Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků květen 2017

3. 6. 2017

30.5.2017

Příjemný večer... dnes byli na kastraci kocourci od traktorky, ano, čtete dobře, žádná kočička, oba jsou to kluci. Vezla se i Toyen, kterou dva dny po porodu velmi zatížila vedra a na pleně i genitálii měla krev. Měla jsem o ní strach. Dělali jí sono, měřili teplotu, vyšetřili srdíčko atd. a dle vety se jen čistí po porodu, v děloze nic nemá. Dnes bylo nesnesitelně, kočky hledaly kdejaký stín pod keři, kde bylo ještě snesitelně. Skoro nejedí, jediné, co si dají jsou zakysanky, tvarohy a mlíčko. Vytáhli jsme i větráky, zastínili, co se dalo. Před chvílí začlo hřmít, blýskat a pršet. Konečně. Vedra snášíme špatně i my.

29.5.2017

Hezký večer a vše nej dodatečně Vilémům a dnes Maximům. V sobotu jsme od vepřína , jak už víte, kočičku a od traktorky  kočičku a kocourka. Kočena od vepřína , kterou jsem pojmenovala Toyen, byla při příjmu vysoce březí a do druhého dne porodila. Další dva jedou zítra na kastraci a budou vráceni zpět, jsou tam denně krmení. Toyen i kotíci jsou v tuto chvíli v pořádku. Bohužel nejen je, ale i Stelu s prcky sužuje vedro. Odpoledne jsme jeli na veterinu s Lucíkem. Někteří víte, že Lucík má místo zadních nožek je pahýly. Žil ještě s dalšími kočkami u jedné podivínky a její soused, mu je usekl lopatou. Tenkrát se mu nedostalo žádného ošetření, je div, že to přežil. K tomu má ještě nemocné ledviny. a k věci. Na pahýlech má mozoly, takže se jimi může odstrkovat, jenže se mu opět zanítily, otevřely a zhnisaly. Dělaly mu krve, ledviny se nezhoršily. Celé odpoledne byl na infuzi s léky, domů dostal antibiotika. Musí být v klícce, místo záchůdku má podkladové pleny. Má opravdu velké trápení a bolest, ale má taky velkou vůli žít. Je to úžasný, vděčný kocourek, my ho moc milujeme a uděláme pro něj cokoliv, jen, aby mu bylo dobře. Odpoledne přijela opět uklízet Danielka s kamarádkou Terezkou, oběma moc děkujeme. Je to pro nás obrovská pomoc a úleva.

28.5.2017

Bez příspěvku.

 

27.5.2017

Hezký večer všem dobrým lidem... A pokračuje mise sázavsko.Dnes jsme přijali poslední kočku od zrušeného vepřína, která urputně odolávala odchytu. Tím pádem je už dost březí a na kastraci to nejspíš už nebude. No, a z družstva od vedle jsme přijali kočku a kocoura ke kastraci.Tam zatím březost nevidím. Musíme to nechat udělat co nejdříve, abychom je mohli také co nejdříve vrátit. Malou voliérku pro ně museli uvolnit Dalma, Dior a Dion, ty jsou přestěhováni do kotěslí. Tím pádem nemůžou být po celý den otevřené dveře, ale ostatní umí používat kočičí dvířka. Déčka si musí zvyknout, kam se vracet. Zítra se jede na veterinu s Lucíkem. Zanítil se mu zevnitř pahýl, musí se to řešit. Jiná cesta není.Snad to Lucík zvládne.

 

26.5.2017

Hezký večer a vše nej Filipům, pro mě nejkrásnější jméno. Ráno jely konečně na kastrace Pěnička a Fidorka.Vše proběhlo na výbornou a už běhaly po zahradě.To je bonus laparoskopické kastrace. Přišel nám balík ze Zoohitu s dalšími dárky z KP. Není snadné kočky s dárky nafotit, zabralo nám to celé odpoledne. Velké starosti nám dělá Lucík, ledvinné hodnoty jsou zase horší, hodně zhubl, v jedné s useknutých pacek má zase zánět. Jenže léky na ledviny, léky na zánět, léky na bolest, to je vražedná kombinace v jeho stavu. Podobně je na tom i Tony, taky si myslím, že ho dlouho neudržíme. Frída, Simír, dostali virózu. Nino, Matouš, u nich je to chronické, naděje na zlepšení není. Už se udělalo a zkusilo kdeco. Leopold blinkal, i jeho trápí urputná rýma, se kterou přišel z vepřína. Trochu jsme stihli i uklidit a vyprat.

