Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků prosinec 2017

2. 1. 2018

31.12.2017

... a je tu Silvestr, poslední den roku 2017. Je potřeba nějak ukončit i to naše povídání zde. Koncem roku se usmálo štěstí na tři kotíky ze židovické dočasky, kteří odjeli do nových domovů. Toníček sám, ale doma na něj čekali další kamarádi a pak společně odjely Sazinka a Madlenka k paní, které odešel kocourek na onemocnění ledvin.Tak hodně štěstí, zdraví a lásky batolátka kotěcí.

Všem hodným lidem chceme poděkovat za přízeň, pomoc, podporu, dary, virtuální adopce, dobrá slova, za to, že jste byli celý rok s námi. Doufám, věřím, čekám, že s námi zůstanenete i nadále. Bez vás to nedáme. Díky, že tu  jste pro opuštěné kočičky a, že je vás hodně, co pomáháte i fyzicky - kastracemi toulavých koček, třeba u vašeho domu, jejich krmením , hledáním domovů, osvětou, i kdyby jen ve své rodině, že nekupujete kožešiny, že se díváte okolo sebe a nepodporujete týrání a množení ..je toho hodně, co může každý z nás udělat. Každý máme nějaké možnosti a schopnosti. Ať se vám ve všem  daří, ať jste šťastní, ať se vám vyhnou všechny zlé chvíle.

30.12.2017

Hezký večer a vše nej Davidům.Jeliž máme rozbité auto, nemohli jsme si dojet do kočkavárny pro nadílku od lidí a našich příznivců. Osobně nám jí tedy domů přivezli majitelé, manželé Jelínkovi. Všem mockrát děkujeme za všechno, zvláště miloučké to bylo od dětí ze školy i z domova. Je to milé, výchovné, dojemné. Včera byla na kontrole Genesis, výsledky krve - hematologie je zas o něco lepší, nicméně antibiotika ještě zůstávají + léky na ledviny, ty má doživotně. Byla i zavodněna, na to budeme jezdit každý týden 1x, kape jí to cca 20 minut. Od svátků marodil Jošík, léčba vůbec nezabírala ani po změně léků. Dnes bohužel na veterině zemřel na celkové selhání organismu.Bylo mu 13 - 14 let. I tak je nám to líto, vždycky. Do nového domova odjela Luisinka, tak hodně štěstí, cácorko.

21.- 22. 12 .2017

Dobrý večer a vše nej včerejším Natáliím a dnešním Šimonům. Vánoce jsou za dveřmi a věřte, že je to velmi těžké skloubit kouzlo vánoc a kočky. Krom toho řešíme vandalství, se kterým jsme se velice těsně střetli.Nechci se o tom více rozepisovat.  Nestíháme uklízet, všechen sníh roztál, máme  zahradu jedno bahniště, krom toho cesta do kočkária  a dále k brance, je jak polňačka. Chodí se tam a sem několikrát denně a zem je málo propustná. V kotěslích denně vytíráme a za hodinu to není znát. Krom toho mi někdo z venkovek průjmuje, Děvčátko, Kolja a ještě tři další mají virózu, jak potřebujeme kapat oči, všichni zdrhnou, já je samozřejmě nechytím, ani se moc nepokouším. Zlomit si znova cokoliv, by mě zničilo nadobro....a na manžela je toho už víc, než dost. Unavený je čím dál víc, práce zvládne čím dál míň. To se dalo čekat. Dělat vše několik měsíců téměř sám, to se musí zákonitě projevit. Taky nám už není třicet, ani čtyřicet, ani....no, fuj...

