Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků leden 2017

31. 1. 2017

31.1.2017

Dobrý večer a vše nej Marikám...Ráno jsme se probudili a venku bylo krásně bíle a ještě padalo. Romantiku kazil jen nepříjemný vítr, který foukal sem a tam. O víkendu jsem se dívala na počasí a měl být převážně slunečný týden. Včera večer, dokonce padal mrznoucí déšť. Na zahradě mám připravené záchůdky na mytí, vše je zapadané. Tašky s kuřecím masem nemusíme ani dávat do mrazáku. Primárně mám z takovéto zimy radost a potěšení, jen na nějaké vycházky, či výlety nezbývá čas. Dnes jsme dostali velký balík od Věrky Albertové, jejího přítele Vítka a kocourků od nás Quentina a Evžena. Mockrát děkujeme. Dnes jsem se radovala, že Maxmilián pěkně baští, ale po pár hodinách vše vyzvrátil. Konstantin je vzhledem ke svému věku v pohodě. Operovaná Lisa je také ok, dnes dostala čistý pelíšek, dečku, sušené masíčko, to zďobla jak malinu a jako ostatní pečené kuře. Dnes nebyla viděna  vypuštěná Lolu, jen Lina byla u prodejny rybářských potřeb. Po menším průzkumu je jasné, že kočky se nedrží na jednom místě, ale migrují od Agry, k této prodejně a až k Tescu. I proto jsme bohužel loni zaznamenali na nadjezdu nějaký úhyn po stražení autem. Už nyní kočky začínají mrouskat, kocouři musí hledat volná teritoria  a v takových chvílích nevidí, neslyší. Kastrovaní jedinci jsou mnohem ostražitější a v lokalitách dokáží přežít i dlouhé roky, zvláště, když jsou - li celoročně přikrmováni. Nesmí se do toho ovšem vložit zlý, zákeřný člověk. Aby takovému ruce upadly !!!

30.1.2017

Dobrý večer a vše nej Robinům...Ráno jsme byli zkontrolovat po kastraci vypuštěné Lolu a Linu.Obě přišly k jídlu, teplé jim přišlo velmi vhod. Lola si držela odstup. Opět jsme žádné další kočičky neviděli, i když by tam údajně měly být. Lisa, co jí byly odstraněny obrovské nádory na děloze, má antibiotika na 14 dní a dáváme analgetika. Teplého pelíšku a si doslova užívá. Dostává jen kuřecí a hovězí maso, než se otočím, miska je prázdná.Samozřejmě dostane nášup. Malá Leticia už má nový domov. Štěstí se usmálo i na Jiljího. Kéž by to tak šlo i dál. Dnes byl velký úklid a jako každý večer, vařím i peču kuřecí maso. Všechny, včetně venkovek měli dnes kuřecí jatýrka.

29.1.2017

Pěkný podvečer a vše nej Zdislavám, i když se tu nenajde asi ani jedna, ale je to obdoba jména mého. Ráno mi nebylo dobře, zase jsem sípala.Je to tím, že několikrát za den vybíhám z tepla do mrazu a zpátky, k tomu se nikdy pořádně neoblíknu. No, po obědě jsme vyrazili do Přelouče a vypustili na původní místo kočičky Lolu a Linu.Jsou po kastraci a odparazitované. Jen jsme je vyndali v přepravkách ven, hned vystrkovaly pacinky, poznaly to a nemohly se dočkat. Dali jsme tam jídlo, vodu a Lina se vrátila i najíst.Nechybělo moc a brečela jsem. Bohužel jiná možnost nebyla. Jídlo tam bylo, ale šlichta jak pro čuníka. Není to o nějakém pohrdání, ale o tom, že jim to škodí na zažívání a kdo jim pak poskytne léčení? Co to půjde, budeme tam dávat něco aspoň trochu kvalitního. Poprosím i pí.Elišku, která okolo jezdí dost často. Něco jsme ještě nakoupili v penáči a spěchali domů. Měla jsem u nás spicha s naší občasnou dočaskářkou Petrou Součkovou, která přivezla povánoční nadílku.Dárci granulí, konzerv, pelíšků apod. jsou Petra, její kolegyně a kolegové z fy OMG Praha, a věci do aukcí poslala pí.Kamila a její kamarádky. Srdečně děkujeme všem, moc a moc. Trochu jsem si užila krasobruslařské exibice a teď musím o to víc máknout. Manžel roznosil granule pro kočky z " druhé ruky ", dostaly i teplé jídlo. To mají dvakrát denně. Při našem návratu domů jsme viděli u  misky cizího " nováčka ", zahlédla jsem ho, nebo jí poprvé. Pokud to venku hned nesnědí, musí se to vzít domů, ohřívat a zalít znova vývarem.Ten vypijí jako první. Další kuřata peču i vařím, možná to bude na dva dny - možná.

