Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků květen 2015

24. 5. 2015

V květnu nás podpořili - Kočičí přání , P.Součková, A.Ožanová, K.Nováková, M.Podhorská, J.Štěpánková, M.Dobešová, S.Eckertová, L.Rosochová, V.Blažková, H.Svobodová, O.Barvinský,J.Richterová, M.Hrkal, M.Lauková, A.Burdová, P.Kálecká, M.K. - děkujeme

31.5.2015

Hezký večer a vše nej Kamilám...dnes jsme složili prostornou ohrádku pro koťátka a postupně se v ní vystřídali.Nejvíc si to užil Stormík, lítal, hrál si, no , paráda.Kristián, Kajetán, Kilián, Konchita a Karlíta, tzv. Káčka se po chvilce také osmělili, zejména poté, co jsem tam strčila malé škrabadýlko. Béčka od Světlanky z toho moc nadšená nebyla, ale jakmile jsem je vrátila k mámě, ožila a hrála si o stošest.Ludmilka je o hodně živější, veselejší, pěkně jí, použila záchůdek. dnes jsem jí trochu prohlédla,je opravdu šíleně kostnatá, pražádná svalovina, chybí jí zoubky a na zbylých má brutální, žlutý zubní kámen.Bohužel to v  nemůžeme ani v nejbližší době řešit, tak zdevastovaná kočička by se nám nemusela probudit z narkózy. Tohle nebudu v žádném případě riskovat. Není kam spěchat. Zhruba za týden, je to jen odhad, necháme udělat odběry, ledviny, testy, stěry z kůže a sono bříška. Potřebujeme vědět, jakou má Ludmilka šanci na další život.Podvečer jsme jeli zase na odchyt, ale tentokrát jsme byli neúspěšní.Kočičky neměly hlad a zcela nás ignorovaly.

30.5.2015

Hezký večer všem....Celý den jsme makali na zahradě a okolo koček.K jídlu rychlý oběd a zase do práce.Navečer jsme se domluvily s kamarádkou, že my, protože to máme za bukem, vezmeme dostatek jídla a jedeme nakrmit zdevastovanou kolonii koček do Golčova Jeníkova.Pro strýčka příhodu jsme vzali jsme i přepravky.Přestože jsme tam před pár dny nechaly s kamarádkou dostatek jídla, kočky byly hladové jak vlčata.Kočeny hltaly tak náruživě, že se nám záhy podařilo odlapit od hlavičky k lopatkám olysalou, zasvrabenou, vyzáblou kočičku. Ani moc neprotestovala a v přepravce jen jedla a jedla. Netrvalo dlouho a chytli jsme s manželem další, asi je to kocourek.Opět kost a kůže, svrab, blech a klišťat jak naseto.To už jsem volala sos kamarádce, protože nemám pro další kočku ubytování. Přijela až z Havlbrodu, azyl přislíbily kolegyně z HB Mikeš z.s. Kočička, co jsme dovezli k nám, dostala pipetu Stronghold, antibiotika a jméno Ludmilka.Je v karanténní kleci, opět se najedla, napila, vlezla do pelíšku a nikdy jsem neviděla štastnější kočku v zajetí. Evidentně na ní bylo vidět, jak je šťastná, že jsme jí odtamtud odvezli..Teď máme vše plné, ale jsou tam další, co s tím? Další vyzáblé, vypelichané, zaparazitované, věčně hladové, nemocné.U nás jsme izolovali Bonny, dostala hroznou rýmu, teď už to měla úplně zelené.Jenže chytit Bonny je oříšek.Naštěstí je už hotovo a kočička se léčí.Káčka ze školní zahrady jsou na tom lépe, jen s Konchitou je to boj při podávání léků.

045.jpg 053.jpg
Ludmilka... ..a druhý odchycený kocourek...

29.5.2015

Všem hezký večer a vše nej Maximům, zvláště tomu našemu, kočičímu.Po poledni jsme vyjeli do Pardubic, na oční kliniku se Shiloh.Onemocnění oka se nelepší, naopak, je čím dál horší.MVDr.Beránek mi vše vysvětloval, ale pro mě to moc srozumitelné nebylo.Tvoří se jí v oku tekutina, ta tlačí, utiskuje další části oka nebo naopak oko bude postiženo zeleným zákalem.Máme další léky, ale optimisticky to nevidím, může dojít až na vyjmutí oka. Přitom s tím chodíme od prvních příznaků, je to jak zasažené vyšší  mocí. Matyáše jsme nebrali, protože jsme měli hodně pochůzek a jeho kontrola se mohla odložit.Stavili jsme se v DM drogerii pro vaničky, kapsičky, Dreamsky, mlíčka a vydatné krmení pro koťátka a marody - smečka toho zbaští moc a moc. Pak nákup v Kaufu, ve Zvěrohruhu jsme vyzvedli konzervy, omlouvám se, fotka nebude, hned , jak jsme přijeli, tak jsme to zkrmili.Krom stávajících marodů, nikdo nový neomarodil, což kvituji s povděkem.Kéž by to tak zůstalo.Mějte hezký večer, u nás se jdou rozdávat léčiva a čistit hajzlíky.

