Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků listopad 2016

1. 12. 2016

30.11.2016

Hezký večer a vše nej Ondřejům...Bez přehánění, dnes mi pořád zvonil mobil. Řešila jsem mraky věcí, co věcí, koček. Moc nechybělo a měli jsme příjem..ale lidí zlatý, my už nemůžem vzít ani chlup. Pokud zas povolím , tak je to na úkor všeho, co se snažíme dělat dobře + na úkor našeho zdraví a nervů. Dnes jsme konečně mohla vykoupat Lucu. Jak víme, byla od sazí, či mouru. Vůbec se jí to nelíbilo, ale prokoukla a myslím, že i jí se musí ulevit, když je čisťonká. Stronghold dostali Ima Gine a Bořivoj. Dnes peru vše z kočkária, pračka a sušička běží od rána. Už je zase skoro vše na svém místě. Manžel měl nějaké lítání po Pardubicích, tak se stavil v kavárně s jednou aukcí, vykastroval kasičku - děkujeme za nasbíraných krásných 700 kaček. Cestou domů, ještě s aukcí v Přelouči a poslal poslední balíčky z vánoční aukce.

29.11.2016

Dobrý večer a vše nej Zinám...Je zima mrzne, je to lepší, než mrholení a bláto, nebo vítr. Dnes jsme odeslali další várků balíčků z aukce. Aukce si děláme sami a musím říct, že s tím je hafo práce. Pomalu nám dochází krmení, tak se dnes muselo nakoupit. Dnes jsem jen tak pro zajímavost počítala, kolik nás stojí vesnické kočky za plotem a lokality, jsou to  tři tisíce. Nepočítám náklady na dopravu. V současné době náklady na krmení jsou nejvyšší položkou. Topení, i ostatní náklady na provoz, hradíme z vlastních peněz. Do kočkária jsme dali Bellu, Nina, Micubiši a Hanuše. Je to bez problémů, vypadají spokojeně. Bořivoj dobírá léky, Ima Gine chci dát do kotěslí. Potřebuji udělat fotky do Kočičího přání a pustit se do zadávání. Člověk se fakt za den nezastaví, nejde počítat hodiny, nebo nějaký konec " pracovní " doby. Ta prostě není, protože není ani žádný plat. Je jen láska  a obětavost ke kočkám.

28.11.2016

Hezký večer a vše nej nositelům a nositelkám jména René...Včera mi bylo líp, tak jsem párkrát vyběhla ven a dnes jsem za to byla krutě potrestána. Od dopoledne do pozdního odpoledne jsem se sotva držela na nohách, musela jsem do postele.Každý víme, že chřipka by se měla vyležet, jenže já to tak nesnáším. Nevydržím se jen válet, takže aspoň fakt neběhat ven ke kočkám. Doma je taky práce dost a z celé smečky tu s námi přebývá sedm kočičáků + teď hodně sešlá Kassandra, Esmeralda a Violka. I Zrzína na píchnutí inzulínu mi manžel nosí domů. Má to se mnou těžký v tom, že se pořád dokola ptám, jestli nezapomněl někomu dát léky. Dnes se povedlo odparazitovat Strongholdem Karlítu a Konchitu. Jsou to plašanky a není to snadné. Karlítka se strachy počůrala. Děvčátko byla na sonu, je v pořádku. dvě z miminek přibrala dečko. Byla odeslána první várka balíků z Vánoční aukce.

27.11.2016

Hezký večer...Snažím se být co nejvíce jen doma v teple.Dnes mi bylo líp, ale s večerem přichází přitížení. Manžel kmitá, ale dělá se jen to nejnutnější. Po pravdě ani nezvládáme to, co třeba ještě před rokem. Před operací srdce byl unavený, teď je to lepší, ale jakmile musí, tak musí odpočívat. Dopoledne tu byla pomocnice s aukcemi Jaruška s Martinem. Zdrželi se na kávu a vyzvedli nějaké věci z aukce pro sebe a kamarádku. Odpoledne jsme se pustili do třídění výher z aukce a balíme. Rádi bychom něco zítra odeslali.Odešleme všem, na které máme adresu a naběhnou platby. Několik odezev s adresami nám stále chybí.Kdo jste dražil, podívejte se prosím do Zpráv a pak Žádosti o zprávy a ozvěte se, ať máte balíčky do Vánoc doma. Fill a Finn začli prskat a to jsou prosím plně očkovaní kocourci. Je to počasím. Simírek už má ouško i očičko lepší, čeká ho operace kýly. Kryštůfka čeká časem operace tlapky. Frída krásně nabrala. Zrzín je dvakrát takový, jak naše čivava. Amos z Jeníkovic je už taky pořádný kocour. Třínohý Liam nalezený vyčerpaný a dehydrovaný v Kolíně také. Včera přijatá Ima Gine baští a baští. Průjem nemá, tak zítra odparazitujeme. U Děvčátka je klid. Miminka jsou podměrečná, ale zatím jsou všechna. Mají mezi 80 a 90 gramy. Už zas dochází ledvinné diety. Ledvináři  Robinsonka, Lucienne, Kassandra, berou Semintru a Epa - plus. Zrzín má diabetickou + ještě používáme gastrointestinální. Dochází i peníze z prodeje domu v Přelouči. Vše jsme postupně investovali do celkové péče o opuštěné chlupáčky. Je to investice, ze které můžeme mít tak akorát dobrý pocit, jinak nic nevynese. Byla to naše volba, ale studna vyschla.