20.12.2017

Pěkný večer a vše nej Dagmarám. Celý den jsme zvládli spíše v poklidu. Dnes byla obleva, večer přituhlo a je hodně kluzko. Při večerním krmení venkovek za vrátky, resp. cestou zpět sebou manžel seknul. Domů " přišel " jak veterán z první světové. Cítí se prý ale dobře, budou to naštěstí " jen " naraženiny. To jsme dvojka, já zas dopoledne nemohla jet kvůli nevolnosti na rehabilitaci. Asi nervy. Lepší bude uvažovat jak a co dál.Je vidět, že je to už potřeba. Zdraví nás zrazuje a máme zodpovědnost za všechny, co jsme k sobě připoutali, na to nejde nemyslet. Genuška je slaboučká, jí málo. Dnes jsme se dívala na propouštěcí zprávu a cca po Novém roce by měla co týden jezdit na 1 - 2 infuze. Jeden lék má doživotně + dieta. Jinak kočky jsou až na nějaké rýmy v pohodě. Jen Esmeraldě jsem nahmatala klíště, bylo nenacucané, spíš uschlé, ale pod kůží v místě přisátí má bulku. Budu to konzultovat s veterinářem, jestli není nutné to vyjmout.

19.12.2017

Hezký večer a vše nej Esterám.. Vánoce jsou za dveřmi, s přípravami pokulhávám, chybí mi dárky. Ve volných chvílích děláme nepečené cukroví chlup sem, chlup tam. Dnes nám propustili Genesis, tak manžel pro ní odpoledne jel. Máme jí doma, jen na jak dlouho se bude držet nevíme. Nicméně kontrolní krve dopadly velmi dobře. Zásadní jako urea, crea a fosfor jsou o hodně lepší. Na doma máme léky a samozřejmě musí držet dietu.Mám radost, že padá sníh. Nevím, jak kočky.Občas si vyjdou ven, ale přeci jen teplo je teplo. V noci i ráno mrzlo, topili jsme v jednom kuse. Večerní krmení už proběhlo, ještě udělat 2 x hajzlíky, hodně hajzlíků. Ráno musíme vstávat dřív, obden jezdím dopoledne na rehabilitace.Ještě do pátku, pak až po Novém roce. Postavili jsme stromek, zatím nezdobím. Počítám, když si na něj zvyknou, nebudou si ho pak už tolik všímat . Loni mi dali větve k zemi co by dup.

16.12.- 18.12.2017

Pohodový večer, dodatečně vše nej sobotním Albínám, nedělním Danielům  a dnes Miloslavům. V sobotu jsme si chtěli zajet aspoň do Chrudimi na Adventní trhy, ale nic z toho nebylo. Po mém pátečním držkopádu jsem potlučená a v sobotu jsem ani nezvedla ruku. Dnes je už lépe. Genuška je ještě na klinice, denně s nimi hovoříme.Zítra jí budou dělat kontrolní odběry a snad si jí odvezem domů.Vždy je potřeba udržet aspoň pětidenní infuzní terapii.Už není tak apatická, teplotu si drží, ale pořád jí jak vrabec. Dnes jsem byla na rhb., manžel mezitím nakoupil a odeslal poslední dva balíčky z aukce. Kočkám jsem uvařila vykoštěná stehna, nám zelňačku. Zatopili jsme v krbovkách a zmohla nás únava.Večerní krmení bylo včas, dostali všichni teplou baštu. V kočkáriu, kotěslích i verandě  se jim topí. Nad chatou mají půdičku se senem, kam nefičí, ve stodole pelíšky, venku boudičky, veranda je na zimu krytá komůrkovým plexi kvůli navátí sněhu. Když je mráz, většina jich zaleze do vytápěných prostor.

15.12.2017

Dobrý večer, vše nej Radanám. Přišel nám druhý balík s dietami, první převčírem a už víme od koho, je to moc milá paní G.Bartošová, kterou jsem měla tu čest před lety poznat osobně. Mockrát děkujeme za obrovskou nadílku a trvalou přízeň. Další diety nechala poslat pí. Eva Klosová, také věrná příznivka.Díky moc, moc. Chtěli jsme dnes trochu odpočívat, ale nějak se to zase semlelo, že z lenošení nebylo nic. Volali jsme na kliniku, jak je na tom Genuška. Výsledky krve nejsou dobré, mimo špatných ledvinových  hodnot, jsou tam další anomálie. Upřímně, bojíme se o ní. Včera jsem se zmínila, že se bojím chodit večer ven, abych neupadla, tak jsem dostala odněkud připomenutí, že nemusím ani chodit ven. Zaškobrtla jsem doma a letěla i tak. Jsem potlučená a ještě vyčkám, jestli budu muset na rtg s malíčkem, se kterým nehnu. Zatím počkám, třeba je to jen naražené. Teď to vypadá, že bych měla pro jistotu sedět jen na zadku a hrát si na p.Lorence ze Samoty u lesa.

