Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků listopad 2017

2. 12. 2017

30.11.2017

Dobrý večer a vše nej Ondřejům k jejich svátku. Po poledni byla převezena 13letá Dorotka z kliniky zpět k nám domů. Jako pokaždé má léky a dietu. Dorotka má své zdravotní problémy, které se vzhledem k jejímu věku a celkové konstituci nedají jinak řešit. Dnes jsem musela vykoupat Lucíčka, ani moc neprotestoval, spíš nevěděl, co se děje. Lucík je invalida v pravém slova smyslu, spíš bych vyjmenovala , co nemocné nemá, to by bylo kratší. Jenže on má takovou vůli žít, že ho opečováváme s láskou, nedokážeme udělat nic jiného. Ještě ne. Adele byla po 14 dnech léčení vypuštěna z léčebny. Pelášila, jen se za ní " prášilo." Na vyšetření byla Kikina, ke všem svým neduhům má ještě nemocné ledviny. Bude brát Pronefru a baštit jen dietu. Pro začátek musí být v izolaci, aby skutečně nejedla nic jiného. No, a do třetice se k marodům přidal Joshua, též je izolován a má antibiotika. dnes jsme koupila do kotěslí pár nových dek, už to je vše tak " jeté ", že to sice vyperu, ale budu používat jen do budek, co jsou ve stodole, nebo venku, pak už vyhodím. dnes jsme to nestihli, ale zítra se můžem těšit na velký úklid a zakrytí voliéry, aby netáhlo do kočkária.

29.11.2017

Hezký večer a vše nej Zinám. Dnes jsme nestihli nic navíc okolo koček. Jen krmení a záchůdky. Manžel měl běhání po doktorech v Pardubicích, pak byl nakoupit v Rossmannu vaničky a konzervy, v Penny ukořistil pár posledních pytlíků steliva a to objel všechny, co v Pardubkách jsou. Pak se stavil na skok v kočkavárně, kde dostal tašku s nějakými dárky do aukcí a vykastrovali kasičku. Všem návštěvníkům kavárny srdečně děkujeme. Adélka zítra dobere léky, ale její zažívací obtíže není nikdo schopný zcela vyléčit. Připomínám, že Adele byla odebrána ještě s Amálkou policií bezdomovcům v Pardubicích. Obě holky si nesou následky dodnes, i když Amálka má dávno perfektní domov. Adele zůstala, kdo by si vzal černou, starou kočku a ještě s takovými problémy. Nikdo. Smečka zbaštila ráno i večer pořádný pekáč kuřecího masa.Stále krmíme i ty " přespolní ". Odeslala jsem objednávku granulí, které mizí šmahem.  Zajistit celou smečku materiálně, veterinárně a hygienicky stojí měsíčně nemalé peníze. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají.