005.jpg 004.jpg
   

28.5.2015

Všem hezký večer a vše nej Vilémům....Od včera jsem měla potíže s e - stránkami, teď už je doufám,vše trvale vyřešeno.Kolegyním se podařilo odchytit maminku koťátek, která už jsou nějaký ten den u nás a daly jí vykastrovat.Ještě tam zbývá minimálně jedna.Zmiňovaná koťátka se léčí a myslím, že se i vyléčí bez následků. Poslední přijatá Konchita, je čertice, v pravdu divočinka.Včera odjela do nového domova Michelle, věřím, že se bude mít moc dobře.Je ve velmi slušné, zodpovědné rodině, kde už je od nás i Ralph, jen Michellka šla k babičce.Léčebný režim prospívá i Stormovi, den za dnem je patrné, že už mu je mnohem líp. Kvůli zdravotním u stavu nás obou, jsme si už na zahradu a okolí museli zjednat brigádníky a stejně se ani na chvilku za celý den.nezastavíme.

27.5.2015

Krásný večer...
Dnes jsem jela s kamarádkou do Golčova Jeníkova, na základě oznámení, že se tam na bývalé pile zdržují vyhublé, usmrkané, plaché kočičky.Jedna z nich je údajně na první pohled v horším stavu, než ostatní. Měly jsme sebou sklopec, fůru jídla, vodu, ale viděly jsme jen jednu kočku - kocoura.Brána byla otevřená, ale nikdo nikde.Jídlo jsme tam nechaly a odjely.Následně jsem volala jednateli společnosti a máme povolen vstup pouze během pracovní doby a pouze s jeho vědomím.Jenže kočky se objevují až navečer, i proto jsme byly dnes neúspěšné.Na parkoviště máme vstup povolen, tak to nevzdáme a zkusíme to opakovaně. První neúspěch nás nesmí odradit.Doma je vše stejné, kdo byl zdravý, tak je i dnes a marodi se léčí, hlavně Kiliánovi a Konchitě je třeba několikrát denně ošetřit oči a nosík.Mimo masové stravy se dnes podával tvaroh, zakysanky a mlíčko.Do voliérky k " Béčkům " jsem dala malé škrabadýlko a velká radost se dostavila.Miminka od Estelle už vidí, pomalu přijde na pořad dne jejich slavnostní pojmenování. Nejdou mi e - stránky, takže dnes je příspěvek jen zde na FB, pak to zkopíruji i na web.

26.5.2015

Příjemné odpoledne a vše nej Filipům, pro mě nejkrásnější jméno na světě.Kromě běhání a starosti o smečku, dnes vyrábím polštářky a pytlíčky na akci do České Skalice.Dřív jsem pro oči nemohla a teď to ještě nemám tak ustálené, tak mi ruční došití udělá dcera Nicole. Pak zbývá to zabalit, zapomněla jsem koupit zapínací sáčky.Kozlíkové pytlíčky jsou v krabičkách kočičí hlavy od  pamlsků.Mezi ruční prací běhám ke kočičkám, nevydržím dlouho sedět, bolí záda.Rozdávám léky, kapu, mažu očička, Kiliánek to má pořádně rozjeté.V nabídce už máme všechna koťátka, i ta pardubická.Stormík je pašák, i když bříško má ještě tvrdé, něco je lepší -  přestal padat, hlavička se netřese.