14.12.2017

Příjemný večer, Lýdiím vše nej k svátku. Končí třetí velmi hektický den, snad už zítra bude trochu klid. Ráno jsme vstávali v šest, v deset už jsem potřebovala být na rehabilitaci a co hůř, Genuška se nám ze dne na den zhoršila, že jsme jí museli odvézt na kliniku k hospitalizaci, na infuze. Jsme z toho dost rozhození. Pak doma jen malá zastávka - udělat hajzlíky, něco pojíst  a  frčet do Pardubic. Měli jsme tam spousty vyřizování a zařizování. Ale nejen to, příjemnou hodinku jsem strávila v salonu Vivien, kde jsem dostala novou visáž, to je nebeská relaxace a chvíli si připadám jako " žena ". Kočičky zčásti od zákaznic  salonu a zčásti od majitelky Simony Dřevíkovské a jejího přítele Daniela dostaly granule, stelivo, zábavný zásobník na granulky, tetra paky a kačky, které jsme vzápětí utratili u Rossmanna za kapsičky. Srdečně všem děkujeme.  Posléze jsme se byli podívat v kočkavárně na chlupáčky, kde byl také relax....jen tak popíjet kávičku a poklábosit s majitelkou pí.Jelínkovou. Kočičky se tam mají jak v ráji. Blesk a Burák, co jsme tam dávali jako koťátka, už jsou neuvěřitelně velcí, úžasní, mazliví, hraví, škoda, že dosud nenašli milující domov. V kavárně se konají Zelené středy, vstupné je symbolické a jde našim kočičkám, děkujeme. Děkujeme i zákazníkům kavárny za naplněnou kasičku, kterou jsme dnes " vykastrovali ". Takže krásný den, ale i relaxace si vybere svou daň, manžel bude kmitat nejméně do desíti.Já jen doma, venku se v potmě bojím, že upadnu a třeba si zas něco zlomím. Jen to ne, to už by mě odrovnalo doslova k.o.

13.12.2017

Dobrý večer a vše nej, nej Lucíím, Luckám a Lucinkám. Jak už mnohokrát, jsme měli ráno šrumec.No, měli, spíš manžel, já toho moc ještě neudělám. V 11 jsem už musela být v Kutné Hoře na neurologii na vyšetření EMG. Brrr, není to nic příjemného.a ještě jednou brrr, nedopadla jsem dobře.Poškozené nervy se táhnou už od podkolena. Čeká mě to znova za dva měsíce.Snad něco zmůžou rehabilitace. Možná kdybych byla Jágr, tak bych měla nárok i na nějakou " opravu " na prestižní klinice. Hold, život není to, co chceme, ale to, co máme. Dostali jsme balík s dietami, jenže si nemohu vzpomenout, kdo nám ho slíbil, tak se mi doufám dárce připomene.Obrovské díky zatím tedy dárci anonymnímu. Další dárek kočenky dostaly od Lucky Miláčkové, a to škrábací rybu. Je to super, díky moc. Po návratu domů, jsme se vrhli rovnou do práce, šlo to, potože jsme si v K.H.došli na oběd. Uklidila jsem v kotěslích, ale musím se přiznat, jsem pořád motovidlo. Hlavně sebou neplácnout.