 28.11.2017

Příjemný pozdní odpoledne a vše nej René. Manžel jel dopoledne na veterinu pro diety, zbytek  dokupoval v lékarně, převážně na průjem, pak se stavil pro stelivo, jenže ouha, je v akci a není ani pytlík. Budeme to muset zkusit jinde. Dnes nám vyvezli septik, tak jsem se mohla pustit zase do praní všeho možného, co se nám venku nastřádalo. Pro nás bychom prali tak jednou týdně, kvůli kočkám je to pomalu obden.Jak není kanalizace a jen jen ta nádrž, tak je to na houby. Měli jsme zbytek Primalexu, tak jsem poopravila zaflákaná místa v kočkáriu. Zašpinění se nedá předcházet, stačí, aby jich pár mělo rýmu a odprskli si. Dorotka se na infuzích dala opět dokupy. bez histologie to nejde určit přesně, ale problém je zakuklený někde v játrech a střevech. Domů půjde cca do dvou dnů. Konstantinovi zabrali léky, nicméně, je bezzubý, sliní a podle toho taky vypadá. Jeden den ho vypulíruju a druhý den ho vidím a jdou na mě mrákoty. Leopold bych chvíli bez rýmy a už zase je to hrozné.Je to starší kocour od zrušeného vepřína, mnozí pamatujete. Rýmu má chronickou, už s tím přišel a od té doby s tím bojujeme. Všechny kočky odtama nebyly v dobrém stavu. Matoušek po té dlouhodobé léčbě Verafloxem, má momentálně klidnější období. Je to taky chronický rýmař. Ten zas jako kotě " spadl " do vyjetého oleje, nicméně jedna paní povídala, že tak chtěli sousedé koťátka utopit. Rozina na tom není o nic líp, než před léčbou, vůbec nevím, jak to s ní bude. Má pod jazykem ty výrustky v podobě květáku a do krku minimální otvor. Bylo by potřeba jí uspat a pátrat, ale zatím to nejde. Ještě bych se vrátila k aukci. Protože nevíme, co bude stát poštovné, máme ho dlouhodobě v dobrovolné výši. Donedávna to fungovalo perfektně. Aby to bylo přesně, museli bychom to odeslat a o poštovné si znova psát dle aktuálního stavu a dražící by museli znova dosílat. Nechali jsme to tedy na úvaze dražících.Jenže to přestává fungovat. Buď nepošlou na poštovné nic, nebo tak málo, že za to nepošlem ani doporučený dopis. Chtěla bych upozornit na to, že aukce jsou na provoz depozita, na opuštěné kočičky. Není to žádný osobní prodej. Chtěla bych tedy apelovat na dražící, aby si uvědoimili, že poštovné je celkem drahé a částku na poštovné tomu přizpůsobili. Jedná se sice jen asi o desetinu lidí z celé aukce, ale i tak jsme s poštovným v mínusu několika stovek. Jsou i lidé, co pošlou více, ale více na kočičky, ne, na úhradu poštovného někoho jiného.Děkujeme mockrát za pochopení.

25.- 27.11.2017

Dobrý večer, dodatečně vše nej Kateřinám, Arturům a Xeniím. V sobotu nám přivezla pí.Ruckerová věcičky do aukce a hračku pro kočenky. Mnohokrát děkujeme. O Klementýnce jsem už psala a nechci se k tomu vracet. Na tohle se nedá zvyknout a vzhlem k věku a potížím dalších našich svěřenců, ani raději dopředu nemyslet. K tomu na nás dolehla únava, ale spíš ta ze zdravotních obtíží, které se z přetížení spíše stupňují. Manžel to táhne od mého úrazu ve velké míře sám, to je už tři měsíce a vůbec mu to nepřidalo. Naopak. Měli jsme v létě plány, co a jak vylepšíme, ale člověk míní, pán Bůh mění. Chtěli bychom udělat tolik estetických úprav, jako je např. přemalování zátěžových míst v kočkáriu, ale stále na to nenalézáme dost času, když už se chvilka rýsuje, odpadáme. Nezvládli jsme to ani dnes a co zítra? Mám už pocit, že před sebou systematicky jen něco valíme. Z dočasky u Katky odjela do nového domova jedna z malých kočiček, za domov moc děkujeme. Na to, že koťátka v počtu devět  byla odsouzena k smrti u tzv. nepřizpůsobivých občanů, tak super. Nový domov našla už polovina z nich. Kočička se zraněním ocásku od Agry v Přelouči byla odchycena, odvezena k veterináři, ošetřena, dostala antibiotika Convenie a na 14 dní a byla vypuštěna zpět. Včera jsme balili další část vánoční aukce a dnes odeslali. Zbývá ještě udělat pár balíčků, ale zatím nejsou platby a posílat bez toho , z toho už jsem vyléčená.Věřila jsem ,ale vždy se najde někdo, kdo vám sejme růžové brýle. Naštěstí je to jen malé promile.

 

26.11.2017

Zemřela Klementýnka. Měla srdeční vadu a právě srdíčko jí dosloužilo.Pokoj její dušičce.

klementyna---10-2012-virt.adopce-s.masopustova--dekujeme...odcervena--kastrovana--ma-stin-na-ocicku.jpg

 lits9bomj8cjz9s4l6-bg2lkxtbdijbuzj8o1yytz8ywprjmksw-2fgkw27dsod6wlxzhsy.jpg

 

