Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků prosinec 2015

28. 12. 2015

31.12.2015

Příjemný silvestrovský večer....Tak a je tady poslední letošní příspěvek. Máme vše hotové, uklizené, teď budeme rozdávat masíčko ve vývaru. Co jde máme zavřené doma, venkovky si mají kam zalézt, snad tu silvestrovskou hrůzu přežijí ve zdraví. Jak to vypukne, tak manžel je u koček v kočkáriu, já v kotěslích a to, dokud to nepřestane.Je to tak podlá a hloupá zábava. Kdyby si lidi raději místo petard a omšelých, nic neříkajících sms dali předsevzetí, že budou lepšími lidmi, přineslo by to aspoň užitek.Tohle je jen primitivní zábava hlupáků a jen fráze, které málokdo myslí vážně. Každý hlásá dobro, ale držet se toho umí jen pár vyvolených. Včera jsme zajeli do Jeníkova nakrmit Johanku a ještě tam chodí další kočičky. Nechali jsme tam tři kila granulí a vývar s masem. Večer jsme měli příjem kočičky, která se objevila cca měsíc zpátky v jedné chatové kolonii. Je to dospělá kočka, myslím tak asi čtyřletá, dlouhosrstá. Je samý dred, něco už vyčesala nálezkyně a já pokračuji. Má velké bříško, po novém roce bude na sono, jestli není březí. Dostala jméno Inez. Laura už dělá pomalé, vrávoravé krůčky. Anet dostala záchůdek, kdyby náhodou....ale zatím asi necítí, kdy to z ní jde. Asi se už tohle nespraví. V rámci posledního dne v roce bychom chtěli všem moc poděkovat. Všem pravidelným i občasným dárcům, všem virtuálním páníkům, všem pomocníkům, všem hodným lidem, co nejsou lhostejní k utrpení zvířat a pomáhají jak můžou, všem ostatním depozitům, či útulkům za jejich obětavou činnost, všem tolerantním a přejícím lidem, kteří nestěžují útulkům už tak jejich složitou práci, všem, kteří pracují na různých akcích a aukcích  pro útulky, všem organizátorům  a pomocníkům Kočičího přání. Většina lidí z depozit pracuje ve svém volném čase, bez nároku na mzdu 365 dní v roce. Děláme to dobrovolně, protože chceme mnohé změnit. Neznáme dovolenou a nepočítá se nám to do důchodu, ač pracujeme cca 10 hodin denně. Děkujeme všem, co si to uvědomují, naši práci ctí a podporují nás. V neposlední řadě děkuji své rodině za trochu té tolerance a pochopení. Děkujeme všem lidem dobré vůle a právě těm všem přejeme úspěšný rok 2016. Díky, díky, díky...

30.12.2015

Příjemné odpoledne a vše nej Davidům...Konečně jsem skončila s úklidem v kotěslích, uff, byla to práce na dvě hodiny. Pipetu proti parazitům 3 v 1 dostali - Norris, Tosca, Paris, Storm, Esmeralda, Kassandra, Isabelle, Nino, Helenka, Hanuš, Jasmína, Tiski, Anička, Boris, Matyáš, Danulka, Robinsonka. Léčíme, ať už oči, uši, zažívání, ledviny nebo virózy, Metůdka, Hanýska, Nina, Báru, Anetu, Lauru, Emaus, Norrise, Borise, Robinsonku, Pipa, Lucíka, Matyáše, Serafínu, Stefanii, Patricii, Karlítku. V Kočičím přání máme obdarované všechny kočičky, ještě jich pár nemá nic v misce. Třeba se ještě někdo přidá. Mistička jde plnit i opakovaně.Tento projekt je pro nás přínosem a velice dobře s tím hospodaříme. Je to úleva od starostí, co dřív koupit, na pár měsíců. Od srdce děkujeme všem dárcům, i organizátorům akce. Do nového domova odjela mourinka Annie, hodně štěstí kočičko.Bohužel máme i smutnou zprávu. V jedné z našich mimořádných dočasek zemřela na vrozenou nefunkčnost jater Eloisse a na náhlý zápal plic Eowyn. Je nám to líto, ale někdy nám není souzeno nad nemocí vyhrát.