26.11.2016

Hezký večer a vše nej Arturům...Dnes ráno už bylo zle. Nemohla jsem se vymotat z postele. Bylo rozhodnuto. Nebyla jsem celý den venku, vše musel zvládnout manžel. Já doma, v teple, na čaji, Paralenu. Tím, jak máme kočky na několika místech, za den vybíháme z tepla do zimy, snad i 20 x tam i zpět. dělala jsem jen doma, připravovala léky a vyběhla jsem jen dvakrát. Poprvé zkontrolovat rodičku Děvčátko a podruhé, když jsme měli příjem a manžel byl zrovna na nákupech v Čáslavi. Volali lidi, co našli kotě na zastávce v Lišici, která je mezi vesnicemi. Nabízí se, že tam kotě někdo vyložil. Dle nálezců, bylo zmatené a hned se cpalo do auta. Dovezli ho do Lišice, kde jsou na návštěvě až z Liberce, ptali se lidí, ale nikdo si ho nechtěl nechat, tak hledali pomoc jinde. Nejdříve jsem je poprosila, ať se poptají po jiných útulcích, ale, že jsou velmi zdaleka, tak se jim nepodařilo nic sehnat. Obrátili se tedy znovu na nás a já kývla. Je to kočička, asi 3 - 4 měsíce stará, velmi vyzáblá, žádná svalovina, jen kosti a kůže. Okamžitě se pustila do vody, do granulek a pak i do diety. Musíme opatrně, aby to hned nevyzvrátila. Je jí úplně jedno, kde je, hlavně, že dostala najíst, měla i hroznou žízeň a bude spát v teplém pelíšku. Pojmenovala jsem jí Ima Gine. Je krásná a úžasná, jen ten vděk, jak dává najevo..asi to tak mělo být, že se dostane sem. Děkuji rodině Houserových, že nebyli lhostejní a hledali pomoc.

003.jpg 006.jpg
Ima Gine...  

25.11.2016

Krásný večer a vše nej Kateřinám...Ráno jsem se probudila jako chraptící, chrochtající, bolestivá mátoha. Po lipovém čaji s medem, to bylo kapánek lepší. chřipka je prevít a měla by se vyležet...jak to udělat nevím. Dnes se pralo, měnily se záchůdky a komplet stelivo, myla se hromada misek, vytíralo se, luxovalo, převlékla jsem ložní prádlo, přehozy doma, někdo mi popo předložku v koupelně a u pračky. Možná i Kassandra, kterou necháváme hodně doma. Není už na tom bábinka moc dobře.Tak nějak jsme se o to všechno podělili, nicméně, je jasné, že se ještě nekončí.V obci nám už nejméně tři dny nesvítí z důvodu rekonstrukce veřejné osvětlení.Tma je jak v pytli. Ještě, že nám už přišly a máme naistalované venkovní LED halogeny. K MVDr. Beránkovi dnes jela Druhá, z dočasky u pí.Halvigerové, ale chytla rýmu, tak nemohla být operována. To je fakt smůla. Další termín je v prosinci. Kočička od pana K.z H.B. Děvčátko, dnes rodí. Zatím má tři drobné drobky. V každém případě, bude muset na sono, kvůli podezření na jeden mrtvý plod. Zatím venku není.

24.11.2016

Hezký večer a vše nej Emílím...Jak víte, máme od pána K. z lesa, březí kočičku. On tvrdí, že by měla každým dnem rodit, což ovšem vědět na betla nemůže. Nicméně, nedalo mi to a jeli jsme raději na sono. Je skutečně březí, ale je problém. Jeden z plodů je mrtvý. Dle sona se nedá určit přesně den porodu. Budeme čekat a sledovat jí do pondělka, pak by se nejspíš dělal císař. Pokud by nejedla, nebo se chovala nezvykle, musíme jet dřív. Nevíme, jestli další plody jsou natolik vyvinuté, aby po císaři byly života schopné. co, když je kočka nepřijme...ale asi lepší, než v lese, nejspíš by se pomoci nedočkala. Sami jsme zvědaví, jak to celé dopadne. Na vetu jsme si vyzvedli léky pro marody a odčervovadla. Dnes jsme v tom byli za 1412.- kaček. Kastrovaná Micu je v pořádku. Na ráno vařím kuřecí maso....

23.11.2016

Hezký večer všem lidem dobré vůle...Ráno se vezli na veterinu Micubiši, Cookies, Fráček, Heřmánek a Luca. Micu na kastraci a nebude se vám chtít ani věřit, že to je další kočka, která má v sobě diabolku. Cizí tělěso bylo nalezeno při laparoskopii v břišní stěně. RTG snímek potvrdil přítomnost diabolky, která byla následně vyjmuta. Jak jsem mírumilovná, tak cítím, že mě okolí a okolnosti mění. Luca byla vyšetřena, znepokojovalo mě tuhé bříško, ale nic na ní nenašli. Zřejmě následky hladovění. Dobere atb. a ještě kapeme očička. Na očkování si musí ještě počkat, až zesílí. Fráček ani Cooky nebyli naočkováni, nejsou zcela ok. Zase budeme bojovat s chlamydiemi. Ještě to nevídím, ale lékařská věda vidí víc. Heřmánek byl naočkován. Balík plný velkých konzerv Smilla kočičkám nechala poslat pí. Bára Seďová, mockrát děkujeme za balík včera i dnes. Kočička Děvčátko ještě neporodila, ale už baští a ten ukrutný průjem už se daří stabilizovat.