12.12.2017

Příjemný večer a vše nej Simonám. Jen tak tak jsme stihli snídani - rozuměj tu máme cca v 11.00 - přednost se vším mají kočky a už jsme se museli hodit do gala a jet do města.Já na rehabilitaci, manžel na poštu s balíčky z aukce, pak jsme společně šli na nákup.Do toho telefon, zda by se mohl stavit p.Pětioký, že mu přišla pro nás zásilka. Trošku jsme si pospíšili, přijeli jsme pár minut po něm. Už jsem psala, že se byl u nás podívat před pár dny a asi se mu u nás líbilo, protože přijel s opravdu velkým Ježíškem. Čtyřicet kilo granulí RC + desítky konzerv. To je skutečně obrovská pomoc, které si nesmírně vážíme a velmi pěkně děkujeme. Dík patří i pí.Součkové, která ho na nás nasměrovala a dala za nás záruku. Snad si dovedete představit, jak to vše hřeje u srdíčka. Kočiček i s lokalitami krmíme cca stovku. Všechny i odčervujeme a pokud je to i na lokalitě potřebné, tak i vozíme na veterinu a léčíme. Nejvíce se na venkovky používá Convenie, tj.antibiotikum na 14 dní a na odparazitování Stronghod, to je pipeta 3 v 1. Přes den nebylo kdy, tak se jde poklidit, nakrmit, vybrat hajzlíky, musím přeprat vše z klece po Maximovi, umýt haldu misek a pár záchůdků.Tipuji, že do desíti se nezastavíme.

 

10. - 11. 12. 2017

Příjemný večer, také vše nej dodatečně Juliím a dnes Danám. Máme doma takové divné ticho, moc nám není do řeči. Lucíčkův odchod nám velice zasáhl. Krom toho na mě skočila chřipka, nebo co, jen smrkám, huhňám a oči mám jak angorák. Zítra mám rehabilitaci, ve středu neurologii, ve čtvrtek kontrolu u dr., tak snad mi bude už líp. Dnes se kurýruju seč to jde. Protože ode dneška mělo být v akci stelivo, tak ho jel manžel koupit, ale vrátil se s nepořízenou. Ještě nedorazil kamion se zbožím. Zkusil to odpoledne znova a to byl úspěšnější, ulovil posledních 63 pytlíků + něco na úklid. Maxim, kterého jsme museli zavřít kvůli léčbě akutního průjmu se kapánek zklidnil, dietu s léky začal jíst. Nicméně přes noc je vše naruby + vylitá voda i vysypané granulky. Doufáme, že cca pět dnů a bude v pořádku. Tohle za ta léta zažívá poprvé. Kikina  prožívá svůj restart, krásné bobky, baští za dva, ale ještě vytrváme s dietou.

9.12.2017

Hezký, klidný večer. O Lucíčkovi jsem psala včera. Tak jen krátce - dostal se k nám před několika lety , to už měl useknuté zadní packy, prý sousedem bývalé majitelky. Neposkytla mu žádnou veterinární pomoc, jen ho údajně obalila hadry, protože krvácel. K nám se dostal nějaký čas poté, ještě se svým bráškou Adrienkem, který měl useklou přední packu a časem zemřel na selhání ledvin. Zřejmě proto, že se v pahýlech zapouzdřily nečistoty, měl Lucík pořád v těle zánět, rány se čas od času otevíraly. Měl také nemocné ledviny. Roky byl na lécích a dietě.O život mu šlo už několikrát, ale pokaždé to zvládl, byl to neuvěřitelně statečný bojovník. Poslední měsíce bylo vidět, že už mu dochází síly a že je toho na jeho zubožené tělíčko moc. Odešel obklopen láskou. Bude nám moc, moc chybět. Nyní obvyklé zprávy. Balík ze Zoohitu, nám nechala poslat pí.A.Přibylová, srdečně děkujeme. Dárky jsme dostali od pí.N.Kopčákové, se kterou jsme se viděli na vernisáži. Ještě jednou díky. Včera přijel p.Pětioký, podívat se, jak to u nás chodí a přislíbil nám materiální pomoc. Je to úžasné a moc děkujeme. Včera byl manžel na veterině pro diety a léky pro marody. Storm dostal Convenii. Dnes odpoledne přijela Zuzka Lovečková s přítelem a dovezli kočičkám obrovského Ježíška + pruh koberce do kotěslí. Je tak pěkný, že jim ho tam dám až na svátky. Mockrát děkujeme. Poprvé po letech omarodil Maxim.Je to naprosto nekontaktní kocour, už jen odparazitování byla vždy bitka. Aplikovat jsme mohli jen pipety a to ještě na úkor škrábanců a kousanců. Každý marod je potřeba léčit. No, zkrátím to - sám si vlezl do klícky, bylo to velké překvapení. Teď už se jen modlit, aby mu šly léky dávat do jídla. Po konzultaci s veterinou, dáváme ochucené atb.  a dietu. Snad to nebude nic vážného. Je to poslední kocourek z kauzy Hrůzný pokoj, možná někteří pamatujete. Všechny kočky a kocouři, co jsme odtama odvezli, byli různě, většinou vážněji nemocných.Nejvíce ledviny a jedna byla plná vnitřních i venkovních nádorů.

