Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků leden 2018

1. 2. 2018

30. - 31. 1. 2018

Dobrý večer, vše nej Robinům a Marikám. Včera jsme měli pochůzky po lékařích v Pardubicích, stavili se v DM pro konzervy a kapsičky, na nákup, v kočičí kavárně, u paní Andělky, která poslala nadílku a pak hajdy domů, kde nás čekala fůra práce. Je potřeba toho stihnout co nejvíce do setmění. Kvůli zádům a věčnému uklízení jsme koupili aku vysavač. Potřebuji ho mít pořád po ruce a co hlavně nepotřebuji, pod nohama kabely. Bohužel i stabilita mi občas zamotá pořádně hlavu, nohu mám jak chůdu a o zádech ani nemluvě. Manžel zase kvůli srdíčku často nemůže dýchat a musí odpočívat. Doufejme, že na operaci nebude dlouho čekat. Dnes nám pustili z kliniky domů nalezence, kterému jsme dali jméno Nico. Zatím sám nejí, snad kvůli bolavé tlamce, budeme ho muset krmit a rozjíst. Mohli jsme ho tam ještě nechat, ale co každý další den, je to pár stovek nahoru. Tak dobře na tom nejsme, i tohle bylo nadplán, ale člověk nikdy neví, co bude zítra. Teď byl na zubech Konstantin, Kikina kompletní odběry, Storm jede na zuby v pondělí a příští týden necháme dělat tři laparoskopické kastrace koček. Léčba a vyšetření Nica za pět dnů stála 5.864.- Kč. V kavárně půjde na revizi tlamky Greta. Potřebuji objednat konzervy a koupit maso. Granulí máme zatím dost. Fakt nevíme co dřív, zvláště, když veteriny platíme ihned. Nemohla bych to dělat na " futra " na měsíc a pak se z toho hroutit. Potřebuji mít aspoň čistou hlavu, když  už tělo neslouží, jak by mělo.

29.1. 2018

Hezké odpoledne a vše nej Zdislavám.To jméno nelze vynechat. Ráno jsme si museli přivstat, aby bylo vše hotové a v deset jsme mohli vyjet na veterinu. Na plánovanou revizi zoubků se vezl Konstantin, na kontrolní odběry krve Kikina a na vyšetření Storm. Ten dostal Convenii a příští pondělí ho čeká to samé, co dnes Koníka. U Kikiny jsme se obávali selhávání ledvin, ale je to v normě. Má ale zvýšenou močovinu, kvůli tlamce má stále v těle zánět. Na jazyku a v tlamce má eroze, ale spíše už zjizveného charakteru. Z kliniky volali, že nalezený kocourek má testy Felv a Fiv negativní, aspoň něco pozitivního.Jinak jeho stav, je jako včera. Domů jsme přijeli utahaný, manžel tězce  dýchal, já sotva lezla.To jsme dvojka. Po poledni bylo vedro, pak začlo foukat a rázem z toho byla lezavá zima na pořádný šálek čajea roztopení v krbovkách. Oběd vyřešila polévka do hrnečku a vzápětí bylo potřeba kočkám uklidit a pustit topení

28.1.2018

Hezký večer...Včera nám paní Petrů z Ligy na ochranu zvířat přivezla dvě odrostlá koťátka, která přežívala v kanálu nedaleko bytovek v Chrudimi.Měla by tam být ještě jejich maminka, ale ta se neukázala. Rozhodně to Liga nehodí za hlavu a bude se snažit jí dohledat a nechat vykastrovat. Odpoledne byl manžel s Genesis na zavodnění a podívat se na našeho nalezence. Stále je na tom špatně, i když mírně " ožil ". V tlamce to má tragické, celkově jeho stav je bídný. Krev ukazuje obrovský zánět a postižení ledvin. Nicméně doufáme, že pomoc přišla včas. Je kost a kůže, ocásek slepený, pokusí se mu to oholit.

25.- 27. 1. 2018

Dobrý večer a vše nej se zpožděním Milošům, Zorkám a dnes Ingrid. Co je u nás nového....včera jsme si našli mezi starostmi chvilku i na volby. A bylo to dobře, nejenom kvůli volbě presidenta. Chtěla jsem se také projít a naše kroky někdo musel vést, jinak si nedovedu vysvětlit nález kočky - kocoura na prahu smrti. Hned jsme jí odvezli na veterinu, je na infuzích, ale co bude dál je ve hvězdách. Dehydratovaná, vyhladovělá, výrazná kachexie, oči, čeníšek, tlamka, všechno v hnisu. v infuzi má vše, co potřebuje, včetně antibiotik na obrovský zánět, co má v těle. Další vývoj bude podle toho,  co tělíčko zvládne.