22.11.2016

Pěkný večer...Manžel musel po obědě k doktorce do Pardubic. Já jsem tu uklízela s vypětím všech sil.Už delší dobu nevstávám zrovna svěží a sužují mě bolesti hlavy. Předpokládám, že to je od nervů. Pořád se nemůžu vyrovnat s tím, jací lidé tu okolo nás žijí. Nikomu nic neděláme, o nikoho se nestaráme, chováme se slušně, zdravíme, třídíme odpad, neděláme nepořádek, tak proč se najde někdo, kdo na nás a naše kočičky útočí. V Přelouči jsme neměli nikdy žádný problém. Prostě mě to trápí. Cestou od dr. se manžel stavil " vybílit " Rossmanny. Sežerou toho strašně moc. Kočeny dostaly balík zatím od neznámého dárce. Stelivo a dobré konzervičky. Dárce se mi určitě připomene a my  v tuto chvíli mockrát děkuejeme. Přivezená březí kočička z H.B. se jmenuje Děvčátko, pán jí tak říká, tak jí to nebudu měnit. Už si užívá hlazení, masírování bříška, drcá, jen má šílený průjem, spíš jen vodu. Jak není zvyklá na záchůdek, tak si do něj sice šla, ale vylítlo to až za klec. Už má dietu. Šokoval mě i Zrzín, dnes jsme mu  museli celý spodek vykoupat. Dnes samé lahůdky.

21.11.2016

Dobrý večer a vše nej Albertům...Dopoledne jsme tu měli odborníka na monitorovací techniku, musí se dobře promyslet nastavení a další věci. Přišla nám objednaná  světla na čidla, která , jakmile bude chvilka, manžel nainstaluje a máme půjčenou fotopast. Přišly i objednané diety, které se mi vlastní vinou toulaly, páč jsem nevědomky odklikla osobní odběr. Balík přišel od Katky Šumberové, také s dietami, sensitivkami, Schmusy natura granulky,  mockrát děkujeme za tvalou přízeň a pomoc.  Vydrhla jsem kotěsle, uklidila karantény a pak jsme jeli na nákupy. Nějaké věci na zapojení těch světel, Zrzínovi inzulín, smečce kuřecí játra a rodinný nákup. Domů jsme přijeli už za tmy , tak šup, šup, aby bylo hotovo..teď jdu píchat inzulín a hajzlíky...dobrou a krásné sny...

20.11.2016

Hezký večer a vše nej Nikolám...Na dnes jsme měli velké plány, které nešly a ani jsme nechtěli rušit. Manžel je od včera grogy, valí se na něj chřipka. Ráno jsme vstali a on během chvilky musel zas do pelechu, s Paralenem k tomu. Do poledne jsem měla hotovo, manžel musel začít fungovat. Naložili jsme věci a vyjeli jsme . Nejdříve na nákup do KF a také do DM, kočky už všechno měkké krmení zbaštily. Pak jsme jeli za jedním pánem - Mise havlíčkobrodsko - kde jsme před časem kastrovalo,  s krmením + jsme mu vezli pár kousků nábytku, oblečení a něco jídla. Další zastávka byla o pár km dál, přímo v Havlbrodu, podobný případ - před časem prokastrovaná smečka, odvoz koťat, léčení, operace. Vezli jsme tam konzervy, pánovi nějaké jídlo a hlavně jsme si jeli pro vysoce březí kočičku. S pánem je dost těžké pořízení, protože si pořizuje další koťata.  O kastraci nechce zatím ani slyšet. Naštěstí dnes ta, co tam má vypadala pěkně, jen jeden starší kocourek má zkroucená ouška od svrabu a zánětu. Chtělo by to léčit, jenže tento kocourek se nedá chytit ani jemu. Zkusím domluvit aspoň aplikaci Strongholdu. Jídlo pro kočičky mu tam pravidelně  a neúnavě vozí pí.Jansíková. Nad její obětavostí mi někdy zůstává rozum stát. Cestou domů jsme to vzali přes Golčův Jeníkov, kde na pile zůstává Johanka, jako poslední mohykánka - asi 14 letá kočička, kterou nakrmíme, kdykoli jsme poblíž. Těžce nemocnou Ludmilku a Nicolase jsme odtama odvezli, o Filípka se na sklonku života postarala  pí.Ziaronová, která Johanku  krmí dlouhá léta denně + momentálně nám dočaskuje tři kotíky ze skládky. I za Johankou jezdí čas od času s krmením  pí.Jansíková. Tak to je dnešek a my máme ještě fůru práce.

