Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků leden 2015

27. 1. 2015

V lednu nám pomohli - P.Součková, V.Schwarzová,  sl.Hlaváčková s přítelem,J.Kracíková, A.Ožanová, M.Dobešová, MUDr. D.Lobová, M.Podhorská, I.Nová, R.Kučera s přítelkyní,B.Seibertová, J.Richterová, H.Svobodová, M.Hrkal,J.Vařeková, L.Rosochová - srdečně děkujeme

31.1.2015

Všem pěkný večer a vše nej Marikám....Tak večer bylo velké vítání, vrátil se taťka.Esmeralda ho hned obsadila, že jsem ho ani nemohla uvést do pracovního procesu.Nicméně, zítra už se mi trochu uleví.Na jednoho je to ažaž.Ráno by k nám měly docestovat kočičky po před vánoci zemřelém pánovi. Ne není to omyl, jsou to další, ty včera také osiřely a prostě je nejde nechat na místě, protože by se několikrát do roka okotily a tomu jak můžu, bráním. A navečer pojedem s Alvinem na veterinu, jsem z něj zoufalá a bezradná, takže ho jedem zkonzultovat ještě jinam a v pondělí znova na kliniku, to už i s Merlinem.Včera byla vykastrovaná Kitty a Malvína z dočasky.Kocourky Danteho a Edíka stále trápí silně zanedbané oči, léčba postupuje pomalu.V péči je má MVDr.Beránek a díky jeho dobrotě platíme jen léky.Včera přijaté kočičky Patricia a Stefanie jsou úžasné.Hodné, klidné, naprosto bezproblémové.

30.1.2015

Hezký večer a vše nej Robinům - vzpomínáme.Dnes jsem uvařila kuřecí maso pro celou smečku, největší nadšení bylo v kočkáriu, v kotěslích o něco méně, mlsouni jedni.Něha si trošku dala, Alvin dostal stříkačkou vývar, dále dostává Convalescent support, Glukopur, Recoverku, do vody Duphalit, ovšem jestli se uzdraví je ve hvězdách.U Něhy je to jednoznačné, neuzdraví se, jednoho dne odejde. Jediná útěcha je to, že netrpí někde v mrazech a  dostává tišící léky.Asi před půl hodinou k nám byly dovezeny dvě asi roční kočičky, po jednom starém mládenci. který zemřel ve třiapadesáti letech a zůstalo po něm třináct koček.Naštěstí už jsou všechny někde v bezpečí, aspoň dle sdělení sousedky, která je tam krmila a hledala azyly.Co nejdříve budou vykastrovány a dostávají jména Patricia a Stefanie. Z obdobného případu čekáme zda se povedou odchytit další dvě, ty ale u nás jen přeložíme a poputují do jiného útulku.Ve hře je dalších pět koček, takže vše u nás zůstat nemůže.

007.jpg 003.jpg
Příjem a hned 2x Perseus..

29.1.2015

Všem pěkný večer....a jak bylo dnes u nás v depozitu? Před polednem nám přivezli brikety, které jsem zčásti uklidila, pak přijela pí.Košnarová s dětmi a dovezli kočičkám granulky, konzervy a mražená játra.Mockrát děkujeme.Ještě zmíním, že mají od nás u babičky Zachariáše a Oliverka, kteří jsou prý pořádně rozmazlovaní, hlavně v jídle.Jsou prý jak koule.A to je dobře.Jinak vše jako včera, zoufalá jsem z Alvina. Nevím, jak mu víc pomoci. Odpoledne jsem začla s kontrolou oušek, ale přiznám, že to u všech není možné.Tam mi nezbývá, než doufat, že pravidelné podávání pipet do uší žádný sajrajt nepustí.

28.1.2015

Příjemný večer všem....Dnes nemám žádné nové zprávy.Pořád běhám k Alvinovi s krmením, každé dvě hodiny aspoň trošku.Dnes jsem zjistila, že má ještě zánět v uších, tak jsem mu to pročistila a dala účinné kapičky.Možná i to ho bolí při polykání, ale, že by na to nepřišli na klinice? Vůbec si jeho stav neumím vysvětlit.Dnes bylo slunečno, tak mělo dost kočiček vycházku, včetně Taminky.Chtěla bych touto cestou apelovat na všechny, co vlastní kočku - kocoura, aby je nechali vykastrovat, už je nejvyšší čas.Všichni ti, co tak ještě neučinili, zamyslete se, nelitujte pár stovek.Přispějete ke zklidnění populace nechtěných koťátek.Nezatěžujte své svědomí jejich nehumánní likvidací.Útulky praskají ve švech hlavně díky nezodpovědným a lhostejným majitelům kočiček, kteří se nehanbí nechtěná koťátka házet do zařízení přes plot, nebo odkládat po různých místech v zalepených krabicích, někdy až na místech takových, kde je velká náhoda, když se najdou.V opačném případě jsou odsouzeni k pomalému  a bolestnému umírání.Jak může takový nelida ještě někdy klidně spát, nechápu.Stále opakuji, že VŠICHNI můžeme udělat ještě něco navíc.Každý z nás může nechat kastrovat i toulavou kočku, která chodí někam na jídlo. A ti, kteří se sníží k tomu, že takové kočky tráví, nebo jinak likvidují, doufám, že skončí v osobním pekle. Dále apeluji na každého, kdo ví o jakémkoli týrání, ať jen nečinně nepřihlíží a koná.