23. - 24. 1. 2018

Příjemný večer, vše nej včerejším Zdeňkům a dnešním Milenám. Potýkáme s s virózami u kočiček, je to způsobeno výkyvy počasí. Pár dní je pod nulou, vzápětí nad nulou, prakticky pořád dokola,  a má se ještě víc oteplit. Dnes byly nasazeny léky dalším dvěma. Nezdá se nám i Nikola, ale to je tak neskutečný stresoň a jakákoli manipulace s ním je velmi obtížná. Nicméně, to budeme muset nějak zvládnout, ale obávám se, že na vyšetření bude muset být uspán. Tohle dělám velmi nerada. Třeba vymyslím něco lepšího. Je u nás sedm let a za celou dobu se z něj nepovedlo udělat mazlíka. Měl ještě brášku Nikitu a ten už je dlouhá léta ve svém doma. Kocourky jsme jako koťata našli v příkopové rouře, které bývají pod nájezdy na pole. Běžně se uklízelo, pralo a doháněla jsem administrativu. Je toho dost, co je potřeba dělat a sotva nám na to stačí síly. Teď večer už je nakrmeno, záchůdky ještě budeme dělat, rozdávat léky také. Prádlo je usušené, zbývá roznosit do kočkária a kotěslí. Dnes přišel balík s krmením, dárce zatím neznám. Mnohokrát děkujeme. Každá pomoc má pro nás cenu soli.

20.- 22. 1. 2018

Hezký podvečer, opožděně vše nej Ilonám, Bělám a dnes Slávkům. U nás setrvalý stav. Včera byl manžel na pravidelném zavodnění Genušky. Jednou týdně dostane na půl hoďky infuzku.Je to kvůli špatným ledvinám, které jí pracují jen na 50 %. Dnes brzičko ráno jel manžel do nemocnice na plánovanou koronarografii, takže jsem tu zůstala na den sama. Nicméně, přijela mi pomoci pí.Komárková, moc a moc děkujeme. Bohužel na vyš. nedopadl dobře a ještě po nezbytných dalších vyšetřeních má plánovaný další bypass. Krom toho, má prý na den - dva zapomenout, že má pravou ruku....takže já, o berličce mu budu dělat nosiče. Místo, aby bylo líp, tak další komplikace. V léčení máme - Konstantina, Kikinu, Rozinu, Nina, Matouše, Toníka, Rianku, u Pipina, Leopolda a Matouše jejich chronický, dost razantní zánět horních cest dýchacích už ani nejde ukočírovat. Léky zaberou jen na chvíli. U Matouše dlouhodobá léčba zabrala tak cca z třiceti procent, u Lea z padesáti a Pipp, to je bída největší. Na večeři mám uvařené mleté kuřecí, tak se půjde co nevidět rozdávat. Co nevidět je myšleno vážně, je tam totiž už tma. Ledky na čidlo a čelovka to jistí. Motající se kočky pod nohy to komplikují.

19.1.2018

Příjemné odpoledne....Na desátou jsme jeli do Přelouče na veterinu s Konstantinem a Kikinou.Oba mají problémy s tlamkou. Oba mají antibiotika a za týden kontrola. Konstantin podstoupí revizi zoubků a Kikině vezmou kontrolní odběry krve. Zduření v tlamce povolilo, ale celkový zánět se spíše zhoršuje. Bohužel jsou obavy, že by nezvládla narkozu. Na veterině jsme si vyzvedli vánoční sbírku, všem, co přidali nějaký ten pamlsek, či krmení mockrát děkujeme. Veterině děkujeme za pořádání sbírky. Z kočičí kavárny nám paní majitelka přivezla naplněnou kasičku od zákazníků + dobrovolné vstupné ze setkání centra Zelená louka. Všem srdečné díky. Zaplatili jsme z toho veterinární ošetření, léky a odčervovadla. Velká pomoc pro nás. Plošné odčervování smečky už probíhá. Po návratu jsme se hned pustili do úklidu, na večer mám uvařené kuřecí maso.Stavili jsme se i v parku u DD, nechali tam pořádnou zásobu granulí a pár konzerv. Jezdíme i do remízku dávat mrkev pro srnky a zajíčky.

18.1.2018

Bez příspěvku.