19.11.2016

Dobrý večer a vše nej Alžbětám...Je sychravo, pořád mží, ráno se nechtělo z vyhřáté postýlky. Čím dál častěji vstáváme s nějakým ouvej, ach, au, oh, lepší už to asi nebude. Nicméně, kočky nám nedají volno, ani možnost zahálet. Kvůli blátivému počasí naťapkají více ve svých budoárech, je tedy víc denního úklidu. A to my prosím nosíme dovnitř návleky, nebo se zouváme. Vařené i pečené kuře už je fuč. Ráno i večer dostávají teplé krmení, včetně místních tuláků, kteří hledají něco k snědku.Kočka, která by byla ve svém doma dobře krmena, nebude mít potřebu hledat jídlo jinde. Ode dne vhození otrávené návnady na náš pozemek, s cílem ublížit našim kočkám, stále postrádáme dvě. Z návštěvníků přestalo chodit rezaté kotě. Vědět, že útočník je někdo z místních, to je nepopsatelný pocit. Mstít se na zvířatech, to je jak ve středověku. Člověk má pocit, že jsou místa, kde se  " lidi " neposunuli. Na každou svini se někde vaří voda. Nemocný kocourek přivezený z jedné lokality, dostal jméno Bořivoj. Léčení přišlo právě včas. Kdyby nebyl objeven, oko by to zcela jistě odneslo. Luca si vede také dobře.Plachou Olympii jsem si musela zavřít do karantény. S virózkou se potýkáme delší čas, protože se mi nepovedlo jí vždy chytit na léky. Robinsonka je lepší, kdo se nám nepozdává, ať už důsledkem věku, nebo chronické nemoci jsou Kassandra, Lucienne, Maxim a Matuš.

18.11.2016

Hezký večer a vše nej Romanám...V KFmají v akci kuřecí stehna, tak jsme nakoupili, uvařili, pomíchali s konzervami, nabrali granule a jeli na prokastrované lokality krmit. Když napíšu prokastrované, neznamená to, že to je konečná.Vždycky přibydou další strávníci, kteří jsou produktivní. Ne, všechny se nám podaří chytit a nechat vykastrovat.Dnes jsme z jedné takové lokality přivezli odrostlé kotě, kocourka. Chrčí, má rudé, nateklé očičko s výtokem. Vyléčíme, vykrmíme, ale nechat ho zde nemůžeme. Nemáme místo, nemáme energii, nemáme prostředky a nejhůř - někdo se nám snaží kočky trávit jedem na krysy. Je to takový důvěřivý kocourek, kdyby ho tak někdo chtěl....

003.jpg 004.jpg
Marůdek z lokality...  

17.11.2016

Dobrý večer a vše nej Mahulenám...Dopoledne odjelo do nového domova do Pardubic Paraplíčko. Sestřička Pěnička osiřela. Od osvojitelů a jejich dcery kočičky dostaly bednu krmení. Pak jsme jen tak něco pošolichali a už tu byla další rodina. Do nového domova odjela Zlatuška, jela hodně daleko, až do Tuchlovic. Kočičky dostaly balení konzerv Smilla. Oběma kotíkům přejeme hlavně pevné zdraví a aby se ve svém doma měli královsky. Osvojitelům velké díky za domov a dary. Od Micubiši tu je už jen Cookies, je zamluvený, ale paní se mi neozývá, nevím, co se děje. Stěhovali se a pro kotíka měli vše připravené. Micu půjde na kastraci.Simírek se v kočkáriu dobře zabydlel, Robinsonka začíná nabírat na váze, Pipin začal frflat, Maximek  stárne a schází. S kocourkem je velmi těžké pořízení, co se manipulace týče. Pamatujete za jakých okolností se k nám dostali Frída a Kryštůfek? Tak se jim vede dobře, Kryštůfka čeká až ještě povyroste amputace packy s obrnou a třínohá Frída zdvojnásobila svou hmotnost. Tolik od nás a hezký zbytek dne...

16.11.2016

Příjemný večer...Mám pocit, že nám někdo přičaroval nějaké kočky. Skoro se nezastavím. Zvláště jako dnes, když manžel jel na kardiologii. Věřte - nevěřte, ráno jsme zkrmili poslední konzervy, kapsičky, vaničky. Stavil se tedy cestou i na nákup v drogerii Rossmann, bude nám to stačit tak do konce týdne. Smečka toho sežere strašně moc. Já jsem  tu mezitím uklízela, hlavně kotěsle dostávají zabrat. Koťátka rostou, v klecích se honí, stelivo lítá na všechny strany, vysypou granulky, vyčvachtají vodu. Zítra by měla dvě odjet do nových domovů, loučit se budeme těžko, ale je to nutné a je to dobře. Zamluvený je i Jim, ze židovické dočasky. Po neděli bychom potřebovali jet s pár kousky na očkování a Micubiši půjde na kastraci. Marodi už dobírají léky, občas ještě nejaký ten prsk slyším. Krásně, ač na tom byl nejhůř, to zvládl Heřmánek. Fidorka je také na dobré cestě. Simírek šel kvůli mrazům do kočkária, zvládl to dobře on, i stávající kočičáci. Robinsonka je na tom mnohem líp, nicméně léky a ledvinná dieta je už její součástí. Krásný balík jsme dostali od Katky Šumberové, mockrát děkujeme.Kdysi si od nás brala krásného kocourka Ondráška a od té doby nám pravidelně pomáhá. Moc si vážíme každého fanouška, k těm skalním už máme i jistý vztah. Kočičky, co postrádáme ode dne útoku otrávenou návnadou, naházenou na naši zahradu, se ještě neobjevily.