29.12.2015

Příjemný večer a vše nej Juditám...Dnes jsme měli velký úklid. Manžel jezdil po doktorech a já tady řádila.Škrabadla odchlupit, vyluxovat, stáhnout špinavé pelíšky a deky, vydrbat záchůdky, misky, čistá voda, doplnění granulí, uklidit voliérku Taminky. Tamu a Tiski jsem venčila na zahradě. Kotěsle budu gruntovat zítra. Rozdala jsem deset tvarohů, mlíčko a vaničky. Cestou domů manžel nakoupil proviant z misek z Kočičího přání - krmení v Rossmanu a stelivo. Tři balíky konzerv Felix jsme pro kočičky dostali od pí.I.Burešové,  mocinky děkujeme. Léčené Stefanie, Patricie, Karlita na léčbu dobře reagují. Pipin bere také léky, Lucík dietu a léky na ledviny, Serafína bere probiotika. Očička zarudla Metůdkovi, kapu kapičky. Na kontrolu k MVDr. Beránkovi jsme objednaní na Nový rok s Bárou, Ninem a Hanušem.

28.12.2015

Hezký večer a vše nej Bohunkám....Nikomu to neříkejte, dnes se nám nechtělo do úklidu, tak jen tak halabala...ale ! dali jsme si špenát a zítra budeme jak Pepek námořník, ne jako ty lemry dneska, který všechno bolí....Onemocněla bábuška Serafína průjmem, takže dostává Probicol H a černý uhlí. Pipin začal blinkat, jakoby vánoční přejedení, ale nepustíme to ze zřetele, má také probiotika, no, uvidíme zítra. Tímto udržujeme i stolici bobky trousící Taminku. Řídká stolice je fakt nežádoucí. Pipetu mezi lopatky 3 v 1 dostali Jiljí, Martík, Anetka, Emaus a Laura. Jistě si pamatujete, že Lauri má mnohočetnou frakturu pánve a třikrát hurá - už si dojde sama na záchůdek. Emaus, to stejné zranění, už také chodí. Sice opatrně, ale chodí. Nicméně všechny takto postižené - Tama, Laura, Emaus, Aneta podstupují denní masáže a cvičení. Přidala jsem kočičky do Kočičího přání, tak uvidíme, jestli je hodné tety zviditelní. Je to tak úžasný projekt, že z něj nepřestávám padat na zadek. Pomůže to tolika kočičkám, díky, díky, díky...

27.12.2015

Dobrý večer a vše nej Žanetám a Melániím...tak máme po svátcích.Jsem ráda, že je to za námi. Neznamenají pro nás žádný odpočinek, naopak přidají stres a kouzlo vánoc jako takové je nenávratně pryč. Kdo pamatuje ty natěšené, provoněné a pamatuje na rozzářené oči dětí mi musí dát za pravdu. A jak bylo u nás? Všechny kočičky na Štědrý večer dostaly pečené kuře. Pekla jsem to pro ten počet nadvakrát. Nadšení bylo obrovské, moc jim chutnalo. Na Boží hod měly ryby, na Štěpána byl jídelníček rozšířen o různé pochutinky a pamlsky. Na 1.svátek se tu stavili manželé Horákovi a dovezli kočičkám nadílku, mockrát děkujeme....Omarodila nám Karlíta, tak jsem jí museli odchytit a dát do kotěslí, kde je teplíčko, i když venku bylo dosud teplo. Přes svátky pálilo sluníčko a bylo až 14 stupňů. Karlítka je plašanka,  musí dostat denně léky a to by se zcela jistě venku nepodařilo. Zrovna tak bychom potřebovali odchytit Zaru, ale to bude ještě tvrdší oříšek. Dnes jsme jeli pro pečivo a stavili jsme se v Déemku a nakoupili pro smečku vaničky a kapsičky. Kočičí přání je nádherně rozjeté, máme radost. Je to pro nás obrovská pomoc a když se zadaří, dárky si rozdělíme i na pár měsíců. Znova děkujeme všem dárcům i tvůrcům této úžasné akce.

 

vanocni-prani-2.jpg

23.12.2015

Hezký večer a vše nej Vlastám...Salát je hotov, to je hlavní...kuřata jsem vyndala z mrazáku, zítra je smečce upeču a nejspíš udělám pro nás i řízky...všichni kočičáci jsou relativně v pořádku, dle svých možností a neduhů.Radost mi dělá Kočičí přání, na dárek ještě čekají Jiljí a Helenka.Přejeme všem krásné, klidné vánoce. My se opět ozveme po svátcích.

