Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků leden 2016

20. 1. 2016

31.1.2016

Krásný večer a vše nej Marikám...Neděle...chtělo se mi nedělat, nechtělo se mi vstávat, nicméně do Toulavky bylo vše hotové, tu si nerada nechám ujít. Pak jsem založila vepřové kostky s kapustičkama a šli jsme  uklízet. Kočiček je víc, než je na naše prostory žádoucí, tak i víc rozbordelí.Tady je vždy dilema - vzít nemocnou kočičku nadstav, nebo dodržet optimální prostor smečce. Je to kolikrát opravdu těžké rozhodování. Většinou, pokud se nepodaří sehnat pomoc jinde, ustoupíme  a maroda přijmeme. Ovšem už v tu chvíli víme, že nám to přinese starosti, jak, s kým, kam apod. Zpráva o marodech - Emaus je na volno, zlomenina pánve a křížové kosti srostlá, Anetka  - setrvalý stav, ruční vyčůrávání, trousí stolici, Tama - setrvalý stav, otok míchy, ruční vyčůrávání, trousí stolici, Laura - z klece za nic nechce i když jí má otevřenou, pánev srostlá, chodí na záchůdek, Vilíček - léky, dvoje atb. + na podporu  a roztažení dýchacích cest, nicméně srdíčko dostává zabrat, stav spíše negativní, Vítek - ještě bere léky, léčba byla prodloužena o pár dní, Norinka - stav se nelepší, je beznadějný, nicméně život prodloužen o více, než dva roky, oproti prognoze veterinářky, Amos byl dnes vyléčený přestěhován do kočkária, čeká ho kastrace, Nino, Bára, Hanuš a nově Pepíček berou trvale oční kapky a gely, Nino začal navíc prskat, Rozálka má sirup na zánět a dáváme probiotika, Filipa má nález na plících + i horní cesty dýchací, bere dvoje atb. a sirup na uvolnění, Serafínka odolává svému věku, zlobí jí zažívání, bere probiotika, Whitney to samé, je jeníkovická, měla otok střev, Lucienne je ledvinář, bere léky a Epa plus sirup na podporu ledvin, Robinsonka - miliární dermatitida, denní mazání + kortikoidy, Boris - opakovaná léčba uší, Nicolas dieta + probiotika, Storm dobírá atb., trpí opakovaně rýmou, snad jsem na nikoho nezapomněla...k večeři jsme jim udělala kapra, už je obraný, tak jdeme rozdávat, marodi dostali syrová, přemražená kuřecí prsíčka, Vilíčka krmím stříkačkou energetickou pastou s minerály. Doufám, že jste vydrželi až sem, tak příjemný nedělní večer....

30.1.2016

Hezký podvečer a vše nej Robinům....Ráno jsme jako obvykle nakrmili, vyčistili záchůdky, hodila jsem do pračky koberečky a chystali jsme se na velký úklid. Snídali jsme místo oběda, když v tom přijela návštěva - p.Dvořák a pí.Svobodová z Pardubic a přivezli granule, konzervy a stelivo. Prohlédli si, kde a jak kočičky u nás bydlí a po jejich odjezdu jsme pokračovali ve velkém úklidu. Kočkárium a kotěsle jsou špíglmígl, když se zadaří, tak možná do zítra. Je pořád nad nulou, tak jsme nechali větrat, ale už jim tam topíme. V kotěslích máme stále kvůli marodům odpařovač, zjevně jim to pomáhá. Vilíček se drží, rýmu, nic nemá, ale to dýchání je rychlé, ztížené. Jestli se plíce vzchopí je ve hvězdách, strašně se bojím, že to srdíčko neutáhne. Filipka stále chrčí, ale už to není tak hrozné jako při příjmu. I ona má poškozené plíce po prodělaných zánětech. Z jeníkovických, mimo Vilíčka se ještě doléčuje Vítek a Amosek. V této lokalitě je ještě jedna kočika, chystáme se tam po neděli. Taky potřebujeme zajet k havlbrodu k pánovi, odkud je Pepíček a vzít na kastrace aspoň dvě kočičky. Pepíčka máme celé odpoledne doma, je jako opička, jen zůstanem někdo stát, užho máme na zádech. Vše děláme jen my dva, je toho hodně, co bychom rádi stihli a zařídili. Uklízet, léčit, prát, jezdit na lokality, odchyty, veteriny, domácnost, nákupy...kolikrát večer jsme tak unavení, že se až bojíme druhého dne. Potřebovali bychom více sil a více zdraví, což se moc nedaří....Dnes bylo krásně, jak na jaře, takže jsme poklízeli i zahradu, koberečky a pelechy krásně uschly. Prozatím tam mám ještě várku na zítra. Říkám prozatím, protože zítra může být všechno jinak. Na odvoz do kontejnerů jsme připravili plasty a papíry. Poctivě třídíme odpad.

29.1.2016

Hezký večer...Takže dnes mimo běžné pracovní činnosti jsme pro vás připravili aukci Kočkování. Výtěžek bude použit na kastrace  a odparazitování bezprizorních koček v přemnožených lokalitách.Děkujeme za účast.Zmíním alespoň marody - Vilíček se drží, ale tady hrozí velké nebezpečí, že srdíčko neutáhne tak silnou zátěž kvůli poškozeným plícím. Filipka mi dává zabrat, těžko se jí podávají léky, pokaždé mě poškrábe a je jak saň. Pepíček má ty očička strašná, vymývám mu je, ve středu jede na kliniku na vyšetření očí. Dostal Stronghold a léčím ouška, kde je velký zánět + svrab. Adámek i Anička jsou po kastraci ok. Amos je na Probicolu a dietě. Rýmy se nám točí pořád po stejných kožíšcích, nevíc prská Nino. Rozálka je v karanténě a je taková až moc klidná, přitom nemá rýmu, nic. Nelíbí se mi to. Vypadá to, že Norinka slábne.Připomínám, že už před lety vetové nechápali, že ještě žije. Její krevní hodnoty jsou trvale špatné, neléčitelné a už před dvěma roky mi navrhovali euthanasii. No, a vidíte, i kdyby ty dva roky....kdepak , nevždy poslechnu a pokud cítím, že kočička ještě odejít nechce, nikdy to neudělám jen na základě doporučení veteriny. Laura. ač už jí nechávám otevřeno, nechce za žádnou cenu z klece ven. Odpoledne přijela milá návštěva - p.Dřevíkovská a p.Mičík s dary pro kočičky, a prohlédli si, jak se u nás chlupáčkům žije. Mimo dvou jmenovaných s dárky přispěli i kolegyně z Kosmetického salónu Vivien v Pardubicích. Mockrát děkujeme všem. Zrovna jsme měli po obýváku roztahané věci do aukce, kterou jsme právě tvořili, tak to mě mrzí. Ani chlupáčci se moc nevyznamenali a jako již bývá zvykem rozbordelili co se dalo.Nicoláskovi jsme nechali otevřeno, aby se prošel, ale klec vůbec neopustil. Průjem už ustává, nicméně dietku dostává pořád. Včera nám přišel druhý balík ze Zoohitu s granulemi a právě dietami. Kassandra se nám už asi natrvalo nastěhovala domů, škrábe na dveře tak dlouho, dokud jí nepustím. Když jí na noc manžel odnáší, tak nadává jak špaček.Taminka dostává pravidelné, krátké procházky. Dnes jsem pustila i Isabell, Jiljího a Martínka, bylo jak na jaře.Raději bych sníh. Krásná Inéz by potřebovala domov, není v kočkáriu šťastná.

