Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků listopad 2015

25. 11. 2015

30.11.2015

Příjemné odpoledne a vše nej Ondřejům...Dnes tu je fakt hnusně, od rána prší, v noci velký vítr. Děláme jen to nejnutnější, i tak je toho dost.Zvláště já, kvůli ledvinám, nemohu pořád vybíhat do té sloty.Vybíhám jen do kotěslí a občas do kočkária, hlavně rozdat léky, masti a vyprázdnit potřebné čičky.Dnes odjeli do nového domova u Přelouče kotěcí bratři, Denýsek a Davídek.Doufám, že si rychle zvyknou a budou šťastní.Šli spolu, tak jim to půjde líp.Dotazovali jsme se na klinice na Bonifácka, co je na infuzní terapii, tak je to stále stejné. Zítra mu budou dělat kontrolní odběry.

29.11.2015

Všem krásnou adventní neděli a vše nej Zinám...Dnes jsem opět volala na kliniku, jak je Bonifáckovi.Stav nezměněn, trošku jí, reaguje na okolí, stolice nebyla. 24 h. je na infuzích, kontrola krve zřejmě v úterý. S Anetkou je těžké pořízení, vyčůrání jde těžko, stolice zase vázne.Laktulozu prská na všechny strany. Emaus dostala pilulku na podporu chuti k jídlu a vše snědla.Obě jsou opruzené, Anetka má ještě navíc vyhřezlý konečník.Dvakrát denně je musím omýt a namazat.Báře několikrát denně kapu oko a bere přípravek na srst.Nino, Hanuš, také mastím oči. Dnes tu celý den prší, na chvilku byli venku ti nejodvážnější.Počasí je mizerné už delší dobu, musela jsem se putit do praní.Dnes byl generální úklid, takže se hromada pořádně zvětšila, tři pračky dek a pelíšků suším doma, je to tu jak v sušárně. Venku je tak sychravo, že Esmi spí celý den doma, na noc přichází i Lojzík a Viola. Je tu překočkováno, ale nemám to srdce je vyhodit ven.Do nového domova odjel Edwin, tak hodně štěstí do života.

28.11.2015

Všem hezký večer a  vše nej nositelům jména René.Volala jsem na kliniku kvůli Bonifáckovi.Je nutné, aby byl na klince nejméně na pětidenní infuzní terapii, která mu kape 24 hodin denně.Nezvrací, to je plus, dnes i trošku pojedl a reagoval na kolemjdoucí personál. Věřím, doufám, že se aspoň na čas ledviny dají do pořádku.Moc bychom si to přáli a poníženě za to vyšší moc prosíme.Anetka dne nekadila, vytlačila jsem jen malý kousek.S ručním vyčůráváním je to také kříž.Nemá to ráda, styl, který mám naučený, na ní nefunguje.Nicméně, podařit se to musí, jakžtakž to jde na plenu, když sedí. Emaus dnes jedla, má gastro dietu, bere léky.Tiski i Tama měly vycházku na zahradě, zatímco Tiski se nepoukouší opustit zahradu, Tama se musí hlídat, takže " paseme ". Slepý Matyáš, je navzdory svému zdravotnímu stavu v pohodě, stále baští a na váze neubývá. Robinsonce se bolák pod krkem zmenšil a vysychá.Má mastičku a kortikoidy. Tentokrát má jen jeden, ale kdoví, jestli se tento stav podaří udržet. Jinak je tlustá jak čuník. Nikola už po čištění zubů ultrazvukem baští, zápach je tentam.Je pokrytý Convénií. Genesis pochrchlává, tak jsem jí odčervila Milbemaxem, víc, jak na virózu, to vypadá , že chce něco dostat ven.

27.11.2015

Příjemné odpoledne všem...Ráno jsme jeli na kliniku s Bonifáckem na kontrolní odběry krve kvůli ledvinám.Kocourek je chronicky nemocný s horními cestami dýchacími a ledvinami.Bohužel se poslední dny začal horšit, proto jsme ho hned na klinice nechali na infuzní terapii.Odpoledne nám volali, že krevní hodnoty, co se ledvin týče jsou hrozivé.I přesto mu dáváme šanci s infuzemi, třeba se ještě podaří funkci ledvin obnovit.Žel, tomu nedávají přílišnou naději, ale máme to  vzdát? To nedokážeme. Nicméně, jeho stav je život ohrožující.Po úrazu postižená Anetka má velké problémy s vyprazdňováním.Dostává léky.Dnes jsem jí musela uvolnit konečník od stolice, co se v něm zasekla, pak se vyvalilo řídké.Hned  po příjmu jsme jeli na kliniku a to už rtg.ukazoval strašně plná střeva. Se zánětem střev onemocněla Emaus, má antibiotika.Cestou z veteriny jsme nakoupili stelivo, pak nám přišla objednávka granulí ze Zoohitu.Ještě čekáme na kapsičky a diety.Jsme smutní z událostí posledních dnů, ale je třeba jít dál a bojovat.Máme tu několik chronicky nemocných koček a musíme počítat se vším.Zázraky se dějí málokdy.Co je pozitivní, že jsme jim prodloužili život, např.Bonifácek by už nebyl.Věděli jsme do čeho jdeme a že to není napořád.Je to náročné na psychiku, když pak přijde ta zlá chvíle, ale musíme se s tím popasovat.

26.11.2015

Hezký večer....Docela začínám mít strach o Bonifácka, všechno je u něj naruby.Nemá chuť k jídlu, je unavený. Víme, že jeho zdravotní stav není dobrý a nejde ho léčit. V krku není nic, jak má být, nemá záklopku, laicky řečeno, je mu vidět až do žaludku.Je to následek  neléčených, častých zánětů, kdoví, kolikrát se mu jenom silou vůle podařilo na ulici přežít. Poté, jak se dostal k nám, musel podstoupit operaci tlamky, která byla v takovém stavu, že musela být zdrátována.Bohužel vzhledem  k prožitým útrapám, má chronickou rýmu, vyýtoky z očí, obojí i krvavé. Jako další kritickou kočičku vidím nedávno přijatou Anetku. Ne, proto, že potřebuje vyprazdňovat, ale nějak vnitřně cítím, že je něco špatně. Jinak laktuloza zabrala a začíná kadit, samozřejmě pod sebe, takže podkladové pleny jsou zase v kurzu. U ručního vyčůrávání brečí, nebo mi nadává, to jsem ještě nerozeznala. Emaus je na dietě, dnes už stolice byla lepší.Připomínám zlomeninu křížové kosti a pánve, když jsme jí našli, tak se na zadní vůbec nepostavila.To je už lepší, dělá pomalé krůčky, na záchůdek vleze, i když se občas netrefí. Obě berou neuro léky , koťátka M+ M a D + D i Nino dostávají denně B - komplex. Bára po operaci musí dostat denně dvoje kapky, třetí jednou týdně. Nino umělé slzy, Hanuš mastičku. Dnes jsme obložili malou i velkou voliérku dutým plexisklem, které se instaluje na zimu a na jaře se demontuje.Na venkovní ohrádku, kterou máme pro malá koťátka, aby se proběhla, jsme koupili nepromokavou plachtu.Je tam polystyrénový domek a molitan, je tedy zakrytá proti dešti a sněhu a může v přebývat někdo z venkovek.Těch možností jsme jim připravili opravdu dostatek. Obrovský balík pro kočičky dnes přišel od L.Szostokové, mockrát děkujeme.A ještě jedna důležitá zpráva - v deníku Mladá fronta dnes, vyjde článek o jedné z našich kočiček, která si prošla peklem. Článek vyjde přesně za týden, ve čtvrtek 3. prosince, v magazínové příloze MF DNES. Pokud vás to zajímá, tak si nezapomeňte za týden MF koupit.Jsme poctěni,  někdo z našich  fanoušků nás navrhl a byli jsme schváleni a vybráni.Moc to pro nás znamená.

