj mohli udělat, co jsme udělali. Je nám to moc líto, ale věděli jsme, že to přijde. Odpočívej v pokoji, Matyášku.....

matyas-dod.jpg 1e0c837413_79043003_o2.jpg
   

20.10.2016

Hezký večer...Věřte, nevěřte, jak píšu denně ty příspěvky, tak více vnímám, jak ten čas letí...až mě to z mnoha důvodů děsí...Dnes jsem měla v plánu velký úklid kotěslí. Ráno jsem  nakrmila, vyčistila záchůdky, rozdala léky, stáhla deky, koberečky a posléze všechny kotíky vystrnadila na zahradu. Jen prťavce a Marcuska jsme měli doma. Kotěsle jsem důkladně překontrolovala, aby mi tam nikdo nezůstal a poté zavěsila přímou germicidní lampu. Nechala jsem jí působit šest hodin.Naštěstí bylo celkem hezky, venku vydrželi bez úhony. Nevím, jestli si to někdo z vás používá, ale vzduch po působení lampy je jak vyměněný. Přímo voní čistotou. Přes tuto noc to nechám svítit v obýváku, na zítřejší dopoledne v ložnici, další noc kuchyně. Samozřejmě kočky musí být vždy v prostoru, kde se nezáří. Potřebovalo by to i kočkárium. V tom případě musíme ty, co mohou, pustit na zahradu a další musí být jen ve voliéře. Přiznávám bez mučení, že v kočkáriu s nimi tak snadná domluva není. Heřmánek pajdá na přední packu, musel blbě někde doskočit. Na prohmatání bolestivě nereaguje. Tamě jsem polevila v krmení a má zase průjem. Asi si umíte představit, co to je s jejím postižením za problém.Takže koupel dolní poloviny tělíčka a opět je na dietě. Musím být tvrdší.

19.10.2016

Příjemné odpoledne a vše nej Michalám...Večer jsme si museli na dnešek nařídit budíka, abychom nezaspali. To základní muselo být hotové a v devět už byl odjezd na veterinu. Jely Estel a Ester na kastrace. Vše proběhlo v naprostém pořádku. Kočičkám, co se vrací do lokalit, se stříhá ouško do " véčka ", je to takové všeobecné označení, že je kastrovaná. Dost to normálně krvácí, ale dnes dostaly takový maličký tamponek, co staví krvácení. Super vychytávka. Kočičky jsme odvezli do lázní ( s pelíškem, dekou, granulkami i kapsičkami ) kde si v teplíčku odpočinou, najedí  a za pár dnů jim otevřou dveře a ony si vyběhnou do svého, známého prostředí.Tohle je velká výhoda laparoskopické kastrace - žádný řez, žádné stehy, nedej Bože, žádné zanícení. S tím jsme se ještě nikdy u našeho veterináře nesetkali a na kontě máme tisíce vykastrovaných kočiček a kocourků. Kocourky dělá harmonickým nožem, opět žádné krvácení, žádné potíže nic. Viděli jsme tam i naposledy vykastrovanou Innocenc, vyspávala na horkovodu. Mají se tam dobře. Po návratu domů, jsme popadli kýble a hurá na záchůdky, poklidit, na svačinku byly zakysanky , Micubiši s mícátky, bohdanečátka Ilja a Irma, Marcusek  a Prťavci měli rybu. Na ráno vařím celé smečce kuřata. Violka chodí na jídlo, to je záhada, kde takovou dobu byla.