27.1.2015

Pěkný podvečer...Stále se mi nedaří rozjíst Alvina, krmím tedy stříkačkou a pokračuji v podávání léků.Dnes velká odčervující akce, vypotřebovala jsem všechny pipety a musím ještě dokoupit.Mám výsledky vyšetření Robinsonky.Teď nevím, jestli to napíšu dobře, má Eurynofilní plak, k tomu zvýšené bílé krvinky, což odpovídá zánětu v těle, dále ledvinné parametry na horní hranici, ultrazvuk a vyš.na parazity ok.Dále se potvrdila alerg.reakce na bleší kousnutí.Dostala Stronghold, který budu střídat s Comfortisem, aby byla pořád čistá.Na pondělí mám objednaného Merlina, kontr.rtg a vyndání fixátoru na nožičce.Máme sníh a mokro, tedy zvýšené nároky na úklid.

26.1.2015

Příjemný večer a vše nej Zorám...Dopoledne výjezd na veterinu, na kastraci Persea, Tita a Sibéria.Šlo to hladce, bez jakýchkoliv obtíží.Všichni tři už ani neví, že něco bylo.Nabaštili se a odpočívají.V dočasce u Katky byla vykastrována Lara. Alvinovi jsme koupili Convalescent support, je to výživa na krmení.Stále nám sám nejí a chrčí a chrčí.S Něhou je to pořád stejné, nejí moc, ale aspoň má snahu.Dokonce i o sebe pečuje.Tlamka jí bolí, to je nejvíc znát, když jí dávám prášek.Dlouho jsem nezmiňovala Tamu a Noru.S Taminkou je to pořád stejné, trousí bobky a musíme jí vyčůrávat ručně.Nora si vede dobře, vypadá velmi pěkně, baští, ale ta její plachost přetrvává.Ještě zmíním Quentina,potřeboval by klidný domov, je to takový ňouma, každý si na něj troufá. Přitom neskutečný mazel a  kliďas.Drago a Semjon si pěkně zvykli, ale udržují si odstup.Drago více, než Semjon.Není den, abych neřešila nějaký problém s opuštěnými kočkami, většinou po zemřelých lidech, samozřejmě nekastrovaných.Takže to chci pořešit aspoň v rámci kastrací, aby ze čtyř nebylo šestnáct a do konce roku cca padesát.

25.1.2015

Příjemný večer a vše nej Milošům....Dnes jsme měli dvě návštěvy, pí.Pešavovou s rodinou a Míšu se Standou.Kočičky dostaly stelivo, papání, hračky, dezinfekce a sáčky na odpad.Mockrát děkujeme za dary a příjemné chvíle.Navečer jel manžel na kliniku pro Alvina, nic se nezlepšilo.Máme na doma léky a budeme pokračovat s dokrmováním a zavodňováním.Má hroznou rýmu, tečou oči, přitom je očkovaný, ach jo.....Merlinovi se blíží další operace, odstranění materiálu z nožičky.Celé mu to silně granuluje, stále čistíme Betadinkou.Matyáškovi se daří dobře,kluk je statečný a drží se.Dostává vitamíny a hoooodně papání.Sába trošku chrčí, zatím to řeším kapkami.Jinak v současné době nemáme ve smečce žádný výrazný problém.

001.jpg 006.jpg
Děkujeme... Alvin...

 

24.1.2015

Pěkný, i když dost pozdní večer a ještě stihnu popřát vše nej Milenám k svátku.Včera jsme měli výsledky krve Alvina, ještě nám navrhovali podrobnější rozbor, tzv.elektrofórezu, ale to nám stejně nic 100% nepoví.Více by to mohlo ukazovat na jednu z kočičích infekčních nemocí, ale zvolili jsme jednodenní infuzní terapii, to nám přišlo za ty peníze efektivnější.Kocourkovi to může pomoci se zaktivovat, pročistí ho to.Ráno jsme ho tedy odvezli na kliniku a zítra si ho vyzvedneme.Pak jsme naložili Mercuryho, dojeli pro vnučku a frčeli jsme do Kočičí kavárny.Už dlouho jsme se tam chtěli podívat, tak jsme to pojali jako pracovněpříjemnou cestu - odvezem Mercuryho za  novou paničkou a ještě si uděláme výlet.Přišla Péťa, už léta panička naší Fátimky s maminkou, přišla Alenka, obětavá kočkařka a paní osvojitelka s dcerou.Děkujeme všem za krásné setkání.Loučení s Mercurym nebylo pro mě snadné, je to kocourek, kterého musí každý milovat.Už máme zprávu z nového domova, chová se, jako by tam patřil odjakživa, a to je moc dobře.V kavárně kočičí je to moc pěkné a příjemné, určitě se tam příležitostně vrátíme.

032.jpg 020.jpg
   

23.1.2015

Hezký večer a vše nej Zdeňkům...Dopoledne, prakticky, jen co jsme dodělali práci okolo smečky, už jsme museli jít odchytit Robinsonku, která byla objednaná na kliniku k celkovému vyšetření, kvůli své odolné dermatitidě.Nemá to ráda, ví, co přijde, ale tohle kompletní vyšetření jsem nechtěla nechat plavat.Posledně si absolutně nedala vzít krev, tak to proběhne v mírné sedaci, včetně stěrů a vzorků kůže.Ještě jí tam máme, manžel pro ní pojede na sedmou.Alvinovi brali krev, tomu to zas nechtěla téct, bralo se z obou tlapek, nestačilo to, z krku si to vzít nedal, tak znova z packy, pak už té krve bylo dost, co je potřeba na rozbory.Výsledky budeme znát až v pondělí.Samozřejmě, že se od toho bude odvíjet vše ostatní.Jak jsme se vrátili domů, tak jsme se pustili do gruntování a sestavení nového škrabadla - Velký projekt z Kočičího přání.Ještě jednou mockrát děkujeme.Už je hotovo a naklizeno, i když se všemi kočičáky v patách to nebylo jen tak.Teď chvilku pauza, za chvíli jet na kliniku pro Robinsonku, pak rozdat véču, pamlsky Dreams, udělat záchůdky, pomazlit a padnout do kanafasu.A zítra, na to se těším, jedem do Prahy do Kočičí kavárny. Vezem sebou Mercuryho a když se mu bude líbit jedna super paní, tak už u ní zůstane. Sejdem se tam ještě s dalšími přáteli a pokud vás bude víc, o to líp.