25.11.2015

Příjemný večer a vše nej Kateřinám...Dnes časné vstávání, aby základní bylo hotovo do odjezdu na veterinu.Na vyšetření se vezla Anetka a na kontrolu Emaus a Nikita.Anet  má zlomenou křížovou kost a trauma přechodu křížové kosti a ocasu, to znemožňuje vyprazdňování. Pánev je v pořádku. Krom toho má zácpu, vypadá to, že se to uvnitř automaticky neposouvá, nebo posouvá velmi pomalu, právě kvůli poškozeným nervům. Moč je bez příměsi krve, na zácpu máme Lactulozu.Dávám Neuromultivit, mažeme zadeček a uvidíme, co přinese čas.Moc optimisticky to veta nevidí.Emaus začala pomalu chodit, s tím dostala řidší stolici, ale co je neobvyklé, že se neumyje.Takže umýváme a na příp opruzeniny máme mastičku.Nikita dostal ijn.Convénie.Kotěsláci měli dnes na chvilku vycházku do mrazivého odpoledne, ale už jsou dávno všichni v teplíčku.Topíme už všude. Poslední dny to jde z kopce s Bonifáckem, v pátek jedeme na půlroční kontrolní odběry krve. Zcela jistě kvůli opakujícím se zánětům budou ledviny zase o něco horší.Tak mi došlo, že tu máme hodně chronicky nemocných, ale i starších kočiček, o kterých víme, že jsou zde na dožití.Buďme na to připravení.Nechci být špatným prorokem, ale když nejvíce dějí pokoj, bezpečí, lásku, přijde něco špatného.Tím mám na mysli vánoce.Rok mizerně začal, není předpoklad, že by mohl dobře skončit.Cítím, jak mě pomalu opouští naděje a víra, že by se mohla karta obrátit.

24.11.2015

Hezký večer všem...Dnes jsme byli na oční klinice u MVDr.Beránka se třemi kousky.Bára byla na kontrole po operaci katarakty, p.dopktor byl s vývojem spokojen.Dostali jsme ještě další kapky na doléčení a zaplatili fakturu 8773.- Kč -  skoro celou částku Barunce na operaci darovala hodná paní z Kutné Hory, která chce zůstat v anonymitě.Na konrole byl i Nino, očko je zhojené, co se vidění týče, je tam jen kosmetická vada, která by mohla jít časem odstranit. Až se tam něco doroluje, moc jsem tomu nerpozuměla. Kakky už kapat nemusíme, teď budeme dávat mast Vidisic. A na kontrole byl i Hanuš, vysazujeme antibiotika i kapky, ty se mění na mast.Zákal se mu scvrknul do červeného vřídku, to je prý dobře a až se to ještě nějak změní, taky se s tím něco udělá.Omlouvám se, ale nejsem schopná si ty termíny zapamatovat. Že bych si pořídila diktafon? Opravdu se nedokážu dost často koncentrovat  a všechny ty lékařské termíny a informace pobrat. Zároveň jsem byla u lékaře v Pardubicích i já, a to jsem si také užila.V lékárnách zase problém, byla jsem v Pardubicích ve třech a nic. Neobešla jsem se v žádné ani v Přelouči, zkusila jsem i Čáslav, ani tam , takže mi to objednali. Zítra jedem na kontrolu s Emaus a na vyš.s nově přijatou Anetkou. Cestou domů jsme se stavili v DM pro konzervy a vaničky.

23.11.2015

Dobrý večer všem...Přestože se cítím moc mizerně, ztráta Alexe na mě dolehla tak silně, že jsem spíš jak robot a chvílemi jsem jak paralizovaná a dezorientovaná. Asi bych potřebovala něco rozmlátit, vykřičet se, být někde v pustině, brečet a brečet. Fakt mám někdy chuť utéct od všeho. Ubíjí mě bezmoc a pokrytecký, prolhaný intrikáni.Já vím, život není to, co chceme, ale to, co máme.Howg.Kočičku Kuličku jsme převezli do jiného zařízení, kde má pokojík zatím sama pro sebe, teplíčko, plnou misku i pohlazení.V kočkáriu byla viditelně nešťastná.Neříkám, že by kamarádku neuvítala, problémová není, ale co je moc, to je moc.Nehledě k tomu, že v kočkáriu není možné poček koček zvyšovat.Děkujeme Catky Poděbrady za výpomoc v nouzi.A máme příjem !! Dospělá, mladá kočička, zřejmě sražená autem. Klinický nález: kočka ataxická není schopná se udržet na pánevních končetinách, vymizelý anální reflex, ocas ochable leží dolů, MM naplněný, po vymačkání krvavý obsah. Podezření na frakturu pánve a trauma přechodu křížové kosti a ocasu . Nutná péče  - minimálně 3 x denně vymačkávat močový měchýř, sledovat stolici, ošetřovat konečník - vodou a následně faktu mast a Neuromultivit , za krkem drobná suchá nekrozka - ošetřuji mastí, postupně kůže odumře a odloučí se.Dostala jméno Aneta.Tama je bez průjmu, krásně bobkuje, po takové době jsem fakt ráda. Byla z venkovní ohrádky přemístěna do malé, kryté voliérky, kde má polystyrenovou budku s duchnou a ještě vedle beránkový pelíšek, malé škrabadýlko, hračky.Chtěla jsem jí dát do kotěslí, ale odvykla si, samostatné bydlení jí vyhovuje víc.Čekáme velkou zásilku ze Zoohitu - granule a diety, tak jsem musela uklidit ve skládku, aby se vše vešlo.No, a taky tam byl pořádný binec.Dnes u nás poprvé sněžilo, ale je z toho jen bahno.Halda kočičího prádla je obroobrovská, něco vyperu a holt budu sušit doma. Myšlenkami jsem pořád u Alexe, mám zprávy od vety i fotky, ale ty byste neradi viděli.