28.1.2017

Příjemný večer...Za celodenního působení se u nás nic vyjímečného nestalo. Kočkám jsem uvařila hrnec kuřecího masa a ještě další upekla. To vzalo za své teď večer. Sice to nemá vývar, který tolik milují a chrání je před nachlazením. Nicméně, pečené jim víc chutná. Ani mi ten pekáč nestačil, snědli by aspoň tři. Vařené je na ráno a na večer zase upeču. Mám radost z rezatého kocoura, co prvně přišel za plot jako vyzáblý a nemocný. Teď už je pěkný, macatý, vyléčený a odčervený.Chodí denně.A nejenom on, myslím, že těch cizích, co se chodí stravovat je okolo deseti. I kosi chodí na granule, přestože v krmítku mají jádro.Odčervili jsme Lolu a Linu, zítra je pustíme, kde jsme je sebrali ke kastraci. Bude slunečno a takové mrazy už nepředpovídají. Lisa zůstává, je po náročné operaci.Leticia je úžasné koťátko, nechce někdo mazlíčka? Okatého, hebkého? Na kastraci je malinká, takže taky nemůže zpátky. Nina něco bolí v krku, bude muset na prohlídku. Lucík nám chátrá. Je to ledvinář s useknutými, zadními nožkami. Díky tomu v těle koluje zánět. Potřebujeme koupit další sálavé, energeticky úsporné panely. Spotřeba elektřiny se nám sníží na polovinu. Zatím ho máme jen v kotěslích. Když potřebujete zajistit jakžtakž komfort pro celou smečku, dost to stojí, a nejenom peněz. V zimě ještě víc, jak normálně. A pořád je co vylepšovat.

27.1.2017

Hezký večer a vše nej Ingridkám..Poslední dobou mě děsí, jak ten čas letí. Uvědomuji si, jak se mi mění náhledy na různé věci , situace, jak by člověk rád udělal něco jinak. Snad na mě odněkud zas nečíhá nějaká pohroma, když mě na mozek leze samá filosofie. Tak teď  k tomu, proč jsem tady, ke kočkám. Maxmilián mi zas dělá velké starosti. Dnes blinkal žaludeční šťávy. Je už ve věku, kdy bude mít pořád něco.Ovšem, když ho chci krmit, nebo mu dát léky, to se pere.Tak si říkám, jestli by nechtěl už mít od všeho klid. Páníček, se kterým žil patnáct let, mu zemřel. Z prostředí, kde byl celý život zvyklý musel pryč. Na stará kolena se vyrovnává s tím, že je jinde, s jinými lidmi a jsou tu další kočky. Opravdu mám někdy pocit, že by nejraději usnul navždy. Kočičky Lina, Lisa i Lola jsou v pořádku, soudě podle toho, že pěkně baští. Kvido, Finn a Marlon také. Rány po kastracích mají klidné, čisté, nedej Bože zanícené. To jsme nikdy od našeho vety neměli. Malá Leticia je už plně začleněná v kolektivu. Na lokalitě, odkud jsou, by podle krmičky měli být ještě kocour a kočka, ale zatím se neobjevili. Diabetik Zrzín je na jedno oko už úplně slepý.

26.1.2017

Moc hezký večer všem a vše nej Zorám...Dnes jsme měli velký úklid. Krom toho veterina a návštěva. Na kastraci dnes byli Kvído, Finn a Marlon. Vše proběhlo bez problémů a teď už ani nevědí, že něco bylo. Vždycky mi prolítnou hlavou fotky zpackaných kastrací, co je často vidět na FB a je mi těch chudáčků, co se dostali do rukou packalů moc líto. Od takových vetů by se měli lidi držet dál, jenže ne všichni to ví dopředu. Jsem moc ráda za naše kliniky Vetmedikon Přelouč a Neovet Čáslav, kde je vždy odvedená perfektní práce. Včerejší kastrované kočičky jsou také v pořádku, jen Lisa, po náročné operaci bere analgetika a má antibiotika Convenie na 14 dní. Příští týden máme další termín, vhodného věku na kastrace dosáhla většina loňských koťat. Pak jsou ještě menší a dvě nejmenší. Poté už se definitivně budeme zabývat, pokud to půjde kapacitně,  jen příjmy opuštěných, starých, nebo zraněných koček. Trvale zatím nemůžeme přijmout vůbec nikoho. Na návštěvu za kočičkami k nám přijela pí. Kratochvílová s dcerkou Štěpánkou. Bylo to moc milé setkání. Kočičky dostaly stelivo, kapsičky a konzervy. Děkujeme za návštěvu i podarování.

 