28.1.2016

Hezký podvečer všem....Včera večer jsme byli až u Havlíčkova Brodu u jednoho pána, kde se nekontrolovatelně množí kočky.Pán nemá na veterinu, léčení, ani pořádné krmení.Kočičky jsou tam drobné, hubené, nezdravě vypadající, neodčervované, neodblešované, nicméně pán je má rád. Odvezli jsme poloslepé kotě, kterému jsme dali jméno Pepíček.Dnes jsme ho vzali na veterinu. Oči má postižené po neléčených zánětech a chlamydiích. Musíme se objednat k očnímu specialistovi MVDr.Beránkovi do Pardubic.Pánovi postupně budeme kočky kastrovat, musíme to stihnou do jara. Jedná se cca o deset koček a několik kocourů.Je to pro nás z ruky, ale nedá se nic dělat. Už i loňská koťata by se tam pomnožila, protože ten pán živoří, není schopen nikam dojet a nic zaplatit. Nicméně jde mi hlavně o ty kočky. Množí se tam mezi sebou, příbuzenská plemenitba sebou nese problémy s nezdravými potomky a taky spousty jich tam zajedou auta, údajně i schválně. Nechali jsme tam deset kilo granulí a asi třicet konzerv. Dále jsme na veterinu brali Filipku, má těžké postižení plic. Léčba bude dlouhá a náročná. Na kastraci byli Adámek a Anička. Amoska, kterého jsme brali také, nám veta nekastroval, je ještě nedoléčený. Kastrace bude příští týden, pokud už bude v pořádku. Pak mě manžel odvezl domů a hned se točil do Pardubic k dokrtorce. Nepřivezl dobré zprávy, čeká ho několik operací. Nemocný Vilíček má dýchání stále těžké, i když dnes je na tom o chlup lépe. Veta si netroufá říci, jestli se ty plíce dají do kupy. Prognóza je spíše nejistá. Domů jsme si vezli a platili léky, calopetky, recoverky, diety a nějaké výživné granule + ty dvě kastrace + 2 kastrace za pardubickou dočasku, které jim trvale platíme. Hned jsem byla chudší o 4.500.- Kč. Mysleli jsme , že pojedem do Jeníkovic, kde je ještě jedna kočička, ale už nebyl čas. Než bylo vše zařízeno a hotovo, byla tma. Včera jsme se ještě cestou od Havlbrodu stavili v Jeníkově nakrmit Johanku.

27.1.2016

Hezký den....Jak jsme psala včera, tak Vilík z Jeníkovic se ještě více zhoršil a brzy ráno se jelo na veterinu.Vyléčili jsme rýmu, oči, zánět horních cest dýchacích, průjem, otok střev a ještě se léčil zápal plic.Dýchání se ze dne na den velice zhoršilo. Výsledky dnešního vyšetření nedopadly dobře. Brali mu krev, dělali sono a rtg. Jeho plíce jsou velmi postižené, nepracují, jak by měly, k tomu tam má abscesy. Máme léky na podporu dýchání, uvolnění, na zánět a nová antibiotika. Prognóza je vzhledem k postižení plic špatná, jeho stav je vážný. Radovali jsme se, jak se lepší a teď tohle. Dg. pneumonie USG: kardio dilatovaná až vakovitá pravá komora. konsolidovaný plicní kraniální lalok s hyperechogenními ložisky(abscesy). Přáli bychom si mít lepší info, ale....Po pasece, co nám prováděl Nicolas, jsem dnes vyměnila v kočkáriu absolutně všechny deky. Ráno jsem dopírala poslední várku pelíšků z tzv. paneláku a pračka od té doby jede non - stop. Myslím, že to do večera ani vše nestihnu vyprat, aspoň, že je teplo a mohu sušit venku. Amos i Adam mají dobrané léky a jsou na tom dobře, tedy doufám. Zítra jedem na kontrolu a pokud bude vše ok, budou vykastrovaní. Na kastraci jede zítra i Anička. Přišel nám první balík ze Zoohitu s granulemi pro venkovky.

008.jpg 011.jpg
Nemocný Vilíček... jedna z hromad prádla..

26.1.2016

Krásný večer všem lidem dobré vůle...Lojzík a Kiliánek mají dobrané léky a jsou ok. Filipka je plná rýmy, chrčí a ztěžka dýchá. Nicméně snaží se baštit a je celkem čilá. Dost prská Nino.V kotěslích máme zvlhčovač vzduchu, takže jim to tam přes den páří. Rozince už je kapku lépe. Nicolas je v izolaci, potřebu udělal do záchůdku, snad pochopí, že kálet všude možně nelze. Včera jsme mu zadek vykoupali v kýblu, byli jsme překvapení, že se s námi nerval a proběhlo to v klídku. Má dietu a probikol. Postupně pereme pelíšky z tzv. paneláku, ručně jsem prala i elektrickou deku z Merina , kterou mají na zemi a rádi se na ní vyvalují.Je to velké jako lůžko. Na čtvrtek máme objednané kastrace dvou kocourků a jedné čičky. Vilíček už vypadá moc hezky, ale je takový až moc klidný, neaktivní. Vyčesali jsme Norrise, docela drží, je to hodný kocour. Serafínka, bábuška bere probiotika. Česat se musí i Barunka, ta není až tak trpělivá, Zprávy od Tiski jsou dobré, nejvíce kamarádí se psem, na kocourky zatím syčí. Chce to trpělivost a čas. Byli jsme u doktora, tak jsme se stavili v obchodě a kočičkám koupili kočičí trávu. Dozvěděli jsme se o jednom místě na havlíčkobrodsku, kde žije člověk v barabizně s asi dvaceti kočkami a koťaty. Nemá na krmení, nemá možnost jezdit na veterinu, kočky má rád, zbavit se jich nechce  Údajně koťátka prý často končí pod auty a to úmyslně.Kočky jsou nekastrované a nemocné. Musíme to skloubit nějak s Jeníkovicemi a Církvicí a jet zmonitorovat situaci. Jen je to trochu z ruky. Dostali jsme balík od pí. Ivany Pekárkové, mocinky děkujeme. Tolik od nás, mějte příjemný večer.

25.1.2016

Dobrý večer a vše nej Milošům...Ráno jsme vstávali časně, protože manžel musel na ortopedi, já jsem jela s ním, a pozor - vezli jsme do nového domova Tiski. Bude v rodině, kde milují jakékoliv zvířátko. Tiski bude mít za kamarády dva krásné kocourky a labradora, co je velký mazel a kočičky má rád.Naše milovaná Tiski, přejeme ti hodně zdraví, štěstí, lásky, milujeme tě. Kývnout na umístění Tisinky, bylo pro nás těžké, nicméně musí to tak být. Doufám, že jí ještě někdy uvidíme, osvojitelům děkuji za vřelé přijetí a za domov pro hendikepovanou kočičku.Stavili jsme se v DM pro vaničky a mlíčka, v Pepcu pro kobercové rohožky, které používáme pod pekáč s jídlem, nebo granulemi.Cestou domů jsme to vzali přes Jeníkovice, abychom tam dali krmení. Kočičky jsme neviděli, mysleli jsme , že tam je už jen jedna, ale prý je tam ještě černý kocour.Toho jsme nikdy neviděli.Co jsme viděli byla obrovská nutrie, prý běhaj i po vsi.A nejen ony, ale i lišky. Zřejmě je rozluštěno, proč mizí taková kvanta granulí. Přijeli jsme domů, už se stmívalo.Vrhli jsme se na záchůdky, krmení a podávání léků. Z mlatu jsme snesli poslední klec co máme, dali jí do kočkária a půjde do ní Nicolas. Zase bylo všude naděláno.Musíme zjistit, co a proč se děje. Teď natočíme do kýble vodu a zadek mu musíme vykoupat.To bude hustý. Rozinka, je klidná kočička, zato Filipce po lécích otrnulo a dožaduje se vypuštění. To ale nepadá v úvahu, dokud bude nemocná.Holkám z Pardubic se podařilo odchytit kotě od Globusu.Je jí asi půl roku, jmenuje se Viktorka, má starou zlomeninu, přední packy, momentálně oteklou.