 

18.10.2016

Hezký večer a vše nej Lukášům...Přes den s přestávkami mrholí. Včera jsem to nestihla, ale dnes si už smečka pochutnala na vařeném kuřátku ve vývaru. Máme i na zítra. Věřím, že jen takhle ustojíme virózy a nachlazení. Stáhla jsem pošpiněné deky a pelíšky, od rána peru. Ještě, že máme sušičku. Nikdy jsme jí dřív neměli a teď vidím, jak je to užitečné.Ze Zoohitu nám přišel balík, který jsem nedávno objednala. Vlastně jsem nejvíce potřebovala objednat diety Animonda integra protect intestinale, ale už několik týdnů je nemají. Vzala jsem tedy něco pro koťata, pak tunýlkový pelíšek, tunel s lehátkem, ten je tedy fakt super, bezvadný záchůdek, kdy jde okraj odepnout klapkami. Ani jsem při objednání netušila, že je tak bezvadný. Potřebovala jsem ho do kotěslí, kdy jsem musela jeden přidat, ale krytý se mi tam nevejde. Tento typ by byl perfektní do karantén. V bazaru jsme koupili pevné kbelíky na vybírání záchůdků, jeden za dvacku, no, nekup to. Bazar vozí věci odněkud ze zahraničí a kýble jsou nové. Už jsme tam kupovali i pěkné, pevné přepravky. Malý Marcusek pěkně přibral, bude mít po karanténě a půjde do kotěslí. Heřmánek je tu už jako doma. Kotě, co na DOD plakalo za plotem, pořád nikdo nehledá. Zítra ho nafotím. Černé čičky Estel a Ester z lázeňského parku v Bohdanči vezeme zítra na kastraci.

17.10.2016

Příjemný večer a vše nej Hedvikám...Dnes jsme se museli vypravit na nákup a pro stelivo, to bereme v Penny. V KF jsme nakoupili další granule Purina One , kuře, zakysanky a další potřebné věci. Lednička zela prázdnotou a ve skládku se klepalo pár posledních pytlíků steliva. Ještě to bude chtít otočit se nejméně 2 x. Balík s krásně heboučkými dečkami jsme dostali od Katky Šumberové, mockrát děkujeme.To si budou čičky libovat. Jinak dnes nic vyjímečného. Léčíme marody, jak jsem už psala včera. Taminka dnes byla na procházce po zahradě. Pro kotě, co si vyžebralo vpuštění k nám, si zatím nikdo nepřišel. Pořád jen baští a baští. Někdy mám pocit, že pukne. Ochladilo se, už zase přitápíme.

16.10.2016

Hezký večer všem....Dnes jsem roztřídila a uklidila včerejší dary, ještě jednou děkujeme všem včerejším návštěvníkům - dárcům. Až se divím, ale podařilo se mi dnes i spustit Podzimní aukci. Včera jsme měli nehodu se Serafínou, otřela si špinavý zadeček do riflí pí.Svobodové, která jí poctivě chovala. Včera jsem jí otřela jen vlhčenými ubrousky, ale dnes měla koupel, do čista dočista. To samé musela podstoupit i Tama. Vzorky trusu šly do laborky. Serafína má zatím jen probiotika. Taminka také + injekčně Milgamma N - to je na její neurologické potíže. Onemocněla i Olympia, Odysea a Markétka. Slzí a otékají jim oči a teče z nosíků. Už mají také léky na bázi doxycyklinu. Mícátka s maminou futruji co to jen jde, pořád si myslím, že by měla být už těžší. Kocourek z přeloučské stavby je pořád v karanténě, pěkně baští, průjem ustal, vzorně používá záchůdek. Dostal jméno Marcus. Heřmánek z Heřmanova Městce je pořád všude, všude. Velmi kontaktní kocourek. Včera , když tu byli návštěvy, za plotem plakal malý zrzek. Náš není, ale plakal tak dlouho, dokud jsem ho nevzala k nám.Od té chvíle snad nedělá nic jiného, než že baští. Z tenké nítěnky je kocourek širší než delší. Dosud ho nikdo nehledal.