25.5.2017

 Dobrý večer. Už jsem to párkrát slyšela, že se to stává, nám však ještě ne. Nikomu bych nepřála takový šok, co jsem zažila ráno. Otevřu k Priscille, nevěřím, pak lapám po dechu a nakonec nezadržím slzy. Všechna koťátka rozházená mimo pelíšek a už studená. Priscilla se ke mě lísá. V šoku jí pohladím a musím odejít. Nezbývá, než se vzmužit, vrátit a jít sebrat ta nehybná tělíčka. Jediné, čemu jsem ochotná uvěřit je, že miminka byla života neschopná a kočka to věděla. Na rozdíl od nás, mají na tohle radar. Priscilla se pořád mazlí, drcá, jakoby mluvila. Nemůžu se na ní zlobit, neudělala to schválně. Měla důvod. Určitě. Pořád to mám před očima, i když musím dělat jiné věci. Mají malý hrobeček. A my velkou bolest.

Do nového domova odjela něžná Zoja, kočička od zrušeného vepřína. Tak hodně štěstí, zdraví a lásky přejeme.

24.5.2017

Hezký den a vše nej Janám a Vanesám...Dopoledne se jelo na veterinu. Kastraci podstoupili kočička a kocourci, co jsme přivezli z Ohrazenic od lidí z ubytovny. Krom toho, že jsou docela hubení, mají i svrab. Pojmenovala jsem je Dalma, Dior a Dion . Doufáme, že začnou přibírat, zvyknou si a časem budou rádi i na zahradě. Do nového domova odjeli Sergej a Rambo. Budou spolu u domečku, žít svobodně, tak, jak byli zvyklí. Začínají nám chodit balíky, co jsem objednala vámi koupené dárky z K.P. Zítra začneme fotit.

23.5.2017

Dobrý večer a vše nej Vladimírům. Po poledni jsme jeli koupit kočkám do Pardubic maso, já šla ještě k doktorce. Pak jsme se vraceli na Čáslav, kde jsme koupili stelivo, v DM kapsičky a konzervy, sítě proti hmyzu a já ještě měla ležení u terapeuta. Potom se mi uleví, ale ne nadlouho.Bolesti se vrací. Na menší úklid se zde stavila Daniela, tak jsme byli rádi, že jsme nemuseli hned po návratu popadnout propriety a jít makat. Smečka dostala k večeři povařené, hovězí maso, další připravím na ráno. Priscilla bohužel přišla o jedno koťátko, ráno jsem ho našla bez známek života. Jsou tak malinkatá a ona mi ještě přijde jako prvorodička. Je taková roztěkaná, která z nás by ze šesterčat nebyla, že. Aspoň, že dobře baští, misku masa i misku smetánky spořádá natotata. Bobískové od Stely, byli dnes prvně mimo pelíšek. Zítra máme termín na vetu - 3 x kastrace.