24.1.2016

Pěkné odpoledne a vše nej Milenám....Dnes jsme douklízeli kočkárium.Kočeny mají pod stropem přes celou místnost takové odpočívadlo, hodně tam skáčí i ti plašší. Dole je polystyrén, kdy je potřeba vzít žebřík a ty polystyrény potáhnout čistým povlakem. Pak samozřejmě znova vyluxovat a vzít do praní další pelíšky. Už nějaký pátek máme problém s Nicolasem, přestal používat záchůdek, kadí a čůrá kdekoliv, i do košíku s léky. Musela jsem vše vyhodit a košík dát jinam. A to jsem ho chtěla, až se něco umístí dát domů, protože ho mám velmi ráda. Hodně jsme s ním zažili, než jsme ho odchytli a dali dokupy. Deka, kterou počůrával i po vyprání byla cítit, musela jsem jí prát znova a dát vymrznout ven. Ač je to pro nás velmi složité, máme dnes dva příjmy. Kočičku z Vrdů a kočičku z Velkého Oseka. Mladý pán Filip Kučner s přítelkyní jí našli  včera večer přimrzlou k popelnici. Obvolali kdeco a nikde neuspěli. Neměla jsem sílu je odmítnout. Kočička, resp.odrostlé kotě, je velmi nastydlá, sotva dýchá, a co hlavně, ve věku cca půl roku má jen kilo. Je jak věchýtek lehoučká. Musela velmi dlouho strádat a zcela jistě by zemřela. V tomto katechickém stavu, by neměla sílu nemoci čelit. Dostala jméno Filipa. Je v karanténě a v léčení. Druhá je také nastydlá a dostala jméno Rosálie. Amos, nevím, co se stalo, dnes strašně zvracel. Opět je nemocný Hanuš a Nino.Hanýsek, jakmile dobere léky, tak do 14 dnů marodí znova. Kočičky v Církvici, co za obětavé pomoci pí.Petrů řešíme čelí napadání jednoho seniora z domu, kde bydlí i paní, co je jako jediná krmí. Bije je holí a pokud se schovají do polystyrenové budky, co má paní před svými dveřmi, tak na boudičku holí mlátí. Odnaproti stěžovatelka, před půl rokem se přistěhovavší do Církvice je také napadá, vyhazuje jim krmení a stěžuje si všude možně, např. na hygieně  apod. Hodláme, pokud to neustane, podat trestní oznámení a povolat televizi. Tohle se dít nebude ! Krom toho, jak to máte řešit, když tam jsou takoví lidi. Už byly odvezeny čtyři kočičky, řeší se to, ale lidi typu - nesnášenlivý, zlý, zahořklý, pomstychvivý nic neuznají a jen škodí a maří naši práci. Kdybych nevěřila, na Boží mlýny, tak je musím ztrestat sama. Je tolik zlých, krutých, lhostejných lidí, co mají v hlavě jen peníze, povrchnost a bezohlednost.Fuj....

23.1.2016

Prosněžený podvečer a vše nej Zdenkům.....Krásně nám tu sněží celý den, už je nejednou proházeno...jsem rozmrzelá, že má přijít oteplení. Ráno jsem uvařila kuřecí se zeleninou, vývárek je opravdu vydatný. a jelikož vše myju, máme polévku i my, jen jsem přidala nudle a játrové knedlíčky. Jak dopíšu tak vývar dostanou všechny kočénky, hlavně ty venku, těm nechám ještě na ráno.Dnes proběhl generální úklid, jak doma, tak v kočičích prostorách. Pošpiněné deky a pelíšky zaplnily podruhé pračku. Suším doma, tedy hezky to nevypadá, ale co nadělám. Lojzík,  Esmi, Viola se drží doma. Esmi se byla jen vyvenčit a za chvíli bušila na okno. To ona fakt umí. Adámek byl dnes normálka s ostatními na jídlo.To zvykání někomu trvá dýl, někdo je v pohodě hned. Konkrétně Eliška von Kolín byla v pohodě raz dva, její kámožce Anežce to pár dní trvalo.Dnes jsou v pohodě. Jeníkovky Greta a Graciela se od první chvíle chovaly, jako , když tam bydlí odjakživa. V kotěslích je klid a pohoda, marody léčíme, v teple jim je dobře. Ráno jsem pustila proběhnout postiženou Tamu, sníh se jí náramně líbí, to byste jí museli vidět, jak v něm dovádí. Jenže jí nemohu nechat venku dlouho, tahá zadek za sebou, mohla by ošklivě nastydnout. Tamu, Anetu a Lauru ručně vyčůrávám, Lauře musím vytlačit i bobky a zadeček mazat mastí. Používám Proktoglyvenol. U Emaus po zlomené pánvi není ani památky. Laura se vyléčí také, ale Anetka se už z nemohoucnosti se sama vyprázdnit nezbaví. Je to stejné, jako u Taminky. Od pí.Jany Č. jsme dostali dopis s kočičkami a pro kočičky Boženu, mockrát děkujeme a zdravíme do H.K.

22.1.2016

Všem hezký večer....dnes to vezmu zkrátka....jeníkovičtí se nám uzdravují, nicméně to ještě chvilku potrvá. Adam už začal chodit k jídlu, jen se mu to musí dát na misku extra. Amos je obrovský mazel a způsobný pacient.Dnes jsem ho pustila projít po chatě. Nejhůře se léky dávají Vítkovi. Všechny kočičky z Jenikovic jsou hodné, mazlivé, nekonfliktní. Vilíček už vypadá pěkně, je znát, že i přibral. Přidala jsem deky do boudiček a přes dveře do kotěslí dala deku, už tu máme - 16 stupňů. Léky stále bere i Storm a Lojzík, dnes jim veta změnil léčiva.

21.1.2016

Příjemný podvečer a vše nej Bělám...Špatně se mi vstávalo, bolí mě celej člověk. Tváří se to jako revma, asi ze změn počasí. Připadl snížek, mrzne, mám z toho radost, nejen kvůli přírodě. Venku krmíme co se dá, sušíme pečivo, sypeme ptáčkům a hlavně dbáme na to, aby i kočičky venku a je jedno čí jsou, měly pořád granule k dispozici. U nás dáváme i ohřáté konzervy, pokud to nesnědí, brzy to mrzne. Pak jsem připravila teplé krmení do termosky a jeli jsme opět směr Jeníkovice. Samo, že jsme brali i přepravky. Sice by tam měla být už jen jedna kočička, ale jeden nikdy neví. Nikdo není schopen přesně říct, kolik jich tam po paní zůstalo. Strávili jsme tam asi dvě hodiny čekáním, ale neobjevila se. Nicméně tam je -  ve sněhu jsou stopy a nejen kočičí. Je tam spousta stop od ptáků, kteří se tam slétají zřejmě na granule. Jen ať si dají, pokud jim to chutná. Ještě se tam párkrát otočíme, nedá nám, abychom  tam kočičku nechali napospas. Přijeli jsme vymrzlý, takže teprve teď jdu ke kočenám uklízet. Pelechy a deky suším u krbu doma, prádlo muselo na šňůru ven. Kruci, teď mi docvaklo, že mám venku přes vrata deky z postelí, ty budou vymrzlé. Takže končím, s vámi se loučím a hezký večer vinším...