25.5.2015

Hezký večer všem a vše nej Violám, i té naší kočičí.Nejdřív musím konstatovat, že se pořád  a pořád něco děje.Ráno, jakmile jsme to tady vše oběhli, jsme naložili Storma a Kiliána a jeli na vet.Stormík byl vyšetřen, zvážen a nic se na něm ohledně dávení, kvůli kterému jsem tam jela nenašlo.Vetka mi dovolila ho odčervit.Začervení může být původcem obtíží.Když jsme ho vyzvedávali z hospitalizace, tak mi bylo doporučeno odčervit až za týden, protože byl zesláblý, tak abychom ho ještě víc nezatížili.Jenže se to nedá více odkládat a už to nebude tak invazivní, protože přibral 18 deka.Je dobře krmen, má vitamíny a podpůrné prostředky na imunitu, doufám, že už bude jen líp a líp.Včera přijatý Kilián má v očích chlamydiózu, oko má celé oteklé, nejspíš to dostane i Kajetán, možná i Kristián a Karlíta, než přišli k nám tak byli pospolu.Tady jsou odděleně po dvou, uvidíme.Všichni mají atb., a kapky Kiliánek  atb. jiná - doxycyklin.Dnes jsem fotila naše prcky, všichni jsou v nabídce.Jen u Estelle si nejsem u všech jistá pohlavím. Já to poznám po narození a pak až později.Dvě a jsou to myslím kočičky, jsou úžasně zbarvené.Do velmi milé, sympatické rodiny z Přelouče,dnes odjela kočička Ria. Zatím je pod postelí, ale nechá se hladit a vrní.Je to šikovná kočička, nesmírně mazlivá, chytrá....až se osmělí, věřím, že jim bude dělat jen radost.Jinak, jak jinak, pořád kmitáme, uklízíme, pereme, luxujeme, každá další přijatá packa je znát.Jsme unavení, já se musím hlídat kvůli pooperačnímu stavu s očima a manžel je na šrot hned z několika neduhy. Za balíček s vaničkami a hračkami děkujeme pí. Noře Peyrichout.Hračky jsem rozdělila mezi všechna koťátka.

24.5.2015

Hezký večer a vše nej Janám a Vanesám....Dnes jsme mimo běžných aktivit přestěhovali Světlanku s miminky do voliérky a Estelle s mimči do karanténní klece.Přeci jen voliérka je 2m na 1m a Béčka už mají pět neděl, skotačí, chodí i na záchůdek, jsou vzorná a velmi šikovná.Holky z toho byly trochu nervní, ale už se to srovnalo.Storm hezky papá, ale dáví se.Vůbec se mi to nelíbí, pro jistotu jsem se objednala na zítra na kliniku na kontrolu.Nerada bych něco podcenila.Za další, už mě fakt štve, že u Shiloh nezabrala léčba oka, jsem objednaná na pátek na operaci k MVDr.Beránkovi, na kontrolu s námi pojede Matyáš.Odpoledne kolegyně Jarka s Rut přivezly čtyři malá koťátka odchycená v Pardubicích u cihelny. Dvě jsou v léčení už dnes a další dva vypadají, že bude potřeba je přeléčit také.Je to jedna lokalita a nákaza se přímo nabízí.Prozatím jsem prokapala jsem nosík a očička, očistila a hned vypadají o chlup lépe.Jejich maminky se plánují odchytit co nejdříve, aby znova nezabřezly. Navečer přijeli na návštěvu Míša se Standou, bylo to velmi příjemné  překvapení s dortíky.

23.5.2015

Všem pěkný večer....Den nám nezačal dobře, museli jsme se rozloučit se Sábou.Krev už vůbec neokysličovala organismus.Je nám to líto, ale dělat se nedalo vůbec nic.Byl to malý vypiplánek, od narození jsem jí tahala z problémů, už jako kotě, krvácela z tlamky, to se ještě nevědělo, co je původem obtíží.Odpočívej v pokoji, Sábinko.Ria už tu lítá jako poděs, pro tuto chvíli máme u nás prokastrováno.Zítra budeme muset prohodil Světlanku s Estelle.Světlančina Béčka jsou už rozpustilá a potřebují větší prostor.Snad se to povede a holky z toho nebudou paf. Strormík papká, pomaličku, ale papká.Dostává léky, jistím to Calopetkou, Colostrem a prostřídávám Glukopurem.Pokaždé jinou kapsičku, má svoje, takové dobroučké.Včera měl s ostatními kuře, které kočičiky dostaly od Jitky Barnabáškové.Všechny si dali s obrovskou chutí.Na zítra jim plánuji dát přemražené, syrové hovězí maso.V kočkáriu i v kotěslích je standartní režim, nikdo nemarodí, i Tama má konečně po průjmu.Jak jsme pátrali po původci průjmu v chatě, tak jsme nevypátrali, ač všichni prošli separací -  až na Merlina, ten tam občas také bývá, ale také je často doma a tady nic v záchůdku nebylo.Snad na to přijdeme, anebo to dřív dotyčnou kočenu přejde.V kočkáriu měla ten samý problém Maybe, ale tomu se čas od času u někoho nevyhneme, i když krmíme myslím dobře a kvalitně.V dočasce v Pardubicích se musela nechat zasíťovat lodžie, ač se na ní ve velkém projektu zatím nevybralo.Daly se na to pro tuto chvíli vlastní peníze a jak to půjde musíme to dát do pořádku.Jenže s tolika kočkami a v tak hezkém pořasí, už se to nedalo odkládat.Kočičky to uvítaly s povděkem a velmi si možnost vyběhnout na vzduch, pozorovat bzukot venku, užívají.

Storm - V.Teichmannová, M.Bočková, J.Košková,  - děkujeme za pomoc při záchraně koťátka Stormíka.