006.jpg 036.jpg
   

22.1.2015

Všem pěkné odpoledne...Večer bychom chtěli sestavit nové škrabadlo, manžel se vrátí ze služebky, tak snad bude mít do toho elán.Dnes jsme tu měla návštěvu, někdy je člověk z lidí na rozpacích, ale tyhle mladé paní mě oslovily natolik, že pokud by si od nás brali chlupáčka, tak jsem naprosto spokojená.Všechny si prohlédly, nafotily, tak uvidíme.. dárky přivezly, moc děkujeme.Dnes byl Merlin venku  a moc si to užíval.Poskakoval jak kůzlátko. Já jsem mezitím vygruntovala v chatě, tzv.kotěsle, no a jak jsem už psala, večer hurá na kočkárium.Zítra jedem na kliniku s Robinsonkou, kde jí udělají hodně vyšetření a s Alvinem na krev. No, a na pondělí máme objednané na kastraci Tita, Persea a Sibéria.

001.jpg 011.jpg
Díky S.Dzurajeva a A.Kučerová Maybé

 

21.1.2015

Pěkný večer hodným lidem, vše nej Bělám....Krmení, poklízení, podávání léků, je to pořád dokola.Vyměnila jsem komplet záchůdky za čisté s komplet čistým stelivem. Stelivo měníme každý třetí  den zcela, jinak se čistí několikrát za den a přisypává se.Otevřela jsem nový pytel s granulemi Taste of wild, čekala jsem větší nadšení.Prostě u nás nejvíc jedou Ercéčka.Dávala se čistá voda, umytá je hromada misek.KONEČNĚ dorazila druhá polovina škrabadla, možná budem v pátek sestavovat a gruntovat.Těším se na to.Odpoledne jsem byla s Mercurym na očkování, zmohlo ho to chuděrku, od té doby, co jsme dorazili domů, tak spí.Vyzvedla jsem si i očkováky z minula, léky a konzervičky Recovery, co potřebujeme pro marody a kapsičky pro seniory.Ochlazuje se, všude jsem pozavírala a zatopila.Ještě nasypu granule venku a půjdu nakrmit do vsi jednu malou chudinku.

004.jpg 003.jpg
   

20.1.2015

Hezký večer a vše nej Ilonám a Sebastiánům....Dnes jen krátce, nestíhám....už jsem to nevydržela a gruntovala jsem kočkárium.Naše půlka škrabadla se někde zadrhla, údajně stržený štítek, takže pořád čekám a teď už i s obavami, zda to přijde v pořádku.Bonifác má těžké období, dnes jsem mu tahala z nosu hleny stříkačkou a několikrát se to muselo prokapat, to samé oko.Kapu 5x denně a čistím taktéž.Alvin jí hrozně málo, dnes dostal i Calopetku a doplňuji tekutiny s Duphalitem. Jsou v tom hlavně minerály.V pátek mu budou brát krev.A moje pocity? Negativní.Merlinovi pořád čistím okolo fixátoru, granuluje mu tam tkáň.Maximovi atb. zabrala, už neblinká, ale léta jsou znát.Sidónie je pořád nekomunikativní, je to škoda, je to nádherná číča.Když jí chci pohladit, tak reaguje jako když jí uštkne had.Taková pocta pro mě.Jenže takových, co jsou nedůvěřiví a tudíž neumístitelní máme víc.Např.Nikola - léta u nás, krasavec k pohledání a nemá zájem o kontakt.Další je Klementýnka, Vasil, Benjamin, Paris, Lojzík a jiní.

19.1.2015

Přeji pěkný večer...Dnes mám trošku skluz, díky rodinné návštěvě.Potěšila jsem se s vnučkou a se synem a pak přišla práce.No a když se mi to hodí nejmíň, dostala Tama průjem. TAMA, vy co znáte, víte, co je to za malér.Že já do těch kotěslí to mléko dávala.Ach jo...jsem to uklidila a ještě musím vzít kýbl, něco pořádného do toho a jít vytřít do čista dočista.Něha měla dnes prázdnou misku! Už jsem na ní vyzrála, jídélko musím změnit na kaši, naředit teplou vodou a baští.Bonifác má zase horší období, stále mu utírám krvavý sekret u čumáčku, občas u oka.Druhá část škrabadla ještě nedorazila, už se dohaduji jak se ZOOhitem, tak s DPD.Jedna objednávka , pět balíků, už čtyři různé termíny doručení, pátý snad přijde neznámo kdy a neví se kde je..Objednáno 4.1., zaplaceno ihned.Krom toho balíky od nich poslední dobou chodí roztrhané, pozotvírané.Fakt mi to vadí, tolerance je tatam.