22.5.2017

Hezký večer, dodatečně vše nej Zbyškům, Monikám a dnes Emilům. Tak nejdříve, co se stalo přes víkend. Sobota klídek, v neděli nás navštívila Veronika s přítelem Vildou. Příjemně jsme poseděli a kočičkám přivezli dietky. Mockrát děkujeme. Ještě to odpoledne začla konečně rodit Priscilla. Už jsem měla laťku, že jakmile do večera neporodí, jedeme někam na pohotovost. Byla to mela, kotíci šli jeden za druhým, bylo z toho horko kočce i mě.Skončila na šesti.Jenže, kočička je drobná, koťátka nemají předpokládanou váhu, nějak si nedovedu představit, že to všichni zvládnou. Nicméně, zatím se hlásí o pozornost a snaží se urvat, co se dá. Máme dvě bílá, dvě rezatá, dvě tmavá. Přejeme si, aby odchovala všechna samozřejmě. U Stelinky je vše ok, její kotíci jsou nádherní, jedna kočička a jeden kocourek. V sobotu jim bude měsíc. Archibald je po operaci očí k politování, každý pohled na něj mě bolí. To jsou ty začátky, kdy to nevypadá vůbec pěkně. Dnes jsme tu měli na úklid kočkária sl.Danielu, moc nám to pomohlo. Mě kvůli páteři, která mi dává zabrat a manželovi, že za mě nemusel zaskakovat. Ono toho je za celý den dost normálně a když člověk není fit, tím to je náročnější. Za ochotu pomoci a dobře odvedenou práci velmi děkujeme. Kočičí přání je u konce a my srdečně děkujeme všem.

005.jpg007.jpg  

 

20. - 21.5.2017

Bez příspěvku.

19.5.2017

Dobrý večer - Dnes byl náročný den. V poledne jsme odjeli z domu, já se vrátila podvečer ke smečce a manžel pokračoval dál. Co se dělo...už pár dní jsem si dopisovala s paní, ohledně čtyř kocourků a jedné kočičky. Musí opustit do konce května ubytovnu a do nového jim kočky pronajímatelé nedovolili. Nejprve jsme tedy museli ubytovnu najít, dát těm lidem přepravky, pak jsme jeli na kliniku k MVDr.Beránkovi odvézt Archibalda na operaci očí, v mezičase jsme se stavili u pí.Andělky s diářem, jeho zakoupením jste mohli přispět právě Archimu na zmíněnou operaci. Bylo i něco navíc přisypáno, mockrát děkujeme. Stavili jsme se v Kočkavárně na rychlé kafe, vykastrovali jsme kasičku a tímto návštěvníkům kavárny srdečně děkujeme. Přínosem jsou i Zelené středy tamtéž, i těmto návštěvníkům patří velký dík. Po kafi jsme si jeli vyzvednout Archiho a jeli pro ta nebožátka do ubytovny. Tři jsou u nás a dva kocourky si vzala k sobě Věrka - Nebojsův depozit. vlastně, až po jejím příslibu pomoci, se tato věc pohnula, já bych je všechny vzít nemohla. I tito tři jsou nad rámec všeho, co se dá ještě zvládnout. Hledala jsem i dočasku, ale marně, jako vždy. Jen málokdo si ukrojí ze svého pohodlí, ale není čemu se divit. Cestou jsme viděli ošklivou bouračku přímo nad námi v Podhořanech. Serpentiny podcenil kamioňák a přes svodidla se zřítil dolů kamion. Tam by se mělo jezdit tak opatrně, ale opak je pravdou.

17. + 18.5.2017

Hezký večer a vše nej dodatečně Anetám a dnes Natašám. Včera byl jen normální den, žádný výjezd, jen běžný provoz. Vše stihnout nám dá zabrat. Dlouho jsme oddalovali péči o sebe, ale už to nejde, tak poslední dny trávíme u fyzioterapeuta a na masážích. Musíme, páč bysme se za chvíli ani nehnuli. Jednou to muselo přijít. Ve smečce pár kočen dostalo průjem, nic nepomohlo, tak už jsme to dnes museli pořešit na veterině. Přišlo to s kočkami ze zrušeného vepřína. Musíme se s tím popasovat.