15.11.2016

Hezký večer....Dnes jsem měla příšerný den..že jsem běžně unavená, s tím, už se nějak počítá, ale dnes jsem měla pocit, že je to můj den poslední. Možná to bylo i tím úplňkem, nebo už jsem totálně vybitá. Dnes jsem měla doma Zlatučku a Cookieska, mrzlo i přes den.K večeru to polevilo a začal padat namrzlý déšť. jejich máma Micubiši, tu být nechtěla. Mám tu i nemocnou, podvyživenou kočičku, co jsme přijali v sobotu. Dostala jméno Luca Sáva. Léky zabírají. Čistila jsem ouška a vybírala obrovské špunty svrabu. Dnes měla smečka hovězí maso s vývarem a na ráno vařím kuřecí. Naše jsou zvyklé a nepovažují to za nic vyjímečného. Ale když vidím, buď za oknem, nebo za vrátky ty vyhladovělé vesnické čičky, tak je mi do breku. Naštěstí už vědí, že s prázdným bříškem neodejdou. Dostanou teplé jídlo, jak ráno, tak večer. Jinak tam mají jen granule, ale copak to jde ? Nechat je v mrazech jen tak?

14.11.2016

Hezký , pozdní večer...dnes už nic nenapíšu, klíží se mi zraky. Měli jsme hodně jednání, zařizování, ohledně útoků na čičky, náš pozemek,  vlastně i my se cítíme být ohrožováni. Takže se virtuálně " uvidíme " zítra. Dobrou noc...

13.11.2016

Hezký večer a vše nej Tiborům....Takže, dnes jen v rychlosti - předěláváme kuchyň a to v souvislosti se smečkou je hafo práce, že máme jazyk na vestě. Zítra to doděláme, dnes už ne...Veronice Němcové děkujeme za balík krmení, steliva a věcí do aukcí. Odpoledne se tu stavila pí.Bulíčková s přítelem Petrem a malou Jessikou. Přivezli kočičkám dary a přispěli na monitorovací techniku. Ode dne , kdy nám nějaký místní duševní chudák hodil na zahradu jed na krysy, stále postrádáme dvě kočičky. Už se obávám, že někde museli zalézt a zemřít na následky otravy. Bohužel ve stodole a na mlatě, je tolik zákoutí, že se to stát mohlo.I jeden místní rezek, co chodil na jídlo, se od té doby neobjevil.

12.11.2016

Příjemný večer a vše nej Benediktům...Předěláváme kuchyň a to společně s péčí o smečku, kdy si člověk nemůže zaplatit pomocníky, je náročné. Jsme hotovi cirka z poloviny a máme od těla jasný signál, že už toho bylo dneska dost. Kočeny mám nakrmené, léky rozdané, záchůdky hotové.Ráno i večer měli vývar s kuřecím a hovězím masem. Do toho jsem zamíchala konzervu a bylo úplně pro všechny. Vývar mám ještě na ráno, kdy je potřeba po mrazivé noci nakrmit teplou snídaní. Zvláště místní toulavky, které domov mají - nemají, prokřehlé čekají na něco k snědku a vždycky dostanou zrovna jako ty naše.Ráno, ani jsem nestačila pořádně otevřít oči, jsem měla zoufalý telefon. Paní včera našla nemocné, vyzáblé asi čtyřměsíční kotě.Moc prosila, až plakala, tak jsem kývla. Co přivezly z kamarádkou je fakt hrůza.Je to kočička, jen kost a kůže, kachexie, blechy, ušní svrab, masivní začervení, hnisavé oči, rýmu a celá je špinavá od uhlí, nebo sazí. Už je po vyšetření, má antibiotika a mastičku do očí. Musela se i šetrně odčervit.Svaloviny na ní není ani gram. Opravdu bída s nouzí. Dostala už několikrát najíst po malých dávkách. Co říct, prognoóza je nejistá. Je na tom opravdu mizerně. Musí dostávat hodně energetické stravy, vitamínů a masa, které jako jediné kočku dobře osvalí. Držte drobince prosím pěsti....Za šanci na život vděčí obětavé paní A. a L. ze ......, které krmí na vsi asi dvacet koček u jednoho stavení. Majitelé se o ně nestarají, nepovolili nám letos ani kastrace, které bychom společně s A. a L. realizovali a zaplatili.  Vím, že tam je kocourek, co má vypíchlé a vyteklé  oko, kterého odchytí, dovezou na veterinu a my budeme přispívat na léčení a přikrmování celé smerčky, která je v neutěšeném stavu. A. a L. chtějí zůstat v anonymitě, včetně  toho  pekelného  místa. Kočičky, co jsem neviděla od té doby, co tu nějaký zmetek zabíjel jedem na krysy, se ani dnes neukázaly.

