Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků říjen 2015

3. 11. 2015

31.10.2015

Krásné odpoledne a vše nej Štěpánkám....Je nádherné podzimní počasí.Sluníčko svítí už od rána, tak toho pěkně využíváme.V pračce je poslední várka kočičího prádla, Vylepšené boudičky s duchničkami pro kočičky jsme dali na místo, kde nebude tolik pršet a jsou otočeny čelem k sobě, aby tam nefoukalo a nevál ani sníh.Gruntovala jsem v kotěslích a ze starých nočních stolků manžel vyrobil šik domečky, ještě je časem natřu.Ke svačině smečka dostala tvarohy a jogurty, ráno měli kuřecí vývar s masem a zeleninou.Nino - myslím, doufám, věřím, že už má nejhorší za sebou.Hanýskovi pomalililnku opadává otok na oku, ale ještě zdaleka není v pořádku.Ze dne na den měl na oku bouli jak zeměkouli. Antibiotika bere už jedenáctý den.Kočička z Kolína Kulička, kterou jsme dočasně vzali pod svá křídla k vyléčení byla odparazitována, ránu jsem jí vyčistila, namazala hojivou mastí a dala atb.Všichni včera diagnostikovaní marodi se už léčí.S otevřenou pusou jsme zírali, že Marťa skákal na Eowyn, oba jsou ještě děti.Kam ta doba spěje.Tiski byla už pár dní v kočkáriu, ale dnes jsem jí dala zase na její, protože jí teklo oko a bolelo ucho, takže jsem hned zahájila léčbu.V kočkáriu je díky Bohu klid, nikdo nemarodí, sirotci Zrzek a Anička už jsou začlenění a jsou v pohodě.

011.jpg 008.jpg
   

30.10.2015

Pohodový podvečer a vše nej Silviím - Sylvám...Ráno jsme to vše jen taktak stihli a už honem nakládat a frčet na veterinu.Naložit syčáky byl trošku boj, nastalo prolézání, přelézání, vyjímečně i podlézání, než jsme měli všechny čtyři v přepravce.Takže jeli  - Timotej, Bartoloměj, Dominik, Kryštof, Zuzanka, Helenka, Denis, David, Matouš a Metoděj.Že všichni neprodou prohlídkou, mi bylo jasné už doma, je to jako naschvál.Zarudlé oči a dokonce léze na jazýčku.Domů bez pigára jeli - Timotej, David, Denis, Metoděj a Matouš.Zbylých pět bylo naočkováno, ostatní vyšetřeni, dostali inj.vitamíny,  inj.atb, nebo analgetika.Domů jsme si vezli haldu léků, antiparazitik a výživu pro Nina, ještě jsem mu koupila Recoverku, ale tu zbaštili marodi ještě před focením, protože jsem jí otevřela, Ninovi nandala a zapomněla uklidit.Musím mu chuděrce koupit novou. Na vetu jsem nechala úctyhodných 4.367.- Kč. a to mě přští týden čeká zaplatit kastrace čtyř koček z pardubické dočasky. Asi půjdu točit kabelkou do Perlovky. devilJasmína už je na tom llíp, ale Hanušovi ty chlamydie dávají zabrat.Ráno jsme měla telefon z Kolína, kde město na své náklady kastruje bezprizorní kočky, vypouští do lokalit a jsou krmeny..ale proč to píšu.Je tam kočka, která se má kastrovat a zároveň je potrhaná, tudíž potřebuje péči, léky a na to nejsou zařízeni.Poskytnu jí azyl na nezbytně nutnou dobu, to jest do vyléčení, víc nemohu udělat. Každou chvíli je čekám, bydleníčko je přichystané.Odpoledne jsme měli milou návštěvu pí.Křížové s maminkou, obě kočičkám daly něco do kasičky.Mockrát děkujeme za návštěvu i dary.Jo a pí.Křížová má od nás Floriánka a Cornélia, kteří se mají dobře, děkujeme i za ně...

28.10.2015

Hezký, sváteční den...Nino měl do rána snědeno!! Snad to ten kluk nakonec dá...pořád je na lécích, vitamínech, doplňcích atd. Mám po úklidu haldu kočičího prádla, dnes jsem zmákla dvě pračky. Po obědě jsme jeli navštívit bábinku do DD, tento měsíc se dožila 95 let.Je to paní, u které jsme léta řešili kočičky, aby mohla v klidu do domova seniorů.Dnes jsme jí pro potěchu vzali sebou i kotě, malého Timoteje.V parku u DD jsou také kočičky, ale už ne ty, co jsme tam nechali vykastrovat, ještě, když jsme bydleli v Přelouči.Zmizely.Dovezli jsme tam zásobu granulí, vyhodila jsem zapáchající těstoviny s tvarohem a dala  konzervy...mají tam dřevěný domek s matracemi a dekami.Na zimu adekvátní útočiště.Příště musím vzít nové misky.Chodí je tam krmit jedna klientka, " naše " bábinka se už bohužel neudrží na nohou.Vzali jsme jí do parku na vozíku a dokonce se nám poštěstilo dvě kočeny vidět.Přijeli jsme domů, smečka už nás očekávala, hlavně proto, co dobrého jim náš návrat přinese.Nasypali a nandali jsme misky doma a ještě jsem dala na jedno místo a taky za dům a před dům.Baští kdekdo, i ježci, prostě místní fauna ví, kde se nasytí..Viděla jsem na silnici se poflakovat slepici, tak mě to rozesmálo, protože , když určití  duraci vidí kočku, tak je zaručeně naše a nejraději by mě ukamenovali. Přitom nikdo  nekastruje a jen množí a množí...