25.1.2017

Hezký večer a vše nej Milošům...Ráno v půl šesté se za pomoci pí. Elišky a pí.prodavačky z Elmetu podařilo odchytit další kočku a kotě v lokalitě v Přelouči, o které jsem psala včera. Se včerejšími micinkami se dnes ráno jelo na veterinu, tak jsme si tam nováčky přebrali. a představte si, že všechny čtyři jsou kočičky.To by bylo zjara nadělení, nebo ještě hůř, co by bylo kotěcími miminky. Vykastrovány jsou tedy všechny tři kočičky, koťátko, také kočička, je ještě na kastraci malá. Asi roční kočička, odchycená včera - Lola, byla vykastrována bez potíží a je v dobrém stavu. Další kočička ze včerejška, prý asi desetiletá - Lisa, musela být otevřena, protože se při laparoskopii zjistilo, že má na vaječnících velké nádory. Její rekonvalescence bude dlouhá a nepočítám s jejím vrácením na lokalitu. Další kočička - Lina, odchycená dnes, je po zákroku také bez obtíží. Kotě, odchycené také dnes, je potomek buď Loly, nebo Lisy a dostala jméno Leticia. Ta je až na svrab v ouškách v pořádku a moc miloučká. Ještě tam zbývají odchytit dvě. Balíček jsme dostali od pí.M.Kalousové, která poslala kočenám baštu, mlsky a po páníčkovi Maxmiliána pěkný fotoaparát. Jsme moc rádi a srdečně děkujeme. Teď už se nám doufám nestane, že bychom zůstali bez focení.I když teď naposled nám kiksly dva po sobě. Věci do aukce a příspěvek na kastrace přeloučátek nám dala i paní Eliška Kotulková, co pomáhala dnes s odchytem. Kočičky za tento rychlý zásah vděčí její pozornosti - jak je objevila, okamžitě mě kontaktovala, navedla na místo, dnes pomohla s odchytem, dovezla " úlovky " na veterinu a ještě na ni přispěla - vynikající a příkladná spolupráce. Děkuji a moc si takového člověka a přístupu vážím. Je vás víc, díky za to, že jste okolo nás..ale jsou i tací, co hodně, hodně  mluví, hodně, hodně píšou na fejsu , všechno řídí od PC a skutek " utek ".

013.jpg 014.jpg
Operace Lisy... nádor na každém vaječníku.

24.1.2017

Pěkný podvečer a vše nej Milenám...Včera večer jsem dostala avízo o smečce, o které jsme slyšeli už loni. Protože čas letí a i přes mráz kočky začínají vrkat, je nejvyšší čas jednat.Dnes jsme se tam po práci vydali a podařilo se nám nalákat dvě kočičky na jídlo a hlazení. Jedna šla do přepravky celkem v klidu, druhá mi roztrhla prst. Hlavní, že jsou doma a na kastrace půjdou už zítra. To znamená vstávat ještě dřív, jak kdy jindy, máme to už na devátou. Jedna se už i najedla. Jsou trošku vyplašené, co se děje, ale mívali jsme o hodně horší případy. Stavili jsme se se zásobou granulí a krmením u koček v parku u Domova důchodců. Žádná se nám neukázala. Když jsme bydleli v Přelouči, kočky mě znaly, teď už ne. Taky jsem o nich mívala přehled, teď se musím spoléhat na informace ze zařízení pro seniory.

23.1.2017

Hezký večer a vše nej Zdeňkům...Jen se hlásím, že jsme měli dnes takový mazec, tak hektický den, ani chvilka nazbyt, doteď děláme. Smečka je celá, v pořádku. Jednu událost zmínit musím, dostali jsme darem od jedné moc hodné známé, co si přeje zůstat v anonymitě, krásný,nový fotoaparát. Srdečně děkujeme, obrovská radost, zas budou fotečky. Vsuvka - ještě na něm neumím. Dobrou noc  a děkuji, že jste...

22.1.2017

Dobrý večer...Myslím, že Maxíka začla trápit viróza, je mu cítit z tlamičky.To by byla ta lepší varianta.Taky to bývá u nemocných ledvin, ale hodnoty měl posledně v normě. Naštěstí sám pije, dnes i trošku jedl a dostává ještě výživu stříkačkou.Konstantin má pořád urousané oči.To je mínus perských koček. Denně mu je utírám a pokaždé je tampon zabarvený. Ten jí dobře. Je to kocour, co nemńouká, ale kvílí. Naštěstí jen, když chce jíst, nebo nás vzbudit.Ale stačí to. Nahromadila se mi hromada koberečků a dek, už je vypráno a usušeno. Na zítra  vařím kuře.

21.1.2017

Příjemný večer...Dnes jsme si dovolili trošku lenošení a malinko jsme si přispali. Nicméně, dopoledne jsme stihli vše, co bylo třeba. Roznosit granule, stelivo, konzervy atd. Na volně přístupných místech granule mizí rychlostí blesku, chodí na ně i kosáci. Záleží mi na tom, aby i kočky, nevím čí, věděly, že je místo, kde si bříška naplní. Je to velmi důležité, zvláště v těchto mrazivých dnech. Ráno a večer dostávají měkkou stravu s vývarem. Voda hned zmrzne, tak, aby netrpěly žízní. Odpoledne jsme se vypravili do Kočičí kavárny v Pardubicích, odpočinout si v příjemném prostředí, příjemně si popovídat - i když na to moc času nebylo, v kavárně bylo narváno. Všechny " naše " kočičky a kocourci - sedm statečných - Gréta, Graciela, Anička, Vidinka, Borísek, Adámek a  Dáreček jsou v pořádku,  velmi spokojené, vykrmené. Nově přidaná Vidi si získala jak personál, tak návštěvníky.Je to skutečně velmi milá, šiková micuška. Velmi se mi líbilo, že lidi mohou pro své známé, příbuzné, pro své milé, zakoupit v kočičí kavárně dárkový poukaz, v hodnotě, jakou si sami vyberou. Myslím, že milovníky kočiček takový dárek musí potěšit. Po návratu, no, však si to umíte představit - smečka se musela dát do pořádku, nakrmit a na zítra už vařím hovězí maso. Jsem si jistá, že díky tomu, mrazy zvládají naše čičky dobře. Vlastně i ty " další ".Třeba takový zrzek, začal chodit vyzáblý, nemocný, dostával do jídla léky, dnes už chodí mezi prvními a je v kondici. Na příště udělám pár fotek mobilem. Nejsou ale vůbec kvalitní, to můžete vidět i dnes.