18.1.2015

Všem pěkný večer....Tak ráno mi začlo usilovným přemýšlením, jak dál, když jsem dostala zprávu, že umístěný Metoděj nejí a nepije.Začla jsem shánět někoho, kdo mě doveze za ním a snažila se vymyslet, jak pomoci.Napadlo mě, že vezmu kámoše Pascala a  Ralpha a pojedem, když v tom přišla sms, že snědl půlku kapsičky.O jídlo až tak nejde, ale pít musí,aby se nepoškodily ledviny.Zatím je to tedy otevřené, nechávám tomu cestu, jak to nakonec dopadne.Že bude až takto zrovna on smutnit bych nečekala.Mezi lítáním okolo koček jsem natírala doma a v kočkáriu jsem opravovala bílé zdi.Vybílit celé se to teď v zimě nedá, tak aspoň tam, kde to bylo opatlané. Nejvíce pomáhal Bonifác, který se mi nepřetržitě motal pod nohama.Jak jsem o něj zakopla, tak jsem zachytila kýbl s Primalexem, z toho vylítla štětka, která mi s pěkným mlasknutím přistála na čele.Jeden kocour mě dnes při mazání mastičkou sekl drápkem přímo nad horní ret, který nešel ani lehce vyháknout..Kocoura si držím u hlavy a snažím se drápek šetrně vyndat, jak trhne on, tak je to na šití. Jdu se domů umýt, jen co vejdu do dveří, Paris zahučel pod gauč, Danule vytřeštila oči až do červena, Esmeralda na mě sykla a přítula Mercury pozoroval válečníka, rozuměj mě, zpod komody, v nevinných očích údiv. Ani jsem si to nestačila srovnat v hlavě, když mi pravdu ukázalo zrcadlo, které je hned naproti dveřím. Společně s cákanci bílé barvy,oteklého rtu, vypadám jak domorodec na válečném tažení, k tomu mi ale ještě trčí  vlasy, co mi kocour vytahal z drdolu.Byl to takový šok, že jsem v tu ránu měla oči jako Hurvajs. Hm, i teď na mě není pěkný pohled. Mužiku, buď rád, že jsi na služebce. Ještě, že se nikam do středy nechystám. Chtěla jsem to vyfotit, ale....Alvina a Něhu se povedlo trošku rozjíst, průjem nemají.Něha hrozně pije.Merlinkovi musím čistit okolo fixátoru po operaci nožky, do vyndání zbývají ještě tři týdny. Matyáš je hodně spavý, i Maxim mi přijde unavenější.Oba jsou rizikoví pacienti.

17.1.2015

Pěkné odpoledne...Tak si tu v klidu vegetím, poklízím, ale moc se nedá, nepříjemně poprchává.Velký úklid kočkária odkládám do doby, než přijde druhá část škrabadla.Odpoledne odjela do nového domova v Chrudimi, kočička Aurélie, kde na ní už netrpělivě čekali a v týdnu kupovali kompletní výbavu.Bydlet bude v bytečku, kde jí budou věnovat dostatek pozornosti a lásky.Hodně štěstí, Aurinko.Pak přijel p.Radek Kučera s přítelkyní a přivezli hooodně steliva, konzervy, pamlsky a kočičky jak v kočkáriu, tak v kotěslích dostatečně  pomuckali.Mockrát děkujeme za návštěvu  a zásoby, mockrát děkujeme i za poskytnutý domov Aurince.Včera umístěný Metoděj stávkuje s jídlem, ale věřím, že zítra bude líp.Domluvili jsme se, že mu udělají boudičku, kde bude mít svůj  "stan" a odkud bude vše, ze všech stran krytý, sledovat.

005.jpg 007.jpg
Aura odjíždí... Děkujeme za dary..

16.1.2015

Krásné odpoledene všem hodným lidem....Máme  výsledky krví ze včerejší ho vyšetření.Kočička Sistine, co je už v novém domově, ale nechala jsem jí vyšetřit na "naší " klinice, má krev naprosto v pořádku, i jaterní a ledvinové parametry ok.Jedná se tedy o gastritidu, po nějaké dietní chybě.Další výsledky jsou od nalezené kočičky, co není  už na pohled v pořádku.Kočičku jsem pojmenovala Něha.Její výsledky jsou špatné, evidentně jí selhávají ledviny, ale i další parametry nejsou v pořádku, pravděpodobně se jedná o infekční kočičí onemocnění, výsledky krve tomu odpovídají.Kvůli ledvinám není vhodná narkóza, která by byla potřeba na vzetí vzorku z tlamky na histologii.Prozatím bude na kortikoidech. Suma sumárum, můžeme Něze jen ulehčit a zpříjemnit např.poslední týdny jejího života.A Alvin, co byl včera také na vetu, zatím nic moc k lepšímu.Pokud se nezlepší, budem také dělat krevňáky.Do nového, skvělého domova dnes odjel medvídek Metůdek.Je to nádherný kocourek, nejen vzhledem, ale i povahou.Zatím ještě úplně nedospěl, bude mu teprve devět měsíců, ale má 4.30 kg.Je to pořádný kocour, jsem moc zvědavá, jak ještě naroste.Hodně štěstí !!!

009.jpg 014.jpg
Metůdek odjíždí.... ...Něha...