27.10.2015

Příjemný večer všem...Pokračovali jsme v úklidu a praní.Syčáky - Helenku, Zuzanku, Kryštůfka a Dominika jsme přemístili do kotěslí, voliérku jsem uklidila, vysvítila germicidní lampou a dala do ní Davídka a Denýska.Ti po seznámení s prostorem ukázali, že už ho nutně potřebovali.Řádili tak, že se voliérka otřásala.Pak odjela do nového domova do Bohdanče malá Missandei, hodně štěstí, zdraví a lásky, maličká.Večer jsme měli ještě jednu návštěvu a to mladý, sympatický pár od Benešova, který si vzal do dočasky pět sourozenců, které jsem slíbila pořešit, ale pořád nebylo kam je dát a není dosud. Moc děkuji sl.Bajzíkové s přítelem za pomocnou ruku, taková pomoc má opravdu váhu....přitom je pořád dost lidí, co si myslí, že můžeme brát do nekonečna, že máme nafukovací prostory a nevyčerpatelné finanční možnosti.Koťátka jsme zde vypustili, nakrmili, vyprázdnili, my jsme si u kávy příjemně popovídali, bylo to moc fajn. Pak jsme ještě oběhli záchůdky a začínáme balit knihy z poslení aukce.

26.10.2015

Hezký večer všem...Sužuje mě viróza, ale dnes se nedalo už nic odkládat, museli jsme důkladně vygruntovat kočkárium s voliérou a vytřít kotěsle i s karanténami.Naštěstí byl celkem hezký podzimní den, chtěla jsem i prát, ale nezvládla jsem už nic navíc.Byla jsem tak vyčerpaná, že už se mi ani nechtělo chodit.Doma už jsem to jen trochu pošolichala.V kočkáriu je klid, nikdo výrazně nemarodí, až na vyjímky jako je chronicky nemocný Bonifác apod. Nováčci po paní, co nastupuje do léčebny si pomalu zvykají, jsou to hodní  a klidní kočičáci.Kocourek měl mít už i domov, ale dnes po mé urgenci jsem se dověděla, že si ho rodina vzít nemůže, takže bude čekat na další šanci.V kotěslích je momentálně také klid, dva kotíci se doléčují, v ohrožení je pouze maličký Nino.Syčáci se budou  stěhovat do kotěslí, možná zítra, možná a ž v pátek po revakcinaci.Stále se léčí i Tama, kterou sužují střevní obtíže.Je to kočička, co má trvale poškozenou míchu a potíže se jí nevyhýbají, ba naopak.V pátek nás čeká opravdu velké přeočkování, očkování a zřejmě i kastrace.

25.10.2015

Všem příjemný podvečer...Pomaličku se dodělává krytá veranda, už je položená dlažba.Kočky tam mají zatím hozený velký plyšový polštář, chodí tam líhat Adele, Kassandra, Donny, ale i kotíci si tam hodí přes den šlofíka, když jsou puštění.Dnes jsem plánovala velký úklid, ale beru léky, potím se, prostě nemám dostatek sil to pořádně udělat, tak to musí počkat.Jen jsem poklízela v kotěslích a už jsem toho měla dost.Vyčesávám Barunku a pokaždé z ní jdou další a další chlupy.Myslím, že jí nikdo nevyčesával, chová se u toho nevrle, není na to zvyklá.Za necelý týden jde na kontr.odběry a pak v pondělí znova k MVDr.Beránkovi.Už není jen kost a kůže, přibrala půl kila, možná už i víc, ale drobná je pořád, nemá mohutnou stavbu těla.Kassandra je zahojená, čumáček se zacelil a dorostl.Ze zuřivé kočky je mazel, i když pořád umí dát najevo, když se jí něco nelíbí. Norinka je , i přes děsivé prognózy cca před dvěma lety stále s námi.Dle výsledků její krev není schopná vyživovat orgány, játra nejsou ani v normě a srdíčko je slabé.Norinka o sebe nepečuje, jednou jsme jí dali dohola a byl dlouho klid, ale teď zase začíná dredovat.Bohužel každý zásah může být její poslední, takže jí nechávám co nejvíce v klidu, i když vypadá, že se o ní nestaráme.Opak je pravdou, jen jí vůbec nechceme ničím stresovat. Dlouho jsem nezmiňovala Tiski, tak ta je zcela zhojená, po třech skáče jak srnka, hraje si, honí se s ostatními a ráda číhá.Kastraci necháme udělat po novém roce. Nino se drží, dostává dietu, probiotika, colostrum, béčko, vit. a mineral energy pastu s omega 6 (GLA ) a taurinem + samé dobrůtky.Jen Hanuš a Jasmína, to je u nich nadlouho, chlamydie se léčí pomalu.Ještě, že se to projevilo za pobytu v karanténě.

24.10.2015

Všem pěkný večer...Předevčírem se kamarádka stavovala nakrmit na lokalitě v Jeníkově a zjistila, že krmený kocourek Filípek, má pod krkem novou, krvavou, hodně ošklivou ránu.Hned mi to volala, tak jsem kontaktovala paní, co tam už léta krmí a domluvily jsme se, že Filípka zkusí odchytit a dovézt na kliniku Neovet k ošetření.Dovezla ho tam včera, rozsáhlá rána musela být čištěna a ošetřena v mírné sedaci.Filípek zůstal na infuzi  a pozorování přes noc na klinice. Dnes dostal antibiotika Convenia a  paní ho vyzvedla.. nejdřív jsme byli domluvené, že půjde k nám, ale nakonec nabídla lepší možnost - vytopenou místnost u nich v domě, pravidelnou péči a hlavně čisté prostředí.Na té lokalitě se opravuje silnice a kolejiště, je tam hafo těžké techniky, rámus, špína, fůra pracujících, žádný klid.Dnes jsme vzali granule - 12 kg RC, co pro tyto kočičky koupila Lída, která se tam se mnou střídá v krmení, my nakoupili v Déemku konzervy, vaničky a mlíčka a jeli  to odvézt. Nakrmili jsme Johanku, dali zásoby granulí, přišel i Mutánek.Mezitím se vrátila paní s Filípkem z kliniky, tak jsme předali proviant a šli se na něj podívat.Ránu má obrovskou, ale na fotkách není vidět, nechtěl jí ukázat a my ho nechtěli fotit násilně.Za péči o kočičky na lokalitě v Jeníkově děkuji opravdu obětavé pí.Ziaronové a  pí.Jansíkové. Domluvily jsme se, že přijedeme příští týden a přivezu pro Filípka i Johanku spot - on na vnější i vnitřní parazity.