021.jpg 020.jpg
   

 

20.1.2017

Hezký večer a vše nej Ilonám a Sebastiánům...Je docela pěkná zima, mrzne.Je to fajn, je leden. Mám z toho radost. Ráno i večer padají teploty hodně pod nulu, ráno bylo - 16. Denně vaříme maso, poslední dny hovězí, dnes jsme koupili kuřata. Vydatná strava a hlavně teplý, silný vývar je základ. Dostávají to všechny, i ty, co k nám chodí jen tak na dlabanec a zas odchází, snad někam " domů ", nevím. Na druhou stranu, kdyby nebyli hladoví, nebudou chodit sem. Myslíme i na ptáčky, mají plné krmítko. Kassandra si už pár dní lebedí v kočkáriu, proti našemu očekávání si tam dobře zvykla. Je tam teplíčko, tak není divu. Maxmilián stále stejné. Akorát jedno trápení máme -  co je tu Konstantin, někdo chodí mimo záchůdek. Může to být i on, může to být i Maxík a může to být i labilní Paris, nebo Nicolas. Doufám, že se to co nejdříve srovná.

19.1.2017

Příjemný večer všem...Večer od chlupáčů, hlavně z kotěslí odcházím s pocitem kvalitně odvedené práce. Ráno, mívám pocity zcela opačné - že už jsem tam pár dní nebyla. Po uklizení jsem si " vybrala " věci na dvě pračky - ta vyprala, sušička usušila a už je vše na svém místě. Olympii jsem musela dát do klece, dostává léky a není snadné jí odchytit. Takže si marodí v pelíšku, bez možnosti vyběhnout ven.Taky tu máme pořádný mráz. Poprskávat začla i jedna z želvovinových čičin. Do nosíku dávám Pamycon, dětský Vibrocil, nebo Gentamicin. Liamovi jsem objevila při hlazení pár stroupků na lopatce.Hned jsem mu to ošetřila a použila rostok na kůži. Konstantin je klidnější, i když je mi jasné, že hormony se den po kastraci hned neuklidní.Je to proces na více dní. Na zlepšení srsti dostává Vitaderm. S Maxmiliánem je to na stejném, jeho stav není dobrý. Udělat pro něj víc neumíme, je to věkem a tou velkou změnou, kterou na sklonku života musel zažít. Vzhledem k podobným skutečnostem se dobře drží diabetik Zrzín.

18.1.2017

Příjemný večer...Dopoledne po veškeré práci okolo koček, jsme jeli na nákup a na poštu. Do Déemka jsem měla slevu 10 % na nákup + 25 % slevu na Ariel a platnost už byla na spadnutí. Na poště jsme byli vyzvednout objednaný vysavač na suché i mokré vysávaní. Opět ulehčení práce díky Kočičímu přání a vám. Domů jsme zajeli oběhnout záchůdky, naložit kocoury a jeli jsme do Přelouče na veterinu. Novému dědulovi Konstantinovi dělali komplet krve, vše je v normě, jen na horní hranici je cukr. Nicméně, mohlo to být stresem, nebo narkózou. Pro kontrolu to časem budeme opakovat. Už má tedy za sebou kastraci a nešlo to obejít, doma začal pěkně smrdět. V tlamce měl polyp, který mu byl odstraněn, zubů má málo, jeden ulomený a okolo jednoho zánět. Zbývající zuby odpovídají staršímu kocourovi. Máme za to, že se jedná o chovného kocoura, který byl už jako nepotřebný vyhozen. Tedy, v tuto chvíli je to už minulost. V narkóze mu byly vystříhány dredy, byl učesán a vyčištěna ouška.Z narkózy se probral bez sebemenších problémů. Bořivoj byl na kontrole, vypadal už v pořádku a myslela jsem, že by mohl na kastraci. Po stěru z oka, mu byla zase nasazena antibiotika, tentokrát na delší dobu. Nemůžem se těch chlamydií zbavit. To jsem ho původně přijímala jen na vyléčení a teď mi přetrvávající problémy nedovolují ho vrátit. Další se s námi vezl Fill, co začínal mít choutky a byl v pořádku vykastrován. Za týden jedeme s další trojkou. Rýmou onemocněla Olympia. Teče jí z nosíku a očí. Semintru na ledviny jsme kupovali pro Lucienna a Kassandru + nosní, oční a ušní kapky pro akutní případy.

013.jpg 005.jpg
   

17.1.2017

Dobrý večer, už dlouho se mi nestalo, že bych se k příspěvku dostala až v deset večer. Měli jsme tolik běhání a zařizování, že necítíme nohy. U nás nic nového není, tak to vezmu jen krátce.Konstantin dělá doma trochu rozruch, ale snad se po kastraci zklidní.Jedeme zítra. Maxmilián je na tom pořád stejně, sám jí velmi, velmi málo. Nejvíce leží u krbovek. Tak dobrou noc...