20.1.2016

Pěkné odpoledne a vše nej Ilonám...Ráno šup šup, protože jsme oba byli objednaní k lékařům do Pardubic. Cestou zpátky jsme se stavili pro vaničky a mlíčka v DMku a u Globusu, kvůli kotěti, o kterém víme už od loňska, ale nedaří se jej odchytit.Byli jsme tam za normálního provozu, to bylo někde zalezlé. Šance je jen ráno před otevřením a v noci, po zavření obchoďáku. Po návratu bylo opravdu co dělat, jako vždy, když je času málo, tak chlupáči o to víc zlobí. V pondělí vykastrované miciny jsou v naprostém pořádku, ranky klidné, nezanícené, nenateklé, prostě jako vždy. Kocourky, co jsme přivezli v pondělí z Jeníkovic, jsme pojmenovali Adam - ten černý a Amos - ten nemocný. Mimochodem Amosovi je už líp, dokonce mu jde znova mňoukání. Předtím jen ošklivě sípal, nicméně z čumáčku mu pořád jsou krvavé hleny a dýchání je těžké, chrastivé. Ostatní ze stejné lokality se doléčují, další balení léku dostane pouze Vilíček, který na tom byl nejhůře.V kočkáriu i v kotěslích jsme stáhli několik dek, pelíšků a podložek - už se melou v pračce. Venku padá sníh - miluju to -  to ticho, ty vločky, ten vzduch, to stmívání, ten mráz a pak to teplo u krbovek, s protahujícími se kočičáky... ....

19.1.2016

Příjemný podvečer všem...Během jednoho týdne přijetí osmi kočičáků, kteří zůstali napospas po zemřelé paní, nám nadělalo hafo starostí, hlavně s místem. Snažíme se, aby naši svěřenci měli dobré podmínky, takže každý další příjem ty podmínky ztěžuje. Prakticky jsme už před nimi byli na tom s místem jen taktak...nicméně, pořád lepší, než je tam nechat v mrazech, vážně nemocné. Umisťování je na bodě mrazu, proto je každý další příjem nadlimitní a dělá nám více starostí.No, tak k věci. Včera kastrované kočičky jsou ok, Whitney si zvykla na postel hodně rychle. Kocourci, co jsme včera přivezli z Jeníkovic si zvykají. Zatím nemají jména. Ten nemocný bere léky, tak snad zítra by se mu konečně mohlo ulevit. Trošku jsme dnes ubrali na tempu, poklidili jen lehce, hlavně jsem spíš potřebovala uklidit doma a vyprat aspoň jednu pračku.

18.1.2016

Příjemný podvečer a vše nej Vladislavům....Dnes jsme měli hektický den. Ráno, co nejefektivněji " udělat " kočičky, v deset už jsme museli být v Přelouči na veterině.Na kastrace jsme brali Emaus, Tiski a Whitney. Whitney byla vybrána místo plánované Aničky, protože byla strašně zdredovaná, nešlo s tím vůbec nic udělat. Přímo filc byl až u samé kůže a jen se drbala a drbala -  kůže absolutně nemohla dýchat. Kastrace u Emaus a Tiski proběhla naprosto standartně a bez problémů. Zatímco Emaus byla na sále, Tiski běhala po ordinaci. Už cestou se probouzely a Tiski se asi před hodinou drala, že se půjde proběhnout na zahradu. Emaus oběhla misky a odpočívá. Whitney už měla kdysi kastraci provedenou, jenže náš veta se nad bývalým zákrokem dost pozastavil. Z každého vaječníku tam byla půlka a celé to bylo navázané úplně jinam, než to mělo být. Nyní je vše opravené, vyčištěné a jak má být. Po této kdysi nepovedené kastraci už bylo patrné, že se kočička i přesto chystá na mrouskání. Nejspíš by zabřezla, pak potratila, nebo porodila mrtvá, či postižená, nebo neduživá koťátka. Kvůli neupravitelné srsti jsme jí nechali oholit, šly z ní celé pláty zfilcovatělé, neudržované srsti. Muselo se jí hodně ulevit. Máme jí doma, aby jí nebylo bez kožíšku zima. Vše si tu prošla a prozkoumala a uvelebila se na posteli.Po návratu jsme také oběhli záchůdky, dali venkovkám něco teplého a kvůli mrazům byly do kočkária přestěhovány Greta a Graciela. Proběhlo to naprosto bez problému. Našly si místečko a je klid na všech frontách. Dali jsme si jen čaj a koblihy, nabalili proviant + teplé jídlo, lákavé kapsičky, odchytovou techniku a jeli do Jeníkovic, v naději, že domů povezem nemocného kocourka, který nám už několik dní odolává. Když jsme přijeli na místo, setkali jsme se tam se synem zemřelé paní, po které kočičky zůstaly bez pomoci u podivného stavení. Byli jsme moc rádi, že došlo k setkání s kompetentní osobou, takže odvoz koček  a vstup na pozemek máme posvěcený.No, a to hlavní - nemocného kocourka máme doma. Nosík měl jeden strup až ke tlamičce, už má za sebou veterinu. Je to stejné jako ostatní - zápal plic. Ošklivě chrčí, ale už bude líp. Teplo, léky a kvalitní strava mu udělají dobře. Předpokládám, že bude mít průjem jako ostatní souputníci. Odvezli jsme i černého kocourka s bílými znaky, o kterém místní mluvili, ale my ho viděli dnes prvně.Syn paní řekl, že je její, tak je tu také. Jako jediný, zápal plic nemá, průjem se dá očekávat. Zbývá tam ještě plachá mourinka, takže se tam ještě párkrát otočíme. Myslím, že se nám tato  mise podařila úspěšně a ovdovělým kočkám a kocourům bylo co nejrychleji pomoženo. Jsme s vývojem  a výsledkem spokojeni.

17.1.2016

Hezký den všem...Ráno jsme ani neudělali kočky a už za kuropění jeli do Jeníkovic.Jak asi víte, starost nám dělá nemocný kocourek, který tam ještě s jednou kočičkou zůstávají.Mysleli jsme si, že, když pojedem tak časně, že se ho podaří odchytit, vzít do tepla a léčit. Viděli jsme ho, ale chytit se nedal. Přitom sotva dýchá, chrčí, prská, celou papulu i nosík má olezlý od rýmy. Odpoledne tam jela pomocnice Petra, bohužel byla také neúspěšná. Dělá nám starosti, jak to v mrazech zvládne, nebo spíš nezvládne. V našem úsilí nepolevíme, ale celý den tam být nemůžeme. byli jsme tam tři hodiny a teprve po návratu jsme zaobstarali naší smečku, mimo venkovek, ty dostaly teplé jídlo hned poránu. Pokud se ještě více ochladí a doberou léky, plánujeme dát Gretu, Gracielu i Whitney do kočkária. Chovají se vlídně, na kočky jsou zvyklé, tak by to mohlo klapnout. Vítek dobere léky a myslím, že to s ním bude dobré, Vilík je bude muset brát déle, nicméně oproti tomu, jak vypadal po odchytu, je to nebe a dudy. Léčíme i Storma a Lojzíka, který má taky chřipku, naštěstí se dost drží doma. I Viola a Esmeralda tomu venku moc nedají, chtějí ven a vzápětí škrábou na okno, že chtějí zpátky. Tosca, ta jenom posedí na parapetu a docvakne jí, že doma je líp. Zítra jedem na veterinu, kastrace podstoupí Emaus, Anička a Tiski. Jak jsem už několikrát psala, kočičky necháváme kastrovat už jen laparoskopicky, je to neinvazivní metoda, žádné starosti se stehy, přitom p.doktor prohlédne kočičku zervnitř, takže víme, jestli je vše v pořádku.Používá velmi kvalitní narkózu, večer už jsou fit. Na kastrace kocourků používá harmonický nůž, trvá to dvě minutky, žádné krvácení, nedej Bože, žádné šití. To je něco, co vůbec nemůžu pochopit, šít kocourka po kastraci. Pokud to někdo nemá daleko a o kastraci uvažuje, tato veterina je v Přelouči MVDr.Tomáš Konečný. Pan doktor se neustále dovzdělává na různých sympoziích, je šikovný a citlivý, ceny příznivé. Neměnila bych. Za celá dlouhá léta jsme neměli s kastracemi jedinou komplikaci.