008.jpg 016.jpg
Johanka... Filípek...

23.10.2015

Hezký večer....Jak už jsem psala, spláchla jsem si mobil do záchodu.Vystavili mi duplikát simky, takže mám stejné číslo, ale veškeré kontakty jsou fuč.Vše, co mám domluvené, nebo přislíbené, nemohu dodržet, pokud se mi dotyčný neozve sám.Tohle a podobné věci se mi poslední dobou dějí pořád a je na čase si přiznat, že jsem skutečně přetížená a měla bych s tím něco udělat.Dnes nám přišel pro kočičky balík od Michala Bajera s vyřazeným povlečením a  granulky, kapsičky, konzervy, koulodráhu, hračky, mockrát děkujeme za pomoc.Bartoloměj a Missandei se od včera zhoršili, takže mají antibiotika a kapky do očí.To samé Jasmína, chytla to od Hanuše - ten to má dost hrozný.Na tohle dobře zabírala mastička Aureomycyn, ale už není na trhu.Nina krmím ze stříkačky, není to dobré.

Omlouvám se všem, kterým nezvednu telefon, totiž nemohu, spáchla jsem ho omylem do záchodu a to je fakt.Jedu si pro novou simku a mobil, ale nebudu mít ani jeden kontakt na nikoho z vás....pokud jsem někomu slíbila zavolat, např.ohledně koťat apod.tak nemohu, všechny kontakty jsou v žumpě.

Jsem tu opět s poděkováním všem, kteří nám pomáhají v našem úsilí zlepšit něco, co jiný člověk zanedbal, nebo podělal.Děkujeme, víme o vás, jen už veřejně nejmenujeme.Vážíme si vaší pomoci a empatie.heart

Přijměte prosím pozvání na KNIŽNÍ AUKCI 2

22.10.2015

Všem hezký večer...Už v noci bylo jasné, že na mě leze chřipka, ráno jsem měla pocit, že ani nezvednu ruku.Jenže - to nejde, ani omylem.Takže po zaobstarání smečky, zajet do lékárny, abych to utnula hned od začátku.Nicméně bolí mě každý pohyb.S kočkami je to podobné, Missandei, Timotej i Bartoloměj mají nemocné oči, Hanuš je tom dost blbě, od něj to chytá i sestřička Jasmína.Denýsek taky postonává.Edwin dostal průjem a Nino, to je sázka do loterie.Dnes nám přišel balík od Katky Šumberové, mockrát děkujeme.Katka nám je věrná od doby, co si u nás adoptovala Ondráška a to už je hezkých pár let.A dočkali jsme se i návštěvy pí.Jansíkové, která kočičkám přivezla šunku, dva pytle granulí + pytel na lokalitu do Jeníkova - srdečně za vše děkujeme -  tam se chystáme nakoupit i konzervy a dovézt to paní, co pomáhá s krmením.Přeci jen přes zimu se tam tak často nedostaneme.Chystám se tam o víkendu, hlavně se podívat, jak je na tom zraněný Filípek. Dnes se tam zastavila pí.Jansíková nakrmit a doplnit zásoby granulí a nějak se jí nepozdával. Ráno jsme se stavili i v KFL, a nakoupili tvarohy, zakysanky, maso, vejce.Objednala jsem se na přeočkování, kastraci, kontrolní odběr krve a také na oční k MVDr.Beránkovi.Volno bylo až na 2.11., říkal přijet do tří týdnů, tak je to akorát tři týdny od vyšetření.

21.10.2015

Hezké odpoledne všem...Co jsem podvědomě čekala a doufala, že nepřijde, se dnes stalo.Maličká poloslepá Nelinka dopoledne svůj boj prohrála.Přestože přibrala, za celou dobu se nepodařilo zastavit průjem a ortel byl zdrcující - panleukopenie.Bohužel i Nino je pozitiivní, přestože jasné příznaky nemá.Dostal na vetu injekčně vitamíny, atb. domů probiotika.Jenže vitamíny, Colostrum aj.dostávali oba od začátku, a stejně....I dnes peru, uklízím, dezinfikuji, je vydrbaná voliéra, vytřené kotěsle, ještě potřebuji vyluxovat v kočkáriu.To nechám na zítra, už mě hrozně bolí záda. Do nového domova odjela Dianka a Justýnka, ale i tak, jak se ochlazuje, máme problém s místem.Všechna koťátka z karantén, jen, co naběhne účinek očkování, je potřeba dát do kotěslí.Potřebovali bychom umisťovat jako sůl, jenže....a do toho pořád drnčí telefon s žádostmi o azyl pro další a další koťata.Nemůžeme vyhovět.Lidi kašlou na kastrace, další nalézají nechtěná koťátka a pořád to je dokola.Už jsem z toho unavená jak fyzicky, tak psychicky.

