Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků prosinec 2016

1. 1. 2017

 

  aaa9.jpg                          

31.12.2016

Příjemný večer všem hodným lidem.A to zdůrazňuji - na zlé a zákeřné zmetky kašlu. Včera už od osmi tu řádili s pyrotechnikou. A to ještě v 22.45, to už manžel šel za starostou a to tedy fakt obtěžoval. Současně se potkal se s lidmi, co jim to prolétlo střechou stodoly a poškodilo auto. Osobně nikdy nepochopím, že někdo, si může myslet, že čím je hlasitější, tím je více in a asi jen jim, to v jejich omezenosti dodává na sebevědomí a důležitosti. Dnes jsme si vyjeli, sice mi to trvalo celé odpoledne, ale podařilo se mi zapůjčit přístroj na měření hluku. Zapůjčená profi fotopast funguje bezvadně, bez jediného bliknutí i v noci vidím i přeběhnuvší myš. Cenově je pro nás nedostupná, ale po novém roce budeme mít už kamery. a pozor, Maxmilián dnes snědl necelou půlku Gourmetky. Hurá, třeba to ještě společně zvládneme. Všem milovníkům zvířátek a přírody, všem lidem dobré vůle, všem, co nelžou, nekradou, nepodvádí, všem co pomáhají druhým nehledíc na své vlastní pohodlí a vlastní kapsu, všem, co se dokáží rozdělit i s málem, všem, do dokáží vykouzlit druhým na tváři úsměv, všem, co umí rozehřát a potěšit smutné srdce, všem, co umí rozdat dobrou náladu, všem, co umí dávat a ne, jen brát. No, a hnidopichům, škarohlídům, štěnicím a Jidášům bych chtěla připomenout, že KARMA je zdarma. Každému podle zásluh, ať sklidí co, zasel. Dobré dobrému, zlé zlému. Takže asi takhle zní moje poselsví do Nového roku.

30.12.2016

Hezký večer a vše nej Davidům...Máme za sebou další den , vyzdvihuji to hlavně kvůli Maxmiliánovi. Bere léky, vitamíny, analgetika, krmím, naštěstí sám pije. Ne, často, ale pomočí se.Je to neutěšená situace. Byli jsme v Pardubicích v porodnici, musím se pochlubit, že máme další růžové poupátko, pak u MVDr. Beránka doplatit kontrolu Druhé z H.K., dokoupit konzervy pro venkovky a rychle domů.Čekali jsme dvě návštěvy zájemců o kočičky. Nejdříve do nového domova - Heřmanův Městec - odjela Chikita, za kterou jsem moc ráda. Miluje lidi, s dalšími kočkami je to horší. Proto jsme rádi, že bude mít své lidi skoro pro sebe. Hodinu na to, odjela do nového domova k Brnu roztomilka Luca Sáva. Oběma přejeme hodně zdraví, štěstí a lásky. Je skoro devět, jdu píchnout diabetika Zrzína a pak máme ještě tak na hodinku co dělat.

29.12.2016

Hezký večer, vše nej Bohunkám a Juditám...Včera jsem se nedostala ani ke psaní. Ještě včera a dnes byl na celodenní infuzi Maxmilián. Jeho stav se nelepší, spíš ho udržujeme.Pořád nejí, musím ho krmit a to, se mu líbí čím dál méně. Obávám se, že pro něj neumíme více udělat a už je na místě se zamyslet, jestli ho spíš netrápíme. Myslela jsem , že mu dosloužíme v jeho nejtěžší chvíli v klidu ( zemřel mu páník a kocourovi je 15 let ), ale on to nedává , truchlí a prakticky to vzdává. Další smutná zpráva je, že nás do rána ve spánku opustila Robinsonka. Bojovala se svými neduhy statečně, ale už se její čas naplnil. Je nám to líto, ale celá léta, co zde byla, jsme zápasili s nevyléčitelnými nemocemi. Do nových domovů odjely Anežka a Odysea. Dvě černobílé čičky, pevně věřím, že se budou mít dobře.Potřebovali bychom i nadále umisťovat jako sůl. Zápolíme s kapacitou i naší vyčerpaností.V Kočičím přání jsou obdarované všechny čičinky, s pokorou děkujeme. Další kočičky přidávat nebudeme, s konečným focením s dárky bychom měli moc, moc práce a času není nazbyt. Máme ještě prázdné mističky a i už do naplněných se dá přisypat.Za to bych moc prosila. Kočičí přání je pro nás obrovská pomoc. Snažíme se s tím dobře hospodařit a velmi nám to ulehčuje od starostí. Srdečně děkujeme všem dárcům.