15.10.2016

Hezký večer a vše nej Terezám....Tak máme za sebou Den otevřených dveří. Den velice příjemný, se spoustou milých, sympatických lidí. Takovou účast jsme nečekali ani ve snu. Z každého jsme měli upřímnou radost. Ode všech kočičky dostaly spoustu nejrůznějších darů, dobrot, krmení, hygieny, léčiv, dek, hračky, maso + velký pytel víček a dalšího. Byli tu lidi i hodně zdaleka. Nesmírně si ceníme toho, že vážili cestu cíleně k nám do depozita. Krom nejrůznějších darů, přivezli spoustu dobré nálady a radosti. Ze srdce děkujeme - m. Nemajerovi z Prahy, m. Kodymovi z Krakovan, r. Krnošova s dětmi z České Lípy, pí.Bulíčková s přítelem z Kolína, m. Horákovi s dcerou a vnučkou z Neratovic, pí.Skalíková a p.Varaďa z Ostravy, m. Verstappenovi z Prahy, m. Knápkovi z České Skalice heart, m.Švejdíkovi z Pardubic, pí.Dobešová z Velenky, sl.Janková s přítelem z Chvaletic, pí.Svobodová a sl. Mrázová z Pardubic, m. Wirthovi z Hradce Králové, kolektiv lékárny Euroclinicum Přelouč, pak na prezenční listině myslím chybí manželé, co přivezli maso v bedýnce, takže nevím jméno, ale nedají se opomenout. Pokud jsem si ještě někoho nezapsala, tak se omlouvám. v hlavě vás mám všechny, jen ta jména...ještě jednou tedy děkujeme, děkujeme, děkujeme za vše pro kočičky i dárky osobní. A ještě jednu věc jsem si při setkání uvědomila a to, že i virtuálně se dají lidi vyselektovat  a ty negativní  házet do " koše ". Všichni přivezli jen radost, dobrou náladu, povzbuzení a optimismus do další práce. Dovolíme si doufat, že i všem zúčastněným se u nás líbilo.yes smiley yes. Bylo nám skutečně ctí.

14.10.2016

Hezký večer a vše nej Agátám...Dopoledne odjeli do nového domova Štěpi a Mili, jsem moc ráda a věřím, že se jim dobře povede. Stabilní prostředí jim udělá dobře. Dopoledne nám přivezli dva muži z nějaké stavby v Přelouči malé kotě. Ptali se v okolí, tam jim každý řekl, že ho odhánějí, nekrmí, aby si tam nezvyklo. Vyhlášení v rozhlase nepřineslo žádný efekt. MP to nezajímalo a řekli, ať ho nechají svému osudu. Muži ho tam krmili po svém asi 14 dnů. Po neúspěších přímo v Přelouči se rozhodli hledat pomoc. Když mi to vše vyprávěli, nemohla jsem je s koťátkem odmítnout. Měli obavu s nadcházející zimy, bylo vidět, že jsou bez zkušeností a při vyprávění, jak to všechno chodí, jen to nešťastně pobírali. Kotě je slabé, hubené, má průjem. Kuřátko s vývarem mu udělalo dobře. Po poledni jsme jeli na veterinu, na kastraci Inny. Po reconvalescenci bude vrácena do areálu lázní. Kočky tam jsou dobře krmeny, občas si i nějakou odvezou klienti, kterou si za dobu pobytu oblíbí. Pak jsme objeli pár lokalit s krmením. Po návratu jsme poklízeli, než jsme se nadáli, byla tma. Pokud už jsou takto nízké teploty a sychravo, kočky 1 - 2 x  za den dostanou silný vývar s masem. Navařeno je i na zítra. Pevně doufám, že takto minimalizuji napadení viry a bakteriemi, rýmy, kašle apod. Pokud se to stane ve velkém, je to děs. Včera přijatá bohdančátka jsou v klidu, baští, chodí na záchůdek - jen zatím neznám pohlaví.Tak zadobře zase nejsme.