20.10.2015

Hezký podvečer všem..jsem ráda, že jsem zpátky mezi kočičkami i vámi, nicméně pobyt u mamky a se spolužáky byl moc fajn. Dnes jsem hupla rovnou do práce a manžel si viditelně oddychl. Myslím, že ještě nikdy nebyl se smečkou tak dlouho sám.Takže peru, uklízím atd. Matoušek s Metůdkem dobrali léky, pro změnu omarodil Hanuš, ještě se léčí Helenka. Hanýsek má strašně oteklé oko, má antibiotika, analgetika a mastičku.Barunce, Ninovi a Nelince stále kapeme očička, až do další kontroly u MVDr.Beránka. Nelinka, nevím, je to takový oříšek pro mě, něco se mi na ní nepozdává a přitom nevím co. Je to takový pocit...Desetikilový pytel granulí RC kitten, nám přišel od.p. Adama Šímy, mockrát děkujeme.Přišla i moje objednávka granulí RC + diet ze Zoohitu. Nic moc teplo nebylo, ale banda z kotěslí měla rozchod po zahradě.Teď už jsou všichni zpátky, topí se jim a dostali večeři. Odpoledne jsme zajeli nakoupit do DM konzervy, vaničky, kapsičky a mlíčka a do skládku kočičích potřeb jsem koupili za dobrý peníz šikovný, dřevěný regál.Hned je tam místo na taneček.

16.10.2015

Hezký den všem....Až do úterý nebude žádný příspěvek, odjíždím - o kočičky bude perfektně postaráno.

15.10.2015

Hezké odpoledne a vše nej Terezám...Dnes to opravdu zkrátím, lítám tu od rána jak hadr na holi, abych vše stihla, za chvíli razíme na Alexandrovce a v noci už toho moc nenadělám.Dnes jsem do kotěslí přemístila Timoteje, Bartoloměje a Missandei, už, aby tam byla všechna koťátka. Čekám, až doběhne aspoň vakcinace.Hned to tam začli zkoumat a netrvalo dlouho, přišli na chuť hračkám a bylo to v pohodě.Dnes jsme odčervila poslední přijatá koťata Jasmínu, Justýnu, Hanuše, dala je do nabídky, a také Déčka. Od pí.K.Jungwirthové jsme dostali užitečný balík, mockrát děkujeme.

14.10.2015

Pěkný podvečer a vše nej Agátám....Dopoledne jsme měli termín na klinice, Martínkovi veta odstranil voperované drátky, které fixovaly zraněnou packu.Operaci provedl MVDr. M.Bednář s kliniky Neovet Čáslav, i s následnou péčí zcela zdarma.Jsme za to velmi vděční a těší nás, že chápe, jak to  máme těžké všechno ufinancovat.Mockrát za Martínka děkujeme.Když už jsme byli ve městě, nakoupili jsme nějaké vaničky a kapsičky v DM drogerii a v KF taky něco k snědku pro nás.Z mlatu jsme snesli polyst. boudičky , aby si kočeny měly kam zalézt, máme ještě dřevěné.Jedna už má upravenou stříšku, druhá se musí ještě dodělat.Dodělat je třeba i zádveří, dělá se na všem, ale s výjezdy sem a tam, s obsluhováním smečky, úklidy apod.  to jde pomalu.Slepýškům kapu do očí 4 x denně kapičky, už to mají malinko lepší.Celý den tu drobně, až nepříjemně prší, je lezavo,takže kotěsle zůstaly zavřené a přitápíme.V kočkáriu mají na zimu vyhřívanou podložku z merina, je velmi oblíbená a hodně obsazovaná.I tam už přitápíme. Doma topíme v krbovkách, ale u koček topíme elektřinou, není to levná sranda, takže mě napadlo, že si pořídím kasičku, do které budu po celý rok házet drobné .Ještě nevíme, jak dopadlo poslední vyúčtování, čekám to každým dnem.

13.10.2015

Hezký večer všem a vše nej Renatám...Ráno jsme se museli otočit na veterinu s Helenkou a Timotejem.Do rána měli zalepené oko, takže, aby to bylo včas podchycené.Je jich v partě víc, jsou rozočkovaní, tak uvidíme, kdo se přidá a kdo je imunější.S koťaty je vždycky hodně práce, hodně starostí a hodně strachu.Pak si přijely nálezkyně pro  Zitu, kterou odvezly tam, kde je zvyklá, t.j. ke svému domu a budou jí pravidelně krmit, odčervovat atd. Ve voliéře jí to opravdu nesedělo.Zita k nám přišla s kotíky, odchovala je a vrací se vykastrovaná zpět.Pokud vezmu koťátka, tak takhle přesně si představuji že by to mělo fungovat, aby to mělo efekt.Práce je pořád až nad hlavu, přemýšlím, že by se mi hodila pomoc tak dvakrát do týdne, na dvě - tři hodinky.Nejde to denně být úplně vyšťavená.Do malé voliérky jsme přidali k plyšovému pelechu ještě polystyrenovou boudičku, bylo to roztomilé se dívat, jak je pobavila a zalezli si do ní.Večeře se podávala teplá. U Tamy jsme se konečně dočkali tužší stolice, průjem u takto postižené kočky je velká lapálie. Léky ještě dobírá, pořád je na dietě. Pokračuje se v dodělávání zádveří, už tam jsou ve dveřích kočičí dvířka, je nahozeno, zapěněno, ještě položit dlažbu, vyštukovat, vybavit. V kotěslích, kočkáriu i doma už přitápíme.