28.12.2016 - Bez příspěvku

 

27.12.2016

Dobrý večer a vše nej Žanetám...Tady se čas nezastavil a pracovní tempo také ne.S Maxmiliánem to není dobré.Dnes byl celý den na infuzích a zítra ho vezeme zase. Pořád sám nejí, rána je ošklivá, nosík olezlý.Znova mu brali krev. Leuko vysoké, organismus bojuje, leč, zvládne to ve svém věku a stresu ze ztráty domova? Marodí Adélka s průjmem, zítra vezem na vet vzorky stolice. Zle je na tom i Robinsonka, ledvinné hodnoty jsou zase horší. Děvčátko s prcky celkem ok. Měli zahnisaná očka, to jsme zvládli. Luca Sáva dnes po kontrole, verdikt - zdravá.Jenže, počasí je nestabilní, virózy řádí.Pořádně se v tom plácáme.

vanoce4a.jpg                            

 

23.12.2016

Příjemný, předsváteční večer. Jelikož se na svátky nebudu ozývat, přeji dnes vše nej Vlastám, a už dnes i Evám, Adamům a Štěpánům. Všem přeji milé, příjemné svátky. Dnes jsme museli jet na veterinu s Maxmiliánem. Ta papula se i vůbec nelíbila...takže ještě ke všemu má kalicivirózu. Má ještě jedny antibiotika navíc a  gel na papulu. Sám nejí, takže ho krmím. Když se k nám dostal, už  jíst nechtěl.Přikládala jsem to stresu ze ztráty svého prostředí a svého člověka. Žili jen spolu patnáct let. Stres kalici vyvolává hodně často, teď jde o to, jestli se s tím dědoušek popere. Stává se, že to nezvládnou i mladší. Dnes jsme dostali balíky od Veroniky Němcové, od Marcely Kalousové, Kateřiny Šumberové a Veroniky Jaškové. Všem velmi, velmi moc děkujeme. Takže, užijte si svátky a pokud si vzpomenete, myslete na Maxíka. Doufám, že v úterý pro vás budu mít dobré zprávy.

22.12.2016

Hezký večer a vše nej Šimonům...Už si se sebou nevím rady, tak jsme jela k doktorce.Byla jsem na rtg a mám hafo léků, které doufám zaberou, nebo už nezvládnu vůbec nic. Vánoce na krku a my úplně vyšťavení.Stavili jsme se v Kočičí kavárně popřát šťastné a veselé a vyzvedli si ještě od návštěvníka kavárny krabici Kitekatek. Mockrát děkujeme. Manžel mě vysadil doma, abych mohla obstarat smečku a ještě zajel na poštu pro balík a něco dokoupit.Balík nechala poslat K.Šumberová, velké díky.Už za tmy se tu stavili manželé Horákovi a dovezli nadílku, díky, díky moc.Dobrou noc a já odpadám....

21.12.2016

.Dobrý večer a vše nej Natáliím....Ráno jsem musela konstatovat, že je se mnou fakt zle a musela jsem se objednat k lékařce, mám to  na zítra na .poledne. Musela jsem tedy zrušit zítřejší návštěvní den u nás, prosím nepřehlédněte a nikdo nejezděte. Děkuji za pochopení. Dnes jsme měli jet společně do Kočičí kavárky převzít dary od vás, ale manžel musel jet sám. Srdečně všem moc a moc děkujeme, máme velkou radost, že jste na opuštěné čičky mysleli. Jste úžasní. Taky se stavil u MVDr.Beránka zaplatit fakturu za operaci Druhé - kočička od hradeckého Tesca, v péči pí.Halvigerové. I tady děkujeme všem dárcům, kteří kočičkám od Tesca umožnili nákladnou léčbu. Dále zastávka u pí. Andělky, poslala smečce vánoční dárek, díky moc. Měl toho ještě víc na vyřizování a já už ho popoháněla, ať spěchá domů,  protože jsem objevila u Maxmiliána něco jako nádůrek na spodním rtu.Bylo to zahnisané a ošklivé. Proto byl včera zalezlý a vůbec jsem ho nedostala k jídlu. Taky byl naštvaný, že mu dávám léky. Dnes ho zpod gauče vyhnala žízeň a já si toho naštěstí hned všimla. Na vyšetření u vety před týdnem měl jen stomatitidu odpovídající jeho věku - 15 let. Na vetu mu to očistili, dostal vitamíny, antibiotika, analgetika injekčně, dělali histologii a pokoušeli se ho nakrmit Reconvalescentem. Naštěstí mu chutnalo. Na injekce musí denně. Taky zjistili srdeční arytmii a to minule bylo srdíčko ok. Připomínám, že Max byl 15 let s páníčkem, co mu nedávno zemřel. Je ve stresu a to nejspíš spouští zdravotní komplikace a problémy. Horší je, že si do té spodní rány zapichuje horní špičák a tím jí dráždí a znova a znova traumatizuje. Bylo by potřeba to řešit operačně, ale zvládne to ? Zvládne narkózu? Probere se z ní? Jenže bez toho se sám nenají. Momentálně je pouze na tekuté, zprostředkované výživě.