13.10.2016

Pěkné odpoledne a vše nej Renátám...Dnes se nám toho hodně nakupilo, že jsme se museli rozdělit.Já jsme zůstala doma u smečky a manžel jel doslova na misi. Nejdříve do Stéblové pro dvě kočky, co se i s malými po smrti paničky nastěhovali všichni k sousedům. Kočky odvezl hned na kastrace do Přelouče a poté  je jel vrátit. Paní se o ně už postará. Současně odtud naložil dvě koťátka a předání bylo domluvené s naší dočaskářkou Katkou v Pardubicích, která jim poskytne azyl, aspoň do té doby, než se třeba něco uvolní u nás. Ještě tam zbývají kotíci tři. Na vetu vyzvedl objednaná léčiva. Mezitím mi volali z areálu lázní v Bohdanči, že odchytli dva dorostence, takže jsem manžela telefonicky stopla a cestou ze Stéblové do Pardubic se stavil  ještě pro ně. Věřte - nevěřte, najezdil asi 150 km. Pokud to z té Bohdanče budou kočičky, co nejdříve je necháme vykastrovat a vrátíme zpátky. Zítra jede na kastraci Innocence, která je také z tohoto parku. Je to tam neskutečně přemnožené. V pojízdné prodejně jsem koupila 20 kg kuřecího masa a v KF granule Purina One, jsou v aukci. Kočkám moc chutnají a nemají z nich zažívací obtíže. Krom lítání kolem smečky, jsem připravovala věci  na DOD. Jinak je tu relativní klid.

12.10.2016

Hezký večer všem....Dnes nemám nic zásadního. Nikam jsme nemuseli, tak tady poletujeme a děláme, co je potřeba. Zatím jen zčásti jsme zazimovali venkovní krantény.Ještě je to potřeba zezadu, ale tam je teď stelivo a další " nepořádek ". Nicméně to má ještě čas. Nejraději bych byla, kdychom je nemuseli na zimu vůbec použít, jen není kam jinam na noc dávat Zrzína. V mezičase jsme připravili věci do tomboly, mnohdy to bude hodně zábavné. Těšíme se na vás.Máme nového asi pětiměsíčního kocourka.Slečna ho našla na autobusáku v Heřmanově Městci, vzala pod bundu, dovezla domů a pak na kole jela k nám. No, mohla jsem jí poslat pryč? Zbožně doufám, že se najde původní majitel. Pořád opakuji a to není žádný plezír, my už nic víc nezvládáme, ani fyzicky, ani psychicky, ani materiálně. A do toho jsem dostala na FB dlouhou zprávu o neutěšené situaci v jedné firmě, kde je hafo koček a koťat, a hafo techniky, jako traktory, kamiony a jiné. Co s tím nevím, neumím to už pořešit. Beznaděj....

11.10.2016

Hezký večer, vše nej Andrejům...Před polednem jsme museli jet na nákup, tentokrát pro nás a ještě pro pár věcí do tomboly na Den otevřených dveří. Už se nám to blíží, doufám, že vyjde počasí. Malá chlupatka ze včera, dostala jméno Nigella, má se k světu a už se jí rýsuje nový domov. Nejvíce kamarádí s Prťavci Pěničkou a Paraplíčkem. Sychravé počasí přineslo  potíže rýmou a očima, tedy u koček. Mícátka s maminou futruji jen masem. Docela mě ti dva blinkající vyděsili, ale zdá se, že je vše v pořádku. Dnes měli rybu. Měli jí v kotěslích. Ve čtvrtek přijede pojízdná, tak vezmu káru a zas nějaké maso nakoupím. Odpoledne začlo drobně, ale hustě pršet. Prší dosud. Za chvíli půjdu píchat Zrzínovi inzulín, pak ještě oběhnem záchůdky a dnes brzy do hajan. Už se tam vidím....