15.1.2015

Pěkný večer a vše nej Alicím...Začala se u nás objevovat kočička a včera mi jasně došlo, že očekává pomoc.Jak jsem v noci obíhala ještě smečku, tak mi na zápraží zoufale mňoukala. Nedalo mi to, dala jsem jí  do karanténní klece, nabídla jídlo a pití, co víc taky v noci, že.Už jak jsem jí zvedla, byla strašně lehounká - hned mě napadl příměr bublinkové čokolády - a reagovala jako bolavá. Takže ráno hned honit termín na veterině, který vyšel na odpoledne.Brali jsme i Alvina, začal být bez zájmu,o vše, i o jídlo, tak bylo nejvýš vhodné nechat ho vyšetřit.Do třetice s námi jela jedna umístěná kočička, kdy mi paní volala, že kočička kašle a má najednou průjem s krví, tak jsem to raději chtěla mít pod dohledem , a vyšetření tam, kde jim věřím.  Nalezenec - odběr krve, výtěry, klinická prohlídka.Kočička má bolavou tlamku, velmi zduřelé dásně, tak moc, že je podezření  až na nádor - asi v důsledku toho špatný výživový stav, bolí jí to tak moc, že nemůže jíst.Bez pomoci by nejspíš umřela hlady. A to jsem si myslela, že jí nechám ošetřit, píchnout 14denní antibiotika a že jí pustím.Dostala tedy inj.atb a inj.na bolest, čekáme na výsledky krve a ve hře je i odebrání tkáně z tlamky, na histolku, ale to by bylo v narkóze, zůstává tedy v karanténě. Alvin  - výtěr, bude se dělat rozbor stolice, která je řidší a má nezvyklý pach. Má teplotu. Dostal inj.atb. Convenii a Ranital.A kočička z umístění - odběr krve, vyšetření, inj.atb, inj.Ranital, inj.Cerenia a totéž domů v tabletce a čekáme na výsledky krve. Účet pěkných 3151.- Kč. Pak jsme ještě kočičku vezli na půl cesty domů.Bylo toho za den ažaž a co mě po příjezdu domů dopálilo je, že přišla půlka škrabadla.Jedna objednávka, složená z pěti balíků už chodí postupně nejméně týden.Fakt super.A to jsem dnes měla v plánu jet se podívat do jednoho sanatoria, kde mají být v areálu kočky nějaké špatné podmínky, tak jak to bývá. Leč, nestihli jsme to....

14.1.2015

Pěkný večer a vše nej Radovanům...Tak začnu a rovnou smutně.Dnes utichlo srdíčko nemocemi a dříve i životem těžce sužovaného, stařičkého kocourka Backa. Zhruba před čtvrt rokem se ho podařilo zubaté vyrvat ze spárů, ale věděli jsme , že to není na dlouho.Jeho slabé tělíčko bojovalo statečně, ale s jeho nemocemi bylo jasné, že už ho nadlouho neudržíme.S ním k nám přišlo štěstí, které dnešního dne odplulo na obláčku.Děkujeme ti, žes tu s námi byl a v duchu stále budeš.A co se ještě u nás událo? Aura je po kastraci, Metoděj je po kastraci, Mikuláš taktéž a Merlin je naočkován.Kastrované kočičky z kotěslí se budou stěhovat do kočkária a na jejich místo se nastěhují koťátka, co už z nedostatku místa musela být doma, jenže i tady už začínalo být těsno.Manžel dnes v kočkáriu opravoval kočičí schovávačku, kterou mají až u stropu a docela jí zdevastovali.Instaloval tam sololitové desky, které jdou i otřít a čisté podlážky.Zbytek dopilujeme, až přijde škrabadlo.Konečně jsem odeslala fotky koček s dárky z Kočičího přání, ještě jednou děkujeme všem hodným lidem, že jsme je mohli kočičkám pořídit.Je to opravdu OBROVSKÁ  pomoc.

016.jpg 93112.jpeg
Odpočívej v pokoji...  

13.1.2015

Hezký večer a vše nej Editám....Zrovna se tady trápím s Merlinem.Jak má ten fixátor, co drží sešroubovanou kost s kloubem, tak se mu tam začla ohrnovat kůže a nevypadá to vůbec hezky.Veta říkal, že by mohlo něco takového přijít, tak to čistím Betadinkou a promazávám hojivou mastí. Dnes byl nádherný den, co se počasí týče, na zahradě bylo kočičí hemžení, na chvilku jsem pustila i ChRudinky, bylo to vůbec poprvé. Byl na nich vidět trošku údiv, trošku obava z neznámého, ale i zvědavost a touha po objevování. Zápraží jsem pokropila kozlíkem, seběhl se každý, kdo byl venku.Dokonce jsem přistihla i nějakého návštěvníka ze vsi, ale jak mě zmerčil, byl to skok na vrata a pryč.Bonny dobrala léky a bude se stěhovat zpátky do kotěslí.Zítra nás čeká veterina, na kastraci jede Aura, Metoděj a na očkování Merlin.Nechala jsem si ve dřezu rozmrazit pro kočeny maso, nejdřív to ucítil Matyáš a ladně si pro jedno kuřecí prsíčko skočil, když jsem mu ho chtěla sebrat, byl jak lítá šelma.Lítal z pokoje do pokoje, maso v tlamě a u toho výstražně vrčel.Když se mi to podařilo, byl uražený a na kousek, co jsem mu dala, jen zíral.Nakonec neodolal a zbaštil celou misku. Nerada píšu smutné zprávy, ale s Backem je zle, je moc špatný, léky už nezabírají, neudrží jídlo, jen více pije.Dnes byl hodně venku, šoural se  po zahradě, ale vše obešel, jakoby se loučil.Pak si lehl na sluníčko a odpočíval .Po probuzení chtěl domů a zas bez zájmu o cokoliv jen leží.

016.jpg 004.jpg
Back... Matyáš...