24.11.2017

Příjemný večer a vše nej Emíliím. Violka zase přišla!! Máme velkou radost, jen nechce dovnitř, baští na okně. Nevadí, zase přijde čas, kdy se přijde najíst a i se vyspí. Dorotka v noci strašně zvracela, i krev. Hned ráno jí manžel odvezl na kliniku, kde si jí zase nechali. U ní to jde hrozně rychle - pořád dobrý, dobrý a najednou přestane jíst a začne zvracet. Přitom je stále na dietě. Zítra snad budeme vědět, jak je na tom. Padlo i podezření na nádor ve střevě. Dnes jsme měli velký úklid, velké mytí, velké prádlo. V kotěslích jsme dali čistý pruh koberce.Je pořád mokro, zahrada rozbahněná.Jak běhaj dvířky dovnitř a zas ven, je tam milion ťapek. Bez běhounu, se neobejdem, to je pak na linu hrozné. Takhle se to aspoň na tom koberci zachytí a už to neroznáší do pelíšků. Máme ještě jeden poslední kus na náhradu a koberce došly. Stejné je to i ve verandě, tam se taky hodně zdržují, protože i tam topíme. Onemocněl Konstantin, strašně sliní, má to až na náprsence. Musíme ho nějak zušlechtit.

23.11.2017

Krásný večer a vše nej Klementýnce, která trpí vážnou srdeční vadou. Nakonec nám veta řekl, že je div, jak dlouho s tím už dokázala žít. Nicméně, není na tom dobře a obáváme se nejhoršího. Mám i dobrou, neuvěřitelnou zprávu. Po několika měsících se objevila Violka. Najednou tu byla na okně, jako kdysi chodívala a dožadovala se krmení.Vůbec tomu nemůžu věřit. V to jsme vůbec nedoufali. Dopoledne jsem byla na kontrole na chirurgii a prý potíže po zlomenině bérce, se můžou " rovnat " až rok. To, co bude potom, můžu považovat za trvalé následky. Jenže mě za rok čeká ještě vyndání šroubů pod kolenem, co drží hřeby, které by jinak vylétly. Ach jo. A aby to nebylo málo, probudila jsem se s bloklou krční páteří, otáčím se jak panák. Dnes tedy bylo vše ohledně koček na manželovi. Dnes u nás byla pojízdná prodejna s masem, tak jsme kočkám nakoupili. Ze Zoohitu čekáme poslední balík, už se k nám loudá 12 dní. Máme výsledky krve Genesis - ledvinné hodnoty - takže bída, moc špatné. Ledviny nepracují ani na 40 %. Zoufáme si, ale víc, než léky a dietu neumíme.Už byla 2 x na infuzích hospitalizována + týden se jezdilo denně. Vše s minimálním zlepšením, ale jen na čas. Dobře na tom není ještě Kikina, Konstantin a Rozině nezabírají léky. Opět se zhoršila i 13 letá Dorotka, opět poblinkává. Dg. onemocnění jater a střev. Už byla také 2 x hospitalizována.

22.11.2017

Pěkný večer a vše nej Cecilkám. Dopoledne jsem předala pět malých drobečků do vzorné péče paní Kadlecové, provozovatelce Nebojsova depozitu. Vím, že tam o ně bude příkladně postaráno a moc děkuji za vstřícnost. Pak jel manžel na veterinu s Rozinkou a Genuškou .Rozi pokračuje v léčbě antibiotiky ( změna ) a Geny brali krev na kontrolu ledninových hodnot. Zhoršila se nám Klementýnka, tak se manžel točil na veterinu znova. Má vrozenou srdeční vadu a vůbec to nevypadá dobře. Mezitím jsem porovnala skládek, zásoby se tenčí. Poslední dobou jsem nenarazila na maso v akci a Zoohit si dává na čas. Co dá hodně zabrat, je kompletování aukce. Sepsat výhry, adresy, platby, zabalit a zítra se veze na poštu první várka všech, co mají k dnešnímu dni zaplaceno. Byl to zase perný den a zítra tomu nebude jinak.

21.11.2017

Hezký večer a vše nej Albertům. Po poledni jsme jeli pro koťátka, o kterých jsem psala včera.Celkem asi 50 km. Jsou to ještě mimísci.Starý pán je krmil mlékem a piškotama. I když jsou malincí, krásně sami baští. Tři jsou mazlíci, jedna želvinka ostražitá,ale nechá se pohladit, druhá kouše. Zatím nejsou ve své kůži, ale to se poddá. Protože u nás nemohou zůstat, zítra si je převezme paní z jiného depozita. Já na tom po zlomenině bérce stále nejsem dobře a manžel má co dělat s tím, co tu už máme. Rozhodně nezvládáme vše, co bychom chtěli. Balík s nádhernými pytlíčky se šantou a hračkami pro kočičky, vše precizně vyrobené, jsme dnes dostali od pí.L.Kratochvílové z Plzně. Mnohokrát děkujeme. Mimísci dostanou hračky na cestu.