 

10.10.2016

Hezký den a vše nej Marinám...Manžel musel ráno do Pardubic k lékaři, na cévní. Zbylo tedy všechno doma na mě. Než přijel, tak jsem se nezastavila.Uklízení, praní, jak u koček, tak doma. V mezičase jsem řešila skupinku koček na pardubicku. Dozvěděla jsem se, že jedna stará paní, co před časem zemřela, měla kočku a koťata pokaždé utopila. Na jaře si ještě od té kočky jedno kotě nechala.Další koťata po smrti té paní kočce zůstala a celá skupinka se nastěhovala k sousedům. Jsem ráda, že to řeší včas, na jaře už by jich mohlo být klidně třicet. Volala jsem manželovi, ten se tam cestou od dr. stavil, omrknout situaci. Kočku a její jarní dceru necháme co nejdříve vykastrovat, jednu malou kočičku přivezl domů a další řešíme. Pokud by někdo chtěl černé klubíčko s delší srstí, čeká tady na vás....ze všech stran se jen valí požadavky na příjem, umístění je na bodu mrazu. Pomáhat je pro nás čím dál složitější, vlastně prakticky nemožné. Pokus by nás někdo chtěl podpořit, tak možnosti jsou v rubrice Dobročinnost. Děkujeme.

steblova.jpg 005.jpg
   

9.10.2016

Dobrý večer a vše nejlepší Štefanům a Sárám. Dnes jsme zaspali. Vylítla jsem a už byl čas píchat inzulín. Po tom základním krmení  a vyčištění záchůdků, jsem musela vykoupat spodek Tamince. Už nějaký ten týden se jí nevede dobře. Má oboustranné porušení křížokyčelního spojení, od kotěte otok míchy, co už nikdy neodezní, nějaký ten rok jí už ručně vyčůráváme a nekontrolovatelně kadí. Pohyb ani žití nemá nejjednodušší, taky pozoruji, že slábne. Určitě je to zatěžující, člověk by měl co dělat, aby tohle ustál. Je to zátěž i na ledviny, i když moč necháváme kontrolovat.  Maybe začla průjmovat, dnes i blinkala, takže má naordinovaná antibiotika, probiotika a Entero zoo. Frídě a Kryštůfkovi manžel zakryl dvířka voliérky komůrkovým polykarbonátem, stěny jsou tím obložené celoročně, a dal jim tam k pelíšku ještě polystyrénovou budku. Nepotáhne tam noční chlad, ani později zima. Kotěsle už jsou zavřené, chodí jen dvířkami. Brzy ráno, a zvečera, dokud nejdeme spát tak jim topíme.K jídlu měli dnes opět v kuřecí, hovězí, jak syrové, tak vařené. Na noc je potřeba zahřát bříška. Ohříváme i konzervy. Odpoledne ke svačince měli bílý jogurt. Jen tak pro představu, pětkrát denně čistíme 26 záchůdků, ráno, co ráno, měníme vodu, dosypáváme granule, denně myjeme cca 30 - 40 misek + velké talíře, večer musíme roznosit na ráno asi 10 pytlů steliva. V karanténách se denně musí vyklepat, nebo vyměnit  koberečky, vymést roztahané stelivo, popř.umýt někjakou tu nehodu, což bývá skoro denně, že se někdo netrefí, kam má. Zamést a vytřít, bez toho to nejde.Jednou týdně je úklid generální a jednou za měsíc sanitární den. Pokud není někdo marod, nebo nemá zvýšený dohled, poslední návštěva kotěslí a kočkária je okolo 22té hodiny. Venkovní voliérky je potřeba mít hotové do setmění. Takže nyní o hodně dřív, než v létě.