12.1.2015

Hezký večer všem...Minule přišly ze Zoohitu granule, dnes stelivo Tigerino, které jsem brala na zkoušku a ještě čekám na škrabadlo, které jsme objednali na základě Velkého projektu v Kočičím přání.Právě se dopírá poslední dávka pelíšků z kočkária, kde se bude při sestavování právě nového škrabadla dělat generální úklid a menší úpravy, vč.bílení.Jinak je tu celkem klídek, Ryan, Ralph i Mercury jsou  bez rýmy, sice to trvalo, ale už jim je dobře. Bonny léčba zabrala, dobírá léky, jen u Sáby to vypadá na počínající virózu.Kdo mi dělá opravdu starosti je Back, nechci nic přivolávat, ale vše nasvědčuje tomu, že jeho čas se krátí.

11.1.2015

Pěkný večer a vše nej Bohdankám....Dnes nás navštívila pí.P.Součková s přítelem a dovezli kočičkám opožděného Ježíška, na kterém se mimo této rodiny podíleli i zaměstnanci rekl.agentury OMG Praha. Máme velikánskou radost z pelíšků, boudičky, vyhř.dečky, spousty granulí, dřevěné kočky, ručníky, věci do aukce, a nádherného domečku pro venkovní kočičky.Do reklamky posíláme pomňouky a všem mockrát děkujeme.I dnes pokračuji v praní, jeden by neřekl, co se toho v kočkáriu posbírá. Co nevidět přijde škrabadlo, máme v plánu nějaké menší úpravy a s tím spojený velký úklid.Také jsme dnes dofocovali kočičky s dárky z kočičího přání, dále to, co se nakoupilo z " misek ", už čekám jen fotky z dočasek a bude se posílat.Další věc, co nám dnes dala zabrat, bylo odčervení plašanů, ale povedlo se, je hotovo, na čas klid.Je nám jich líto, že mají z toho stres, ale nedá se to obejít.Už z této sorty zbývá jen Maxim, ale ten má píchnutou Convenii, takže přijde na řadu až po 14 dnech.No, a z celkově potřebných odčervení jich zbývá ještě šest.

012.jpg 019.jpg
Děkujeme OMG Praha + Petra S. Mercury...

10.1.2015

Příjemný večer všem kočkomilům...Měli jsme na dnešek  v Penny objednané dvě palety steliva, a co myslíte? Byly?Nebyly! Muselo se jet až do Pardubic a tam se povedlo ukořisti 62 pytlíků, i když bez objednání to neradi v takovém množství prodávají.Mají prý pak v regálu " díru ". Jenže to je pro nás jak nic.Tady je dnes neskutečně teplé a hodně větrné počasí.Má to jednu výhodu, schne skvěle prádlo.Jdu ještě stáhnout v kočkáriu další deky a ještě hodím další pračku.Mám radost, že ChRudinky jsou už ok, i Mercury začíná vypadat krásně, je z něj dost dobrá kulička.Takže až na chronické a nevyléčitelné marody je pro tuto chvíli klid.Jo, abych nemlžila, léčí se Bonny, ale to bude v pořádku, měla to jen v horních cestách dýchacích.Ještě se léčí Maxim, ale vzhledem k věku, bude potřeba udělat revize tlamky a odebrat krev, což u něj se bez narkózy vetka do tlamky ani nepodívá.Když ho potřebujem odčervit, tak to jsou doslova manévry.

9.1.2015

Příjemný večer a vše nej Vladanům.Dnes jsem se moc nevyznamenala, nic jsem nezvládla, unavená jsem až do vyčerpanosti.Před chvílí jsem oběhla záchůdky , rozdala po dlouhé době šunku a cítím se, jako bych složila valník uhlí.A to mi v pekárně kyne těsto na rohlíčky.Dnes jsem komunikovala se Semjonem, už jsme docela kamarádi.Drago je ještě odtažitý.Semjon je dokonalý krasavec, Drago mi ani nepřijde, že tam jsou geny kurilského bobtajla, ale to je proto, že má klasický ocas po otci, matka je čistokrevná kurilka.U Semjona je to obráceně, tam je čistokrevný otec.A kdyby vás zajímalo  proč to tak je, tak jedna paní tyto kočky chovala, pak zemřela a dědicové je  vyhodili ven, kde plodili potomky.

008.jpg 017.jpg
Semjon...  

8.1.2015

Dobrý večer všem...Jak se mění počasí, chvíli prší, pak sněží, tak pokaždé kvituji s povděkem, že jsme investovali do zakrytí voliéry průsvitným komůrkovým  polykarbonátem.Nefičí, neprší, nepadá tam sníh, dobré je to...Dnes jsem kartáčovala škrabadla, potřebuji stáhnout deky, zase přeprat pelíšky...čekáme na dodávku, kde přijde škrabadflo z Velkého projektu, které jsem se rozhodli koupit, i když je vybraná jen polovina.Stávající už jsou hrozná a my chceme, aby kočičky, když už musí být v depozitu, se cítily dobře , byly spokojené a dle možností v hezkém prostředí.Jeho sestavením odstartujeme i generální úklid celého kočkária. Dnes se podávalo vařené kuře s vývarem, rádi dáváme co nejčastěji čisté maso a taky musíme zítra nakoupit konzervy, kapsičky, stelivo...Ryanovi se uvolnila rýma a z nosíku mu lítala i krev,  a to je očkovaný.Čekala bych od vakcinace lepší krytí.Edmond a Dantes pokračují v léčbě očí, s očičkem se byl ukázat i Mikuláš, který už je objednán na zákrok někdy koncem ledna.Po neděli budeme pokračovat v kastracích kocourků + půjde na očkování Merlin, měli bychom to stihnout do jeho další operace. - ex kovu a fixace, Backa trápím mazáním tlamky gelem ještě častěji, než dřív, jeho gingivis, parodontitis je čím dál horší, bohužel operativní řešení vzhledem k dalším zdravotním neduhům není možné.