17.1.2018

Dobrý večer všem kočkomilům. Od včera jsem řešila možná kočičí matinku a dcerunku, možná jen byly spolu, to nevím. Kde se vzaly, tu se vzaly, dvě krotké kočenky v jedněch technických službách, se přidali ke stávající plaché smečce. Koček a kocourů je tam prý hodně, ale nedají se odchytit. A já můžu jen sedět a brečet bezmocí, protože mi zdr.stav  - pajdavá noha a páteř - nedovolí někde odchytávat a vozit na veterinu na kastrace. Ten odvoz bychom snad zvládli, ale víc ne. Jsme rádi, že se postaráme o ty, co tu už máme.No, abych se posunula dál. Hledala jsem tedy pro tyto dvě kočičky azyl a našla v Nebojsově depozitu, kde mi pí.Kadlecová vyšla vstříc. Jsem jí nesmírně vděčná, pomohla mi v tíživé situaci už několikrát. Kočičky odpoledne do Nebojsy převezl manžel, já se věnovala úklidu.Jedna z kočiček byla trošku nesvá, ale ta menší si hned hrála a mazlila se.Hned jsem se do ní zbláznila, ale musím mít rozum a ne překotně brát další kočičky. Zodpovědnost především. Toníček se zdárně uzdravuje , i Nino začal baštit a už není tak bez zájmu . K večeři vařím smečce kuřecí maso, které manžel cestou koupil.

16.1.2018

Klidný a hezký večer. Ráno šup, šup, udělat komplet kočky a jeli jsme do města. Já zas jela na neurologii kvůli poškozeným nervům v noze po zlomenině a následné operaci bérce.Vyfasovala jsem další léky a rehabilitace.A trpí také záda. Pak jsme byli nakoupit a cestou domů jsme nabrali Danielu s Matějem, kteří se nabídli na pomoc s úklidem. Daniela už je pěkně zacvičená, bere to zgruntu. Mají rádi zvířátka a já mám velkou radost , že ač tak mladí, tak nám čas od času ochotně pomohou. Děkujeme. K večeři jsem smečce uvařila mleté hovězí maso, které jsem si při nákupu nechala umlít v masně. Toníček si vede dobře, i Nino už je na tom lépe. Vyfotím zítra. Rýsuje se, že budeme moci objednat germicidní lampu, všem mocinky děkujeme. Kdo to nezná, tak vězte, že po použití lampy, je vzduch jako vyměněný. Velký počet koček potřebuje důkladný a častý úklid. Nicméně s různými viry, bakteriemi, spory, příp. plísněni ve vzduchu, na stěnách apod., si sami neporadíme. Nepřímá germicidní lampa umožňuje přítomnost osob i zvířat v době provozu lampy.

15.1.2018

Příjemný podvečer a vše nej Alicím. Dopoledne přijela pomoci s úklidem pí.Komárková. Dělalo se jen kočkárium, za to více obsáhleji. Škrabadla, otírání nábytku, dveří, okno. Potřebovala bych kočkárium vysvítit germicidní lampou. Pokud se na ní nevybere tak do měsíce, beru si půjčku. Hodně se tím vyčistí prostředí a chci to udělat co nejdříve. Z voliéry společně s manželem vyhodili škrabadlo, které nebylo stabilní, bylo poškozené. Použijeme z něj už jen určité komponenty. Ta  stávající škrabadla jsou už také " jeté ", ale musí ještě sloužit. Za prvé se nám hodí prostorově, jsou v lajně, nikam netrčí. Musím se poohlédnout, jestli je ještě na trhu. Omarodil Nino, nicméně druhý den antibiotika a je mu líp. Matoušek má zase špatné období, zatím bez atb. Ani mu je  nechci dávat. Měl jicj už tolik. Opět nastává čas vrhnout se na postupné odčervení celé smečky. Něco máme, ale většina bude potřeba koupit. Kikinu a Konstantina čeká ve čtvrtek veterina. Mají útvary v tlamce, je potřeba to zkontrolovat a oba poprskávají. Narkoza v jejich věku a stavu nepadá v úvahu.