 

8.10.2016

Hezký večer a vše nej Věrám...Ráno jsme se snažili být do desíti hotovi, čekali jsme milou návštěvu. Přijela paní, co nám  pomáhá, co může, se svými známými. Potěšila se, i postýskala s kočičkami, kterým dala i pěkný dárek. Ve své skromnosti nechce být jmenována. Děkujeme za vše pí.A. Po jejich odjezdu jsme se teprve pustili do úklidu. Tím, že jsou kočky více zavřené, je i toho nepořádku o hodně víc. Dnes mě vyděsila Míca s mícátkama, dvěma nebylo evidentně tak akorát. Ráno nesnědli hovězí maso, ale vařená kuřecí prsíčka si později dali. Každý, kdo dělá do koček ví, že koťátka v tomto věku jsou tak křehká a zlomit se může cokoliv, kdykoliv. Neznáme historii matky, ani kdo je otec, je potřeba být neustále ve střehu. Držte jim prosím tlapky. Kuřátko dostali i v kotěslích, opravdu není nad maso. Konzervy ani nic jim teď dávat nebudu, objevila jsem průjem. Bude těžké vypozorovat od koho to je. Z karantény do kotěslí jsem vypustila Pepper. V kočkáriu jsme odchlupovali škrabadla, vyměnili deky a na zem jim dali vyhřívací podložku z Merina. Je to pod prostěradlo, velké jako postel a dáváme jim to na každou zimu. Někdo tam blinkal, asi budu muset koupit granule Gastrointestinale a určitě krabičky Integra protekt intestinale. Je pořád něco. Absolutní klid od zdr. potíží bývá velmi zřídka. V kotěslích i v kočkáriu už topíme přímotopy. Jen taktak jsme stihli volby.

7.10.2016

Hezký večer...Myslím, že, když píšu deník každý den, že už není čím překvapit. Tak jen si postěžuji, že přijít ráno do kotěslí, je na mdloby. Nadneseně řečeno, není tam kámen na kameni a vypadá to, jako, když se tam měsíc neuklízelo. Dnes bylo celkem hezky, tak jsem i vytřela, za chvíli to bylo suché. Za soumraku je už chladno, tak zavírám dveře a mají jen volná kočičí dvířka. Na noc je mají otevřená jenom tam. Dnes se byli proběhnout po chatě i Pěnička a Paraplíčko. Všechna koťata dnes měla hovězí vývar s masem. Hodně potřebuje jíst i Micubiši, živí pět strávníčků. Dostal taky Noir, má maso moc rád. Blbý je, že mi nejedí ta mletá masa pro zvířata. Čichnou a jdou pryč. U Innocenc jsem potřebovala uklidit klec, a jelikož je velmi nevstřícná, bylo to náročné. Měla jsem hrozný strach, aby mi nevyskočila. S jejími prcky problém není. Koncem příštího týdne půjde na kastraci. Robinsonce se zhoršil její kožní problém  - miliární dermatitida. Stává se, že se jí to hodně zmenší, ale teď to má velmi rozsáhlé.Veškerá dosavadní léčba selhala. Dlouho se to dařilo udržet na jednom místě, ale teď je to strašné.Už jsme zkusili snad všechno, nevím, co bude  dál. Maxim taky už není, co to bývalo, hodně sešel. Třínohá Frída a kocourek s obrnou, co jsme přijali z veteriny v Lanškrouně si vedou dobře. Brunovi zas " pracuje " očičko, naplánujeme kontrolu u MVDr.Beránka.