 

7.1.2015

Pěkný večer a vše nej Vilmám...A co se dnes u nás děje?Je klid...vyčesala jsem Mercuryho furminátorem, vůbec se mu to nelíbilo.Po nové, včera nasazené léčbě je mu lépe.Rýma napadla i Bonny, už je oddělená, pro snadnější léčbu.Je zatím nevstřícná, tak léky bude dostávat do jídla, proto musí být sama. Back má dnes mimořádný apetit, sní, na co přijde.Matyáš je také v dobré formě, jenže : u těchto dvou nemůžeme usnout na vavřínech. Na kontrole na očním u MVdr. Beránka byli dnes z pardubické dočasky Dantes a Edmond, výsledky zatím neznám.Už mám avízo, že balíky s dárky z Kočičího přání jsou na cestě, pak bude dokončeno focení.Jsme všem dárcům nesmírně vděčni.Už jsme odstrojili stromek, uklidili doma vánoční výzdobu, Stejně to akorát lákalo kočky, pořád něco někde roztahovaly a občas se jim povedlo pozřít lametu.Kdoví, proč to dělají, pak blinkají. Padal tu nový snížek,mráz tak akorát, docela příjemné zimní počasí.

007.jpg 011.jpg
   

6.1.2015

Pěkný večer Tříkrálový  - Mudrci z Východu, tradičně označovaní jako Tři králové, jsou postavy z Matoušova evangelia, které navštívily Ježíše krátce po jeho narození v Betlémě a přinesly mu dary, zlato, kadidlo a myrhu. Upřesnění, že byli tři, že to byli králové a jejich jména, nejčastěji Kašpar, Melichar a Baltazar, přinesla až pozdější tradice, v Novém zákoně se tyto údaje nevyskytují.Ani dnes nezahálíme a mimo běžných, neodkladných počinů jsme odpoledne jeli na nákup a kliniku. Na kontrolu jel Marilyn - Merlin, dělali mu kontrolní rtg, jestli se něco někde nepohnulo a hojí se to, jak má.Vše je ok, ale fixátor je ještě měsíc potřeba ponechat.Po měsíci mu bude v narkóze odstraněn, mezitím necháme kocourka očkovat.Jako další byl na kontrole Mercury, zažívání už je vyléčené, ale jak víte, trápí nás rýmička a nechce ustoupit.Dostal ant.Convenii a atb.kapičky do nosíku.Mercury od propuštění z hospitalizace přibral 400 gr. a Merlin 1000gr.Už máme nakoupené dárky, co jste kočičkám zaplatili v Kočičím přání a začli jsme fotit.Všechno ještě není hotové, někteří striktně focení dnes odmítli.Pokračovat budu zítra.Merlinka i Mercurka veterina zmohla, spí u krbu a neví o světě.Dopíšu a letím krmit, čistit, poklízet...

5.1.2015

Všem dobrý večer....Jen jsme to tady ráno zaobstarali, už jsme museli nakládat a jet na veterinu.Na přeočkování jela Maud a Destiny, na očkování Matyáš, Danaé a Tama, na kastraci Pascal a na inj.Convénie Maxim.Ten to velice těžce nesl a jiné léky, třeba denně, do něj nedostanu bez následné psychické újmy.Na kastraci měl jet  Metoděj, ale jsem se ráno přehmátla a bez jídla nechala Pascala, tak už se nedalo nic dělat.Jen se kluci prohodili cca o týden. Už se dávno probudil, pokoukal a zase zabral.Do jara musíme mít vykastrované všechny dorostence. Pak se uklízelo, i kdyby se jeden přetrh, tak nebude nikdy vše hotové, jak bych chtěla.Do toho kontrolujeme platby v Kočičím přání , uvádíme do tabulky, uzavírám rok, bez té administrativy bych se obešla.Ralphovi se konečně uzdravilo očičko, teď budou dostávat F - lysine, tak by i to mělo pomoci.Tento doplněk přispívá ke snížení vylučování herpes viru infikovaných koček a zkrácení průběhu infekce herpes viru FHV - 1. L - lyzin je nepostradatelná aminokyselina, která významě omezuje replikaci FHV - 1.Odpoledne přijela sl.Hlaváčková se svým přítelem a dovezli kočičkám granule a konzervičky, mockrát děkujeme.Rádi si vše prohlédli a myslím, že se jim u nás líbilo.Za chvíli je na řadě večerní krmení, ještě tak dvakrát záchůdky, léky, kapky, umýt misky a jiné nádobí, nejde říct, že se mi nechce, i když to tak kolikrát bývá.

001.jpg 004.jpg
..na vetu... ..a nákup tamtéž...