22.11.2015

Dobrý večer všem....Konečně snad už budu schopná napsat příspěvek věnovaný pouze Alexovi.Někdo ho donesl na jednu veterinu k utracení, někde ho našli neschopného pohybu, ležícího na jednom místě.Jak dlouho? To nevím, ale asi i to bude mít souvislost s jeho skonem.Nicméně, dostal se k nám s diagnózou ataxie zádi + ve svalovině 2 diabolky.Alex se nezvedl vůbec na zadní nohy, od pasu dolů to celé jen tahal po zemi.Hned druhý den jsme jeli na kliniku, kde udělali znova rtg. a verdikt zní : porušení míchy mezi myslím, že třetím a čtvrtým hrudním obratlem + v těle tři diabolky, jedna v dutině hrudní, jedna v břišní a jedna u ocasu. MVDr.Bednář jeho stav zhodnotil jako beznadějný, nicméně, rozhodnutí bylo na mě a já to vzdát nechtěla.Dostali jsme neuro léky a doporučení na cvičení a masáže.Vše jsme poctivě dodržovali od 4.11.do 20.11.Dokonce 19.11. jsem mohla napsat povzbudivou zprávu, že Alex se postavil na nohy, další den udělal krůček, další den se mi dokonce povedlo natočit krůčků více.Radost byla nepopsatelná.Jenže toho rána, byl strašně oslintaný a nejedl.Okamžitě jsme volali a jeli na veterinu.Myslela jsem, že jde o začínající infekci, jenže v tlamce nebyly žádné eroze, nic špatně.Veta přistoupil ke kompletnímu vyšetření, včetně krve a testů na Felv a Fiv, které byly negativní.Za to krev dopadla katastrofálně, leukocyty byly hrozně, hrozně vysoké.Bylo jasné, že je v těle zánět, infekce. Přitom nic, teplotu neměl , oči čisté, sliznice růžové, žádný kašel, ani výtok z nosu, poslechově také nic.Přistoupilo se k ultrazvuku a bylo jasno.V hrudníku je tekutina.Byli jsme z toho rozpačití, neměl žádné potíže s dýcháním.Ale to se mělo rychle změnit.Veta tekutinu odsál, bylo toho dvě deci, prostě hrůza.Hned se dělala cytologie.Verdikt - hnis.Alex dostal mix antibiotik, analgetika a inj.vitamíny.Byla mu zavedena kanyla na zavodnění a výživu.S nadějí na vyléčení ( vůbec jsem o tom nepochbovala ) jsme si ho brali domů.Každou hodinu jsem mu aplikovala fýzák a Duphalit.Ještě včera v noci, se dýchání rapidně zhoršilo, v jedenáct v noci jsme jeli znova na veterinu.Znova mu byla odsátá tekutina, dostal další léky a byl uveden do umělého spánku, aby tělo jelo na úsporný režim.Dýchání se zklidnilo, odpočíval, celou noc jsem nad ním bděla, obracela ho, kapala do očí umělé slzy a do kanyly dodávala každou hodinu výživné tekutiny. Ráno se znova jelo na veterinu, bylo v plánu kontrolní sono a krev, aby se vidělo, jak zabírají léky. Dojeli jsme , ale Alex pár desítek metrů před ordinací usnul navždy. Měla jsem pocit, že jsem umřela s ním.Chtěli jsme vědět proč a asi  víme. Zřejmě diabolka, co byla v dutině hrudní, tam vnesla plíseň a tam si to dělalo své, aniž by bylo cokoliv na něm znát. V plících a podhrudnici se uděly abscesy, ty popraskaly a vylily se do hrudníku.Teprve pak začly potíže s dýcháním.Do posledního dne bez příznaků, jen pak slinění a odmítnutí jídla, ale to jsme okamžitě vyhledali pomoc. Pokud by to byla klasická infekce, myslím, že by to dal, jenže tady se rozjela bleskurychlá sepse a nedalo se jí zastavit. Možná už tam byl původ, tehdy, když ho někdo našel, kdoví, jak dlouho ležel na studené zemi, bez jídla a pití. Nikdo, kdo u něj nebyl, nemůže pochopit tu radost, že se postavil, prošel, byl to malý zázrak. Jenže on to měl v osudu nachystané jinak - špatně, nespravedlivě, beznadějně. Sakra, sakra, sakra...říká se, že na konci tunelu je buď světlo, nebo vlak. Bylo to to druhé. Bohužel stejný pocit mám celý tento rok. Odpočívej v pokoji Alexi, jsme poctěni, že jsme ti mohli doloužit. Rádi bychom uděli víc, mnohem víc a já vím, žes to věděl.

alex4.jpg alexej2.jpg
při vyprazdňování...

vidíte 3 diabolky..

 

21.11.2015

Dobrý večer a vše nej Albertům. Dnes jsme měli těžký den. Včera jsem avízovala, že Alex se postavil na nohy, dnes dokonce udělal pár vrávoravých krůčků.Jenže, včera přestal jíst, dnes šíleně slintal. Hned ráno jsme jeli na veterinu.Byla mu udělána všemožná vyšetření, protože v tlamce bylo vše v pořádku.Prvně jsem si myslela, že to je počínající caliciviróza.Byla mu odebrána krev, udělané testy na FElv a Fiv, které jsou negativní. Krev dopadla bídně, leukocyty jsou strašně vysoké - 37000, místo 15000.Na místě byl zavodněn a testovalo se polykání.To šlo bídně.Takže sono a tam byl problém už jasný.V hrudníku je tekutina, utlačuje co se dá. Doktor jí vysál, bylo toho dvě deci páchnoucího šedozeleného slizu. Bylo to dost překvapivé, protože dýchání bylo ok. Alex dostal mix antibiotik, analgetika , inj.vitamíny a byla mu zavedena kanyla, kterou ho co hodinu zavodňuji fýzákem.Prognóza je velmi nejistá, spíš beznadějná.To je tak nespravedlivé, když po rtg.páteře na klinice veta řekl, že je jen mizivé procento na zlepšení, a ono se pomalu po lécích, cvičení a masírování povedlo.Teď odpočívá na vyhřívané podložce.Tak se ptám proč, proč přišla naděje, když byla znova brutálním nálezem odňata. Další pacient byl plachý a labilní Nikola.Krvácel z tlamky, nevěděli jsme, co se děje.Nedá na sebe sáhnout, tak i naložení do přenosky bylo dramatické.Na vetu byl uveden do sedace, byla odebrána krev, byl testován, odstraněn zubní kámen ultrazvukem a zjištěno, že má oteklé , krvavé slinné žlázy a zvětšené mízní uzliny. V tlamce sraženiny krve.Vše bylo očištěno a ošetřeno.Krev dopadla bídně, tady je naopak absolutní absence leukocytů, tělo nemá jak bojovat. Dostal taky inj.léky. V pondělí jedem s oběma na kontrolu, ovšem, pokud pán Bůh dá. Domů jsme odjížděli jak spráskaní, takové drama jsme opravdu nečekali.Po návratu jsme se hned pustili do krmení, záchůdků, praní a zběžnému úklidu, vše mlčky, utrápení, s myšlenkami úplně jinde. Doma jsem už musela aspoň vyluxovat.Koťata z karantén jsou už v kotěslích, není možné je v zimě dlouhodobě používat.Jsou sice zateplené, ale nemám z toho dobrý pocit, kdyby tam měl někdo přes zimu bivakovat.Moje nitro je bolavé, zranitelné, smutné.Tolik zla proudí ze všech stran a mě jde čím dál hůř tomu čelit.Aspoň přišel krásný pozdrav od hendikepovaného Tiziana, má se moc dobře, skvěle.Děkujeme. Tolik zprávy dnes a já běžím za Alexem. Jen ještě - kočička , kterou jsme vzali pokousanou asi krysou se hojí, je hodná, dostala jméno Valois. Norrisovo zranění - prasklý píštěl se zmenšuje, i když stále mokvá, ale při léčbě touto mastí to nesmí strupovatět, takže je vlastně vše v pořádku.