6.10.2016

Hezký podvečer a vše nej Hanušům, i tomu našemu kočičímu. Jsme pořád v jednom kole, o tom , co je potřeba dělat pořád a pořád, znova a znova, dnes psát nechci. Chci se rozepsat o tom, že už vážně nemůžeme přijmout ani kočičí chlup. Situace je kritická ve všech směrech, s nástupem zimy se i naše možnosti azylu velmi úží. Mimo hendikepů, plašanů, dietářů, chronicky nemocných, nám zde zústala loňská koťata, která už koťaty dávno nejsou a jsou po kastraci. Zůstala nám z velké většiny i koťata letošní, která jsou v pubertálním věku, takže rostoucí do délky housenky - přesně jako děti - samá ruka, samá noha. Nejsou tak krásná jako válečci do tří měsíců, tak je taky už nikdo nechce. U všech nás čekají zaplatit kastrace. Krom toho jsou tu ještě dva pelíšky , maminy s kotíky ještě na mlíčku. Slýcháváme " jsou krásné, ale my si přijdem až na jaře pro koťátko." To asi ano, nebude to problém, ale ne k nám. Pokud se už absence umisťování táhne druhým rokem, žádný příjem nebudem moci brát ani na přesrok, už teď máme kompletně totální Stop stav. Situace je taková, že abychom mohli něco přijmout, museli bychom umístit tak polovinu současného stavu. Došly možnosti, kapacita,  síly, zdraví i peníze. Máme zodpovědnost k těm , co jsme k sobě v rámci pomoci už připoutali, máme povinnost se o ně postarat po všech stránkách. Další pomoc nelze slíbit. Je mi to líto, ale nedá se nic dělat. Každý by měl začít u sebe, kastrovat své kočky, pak bychom byli asi někde jinde.

5.10.2016

Hezký podvečer a vše nej Eliškám...Včera přes den bylo hezky, ale dnes ráno, pravé podzimní počasí. Sychravo, drobný deštík, chladno. Kočky sice dostaly snídani, ale hned jsem dala vařit kuřecí maso a pak do toho dala ještě mleté hovězí. Budou to muset dostat minimálně ob den, je to výborné proti nachlazení. Nějaké maso máme v mrazáku, ale ještě jsme koupili horní stehna, ty už vařím na ráno. Pokud bude takovéto chladno, tak do kotěslí už bude zavřeno a přes den otevřená kočičí dvířka na obě strany, na noc jenom dovnitř. Koupili jsme také něco na topení -  složili a přenosili 900kg dřevěných briket, myslím, že se zítra nehnem. Dřeva máme sice dost, ale prý bude tuhá zima. Pár kotíků jsem podruhé odčervila + Micubiši. Už zas abych kupovala odčervovadla. Poslala jsem objednávku na granule Visán Optima kitten, byly mi doporučeny, tak vyzkouším.

4.10.2016

Hezký večer a vše nej Františkům...dnes je také Světový den zvířat, dnem svátku Svatého Františka z Assisi, patrona zvířat. Tento světec žijící v letech 1181– 1226 proslul svým laskavým vztahem ke všem zvířatům. Zkusme se všichni zamyslet, jak můžeme toto poselství nést dál a motivovat své okolí a známé ke zlepšení vztahu a chování ke zvířatům.

Dnes jsme vstávali do děštivého dne, i když odpoledne se vyčasilo.Navečer už byla zase zima. Počasí nám velmi ztížilo podmínky péče o smečku. Koťátka, co jsme letos přijali, nebo se zde narodila březím kočičkám se neumístila, nebo jen minimálně. Krom toho jsou zde i ještě úplně malinká  u maminek. Ty větší budou pomalu dorůstat věku na kastrace, a až nastane čas, nevím, kam s malými po odstavu. Když se neumisťuje, tak ani nefunguje ta linie přesunu - matka - kotěsle, venek, nebo kočkárium. Pokud ten správný počet chlupáčků nenajde nový domov, nastane patová situace a v té se právě nacházíme. Pokud by teď kdokoli potřeboval pomoc, nemůžeme vyhovět. Potýkáme se i s problémy existenčními, jenže plná bříška a veterinární péče musí fungovat za každou cenu. Všechno se to odráží na všem. Pro dietáře jsme nakoupili kuřecí prsíčka a Zrzínovi inzulín. Ze Zoohitu přišly granule a krabička diet a Gourmetek - stelivo bylo jako dárek. Od pí.Š.Šimkové jsme dostali ručníky a utěrky - mockrát děkujeme.heart