12.10.2015

Dobrý večer a vše nej Marcelům...Ráno jsme vstávali ještě za tmy.Muselo být vše hotovo, protože už na devátou jsme byli objednáni k MVDr.Beránkovi do Pardubic.Jeli jsme tam se Slepýšky - Nela a Nino a s Barunkou z kauzy deseti koček, která je stále ještě v řešení.Slepýšci mají vřídky na rohovce po neléčeném zánětu.Dostali jiné kapičky, Convenii a za tři týdny se máme ukázat.Od příjmu přibyli na váze. Měli cca 250 gramů, teď má Nelinka 430 a Ninoušek 500 gramů.Bohužel u Nelnky přetrvává průjmík, ale chuť k jídlu jí nechybí.S Barunkou je to horší má kataraktu lentis + FHV. Dostala kapky, za tři týdny se máme ukázat a zřejmě bude muset na operaci.Když se u nás octla, měla 1,70kg ( v osmi letech ), dnes měla 2,20kg, to mám velkou radost.Radost mám i z Genesis, když si vzpomenu, jaký to byl kostitřes.Drobná je stále, ale nabrala svalovinu.Nikomu to neříkejte, ale domluvily jsme se spolu, že už tu má domov natrvalo. Víme to jen my dvě, a to je hlavní. Tamince jsme koupili dietu na to její pošramocené zažívání. Na skok jsme se stavili i v pard.dočascea také se setkali s Kristýnou, která nám dala poklady do aukce. Díky moc...Cestou jsme nakoupili - potřebuji doplnit záchůdky do klecí, jen velikost se blbě shání, potřebuji 50 cm a ty moc nemají. Měli jen jeden a dva jsem vzala kotěcí..Pro koťata jsem také koupila keramické misky, jinak je mají pořád převrácené, hračky. mikročipovou myšku. a kočičí dvířka do dveří. Ve Zvěrokruhu  vareálu Kauflandu měli kočičky dárečky od vás, které jste nám tam nechávali v košíčku, moc děkujeme všem dárcům, kteří jsou samozřejmě pro nás zcela neznámí, ale moc, moc to potěší a zahřeje u srdíčka. Také jsme po Pardubicích rozvozili pár balíčků z aukce a od pí.D. dostali spoustu dárků, děkujeme srdečně. Doma nás čekal balík od MVDr.Marka Mecha, s vyřazeným povlečením a jupí  s antiparazitiky. Zvláště Flevox potřebujeme pro Robinsonku, které byla diagnostikována alergie na beší kousnutí.Mockrát děkujeme, vůbec ho neznám, někdy jsem skutečně velmi mile překvapaná tím, kdo nás jen tiše vnímá. Následující  zastávka byla na poště a byly odeslány další balíčky z Podzimní aukce. Domů jsme dorazili někdy ve tři a to si asi dovedete představit ten hukot.Rychle vyčistit záchůdky, nakrmit, poklidit a už jsem balila proviant a jelo se do Jeníkova nakrmit.Potkali jsme se tam s paní, co krmí denně, tak jsme se domluvily, že přivezeme pytel granulí, konzervy a pipety 3 v 1.( blechy, svrab a vnitřní červi ). Cestou zpátky jsme natrhali šípky a jdu dělat marmeládu.Po příjezdu zase hajzlíky, nakrmit něčím teplým, dát léky, kapky, doma večeře, nanosit dřevo, zatopit v krbovkách, udělat fotky, napsat příspěvek, vyřídit korespondenci, objednala  a zaplatila jsem granule a dietya ještě nejsme u konce.Naposledy ke kočenám půjdu tak okolo deváté, pak už bude pohov.

11.10.2015

Hezký večer...Den proběhl standartně, pracovně, nic jsme neošidili.Smečce jsem uvařila kuřata, v tomoto chladném počasí jim to jen prospěje.Jako první vždycky zmizí vývar, to je mlaskaní na celé kolo. dnes jsme konstatovali, jaký slušný, oplácaný balík se nám udělal z Esmeraldy.Viola je taky jak váleček, Lojzík, to je též kus kocoura, z Robinsonky je každý paf, to je doslova koule.Kocour Nicolas, kterého jsme dovezli nedávno ušmudlaného, vyplašeného, vyzáblého, se už nechá mazlit, ale cizí nemusí, to je neviditelný.Jak finišujeme s přípravami na zimu, tak jsme se ani nedostali krmit na lokalitu do Jeníkova.Víme, že tam zbylé kočky Johanku a Filípka krmí paní, plánuji jí pro ně koupit pytel granulí a konzervy.

10.10.2015

Všem hezký večer...Dopoledne jsme měli návštěvu paní z jednoho depozita, tak jsme chvilku poseděli, poklábosili, o čem jiném, než o kočkách.Dostali jsme sítě a vyřazené povlečení a hlavně nádherný pelíšek, už ho mají Déčka. mockrát děkujeme za návštěvu i dary.Teplé pelíšky, tzv. duchny jsem dnes sundala z půdy a dala i jinde, v noci má být na nule.Je říjen a my jsme na tom tak, že všechny karantény jsou stále obsazené, přitom je pravidlem, že je v zimě nepoužíváme.Je to letos vysilující, nebo lépe řečeno, rok od roku je to těžší a těžší.Hapruje zdraví, ubývá sil a taky po letech práce pro opuštěné kočky mám tik a nervy v háji. Zpátky k paní B. do Přelouče jsme odvezli vykastrovanou  a odparazitovanou Nanat, dostala i proviant sebou.Budu tam muset občas něco dovézt, z granulí Clever se určitě nespraví.Je to zdravá kočka, jen potřebuje lepší stravu a potřebovala odčervit.Bohužel se mi nedaří zastavit průjmík u Nelinky, docela mě to už děsí.Takový stav může způsobovat  nejčastěji infekční perinotittida.Jsem z toho na prášky.Aby toho nebylo málo, tak je zaprdlá i Dianka, ve čtvrtek byla vakcinovaná Purevaxem, tak sakra proč? Byla jí zima, tak jsem jí zapnula el.dečku a bylo vidět, že jí to udělalo dobře. Klepala se, přitom svítilo sluníčko. Po obědě jsme se pustili do práce na předdomku, gruntování, praní pelechů, dek a koberečků,  smejčení klecí, výměna záchůdků, umytí hromady misek, ještě nejsou hotové venkovní boudičky, potřebují vylepšit stříšku.Je toho tolik, že nevíme, co dřív. Co je horší, že je už člověk opravdu hned unavený,  když už si říkám, že si sednu ke kafi, tak už je zase čas vybrat záchůdky, všude pořád vidím práci, nebere to konce.Potřebuji předat vládu -  odpočívat, relaxovat -  a není komu.