20.11.2015

Hezký večer a vše nej Nikolám....Nemůžu ven jako, když jsem zdravá, je chladno a vítr, močák a ledvina krutě bolí. Jediné, co udělám, že přecházím k Báře kapat operované oko a cvičit s Alexem, to nechci zanedbat.Je to na houby, ale poletovat okolo venkovních klecí, voliérky a venkovních koček fakt nemůžu, vzápětí mě to vytrestá znovubolestmi.Odpoleden přijela pí.Minaříková s pí.Ullrichovou a přivezli kočičkám spousty darů.Deky, ručníky, utěrky, povlečení, pelíšky hotové i doma zhotovené, drogerii, lékárnu, kapsičky, Gourmetky, něco do kasičky, moc a moc děkujeme, děkujeme i za milé povídání u kávy.Vše si prohlédly, doufám, že se jim u nás líbilo.

001.jpg004.jpg  

19.11.2015

Hezký večer všem...Po včerejší kolice jsem ráno nemohla jít ven.Strašně foukal studený vítr a já potřebuji být v teple, tedy aspoň tehdy, když to jde.Odpoledne běhání po doktorech, v lékárnách to dnes funguje tak, že si pro půlku věcí jedete znova, musejí se objednat.Pak příjem odrostlého kotěte, kterého se ujala pí.Rutová z Přelouče, nechala ho ošetřit, ale nemá pro něj prostor, ani čas na ošetřování.Věnuje se intenzivně nalezeným a ztraceným pejskům.Jak víte, máme absolutní stop stav, ale zraněné zvíře je vyjímka, tahle je zřejmě pokousaná krysou.Nicméně v ordinaci u našeho vety byla už v pondělí, takže od té doby to už nehnisá, boule jako houba se vstřebala, dostala Convéni, ještě budeme domazávat. Klec jí musela uvolnit Kulička, která putovala do kočkária, ale nebude tam dlouho.Blýská se jí na lepší časy. Nechci to zakřiknout, ale léky na podporu neurologického systému,  masírování  a cvičení MOŽNÁ přinesou Alexovi částečné uzdravení. Dnes se stavěl na zadní nohy. Bude chodit?? Ach, to je tak toužebné, že se to až bojím vyslovit.No, nevím, rtg. bylo dost jasné a procento dané veterinářem malé, malinké.Bára je po operaci oka - katarakta -  neklidná, ještě neměla chuť k jídlu, kapu několikrát za den.Tiski léčíme ouško, kapeme očičko a byla ošetřena pipetou.Jinak už běhá, no běhá, spíš poskakuje jako srnka.Teď už jsou všichni na svých místech, ve svých pelíšcích.Bylo to jen taktak, než začlo pršet. Znova děkuji všem za pomoc v Padesátce, díky za kočičky i za sebe.

18.11.2015

Všem hezký večer...V jednu hodinu jsme naložili Báru, Nina , Hanuše a jeli na oční kliniku do Pardubic.Operace byla plánovaná na třetí, od jedné do té třetí jsem musela co deset minut kapat troje kapky.Přijeli jsme tam a bylo dost plno.Pak si sestra Báru od nás i s kapkami vzala, ať si zajedem nakoupit, že se operace pozdrží.Teprve šli na řadu lidi, co byli objednáni před námi.Myslela jsem , že si v mezičase dojdu na urologii, ale bylo tam asi třicet lidí, z plných čekáren mám osipky a z vydýchaného, uzavřeného  prostoru fobii.Takže do lékárny a u volného prodeje propagace potravinového doplňku.Jeli jsme tedy do jiné, kde jsem si koupila prášky na bolesti.Z veteriny ještě nevolalali, ale jeli jsme tam, stejně jsem nemohla udělat bezbolestný krok.Čekali jsme, čekali a čekali, Nino a Hanuš už byli v přenoskách čtyři hodiny, mě bylo zle.Musela jsem ven (opět přeplněná čekárna, to se dusím),.Sestře jsme řekli, že si Báru vezmeme a musíme pryč, doma čekala spousta práce.Být celé odpoledne pryč a tady na nic nesáhnout, to je pak hrůza.Na koťata ani nedošlo, je fakt, že byla navíc.Takže nám jí dali, ani jsme zatím neplatili, i jak indikovat léky dostaneme od.p.doktora  emailem, měl toho fakt moc. Domů jsme jeli přes Přelouč, kde jsem měla na vetu objednané léky, jako probiotika pro Tamu, Alexe, Edwina, masti pro Norrise, ušní suspenzi pro Zrzka, Neuromultivit pro Alexe, antiparazitika a potřebovala jsem s vetou domluvit další věci. Domů jsme dorazili v půl šesté a hned se pustili do krmení, záchůdků a poklízení.Nikdo se nám cestou nepodělala kotíci byli moc hodní, ani nemňoukli.S Bárou jedem na ko v úterý, znova vezmem ta koťátka.Fotky z operace nemám, jen před tím v přepravce a pak po příjezdu, kdy si servala límec.Jenže v telefonu a nejde mi to stáhnout.Je devět, ještě to jednou oběhnem a padnu za vlast.