11.11.2016

Hezký večer, vše nej Martinům a poklona všem válečným veteránům....Dnes byl " výživný " den. Dopoledne muselo být vše hotovo, včetně důkladné kontroly zahrady a okolí. Dnes jsme postrádali dvě kočičky, které se neobjevily. Nejsou naše, ale pravidelně chodí i s dalšími z vesnice na jídlo. Ten bastard travič mohl klidně otrávit i kočky nějakých sousedů. Dement, místo mozku z piva kostku, v hlavě nasmrkáno, asi se na nic jiného nezmůže, tak mu to leze na mozek.Vrrrrrr....Manžel musel na kardiologii, po operaci srdce jezdí na pravidelné kontroly. Já si jela pro prášky. Pak jsme byli v Kočičí kavárně, kde jsem naštvala kočičky čištěním oušek, koupili jsme komůrkové plexisklo, co nám chybí k zakrytí voliéry na zimu. Ten původní díl jsme použili na prodloužení střechy na kotěslích už, když jsme dělali zasíťování, aby nám kočenky neutíkaly. Pak jsme byli se třemi odrostlými koťaty z H.K.od Tesca, které jsou v dočasce u pí.Halvigerové, u MVDr.Beránka na oční klinice.Všichni byli důkladně vyšetřeni + Druhá naočkována a čeká jí operace oka.Třetí je v pořádku a Čtvrtý půjde s okem na operaci po Novém roce, tam to nijak nehoří. Pan doktor Beránek nám neúčtoval žádné vyšetření, platili jsme jen léky a očkování. Je to skvělý doktor a také člověk. Děkujeme mockrát. Poté jsme jeli nakoupit do Globudu maso pro smečku a krmení do Déemka. Domů jsme dojeli za tmy ( po páté ) a kmitáme dosud. V devět píchám inzulín Zrzínovi a v deset se dělají naposledy záchůdky, příp. uklizení nějaké nehody. Docela nám to lítání dalo zabrat.

10.11.2016

Dobrý večer.....Ráno, jak jsem šla dávat krmení kočkám, jsem si všimla nařezaného párku, v němž byl viditelně nastrkán jed na krysy. Další granulky růžového jedu, byly rozptýleny v okruhu cca 25m čtverečních. Byla tu PČR, vzali vzorky, nafotili a budeme podávat trestní oznámení. Nedovedu si představit, kdyby tu byly vnučky, nebo nějaké děti- růžová láká....tohle už někdo brutálně přehání. Jde o vesnici Lovčice u Čáslavi,okr.Kutná Hora, oficiální stránky obce zde ,cca s 85 stálými obyvateli, a někdo z nich to byl !!! Někteří obyvatelé obce nás po straně viní z každé kočky, co přejde po vesnici, ale vždycky se najde někdo, kdo to tzv.donese. Přitom nekastrují, množí, to samé chalupáři, kterým kotíci dělají přes prázdniny společnost a koncem srpna nám to hází v lepším případě přes plot, nebo je ponechají svému osudu a dál bezprizorně množit. To NIKDO nevidí. Kočky pořádně nekrmí, cizí k nám chodí žebrat o jídlo. To viděli i naši návštěvníci  na DOD, kdy malý kocourek plakal za plotem a když jsme ho vzali sem, nemohl se dojíst. Další viděli cestou vesnicí k nám. Nejednou jsme nejen my, našli sražené kočky autem. Střílí se tu po kočkách i ze vzduchovky. Lidi jsou tu zlý  a dobrý pade na pade to samé chalupáři..a někdo z nich je zákeřný zabiják. Slabý, starý kocourek Noir útok nepřežil. Bylo mu zle, hned jsme jeli na veterinu, ale už krvácel z tlamky, v průběhu stabilizace exitus. Nedokázali jsme tě uchránit před tou nelidskou zrůdou. Jak může taková bestie jít klidně spát...jak může někdo vědomě ubližovat němé tváři... kdo to ještě odnese dál...záchraně koček jsme podřídili úplně všechno..strašně to bolí - máš radost ty kreaturo s absencí citu ? Vidíme, co dokážeš udělat pro druhé...dojde na tebe ty nulo...prosím sdílejte, ať v každém koutě republiky vědí, " kdo " tu žije  a co se tu děje.

005.jpg 012.jpg
   

9.11.2016

Příjemný podvečer všem...Ráno byl poprašek prvního sněhu. I proto jsem velmi ráda, že do nového domova odjeli sourozenci Irmička a Iljánek. Z nedostatku místa museli být pořád v karanténě. I když jsou obložené polystyrénem, jsem raději, když je přes zimu prázdno. V další bydlí Simírek a Zrzín. Dvě jsou ještě v kotěslích, ale tam se topí. v nich jsou Prťavci a Bohdančátka. Obojí jsou v léčení. Íčka odjela do bytu do Přelouče, Z umístění mám upřímnou radost, protože rodinu znám. Budou se mít skvěle. Přijeli i s přáteli a dovezli spoustu krmení, diety a podkladové pleny. Mockrát děkujeme za dary i domov pro koťátka.

022.jpg 023.jpg
   

8.11.2016

Hezký večer....Do tří muselo být co nejvíc hotovo.... museli jsme odjet a věděli jsme, že se vrátíme za tmy, tak, aby toho nebylo tolik. Po návratu kmitáme dosud, ale už finišujem. Zrzín už má píchlý inzulín, už i k vůli němu musíme být doma jak v devět ráno, tak v devět večer. Pár dní už pozoruji, že nám schází Kassandra a Noir. Kass je stařenka a má ledvinnou dietu a Noir je prostě dědoušek. Jíst moc nechce, ale syrové maso neodmítne. Musím pořád nějaké v mrazáku  mít,právě hlavně pro něj. Přišla další objednávka ze Zoohitu, konzervy a hlavně diety. Tak příjemný zbytek večera, jsme velmi unavení. Čím dál víc cítíme, že naše denní, letité nasazení se začíná odrážet na fyzičce. Zvládnout toho musíme stejně, ale dá to čím dál větší práci, a taky překonat sám sebe.