 22.5.2015

Všem hezký den...Po ranním nezbytném kolečku se jelo na veterinu S Riou na kastraci, vše proběhlo bez komplikací.Pak se jelo k doktorce na kontrolu a než jsme dorazili domů, byla už vzhůru.Hned po vypuštění, se sháněla po něčem k jídlu.Maličký Storm se snaží, papká jako vrabeček, však tak také vypadá.Špatně se mu polyká.Nic takového mi při propouštění neříkali, ale má to celou dobu.Na kontrolu pojedu rozhodně dřív, než za týden.Se Sábou je to špatné, obávám se zítřka.

21.5.2015

Hezký večer a še nej Monikám....Měli jsme dnes hezký den.Přijela Iv Pulpánová s Emilkou, přivezly spousty našitých výrobků, Ivka mi ostříhala vlasy, Emily nás bavila, jak to snad umí jen ona.Pak doputovala i Jitka Barnabáška, té mi bylo moc líto, né a né, ty Lovčice najít.Kočičky dostaly kuřecí maso, stelivo a já kočičku na krk.Srdečně děkujeme za všechny dary, návštěvu a příjemné odpoledne.Večer nám propouštěli Storma do domácího léčení, už je ubytovaný v kotěslích v karanténě.Má teplou, měkoučkou kukaň, kterou hned otestoval, nakoupila jsem pro něj Recoverky, mlíčko, má antibiotika a ještě mu koupím Colostrum.Má chuděrka pouhých 500 gramů.Test na Felv a Fiv je negativní, kontrola za týden.Nemůže mňoukat, vydává takový pazvuk, co má do kočičího mňouku daleko.To se prý srovná, co potřebuje hodně moc, je nabrat sílu, zkoordinovat pohyby, vyléčit zánět, který má i v očičkách.Do Recoverky se pustil, snad už bude jen líp a líp. Výše jmenovaným co nejsrdečněji děkujeme za příspěvky na hospitalizaci.

20.5.2015

Hezký večer všem...Ráno, jsme ve fofru obstarali celou smečku a jeli po doktorech.Já na oční  a manžel po každém dalším vyšetření se dozví, že je pomalu na odpis.To je tak, když už potíže dotlačí člověka až do ordinace.Pokud to jde, tak lepší tam ani nechodit.Ráno jsem volala na kliniku kvůli Stormovi, nemohla jsem ani spát obavou, jestli přečká noc, ale dali mi nadějnou zprávu -  teplota se mu zvedla téměř na normál, trošku ujedl, ale má oteklou půlku hlavičky, tak mu jíst zatím nejde.Nicméně, léky i výživu mu má infuzně.Vyčůral se, stolice zatím nebyla.Udělali mu rtg, žádná zlomenina, ani porušení páteře se nepotvrdilo.Odpoledne jsem na klinice byla osobně, stav byl stejný jako ráno a pokud to už půjde, udělají mu odběry, sono a další.Zatím to vypadá, že problém je skutečně hlavně s hlavičkou.Na klinice musí být NEJMÉNĚ tři dny.Pokud by rád někdo na léčbu přispěl, budeme vděční.Odpoledne odjel do nového domova Ryan, kotě z kauzy ChRudinky.Bude bydlet v Přelouči v bytě a za kamaráda mít malou yorkšírku.Měj se dobře Ryanku, dělal jsi nám radost.Z dočasky v Pardubicích, byli dnes vykastrováni Edmond a Dantes, u Globusu byla odchycena kočička ke kastraci.

19.5.2015

Všem hezký večer.... hlásím se do služby, mám absťák.Ještě tu nesmím sedět, ale tolik mi to všechno, včetně vás chybí...Máme akutní příjem !!! Dcera cestou od nás na kraji další obce našla urousané, potácející se malinké kotě.Sebrala ho a hajdy zpátky k nám.Během chvilky bylo jasné, že se neprodleně musí jet na kliniku.Kotě padá ze strany na stranu, klepe hlavičkou, je podchlazené, dehydrované, podvyživené, zcela zesláblé a dle mého ho cvrnklo auto, nebo nakopnutí, či něco podobného.Jeli jsme okamžitě, prohlídka potvrdila zcela jistě náraz na hlavičku, teplota neměřitelná, příp.vnitřní zranění se bude vyšetřovat, nejdříve bylo nutné kotě zahřát, zavodnit, zakanylovat a dát infuzi.Jeho stav je kritický.Modlíme se za jeho živůtek, aby to zvládl.Dávám mu jméno Storm.Jinak Adélce je po lécích lépe, Stefanie není původce průjmu po kterém usilovně pátráme, momentálně je na pozorování Patricie.Maminy s koťátky si vedou dobře, jsou krásná a  vypadají zdravě.Již delší dobu také  pátráme po původci kapek stolice v kočkáriu.Už jsme o tom psali a myslíme, že původce máme.Bude to Maybe s amputovaným ocáskem.Takže nás čeká odchyt, separace, léčba a konzultace s vetou, někdy se to prý po amputaci ocásku stavá.