16.5.2017

Dobrý večer a vše nej Přemyslům. O kočičky dnes bylo kompletně postaráno převážně díky manželovi. Já měla výpadek energie, síly a i chuti to vše překonávat. Odpoledne jsem zase jela na fyzioterapii, kdy po ní  mám mít také klid. Mám toho doporučeného hodně, co zatím ale nemůžu realizovat. Manžel taky na tom není dobře, v poměrně krátké době ho čekají ortopedické operace. Netrpělivě čekáme, kdy porodí Priscilla.Vždycky si večer myslím, že do rána to bude a zatím nic. Stela si vede dobře a její kotíci jsou pěkní a už mají otevřená očička. Archibaldovi prokapáváme oko - neoko, v pátek jedeme k MVDr. Beránkovi na zákrok. Leopold KONEČNĚ už nechrčí, má ještě jen malou rýmičku, kterou myslím do týdne zvládneme. Dianka má na týden léčbu a jakmile jí budeme moci pustit z voliérky, pojede se zase na sázavsko, ještě tam zbývá dotáhnout asi pět kastrací. Chlupáče pak budeme vracet zpět, nedaří se najít nikoho, kdo by chtěl pomoci s dočaskováním. Teď jdu vyřizovat administrativu, budu u toho sedět do noci. Často se přistihnu, že bych toužila depozitum předat někomu mladšímu, silnějšímu.

15.5.2017

Dobrý den a vše nej Žofiím a Sofiím. Na kontrole dnes byla Noemi, je v pořádku , tak teď už jen začít pořádně baštit a nabrat to, co v nemoci ztratila. Na injekce bude jezdit Matoušek s chronickou rýmou.Už si s ním nikdo neví rady. Znovu omarodila Dianka, asi se brzy vysadily předchozí léky. Nicméně, už je také v léčení. Fidorka je už dlouho na dietě , probiotikách a lécích a průjmu ne a ne se zbavit. Už druhý den odčervujeme, ještě nejsou všichni hotovi.Balíček s dietami jsme dostali od pí.Blaženy B. mockrát děkujeme. Pořád jen peru a peru nějaké kočkověci, uklízíme, léčíme, staráme se a už mi z toho začíná hrabat. Rýsuje se mi na pár dnů změna, už aby to bylo.

13.- 14. 5.2017

Bez příspěvku.

12.5.2017

Hezký večer na Pankráce....Ráno se mi tak nechtělo vstávat, začala jsem si přát proležet a prolenošit celý den. Nicméně, rychle jsem spadla do reality a pustili jsme se do práce. Nic není přednější, než zaobstarat smečku. Je to tak každý den, 365 dní v roce. Pak teprve přijde na řadu kafe a snídaně. Ještě jsme nebyli hotovi a bylo potřeba jet s Noemkou na veterinu, musí tam denně na injekce. Jel manžel, já to tady dotáhla. Pak jsme se pustili do plánovaného přestěhování malé, kryté voliérky. Na její místo jsme přenesli boudičky, které jsou teď lépe kryté před deštěm. Doma bylo taky co dělat. Koupili jsme hoblované trámky, natřeli a zasunuli je pod sedačku, kam se teď už nedá vlézt. Dosud to tam bylo plné kočičích hraček, rolovaného prachu a v poslední době, se mi tam zabydleli moje poslední kočičáci . Ještě se tu s námi pořádně nesžili. Jo, a jedna perlička - když jsme jeli na kastraci, vyšlo najevo, že čokoládová je kocour. Nedá se nic dělat, už je nedám. Odpoledne jsme se snažili vykoupat dolní polovinu kočky Priscilly. Nevím, co bylo v tom rybníčku kam spadla, ale vůbec to z ní nejde dolů. To stejné jsme udělali s Tonym a Tamou. Tony je stařeček od vepřína a Tam, to mnozí víte - má otok míchy, musíme jí vyčůrávat, kadí kudy chodí a tahne nožky za sebou. Na návštěvu s dary přijela Veronika Hoskovcová a balík jsme dostali od Ivany Jirků. Oběma srdečně děkujeme.  Každé vlny přízně si velice považujeme.

11.5.2017

Dobrý večer a vše nej Svatavám...Odpoledne se jelo na veterinu, na kastrace a na kontrolu Noemi. A všechno je jinak. Nesnáším vybočení, nesnáším změny, nesnáším nestabilitu, nesnáším lidi, slova a věci, na které se nedá spolehnout. Něčemu věříte, a všechno je jinak. Sakra...