014.jpg 002.jpg

 

18. - 20.11.2017

Pěkný večer, dodatečně vše nej Romanám , Alžbětám a dnešním Nikolám. Dnes jsme měli samý fofr, mimo jiné jsem musela do banky a zařídit spoustu dalších věcí.Tak a co se dělo u nás v depozitu. V sobotu jsme měli milou návštěvu Hany Enuika s její šikovnou maminkou a empatickým manželem. Dovezli nám spoustu krásných, ručně dělaných věciček, mockrát děkujeme. Při krmení kočiček u Agry, bylo zazanamenáno, že jedna má zraněný ocásek, myslím, že to může být i od psa. Musí se odchytit a zajet s ní na veterinu. Manžel nainstaloval  u kočiček i doma požární hlásiče hlásiče, ven jsme dávali nové ledky na čidlo. Večerní krmení sice není pozdě, ale nyní už za tmy, člověk by upadl raz dva  A, že bych o tom mohla vyprávět. Však moje zlomené bérce hovoří za vše. Ač stále kočky nepřijímáme, řeším nechtěná koťátka na přeloučsku. Je jich sedm a vzhledem k věku pána, jsme se rozhodli pomoci, ale jen tím, že jsem pro některá z nich našla umístění v jiném depozitu, kde mi paní vyšla vstříc. Pro další ještě umístění hledám. Na nás bude odtamtud  do konce roku nechat vykastrovat jednu hodnou a dvě plašší kočendy.

17.11.2017

Hezký večer a vše nej Mahulenám. Když jsem  ráno vstávala, noha se nechtěla rozchodit, bolela a ještě jsem krákala jak vrána. To spravil čaj s medem a citrónem, nohu otupěla analgetika, a to se je snažím brát co nejméně, protože mi zjistili nemocná játra. To jako abych toho neměla náhodou málo.Ale... jak jsem byla od převčírem rozjetá s tím úklidem u koček, nedalo mi to a s chutí jsem pokračovala. Řeknu vám, mám pořádný absťák a taky radost, když vidím výsledky. Ještě mám pár nápadů, jak jim budoáry zútulnit. Jinak máme asi deset marodů, většinou horní cesty dýchací a průjmy. Ty jsou u těch, co na ně čas od času trpí, většinou už s nimi přišli a není proti tomu trvalé obrany. Prostě to tak je, mají zažívání poškozené, většinou jde o  kočky z ulice. I Danaé, co je s námi doma tím trpí, přišla jako kotě v hrozném stavu, ocásek i nožičky měla od průjmu holé a doslova spálené. Ve čtyřech měsících měla půl kila. V její záchranu jsem ani nevěřila. Trpí na to i Marcus, kterého máme z množírny. Byl už nadbytečný. V  noci zvracela třináctiletá Dorotka, snad ne zas nic vážného. Konstantin, co je až z Kynšperka, se nechtěl nechat učesat, vzdoruje, pere se s námi. Je to peršan, myslím tak patnáct let, má jen jeden zub. Kočičích staroušků tu máme povícero, o to víc potřebují péče a pozornosti. Venkovky, co asi někomu patří, nevím, chodí na jídlo pravidelně a v hojném počtu, který se stále zvyšuje. Některé už čekají, další přijdou, až je jídlo na místě. Při otevření branky bleskově prchají.