16.1.2016

Dobré odpoledne....Ráno jsem se hodně musela přemlouvat, abych vylezla z postele. Nicméně, udělali jsme kočky a jeli jsme do nemocnice na rtg.mojí nohy. Měla jsem hrůzu, že by to mohlo být na sádru, naštěstí to je to jen naražené. Mám jen elastický obvaz. Nedovedu si představit, jak bychom to dělali. Manžela čeká operace vybočených palců.Jeníkovky si vedou dobře, léčby jsou úspěšné. Mají dobré, účinné lékyVeraflox, trošku mínus je, že jedno balení stojí pětistovku. K marodům se přidala Eliška, bere také atb. Stormíkovi včera dělali kultivaci z nosíku a má také Veraflox. To základní jsme poklidili a chystáme se odpočívat. Zítra se chystáme do Jeníkovic znova, zatím nikdo nevolal, že by nemocného kocourka odchytil. Zlé je, že tam jsou drzé lišky. Posledně lapená kočička Whitney nemá průjem, ani nic na plících. Je z nich jerdiná, která nemarodí. Dnes dostane pipetu 3 v 1 Broadline.

15.1.2016

Hezký večer a vše nej Alicím....Dopoledne jela pomocnice Petra do Jeníkova nakrmit a viděla kocourka,co tam ještě zůstal, jak těžce dýchá, ale nepodařilo se jej chytit.Sice se krčil, ale jak za ním chodila, tak vždy popoběhnul. Je tam moc špatný terén, klouže to, akorát tak na zlomení nohy. To jsem poznala včera, kdy se mi při hledání kocourka pod levou nohou propadla zem, žuchla jsem do díry až po koleno. Plácla jsem sebou ještě na záda a vůbec nechápala, co se stalo. Bolí to, pajdám a nejspíš mě nemine cesta na rentgen. Zajeli jsme tam ještě my odpoledne, ale neviděli jsme ho vůbec, jen plachou kočičku, kterou také nemůžem chytit. Mrzí nás to, zvláště, když je nemocný, a potřeboval by léčit a do tepla. Nechali jsme tam jedněm lidem přepravku, kdyby se to povedlo jim a zítra se o to pokusí znova Petra. My to zkusíme opět v neděli.Dopoledne jsme byli na veterině, s Gretou, Gracielou, Inéz a novou kočičkou, co dostala jméno Whitney. Všem doktor udělal sono a žádná není březí. Jsme rádi a můžou postupně na kastrace. Whitney je zadredovaná tak strašně až ke kůži, že to nejde stříhat. Necháme jí ještě chvíli zvykat, pak to zkusíme znova a zbytek doholit. Přišel nám balík od Zuzany Tůmové s dietami, od Veroniky Němcové probiotika, vlhčené ubrousky a čaj a od neznámého dárce krásné pelíšky. Všem srdečně děkujeme.Pro vaši představu kočiček , co musí mít dietu na zažívání je pět a každá sní za den tři. Spotřebujeme tedy 15 krabiček diety Integra protect intestinale denně. Za dny, co jsou Jeníkovky v léčbě se dýchání lepší, už není tak těžké a chrčivé. Průjmy po dietách začínají houstnout a už nepáchnou. Vilíkovi už jsou vidět oči, i když do uzdravení je ještě daleko.Ten na tom byl nejhůře. .

14.1.2016

Pěkný večer a vše nej Radovanům...Nezbytné věci jako úklid, dnes i praní probíhalo do odpoledních hodin.Ráno jsme vstopupila do kotěslí a málem mě trefil šlak. Takový binec už nebyl dlouho.Zezhora shodili papírové utěrky a kilometry byly roztahané a roztrhané všude. Do toho shozené konzervy, kapsičky, léky, ručníky, prostě všechno.S úklidem, krmení a léky, jen tam jsem skončila v 10:38. Pak přišlo na řadu kočkárium. Následně naházet do pračky prádlo, začít vařit, poklidit doma a bylo odpoledne. V plánu bylo jet do Jeníkovic za kočičkami, které tam ještě zbyly. Schválně jsme jeli až pozdě odpoledne, doufali jsme, že by tam mohly být spíš, než ráno. Jak už víte, naposledy jsme byli neúspěšní. Naložili jsme odchytovku, teplé jídlo, vodu a jelo se. Přijedem a nikde nikdo, nandám teplé jídlo čičikuji o stošest.Během pár minut přiběhl jeden chlupatý dred. Abych to přeložila, zřejmě kočička, dlouhosrstá, ale tak zbědovaná, srst jeden zfilcovaný zcuchanec. Nechali jsme jí trochu zabrat do mňamky a šup s ní do přepravky. Jídlo jsem šoupla za ní. Čekali jsme a čičkovali asi dvě hodiny. Skoro za tmy se objevila plachá mourinka.Tu už jsme viděli, vždycky se drží ve vzdálenosti, kdy na ní nemůžem. Jakmile se pohnu, zmizí pod kůčou. Kocourek, kterého jsem doufala, že dnes odvezu, se neobjevil vůbec. Začla být už tma a zima, tak jsme to vzdali a odjeli. Samozřejmě jsme nechali na místě kvalitní granule a další teplou konzervu. Kočičku jsme ubytovali pod Gretou a Gracielou. Klece jsou zateplené, mají tam huňaté pelíšky a měkké deky. Na noc se celé klece zakrývají. Fotky moc dobré prozatím nemám. Dnes nám přišly dva balíky - další s čistícími prostředky od zaměstnankyň Finclubu z Pardubic a vyřazené ručníky, utěrky a dobrůtky od pí.H.Vedralové. Včera jsem opomněla napsat, že se manžel stavoval ve Zvěrokruhu, kde nám lidé občas koupí nějaké laskominky pro kočičky a my si to příležitostně vyzvedneme. Finclubu, pí.Vedralové i dárcům ve zverimexu srdečně děkujeme.

003.jpg 023.jpg
   

13.1.2016

Pěkný večer a vše nej Editám...Dnes dopoledne jsem tu hospodařila sama, manžel měl ježdění po doktorech. Včera omarodil Bártík, kterého jsme měli v jedné dočasce, tak byl dnes přivezen k nám. Byli jsme na vetu a s největší pravděpodobností je to suchá forma FIP. V pátek budou výsledky, jedeme na kontrolu, ale kocourek se už nepostaví, krmím  a napájím stříkačkou. Je mi to líto, ale s touto nemocí bojovat neumíme, včetně hlav studovaných. Na vetu jsme nakoupili spoustu potřebných věcí jako probiotika, antiparazitika, diety, energetickou potravu a léky pro jeníkovické marody. Greta  a Graciela už mají po průjmu, ale léčí se s plícemi. Vítek je už na tom také lépe, průjem ustává, atb.na plíce stále bere. Nejhůře, i když mírný pokrok je znát, je na tom Vilíček. Prodleva v léčbě zápalu plic dělá své.Dostali jsme balíček s Gourmetkami, ale nebyl tam odesílatel. Další balík je od zaměstnankyň Fincentra v Pardubicích a třetí balík s dietami pro jeníkovické kočičky, zřejmě od Z.Tůmové, nebo J.Veszelkové. Mocinky děkujeme všem. Počasí jednou teplo, jednou mráz dělá svoje a pár chlupáčů nám tu prská, včetně těch domácích.