17.11.2015

Dobrý večer....Jsem zdrcená, včera přijatý kocourek dnes na klinice zemřel.Nakonec jsme ho tam odvezli, aby byl pod odborným dohledem, na infuzích atd. S největší pravděpodobností v tomto stavu už dlouho venku trpěl a pomoc přišla příliš pozdě.Je nám to moc líto.Víc teď už nedám.

16.11.2015

Všem příjemný večer...Dopoledne jsme se věnovali úklidu a po obědě jsme museli jet k lékaři a na nákup.Dost jsme se zdrželi a to hlavně běháním po lékárnách, nemohla jsem nikde sehnat kapky, které jsem měla na receptu od MVDr.Beránka na středeční operaci oka Barunky. Neměli je ani na veterinách, nakonec jsem to jakžtakž dala do kupy s tím, že jedny z toho mám doma. Dvě hodiny před operací jí musím kapat troje, každých 15 minut.Navečer jsem propásla při té honičce důležitý hovor.Jelikož mi mobil spadl tehdy do záchodu, tak jsem přišla o všechny kontakty, viděla jsem jen " neznámé "číslo.Kdybych věděla, že volá pí.Novotná, určitě bych volala zpátky. No, abych to zkrátila.Ještě jsme po příjezdu pobíhali okolo koček, když přijela i s manželem, že potřebují pomoci.Při všech problémech se kterými se potýkáme, jsem na všechny strany odhodlaná vůbec nepřijímat další kočičky.To " vůbec " má samozřejmě uvozovky a zraněné zvíře přijmeme a poskytneme všestranou pomoc.Byl to i tento případ - kocourek, zřejmě sražený autem, nalezený někde u stavebnin.Bylo to tak hektické honem vymyslet, kam s ním, že se na podrobnosti budu muset znova vyptat. Chtěli ho odvézt na veterinu a jelikož to nejsou čáslaváci a já ten hovor nemohla v tu chvíli přijmout, jeli tam, kam je kdosi poslal. Z vyprávění, jak to tam veterinářka pojala, jak se ke kocourovi chovala, co poradila, jak s ním mají naložit, tu doufám povypráví sama nálezkyně a přímá aktérka. Kocour nedostal ani nic na utišení bolestí, rentgenovala ho v bedně, ale počkejte si na vyprávění, nerada bych to celé nějak pokroutila.Takže tady je v karanténě, kterou musela uvolnit Elsa, dostal analgetika, a už několikrát napít a stříkačkou výživu. Přijímá to s vděčností. Je to hodný kocourek, který se jen strašně bál, má velké bolesti, zimnici a vetka na něj šla s koštětem. Nebudete se stačit divit, až to tu paní popíše.Údajně nemá žádné zlomeniny, prý pánev. Hned jsem se objednala na Neovet, k MVDr.Bednářovi na nové  vyšetření a rtg.Doufám, že kocourek bude bojovat, v tomto případě by ho mohl ohrozit Crash syndrom - polytrauma, který nakonec může skončit celkovým selháním organismu a v nejhorším případě i smtí. Ohrožuje všechny pacienty s rozsáhlým poškozením svalové tkáně.Držte mu prosím pěsti, budeme za něj bojovat.Vidíte ho na přiložených fotografiích.

005.jpg 006.jpg

 

15.11.2015

Dobrý večer všem hodným lidem.Ráda bych nejdříve vzdala poctu všem obětem teroristických útoků z kteréhokoliv státu na zemi. Je tragické, co se děje, kam se svět řítí.

Celý den tu prší, takže nikdo neměl vycházku.Počasí je opravdu ponuré, jako události posledních let.U nás nic nového, vše běží jak má, jen mi není do řeči, právě důsledkem oněch tragédií. Pokud je to možné, užijte si klidný večer, snad mi to půjde zítra líp.

14.11.2015

Hezký večer....dnes generální úklid kočkária i kotěslí.K tomu velké prádlo, byla toho pořádná halda.Něco mi uschlo, ráno bylo sluníčko, ale pak najednou kroupy a teď prší.Zbytek doschne doma u krbu.Kulička už je krásně zhojená, co se týče zranění na zádech i po kastraci.Emaus začla konečně baštit.Jinak klasika, léky marodům, mazání Norrise.Anička a Zrzek z chvaletické kauzy jsou velcí mazlíci, zasloužili by si domov.Domov hledám i pro Kuličku, aby nemusela zpátky na sídliště.Děkuji všem, kteří přislíbili pomoc v padesátce.Jakmile to neběhne, hned musím udělat objednávku krmení.Jsem ráda, že se mi daří hradit veterinu bez dluhů.Vůbec si neumím představit, že bych třeba měla před sebou třeba 10 - 20 tisíc k úhradě , brr.

13.11.2015

Pěkný večer...pátek třináctého, nešťastný je den? Ne u nás. Do nového domova dnes společně odjeli sourozenci Kryštůfek a Zuzanka, budou bydlet v Praze a želvička Elinore odjela do Kolína. Do Prahy málem odjela i Annie, co mi nastoupila v nestřeženém okamžiku do připravené přepravky. Už jsem jí nesla paním , ale říkám si, ta koťata nemůžou být přeci tak těžká.Byl to docela šok, když jsem jí tam objevila.Byla už tma, všichni mourovatí, myslím, že by odjely se třemi. Ani nechci domyslet, co by bylo, kdyby to zjistily až doma. Takže Annie, musíš ještě počkat na tu svou rodinu. Doufám, že jim všem dnešní datum přinese jen štěstí, zdraví a budou ve svých domovech spokojení. Pomocnou ruku nám podali Gábina Kordíková a Marcel Krajňák, dnes si odvezli do dočasky čtyři malé kocourky, za což jim moc a moc děkuji. Nechci fňukat, ale tento rok nám nepřeje hlavně po zdravotní stránce a proto musíme brzdit.Máme zodpovědnost za ty, co už jsme k sobě v rámci záchrany připoutali a musíme mít na paměti, co by bylo, kdyby se něco podělalo.Obraťme list.Tama je ok, s Alexem je to horší. Stále v něco doufám, ale i vím, co mi řekl veterinář.Tiski se daří dobře, lítá jak čamrda, už bydlí v kočkáriu.Emaus bere léky, pořád nic moc nesní.Co je pozitivní, snaží se postavit na nohy.