13.- 14. 1. 2018

Hezký den a vše nej Editám a Radovanům. V sobotu jsme byli na zavodnění s Genesis, jak víte, jezdíme 1 x týdně, kvůli ledvinám. Fidorka, Dianka a Liam dobrali léky. Liamkovi ještě doléčujeme ouška. Rozinka má zase krvavou rýmu. Vůbec se nedaří jí trvale vyléčit. Děvčátku začlo slzet očičko, dáváme mastičku. Včera jsme přijali asi půlročního kocourka, který se pohyboval na obrovském parkovišti. Už má za sebou veterinu, dostal Convenii a Stronghold na svrábek v ouškách. Veta mu je vyčistil a ještě udělal sono bříška. Je to v pořádku, nafouklý je kvůli začervení. Je to úžasný kocourek a po vyléčení mu budeme hledat vhodný domov. Včera jsme dostali velkou nadílku od Petry Součkové, na kterou přispěli i její kolegové z fy OMG Praha. Mockrát děkujeme.

11.- 12. 1. 2018

Pěkný večer...Dnes mě čekala další kontrola na neurologii, i proto jsem spala dost blbě, blběji, než jindy a vstávala velmi brzo. Dopoledne přijela Eva Havlíčková s Tomášem Nevečeřalem a dovezli kočičkám nadílku a pomazlení. Mockrát děkujeme. Je to krásné mít lidi, co jsou " věrně " s námi. Pak jsme jeli na tu neurologii, potom jsem se potřebovala také podívat po bundě, jenže vyšetření a  prognoza mě tak " otrávili ", že jsme jeli rovnou domů. Hlavně proto  jsem byla  a dosud jsem, tak vyšťavená, že práce mě jen tak míjela. Příjem kočiček, výjezdy, prostě fungování na které jsme byli léta zvyklí je v nedohlednu. a to jsem si říkala, že od nového roku budu fit. Dianka a Fidorka dnes dobraly léky, zítra je zkontroluji a pokud nebude žádný problém, tak je pustím. Jedny vyléčíme, další se jeví, že je to co nejdřív skolí. Je to hlavně tím blbým počasím, šmejdi nevymrzli. Má to mimo to, že chlupáči trpí virózami i další návaly práce, jako mytí  poprskaných dveří, zdí, škrabadel a dalšího. Ani jeden den nezvládnem jak kočkárium, tak kotěsle. Venku je už od vánoc bláto a to je taky hrůza. O úklidu zahrady ani nemluvím. Je to sysifofská, nikdy nekončící práce a starost. Právě vyčištěné záchůdky doma a už hrabou a hrabou. Tak se mějte a já jdu pro kbelík a vyvětrat.

9.- 10.1.2018

Příjemný večer  všem kočkomilům. Manžel ráno zaobstaral kočičky a jel na kontrolu na cévní a kardiologii. Kvůli možné recidivě má na únor plánovaný zákrok koronografie. Stavil se i na nákupu a ve Zvěrokruhu pro vánoční nadílku věcí , co kočičkám zakoupili jejich zákazníci. Mockrát děkujeme. Já to tu měla na zatím na povel, snažila jsem se uklidit, ne, co se dalo, ale to, co jsem byla schopná zvládnout, i tak jsem toho už měla víc, než dost. Trochu jsem ostříhala Chamaré a Konstantina. Potřebují to oba a ani jeden nespolupracuje, takže to dělám na etapy. Manžel přijel, dal si pozdní oběd, odpočinek a pak navázal na moje úsilí a dosud kmitá okolo smečky. Celý den zde mrholilo a zahrada je zas jak bahniště. Jsme pod mírným svahem a půda je tu hrozná. A jedna z příhod, jaké se mohou v depozitu stát. Omylem jsem zavřela Storma v šatní skříni s ramínky. Některé z koček si to umí tlapkou odsunout a hodit si tam šlofíka. Mě už pak stačilo jen dveře dovřít. Nad ránem mě budil až nakonec vzbudil rámus padajících ramínek a děsný šramot. Mňoukot žádný. Po otevření posuvných dvěří vyběhl jak střela, všechno bylo posházené, pomočené a pokaděné. Vše jsem musela vyhodit na terasu a ráno vyprat, uklidit, vydesinfikovat. Příhod je nepočítaně a nebyla bych ani normální, kdyby mě některé nepřiváděly až k zoufalství.