16.1.2017

Hezký večer a vše nej Ctiradům...Dnes jsme chtěli jet do té firmy, jak jsem psala o víkendu, kde se údajně přemnožily kočky a ejhle, prý už je to vyřešené. Samozřejmě, že mám jisté pochybnosti a pátrám. Konstantin nám doma dělá trochu vzrůšo.Asi proto, že není kastrovaný, tak ho ostatní " cítí " jinak. On jim nic nedělá, jen provokuje pohledem. Pak už stačí, aby se jen blbě potkali. Doufám, že už všichni dárci z KP dostali fotku kočky s dárkem. Už jen čekáme na vysavač z Velkého projektu. Cizí kocour, co chodí na jídlo a byl nemocný, dobral léky. Nevím, odkud a čí je, ale je pořád hladový, tak to vždy snědl v jídle, včetně odčervení. Granule za a před barákem jsou denně snědené. Maxmilián dnes zas nejí, je to s ním jak na houpačce. Onemocněl Nino, operované oko už neměl dlouho takhle špatné. Po " umření " stávajícího, jsem vyhrabala  starý foťák v naději, že chvíli poslouží,  ale nevydrží nabitý. Čeká nás tedy další investice. Bez foťáku být nemůžeme.

15.1.2017

Dobrý večer a vše nej Alicím...Dnes jsem byla jak na trní. Před dvěma týdny se ke mě přes FB dostala prosba o teplé místečko pro starého kocourka, co mrzne venku a různě se přiživuje. Co jsem se dověděla, tak už se takto potuluje tři roky. Pak na čas zmizel , vzala si ho jedna paní, ale když se stěhovala, skončil znova na ulici. A protože jsme se změnili na depozitum pro staré, zraněné, opuštěné kočky, ujali jsme se ho. Zvenku ho sebrala Rita S. a odvezla do Bukovan, k mamince Lucie G., kde čekal deset dní na převoz k nám. Dnes ho Lucie Gardošinka u své maminky naložila a odvezla do Prahy, kde ho převzali manželé  Bajerovi a dovezli k nám. Všem, co se podíleli na jeho záchraně, hledání azylu  a převozu velice děkujeme. Ve středu ho bereme na vyšetření - krev, moč, pokud bude ok, tak kastrace.Je starý, řekla bych, že dost.Matná a zacuchaná srst a hodně slintá. Možná i stresem. Po veterině budeme moudřejší.Je klidný, jen naše kočky doma koukaj, co je to tu zase za vetřelce. Nicméně jsou vychované, znají intonaci mého hlasu a moc dobře poznají, kdy dělají něco, co není povolené. Pojmenovali jsme ho Konstantin.

14.1.2017

Hezký večer a vše nej Radovanům...Dnes jsme měli generální úklid. Ráno snídaně, odpoledne něco z mrazáku a jinak až dosud důkladné gruntování. Dofotili jsme kočky z dárky, věci, co se nakoupili z misek. Většina se už i nahrála, takže je dárci budou mít v emailech. Misky se odesílají na základnu Kočičího přání.Chybí nám ještě nějaké platby, tak prosím o nápravu, nebo budete organizátory upomínáni, a to je škoda, co myslíte? Včera začal Maxmilián opět dostávat podpůrné injekce  a dnes dokonce snědl pár granulek a Gourmetku. Snad ho udržíme ještě při životě, ale připadá mi jak devadesátiletý dědula. Zítra by k nám měl dorazit až zdaleka podobný případ, asi stejného stáří. Byl opuštěný v největších mrazech venku. Většinou taková kočka - kocour je nechtěné a vyhozené dědictví napospas osudu.Matouš je na tom pořád bídně. Mám pocit, že už se zkusilo vše a nic pořádně nepomáhá, nebo jen na chvíli. Děsnou srajdu dostal Jiljí, už je v karanténě a léčení. Kassandra se trochu ustálila, ale i v jejím věku, nemůžeme čekat zázraky. Gastro dieta je nezbytná.Léky dobrala, bere probiotika.Z nasypaných misek jsme mimo krmení, steliva,  koupili také čističky vzduchu s ionizátorem, závěsné pelíšky 5 ks, úsporný , sálavý panel do kotěslí.Ještě jednou všem mockrát děkujeme.

13.1.2017

Hezký večer a vše nej Editám...Dnes jsem byla paní domácí a paní kočičková v jednom. Manžel musel jet na kontrolu k lékaři do Pardubic a při té příležitosti bral do kočičí kavárny mazlivou, velice hodnou, milou dorostenku Vidi. Od první chvíle tam byla jako doma, hned si hrála a lítala po kavárně jako šus. Vidinka, na rozdíl od starších koček, které v kavárně jsou,  je i nadále v nabídce, tudíž stále hledá domov. Nejraději do klidné rodiny, do zabezpečeného bytu - sítě do oken, zasíťovaný balkón, příp.do domečku s občasným vyběhnutím do oplocené zahrady a pak šupky zpátky na gauč.Kastrace je podmínkou. . Umisťujeme pouze na základě Smlouvy o osvojení a adopčního poplatku. V kavárně byla " vykastrovaná " kasička, a ještě tam bylo pro nás pár drobností - srdečně děkujeme všem návštěvníkům kavárny. Přišly nám intestinal diety, takže máme na čas zásobičku. Maxmilián nám  opět dělá velké starosti. Zase jí čím dál méně, dávám mu Calopetku. Přitom tlamka je už zhojená. Zuby nic moc, ale do narkózy ho už nechceme dávat.Nemusel by se z ní probrat vzhledem k věku ( 15 let ) a srdeční arytmii Dnes se u nás stavovala paní s tím, že u nich vr firmě se chystá " likvidace " asi 12 koček. Hned v pondělí tam pojedem a budeme " jednat ". Aby starostí a výdajů nebylo málo, umřel nám foťák. Doufala jsem , že se ještě umoudří, ale ne a ne a ne.Mobily máme také obyčejné, fotky z nich jsou hrozné.A to chceme o víkendu dofotit kočičky s dárky z Kočičího přání. Ač mrzne, kočky v teple to asi mají jinak. Potřebujeme kastrovat o stošest. Dnes byl přistižen při pokusu o reprodukci Finn.V seznamu na kastrace jich mám napsaných patnáct. Za sebou to má Simír a Mikeš. Další várka jede ve středu.