16.11.2017

Příjemný večer. Dnes se pokračovalo v generálním úklidu, co se včera nepodařilo dotáhnout. Ještě potřebuji dopilovat pár maličkostí, ale to už zítra. Odpledne se  jelo na veterinu s Genesis a Rozinou, to je dospělá čička, " kdesevzalatusevzala". Prostě jednoho dne byla na zahradě a dělala, jako, když je tu odjakživa. myslím, že jí sem musel někdo hodit, zrovna tak jako Luisu pár dní potom. Nedávno i u nás byla jedna místní paní, že po odjevší chalupářce zbyli na její zahradě dva odrostlí kocourci. Pořídí si to, přes léto má společnost a na podzim odjede a víc jí to nezajímá. A tohle dělá každý rok. Vroucně si přeju, aby se jí to nějakým způsobem vrátilo, i všem jí podobným. Ted - Genuška byla na kontrole s ledvinami a Rozinka na celkovém vyšetření.Takže - má jen jeden zub, do hrtanu má dírku, že by neprošla tužka, pod jazykem útvary, vypadají jak květáky, k tomu lehce nemocné srdíčko a počínající virózu. Nejdřív má tedy léky a další vyšetření přijdou na řadu ve středu.Už toho taky měla dneska dost, i když je moc hodná. Jo a ještě bylo sono, jestli není nakrytá, naštěstí není. Takže ještě musí být stále v karanténě. Budou s ní ještě starosti a ježdění, než se zjistí, co to všechno znamená. Udělali jsme jen krátký nákup a domů přijeli, už se smrákalo.Když se začlo krmit, už bylo pološero a do pár minut tma.

15.11.2017

Hezký večer a vše nej Leopoldům, zvláště tomu našemu kocourkovi. Dnes jsme se pustili do generálního úklidu. S berlemi jsem už schopná něco málo udělat. Jsou vyměněny záchůdky zatím jen v kočkáriu, měnili jsme deky, pelíšky, koberečky, myli haldu nádobí, okno atd. Pračka a sušička poběží nejméně tři dny. Nicméně, ještě není hotovo. Jsou ještě potřeba vyměnit záchůdky venku, ve stodole a v kotěslích. Marody jsme separovali do klecí. Prozatím Fidorku, Tamu, Kikinu, ještě musí muž odchytit Adél, která nám proklouzla a někde zalezla. Klementýnce dignostikovali nemocné srdíčko.Její sestřička na to před lety zemřela.Je to vrozená vada. Zítra jedem na veterinu s Rozinou a na kontrolní odběry s Genesis. V úklidu se bude pokračovat, ještě to není dle mých představ. Dostali jsme dva balíky krmení od manželů Přesličkových, mnohokrát děkujeme za úžasnou pomoc a zásobu. Bez pomoci hodných lidí se neobejdeme. Děkujeme všem, co nám jakýmkoliv způsobem pomáhají.

14.11.2017

Dobrý večer. Ráno jsem byla na krvi v Přelouči, tak jsme se stavili nakrmit kočičky, které jsme nechali kastrovat a šly zpátky do míst, kde to znají. Máme i poznatek , že v parku u DD se nacházejí " nové " kočičky, či kocourci, jasně, že nejsou kastrovaní. Pokud zdraví dá, budeme to chtít časem pořešit. Dnes bylo celkem hezky, manžel se snažil aspoň trochu uklidit zahradu. Vůbec mi hlava nebere, proč, když mají i venku  několik záchůdků + pískoviště, které se také čistí, chodí do štěrku, nebo na trávu. Já jsem si dnes poprvé od úrazu - zlomené bérce v srpnu - do zahrady vyšla také. Jak jinak, než o franc. holích. Brečela bych zoufalstvím, věřte mi. Nicméně se mi povedlo " zazimovat " karanténní klece ", jen do té nejspodnější jsem dala boudičky, aby si kočeny, co jsou jen venku měly kam zalézt. V polystyrenkách je seno a ještě máme dvě dřevěné na nožkách, tam jsem dala teplé " duchny ", to jsou takové zvláště vyteplené pelíšky. Vytřídila jsem kočičí nádobí, připravila na mytí. Snesli jsme domů zase haldu kočičího prádla, to je nekonečný. Dnes jsme polovinu masa uvařili a polovinu upekli. Venkovky mají dosypané granule, teplé jídlo dostávají také. Pozítří končí aukce, nahlédněte. Třeme bídu z nouzí, potřebujeme dobrý výsledek jako sůl. Nedej Bože, aby se nyní vyvrbilo něco nákladného na veterině. K marodům se přidává Klem a Rozina. Není den, aby proběhl v naprostém klidu.