003.jpg 011.jpg
   

19.12.2016

Dobrý večer a vše nej Esterkám...Ráno, jakmile jsem udělala svou partu koček, nakrmila venkovky, píchla Zrzína, tak jsem odpadla ani nevím jak. Říkala jsem si jen pár minut si lehnu a probudila se odpoledne. Je jasné, že nic moc jsem pak nestihla, teď doháním praní. Nejhorší je, že bych zas mohla jít spát.Ta únava, asi i ze steorotypu a dalších problémů je strašná. Balíček dnes dostal Maxmilián od pí.Ivy Nové s energy konzervičkam i a další balíček byl od.Katky Šumberové s přírodními přípravky jak pro kočky, tak pro nás. srdečně děkujeme oběma.

18.12.2016

Dobrý večer..dny jsou až na nějaké vyjímky jako přes kopírák. Celé dopoledne nám zabraly kočky. Nevařím, od včera zbyla polévka. Gruntovat jsem musela doma a už celé odpoledne peru. Když chci, aby pelíšky a deky byly čisté, nemohu jich do pračky narvat tolik. Sušička to jistí, sušička mi moc pomáhá. Teď jsme krmili v kočkáriu, v kotěslích, naše venkovky a cizí kočky za vraty. Začal chodit před časem další  kocour, snažím se získat jeho důvěru. Vůbec nevypadá v pohodě, potřebovala bych mu aspoň jednou za den strčit antibiotikum a odčervit. Ostatní se drží a už se chovají, jakoby nám patřili. Doufám, že mají nějaké domovy, víc, než nakrmit, pro ně udělat nemůžu. Pokud to jde, tak je i odčervím a pokud je potřeba tak i  přeléčím. Odměnou od části místní komunity je pohrdání, střílení po kočkách a házení jedu na zahradu. Poslední případ policie stále vyšetřuje. Je těžké si představit, jak se cítím. Odpolene přijela Eva Havlíčková s rodinou, přivezli kočičkám nadílku a nestačily jim ruce na hlazení. Srdečně děkujeme za pomoc i virtuálku Zrzína. Pajdavý kocourek, co jsme nejdřív mysleli, že je kočička, dostal jméno Orfeus.

17.12.2016

Pěkný večer a vše nej Danielům...Okolo půl jedné  nás navštívila sl.Smutná s bratrem. Přivezli hliník a kočenkám něco na zoubek. Moc děkujeme. Já jsem se zrovna chystala zaplout s čajem a Paralenem, té nevyležené chřipky se nemůžu zbavit. Nic moc jsme dnes nedělali, jen běžný úklid, rozdávání léků a pokračuji v praní, sušení a rovnání prádla. Střídání ochlazování a oteplování odnášejí i kočky virózami. Poslední dobou mi přijde všechno takové složitější, namáhavější. Kdyby aspoň bylo období klidu, ale pořád se někdo ozývá kvůli nalezencům, ale my už nemůžeme pomoci nikomu. Každý další ústupek nás zatíží, ale i to, že nemůžeme vyhovět, je také na psychiku nářez. Cítím takovou vnitřní nerovnováhu, neklid a cestu ven nevidím...