12.1.2016

Dobrý večer, vážení a milí...dnes jsme dostali balík od pí.Burešové s konzervami a kapsičkami, dále balík od pí.Dobešové se škrabadýlkem a konzervami.Oběma od srdce děkujeme. Přišel nám i další balík s objednávkami, co jsme koupili kočičkám v Kočičím přání. Škrabadlo jsme sestavili a dali do kotěslí. Léčení koček a koťat z Jeníkovic, je na dobré cestě. Už máme i naději, že Vilíček s těžkým zápalem plic to zvládne. Prošahávala jsem Gretu a Gracielu a myslím, že jsou opravdu březí. Až se náš veta přestěhuje do nových prostor, jedeme na sono. Ve čtvrtek se do Jeníkovic chystáme znova. Ještě by tam měly být tři kočky, o dvou víme jistě. Po obědě jsme nafotili poslední fotky s dárky a odeslali do systému v Kočičím přání, znova děkujeme všem dárcům. Když vidím tu zásobu krmení, hřeje mě to u srdíčka.Proběhnout jsem pustila Taminku a Tiski. Zatím co Tama byla hodná, Tiski mi zdrhla, ani jsem nevěděla jak. Hledali jsme jí nejméně hodinu, já už pak pro slzy ani neviděla. Našli jsme jí v jedné zahradě a už jsem se zařekla, že jí nikdy nepustím. Předesílám, že to nevydržím, když vím, jakou radost jí běhání dělá. Musíme něco přidělat na plot, nebo pořídit elektrický ohradník.

11.1.2016

Hezký večer a vše nej Bohdankám....Dnes byl opět den jako vyšitý. Pořád si říkám, jak v tomto tempu ještě dlouho vydržíme. Nedalo mi to a jeli jsme opět do Jeníkovic. Nenechala mě totiž v klidu bouda s harampádím, kde jsem včera nabyla dojmu, že se tam něco pohybuje. a taky, že jo. Vylítlo odtud kotě, které jsme hned odchytli a kůlnu se snažili prohledat, nakonec jsme našli ještě dvě. Bylo to strašné, tolik humusu se vidí jen u těch shromažďovatelů všeho možného od popelnic.Tady to je ale myslím jiný případ. Paní asi nikoho neměla, žila nuzně, věci nehromadila, je to její odpad všeho možného. Vůbec si neumím představit pocity někoho, kdo žije sám, jen se svými kočkami a musí do nemocnice. Zapomněla jsem se zeptat, jak dlouho tam byla, ale už se nevrátila. Mě by asi zabila už jen ta představe, kdo by se o ty naše postaral. Proto vzkazuji do nebe " paní, o Vaše kočičky se postaráme, odpočívejte v klidu "..... tak nějak tipuji, že ještě tři kočeny tam budou, co musíme odvézt. Jelikož je to dost koček najednou, s azylem pro koťátka nám pomohla kolegyně z jiného sdružení, za což jsem moc ráda, nemám totiž už vůbec nic na karanténu. Stejně jako ostatní odtud, mají šílený průjem, který neudrželi ani z bodu A, do bodu B, takže ještě cestou vyhodit dečky, vytřít utěrkami, dát pleny a ruce umýt v potoce. Cestou zpět  mě manžel vysadil doma, abych oběhla a nakrmila smečku a ještě jel převézt koťátka od jednoho starého pána do jedné dočasky, která se nám fakt, ale jen dočasně naskytla. Aby toho nebylo málo, tak jako naschvál, když se to nejméně hodí, tak v kočkáriu i v kotěslích dělali po celý den jen a jen binec - tu vyházené stelivo, tu exkrement vedle, tu zvratek, tu chlupy, pelíšky shozené na vyhřívané dece z Merina, vyklopené granule, důsledek asi nějaké honičky, ty byli i ve vodě, která je hned vedle, poťapané stříšky u wc a shozený košíček s léčivy, to jsem lezla po kolenou, abych to vše ponacházela. a to jsem dnes měla v plánu kartáčování a česání. Stihla jsem jen Storma. Celý den jsem nejedla, večer se přecpala ,teď chci kafe a slimkovou mentolku a nemyslet na kočky. Fotky mám v mobilu, ale něco je s notebookem - nejspíš mi na něj šlápla kočka a zrušila mi spodní lištu. Nevím, co s tím...

10.1.2016

Příjemný večer přeji....Dnešní ráno jako každé jiné. smečka dostala kuře s vývarem, ale dnes žádné nadšení. Pozorujeme, že jsou rozmlsaní, takže budou jeden den jen na granulích.Před polednem nás navštívila kolegyně Jarka s Rút, z pardubické dočasky. Po poledni jsme nabarali proviant a jeli do Jeníkovic, odkud jsme včera vysvobodili pět kočičáků. Až na Gretu jsou všichni vážně nemocní. K problémům s plícemi jsou to i otoky střev. Všichni mají antibiotika a dietu. Do Jeníkovic jsme vezli také kuře. Nemohli jsme si nevšimnout, že tam byl někdo z místních s krmením, byl tam kastrol těstovin a v tom asi konzerva. Nějaký pejsek by si asi dal, ale pro kočky víc, než nevhodné. Tomu by i ten otok střev odpovídal, protože těstoviny v zažívacím traktu kočky zahnívají -  kočka, na rozdíl od psa,  je obligátní masožravec. Viděli jsme dnes opět plachou mourinku a bílomouratého kocourka, ale byli nacpaní, takže se nepodařilo nikoho odchytit. Další jsme neviděli vůbec. Greta, Graciela a Vítek jsou dnes podstatně víc v pohodě, mají o sebe zájem, dietu baští. Horší je to, co plodí do záchůdků, všichni do jednoho mají páchnoucí průjmy. Chvíli potrvá, než se jim to v zažívání srovná a vše špatné vyjde ven. Hůře je na tom Vilík, těžký zápal plic, nemocné oči, otok střev, podvýživa. Po lécích se mu také ulevilo a po malých dávkách se snaží jíst. Kocourek, co je zatím u Petry, je na tom podobně. Věříme v lepší zítřky.

9.1.2016

Hezký den a vše nej Vladanům a Valtrům....Včera mi psala paní ze Šumavy, že se pohybovala na pardubicku a na jednom pozemku, kde stojí jen jakási bouda, je nejméně osm zbídačených koček a nemocných koček a koťat. v té boudě žila paní, která v nemocnici zemřela. Jakmile jsme ráno zaobstarali naší smečku, nabrali jsme granule, konzervy, vodu, přepravky a jeli to hledat. Bloudili jsme po té vesnici, ale nakonec jsme to našli. Hladová smečka si dodala odvahy a postupně se scházela k jídlu. Viděli jsme jich sedm, ale dle fotek, co poslala oznamovatelka jich bude víc. Vzali jsme dvě nejvíce nemocná koťata, jedno je na tom zle, těžký zápal plic, nemocné oči, jedno nevím, jestli se podaří zachránit. Druhý má na zápal plic náběh. Chytit se nechala i dospělá mourovatá kočička, takže jsme jí nabrali také, i ona má  zápal plic. Prohlédla jsem další dva kožíšky a jsou to kocourci, tak jsem si říkala, že ti tam musí ještě zůstat....jenže ten jeden tak chrčí, že jsem zavolala Péti Součkové, ta přijela a vzala ho dočasně do péče. Má za sebou veterinu, zánět horních cest dýchacích, dásní a chybí mu zoubky. Má také antibiotika. Jedna velká kočka - kocour se bál, tak jsem si musela pomalu získat důvěru a hlad taky dělal své.Už jí mám také doma. Zdravotně nevypadá zle, jen má obrovské břicho, takže si myslím, že je to březí kočka. Další kočička, co se bála,  je ještě na místě + jeden kocourek a možná někdo, koho jsme neviděli. Zítra tam jedeme znovu s teplým vývarem a odčervovadly. Takže u nás doma jsou čtyři, u Péti jeden. S výsledkem mise jsem spokojená a budeme pokračovat tak dlouho, dokud nebudou všichni v teple a léčení. Je to pro nás velká zátěž, co se místa a výdajů na veterinu týče, tak pokud by nám někdo chtěl v této věci pomoci, tak na transpatrentní č.ú. 2500814077 / 2010 pozn. Jeníkovice. Případným dárcům ze srdce  děkujeme. Od pí.Součkové jsem dostali spousty darů a krmení, na dary se složila i pražská reklamní firma OMG, resp. kolegyně Petry. Tisíceré díky všem.