22.12.2015

Dobrý podvečer a vše nej Šimonům...Od rána uklízíme, abychom si o svátcích mohli trochu orazit a navštívit děti a vnučky. Nicméně, každý ví, že starost o kočičky se nedá odsunout a ošidit ani jediný den. Odpoledne jsem " venčila " Tiski a Tamu. Tama už je kastrovaná, ale Tiski se mrouská. Hledá místo, kudy zdrhnout za pořádným kocourem, který u nás není. Jsou to prý eunuchové k nepotřebě. Co si to ta postižená mourina dovoluje. Po novém roce půjde na kastraci zároveň s Aničkou. Laura, kočička s mnohočetnou frakturou pánve se už opatrně staví na nožky a používá záchůdek. Ona i Emaus mají šanci na plnohodnotný život, s Anetkou to bude horší. Sice chodí, ale sama se nevyčůrá a bobky ztrácí nekontrolovatelně. Už to vypadá na trvalý stav, nicméně stále podáváme neurologické léky. Anežka von Kolín se už neschovává, i na jídlo chodí s ostatními. Eliška se naučila používat kočičí dvířka a  vyčuhuje z voliéry, asi by ráda ven. Metůdkovi léčba zabrala, očičko je v pořádku, ale atb. musí dobrat. Konečně přišel druhý balík, co kočičkám objednala L.Jansíková a ještě jeden od neznámého dárce. Mockrát děkujeme.

21.12.2015

Příjemný pozdní večer a vše nej Natáliím...Dopoledne jsme jeli na kastrace se Stormem, Marťou a Jiljíkem.Všichni už jsou jakoby se bývalo nic nedělo.Nakoupili jsme pipety na odčervení a odblešení v jednom, dále Vitaderm na srst pro Barunku, vitamíny a léky.Odpoledne jsme měli spoustu zařizování, všude blázní spousty lidí s nákupy, bylo to vysilující. Před chvílí  poslední čištění záchůdků a krmení, včetně rozdání diet a léků. Už to balím, potřebuji se vyspat jako sůl. Dobrou noc všem...

20.12.2015

Hezký večer a vše nej Dagmarám...dnes mám po náladě a ani nevím, jak začít příspěvek.Tak jen, že u nás je vše ok, chlupáči svědomitě dostávají, co potřebují, léky, mastičky, kapičky, vitamínky, je uklizeno, nemohoucí holky mají čisto a sucho. Měněno několikrát denně. a proč jsem se tak vytočila? Narazila jsem na osud kotěte, nad kterým dle mě předčasně zlomili hůl, když ho našli, tak ho veta utratil. Měli jsme tu horší případy a zkusit se to vyplatí.Vemte si Tiski, Matyáše, Bianku, Bonifácka a další. Chce to jen chtít a hodně do toho dát. Nejenom peněz, ale i péče. Nemohu takové věci číst.Kdyby mi to nevyskočilo na mé hlavní stránce na FB, tak to nevím, nevyhledávám, co se kde děje. Pak dotaz od jedné paní, co je s jedním slepým kocourkem, v jednom areálu v Čáslavi.....no, nevím..pomoc jsem nabídla, ale představa je rovnou domov. Nicméně, nedalo mi to a jeli jsme tam. Prošli jsme to celé, až jsme našli misky. Přestože jsem slyšela tenké mňouknutí, kotíka jsme nenašli. Vysypala jsem mu tam celou Bozitu a šli jsme dál hledat - bezvýsledně.Vrátili jsme se k miskám a bylo ujedeno.Znova hledám, čičikuji a slyším znova tenký mňouk. Co mě ale dostalo, že pod rampou je odkrytá hlubší šachta, do které by spadl člověk, natož slepý kocour. Přitom žádný zákaz, upozornění, nic, nic....Musím s tím hned zítra něco udělat. Pak se mi nedivte, že jsem fakt vytočená a dochází mi psychické síly  pohybovat se  oblasti záchrany opuštěných koček. To, na co pořád narážím, už je nad mé možnosti to pobírat a žít s tím dál.

19.12.2015

Hezký podvečer a vše nej Esterkám...v kočkáriu dostali čisté, kočičkové záchůdky, a ty jeté se hned u studny umyly - jen si už člověk musí donést ven teplou vodu. Venkovní misky na granule jsou také vyměněné, na měkkou stravu se samozřejmě myjí každý den. Za domem i před domem jsou doplněné granule, aby si všichni pocestní kočičáci mohli nacpat bříško.V kočkáriu byl ráno zas takový binec, jednoho občas málem trefí šlak. A už se hromadí další prádlo, Někdo vždycky počůrá molitanový domeček.Na čas ho tam nebudeme dávat. Před chvilkou jsem pustila Emaus a Anetku projít po kotěslích, zatímco Laura má stále přísný klidový režim. Pozoruji u ní malinké posuny k lepšímu.Snaží se dostat na záchůdek, začala jíst a má zájem o své okolí. Moc má ráda mazlení, drbání a hlazení. Kassandra dobírá léky, stolice se upravila, i lépe jí. Několik kočiček je v léčbě s běžnými neduhy, většinou zánět horních cest dýchacích, nebo dietní chyba - průjem. Nic, co by jsme hravě nezvládli. Jen Lucík bere léky na ledviny. Za včerejší ledvinové diety od pí.Sekáčové jsem moc ráda. Kdo má ledvináře ví, jak je to drahé.