009.jpg 006.jpg
Maličký Storm.. Adele...

18.5.2015

Pohodový pondělní večer všem a vše nej Natašám......po ranním krmení a úklidu se nám podařilo odchytit Noru jako možnou pachatelku průjmu v kotěslích, izolovali jsme jí do klece, ale již během dne se ukázala jako nevinná oběť a večer byla opět propuštěna mezi ostatní.Už nám moc možností nezbývá, tak tam pro tentokrát putovala Stefanie a uvidíme, co nám  do rána nadělí. Dnes byla na kontrolním odběru krve malá Sába a její prognóza je hodně špatná.Má příliš málo červených krvinek a výsledky jsou čím dál horší, krev je řídká, světlá. No a aby špatných zpráv nebylo málo, tak cestou zpět jsme našli v Semtěši, hned na kraji obce,  v půlce silnice sraženého krásného rezatokrémového, dlouhosrstého kocourka.Ještě byl teplý, ale  bohužel už bez známek života. Kdo to tam zná, ví, že je tam klikatá silnice z prudkého kopce a ten, kdo ho srazil, musel jet jak... Zvonili jsme u nejbližších domů, ale nikdo nám neotevřel.Odklidili jsme ho aspoň na stranu, tentokrát jsme sebou neměli rýč.Dnes byli také vykastrováni kocourci  Kinte a Kunta z dočasky v Židovicích a jsou v pořádku. Stůně nám Adélka, tak se modlíme, aby nesnědla na toulkách něco špatného. Užijte si večer dle svých představ a já jdu na poslední kolečko.

17.5.2015

Příjemný nedělní večer a všechno nejlepší všem Anetám k jejich svátku...u nás v chaloupce proběhlo vše jako ve všední den až na jednu důležitou věc.Po dlouhé době Zdendulka navštívila kotěsle a kočkárium a nestačil jsem zírat.Pustili jsme se do úklidu a fůra věcí letěla ven na vyčištění nebo na vyprání.Holt je vidět, že se naší kočičí mamince výrazně zlepšil zrak a tak řádila jak černá ruka.Já jsem samozřejmě pomáhal jak jsem mohl, aby nemusela Zdendulka nic zvedat a také aby se vyvarovala nečistot, které by se jí mohly dostat do očí.Nicméně všude je vygruntováno, zvládl jsem i pár nezbytných oprav nátěrů, umytí okna či opravu škrabadla.Také mi dnes při manipulaci se šlehačkou "selhaly" tlapky a jednu se mi podařilo vylít.A jak to dopadlo? Fotky hovoří za vše.Prostě mám breptavé ruce, co nadělám.Z klece dnes byly propuštěny Zara, ta není autorkou průjmu, a Robinsonka, které se stále nedaří doléčit problémy s dermatitidou.Snad jí alespoň trochu pomůže obojek proti parazitům, který dostala díky hodnému dárci z Kočičího přání.Ani Shilloh se nedaří vyléčit očičko i přes usilovné kapání, zřejmě ji nemine operace.Tolik z kočičího domečku, užijte si zbytek neděle a úspěšný start do nového týdne.

012.jpg 002.jpg
úklid v kočkáriu... a rozlitá smetana

16.5.2015

Hezký sobotní večer všem příznivcům...tak Estelle se nám docela dobře zabydlela, sice na mně při krmení vrhá výhružné pohledy, ale ví, že má s miminky vše co potřebuje, dobré papání, kterého měla dříve určitě nedostatek, pravidelně čistou vodu a čistý záchůdek.Pohladit jsem jí zatím nezkoušel, přece jen je to moc brzy po včerejším adrenalinu.Opět jsme museli rozjet pátrání po pachateli průjmu v kotěslích.Několik dní byl klid, tak jsem doufal, že to byl jen krátkodobý problém, jenže dnes ráno jsem objevil ve dvou záchůdkách dosti nepříjemnou stolici.Takže opět vylučovací metoda a do klece na pozorování šla Zara, takže uvidím ráno, jestli je to ona či nikoliv.Dnes jsme také museli nakoupit kočičí proviant, kapsičky a konzervy, a vzhledem k tomu, že je Zdendulka zahradnický "maniak", stavili jsme se i pro kytičky do zahrádky a mezitím, co já tady podávám info pro vás, Zdendulka odpočívá a kouká na jeden ze svých nejoblíbenějších filmů Anglický pacient, který dávají  na ČT2.Já půjdu za chvíli naposledy za chlupáčky a pak dobrou noc.Vy si užijte pohodový zbytek soboty a i vám dobrou noc.