002.jpg 014.jpg
   

8.1.2016

Hezký večer...Dnes jsme se putili do velkého úklidu. Možná to bude znít neuvěřitelně, ale od rána doteď jsme na tom makali. Ze Zoohitu nám přišla objednávka pro Kočičí přání, ještě další megabalík čekáme. Přišlo nám i škrabadlo, které jsme objednali jako další věc z toho, co jste sypali do misek.Znova mockrát děkujeme a máme ze všeho dětinskou radost. Jedno takové už jsme měli, tak jsem vedle chtěla stejné, aby se chlupáčům u nás co nejvíce líbilo. Stávající škrabadlo půjde do kotěslí a ještě jedno čekáme od Mirky Dobešové. Jedno nám bude přebývat a to bychom dali, pokud bude zájem do dočasky v Židovicích.Karlíta dobrala léky, atb. bere už jen Nino, Norris a Kilián. Do nového domova do Kolína odjeli sourozenci Dalimil a Dalibor. Paní si přijela pro jednoho, ale nakonec se jí je nechtělo oddělit, tak si je odvezla oba. Doufejme, že to u nich doma projde. Hodně štěstí Dalíci.

023.jpg 013.jpg
   
pohlednice-kociciho-prani.jpg
KOČIČÍ  PŘÁNÍ   již od úterý 15.prosince 00:00 hodin
V Kočičím přání je rovněž Velký projekt, kde můžete přispět na dobrou věc!
Srdečně  děkujeme!

==========================================================

 7.1.2016

Příjemný podvečer a vše nej Vilmám...Dnes jsme museli jet na veterinu  a nákup, našly by se tu tak akorát sušené kůrky, co někde příležitostně vysypem zvířátkům u lesa. Koupili jsme dva kontejnery na granule, v Kaufu mají teď velké nejméně na 10 kg granulí za 69.90 i s víkem, no, nekupto.Tak jsem si dnes říkala, že bych od očkování čekala větší podporu a omezení nemoci.Bohužel mé statistiky nepotvrzují, že by očkovaná kočka neonemocněla, nebo byla odolnější, než ta neočkovaná. Onemocní jako každá jiná. Prokazatelně to je naopak. Ode dneška je nemocný Kiliánek, chrčí a má nasazená antibiotika a už je ubytovaný v kotěslích, v teplíčku. Přišly nám tři balíky.V jednom byly dvě knížky o kočkách - jupí - dárce neznám , ve  druhém granule a konzervičky od Katky Šumberové, co má od nás Ondráška. Granulky mají být vyjímečně chutné.  Jsou tam i dvě superpremiové konzervy, co vůbec neznám. Třetí je s konzervami Animonda, ale fa není, takže mi také není dárce znám. Tyto konzery a jejich různé varianty jsou u naší smečky oblíbené. Mám radost a děkuji všem třem , co balíky nechali poslat. smileyheartyes Vyčesala jsem peršanku Báru a chystám se na Norrise. Ten taky není zrovna ok, má dietu a bere léky na zklidnění žaludku a střev. s furminátorem se chystám i Nicolase a Parise.

6.1.2016

Příjemný, tříkrálový večer...Právě jsem dala venkovkám teplou večeři. Jsem ráda, že z  nich nikdo nemarodí. I dnes tu padal sníh a zatím se drží, jsem moc ráda. Plašanka Karlíta dobírá léky a už je v pohodě.Jakmile se oteplí, půjde zas ven, to jí vyhovuje lépe, volná je spokojenější. Léky ještě bere Nino a dobírá Metůdek. Tama je stále v kotěslích, aby nám v malé voliérce nenastydla.Každý den tak na 15 minut je puštěná a to si krásně ve sněhu umeje podělané nožky a prdku, nemusím jí máchat v kýblu. Koupání dnes čeká Anetku. Laura se už zcela postaví. Na zemi jí nechám udělat pár krůčků. Nicméně mnohočetná fraktura pánve musí být ještě v klidu. Ona se stejně z klece nechce hnout, když jí dám protáhnout, tak si sedne pod ní a chce do svého. Nováčci Dalimil a Dalibor z Církvice jsou v naprostém klidu, vzorně používají záchůdek. Dnes je čeká odčervení. U koček topíme elektřinou, v kotěslích je fukárek. Bohužel vysušuje vzduch, tak jsme tam dali zvlhčovač vzduchu. Kočká má jinou potřebu na vzdušnou vlhkost, než člověk. Když je vzduch moc suchý, snadno onemocní.I doma máme na kamnech hrnec s vodou. Třeba zvláště v paneláku by měly být na radiátoru nádobky s vodou. Kočičí přání úderem půlnoci končí. Ještě je možné libovolně přisypávat do misek, tak kdo přání zaspal, může nějakou kočenku obdarovat. Nicméně, děkujeme všem dárcům, je to pro depozita  vysněná  a obrovská pomoc.

5.1.2016

Pěkné odpoledne všem...Teplými jídly se co nejvíce snažíme venkovním kočičkám přestát mrazivé dny. Zkontrolovali jsme vnitřní stav budek, vše je v pořádku a suché. Dostatek granulí je za za domem i na jiných místech pro hladové tuláčky. Místa nelokalizuji kvůli možným sabotérům. Za chvíli roznesu teplé mlíčko a dosypu ptáčkům.....Nové informace ze včerejší mise v Církvici. V satelitní osadě, nebo, jak to nazvat prudí jedna rodina, která bombarduje stížnostmi na kočky. Přistěhovali se před půl rokem. Už vím, že tam nebyl veterinář, ale ti dobří lidé si stěžovali i na hygienu. Nevím, co si myslí, že ti, by s tím měli dělat. Ale , co jsem se dozvěděla, tak nejspíš doufali, že hygiena dá povel k utracení zvířat. To by mě fakt zajímalo, kdyby k tomu mělo dojít, kdyby se k tomu někdo propůjčil, tak co by bylo, kdyby to byla kočena  - kotě některého ze sousedů. Nebo, kdyby je někdo nechal bezhlavě odchytat a odvezli by se i ti, co někomu patří. S tzv.problémem pomáhá i Liga na ochranu zvířat. Jsem moc ráda, že se nám  včera dva podařilo odvézt. Jsou to oba kocourci, nádherní, už se i hladíme. Jeden dokonce vystrčil i bříšánko, hned začli používat záchůdek a vůbec se nemohli dojíst. Dostali jména Dalimil a Dalibor, takže máme Dalíky dva. Je jim asi 6 - 7 měsíců.Stále mrzne, tak topení jede naplno. Nedá se nic dělat.Jsem ráda, že si užijem trochu zimy, hlavně příroda to potřebuje. A příroda a život v ní potřebuje zase naši pomoc. Kdo se dokážete vcítit do toho, že i zvířátkům je zima, že cítí bolest, pomáhejte jak se jen dá. Také pomalu nastává čas, kdy je potřeba začít s kastracemi. Bylo by dobré, kdyby každý začal u své kočky, ať už je v bytě, nebo venku. Bylo by i dobré, kdyby v zájmu dobré věci, se neříkalo, " to není moje ", nebo " to se tu objevilo " a nechali nalezence, nebo kočky žijící u paneláků, v chatových osadách apod. vykastrovat. Je v zájmu nás všech se o přírodu a život v ní starat. Měli bychom chtít, být lepšími lidmi, ale často se přesvědčuji o opaku.