16.12.2016

Dobrý večer....Dopoledne jsme tady tak nějak poletovali a dělali, co je třeba. Pak nám vyvezli septik a od té chvíle peru. Je toho taková hromada, tak doufám, že to do vánoc stihnu. Odpoledne jsme jeli s " Lidunkou " na kliniku k ortopedovi. Lidunka je v uvozovkách proto, protože až dnes jsem zjistila, že jde o kocourka. Packa byla vyšetřena neurologicky a rentgenována. Zlomeného nemá nic, neurologicky to dopadlo také dobře, cit v ní částečně má. Je to prý nějaká traumatická záležitost, nějaký nerv tam porušený bude - obrna -  po pádu, nárazu, úhozu apod. - takže máme cvičit, masírovat a počkáme šest týdnů, pak se rozhodne. Vlastně něco podobného má Kryštůfek, ale ten neurologicky propadl, nemá v ní cit. Zrzínovi jsme koupila inzulín, v DM jsme se stavili pro další várku vaniček. Chceme mít do konce roku trochu klid aspoň od nákupů. Tedy aspoň od Štědrého dne do konce roku. Tak ráda bych sebou plácla a jen se dívala na pohádky. Do vlastních vánoc chci stihnout spoustu věcí, včetně návštěvy " naší " kočičí kavárny.

15.12.2016

Dobrý večer všem....Dopoledne jsme byli na kontrole s Lucou.Bohužel nachlazení sestoupilo na plíce, takže máme další léky a kontrola po třech týdnech.Přitom je čilá, hraje si, jen občas zakašle, a to je ono. Dělali jsme i test FeLV a FIV, ten je negativní. Na celkovém vyšetření byl Maxmilián. Krve má v normě, včetně ledvin i jater, srdíčko šlape. Nicméně 15 let je na kocoura dost. Málo jí, váží jen 3.60 kg. Dostali jsme nějaké pilule na rozjezení, tak budeme čekat, co to s ním udělá. Na očkování jsem chtěla vzít Ima Gine, ale někam se mi zrovna v tu chvíli schovala. Popadla jsem narychlo jedno kotě, ale to neprošlo. Mohlo se uhodit v přepravce, ale nosík krvácel, tak se neočkovalo. Pak jsme ještě rozváželi granule na lokality.a do DM pro objednávku. Všude je tolik lidí, že to je až nepříjemné. Atmosféra vůbec žádná, jen je všude chaos a fronty. Nejraději bych se probudila až po Novém roce.

14.12.2016

Hezký večer a vše nej Lýdiím...Tak...Dnes nám přišlo ze Zoohitu pět balíků. Od pí.V.Jaškové další tři balíky steliva + dva balíky s dietami od. Mudr. V.Kaplanové, moc, moc děkujeme. Manžel byl u lékařky, tak se stavil u pí.Andělky, ta kočenky také obdarovala, všem krásně děkujeme. Když už byl v Pardubkách, tak trošku vybílil oba Rossmannya v Globusu se stavil pro maso, které jim do toho  míchám. Je potřeba se připravit na zimu. Další krmivo máme objednané v DM. Já tomu nerozumím, ale oni dnes nemají žádné skladové zásoby.Jakmile toho člověk potřebuje víc, protože má jen koček trochu víc, tak už lamentují, že mají prázdný regál a že jim na to chodí kontroly, aby neměli mezery. Já jsem tedy taky prodavačka a my doplňovali imrvére. Už byla tma, když zvoní telefon - neznámé číslo. To už se pupínkuju. Nedalo mi to, a zvedla to. Mladý muž jezdí s pečivem a cestou našel zraněnou kočičku. Celou pracovní dobu jezdila s ním. Přivezl jí domů a tam ho s ní vypoklonkovali. Má zlomenou pacinku, jak dlouho nevíme. Copak bych ho mohla odmítnout? Hned zítra volám ortopedovi. je to asi roční bílomourka a dostala jméno Lýdia - Lidunka. Maxmilián už se osměluje čím dál víc, ale skoro nejí.  Paní při vyklízení bytu po zemřelém pánovi zjistila, že  je mu už 15 let.

13.12.2016

Pěkný večer a vše nej Luciím...Lucie má mnoho pranostik,např. Jaké jsou dny o svaté Lucii do Božího narození, takové jsou měsíce příštího roku (12 dní = 12 měsíců). ale víte, jak vlastně dopadla zbožná Lucie ? Hodně špatně....Konečně nám dorazila velká dodávka granulí za 4975.- Kč. Už bylo na čase. To jsem zvědavá, jak dlouho jim to vydrží. Přišel balík se dvěma velkými pytli steliva, faktura tam nebyla, takže zatím dárce neznámý. Nedávno jsme poptávali matraci, jednu nám dala P.Součková a druhá dnes přišla od.P.Stránského z Brna, další nám nabídla V.Kadlecová. Hodní lidé, děkujeme mockrát za vše.