11.- 13. 11. 2017

Dobrý den, dodatečně vše nej Martinům, Benediktům a dnes Tiborům. V pátek jsme dostali deset pytlů steliva a pár mlsek od manželů Petrusových, mockrát děkujeme. Ještě se vrátím k Fidéliovi, u kterého jsme nechali udělat všechna vyšetření, RTG, sono, včetně testů. Krve byly ok, testy FElv - Fiv, ok, Fipku neměl.  Na začátku nemoci to vypadalo, že prodělal mrtvičku doufali jsme tedy v jeho uzdravení. Nakonec dg. zněla nádor na mozku. Finančně nás to dost vyčepalo a k ničemu. To jsou ty chvíle, kdy se chce řvát zoufalstvím a bezmocí. Trápení máme i s Lucíkem, s tím je to jak na houpačce. Další mají virózky, Frída, Geny a další dva berou léky na ledviny, Kikina na tom taky není dobře, u Dorotky je pořád zdvižený prst, musí se hlídat, jestli se opětovně nehorší. Taminka dostala rýmu, v kočkáriu někdo ošklivě průjmuje. Než se zjistí, kdo to je, chvíli to potrvá. Nejde tam být pořád a pozorovat. Já, mám po extrakci šroubů problémy s necitlivostí a znova bolesti, zvláště po namáhání. Manžel padá na " ústa " únavou, už tuhle z nás obou vypadly nahlas obavy, jak to půjde, nebo nepůjde dál. Situace je vážná až vážnivá, no, vidíte, špetka humoru mi ještě zbyla.

10.11.2017

Hezký večer a vše nej Evženům. Naděje vyprchala, těžká chvíle je někdy víc, než těžší. Po delším boji s neznámou nemocí , dnes odešel náš miláček Fidélio. Nakonec verdikt zněl nádor na mozku. Bolí to moc. Tolik jsme ti chtěli pomoci. Odpočívej v klidu.

006.jpg fifi.jpg

9.11.2017

Dobrý večer všem hodným lidem. Dnes jsme hodně vzácného času strávili po doktorech, manžel ve svých záležitostech, já také. Po extrakci kovu mám potíže s nervy v noze. Na pohodě nám to nepřidává a  musím se hodně držet, abych se z toho nezbláznila. Do toho jsme ještě vytelefonovávali s veterinou stav Fidélia, který je na tom stále špatně. Zřejmě se zítra rozhodne. Já už jsem to nezvládla, ale manžel, jak mě vyložil doma, tak se na něj jel podívat. Je to pro nás psychicky moc těžké, neumíme se smířit s tím, že mu s největší pravděpodobností není pomoci a ani se pořádně neví proč. Možná  tumor v hlavě, nebo na mozku.

8.11.2017

Všem příjemný večer. Ohledně Fidélia nemám z veteriny žádné příznivé zprávy, nic na něm nezjistili, krve, sono, rtg. je ok, ale jeho stav se horší. Ještě čekáme na výsledky PCR. Vyprchává z něk život a my nevíme proč a jak se zdá není mu pomoci. To jsou situace, že by jeden brečel. Dopoledne přijela pí.Komárková pomoci s úklidem, je to takový skalní pomocník, jsme za to moc vděční. O kalamitě, co nám způsobily kočky díky blátivému počasí v kočkáriu, jsem psala již včera. To nebyl apartmánek, ale chlívek. Dnes tedy vyměnili koberec za praktičtější, deky, pelišky, kočky se pustí teď večer dovnitř a dvířka se zajistí napevno. Nejde to řešit jinak. Kotěsle zatím necháme, je tam lino, ale ani to napořád nejde, protože ho za jediný den, totálně zablátí. Tam to musíme také pořešit. Manžel u nás objevil novou, mladou kočičku, cca přes půl roku starou. Že by přeskočila sem přes zabezpečený plot, to se nám moc nezdá. Je mazlivá, vstřícná a všimli jsme si, že sama sebe saje. Zacucne se do nožky a mlaská. Na to, aby byla od kočky je velká. Kdoví, co má chuděra za sebou. Říkáme jí Luisa a je jasné, že jí nevyhodíme. Přišly nám granule a konzervy, co jsme objednali, to nejsou snad ani kočky, ale piraně.