12.1.2017

Dobrý večer všem...Mrzne, sněží paráda, co?Aspoň vymrznou všichni šmejdi škodliví, no, všichni ne, škoda....Do kotěslí jsme naistalovali sálavý, topný panel, je to nízkoenergetiká třída zn.Ecosun. Do kočkária i kotěslí jsme dali čističky vzduchu s ionizátorem. Hodně si od obého  slibuji. Přeci jen fukárky mají velkou spotřebu a evokují tu opakující se rýmu. Paní Janě Čapkové mockrát děkujeme za Novoroční přáníčko s kačkami. Dopoledne jsme byli v Přelouči na vetu na kastraci se Simírem a Mikešem..Mikeš už je umístěný, ale kastraci jsme zařizovali my. Simír měl při příjmu kýlu, ale dnes to bylo v pořádku a zatažené. Tenkrát na vyšetření byl čerstvě po traumatu, dnes byla situace zcela jiná. Kastrace u obou prověhla jako vždy perfektně a bez problémů. Náš veta kastruje kocourky harmonickým nožem, je to čistá práce, žádné krvácení. Na naší dvorní veterině Tomáše Konečného jsme si vyzvedli sbírku, kterou tam MVDři Lucka, Bára a Tomáš  před vánoci uspořádali pro naše čičky a pro opuštěné pejsky o které se obětavě stará Lenka Rutová z Přelouče. Všem, kteří do sbírky čímkoli přispěli, mnohokráte děkujeme.yesheartsmiley

11.1.2017

Hezký, pozdní večer a vše jen Bohdanám...Včera jsem ani už nepsala příspěvek, jsme v jednom kole a večer padám únavou.Přišly nám další balíky s dárky s Kočičího přání, přišly nám čističky vzduchu a dorazil i sálavý topný panel do kotěslí.Za balík s věcmi do aukce děkujeme pí. Monice Hrdé. Dnes jsme lítali po doktorech a nákupech,  zítra máme veterinu. Dnes jsem vůbec nestihla uklízet, ani doma, ani u koček. Jsem čím dál víc unavená. Kdyby mě alespoň nebolela tolik záda.

10.1.2017

Bez příspěvku.

9.1.2017

Dobrý večer...před časem jsme nechali kastrovat kočky u jednoho opravdu ubohého pána u Krucemburku. Vzhledem k jeho tíživé životní situaci jsme si tak nějak nad ním vzaly s pí.Jansíkovou patronát. Od té doby se střídáme a vozíme mu krmení pro kočky a jídlo pro něj. Před pár dny jsme se dověděly, že nemá čím topit. Dnes jsme se tam s pí.J. sešly, jak s topením, tak s proviantem pro něj a pro kočky. V obci není obchod, chodí pěšky několik kilometrů. Je to zoufalé, jak uboze žije. Cesta na Vysočinu byla dobrá, ale silnička do té vesničky přímo hrůzostrašná. Cestou zpátky jsme se ještě stavovali krmit Johanku v G.J. a s granulemi kočičkám. Doma už se do ničeho nechtělo, strašně jsme u něj prostydli. Nicméně, je hotovo, teď už jen Zrzínovi inzulín, dovařit na zítra kočkám maso a jdem do kanafasu. Došly další balíky ze Zoohitu - kočičí přání - ale focení musíme odložit asi až na víkend. Doufám, protože možná nedopadne jinak, než, že budeme muset jet do Prahy pro kocouřího dědečka, co zůstal na ulici u K.V. Zatím se nikdo nenabídl, že by s převozem pomohl, jen ta hodná paní, co ho převeze do Prahy. Všeho je přespřiliš, starostí, práce, vypětí, únavy.

8.1.2017

Přeji hezký večer...Dnes jsme nakoupili z misek v KP stelivo. Ještě bychom potřebovali 2 x tolik, ale celý příští týden máme už rozplánovaný. Třeba to někde vyjde se v Penny stavit, s Penny kartou je nyní za dvacku. Od zítra budou vozit  další balíky s objednávkami - dary z KP. Objednaný je i vysavač - Velký projekt a topný panel. + čistička vzduchu. Celá smečka + krmení za vraty, dostávají v těchto mrazivých dnech, ráno i večer teplé jídlo. Každý večer vaříme kuřecí maso na druhý den, smícháme s nějakou konzervou, ale nejvíce jim dělá dobře a chutná silný vývar. Asi tak nějak cítí, že je udrží v kondici a ochrání před nachlazením. Ale ani vývar není všemocný, do rána měla zasoplený čeníšek Fidorka. Kassandra se trošku zmátořila, ale je už taková klidnější a dost odpočívá. Prostě vetchá stařenka. Postižená Taminka, co táhne nožky za sebou, dnes lítala ve sněhu, sotva jsem jí dohnala. Zadní natáhne a po předních běží.