3.10.2016

Hezký večer a vše nej Bohumilům...Ráno jsem začli jako obvykle. Zdaleka jsme nestihli všechno, ale na jedenáctou jsme museli být v Pardubicích. Dostala jsem před časem dárkový poukaz, tak jsem se nechala skoro dvě hodinky rozmazlovat. Dlouho, dlouho o mě nikdo nepečoval. Bylo to velmi přínosné, hlavně na psychiku. Na chvilku jsme se stavili v Kočičí kavárně na kávičku a pak jsem jela na oční. Možná i proto, že jsem v péči p.docenta, který je velice vytížen, tak jsem tam strávila téměř dvě hodiny. Manžel mezitím nakoupil pro kočeny v DM, v Rossmann a v Globusu. Krmení bez přehánění mizí jak mávnutím proutku. Omladina je věčně při chuti. Cestou jsme se ještě stavovali na veterině pro oční kapky a Beta glukan. Po návratu domů jsme měli fakt honičku, úklid jsme nestihli ani doma, ani nikde jinde. O to bude zítra pernější den. Jakmile se jeden den povolí, hned je to znát. Rozhodně jsme ještě dnes neskončili. Není to jen o tom nakrmit a vyčistit záchůdky, potřebují i hodně pozornosti. Počasí se změnilo ze dne na den, museli jsme začít přitápět....že prší je moc dobře, zem to potřebuje.

2.10.2016

Hezký večer a vše nej Oliverům a Olíviím...Ráno jsem se z postele musela doslova přemlouvat. Jak ráda bych někdy prolenošila celé dopoledne.Je to zhola nemožné, už takhle ve dvou první kolo končíme většinou před polednem. Tamině jsem na odřeninu, jak tahá nožky za sebou chtěla dát na lepší hojení krytí z mořských řas, ale má to na tak blbém místě v třísle, že se mi to nepodařilo upevnit.Tak jsem jí tam dala hydrokoloidní krytí, to je taky výborné. Dnes jsem gruntovala klece, zvláště venkovní voliérku, kam jsem následně přemístila Mucubiši s koťátky. Veni je ještě nedůtklivý, ale Vici chodí už s ostatními do kotěslía ven. Venimu jsme chtěla utřít ospalky, tak raději zalezl do domečku, co nejvíc dozadu to šlo.Vici je víc  v klidu. Ilja a Irma jsou v léčbě, ale baští a skotačí. Pěnička a Paraplíčko, jsou neuvěřitelní.Jak mě vidí šplhají po kleci, doslova vřeští a chtějí baštu. Jsou bezední. Dnes jsem dala do horkého  vývaru přemražené mleté hovězí maso -  no, přímo po mase jsou jak divý, to by se i poprali. Dostala celá smečka dorostenců, prcků a maminek. Na velké dnes nezbylo. Zítra jedu na oční, tak zas v Globusu koupíme.

1.10.2016

Příjemný podvečer...Zima se blíží, je potřeba se připravit. Kdo má barák, potřebuje zazimovat zahradu, topí dřevem, ví, co to je práce.Jen celé odpoledne zabralo vyčištění kamen, komínu a následný úklid.Po odjezdu Vici, jsme pustili na zahradu Vini a Vidi.Jsou šťastní. Dnes jsem všem  znova uvařila kuřecí maso. Aspoń jednou za den něco vydatnějšího, než jsou konzervy, nebo kapsičky. Jak ráda bych krmila jen masem. Intenzivně přemýšlím, kam přemístit Micku s koťátky. Už jim je karanténa malá. Ve voliérce je Kryštůfek a Frída a jsou tam zvyklí.Večer tam poslušně na ťapou. A ve venkovní kryté ohrádce, co je dost velká, jsou zvyklí Veni a Vidi. Jenže to budou asi právě oni, co se budou muset naučit do kotěslí a místo uvolnit. Pořád jsou nějaké starosti různého rázu. Úklid jsme dnes trochu ošulili, blbě se mi dýchalo. Zahrada je suchá jak troud, tady hodně dlouho nepršelo. Musíme zalévat...