7.11.2017

Dobrý večer....Dopoledne manžel odvezl Fidélia na kliniku, aby mu byla udělána potřebná vyšetření a aby ho podpořili infuzemi. Jí čím dál méně, začal dělat pod sebe a my, zatím ani veta neví, co ho sužuje. První výsledky krve neukázali vůbec nic. Další krve se budou posílat k porovnání do Německa. Velké potíže nám dělá fakt, že kočky mají dvířka ven a dovnitř, je pořád blátivo, koberec je na odpis, na linu pořád naťapkané bláto, manžel nestíhá uklízet. Koberec se bude  muset zas vyměnit a dvířka uzamkneme. Pouštět je budeme už jen za suchého počasí a uklízet se bude jen a jen v návlecích. Rádi jim dopřáváme volnosti na zahradě, ale teď, za podzimního počasí je to neúnosné.

4. - 6.11. 2017

Příjemný večer a vše nej dodatečně Karlům, Karlám, Miriam a dnešním Liběnám. Přestože u nás ze zdravotních důvodů je dlouhodobě totální Stopstav, dočaska Katka v nezbytných situacích funguje. Nedávno přijala  a tím zachránila devět koťátek z romské rodiny a o víkendu další dvě, které někdo zanechal v krabici před veterinu, kam jezdí s kočičkami. Všechna byla velmi nemocná a zaparazitovaná. Poslední dvě přeléčila velka sama a teprve po karanténě šla ke Katce. Některá koťátka z první várky již našla domov, ale stále je to u ní jako v kotěsličkách. U nás máme potěšující zprávu, co se Lucíka týče.Opět - po kolikáte už - zabojoval a  myslím, že je zas na chvíli klid. Začal jíst, je čilejší, bere na ledviny léky+ dieta, jen jeden pahýl po useknuté pacině ( stará záležitost )  je zase zanícený a musí ho mít krytý, jinak by se odřel až na kost. Je to neuvěřitelný bojovník, už jsem ani nedoufala. Pořád je takový umolousaný, ale je tu s námi a užívá si to. Už je jen s námi doma, jako každý vážný marod. V sobotu přijela sl.Žídková a kočičkám dovezla stelivo a kačky na krmení. Mockrát děkujeme, pomoc potřebujeme víc, jak kdy jindy. Když není zdraví v pořádku, nejde vydělávat a je to hodně znát. Za to Fidélio nám dělá velké starosti, nic nezabírá, budou se muset dělat další vyšetření.

 

3.11.2017

Hezký večer a vše nej Hubertům. Ráno a dopoledne má manžel co dělat, než vyčistí záchůdky, nakrmí a poklidí je většinou jedenáct hodin. Pak jsme ještě čekali na pošťáky, na druhý balík ze Zoohitu. Na druhou už musel být na klinice s Fidéliem na kontrole. Bohužel u něj nenastalo žádné zlepšení, neudrží se na zadních nožkách. Dosavadní léky nezabraly, dostal další, ko ve středu. Já mezitím byla na chirurgii, abych tak řekla pro nekomfotní stav nohy po dynamizaci. Prý se to zlepší a mám baštit béčko. Nejspíš jsem hodně netrpělivá a podrážděná. Hned jak jsme přijeli, tak jel manžel pro Danielu a jejího přítele, kteří vygruntovali. Fakt díky, páč už tu delší čas nikdo nebyl a v jednom se to zvládnout nedá.

2.11. 2017 Památka zesnulých.

Vzpomínáme na všechny, kteří nás opustili.

svicky.jpg

 

1.11.2017

Hezký večer a vše nej Felixům. Dnes nemám žádné zajímavé zprávy, běžný den, se vším všudy. Manžel byl na vetu pro léky Genušce a stavil se na hřbitově. Ze Zoohitu nám dorazil první balík s kapsičkami, další ještě čekáme. Pak mi manžel hlásil, že dochází granule, tak jsem poslala objednávku, a to mám pocit, že to není ani tak dlouho, co jsem objednávala naposled. Na zimu žerou jak o závod, a to denně vaříme maso. Jenom za okno dávám denně větší plastovou butelku pro cizí venkovky a to jsou pro ně ještě na dalších dvou místech. Ráno i večer také čekají na teplou baštu. Scházejí se pravidelně v různém počtu 6 - 8 koček, aspoň ty o kterých víme, ale myslím, že jich pár chodí i tajně až za tmy. Děkujeme za balík s věcmi do aukce paní Pantůčkové, díky moc, to vždy potěší.