9.10.2015

Všem hezký večer...Právě odcestovali do jiného, depozita kočička Máša a kocourek Tygřík s kauzy, kterou už nějaký ten pátek řešíme. Mockrát děkuji, že majitelé depozita, ač mají plný stav, pochopili tíživost situace a vypomohli. Kromě toho jsem moc ráda, že jdou tam, kde je o kočičky postaráno více, než královsky. Po dvou kočičkách vezmou i další depozita, která jsou rovněž spolehlivá. Přiznám, že jsem měla ještě i nějaké další nabídky, ale nevyhovovali mým kritériím. Jinak se nic zvláštního u nás dnes nedělo, věnovali jsme se hlavně úklidu a přípravě boudiček na zimu. Je potřeba jim zvětšit zepředu stříšku, aby do nich nepadalo. K tomu se pořád dodělává zádveří, je to potřeba vevnitř nahodit, zapěnovat, dotáhnout strop , instalovat kočičí dvířka, která nemám ještě ani koupená a vybavit. Možná nějaký proutěný, patrový domek, ještě přesně nevím.

8.10.2015

Příjemné odpoledne a vše nej Věrám...Ráno jsme sebou museli hodit, jako vždy, když spěcháme dopoledne na veterinu.Dnes jeli na kastraci Nanat, Tygřík a Máša.Vše proběhlo bez komplikací, už jsou probuzení a odpočívají.Na revakcinaci jela Annie a na očkování Denýsek, Davídek a Dianka. Na kontrolu a převážení jsme brali Barunku.Přibrala jen 10 deka, kontrolní odběry se budou dělat cca za 14 dní. Objednala jsem jí i na oční kliniku k MVDr.Beránkovi, třeba se dá přeci jen s očičkem ještě něco dělat.Po příjezdu jsem poklidila, nakrmila, oběhla záchůdky.Kočka z Prachovic, která má jít na kastraci se objevuje jen sporadicky, tak vyčkáváme.Jakmile jí odchytí, dovezou jí k nám.Koťátka tam zatím zůstávají, pouze je inzerujeme a hledáme domovy.Nemáme je kde ubytovat. Cestou domů jsme koupili zase pár pytlů steliva, moc se nám toho nevešlo, byla to samá přepravka.Včera přijaté kotíky z Přelouče potřebuji nafotit. Pořád na mě prskají, tak jim říkám Prskoči. Tady prší, je lezavo, tak topíme. Přitápíme i v kočkáriu i v kotěslích.Potřebuji si odpočinout, potřebovala bych vysypat hlavu a bylo by mi líp.

7.10.2015

Hezký večer...Dnes jsme převzali další chlupáče z kauzy , co na prosbu místního MÚ řešíme.Zítra jdou na kastraci a následně si je převezmou z jiného depozita.V  této věco nám vyšly vstříc tři sdružení, kam budou po dvou postupně převezeny, jedna kočička už je v novém domově, další dvě jsou zamluvené. Všem mockrát děkuji za součinnost, o jaké spolky se jedná z taktických důvodů nezveřejňuji.Včera přijatá koťátka na mě prskají, nicméně, už vím, že jsou to dvě kočičky - Marika a Justýna, kocourek je Hanuš.Po karanténě už mohou být oočkována.Jejich mamča Nanat jde zítra také na kastraci.Dnes nám dorazila objednávka se Zoohitu s krmením a hračkou - létajícím motýlem.Jídlo mizí rychlostí blesku, na veterině jsme hodně často, tisíce jen lítají.Není to u nás často, ale máme i smutnou zprávu. Shiloh odešla do kočičího nebe.Nebylo jí pomoci a víme i proč to bylo tak rychlé.Ledviny měli jen miniaturní kousek normální tkáně, vše ostaní bylo nefunkční.Je nám to moc líto. Bylo jí dopřáno žít v pohodě, pak najednou přišel zlom a byl konec.

017.jpg 3299e09346_22347879_u.jpg
   

6.10.2015

Pěkné odpoledne...Časně ráno jsme měla telefon, že se podařilo odchytit bezprizorní koťátka v Přelouči, které jsme slíbili přijmout.Ovšem bez kočky.Vzhledem k tomu, že paní hlásila, že jsou v přepravce od večera, hned jsme pro ně jeli.Kočka obcházela opodál a před námi zmizela úplně.Dali jsme instrukce, jak a co a odjeli domů.Jen jsme zaparkovali, tak zvoní mobil a že kočka je chycená. S koťaty jsem vystoupila a manžel se točil zpátky do Přelouče.Kočka i koťata jsou odděleně v karanténě.Myslím, že už  jim jsou skoro tři měsíce.Kočku necháme vyšetřit a pokud to půjde, bude vykastrována. Kočce říkám Nanat, kotíci nevím, ještě neznám pohlaví.Jedna je tříbarevka, tak to bude určitě kočička -  Marika. Ještě zbývá kastrovat kočku a vzít kotíky z Prachovic, o kterých jsem už také psala.Tím s příjmy na dlouho definitivně končíme...museli bysme jich umístit nejmíň deset, aby se mohlo nabírat.V kastracích bezprizorních koček budeme samozřejmě pokračovat trvale.Výsledky krve Shiloh jsou velmi, velmi špatné, ledviny nepracují. Mrzí nás to, ale není jí pomoci.A to jsme plánovali kastraci. Bylo to jak blesk z čistého nebe. Čeká nás těžké rozhodnutí.Jsem ze všeho strašně moc unavená, jak psychicky, tak fyzicky. Člověk se pinoží, zachraňuje, ale nikdy nevíme, jaká časovaná bomba v kom tiká.