 

4.1.2015

Pěkný večer a vše nej Dianám, zároveň věnuji tichou vzpomínku milované Diance, která nedávno odešla za duhový most.Dnes jsem si dala důležitý úkol a to odpočinek.Všude jsem jen poklízela, měnila vodu, dosýpala granule, chodila čistit záchůdky, marodi dostali léky, ráno a večer mají něco měkkého k snědku, dostali i mlíčko.Zprávy z domova máme od Amálky a Antinei, ty jsou spolu, pak od Mariánky a Glorinky.Všude je vše v pořádku, a to mám radost.Dnes jsem odeslala objednávku na nějaké věci z Kočičího přání, objednáno máme i na veterině, to by mělo být zítra.Pak začne focení.Děkujeme všem, kteří v této bohaplné akci obdarovali kočičky, je to od vás úžasné.Děkujeme také organizátorům Devět životů o.s. protože tohle vymyslet, uskutečnit a to nejen pro sebe, ale pro útulky a depozita plošně, to si zaslouží obrovské uznání, poděkování, obdiv a poklonu.Když o tom tak přemýšlím, tak bych těžko  hledala někoho tak nesobeckého a přejícího i druhým.Jsou i tací, co jsou zahledění jen do sebe, závidí  a myslí si, že nad ně není. Včera objevený kocourek Kdesevzaltusevzal, už je doma.Dnes ho hledal chlapec a našel u nás.Tak jsem ho s kázáním, to bych si neodpustila, vydala.Slíbil, že ho budou lépe hlídat.Bylo vidět, že mu na něm záleží.

3.1.2015

Všem pěkný večer...Dnes nás navštívila Katka - dočaska Židovice s manželem, kdy jsme probrali pár organizačních věcí a kočenkám poslali granulky k vánocům, zrovna jako do dočasky v Pardubicích. Tam jsme ještě kupovali zhora otevírací přenosku.Ráno, když jsem otevřela a krmila venkovky, tak jsem zaznamenala mručící mouru, šla jsem se podívat, co se děje, ale dělo se to, že to není vůbec naše ani nikdo z pravidelných návštěvníků, ale asi půlroční kotě.Mazlivé, socializované, ale hladové.Myslím, že ho sem musel někdo přehodit, od našich dveří se nehnulo, tak proč by opouštělo svoje.Tak je zatím tu, čeká na zázrak, že by snad někomu chyběl a přišel si pro něj.Jinak nic, přeci ho nevyhodím.Odpoledne přijela pí.Studnická a přivezla věci, co jste kočičkám koupili v prodejně Zvěrokruh v Pardubicích.Mockrát vám děkujeme za každou maličkost.

darek.jpg darek-1.jpg
velké díky dárcům... ..a už si to hlídají

2.1.2015

Pěkný podvečer....Zřejmě výkyvy počasí mají na svědomí virózy.Ke stávajícím marodům se přidává Michelle, Sibérius a Esmeralda. Zvracel Maxim, ale toho na vet asi nedostanu, musím se poradit, co s tím.Přitom bych ho tam potřebovala dostat,  zvážit, jestli nehubne a vyšetřit.Je  z jedné problematické lokality, jenže brát jemu krev, to si vůbec neumím ani představit.Už nám po neděli začne kvapík.V pondělí jedem na přeočkování koťat, dále to  vypadá, že konečně by mohla na očkování Danaé, Tama a Matyáš,  na kastraci pojede Metoděj. V úterý navečer jedem na kontr. rtg s Merlinem a kontrolu s Mercurym.Už začneme nakupovat dárky ze Stromu kočičích přání.My to vždycky děláme až po skončení a pak fotíme najednou, tak s námi mějte shovívavost.Vyfotit kočku s dárkem, zrovna, když chci já není jen tak, protože nechce zrovna ona.A co se děje v dočasce v Židovicích? Něco se stalo Odettce, ta holka má hroznou smůlu..musela se udeřit do hlavy, buď někde spadla, nebo nedej bože auto..měla hematom na oku a na dásni, zřejmě otřes mozku..dva dny prospala, pak se zlepšila, ale měla porušenou motoriku, takže chodila pořád do kolečka, taky o dost hůř slyšela, to trvalo asi tři dny, ale už je v pořádku.Matoušek má také virózu a je na lécích.Lara se bude chystat na kastraci, už je to velká holka.Kizzi, Kinte a Kunta jsou v pořádku.

1.1.2015

Krásné novoroční odpoledne....Tak je po svátcích a začíná nám další rok.Jen doufám, že bude o něco lepší, než byl tento.Byl pro nás dost náročný a dost bolavý.Dnes uklízíme a začínám prát.Dost se mi toho nahromadilo, přes svátky zásadně neperu a zvláště ze starého na nový rok, prádlo u nás NESMÍ  viset.Co se kočiček týče, tak Ryan už je ok, ale Ralph pořád bojuje s oteklým a zarudlým okem.Mercury, ta křehulka, ani nevím, jestli už mám jásat.Pořád poprskává, pořád hledá co nejteplejší místečka, doma leze i pod krbovky.Dávám kapičky, Vincentku,vitamíny,  ale lepší se to pomalu.Aspoň konečně trošku líp jí.Back právě zbaštil celé přemražené prsíčko, ale je na něm vidět zchátralost, stáří a zřejmě i nelehký život.Abych pravdu řekla, že s námi přivítá Nový rok jsem ani nedoufala.Za to Robinek ano, a je to naopak.Zhruba za týden pojede Merlin na kontrolní rtg., jsem moc zvědavá, jak bude chodit, až mu sundají ten fixátor.Ještě stále běží Strom splněných kočičích přání, my ze srdce děkujeme všem, co kočičky obdarovali.Soukromá depozita, ač suplují  a napravují lhostejnost jiných, to skutečně nemají lehké.Ještě jednou přejeme všem hodným lidem pohodový rok, plný zdraví a štěstí.Zvířátkům přejeme, aby se k nim lidi chovali co nejlépe a těm, co se chovají brutálně,lhostejně a  týrají je vzkazuji " táhněte k čertu ".