8.12.2017

Máme černý pátek.Máme nejsmutnější den v roce.Máme slzy v očích.Máme bolavé srdce. Máme takovou tíseň na hrudi, že se nedá nadechnout.Dnes v podvečer naposledy vydechl největší bojovník ze všech. Odešla obrovská kočičí láska. Opustil nás se dostal až nějaký čas potéLucienne, Lucík, Lucíček. Pozdravuj tam nahoře a někdy....

lucienne---asi-2006-odc.kastrovany.--virt.adoptovany-s.skalikova--dekujeme.jpg historicka-svicka.jpg

7.12.2017

Dobrý večer všem. Dnes večer jsme byli na vernisáži fotek kočiček z našeho depozita, kterou zcela inicioval, zařídil profi fotografa p.Kálecký. Fotografie a jejich zpracování je moc, moc nádherné. Mockrát děkujeme za úžasnou akci a krásný večer všem , kteří se jí zúčastnili. Cestou tam, jsme měli defekt, takže jsme na místo dorazili zcela psychicky vyčerpaní. Zvláště já, jsem nebyla ani schopná se ujmout přivítání a hlavního slova. Toho se ujmula naše " mluvčí " Míša Zitta. Večer byl velice hezký, v přátelské atmosféře, děkujeme všem přítomným za účast a všechny dary. Domů jsme jeli až po deváté hodině a co čert nechtěl, zažili jsme další šok. V našem pruhu byla přejetá srna a na ní hodovala liška, která, když jsme dojeli a zastavili, utekla. Ze srny už zbyla jen kůže, kterou jsme odklidili, aby se liška nevrátila na silnici a také se nestala obětí.  Doma jsme se museli pustit hned do práce okolo smečky, která nám trvala až k půlnoci. Kvůli nepříjemným zážitkům  jsme nemohli ani jeden pořádně usnout.

6.12.2017

Hezký večer a vše nej Mikulášům. Běžný , pracovní den, jak už je u nás zvykem. Pak jsme čekali na zásilku objednaných granulí a na avízovaný balíček. Děláme si zásobu granulí na zimu, kočky baští jak o život a na lokality, které objíždíme padne taky dost. Paní Barbara Trojková nám uháčkovala pro kočičky úžasné , šantové stonožky. Vzbudily zde opravdu velké nadšení a rozruch. Vždy přátelské kočky a kocouři u nás doma, by si najednou dali i pěstí, kdyby to šlo.Pak se prostřídali a užívali si šantového opojení. Mockrát děkujeme za balíček, potažmo super zážitek. Teď už jsme zase v pracovním procesu, já doma, manžel u koček. Za tmy mě nikdo ven ke kočkám nedostane, ani si nechci představit, co by bylo, kdybych zase spadla. Tak Kikina má nakonec calicivirózu jak hrom, prská i Frída a jazýček má taky flekatý. Snad se to nerozjede.Kikina je strašně oslabená, náchylná, imunitu má v háji. Ostatní v léčbě se lepší, což je dobře. Komplikace mě vždy vyvedou z míry. Radost mám z Děvčátka. Přišla k nám v dost bídném stavu, porodila, ač sama babička, ale teď je pěkňoučká, kulaťoučká, s nádhernou srstí. Kdyby byla zůstala v lese u bezdomovce, už by nejspíš nežila, a to ne, jen kvůli ledvinám.