18.12.2015

Příjemný večer všem.....Taky u vás tak hnusně prší? Je to nepříjemné, ztěžuje a znepříjemňuje to práci, kočeny jsou nevrlé, znuděné.Právě dostaly baštu, tak snad venkovky zalezou do domečků, nebo na mlat.Všude mají udělané a vystlané suché bydlení a ony se tu krčí, jako, když nemají kam zalézt. Byli jsme nakoupit a v Kaufu jsou Gourmetky za desetikačku, tak jsme jich vzali tři krabice - 72 ks - , ale asi jsem jich měla vzít víc. Mají je rády, no, tak jim je dopřejem. Dnes se mi při masírování podařilo na chvilku udržet Lauru na nožkách, určitě to půjde. Snad to nedopadne jako s Alexem. Mám z toho ještě dnes noční můru. Dnes jsme dostali balík ledvinových diet od pí .A. Sekáčové, jsme za ně moc vděční a velice děkujeme. V současné době je potřebujeme hlavně pro Lucíka a také preventivně pro Kassandru. Kočičí přání jede jako nikdy a je povoleno navýšit počet koček. Je to báječné, vy jste báječní, děkujeme....

17.12.2015

Dobrý večer a vše nej Danielům....Nejdříve bych chtěla od srdce poděkovat všem dárcům v Kočičím přání, jste úžasní. Doplnili jsme další kočičky do povoleného počtu. Počasí je mizerné, větrné, lezavé..všichni kožíšci se drží doma, nebo jsou zachumlané v boudičkách.Tady je běžný den, nic nového.Emaus má dnes volno po kotěslích, zlomená pánev a křížová kost se v klidu hojí a pomaličku chodí. Anetka sice chodí, ale stále přetrvává problém s vyprazdňováním.Vlhčené ubrousky a podkladové pleny jsou v kurzu.Laura jen leží, mnohočetná fraktura pánve jí nedovolí vstát.Musím jí převracet a procvičovat.Je trpělivá.Dostali jsme balík od pí.L.Jansíkové, balík plný samých dobrůtek.Mockrát děkujeme za vánoční dárek.Přidám zprávičku od kočiček z pily v G.J.Johanka je v pořádku, pravidelně chodí na jídlo.Filípek se stále doléčuje u hodné paní Ziaronové, které Lída vozí proviant.Děkujeme. Na všechny ostatní lokality, které jsme prokastrovali je pravidelně vozeno krmení.

16.12.2015

Příjemný večer všem lidem dobré vůle....Právě jsme dokoupali Emaus a Anetku. Pomalu si na tuto lazebnickou proceduru zvykají.A nejen na to, ale i na masáže a cvičení, ke kterému přibyla nedávno Laura.Když si to tak promítnu, tak tu máme pořádný lazaret, nebo invalidovnu, jak chcete.Dnes jsme zažili šok, třínohá mediální hvězda Tiski, zdolala plot a asi šla rozdávat autogramy. Nedávno nám tohle předvedla Tama s otokem míchy a dnes Tiski. Ač nejsem zastáncem rolniček, tak  tyto dvě je mají z ryze nutných důvodů.A dnes to byla právě rolnička, podle které jsme jí na cestě našli.Takže od teď budeme pást postižené micky dvě.Samozřejmě to zdržuje, oči musí mít pasáček, nebo pasáčková jak na šťopkách a raději u toho nic jiného nedělat.Dostali jsme balík od Ver.Němcové a mockrát děkujeme.Kočičí přání je krásně rozjeté, díky Bohu za tolik hodných lidí.Tak nějak to pomůže v danou chvíli odlehčit vážnou situaci v Evropě. Ráno jsme zpracovávala zadávala další kočičky, některé z nich už jsou přidané.Prosíme všechny dárce, aby zadávali u platby správné variabilní symboly a pokud to jde i jméno obdarované čičky.Děkujeme....

15.12.2015

Příjemný  večer a vše nej Radanám....Konečně jsem dnes zvítězila nad hromadou pelechů, dek a molitanových domečků.Nehodlala jsem skončit dřív, než bude hotovo.Bohužel takový jeden domek, deka a víc pračka nevyždíme.Suším to tady v obýváku u krbu, je to tu jako v nějakém doupěti.Dnes jsem nestačila pod Anetkou měnit pleny.Pořád načůráno, nakadíno, ona upatlaná.Musím vzít kýbl,do něj teplou vodu, na sebe skafandr a jít jí dolní polovinu vykoupat. Přitom vezmu i Emaus, s tou je to v bleděmodrém.Laura, s mnohočetnou frakturou pánve je zlatíčko, trpělivá, vděčná.Dnes si dala mlíčko, trošku kasičky a cvičíme nožičky.S tělíčkem hýbat nejde, to je ještě příliš brzy, přeci je to bolí, bolí.Balík přišel od Michala Bajera, mocinky děkujeme.Manžel cestou od doktora nakoupil stelivo, ještě potřebujeme aspoň dvě takové várky, abychom vyšli do konce roku.Jistě jste si všimli, že je spuštěné Kočičí přání, děkujeme za účast.Večer budu pracovat na další dvacítce kočiček.Chtěla bych vás všechny obejmout......