7.11.2016

Příjemný večer všem....Dnes jsme se s manželem shodli, že jsme po ranním vstupu do budoáru koček, nebo koťat zralý na Neurol. Dále jsme se s nadsázkou shodli, že uděláme pro fanoušky nějaké hodně drahé zážitkové poukazy, protože vejít ráno do kočkária, nebo kotěslí je zážitek vskutku nezapomenutelný a jedinečný. Dnes nás navštívila dočaskářka Petra Součková a přivezla deky, polštáře, odchlupovací válečky, židle, polici a granule domů i venkovkám. Mockrát děkujeme. Pak jsme čekali na poštu, přivezli další pytel granulí ze Zoohitu. Poté jsme museli jet na poštu s posledními balíčky a  nákup. Koupili jsme v akci granule na zahradu , dále konzervy a Gourmetky, jsou v akci v Kaufu. Po návratu se rychle setmělo, tak jsme museli v rychlosti nakrmit a vyčistit hajzlíky, jak ve voliérkách, karanténách a venku. Na velké voliéře před kočkáriem jsme jako před každou zimou přidělali komůrkové plexisklo, aby tam nepršelo, nesněžilo a netáhlo do vytápěného kočkária.Teď vařím horní stehna, ale je toho málo - koupila jsem zbytek. Budu to muset namíchat s konzervou.Vážila jsem dnes koťátka, tak mom. nejvíce přibrali Ilja, Irma, Cookies a Zlatunka. Bohdančátka a Prťavci zaostávají.

6.11.2016

Příjemný večer a vše nej Liběnám...Začínám smutně, v noci svůj boj nezvládla malinká Fifinka. V jednu a ve tři jsem jí ještě dala napít a najíst, ráno jsme jí našla v klubíčku, v mojí mikyně, bez života. Nebylo jí dáno žít, ani není jasné, jestli příčinou byl ten kalicivirus, nebo něco jiného. Přestala jíst a nedalo se to zvrátit, nechtěla polykat. Měla atibiotika a i analgetika, ach jo... Je nám to líto, ale už má klid. Nikdy nevíme, co v nalezencích tiká. Její sestřička to zatím zvládá a doufám, že zvládne. V kotěslích musel manžel otočit kočičí dvířka, protože, když jsem jim to zalígrovala, aby mohli jen tam a ne ven, tak se to někteří naučili tak nadzvednout, že utekli. Taminka to zvládla během pár vteřin. Teď už by to nemělo jít. Ale co já vím, oni jsou vždycky o krok napřed. Ke svačince byl tvaroh, k večeři poslední kurčo. Musíme někde nakoupit maso, není ani ň. V noci jsem brouzdala na netu a ještě v nějakých e-shopech mají diety Animonda integra protect intestinale + nieren, tak jsem zase něco objednala. Pokud byste na ně někdo někde narazil, moc bychom o ně prosili. Na Zoohitu je dlouho výpadek, tak se docela obávám zmiznutí z trhu, nebo " inovace " a ta podle zkušeností k lepšímu nebývá. To udělali teď ve značce  DM a kvalita je horší.To už vám řeknou kočky. Pokud to půjde, budeme víc nakupovat u Rossmanna, ale jet jen extra pro to, je nerentabilní. Nejbližší je v Pardubicích. Nebo objednávat na Zoohitu, jenže u nás je tak velká spotřeba, že by nás asi za chvili pošťačky proklely.

5.11.2016

Dobrý večer všem....Dnes byl u nás běžný depozitní den. Úklid, praní, vaření jak doma, tak pro smečku, mytí misek, výměna vody a dosyp granulí. Před nedávnem jsem zjistila, že na Zoohitu nemají diety Integra protekt. Dnes, když jsem se dívala, jestli jim nepřišly, tak jen zírám - měli jen diabetes a jen jednu příchuť a struvitky. Nebyly už ani ledvinné. Raději jsme je objednala, protože diabetik Zrzín o jiné nestojí. Ty protektky byly skvělé na akutní průjem a také moc chutnaly. To u každých diet nebývá. Simírkovi se hojí ouško i rána za ním. Pěkně baští. musí přibrat, aby mohl na operaci kýly. Bohdančátka Irmička a Iljánek pěkně vyrostli, jsou moc milí a mazliví. Za to s naposled přijatými bohdančátky je starost. Hned z lázní jsme s nimi jeli na veterinu na přijímací prohlídku. Už tehy dostali léky na kalicia  vitamíny. Fráček a Fidorka jsou celkem dobří, ale Fifinka na tom není dobře. Lítám okolo ní celodenně -  krmím energetickou stravou, napájím, dávám Duphalit, chovám, povídám, ale dobře to nevidím. Nemá průjem, nezvrací, v papulce je to už celkem ok a přesto není v pořádku. Moc ráda se u mě tulí a protože s ní nemůžu být pořád, nechala jsem jí tam svou mikynu. Už mě vysiluje tohle zažívat. Po včerejší odjezdu třech Mícátek, najednou toho rodinka sní polovinu. Dnes dostali jako obvykle velký talíř masa a nesnědli, budeme dávat méně. Z koho  máme velkou radost, je Robinsonka. Léky na ledviny zabraly, dieta jí šmakuje a KONEČNĚ po měsících má tuhý bobek. Už jsme ani nedoufali. Jinak je v kočkáriu klid. Na Kassandře je znát věk čím dál víc, je velmi sešlá. Zatím naštěstí baští, ale je to vetchá stařenka. Tak tolik od nás, klidný večer všem...