5.10.2015

Příjemný podvečer a vše nej Eliškám..Dopoledne jsme jeli na veterinu.Na očkování byli Helenka, Zuzanka, Dominik a Kryštof, na kastraci Zita a Micubiši a na vyšetření Shiloh.Posledních pár dní se nám vůbec nelíbí, nevíme, co se děje.Vzali jí krev, dělali sono a první výsledky nevěstí nic dobrého.Z pozitivních zpráv jsme vždy rozhození.Dobrá zpráva je, že se daří pomalinku rozjíst Barunku.Dostává vitamíny, léky, energetickou pastu a jen samé výživné dobroty. Až veta zavelí, čekají jí kontrolní odběry.Slepýšci jsou jakžtakž v pohodě, jen Nelinka má stále ještě průjem.K jídli oba dostávají pastu s vitamíny a minerály.Dnes jsem jim brala na vetu dietky a pidi granulky. Z + M jsou po kastraci ok, už se pořádně nabaštily.

4.10. Světový den zvířat - Desatero Františka z Asissi

1. Buď člověkem uprostřed tvorů, bratrem mezi bratry.

2. Jednej se vším stvořeným bytím s láskou a úctou.

3. Tobě byla svěřena země jako zahrada: Pečuj o ni s moudrostí.

4. Starej se o člověka, zvíře, bylinu, vodu a vzduch, aby země nezůstala zcela bez nich.

5. Užívej věci s mírou, protože marnotratnost nemá budoucnost.

6. Je ti dáno poslání odhalit mystérium pokrmu: Aby se život naplnil životem.

7. Přetrhni uzel násilí, abys porozuměl, jaké jsou zákony existence.

8. Pamatuj, že svět není jen odrazem tvé představy, ale nosí v sobě obrazy Nejvyššího.

9. Když porážíš strom, nechej jeden výhonek, aby život pokračoval.

10. Našlapuj na kameny s úctou, neboť každá věc má svou hod

Takže dobrý večer a vše nej Františkům a všem zvířátkům.Kéž bychom už dostali rozum a chovali se ke zvířatům a přírodě uctivě.Jenže čím dál víc člověk nic nechápe, netečnost a blbost považuje za ctnost, rozmnožuje zlo. Téměř denně se setkávám s nepřátelstvím a nenávistí vůči kočkám.To, co dokáží někteří lidé vysmradit z pusy je smutné a nepochopitelné. Nejraději by je vyhubili, no, to pak zajdem na infekční choroby, krysy budou všude, nejen ty lidské.Středověk je toho důkazem. Určitá skupina už nejsou ani lidi, jen nelidská svoloč.Naštěstí jsou i tací, co chtějí zachránit a spasit svět. Možná je jich i víc, jenže ti zlí jsou více vidět a slyšet.

Nejen ve svátek mají u nás plnou misku, všechny, co se potřebují nasytit. Nejen ty naše. Všem jsme dnes koupili Gourmetky a bonbónky Dreams.

3.10.2015

Všem hezký den a vše nej Bohumilům...Zažili jsme krásné, i když hektické dopoledne.Každodenní ranní cvrkot byl téměř za námi, když přijela pí.Marta s manželem až ze Zábřeha a předali nám do péče dvě poloslepá koťátka, asi tak měsíc stará.Mrňousci dostali výbavičku a jsou i veterinárně ošetřeni.Nicméně vyšetření u očního specialisty MVDr.Beránka je nezbytné.Každý po jednom očku mají opravdu hrozné a myslím, že poškození je už nevratné..ale uvidíme, co řekne odborník. Prý mají i průjem. Musí dostávat jen to nej a hodně vydatné stravy. Dostali jsme i praktické dary, za které jsme moc vděční, díky. Také děkuji pí.Martě, že si koťátek všimla, vzala je domů a nechala ošetřit.Je úžasně obětavá, její manžel také. Pak přijeli velice příjemní zájemci o chlupáčka a nakonec odjeli dva, Ria a Merlin.Z toho máme velkou radost a za domov moc, moc děkujeme, i když to srdíčko svírá. Zažili jsme zvláště s Merlinem hodně těžkých okamžiků.Kupu štěstí, zdraví a lásky, vypiplánci naši. Hlavně, aby na nás kočičáci co nejdříve zapomněli a na nový domov si co nejrychleji zvykli. Chtěli kočenku, aby byla hned na klíně, jakmile si sednou, tak to si užijou hned dvakrát.Fakt, velké díky.A do třetice přijela pí.J.Marková se synem pro věci z aukce a přivezli super přehozy, kapsičky, hračku a příspěvek, také mockrát děkujeme. Potkat za jediné dopoledne tolik pozitivních a hodných lidí, to se často nestává, bylo nám skutečně ctí je poznat. A ještě se jim tu moc líbilo, to potěší. No a jinak Slepýšci ze Zábřeba jsou ubytovaní, jsou to křehulky, drobečci mají cca 250gramů.Dostali papáníčko a posléze tvaroh s Colostrem.Doufám, že se nám je podaří vypiplat. Jmenují se Nelinka a Ninoušek. Máme výsledky krve Barunky. Kočička je silně anemická, má opravdu velký nedostatek železa.Naštěstí ledviny a játra jsou ok.Veta tipuje na absolutní absenci proteinů ve výživě. Barunka je silně podvyživená - kachexie.Podvýživa (malnutrice) je patologický stav způsobený nedostatkem živin, pokročilá stadia malnutrice se označují jako kachexie, nejvyšší stupeň kachexie je marasmus. Karence je izolovaný nedostatek jednoho z nezbytných nutričních faktorů (vitaminy, stopové prvky, esenciální mastné kyseliny). Příčinami malnutrice jsou stavy spojené se sníženým příjmem, zvýšenými ztrátami živin nebo zvýšenými metabolickými požadavky. Je žádoucí jí vydatně krmit, dávat vitamíny a další. Na maso kouká, jak, když ho nikdy neviděla, naštěstí jí jede tvaroh, smetana atd. Dostává ještě Calopetku. V osmi letech 1,70 kg mluví za vše. Felv a Fiv je negativní.Veškeré testy a krve se budou opakovat.Dnes měla smečka ke snídani vařená kuřata + mleté, syrové, přemražené hovězí maso.To jsou aktuality dneška a jdu se pustit do úklidu a praní.