14.12.2015

Pohodové odpoledne a vše nej Lýdiím...Dopoledne po nezbytných povinnostech jsme jeli se sraženou kočičkou, která dostala jméno Laura na kliniku.Laura se nepostaví, nohy se jí hnedka rozjedou a zůstane tak.Možná jsem to psala včera, potvrdilo se mnohočetná fraktura pánve  a v jednom místě utlačované  nervy otokem. Páteř je v pořádku.Má extrémě plná střeva, i  rektální trubici.Máme absolutní klidový režim, analgetika , projímadlo a něco na chuť k jídlu. Laura čůrá pod sebe, akutně jí potřebuji vyprázdnit, musí se vykadit. Možná proto ta nechuť k jídlu.Dostává Calopetku.Je klidná, milá, vše podstupuje s vděčností. Dostali jsme balík od Katky Šumberové a Hedviky Vedralové, moc a moc děkujeme.Velice si každého daru považujeme.

13.12.2015

Dobrý večer a vše nej Luciím....Je neděle, tak jsme dělali pravý opak, generální kočičí úklid.Dalo nám to na celé dopoledne, co jsem stihla bylo, kuře do trouby a další do velkého hrnce pro kočičky.Před jednou přijela první milá návštěva - syn a maminka Šímovi. Mají od nás hendikepovaného Tiziana a od Rity Sadílkové poloslepou Matyldu.Je to úžasná rodina. Kočičky dostali spoooustu dárků, moc, moc děkujeme. Ve dvě přijela naše věrná pomocnice Petra Součková, která našla autem sraženou kočičku a nechala jí ošetřit, dva dny byla na infuzích. Dle rtg má vícekrát přeraženou pánev. Kočička se našla ve čtvrtek v Pardubicích u kostelíčka, u krajnice. Lidi jezdili, je tam přechod i chodili a NIKDO jí nepomohl. Kočička se nemohla hnout, jen kmitala hlavičkou, jak se bála projíždějících aut. Sama si nebyla schopná pomoci. Petra jela okolo, všimla si jí, jakmile to bylo možné, otočila auto, sebrala jí a okamžitě jela na veterinu. Kočička byla v obrovském šoku. Všichni, co okolo jeli, nebo šli, můžou být na sebe pyšní. Každý jí jen obešel a šel dál. Kočička je nyní u nás, vůbec se nezvedne, čůrá pod sebe, nejí, nekadí. Zítra s ní jedem na kliniku.Kočička dostala korunky  na vyšetření a my čaje, kávu a drobnosti do aukce. Pak se na kočičky přijeli podívat z H.K. Štiřínovi, kteří četli v MF o Tiski a chtěli jí poznat. Děkujeme za návštěvu.

001.jpg 013.jpg
Děkujeme Šímovým heart Sražená kočičkakiss

12.12.2015

Hezký pozdní večer a vše nej Simonám....Celé dopoledne jsme běhali okolo kočiček.Omarodila Kassandra, Stefanie, Patricie a Storm.Všichni už jsou v léčení.V poledne jsme se vydali s vnučkami na výlet do Vánočního dvora.Bylo to úžasné.Přijeli jsme před osmou, rychle zatopit a hurá na smečku.Nakrmit venku, doma, v kotěsích, v kočkáriu i za humny.Rozdat léky, vyčůrat Anetku a Taminku, poklidit a udělat rychlou večeři.Dalo nám to práci až doted.Zdaleka nekončíme, doma je také co dělat. Ač se to nezdá, byl to příjemně vysilující den.

11.12.2015

Příjemný večer a vše nej Danám....Kočičky von Kolín jsou už zabydlené, se všemi ostatními jsou v pohodě.Dnes jsem je odčervila a odblešila. Chystám se na to i doma a budu pokračovat v kotěslích a kočkáriu. Emaus už chodí i když nejistě.Nechápu její problém s hygienou, denně jí musím otírat vlhčenými ubrousky a mazat.Chovala jsem Matyáška, je to pořádný cvalík.Jako dospělý se sem dostal s váhou odrostlého kotěte.Boris z Chvaletic, má už krásnou srst a dost také nabral.Anička od tamtéž je drobnější, ale  s podobou orientální kočky. Anetka má konečně prázdná střeva zažívání  a kakání se upravilo do pěkných bobků. Dřív to měla jak olověné kuličky. Dnes jsem dělala všem rybu, zvláště venkovky baštily jak o závod. Opět jsem se pustila do praní koberečků, ještě tam mám haldu boudiček a pelechů. Suším doma, přes noc mrzne.Odešla mi baterie ve foťáku a u druhého nemůžu najít kabel na stahování fotek.Blbnu, včera jsem např.jela do města v elasťákách naruby.