10.5.2017

Dobrý večer a vše nej Blaženám...Vezmu to hodně krátce.V poledne jsme přijali březí kočičku z Přelouče, která se dobývala k lidem, přitom spadla do zahradního rybníčka, okolo velcí psi. Jedné rodině se jí zželelo a hledali pomoc. Kočička je hodně březí, má drastický průjem a po nedobrovolné koupeli je velmi špinavá. Je v karanténě. Druhá zpráva je, že do nového domova odjela Nefertititi, tak hodně štěstí, zdraví a lásky, buchtičko. a třetí zpráva je, že jsme dostali balík s mixem věcí od.Martinky Loužilové, mockrát děkujeme.

9.5.2017

Dobrý večer...Začnu zvesela. Takže - nová voliérka úchvatná pro všechny, jak ty doma, tak ty venku. Očumovali, oťapkávali a pak hurá " šplhem vpřed ". Nestačili jsme je sundavat. Dva se dostali až na střechu a byli z toho paf. " Dolů chci, pomoooc, ale jak, to je vejška, mámo, táto, honem, sundat ".Jo, jasně, jak šplhali, to neviděli, co maj za zadkem a pak ouvej...Honem jsme sehnali, co bylo na mlatě a voliérce udělali " křídla ". Ještě potřebujeme odstranit stávající uzavíratelnou voliérku pro nováčky, dát jí na jiné místo ke stodole, jenže tam je složeno kdeco, to je potřeba vyhodit, nebo uklidit. Chtěli bychom udělat víc, než jsme schopní zvládnout. Nedá se nic dělat, bude to, ale pomaleji. Byla jsem dnes u fyziorerapeuta a znova nařízení " šetřit záda ". Jenže, když jsme jen dva na smečku, a že okolo ní je práce nejvíc, domácnost, barák, zahradu, nákupy, výjezdy, tak to není jen tak. Přišel balík ze Zoohitu, dárce se doufám přihlásí, mockrát děkujeme.

 8.5.2017

Dobrý večer ...Celý víkend jsme se " bavili " budováním voliérky pro domácí kočičky. Je to dělané neodborně tak, jak jsme to uměli, snad nám nespadne. Kočky už jí testují. Určitě bude ještě co doopravovat.Máme ještě další plány, co vylepšit a změnit. Věřte, že nejde být nikdy spokojen a říct si, " je hotovo ". Není to možné, vždycky najdu něco, co je blbě, co se mi nelíbí, nebo co se vůbec na domě ještě neudělalo. Nějak to tak vyjde, že kočky pokaždé dostanou přednost. Do toho bylo potřeba ještě stihnout přidat kočky do Přání. Je to pro nás jedinečná šance kočenám přilepšit a nám ulehčit od starostí. Noemka je už na tom trošku líp, Leopold je pořád v léčbě.Ta jeho rýma a chrčení je tak zastaralé, že to dobré jen tak nebude. Navíc, marodí Fidorka.Dostala tak úporný průjem, že musela do karantény, má léky a přísnou dietu. Omarodil i Bruno, tam zatím nevím, co se děje. Začal hubnout.

006.jpg 015.jpg

 

6 - 7.5.2017

Bez příspěvku.

5.5.2017

Příjemný podvečer a vše nej Klaudiím. Ráno jsme vstávali velmi, velmi časně, abychom mohli dost časně odjet. V osm už jsem potřebovala být v Pce na neurologii. Se vším všudy jsem tak strávila dvě hodiny. Sebou jsme vezli Archibalda na oční kliniku k MVDr. Beránkovi, ten měl termín na půl desátou. Oko už zachránit nelze, nicméně ho čeká 19.5. operace. Je to úžasně trpělivý kocourek. Vydržel bez protestů i nákupy, zastávku v kočkavárně. Domů jsme se dostali až před druhou. Kočkám jsme koupili mleté hovězí maso Globus. Cesty do města nás hrozně unavují. Od Péti jsme dostali diářky na letošní rok, mockrát děkujeme. Snad se je ještě podaří nějak užitečně využít. Máša v Pikovicích má ode dneška tři koťátka a včera převezená Markýza do Poděbrad, také tři.To byl fofr. Máme nabídku i na převoz Stely. Je fakt, že my máme práce nad hlavu a pomohlo by to. Balík jsme dostali od Báry Seďové, keré tímto srdečně děkujeme za krásné věci. Před chvílí jsem nakrmila tím hovězím, vyčistila hajzlíky a už se mi dnes vůbec do ničeho nechce. Kdyby to tak šlo...vůbec jsme se dnes nedostali k úklidu a to je sakra vidět. V noci byla bouřka, je vlhko. Blbě schnou natřené trámky na voliérku. Nějak jsme s tím deštěm nepočítali.