7.1.2016

Hezký večer a vše nej Vilmám...Ráno se mi nechtělo vstávat.Tak bych chtěla prolenošit třeba celý den. Mrzne, krásně mrzne....a krásně popadává snížek, mohlo by víc. Konečně zima, sníh, tak jak to má být. Brala bych to od prosince do března.Do kotěslí jsme na část podlahy položili koberec. Nechali jsme jen volný pás ode dveří, aby se to dalo setřít.Od podlahy teď už studilo, i když jinak mají teploučko.Zkontrolovala jsem venkovní domečky, pelíšky ve stodole, aby něco nebylo navlhlé a bylo kam se zachumlat. Hodně venkovek se nastěhovalo do verandy k čivavce, kde taky topíme i přes noc. I do kotěslí se dostanou dvířky do tepla.Skončilo vánoční Kočičí přání, tak ještě jednou prosté DĚKUJEME všem dárcům. Máte srdíčko na dlani, empatii a skutečný soucit, to se počítá - nebo načítá ??? Jen " ten " soucit nestačí, je potřeba něco dělat, je potřeba pomáhat.... a o tom to je...

6.1.2017

Dobrý večer tříkrálový - Kašpar, Melichar, Baltazar, druhé i třetí jméno jsme už u kocourků měli. Ještě v noci jsem zadávala do kočičího přání hendikepovaného kocourka Orfea. Hned měl dárek, i něco v mističce. Mističky se dají plnit ještě do půlnoci. Třeba je  nějaký " Ivánek ", co potřebuje nutně udělat dobrý skutek, a to obdarování potřebného rozhodně je. Balík s čistícími prostředky, vitamíny, podporu imunity, gely na bolavé tělo atd. jsme dostali od několika zamestnanců fy Fin club a.s. Hradec Králové. Další balík byl od Katky Šumberové s dietami a konzervami eňo ňuňo a třetí od Lenky Šmídové s mňam, mňam papáním, granulkami a hračkami. Všem od srdce děkujeme. Skoro pokaždé něco " slaného " polknu, jaká jsem cíťa. Ale víte, jak to dojímá, když nám lidi pomáhají a ještě myslí na naše zdraví a blaho? Dnes jsme museli jet na nákup, po vánocích prvně, taky jsme byli jak u snědeného krámu. Dělali jsme další fotky dárkú a kočičáků do Přání, doháním resty v administrativě, plánuji kdy, kdo půjde z dorostenců na kastrace, začínáme s tím příští týden. " Koťata nám zůstala loňská, dokonce i předloňská. Změna osazenstva, co vezmeme do péče byla nezbytná. Koťátka už přijímat nebudeme. Mládež je v plné síle, řádí, bortí, rozhazuje, přemisťuje, pořádá souboje, my už na ně nestačíme. Proto jsme se rozhodli pomáhat těm starším a postiženým - své k svému. Máme tu hodně invalidů, s těmi je zas práce jiného ražení - sice pomalejší, ale intenzivnější, nepřetržitá a častěji se setkáme se smrtí. Ale to jde se záchranou ruku v ruce.

5.1.2017

Hezký podvečer a vše nej Dalimilům....Začaly nám chodit balíky s objednanými dárky z Kočičího přání. Něco jsme už i nafotili, ale řeknu vám, fotit v kotěslích, jedno kotě se svým dárkem je o nervy. Přání zítra končí.Je to úžasná akce, úžasně vymyšlená pro všechny, co se starají o opuštěné kočičky a splňují podmínky účasti. Ani si neumíme představit, co je za tím pro organizátory intenzivní práce.Balík s ručníky nám přišel od pí.Vedralové a odpolko se stavili na návštěvu  a s dary pí.Sláviková a přítelem p.Dušičkou. Všem mnohokráte děkujeme. U pojízdné prodejny jsme koupili smečce kuřecí maso, mrzne, je potřeba, aby denně měli vývar s masem. Doma měli dnes rybu, dělala jsem jí hlavně kvůli Maxmiliánovi. Na nás taky zbylo. Dnes padal i sníh, kéž by padalo a mrzlo nejméně do konce února. Kassandra marodí, má zánět střev, snad to ve svém věku zvládne.Má to stejné jako Terinka a přitom jsou každá jinde. Bořivoje se nedaří vyléčit, dnes změna antibiotik.