12.11.2015

Příjemný podvečer všem...Jako obvykle, když potřebujeme k doktorovi, nebo na veterinu, je to ráno fakt honička.Dnes tomu nebylo jinak. Od doktorů jsme se vrátili až okolo druhé, cestou jsme v DM nakoupili konzervy a vaničky. Dala jsem si jen kafe a hurá na ně, rozuměj na chlupáče.U Alexe to byla pohroma, chudáček, nemůže za to.Vyndala jsem mu záchůdek a místo něj položila pleny, ale nevím, asi to nebude ono.Roztahal to ještě více, než s tím záchůdkem.Ještě to zkusím do zítra.Než bylo všechno hotovo, byla pomalu tma.Jen taktak jsem je stihla za světla pozavírat.Konečně, ale fakt konečně je to s Tamou už lepší, snad se jí to nevrátí.Postižená kočka a průjem, to je lahůdka.Emaus přestala jíst, nevím, co se děje, pokud nic ani zítra, frčíme na vet.Dala jsem jí prášek, tak uvidíme.Nino už je jako pytel blech as jak je chytrý.Kdyby měl váhu, tak může na očkování.Při příjmu měl asi 250gr, dnes 750 gr.Na to, že jsem prošli panleukopenií, tak dobrý.Koťátka Elsa a LeBron, ponechána svému osudu po odjezdu chalupářky, si pomalu zvykají a chodí opatrně mezi ostatní na jídlo.Jenže pomoc, nepoužívá někdo z nich záchůdek.

11.11.2015

Pro nemoc bez příspěvku.

10.11.2015

Pro nemoc zavřeno

9.11.2015

Dobrý večer...Dnes jsme nestihli nic normálního, tím myslím doma atak.Dopoledne, jen, co jsme udělali kočky, už jsme nakládali do přepravek a jeli na veterinu.Na kastrace, očkování a přeočkování a na ošetření s Norrisem, kterému se zřejmě udělal u ocasu píštěl, který mu praskl.Objevili jsme to myslím v pátek, ošetřila jsem to, vyčistila, namazala, ale odborný zásah byl nezbytný.Veta mu ostříhal mrtvou kůži, pod kterou už to granuluje, což je dobře.Dostal Convenii a mazání, které ránu krásně zhojí.S hlubokými a ošklivými ranami už máme bohaté zkušenosti.Kde k tomu přišel, nevíme, mohlo to vzniknout z malé ranky, ta se zapouzdřila," pracovala a pracovala " a zákonitě to muselo jednou prasknout. Pokastraci je Kulička z kolínského sídliště a Anička z chvaletické kauzy.Na očkování byli Metoděj a Matouš, na přeočkování Timotej, David a Denis.Odpoledne se k nám dostalo další kotě po chalupářce, která na zimu odjela a ponechala je svému osudu pobíhat po vesnici a hledat něco k jídlu.Je už tedy se svou sestřičkou Elsou a dostal jméno LeBron. Pak jsme museli na nákup, po příjezdu nakrmit, uklidit záchůdky a vykoupat Alexe.Alex bere Multivit, atb. a Probicol na zánět střev.Jenže je to s ním zlé, moc zlé, je tzv. od pasu dolů mrtvý.Veta při vyšetření navrhoval euthanasii, přesto jsme ho vzali domů, ale nic nepomáhá.Ještě mu dáme nějaký čas.Tama má také poškozenou míchu, ale on je na tom hůř, mnohem hůř. Neurologické vyšetření ukázalo, že dole necítí nic.Báru, taktéž z chvaletické kauzy máme odjednanou na operaci šedého zákalu k MVDr.Beránkovi.Nino bude mít oko trvale poškozené, ale jinak je zdráv, aspoň, co se panly týče.Zvládl to.Dnes vůbec nedošlo na úklid, to bude zítra na pár hodin + prádlo.Během minulé noci a dne, jsme postupně doma vysvítili germicidní lampou.Ještě zvývá kuchyň a koupelna.

8.11.2015

Příjemné odpoledne všem...Kdysi jsem napsala článek http://kocicidepozitum.cz/clanky/clanky/kam-s-ni--aneb-kolorit-chatarske-kolonie.html a od té doby se nezměnilo nic.Tady se to děje každoročně - chalupářka, si tu pořídí kočku, ta má koťata, o která se od jara do podzimu stará a dokonce dělá, jak je miluje.S podzimem odjíždí, jako nedávno a rodinku ponechá svému osudu.Ta se dále množí a nejen ona zde.Odjela a vůbec jí netrápí, co s nimi v zimě bude. Pomřou, jako každoročně a ona si s jarním příjezdem pořídí nové.Jedno z koťat - kočička už je u nás.Nemám radost , že zas musím řešit nezodpovědnost nějaké bezcitné, hloupé husy.Aspoň jí nechám vykastrovat a bude mít přístup k jídlu.Jenže není jediná, co byla ponechána napospas osudu. Není to týrání? Rozhodně se o to budu zajímat. Hlavně, že ti, co nic neudělají, při čekání na pojízdnou prodejnu řeší mě a moje kočky, moje vykastrované kočky.Ta lidská zloba, nepoctivost, prolhanost, drbárna, zášť, faleš, to, když se člověk musí bát, se k někomu otočit zády, závist, neuctivost, lhostejnost, mě tohle ničí a mám z toho depku.Včera se nám z umístění vrátil Jonášek, ale jen si tu pohrál, prospal se a dnes odjel do nového domova.Je to takový pohodář a úžasňák, že nebýt takového přetlaku kočiček, tak si ho nechám.No, je to jen taková idea, popravdě nemůžu, protože potřebuji vyřešit spoustu jiných věcí, ujasnit si priority a taky myslet na své zdraví.Ještě je tu někdo, kdo mě potřebuje.

7.11.2015

Bez příspěvku.

6.11.2015

Pohodový večer a vše nej Liběnám...Alexovi jsem musela nasadit dietu, mít nepohyblivého maroda s průjmem je očistec.Potřebuji jet pro plenky, ale nikam jsem se nevypravila kvůli mé nemoci, dnes se mi zase přitížilo.Jinak cvičíme, masírujeme, dáváme podpůrné léky na nervy, ovšem ten jeho pohyb to je tragedie. Na klinice mu veta dělal i neurologické vyšetření a byl to opravdový mínus.A kocourek je tak hodný, trpělivý, to je tedy situace.Že je na tom o něco líp, se mi zdá u Emaus, ale nepředstavujte si žádný zázrak.Nicméně, snaží se, ta má aspoň jakous, takous naději.Na tu bídu se zdravím jsem dnes zvládla vydezinfikovat klece,  v posledních měsících jsou pořád v provozu, tak se to musí dělat za chodu.Všichni marodi, co je obývají, až na toho Alexe, se uzdravují a mají šanci na plnohodnotný život, jenže by ještě potřebovali domov a my umisťovat jako sůl.Co s námi bude na jaře, když nám to tu všechno zůstane? Dokonalá patová situace. Zítra se nám vrací z umístění kocourek, tady odjela chalupářka a nechala tu napospas koťata, z Čáslavi potřebuje uchýlit slepý kocourek a je ještě jeden stařeček, co čeká na azyl u nás. Jak to zvládnout a nezbláznit se? Nevím...A telefon pořád drnčí, kočky, kocouři, koťata a pořád dokola...