10.12.2015

Všem hezký večer a vše nej Juliím....Ráno jsme udělali kočičky a jeli k doktorům pro léky. Pak jsme se stavili v dočasce v Pardubicích a Katce do dočasky v Židovicích jsme předali pro kočičky škrabadlo.V drogerii DM jsme nakoupili vaničky, konzervy a mlíčka. Cestou jsme i předávali věci z aukce. Dokoupili jsme také pár dárků pro vnučky. Cestou domů jsme se na skok byli podívat v dočasce v Třebosicích, kde máme čtyři kotíky. Vrátili jsme se okolo čtvrté a hned bylo potřeba uklidit záchůdky a nakrmit. Aspoň, že nikdo vážně nemarodí.U koček topíme elektrikou a za tento rok nemáme žádný nedoplatek, jupí. Genesis dobírá léky a už je v pořádku, mňoukání jí jde dobře.Za oknem nás už netrpělivě očekávala Esmeralda a u dveří Violka.Teď obě chrní na gauči. Norris má absces zahojený, jen je třeba, aby mu oholené místečko zarostlo. Venkovky se okolo nás seběhly a čekaly, co dostanou dobrého.Většinou jsou pěkně macaté. Zvláště Lojzík, Nancy, Cecile, Stefanie a Patricie. Teď udělat něco k jídlu pro nás, naše pravidelná životospráva pokulhává.

9.12.2015

Dobrý večer i předvánoční čas...Prožili jsme úplně standartní, běžný den, bez jakéhokoliv výjezdu, zato zítra si to vynahradíme.Jen jsme poklidili a dělali věci každodenní, jako kapání, nebo mastičkování očí, léky multivit Emaus, Anetce a Tamince.Dvě naposled jmenované je potřeba 3x denně vyčůrat, Anetku i vyprázdnit a i s Emaus namazat řitní otvor. Zrzek Boris už má ouško skoro zdravé, ten zánět měl opravdu hrozný a moc bolestivý. Tiski denně chodí ven, nedá si to upřít, ale pokud prší, nebo je velká zima, tak jí nepouštíme.Na druhou stranu jí pohyb prospívá.Báře se operované oko lepší ze dne na den, kapeme pořád troje kapičky.Dokonce i slušně přibrala, česání a vitamíny udělaly ze srstí divy. Koťata po očkování jsou ok.Dnes jsem se věnovala převážně administrativě, skládala se fotka vánočního přání pro vás a dobalují se ještě balíčky opozdilcům.Stále nám chybí odezva od Veroniky Moravanské a Petry Koukolíkové, vůbec mi není příjemné, že musím pořád upomínat.Myslím, že už to je naposled.

8.12.2015

Hezký večer a vše nej Květám....Dnes jsme trošku zvolnili, dogruntovali se kotěsle a jelo se  na nákup.Přes půlnoc jsem dělala na kočičím přání, tak jsem dost nevyspalá...ještě, že víc, jak polovinu mi vložila administrátorka Míša Mrázová. Moc děkuji. Do nového domova, nedaleko od nás, odjela malá Valois. Bude jen doma, což jsem ráda a po novém roce pošupajdí na kastraci.Měj se se hezky a hlavně pevné zdraví, Valinko. Dnes nemám žádné nápady, co bych psala, takže se rozloučím.

7.12.2015

Příjemný podvečer všem...Ráno jsme nakrmili, vyčistili záchůdky a jeli na veterinu.Matoušek a Metůdek byli na přeočkování. Stavili jsme se v Domově důchodců u bábinky, které jsme se postarali o kočičky, když už nemohla býti doma. Je jí 95 roků. Není to naše babička, ale máme jí moc rádi.Koupili jsme si i kalendář, kde se senioři fotili v dobových kostýmech a s veterány. Po návratu nám pošťáci přivezli balík od pí.V.Pátkové s textiliemi, mockrát děkujeme.Pak jsme se pustili do gruntování - očistit škrabadla, umýt záchůdky a misky, vyluxovat, zamést voliéru, doma vyprat záclony, taky vyluxovat, vytřít a taky dvě várky prádla kočičího. Přeci jen máme doma trvale osm chlupáčků, tak je o nepořádek postaráno.Už se stmívá, tak nakrmíme venkovky.Tiski ještě běhá po zahradě, ale už půjde do svého.Taminka měla taky vycházku, ale ta se musí hlídat, aby nezdrhla.Bohužel i takto postižená kočička zvládne přelézt plot. Vycházku měl i Lucík, bez zadních nožiček - má jen pahýly. Anetka a Nino jsou puštění v kotěslích, na noc je zavírám.Zvláště s Anet to jinak nejde.S Kassandrou se chystáme na ledvinové testy, bude starší, než jsme si původně mysleli. Už od pohledu je to taková vetchá stařenka. Z líté saně je už mazlivka.