4.1.2017

Hezký večer a vše nej Dianám...nejde nevzpomenou na úžasnou kočičku Dianku, kterou udolaly zhoubné nádory. Ráno se vezli na veterinu Maxmilián a Terezka. Z Maxíka byl veta nadšený -  tlamka i čeníšek se hojí, kalici je fuč, přestal hubnout. Samozřejmě, že jásat je předčasné, ale zvládnout tohle, co ho postihlo, je to prostě pašák. Zůstáváme u mastičky na nosík, gel na spodní ret, co byl už nekrozující a inj.vitamíny. Právě si dává vařené stehýnko. Za ty útrapy mě nesnáší. Terinka nemá nadměrné slinění od zoubků.V tlamce problém není. Dnes měli na vetu mimo provoz RTG, ale bude se dělat s nějakou kontrastní látkou, příp. v narkóze sono jícnu atd. Krom toho, to může být i " jen " psychický problém. Nevím, jak se rozhodnout, návštěvu vety prožívá v třesu. Terinku jsme přijali jako malé kotě, strachy se krčila, že nebyly ani vidět nožičky. Máme jí doma, to si zvykla, ale chytit jí, byť jen na léky, je obtížné. Ani jí nenabízíme k umístění, to byl její konec.

3.1.2017

Dobrý večer...Dnes se hodně věnuji administrativě, dále soupisu dárkú v KP, kontrole plateb, souvisle i praní, sušení a neodmyslitelně Maxmiliánovi. Je to s ním hodně náročné, ale je to tedy bojovník. Dostává jídlo po troškách, napil se i vývaru, dokonce očichával granulky. Zítra jedem na kontrolu, jsem strašně zvědavá, co řekne veta. K marodům se přidala Terka, ale zítra jede s Maxíkem na veterinu, takže se to pořeší. Odeslala jsem několik objednávek na dárky, které jste kočičkám zakoupili v kočičím přání. Přání v pátek skončí, ale do misek můžete přisypávat stále, a moc o to prosíme.Rádi bychom z toho nakoupili stelivo, pelíšky na zeď, čističky vzduchu a energeticky úsporný topný panel. Jsou to všechno velice potřebné věci.O stelivu není potřeba diskutovat, pelíšky na zeď, to je z nedostatku prostoru, čistička vzduchu je jasná a topný panel hřeje za pár kaček a hlavně nefouká. Fukar nevyhovuje, fouká, víří prach a my se nemůžeme odrýmovat. Děkujeme, kdo se ještě přidáte.Srdečně děkujeme za to, co už je.

2.1.2017

Hezký večer a vše nej Karinám...Od té doby, co nás sužují vážné zdravotní problémy, a   na to samozřejmě nabalují další, se rozhoduji, jak a co dál. Že je nutné něco inovovat a změnit vím. Jako první tedy měním poslání našeho depozita a " sortimentní " náplň. Primárně nebudeme přijímat koťátka, spíše se zaměříme na ty, co hledají azyly nejobtížněji a to jsou staří, nemocní a hendikepovaní jedinci. I nadále se budeme aktivně zabývat kastracemi bezprizorních koček, navštěvováním lokalit, kde se již kastrované kočky zdržuji a mají tam krmná místa. Pokud to bude finančně možné, i v budoucnu bychom rádi pomáhali s kastracemi  u sociálně slabých občanů, hlavně bezdomovců, jako jsme to dělali každou sezónu. Změny budou probíhat postupně, protože tu ještě koťátka různého věku máme.Stavili jsme se dnes v DM pro vaničky a  v Penny pro pár pytlíků steliva. Maxmilián po troškách něco sní, máme z toho radost.Ve středu jede na kontrolu a na vyšetření je objednaná Terezie kvůli zoubkům. Děvčátko s koťátky je ok. Děvčátko znásobila svou původní hmotnost.Koťátka, co byla v léčení dobrala léky.V současné době je tedy v léčení - Maxmilián, Danaé, Adele, Patricie, Finn, Bořivoj, Lucík - ledvinář, Zrzín - diabetik a ted ještě dostal rýmu a bere antibiotika. Z umístění se do pardubické dočasky vrátil Toník.

1.1.2017

Krásný novoroční večer. Vlastně jak pro koho. Mladí i starší, každý to cítí jinak. Ale ke kočičkám....včerejší obávané, místní silvestrovské oslavy proběhly oproti minulým letům o mnoho klidněji. Nikde žádný brajgl, pyrotechniku odpalovali jen před hospodou. Sice to máme u nosu, ale, když je to takhle na jednom místě, dá se to. Horší je, když to tříská a sviští ze všech stran. To člověk neví, jestli si dávat bacha na hlavu, nebo koukat, jestli něco nehoří. Je to i poprvé, co jsme na zahradě, ani za plotem, nenašli jediný kousek odpálené pyrotechniky. Kdyby tu nebyly kočky, nevystrčíme ani nos, ale po půlnoci na Silvestra k nim chodíme, aby se nebály. Každý víme, co je to za detonace. Nevím, jestli odpalovat na jednom  místě byl záměr, nebo náhoda, ale vnímáme to velmi pozitivně. Odpoledne jsme odvezli kousek od nás, do nového domova Heřmánka, pak si dopřáli procházku mrazivým počasím a návštěvy kostela. Perlička - se tak kochám, nasávám omamný vzduch, obdivuji námrazu na větvích, myslím na punč,  a do toho slyším " v kočkáriu bude zase pořádnej brajgl ". Neeee...tak jsem se hezky vrátila nohama na zem, realita je prostě realita...Heřmánku, hodně štěstí a zdraví...Maxmilián dnes opět maličko pojedl, dokonce si na mě mňouknul, že bych jako mohla něco naservírovat.

Vážení a milí, vykročme do Nového roku společně pravou nohou a ať se nám vyhnou všechny zlé chvíle.