008.jpg 005.jpg
Nela a Nino... Merlin a Ria odjíždí...

2.10.2015

Hezký večer a vše nej Oliverům...Dnes ráno odjela do nového domova kočička Micka, z kauzy kterou řešíme, kdy paní v dohledné době jde dlouhodobě do léčebny a radnice řeší, co s kočkami, kterých tam je 12.  Jak jsem už avízovala včera, dnes byl ráno hukot, abychom vše stihli a na vetu byli včas.Nesnáším nedochvilnost.Naložili jsme naše kotíky, na očkování jeli Timotej, Bartoloměj a Missandei.Dále jsme brali jednu toulavku na kastraci, pak druhou kočičku z výše zmiňované kauzy, která měla jet v neděli do nového domova, ale zatím nepojede.Nechala jsem dělat testy Felv a Fiv a čekáme na další výsledky krve, taky chceme znát výsledky poměru albumin - globulin.Zatím vím, že Barunka má anémii, tzn.silný nedostatek železa.Je možné, že je to způsobeno " chudou " stravou, krmením granulemi a konzervami, které maso neviděli ani z rychlíku, ale to nevím určitě, budeme moudřejší až budeme mít kompletní výsledky. K tomu všemu nás dohnala její hmotnost, v osmi letech váží 1.70kg a má velmi špatnou srst.Tady bude dostávat B - komplex a krmit jí budu pouze čistým masem, hlavně hovězím a kuřecím a budeme doufat, že je to jen silná podvýživa a ne nic vážnějšího.Jenže i podvýživa může mít vážné důsledky. Ještě jsme měli v plánu kastrovat toulavku z Přelouče - maminu Syčáků -  bohužel jsme jí nedokázali chytit.Z veteriny jsme přijeli až v jednu, hned jsme se opět pustili do koček.Záchůdky, úklid, pamlsky, mazlení.Dezinfikovala jsem klec po umístěné Micince, zítra jí obsadí dvě poloslepá koťátka.Ujmeme se jich, moc o tom  zatím nevím. Prvotní ošetření jim bylo poskytnuto.V pondělí jde na kastraci Zita, co u nás odchovává koťátka - původně z Jelení, pak se doufám chytne ta v Přelouči a další toulavka od Heřmaňáku.V Přelouči jsou vlastně na odchyt dvě, takže pokud by byly k mání obě, Zitu posuneme a půjde zároveň s Micubiši v týdnu, co už také pomalu odstavuje kotíky a bude se vracet zpátky.

1.10.2015

Příjemný podvečer...Dnes to zkrátím, nedostává se mi času.Jsem uhoněná a nejsem se vším u konce.Ráno klasická péče o smečku, není to žádná rychlovka, jak by se někdo mohl domnívat.Minimálně dvě hodiny perné práce.Jsem dost perfekcionista a i tak nejsem spokojená.Pořád mě něco někam žene.Pak jsme jela na kliniku s Martínkem.Veta udělal kontrolní rtg. hojí se skvěle.Za 14 dní mu vytáhne část fixace, něco tam zůstane trvale. Pak nákup v KFL, mají tam dobré ceny různého krmiva ke dni zvířat.Doma to uklidit, znova smečka, hodit něco do pračky, a už jsem letěla k pojízdé prodejně nakoupit maso.Hehe, docela se ostatní zákaznice divily, že to mám pro kočky.Uklidila jsem kotěsle, vymetla klece, vyměnila  koberečky, umyla pár záchůdků, hromadu misek, vyměnila vodu, dosypala granule, vyčůrala a vykoupala Tamu.Kočky s koťaty se krmí 3 x denně. Pořád s miskou běhám za Kassandrou, ve smečce se nenají a jakmile jí k tomu někdo přijde, odchází.Přišel nám bohatý balík od pí.I. Burešové, za který moc děkujeme.Vše bylo potřeba roztřídit, uklidit, něco roznést do kočičích oddělení, také roznosit stelivo na zítra stelivo.Zítra jedem už dopoledne na veterinu, opět kastrace a očkování. Jen doufám, že se povede zlákat bezprizorní kočky - matku od Syčáků a jednu další odjinud.V pondělí se chystáme s dalšími.Tlačí nás čas, je jich potřeba vykastrovat co nejvíce.Vím, že zjara bude zase všude plno opuštěných koťat, která jakoby " nikomu " nepatří, ale také vím, kolik koček se povedlo sterilizovat, pak to spočítám i s možnými koťaty, co by se nechtěná narodila, byla zlikvidována, pozabíjena, poumírala kdesi opuštěná.Znovu apeluji, prosím, majitele koček, dejte si kočičky vykastrovat, nechovejte se nelidsky a sobecky.