6.12.2015

Příjemný večer a vše nej Mikulášům a Nikolasům, náš dostane nějakou delikatesku.Dnes tady strašně fičelo, nejen venkovky dostali kuřecí masový vývar na zahřátí bříšek. Nino je dnes poprvé vypuštěný v kotěslích, venku dnes nebyli. Báře se oko po operaci hojí, krásně se jí zlepšila srst, byla jak drátěnka.Hanušovi byly vysazeny léky a je znova nemocný, znova oko, celé zatažené.S Anetkou je hodně práce, pořád jen vyprazdňuju, ať to, nebo TO. Emaus je líp, ale ten binec, co udělá při zahrabávání záchůdků bývá  nekonečný.Nejmíň dvakrát denně jí to musím celé uklidit.Nejenom, že stelivo lítá na všechny strany, ale má to i ve vodě i granulkách. Holky von Kolín už bivakují v kočkáriu, přeci je tam oproti voliéře teplo. Dnes jsem netrpělivě čekala návštěvu, která je ohlášená na příští neděli. Pozdě odpoledne jsme oběhli všechny chlupáče, nakrmili teplým a jeli na Adventní koncert na nedaleký zámek.Po návratu jak jinak , rychlá večeře a posloužit smečkám. Doteď nejsme hotovi.

5.12.2015

Příjemný večer a vše nej Jitkám.....Ráno jsme kmitali, abychom se mohli věnovat domluvené návštěvě, která přijela až z Neratovic.Nebyli u nás poprvé. Dovezli nám spousty, spousty různých darů, od krmení, dek, drogerie, škrabadla až po věci do aukcí.Mockrát děkujeme a už se těšíme na letní návštěvu.Jsou to velice příjemní, hodní lidé. Za včerejší dar mocinky děkujeme i pí.Sieglové.Jinak je celkem klid, to myslím v tom, že nikdo vážně nemarodí.Anetka bere obden prášek pro snadnější vyčůrání, i střeva má už konečně prázdná.Baští jen granule a pije vodu.Nic jiného nechce.Robinsonce mastička zabrala, ale není možné to vyléčit úplně, má v háji autoimunitní systém. Hlavně, že jí chutná a je to znát. Prášky, co dostala ve středu Genesis, zdá se zabírají. Budu moc ráda, pokud nebudeme muset na tu sondu. Nino už se sám v karanténě nudí, krásně baští, tak ho hodlám pustit do kolektivu. Z Kassandry je sice svéhlavý, ale mazlík.Koťátka nám rostou jako z vody, škoda, že je nikdo nechce.Umísťování stagnuje. Kdo nám ještě neposlal adresy kvůli aukci, tak o ně prosím, ať to do vánoc máte.Děkuji.

003.jpg 005.jpg
Děkujeme m.Horákovým...heart  

4.12.2015

Všem hezký večera vše nej, nej, nej Barborkám....Dnes nemám žádné novinky z depozita, nic vyjímečného se nedělo.Akorát to, a to jsem byla velice překvapená, že Anetka měla v záchůdku načůráno.Nějak si to doteď neumím srovnat v hlavě.Sice bere Neuromultivit a ob den prášek na uvolnění svalstva, což pomáhá k močení, ale stejně mi to přijde nemožné.Nicméně, v záchůdku to bylo, uvidíme, jak dál.Co je dál neuvěřitelné, že Nino, takový drobek, během chvilky zbaští desetidekovou dietu gastrointestinal.Báře stále musím několikrát denně kapat kapky, Ninovi  a Hanušovi oční mastičku.Kočička Valois, pokousaná krysou je už zhojená.Včera přijaté kočičky z Kolína, jak je to s nimi? Eliška už prošmejdila kočkárium, Anežka je bojácnější, ještě se drží ve voliéře, v kukani na škrabadle, kam dostává i jídlo.