Vážení milovníci kočiček, je nám ctí a potěšením, že jsme i letos byli zařazeni do úžasného projektu "Strom splněných kočičích přání." SKONČENO - Děkujeme organizátorům akce a všem obětavým, milým dárcům.

15.5.2015

Zdravím všechny z kočičího domečku v Lovčicích...po ranním úklidu a krmení nás čekala opět cesta do Pardubic do nemocnice na pooperační kontrolu, nechci to zakřiknout, ale zatím se zdá, že operace byly úspěšné, jen prvně operované Zdendulčino oko je podrážděné víc než je obvyklé kvůli erozi rohovky.Věříme, že se to podaří vyléčit kapkami a mastičkou.Po návratu domů nás čekal nelehký boj.Potřebovali jsme dostat novou kočičí maminu do bezpečí i s miminky a opravdu to nebylo vůbec jednoduché.Nejdřív jsme dostali koťátka doufajíc, že k nim mamina přijde, ale ouha.V jedné nestřežené chvilce provedla bleskovou akci, doslova vletěla do klece, popadla kotě a šup s ním na velkou půdu.Tak jsme si řekli, takhle tedy ne a nastražili jsme na ni odchytovou klec.Jako vábnička nám mělo posloužit další kotě, ale to zarytě mlčelo a nevydalo ze sebe ani mňouk.Nicméně jsme to zkusili, běhali s klecí sem a tam a až po téměř hodině, kdy už jsme nedoufali v úspěch, spadla klec.Tak jsem se i s klecí zavřel do velké voliéry a maminu vypustil.Pár chvil sice běhala po stropě, ale pochopila, že už nemá úniku a že tam má i svoje miminka a zklidnila se natolik, že jsem mohl vytáhnout i odchytovou klec ven.Při mé návštěvě sice pouští hrůzu, ale s koťátky je tam jinak spokojená.Alespoň je v bezpečí a po odkojení bude moci postoupit kastraci.Dostala už také jméno a to Estelle.Tolik asi nejdůležitější zážitek dne, užijte si příjemný páteční večer a také celý víkend.

006.jpg 007.jpg
Estelle a miminka miminka

14.5.2015

Příjemný večer všem přátelům a vše nej Bonifácům k svátku, také tu máme jednoho...tak jsem konečně na chvilku u PC, ale že to byl dnes kalup.\jak jsem avizoval včera, hned ráno se Zdendulkou do nemocnice, fofrem domů, poklidit a nakrmit smečku a pak s Bony a Zarou na kastrace do Přelouče.Obě holky jsou již v pohodě, už si daly i večeři.Spolu s námi jela i malá Sába, její stav se nelepší, tak jí byla odebrána krev a čekáme na výsledky.Mezitím byla kočičí maminka Zdendulka po operaci, tak honem do Pardubic a rychle domů.Tady opět fůra práce poklidit to, co jsem ráno nestihnul.Na zítřek máme plán odchytit kočičí maminu i s koťaty a už dnes vím, že to nebude snadný úkol.To všechno ale až odpoledne, protože ráno musíme opět do Pardubic na pooperační kontrolu, tak uvidíme, jak to všechno budeme stíhat.Je to opravdu hodně práce na jednoho, už aby byla Zdendulka zdravá.No to ale ještě nějaký čas potrvá, tak musím vydržet.Za chvilku půjdu oběhnout smečku dnes naposledy a doslova padnu, abych načerpal síly na zítřek.Vy mějte pohodový zbytek večera a dobrou noc.

005.jpg 003.jpg

13.5.2015

Hezký večer všem přátelům a příznivcům...to vám byl dnes zajímavý den.Po ranním krmení a úklidu nás čekalo hodně velké překvapení.Něco málo jsme tušili, když byly převčírem a včera doslova vyhozeny nežádoucí kočičí návštěvy z malé půdičky nad chatou.Důvodem totiž byla jakási místní kočička, která se rozhodla u nás porodit.Takže víme, že tady máme kočičí rodinku, teď nás čeká ale nelehký úkol jak dál, abychom mohli potom kočičku nechat vykastrovat.Odpoledne jsem byl kde jinde než na veterině.Na přepíchnutí depotních atb. byla Stefanie a Patricie, tentokrát dostaly Convenii.Shilloh a Talullah jsou ještě drobné kočičky, příliš malé na kastraci, proto jim byla dána injekčně antikoncepce na pět měsíců, aby se nenašel nějaký místní nevykastrovaný kocour a nepřipravil nám nemilé překvapení.Poté budou i ony vykastrovány.Zítřek bude hodně perný, hned ráno na sedmou vezu Zdendulku do nemocnice na druhou operaci, poté rychle domů, nakrmit a poklidit záchůdky, odlapit Zaru a Bony do přepravek a na desátou mám termín na kastrace obou u vety v Přelouči.A sotva bude hotovo, rychle pro kočičí maminku do nemocnice a odvézt ji domů.Poté opět rychlý úklid všeho co bude nutné a večer bude než se otočím.Takže Zdendulce budeme určitě všichni držet všechny palečky, aby operaci zvládla bez problémů.Tolik novinky z Lovčic, mějte příjemný zbytek dnešního večera.