12.12.2016

Dobrý večer a vše nej Simonám...Dnes se muselo jet alespoň pro jednu várku steliva, už jsme byli skoro na dně. Spotřeby všeho mě až chvílema děsí. Jde samozřejmě v první řadě o peníze na provoz, ale i o fyzické a psychické síly. Hlásí se mrazivé počasí, už dnes  večer se rozdávalo kuře s vývarem + do toho konzervy. Čím větší zima, tím více potřebují jíst. Venkovní voliérky už jsou bez koček. Fríduška, Micubiši, Chamaré jsou nastěhované v kočkáriu s vyvházkami na zahradu, Kryštůfek si zvykl v kotěslích a vybíhá si dvířky, jak chce. Dvířka objevil i Fráček. Dvířka jsou otevřená tam i ven od rána, navečer a přes noc mohou jen dovnitř, ven už ne. Až na dobu větrání, příp. sluníčka kočkám nepřetržitě topíme el.přímotopy. Kvůli travičům  jsme instalovali výkonná led osvětlení na čidla, jedno nám fa Ondřej Kotas PCsupport.cz s.r.o. přidali zcela zdarma. Mockrát děkujeme. Na instalaci další  monitorovací techniky se pracuje. Prozatím máme zapůjčenou profi fotopast, která reaguje na pohyb všemi směry a dá se neuvěřitelně nastavovat - úžasná hračička. Dovolit bychom si jí nemohli, cena odpovídá schopnostem přístroje. Velmi dobré je, že při pořízení snímků ani neblikne a hned mi to odešle. Tak to je pro dnešek tady vše a jdu na poslední, dnešní kolečko.

11.12.2016

Hezký večer a vše nej Danám....Ráno nám nešla práce od ruky. Asi to znáte - chaos, nic se nedaří, makáte a pořád není hotovo. Po desáté přijela Kristýnka Bártová s přítelem a malým Fandou. Přivezli kočičkám spousty dárků a dobrot.Bylo to nejen za ně, ale i za mamču Bártovou a známé. Já jsem dostala ouplně luxusní dárek z keramiky, ručně , s láskou dělaný, jedinečný originál, doufám, že takový mám nyní jen já. Za vše mnohokrát děkujeme. Co bych ráda zmínila - celoročně nás podporují různí lidé, stálí, občasní, nebo jen ojedinělí dárci. Ti, co mají kočičku ve virtuální adopci a přispívají na její živobytí a veterinární péči. Všichni ti, co se složí na nějakou operaci, která je akutně potřeba  Návštěvníci Kočičí kavárny. Všichni ti, co dali nějaké kočičce, kocourkovi, koťátku nový, krásný domov. Všichni ti, co vnímají potřeby opuštěných koček a snaží se všemožně pomoci. Všichni ti, co si uvědomují, že vše děláme jen za své prostředky + právě s jejich pomocí. Všichni ti, co vědí, že děláme 12 -  14 hodin denně, bez nároku na mzdu, dovolenou a že nám to nejde na důchod. I tato podpora pomáhá. O většině víme, někteří jsou anonymní. Vážíme si pomoci a druhu pomoci od  všech naprosto stejně. A nyní pár jmen - jsou i lidé, co vědí, že si sami na sebe jen tak čas prostě neuděláme, tak to udělají za nás.Včera nás Petra Součková poslala na koncert Carrerase, Simona Dřevíkovská mi darovala poukaz do svého kosmetického salonu, Žaneta Hurdálková nám zaplatila masáž v hezkém masážním salonu v Kutné Hoře, Pavla Knápková mě zavezla  a zaplatila hodinovou masáž celého těla, zatímco na mě čekala, štrikovala šálu, od.pí.Teplíkové, potažmo vedení lázní jsme dostali poukaz na relaxační odpoledne do Lázní Bohdaneč. Pan Roman Příhoda s kolegou nám postavili verandu jen za materiál, víme, že právě ta práce je nejdražší, Marcel Krajňák a p.Chudlařský nám vybetonovali grátis na to základy. Díky patří i dočaskářkám a pomocnicím - J.Dusilová, K.Červená, P.Součková, L.Ziaronová, R.Prouzová, J.Zavřelová, M.Mrázová, za všeobecnou obětavost kočkám dávám medaili pí.L.Jansíkové. ....Moc si vážím toho, jak skvělé lidi jsme potkali v našem kočičím světě. Díky, že jste s námi, ať už osobně, nebo virtuálně, máte můj obdiv. Díky, že vás opuštěné čičky mají.