4.5.2017

Dobrý večer, je už po desáté, tak jen krátce. Právě jsme dodělali záchůdky, nakrmili a rozdali léky. Byli jsme totiž odvézt vysoce březí Markýzu do poděbradských Catek, kde jí čekal pokojíček jen pro ní, vymalovaný, vysvícený germicidní lampou. Bude tam mít naprostý klid pro sebe a až porodí, tak i pro svá miminka. Daně mockrát děkuji za pomoc. Jako první odjela březí Máša, která na svou chvilku čeká v depozitu Na výsluní v Pikovicích.Tím, že jsme se rozhodli od letošního roku  pomáhat spíše starým, nemocným, zraněným a hendikepovaným kočičkám, není u nás pro koťátka vhodné prostředí. Stelu už tu necháme, ale s jejími prcky to optimisticky nevidím. je slabá, sama nemocná a  bere léky. Jedno kotě už zprovodila ze světa. Sama nejlíp ví, jak na tom jsou a co dělat. Dnes jsme koupili šroubovací patky a trámky , manžel je stačil i natřít. Těšíme se, až bude druhá voliérka hotová.

3.5.2017

Dobrý večer a vše nej Alexejům..Ráno se jelo na veterinu - Bubák na vyšetření a následnou kastraci, Noemi na kontrolu a Markýza na sono, kde se potvrdila vysoká březost. Noemi je bez vřídků, ale pořád sama nebaští. Dále bere léky na zánět a krmíme stříkačkou. Marodit začal Bruno a Fidorka. V pátek jedeme na oční s Archibaldem, měla jet i Stela, ale ta nečekaně porodila, všichni jsme měli za to, že to je kocourek. Dietky nám nechala poslat pí. Novotná, co má od nás kocourka Semjona I. Mockrát děkujeme. Druhý balík byla naše objednávka, taktéž diety a ochrané sítě na výběh, co budeme budovat pro kočičky, co žijí přímo v domě s námi. Máme tu dvě nové , Mercedes a Elizabeth, ale pořád jsou ještě někde schované.

2.5.2017

Tiše usnul a  spí -  stařičký Maxmiliánek. Odešel stářím , ve věku dožitých 16 let, do roka poté, co mu zemřel jeho milovaný páníček. Už jsou spolu a spí věčný sen.

011--2-.jpg 3299e09346_22347879_u.jpg

 

1.5.2017

Dobrý večer..žádný svátek práce se u nás nekonal. Máme příjem další kočky ze sázavska. myslím, že je už dost březí, nebo tlustá. Je fakt, že tam všechny ostaní od jídla vyháněla a co nejvíce si zabírala pro sebe.Jako jediná tam byla pojmenovaná, říkají jí Markýza. Myslím, že to už je dvacátá z té lokality? Na středu už máme termín na vetu, ona a Bubák, asi i Toník. A rozhovické jsem nedokázala k pumpě vrátit, jsou tady. Chodí na zahradu a pak si zalézají do voliérky.  Po včerejším uklízení dnes sotva lezu,v oblasti plotýnky mě bodá a vržu jak starý kanape. Předloni jsme kvůli mizejícímu teplu a pro kočky dělali vytápěnou verandu, teď plánuji na druhé vybetonované podestě přímo z domu pro našince voliéru. Máme doma i kočky na zvykání, nebo marody, když už není kam, tak, ať jsou i relativně venku. Časem to i zastřešíme.