12.5.2015

Příjemný večer všem našim příznivcům...je bezmála devět večer a já teprve teď usedám k PC, abych vás informoval o místních novinkách.Hned ráno jsme měli telefon od našeho vety, že se mu uvolnil termín.Takže honem udělat vše potřebné, nakrmit a vyčistit záchůdky a fofrem naložit Stefanii a Patricii a hurá na veterinu.Obě mají problémy se zoubky a měly termín až na čtvrtek, ale když se to podařilo dříve, jedině dobře.Vzhledem k jejich katastrofálnímu zdravotnímu stavu jsme je ještě nemohli pustit z kotěslí, protože bychom je pak těžko  doháněli na termín operace.Aspoň mohou být ve čtvrtek vykastrovány další dvě holky.Tahle akce mi zabrala téměř celé dopoledne a po návratu jsem se konečně vrhnul na úklid.Nestihl jsem generálku se vším všudy, ale snad trochu uklizeno mají.Ještě že mi v mnohém pomáhá Zdendulka, jinak bych se snad ani nenajedl.Tak a teď na poslední kolečko a s jazykem na vestě do postele.Vy si užijte zbytek dnešního dne a dobrou noc.

11.5.2015

Pohodový pondělní večer všem přátelům...ráno proběhlo opět ve stejném duchu jako vždy, kočičky dostaly dobroty dle libosti a s nacpanými bříšky se vyhřívaly na sluníčku.Asi nejvíc času zabere poránu úklid, je až neskutečné, co všechno dokáží přes noc natropit.Již několikrát byl přistižen např. Vasil, který si sedne u misky s vodou a jedinou přední packou, kterou má, ji dokáže všechnu "vyfackovat". Světlančina miminka se mají čile k světu, už chodí na vycházky mimo pelíšek a jedno z nich se bylo samo i napít vody.Také jsme museli vyrazit za nákupy, nejen doplnit zásoby, ale i koupit kočičkám nějaké dobroty.Kromě jejich oblíbených Dreamies dostaly i zakysanky pro osvěžení a mlaskání se nedalo přeslechnout.Teď už se nám podařilo "ulovit" všechny poběhlíky a všichni jsou tam kde mají.Robinsonce dnes přišel objednaný dárek z Kočičího přání, nasadíme jí ho ale až zítra, abychom ji měli déle pod dohledem a mohli sledovat její reakci.Asi za hodinu půjdu na poslední kontrolu a vyčistění záchůdků a popřeji kočičkám i za vás dobrou noc.

10.5.2015

Hezký nedělní večer z kočičího domečku...v rámci pátrání po pachateli průjmu z kotěslí byla dnes na zkoušku izolována Bony namísto Shiloh, nicméně dnes jsme žádný průjem nikde nezaznamenali.Maličká Sába nám stále popčíkává, máme u ní podezření na pylovou alergii, proto dostala kousíček pilulky.Stav Bonifáce se po atb. výrazně zlepšil, ale stále je brát nemůže, tak doufám, že mu jejich účinnost vydrží co nejdéle.U Tamy došlo také k malinkému zlepšení co se průjmu týká, ale do ideálu to má hodně daleko.Sluníčka si dnes užívali vypuštění pohodáři jako Serafína, Lucien, Michelle a také Pipp, ten jako jediný si umí říct, že chce zpátky domů.Z kotěslí dostal opušťák Ryan, tak dováděli spolu s Merlinem.Volno dostala i Danáe, je venku ještě teď a vůbec se jí nechce domů, běhá po zahradě a nahání poletující hmyz.Už je tam sama kromě venkovek, ostatní již bydlí tam kde mají.Půjdu ještě namazat Robinsonku, udělám záchůdky a konečně do pelechu.Pozdrav všem posílá i kočičí maminka Zdendulka, už se nemůže dočkat, až bude fit.Mějte pohodový zbytek večera a šťastný vstup do nového týdne.