4.11.2016

Hezký večer a vše nej Karlám a Karlům....Dopoledne odjeli do nového domova tři vypasená Mícátka - Oreo, Zoja a Zeta. Mají krásný, již osvěčený domov, kam jsme už umisťovali jednoho kocourka. V novém domově je čekal  krásný, vybavený pokojíček, kvalitní strava a kompletní péče.Děkujeme mockrát, jsem s umístěním na výsost spokojená. Dostali jsme i dar, který jsme vzápětí na vetu vyměnili za diety, krmení a podporu pro koťátka. Moc nám to pomohlo, díky. Diety už docházejí a ledvinné granule, které jsme koupili posledně ( Calibra ) , tak Robinsonka nejí. Jsme moc rádi, že vůbec začla něco jíst. Museli jsme se vrátit k RC, i když jsou dražší. Dohromady to stálo 3.140.-. Na veterině nám nechala plnou tašku krmení, diet apod. pí.Tuhá z Přelouče, po kočičce, která po dlouhé nemoci odešla do kočičího nebe. Děkujeme mockrát. Ze zoohitu nám přišel první balík s granulemi RC kitten 1.119.-. Navečer jsme jeli do Golčova Jeníkova k paní, co dočaskuje tři kotíky nalezené na místní skládce jedním zaměstnancem. Vezli jsme tam desetikilový pytel kotěcích granulí a kotěcí konzervičky Animonda. Koťátka jsou úžasná, hravá, mazlivá, krásná. Prostě úžasňáci. Než jsme tam jeli, tak jsme museli udělat venkovní karantény a voliérky. Tma je brzo a to se to dělá blbě. Spustila jsem Vánoční aukci 16, aby se to pak do vánoc dostalo k vám.

3.11.2016

Hezký večer a vše nej Hubertům...Včera jsem musela vynechat příspěvek, vstávali jsme v pět, do osmi jsme měli hotové kočičky a jeli jsme do světa...byli Dušičky, najeli jsme skoro 500 km, vrátili jsme se před devátou večer a práce byla až do půlnoci. Dnes jsme se tu doslova ploužili jak mátohy.Jenže včera vynechaný úklid se musel dnes dohnat. Kotěsle jsou vygruntované, kočkárium zčásti. Klece jsou zepředu zateplené, polystyrén jsme dnes dali i na dna, a až se odebere stelivo, zazimujeme to ještě zezadu. Toužebně doufám, že je na zimu až na jednu, v té bydlí Zrzín, nebudeme používat. Dnes jsme vážili Mícátka a jsme velmi spokojení. Nejvíc má Oreo a nejméně Zlatunka.Naštěstí už začla jíst a od posledka připrala 10 deka. Mírně zhubla Fifinka, ale to už je jiná skupinka - mise Lázně Bohdaneč. Musím se na ní zaměřit. Dnes měli vařené mleté hovězí maso, večer syrové. Ze Zoohitu nám přišly dnes tři balíky, na granule čekáme. Zítra jeden vezeme koťátkům do dočasky v Golčově Jeníkově. Pro naše jsem vzala konzervy od Bozity a moc jim chutnají. Navečer přijela K. Matušková s přítelem pro věci z aukce - pobyli, pomazlili, popovídali a kočulím přivezli dobrůtky a hračky. Mockrát děkujeme....

2.11.2016
Dnes více, jak kdy jindy vzpomínáme na všechny drahé, i všechna zvířátka která už nemohou být fyzicky s námi. V našich srdcích mají pevné místo. Můžeme si i povídat, zavrnět..občas přijdou..

dus.jpg

1.11.2016

Hezký podvečer a vše nej Felixům...Ráno jsem měla pocit, že mi nic nejde od ruky a že všechno dělám tak nějak " zmatečně". Měla to na svědomí úporná bolest hlavy, která mě už delší dobu sužuje. Vím, že je to z přemíry starostí a nedostatečného odpočinku. Jsme tzv. v rozjetém vlaku, ze kterého nejde jen tak vystoupit. V poledne jsme jeli do Čáslavi na poštu poslat balíčky z aukce a vyzvednout objednaný zvlhčovač vzduchu, který nutně potřebujeme do kotěslí. Koupila jsem kvalitnější, i s ionizátorem. Fotky nejsou, ještě jsem nenašla foťák. Asi mi zapadl někam mezi bedny, všechno přerovnat je práce navíc. Kotěsle jsem zametla a vytřela, manžel uklidil karanténní klece. Robinsonka se po lécích lepší, ale ledvinnou dietu a léky má už má napořád. Malá micubiška je už také na tom líp, zatím jen saje od mámy, trošku přikrmuji, ale snad i tohle se dá do pořádku a začně sama jíst. Pěkně se rozjedl zraněný Simírek. Ouško už je malinko lepší. Už ani nevyndavám ten odporný svrab. Dneska dost blinkal Joshua, pokud by to pokračovalo, musí na vet. Pčíká Maxim, ale dát mu léky je nemožné.Pokud by to jinak nešlo, musí dostat aspoň Convenii. Taminka je na tom také líp, přibrala a až to bude možné, necháme amputovat ocásek, kvůli vyprazdňování a snadnější hygieně. Bohdanečátka Fifinka, Fidorka a Fráček dobírají léky. Naopak Veni bude muset mít asi jiné, nějak nám ty stávající zatím nezabírají. Dnes jsem objednala v Zoohitu granule. Zásoby dochází. Tak, to je pro dnešek všechno.