003.jpg 004.jpg
   

4.1.2016

Hezký večer a vše nej Dianám. Od pátku mě trápí chřipka, rána a noci jsou nejhorší. Měla bych být doma v posteli, ale není možné mě tam udržet. Muž mě tam prý už přiváže. Chvíli byl klid, ale dnes jsme měli živo. Už mezi vánocemi mi volal starosta jednoho městyse, o problému s kočkami u domu s peč.službou.Slíbila jsem situaci zmonitorovat a zjistila následující. Je to satelitní část, nové domky, mezi nimi dům pro seniory. Do satelitu se postupně natáhly kočky z bývalého, zřejmě kravína a jak jinak, rozmnožili se. koťátka  tam rodily kočičky, samy ještě koťata. Ta byla mrtvá rovnou, nebo zemřela zanedlouho, či byla zabita. Byly i případy, kdy si takové kotě - matka,  ani s takovou nadílkou nevědělo rady. Samozřejmě, že ne všichni lidé jsou bezcitní a lhostejní. Krmí je tam stařenka, která od lidí sklízí nevoli. Rozuměj , domek se seniory versus hafo nových domků s mladými rodinami. Stařenku majitelé domků obviňují, že tam kočky natáhla ona, protože je krmí. Ale ona se jen nemůže dívat na hladovějící zvíře. Všeobecně krmíme ptáčky, chodíme krmit labutě, krmíme lesní zvěř, krmíme kočky....a tito majitelé tlačí na starostu, aby situaci řešil, protože kočky se sem tam někde pokadí. Co má jakjo řešit? Pokadí se i ježek, ptáci, myši, psi a že jich je - po těch si to myslím sbírají. Lidi se neuvědomují, že je pak budou obtěžovat myši?? Poptávala jsem se tam, co šlo, ale jako naschvál, stěžovatele jsem nepotkala, naopak, hned vedle lidi, co mají kočičky s obojky, ale chodí i ven, takže taky KADÍ. To si představte, že tam byl povolán už i veterinář, aby kočky uspal. Odešel s tím, že jsou krásné, zdravé, takže to nemůže. Vždyť není ani možné, aby po zemi, trávě, prostě kdekoliv nechodila zvířata, neposkakovali, nebo nelétali ptáci. Co je to sakra s lidmi? To chtějí ze země udělat měsíční krajinu? Kočka chodí, protože loví např.myši, pes štěká, - kdyby to uměl, tak bude zpívat, třeba. Kohout odjakživa zrána kokrhá, i to už vadí. Slepice moc kdákají, ptáci štěbetají, jo a taky je hmyz...no vyhubme to všechno... proboha lidi, kam se to řítíme, s tou sobeckostí, hrabivostí, majetnictvím - TO JE MOJE, na to mi nikdo nelez, nebo tě rovnou odstřelím......No, abych to nějak zkrátila. Viděli jsme dvě odrostlá, nádherná koťátka, ale měli z nás psotník, jedno sice šlo dovnitř, ale jak nás zaregistrovalo, vzali za své žaluzie, strhlo obrovskou záclonu, kterou jsme museli ještě nakonec pověsit.  Nechali jsme u paní, co sotva chodí přepravku a na nás tel.číslo, kdyby se náhodou zadařilo a odjeli. Moc nadějí jsem tomu nedávala, páč paní je opravdu špatně pohyblivá. Ještě jsme nedojeli ani do Čáslavi a už telefon, že nacpala do přepravky toho akrobata, ať si přijedem. Takže otočka a hurá zpátky. Jak jsem si brala od paní přepravku s nadílkou, mňoukalo metr ode mě druhé, sourozenec lapeného.Vytáhla jsem další přenosku, dala jí paní domů, ta pomalu lákala kotě na šunku. Poprvé z přepravky vylítlo, napodruhé se to podařilo.Takových nechtěných tam bude asi deset. Není to zrovna za bukem, musíme vymyslet, jak tohle řešit, ale pokud už někdo vymyslel řešení v podobě utracení, tak nebude někdo z nich dalek otrávené návnady. Budeme se tam muset vracet, malé odvážet, veĺké kastrovat. O dění a vývoji budu informovat. O kotících zatím nic nevím. Jsou spolu v karanténě, vyděšení, vykulení. Neznám ani pohlaví. Nechtěla jsem je stresovat víc, než bylo nutné. Tak třeba zítra....

3.1.2015

Skolila mě chřipka...

2.1.2016

Hezký večer a vše nej Karinám a Vasilům - našemu Vasilkovi už se nese dobrůtka. Psát z jednoho depozita denní komentáře, kór, když je den klidný, vymýšlet si nechci, tak je těžké něco sesmolit. Takže, dnes se skutečně nic vyjímečného nestalo - jen běžný režim - úklid, záchůdky, krmení, výměna vody, plen, léky, masti, kapky, a vyprazdňovat naše částečně ochrnuté micinky. Fotili jsme věci, co se nakoupili z misek z Koč.přání, i některé dárky. Další objednávku hodlám odeslat dnes. Z misek, pokud se ještě doplní, nám  možná ještě vyjde na škrabadlo. Děkujeme mockrát.

1.1.2016

Úspěšné vykročení do Nového roku...Ráno jsme nic moc nestihli, páč jsme museli jet na oční kliniku do Pardubic k MVDr. Beránkovi, na kontrolu s Bárou, Hanušem a Ninem. Bára - po extrakci čočky, další ko za čtyři měsíce. Hanuš - stav po chlamydii, OS adheze synblepharon, oko intaktní, až dosáhne cca jednoho rokubude provedena lamelarníkeratectomie. Nino - stav po ulceraci rohovky OD centrálně, adheze k defektu rohovky, operativní řešení taktéž v dospívání. Mají různé léky, kapky, lubrikace a vitamíny.vitamíny. Zároveň jsme tam platili resty, které nám tam zůstaly. Pan dr.Beránek nám to napočítá a pak platíme najednou Cestou domů jsme se stavili u paní Andělky, která nám dala pro kočičky Ježíška , já dostala krásnou tužku, která mi udělala velkou radost, mockrát děkujeme. O půlnoci jsme byli s kočkami, já v kotěslích, manžel v kočkáriu. Téměř všichni tu pokleslou a hloupou zábavu snášeli s obrovským úlekem, nejvíce nová Inéz, tu jsem musela chovat, hlavičku mi strčila pod mikynu. Jak jsme ráno vstali byl tu sněhový poprašek a pořád je pod nulou. Hurá....venkovky hned dostali konzervy, zalité horkým vývarem. Všude u koček topíme elektřinou, nemáme jinou možnost. Taminka je z voliérky v kotěslích, v teplíčku, i když to sebou nese problém s padajícími bobky. To stejné je Anetka. Stále má pod sebou pleny, ale už jsem jí dala záchůdek - co kdyby se trefila.