6.- 8.1.2018

Hezký večer vážení přátelé. Kočičí přání je u konce a já bych ráda ještě znova a znova poděkovala všem, kteří obdarovali opuštěné kočičky. Nemalý dík patří i organizátorům a jejich pomocníkům za obrovský kus odvedené práce. Jak jinak, u nás vše běží tak, jako vždy, letos jako loni. Změny jsou, ale týkají se našeho zhoršeného zdraví. Bohužel to neumíme nějak ovlivnit. Zatím se nic moc nelepší a nic z toho není jen tak nějaké píchnutí někde. Dianka mi utíká před léky, takže jsem jí musela dát do karantény, ze dne na den má obrovskou rýmu se sliněním Fidorka, takže putovala do druhé. Teď už jen, aby se nepřidal nikdo další, protože zbývající tři karantény nejsou ve vytápěném prostoru. Ostatní marodi berou léky celkem bez protestů. Jen Genuška to nemá ráda, nemá ráda ani ledvinové diety, ale granulky baští a občas mleté masíčko. Pije také Renal liquid, jen tak pro zajímavost 200 ml nás stálo 170 kaček. Dávali jí to na hospitalizaci, chutnalo jí, tak jsme jí to vzali i na doma, ale ta cena nás hodně  " překvapila ". Nicméně, jsme rádi za cokoliv, co zbaští.

 5.1.2018

Hezký večer a vše nej Dianám. Dnes jsem se pustila do velkého úklidu kotěslí. Otřít vše desinfekcí , hodně toho bylo poprskané, granule i voda jsou v čistém, hora nádobí mi zbyla na zítra. Vyměnila jsem komplet všechny deky a pelíšky, takže peru, suším, pořád dokola. Zítra bych chtěla to samé udělat v kočkáriu. Dofocovali jsme kočenky do Přání, ještě nám zbývá jedna, co se fotit nechce a nechce. Máme nové marody, Liam, Bořík, Dianka, zase Kiki, Konstantin, S Leopoldem, Matoušem a Rozinou to i přes léčbu není žádná sláva. Mají zánět horních cest dýchacích chronický. Jsou to většinou starší jedinci, kteří se k nám dostali s problémy po neléčených bakteriálních infekcích.

3.- 4. 1. 2018

Hezký večer a vše nej Dianám. Jako na Nový rok, tak i včera jsme byli v remízku, nechat tam lesním zvířátkům pár kilo mrkví. Dnes přijela pomoci s úklidem pí.Komárková a dost nám to pomohlo. Potřebujeme fotit kočky s dárky a to není na povel tak jednoduché. Jako naschvál, i ty jindy vstřícné ke všemu, tak teď , když k nim postavíme dárek - krmivo, tak nestačíme zmáčknout spoušť. Zítra pokračujeme. Nahromadilo se kočičí prádlo, prozatím tři pračky a ještě s tím  nejsem hotova. Já byla dnes na pokračování rehabilitace, manžel byl na zavodnění s Genesis. Je to ledvinářka, co toto musí podstoupit aspoň jedenkrát týdně. Trochu jsem poklidila skládek, přebrala věci ze sbírky v kočičí kavárně, vytřídila věci do aukcí a pak se nemohla ani narovnat. Domů jsme šla v předklonu a byla jsem ráda, když jsem si páteř podložila a lehla si. O problémech po zlomenině bérce raději ani nemluvím, jen doufám ve zlepšení. Nic bych si nepřála tolik, jako znovu navrácení  zdraví.

1.1. - 2.1. 2018

Všem hezký večer. Jak na nový rok, tak po celý rok. Upřímně, bych byla, kdyby to fakt byla jen pověra. Kdyby ne, rýsoval by se nám  těžký rok. Nicméně, ani konec roku nebyl dobrý. Nějaký vandal nám rozmlátil auto, mě sužují problémy s páteří, poúrazový stav po zlomenině bérce není příznivý. Manžela také trápí zdravotní problémy, přitom velká většina práce okolo koček je stále na něm. Psychika už také sehrává svou roli. Co bude dál? Odpověď neznám, vím jen to, že musíme překonávat vše , dokud to půjde. No, uvidíme, co přinese čas a  budeme doufat v lepší zítřky. Nic jiného nám nezbývá. Nicméně nějaké zásadní změny už plánujeme.

      1.novy-rok.png            

=====================================================================

V kočičím přání máme obdarováno, děkujeme velmi pěkně všem! Další kočičky přidávat nebudeme a to z důvodu, že jsou plaché, samotářské a nedají se mi vyfotit s dárkem. Chtěla bych se tímto přimluvit za sypání do misek, které není nijak omezené. Sypat se dá do aleluja. Nakoupíme z toho vše, co bude potřeba, převážně stelivo, dále krmení a odčervovadla pro venkovky a na lokality, které objíždíme a zásobujeme. Celkem se staráme o cca 120 chlupáčů. Něco možná zbyde i na topení, v depozitu topíme kočičkám elektřinou. Děkujeme za každý přísyp.

=====================================================================