5.12.2017

Dobrý večer a vše nej Jitkám. Ráno, co ráno je to u nás stejné.Obléci se,  popadnout kbelík, krmení a jít do jímy lvové, tak už to totiž manželovi připadá. Vrací se zcela vyšťavený, že nemá ani chuť na pozdní snídani. Volá po kafi. Nic, co by bylo přínosem pro jeho zdraví. Je to také tím, že nemá čas na nic jiného, než na kočky a starosti s tím spojené. Já jsem se sice už něco málo zapojila, ale akorát jsem si vysloužila večerní otoky kotníku a bolesti v místě zlomeniny bérce. Situace tedy není dobrá.  Takhle by to být nemělo. Odpoledne jsme byli na veterině pro diety, kupujeme je postupně, jak jsou peníze. Storm byl na ko s dásněmi, moc trpí na jejich zánět. Pak také Kikina, které se zas ty útvary v tlamce zvětšily. Nejde s tím nic dělat, jen mírnit. Pak jsme byli koupit granule a konzervy a jeli do parku u DD v Přelouči. Tam vozíme už roky zásoby krmení, které necháváme v kočičí boudě. Bouda je vybavená, aby se kočičáci měli kde schovat a zahřát. Viděli jsme tři chlupáče, ti " naši " , co jsme nechali vykastrovat už tam nejsou. Co v Přelouči nebydlíme, už nemáme přehled a zpětnou vazbu od lidí, co se tam děje. Tyto kočky - kocouři, co se tam zdržují, jsou tak ostražití a vyjukaní, že mám i obavy z odchytu a následné kastrace. Moc dobře vím, že stres by na nich mohl zanechat fatální následky.

2. - 4. 12. 2017

Příjemný večer, dodatečně vše nej Blankám, Sváťům a dnešním Barborkám. O víkendu jsme se tu pinožili, jak to jen šlo. Do toho nějaké rodinné radosti a už je tu pondělí. Dopoledne přijela pomoci s úklidem pí.Komárková, moc jí za to děkujeme. Je fakt , že sami máme co dělat, abychom vše udrželi aspoň jakžtakž. Manžel už té spanilé jízdy má dost a já zatím nejsem ten správný pracovní partner. V pátek přišly objednané granule, další balík ještě čekáme. Marodi jsou stále marody, nicméně, máme je pod kontrolou. Včera jsem celé odpoledne strávila administrativou, sedět u toho bylo jak za trest. Raději bych běhala, kdyby to šlo. Chodím, ale pomalinku, opatrně, bojím se, ale stejně to nefunguje, jak by mělo. Čeká mě EMG a prý tak do roka a do dne, možná - říkali na chirurgii, by to mohlo být lepší. To se ale zcvoknu.

1.12.2017

Pěkný podvečer a vše nej Ivám.Už je prosinec, to je šílené, jak ten čas letí. Každý další rok mi přijde kratší a kratší. Manžel uklízel zahradu ,chtěl ještě zazimovat tu voliéru, jenže mu ruplo v zádech, musel si lehnout. To jsme parádní dvojka, já o berličce, hnáty křivé, pod plachetkou osoba a on jako Atlant v posledním tažení. Hromada dek a pelechů zas roste, tak jsem zmákla dvě pračky, ještě, že je automatická. Kočky frflaj, pčíkaj, taky by mohly zůstat v teple a ne courat sem a tam. Až bude voliéra zazimovaná komůrkovým plexi, tak už to nepůjde. Jen z kotěslí se dostanou ven, pokud jim nezamkneme kočičí dvířka, jenže ty musíme nejdřív vyměnit za nové, stávající už dosloužila. Háčkované kočičky nám poslala pí.Hoskovcová. Jsou pěkňoučké, mockrát děkujeme.