5.11.2015

Všem hezký večer...Přijetím nechodící Emaus a Alexe a mi přibylo hodně opečovávání.Potřebují vyprázdnit, měnit pleny, masírovat, procvičovat a dávat léky.Hodně práce je i s Tamou, u které se už dlouho nedaří zastavit kašovitou stolici, což je s jejím porušením míchy dost zásadní problém.Byl by o dost menší, kdyby nezačla i se svým postižením zdolávat plot.Musí být zavřená a to u ní jeden nestačí uklízet.Nekontrolovatelně kadí, pak to rozťape, vymáchá si v tom zadek, který táhne za sebou, je to náročný, jenže nemám to srdce jí nechat uspat.Zkoušela jsem i plínky, ale všechny jí byly velké.Musím to nějak vymyslet.Řekla bych, že Nino už je vyléčený, panleukopenii jsme zvládli, baští a řádí jak utržený ze řetězu.Metoděj s Matoušem už jsou na tom také lépe, jsou živější a sami jedí.Denýsek a Davídek jsou lepší, ale zvláště Denis má v tlamce pořád léze.Jasmína má myslím chlamydie zvládnuté, s Hanýskem je to stále na levačku, i když o malinko lepší. Začal prskat Storm, asi se bez léků neobejdeme. Kassandra viditelně chátrá, skutečně začíná být hodně vidět, že je starší, než jsme původně mysleli. Ataku chronické nemoci má opět Bonifác, je znova na atb. + vitamíny. Dnes nám přišla zásilka kapsiček a konzerviček, které jsem objednala ze Zoohitu, ještě čekáme druhou polovinu.Kapsičky Felix se baštily jako vždy s velkou chutí, pro marůdky jsem vzala malé konzervičky Granatapet. Nino má nejraději Recoverky od RC. Venkovky a plašanky, zkrátka neumístitelné kočičky jsou v plném počtu, je tu i Nancy, Cecile, Donny, Mamba, Rebeka, Marion, Konchita, Karlíta, Nora a spousta dalších.

4.11.2015

Hezké odpoledne a vše nej všem Karlám a Karlům...Ráno bylo zase hektické, protože už na půl desátou jsme byli objednaní na kliniku s Alexem. Brala jsem i Kuličku , co máme dočasně z Kolína - připomínám, že město Kolín kastruje bezprizorní kočky, ale tato měla na hřbetě zranění, tak jsme se uvolili, že se u nás může přeléčit.Už při příjmu mi bylo divné, že to nemá ošetřené, stačí prý dávat antibiotika, která přivezli.Už jsem jí chtěla vzít na veterinu, když jsme tam jeli s Emaus, ale nebyla objednaná.Dnes už jsem jí vzala, protože se mi to líbilo čím dám míň. Na klinice jsme museli  čekat, protože doktor měl nečekanou operaci nějakého úrazu, otevřeného hrudníku.Takže popořadě - Alex má mezi myslím, že druhým a třetím hrudním obratlem poškozenou míchu.Upřímně, nečekala jsem takovou neperspektivní diagnozu.Domluvili jsme se s MVDr.Bednářem, že mu dáme nějaký čas, jestli by pomohlo cvičení, masírování a Neuromultivit. Jinak je to špatné, prakticky na uspání, i když se stejným postižením zde žije už víc, jak dva roky Tama. U ní se povedlo trošku jí na nohy postavit, ale stolici trousí kdekoli a kdydoli, už dva roky jí denně několikrát ručně vyčůráváme, tak to jen na okraj.Krom toho má Alex v těle tři diabolky. Že mě nepřekvapuje, jak je na tom stav lidstva obecně.Moje iluze v lepší svět, v lepší lidi je nenávratně pryč. Pokud rovnou nemučí a nezabíjí, tak bez mrknutí oka lžou, kradou a podvádí. Prostě hnus. A teď Kulička - zranění je zřejmě od psa, má díru jak z jedné, tak z druhé strany hřbetu.Konečně to má oholené, vymačkané a vyčištěné, tak jak to měl udělat už veterinář, co jí viděl jako první. Kouknout od stolu a dát kočce antibiotika, to bych uměla taky. Na dotek je stále bolestivá.Pokračujeme v čištění, mazání, analgetika  i atb. U nás dlouho být nemůže, budu to muset probrat s lidmi, co nám jí svěřili do péče.Počasí je takové jaké je, ráno vstáváme a je na nule a může to spadnout ještě dolů.I když jsou klece obložené polystyrénem, teplo vypadá jinak.Dnes jsme polystyrén dali ještě i na dno, mají teplé pelíšky, ale i tak, je přes zimu nerada používám.Po příjezdu jsme se vrhli na úklid a ještě není zcela hotovo.Jeden den uklidíte a druhý den můžete začít nanovo.Vyprala jsem jednu várku, ještě udělám jednu, zítra přijedou vycucnout septik, tak ať to je pořádně plné.Den ještě nekončí a už toho mám dost.Od včera mám antibiotika, měla bych ležet v posteli, ale jak, když tu jsou jen čtyři ruce, na tolik práce.Vlastně mi dochází, že tohle dělat s naším nasazením je destruktivní.Útulky, kde mají zaměstnance, to je jiné.Mají za to plat, po osmi hodinách klid, uklízečky, byť i jenom brigádnice, dobrovolnice, ale nic z toho si nemůžeme dovolit, nebo prostě není ochota jen tak pomoci. Jedná se o lásku , touhu něco změnit a přispět ke zmírnění utrpení koček, ve svém domě , ve svém čase a zcela nezištně. Po tolika letech už cítím velkou únavu, až vyhoření. Pak, když lidi nerespektují, nebo nechápou, že už nemůžem další kočky přijmout, tak si ještě vyslechnem blbý řeči. A všeho  sumasumárum dohromady je víc, než je možné unést. Anebo ano, ale jak dlouho...