Včera jsme přijali nečekaně a urychleně 12 letého kocourka.Hodný pán, co se o něj perfektně staral, po několika dnech v nemocnici zemřel. Byt v senior centru museli vyklidit vzdálení příbuzní během víkendu a žádné přímé příbuzné neměl.Kocourka si vzít nemohli a v domě pro seniory ho nikdo nechtěl. Není divu, lidi ve vyšším věku si už nechtějí na sebe vázat žádné zvířátko. Kocourek je velmi smutný a truchlí. Byli jen oni dva, i když ho máme doma, je to pro něj šok, je jich tu teď osm a občas nám sem i někdo vběhne. Hodně tu bývá i nevrlá, stará Kassandra. I tady to je chvílemi na palici. Potřebuje zvýšenou péči, nikde jinde se nesnese a my se jí snažíme vyhovět.

10.12.2016

Hezký večer a vše nej Juliím...Pořád bojujeme s nějakými neduhy a vždycky zabere víc, ten, komu je zrovna ten den líp. Sobota byla tak nějak v poklidu. Měli jsme dokonce moc milou návštěvu manželů Nemajerových, kteří nám dovezli pro kočičky čtyři boudičkové taburety , na které jsme rozhodili sítě, protože měly být v Kiku, ale nebyly. Přivezli i krmení, něco do aukce a dárky pro nás, mockrát děkujeme. Pak nám nějaké věci přivezl p.Příhoda a ještě předtím volala naše kolegyně Petra, že má lístky na Carrerase a pro zdravotní indispozici nemohou s maminkou jít, tak zda je nechceme, že by nám je darovala. No, nechte si ujít světovou hvězdu tenoru, samozřejmě, že jsme chtěli a jak rádi. To ovšem znamenalo sebou pořádně mrsknout, všechno udělat, připravit na noc, kdy se vrátíme, ještě se vykoupat, udělat něco s vlasama a hurá za kulturou. Nakonec to byl moc pěkný den a večer. Díky všem. Vrátili jsme se v deset a do půlnoci bylo co dělat. Do mě se ještě dala zimnice, tak jsem si udělala do hrnečku polévku, a zahrabala se do dek.

9.12.2016

Zdravím...víte, ono se to, co jsme dnes zase zažili, ani nedá nenapsat, i když se to ne vždy setká s pochopením......V naší obci je stálých 80 obyvatel. Chalupáři zde už pomalu nejsou.Ve všední dny vůbec ne. Aut, co tu projíždí je minimum. V obci se má jezdit padesátkou. Kdyby někdo nechtěl, dával pozor, tak na takové cestě nikoho nepřejede. Kdyby zpomalil, mohla přejít..kdyby...A přeci....byla ještě teplá. Ve dvanáct tam nebyla, po druhé ano...pevně doufám, že tyto příhody hodně lidí osloví a oni změní své chování a myšlení....pohřbili jsme jí - odpočívej v pokoji...nemohu jinak - karma je zdarma...

002.jpg 003.jpg

 

8.12.2016

Příjemný večer....Dnes nám přišly ze Zoohitu granule a konzervy Bozita. Další objednávku jsem dělala přímo u Royal Canin, ale to už tento týden nedorazí. Musí se platit předem a to pak trvá déle. Máme uzavřenou mikuášskou aukci, téměř vše zabalené a připravené k odeslání.Od pí.Čapkové kočičky dostaly vánoční nadílku, mockrát děkujeme. Včera se nám podařilo v Kiku koupit další dva kočičí domečky - taburety. Ještě nějaké dostaneme a už je budeme mít všude, kde je potřeba udělat výměna. V kotěslích je to jakž - takž, samozřejmě, že bez prskání se v tomto střídavém počasí absolutně nevyhneme. V kočkáriu je celkem klid, ledvináři berou samozřejmě léky, Joshua měl ve stolici krev, bere antibiotika, Adele je v karanténě, na lécích a dietě kvůli akutnímu průjmu. Začal chrčet Pipin, to bude problém jemu dávat léky a vůbec jen ta cesta na veterinu.Očička se zapálila malé Luce, snad to zvládnou jen kapičky. Ima - Gine je už v pořádku, je moc šikovná.