3.12.2015

Všem příjemný večer... Doslova jsme se smilovali nad dvěma kočičkami z kolínského sídliště, které se pokoušely dostat do domů, kde byly nevítané a odstrkované, i když venku krmené.Byly vypuštěny po kastraci zpět do původní lokality, už jsme odtamtud měli Kuličku.Snad si u nás zvyknou, hlavně, aby jim nevadila smečka ostatních kočiček.Jmenují se Eliška a Anežka a zatím neviditelné moniturují nové prostředí.Jsou moc milé a hodné. Kočičky přivezla moc příjemná pí.Vlková, vedoucí psího útulku v Kolíně i s darem.Azyl u nás vyjednala pí.Skalová, která si sama takové dvě čičky vzala domů a nemohla se dívat, jak se tyto krčí u dveří. Asi víc jak dvě hodiny jsme balili vánoční aukci, pak s tím jeli na poštu a na nákup.Ještě zbývá asi jedna třetina, kde zatím nemám adresy.Po návratu rychle něco zďobnout, od snídaně jsme nejedli.Posléze jsme oběhli kočkárium, kotěsle, venkovky, vyčůrat Taminku a Anetku a porozdávat léky. Taky bych měla udělat vánoční výzdobu, tak jen tak lehce snad něco zvládnu.Kde jsou ty časy, kdy jsem chodila na jehličnany, šišky a zdobila truhlíky na okna.To už ne, nemám sil a ani kvůli ledvinám nemůžu prochladnout.Přišel nám balík pro kočičky od Markéty Voženílkové, mockrát děkujeme.

2.12.2015

Dobrý večer a vše nej Blankám....Ráno se jelo na veterinu s Genesis, pořád dáví, takový to kch, kch, někdy se až poblinká. Takže plíce čisté, srdíčko ok, dělal se i rtg., nenašlo se nic spolknutého, nebo šprajclého. Dostala na deset dní prášky a pokud se to nesrovná, tak jí udělají v lehké sedaci sondu do krku, jestli není na hrtanu, nebo hlasivkách nějaký útvárek, či něco podobného. Z akce 50 jsme nakoupili granule, podarovali dočasky a objednali škrabadlo.Dnes přišlo a jsem z něj nadšená.Stabilní, masivní, těžké a ještě hezké.  Děkujeme všem dárcům co vypomohli.Stávající škrabadlo šlo do kotěslí. Dvě z kotěslí, dokonale zdevastovaná jsme rozebrali, zachovalé díly, mírou shodné, jsme použili na opravu škrabadla doma a právě na to, co jsme dali do kotěslí.Navštívila nás dočaskářka Katka s dvojčaty Karkulkami, no, spíš Všetečkami. Katce včera odešla na těžkou nemoc milovaná Sisinka, nám Bonifácek, takže bylo o čem hovořit a dostala jsem krásný věšák na utěrky s kočičkou. Anetka se mi dnes po Laktuloze pořádně vyprádnila a máme léky na snadnější vyčůrávání.Podkladové pleny jsou teď v kurzu, bez nich se neobejde.Emaus už je lépe, ale stále je na dietě, zrovna tak Taminka. Lucík bere léky a podporu na ledviny. Z Kassandry je mazlík, ovšem, pokud ona sama chce.Ještě jednou připomínám, že zítra 3.12. vyjde v magazínu Mladé fronty dnes kolekce zajímavých příběhů zvířátek z útulků, oslovili i nás a jedna z našich hendikepovaných kočiček je zařazena. Balíme balíčky z Vánoční aukce, několik je iž odesláno.Také připravuji podklady ke Stromu splněných kočičích přání.Je to práce víc, než bych si přála, ale je to nutnost.

001.jpg 002.jpg

 

1.12.2015

Dobrý večer, aspoň k vám a vše nej Ivám....V poledne jsme měli telefon z kliniky kvůli Bonifáckovi.Bohužel po infuzní terapii se ledvinné parametry, nezlepšily, naopak, byly horší.Dokonce už krvácel z tlamičky a neudržel teplotu.Bylo třeba rozhodnout, věděli jsme, že ho nemůžeme nechat trpět.Vzali jsme si čas na vstřebání ortelu.Pak jsem tam volala, že přijedem odpoledne, chtěli jsme být u toho, rozloučit se a držet ho do poslední chvíle v náručí.Kus pořádné cesty kvůli rozloučení absolvovala naše pomocnice Jaruška, s přítelem Martinem. Obě jsme si vzali Xanax a jeli.Tulil se, tisknul, loučil se také.Je nám to strašně líto, na druhou stranu s jeho obtížemi s námi byl rok a půl.Věřím, že byl spokojený. I pan doktor byl smutný a soucitný.Nechal nás v ordinaci, odešel, abychom se mohli rozloučit jak to cítíme a potřebujeme.Odpočívej v klidu Bonifácku, v našem srdíčku zůstáváš s námi.

006.jpg 009.jpg