 

3.11.2015

Příjemné odpoledne všem hodným lidem....Včera jsem avizovala kocourka z Pardubic, který se zřejmě po sražení autem dostal na kliniku MVDr.Beránka k utracení.Vzhledem k tomu, že určitá šance na vyléčení je, z kliniky nás požádali, zda bychom se o kocourka nepostarali.Zraněné zvíře se těžko odmítá, takže jsme pro něj ráno jeli.Má za sebou rtg, i vyšetření, ale ještě pojedem zítra k MVdr.Bednářovi.Kocour je na tom stejně jako Emaus, nepostaví se na zadní a pokud se snaží, tak hned padá na stranu a zadek táhne za sebou.Je moc milý, přítulný, hodný.Má analgetika a zítra uvidíme, co se dozvíme, současná dg. je ataxie zádi.Kocourek dostal jméno Alexej.Emaus konečně byla na bedýnce, něco bylo tam, něco vedle, krve v moči je už méně.Záchůdek má hned vedle pelíšku, má striktně klidový režim.Pevně doufám, že už se žádný zraněný kočičák neobjeví, obsazeno je absolutně vše.Alex je v karanténě po Tiski a ta chudinka před ní seděla a chtěla dovnitř. Má tam svůj klid, v kočkáriu se necítí jako " doma ".U Hanuše je malinký posun k lepšímu, co se oka týče.Už tam něco prosvítá, tak snad nebude mít trvalé následky, i když po pravdě, by to byla velká klika.Denýsek má na jazyku pořád léze, ale jinak už aspoň baští a hraje si.Metůdek je zatím pořád hin, nezájem o cokoliv. Maličký Nino je pašák i přes prodělanou panleukopenii, kdy hodně zhubnul, přibral na 750 gr. K nám se dostal coby čtvrtkilový uzlíček.Přes den jsem ještě dofotila a doplnila vánoční aukci, dnes dovyrobenými  polštářky a pytlíčky + pár dalších věcí.Doufám, že je z čeho vybírat.

2.11.2015

Hezký večer všem a ráda bych též uctila Památku zesnulých...Dnes jsme měli oprvdu hodně náročný den.Ráno jsme si přivstali, abychom stihli zaobstarat smečku, rozdat léky a poklidit.Na devátou už jsme byli objednaní s Emaus do Čáslavi k MVDr.Bednářovi na vyšetření.Rentgen ukázal zlomenou křížovou kost, na padrť rozbitou pánevní kost a kyčelní kloub je mimo jamku.Emaus čůrá krev, je bolestivá, nepostaví se na zadek. K tomu všemu má v těle diabolku, tady ve vesnici někdo střílení po kočkách má zřejmě jako sportovní disciplínu, nebo koníčka.Doufám, že se na tu svini už někde vaří voda. Máme klidový režim, analgetika a budeme čekat cca tři týdny, pak kontrolní rtg a uvidíme, co bude dál.Musím sledovat, jestli Emaus chodí na záchod, nebo nekontrolovatelně dělá jen pod sebe.Pak jsme jí dovezli domů, přestěhovali i s klecí do kotěslí, kde se topí, nakrmili, znovu oběhli všechny záchůdky, museli jsme uklidit jak kočkárium, tak kotěsle, protože před námi byl další výjezd na veterinu a věděli jsme, že za světla se domů nevrátíme.Naložili jsme Báru a Nina a jeli do Pardubic k MVDr.Beránkovi na oční kliniku.Báře jsme tři týdny léčili zánět v oku, to se povedlo, jenže má kataraktu a ta je možná odstranit pouze chirurgicky, výměnou čočky.Na operaci nemáme peníze, stálo by to cca od šesti do osmi tisíc,podle aktuálního stavu uvnitř oka.Nezbývá, než nechat to tak a udržovat kapkami ve stávajícím stavu.Nino má oko bez známek zánětu, nicméně nevratně kosmeticky poškozené. Prý se mu bude víčko rolovat dovnitř, to bude dráždit a bude nutné to operativně srovnat.Zatím to není možné, je to drobeček, který se sotva a to doufám, že nadobro vyrval ze spárů panleukopenie a potřebuje moc a moc zesílit.V Pardubicích jsme dostali dary od pí.D., mockrát děkujeme, stavili jsme se krátce v naší dočasce, nakoupili jsme krmení v Rossmannu, protože máme kupony na 10 % slevu.Další pochůzky byly soukromého rázu.Pak jsme jeli do Přelouče k našemi dvorńímu veterináři MVDr.Tomáši Konečnému, vyzvednout léky pro Tamu a na hřbitov rozvítit svíčky na hrob , kde odpočívají manželovi rodiče, ke křížku za mého taťku a moje babičky.Domů jsme přijeli za tmy, nějak před šestou, Nino to prospal, ale Bára už byl protivná.Rychle se převléct, vyložit auto a hurá na smečku.Koťata ještě běhala venku, přeci jen jsem doufala, že se vrátíme dřív. Na jídlo se nechali hravě nalákat do kotěslí, nakrmila jsem , vyčistila záchůdky a zatopila.To samé karantény a kočkárium, vyčůrat Tamu, uklidit po ní nadílku - trousí nekontrolovatelně trus -  a rozdat večerní léky.Byli jsme hladoví a jedli za chodu, téměř v poklusu.Do toho všeho telefon z oční kliniky, ze které jsme přijeli, že tam někdo přinesl sraženého kocourka na utracení, ale, že to tak zlé není, aby se musela dělat euthanasie, tak jestli bysme ho nevzali k nám.No, řekněte, NE, že jo....takže si pro něho zítra jedem a to ještě nevím, kam ho ubytuji. a co nás přesně čeká.Rozhodně, pokud jsem i jen dala příslib vzetí nějakých koťat, tak to už definitivně padá, protože se nic neuvolňuje, ba naopak, a to se nám během pár dnů z umístění vrátí Jonáš, protože terorizuje stávající kočičku.Potřebuji udělat další aukci,peníze mizí rychlostí blesku, hlavně na veteriny , krmení a stelivo, vše ostatní už je v naší režii, a to čekám vyúčtování elektřiny, kterou topíme všude u kočiček. Děkujeme mockrát všem, kteří nám pomáhají, díky, díky, díky.

emaus.jpg 003.jpg
   

1.11.2015

Hezký večer a vše nej Felixům....Nesnáším, jak ten čas letí...Kočička Kulička ze sídliště z Kolína, která se u nás léčí je v pohodě.Dostává atb., analgetika, je odčervená a ránu mažu mastičkou.S Emaus ráno jedeme na kliniku, veta, ke kterému chci slouží až zítra.Dostává analgetika a co je hlavní, baští. Na výsledek vyšetření jsem. moc zvědavá.Nino je den ode dne lepší, tak snad máme nejhorší zažehnáno.Za to Metůdek, toho to skolilo pořádně.Jelikož nám dočly konzervy, vaničky i kapsičky museli jsme do města na nákup.Nakupovali jsme jak v KFL, tak v DM.Zajeli jsme i do Jeníkova nakrmit Johanku a paní, co se stará o Filípka jsme dovezli pipety Broadline pro oba dva + B - komplex.Přijeli jsme domů, nakrmili, vyčistili záchůdky, rozdala jsem léky, je zatopeno, teď si lehnout, tak určitě usnu.Zítra bude fofr, ráno jedeme na kliniku k MVDr.Bednářovi s Emaus a po poledni na oční k MVDr.Beránkovi s Bárou a Ninem.Krom toho máme v Pardubicích hafo pochůzek.