7.12.2016

Všem hezký večer...Nenapíšu nic víc, než, že ještě žijem....teď jsme doběhali u koček, chci napsat aspoň pár řádků a pak jdu nakrmit a píchnout Zrzínovi inzulín. U Děvčátka to nevypadá dobře, začla vystrkovat mimča z pelíšku, černé dodýchalo.Kočička se k nám dostala nastydlá, chrčící a vysoce březí. První kotě už v porodních cestách bylo mrtvé a teď tohle. Po všech zkušenostech víme, že je to lepší, teď, ( když už to musí být) než, když jsou kotíci třeba měsíční i více..krom toho kočička je vetchá, bezzubá, nejspíš  vyššího věku. Dle pana K. 8 - 10 let. Dostali jsme balík krásných věcí do aukcí od pí. I.M. mockrát děkujeme....manžel musel zajet pro krmení, už je zase vyjedeno, dosýpám poslední granule, stelivo ubývá šmahem. Granule jsou objednané, pro stelivo budeme muset co nevidět vyjet. Došly ledvinné diety, Zrzín má diabetických zatím zásobu, jen dokoupit inzulín. Ještě, že mají někteří marodi virtuální páníky, díky nim, mají vše, co potřebují. Bohužel stále nám volají lidé, co někde najdou opuštěná koťátka. Ač mě to deprimuje, nemůžeme nic přijmout. Jsem si vědoma, že to vypadá, s jakou lehkostí vše zvládáme, ale opak je pravdou.Večer chodíme spát s tím, jestli ráno vůbec vstanem.

6.12.2016

Krásný mikulášský večer všem....

5.12.2016

Hezký večer a vše nej, nej Jitkám...manžel se necítil ráno dobře, tak jsem ho hnala zpátky do pelechu. Odpoledne jsme ale už museli jet na nákup, něco málo v DM pro kočky, něco málo pro nás, k dcerce pro domácí štolu, na poštu s posledními dvěma balíčky atd. Ale...hlavní a radostné bylo dostat balík od manželů Horákových se třemi taburety pro kočky, které jsme tolik sháněli. Ještě dostaneme čtyři od Nemajerových. Kočeny si je okamžitě oblíbily, Je to moc šikovné, skladné, hezké a co hlavně, drží to tvar. Klasické boudičky kočky slehnou a je po účelu. Rozhodně to i líp vypadá. Horákovi, díky moc, moc....složili jsme i škrabadýlko, co jsme chlupáčkům koupili k vánocům. Ještě dostanou suprové pelíšky na zeď. Odeslala jsem objednávku na granule a konzervy Bozity. Mám hotové a vložené podklady ke Kočičímu přání za nás a za židovickou dočasku. Pardubická si to udělá sama. Mrzne tak, že jsme museli ukončit používání venkovních karantén a voliérku. Kryštůfek je v kotěslích, Frída v kočkáriu, Zrzín u nás ve verandě, toho ještě musíme nějak pořešit, protože do verandy jsou kočičí dvířka a koček se tam přijde ohřát povícero. Zrzín jíst nebude, dokud není sám. Zrzín je diabetik a musí mít převážně dietu. Zrzín je prostě svéhlavý.

4.12.2016

Hezký  večer a vše nej Barborkám, samozřejmě zvláště té naší. Ráno jsme si přivstali, abychom měli všecičko hotové. Chtěli jsme strávit s vnučkami adventní neděli a někam si vyjet. Mě už je o hodně lépe, manžel je na tom hůř, ale odkládat jsme to nechtěli. Pořád člověka něco bolí, nebo je unaven, že by spal ve stoje, to bychom se nedostali nikdy nikam. Cestou jsme uprostřed silnice viděli sraženou kočku.Zastavili jsme a já jsem šla středem silnice zpátky, nechtěla jsem, aby jí někdo rozjezdil. Jedno auto mě objelo do protisměru a další trpělivě čekal na blikačkách, než jí odnesu. Asi to číst nebude, ale bylo to v té chvíli moc milé. Děkuju....byl to kocourek, musel ho srazit někdo před námi, byl ještě teplý. Musel být na místě mrtvý, dostal to na hlavičku, jedno oko úplně vylítlé z hlavy, viselo jen na vlásku. Krvácel z tlamičky. Kdyby nebyl mrtvý, tak z výletu nebylo nic, protože bych jak šílená hledala veterinu. I tak to byl hrozný zážitek, hrozný pohled, hrozný vztek, hrozná bezmoc. Kdyby ho náhodou někdo hledal, což nepředpokládám, -  protože měl černo v uších, o toho ubožáčka se nikdo nestaral, -  tak to bylo v pravém pruhu těsně před Církvicí, směrem od Čáslavi.  Všem bezohledným řidičům přeju, aby se jim to nějakým obloukem vrátilo. Holky moje jsme vrátili rodičům a teď kmitáme o stošest.

3.12.2016

Příjemný večer...Dopoledne jsme se snažili být co nejdříve hotovi, ale ať děláme, co děláme, dřív, než v jedenáct hotovo není. Dnes jsme do toho čekali zájemce o koťátko. vzájemně se vybrali, oni Cookieho a Cookie je. Hodně zdraví a štěstí broučku, a za domov srdečně děkujeme.Ostatní čičky dostaly konzervy a granule. Pak jsme něco rychlého snědli a museli jsme na nákup.Kočkám jsme nakoupili v Déemku + v Kaufu a taky něco pro nás. Došly i prací prostředky a nakonec jsem zapomněla vzít vlhčené ubrousky a papírové utěrky. Mě už je trochu líp, za to manžel je dnes na tom zle. Je fakt, že únava materiálu je čím dál víc znát. Jenže jsme v rozjetém vlaku, ze kterého nejde jen tak vystoupit. Jak dál, to bude na příští rok předsevzetí č.1.

2.12.2016

Hezký večer a vše nej Blankám...Ráno nám bylo už oběma jasné, že je zle, takže máme oba antibiotikum. co ale s tím, když se nemůžeme vyležet. Spát jsem šla ve tři, pilovala jsem Kočičí přání. Prakticky není možné si odpočinout. Dnes se jelo na veterinu pro objednané diety a vyzáblince Ima Gine pro Recoverky. Potřebovali jsme uklidit jak kočkárium, tak kotěsle. Je to pořád dokola. Večer je to ok, a ráno na mrtvici. Krom toho zítra zase musíme jet nakoupit kočkám potravu, mizí to před očima...jsou i potřeba objednat granule.

1.12.2016

Příjemný večer a vše nej Ivám...Dnes bych chtěla vyzvednout to, co mi dlouholetá práce a péče o opuštěné kočičky přinesla. Dodnes se nám hlásí lidi, kteří si u nás adoptovali kočičku, když ještě nebyl Facebook. Jsou mezi nimi i tací, kteří dodnes pošlou na vánoce pozdrav a kočičkám dárek. Ovšem s nástupem FB jsme se dostali více do podvědomí a mohu s uspokojením napsat, že jsme získali mnoho upřímných přátel. Nepoznali jsme všechny osobně, některé známe jen virtuálně, ale jsou to lidi, kteří se umí semknout a , když je potřeba pomoci. Jsou tam i přátelství, kdy jsme od sebe hodně daleko, ale  máme se velmi rádi. Víme o sobě, můžeme se na sebe kdykoliv obrátit.  Chodit na kafe a klevetit nemůžeme, ale na to stejně nikdo z nás nemá čas a priority máme úplně někde jinde. Vždy mě dojme, že kdykoliv něco potřebuji, nebo o něco poprosím, vždy je odezva. Včera jsem dávala prosbu na super taburety - kukaně, co mají mít v Kiku a od rána se lidi snaží je sehnat. Dokonce jedni už ráno vyjeli shánět. Pak volala další paní, že také našla a má je pro nás.Další ještě hledají... Sami jsme koupili dva a řeknu vám, je to super. Normální kukaně kočka slehne, ale tady to nejde a ještě další může spinkat na něm. Moc se těším, až je všude vyměním za tyto. Nejenže je to hezčí, ale i praktičtější. Děkuji za všechny hodné lidi, co mi kočky poslaly do života. Všem těm lidem děkuji, že jsem je mohla poznat, všem těm lidem děkuji za přízeň a pomoc.

...a aby svět nebyl jen růžový, kočičí život mi poslal do cesty i pokrytce, štváče, prostě lidi zapšklé, falešné a zlé. Na ty mám jen jedno slovo " karma ". Tak a dost filosofování... jdu poskládat prádlo, pak na kočičí hajzlíky a poté  píchnout inzulín Zrzínovi. Hezký zbytek večera...