9.5.2015

Příjemný pohodový sobotní večer všem přátelům a příznivcům...ráno jsme zažili docela velký šok, když jsme zjistili, že se nám ze Sáhiba vyklubala holka.Pořád přemýšlíme o jménu, ale žádný ekvivalent ke stávajícímu jsme nenašli.Zatím to vypadá, že by se nám líbilo jméno Shiloh, tak uvidíme.Talullah, jako možná pachatelka průjmu, byla bez problémů a proto byla vrácena zpět do kotěslí a místo ní šla do karantény právě Shiloh do té doby než něco zplodí do záchůdku.Pokusíme se takto vyselektovat možného autora průjmu v kotěslích.Ještě dopoledne odjela do nového domova kočičí holčička Maud, hodně štěstí beruško mazlivá, měj se krásně.Po obědě jsme byli poctěni návštěvou pí. Moniky Hrdé s rodinou, adoptivní maminkou našeho Matyáška.Mimo příjemně stráveného odpoledne v milé společnosti jsme dostali spooouuustu různých dárků, pelíšky, hračky, granule, konzervičky, věci do aukce, rukodělné výrobky na každoroční akci v České Skalici, kam by se kočičí maminka Zdendulka opět ráda vypravila, ovšem pokud jí to její zdravotní stav dovolí.Akce se koná od 9.6., takže na rekonvalescenci zas tak moc času nebude.Přesto všichni moc držíme palečky, aby vše vedlo k jejímu zdárnému uzdravení.Tolik novinky z Lovčické chaloupky, přejeme všem klidný večer.Právě dostáváme zprávu z pardubické dočasky, že Colettka ráno porodila čtyři koťátka, přejeme rodince fůru zdraví.

005.jpg 012.jpg
hodně štěstí Maudí! velké díky pí. Monice Hrdé

8.5.2015

Hezký páteční večer všem přátelům...také dnešní den nezačal jinak než krmením a úklidem.Tama měla pod sebou v kleci, kam ji zavíráme na noc, starý kus prostěradla, takže o to byl úklid po ní trochu jednodušší.Ráno jsem ji ručně vyčůral a hned zůstala běhat venku až do této chvíle, kdy už měla vše opět uklizeno.Trochu se nám rozmarodila Talullah, tak dostala kapičky a pro lepší další aplikaci byla dána do klece.Je to takový malý drobek, chytit se moc nedá, ale když se to podaří, dokáže krásně vrnět.Také pátráme po "autorovi" průjmu v kotěslích a i to je jeden z důvodů, proč byla Talullah izolována do klece.Pokud bude v některém ze záchůdků v kotěslích opět něco podezřelého, budeme pátrat dál.Také jsme dnes kontrolovali příchozí platby do Kočičího přání, vše bylo řádně zaevidováno do příslušné tabulky,kam budou doplněny i fotky s dárky jednotlivých obdarovaných kočiček.Na svůj dárek stále čekají Robinsonka, Kunta a Lara.Také jsem dnes stihnul pořezat alespoň trochu z hromady dřeva, co máme na zahradě, ale to jen díky tomu, že mně aspoň v drobnostech pomohla kočičí maminka Zdendulka.Už by ráda fungovala na plný úvazek, ale zatím to opravdu nejde a některé práce jí musím vyloženě zakazovat.Tolik pro dnešek, užijte si příjemný večer a já jdu na poslední kolo na záchůdky.

7.5.2015

Hezký večer všem přátelům a Stanislavům vše nej k jejich dnešnímu svátku...celodenní kolotoč je téměř za námi a tak přináším pár novinek z kočičího domečku.Ráno po zaobstarání toho nejdůležitějšího okolo kočiček jsme jeli na veterinu.Kastrace se nevyhnula Merlinovi, Ryanovi, Maud a z dočasky byly vykastrovány Nova a jedna z toulavek, která se podařila odchytit v Pardubicích u zdymadla.Všichni jsou po kastracích v pořádku a s velkým apetitem se večer vrhnuli k miskám, zvláště Ryan a Maud.Po veterině jsme museli znovu do nemocnice v Pardubicích na kontrolu, Zdendulce se očičko lepší, takže tam až do příštího čtvrtka, kdy jí čeká operace druhého oka, nemusí.Pak ve fofru nakoupit něco k snědku a rychle domů.Celou cestu jeli tři naši svěřenci s námi a bez problémů.A doma vše nanovo, záchůdky a především úklid, na který poránu nebyl čas.Po Tamě opět deky letěly do pračky a už visí na šňůře spolu s pelíšky, chudák malá, bohužel za to nemůže, mohou za to zase jen lidé, kteří dopustili, aby jí bylo ublíženo.Robinsonce každý den mažu bolístky mastičkou, nemá to sice ráda, ale vrní při tom.Je to takový pořád bojínek, ale neublíží.Zdendulka vyměnila také Světlance a miminkům pelíšek za čistý, přece jen jsou na kočičí maminku více zvyklé.Teď půjdu ještě porozdávat léky, pak záchůdky a do pelíšku.Přeji všem příjemný zbytek večera a krásný prodloužený víkend.

6.5.2015

Příjemný večer všem přátelům a vše nej Radoslavům k jejich dnešnímu svátku...u nás byl dnešní den zasvěcen úklidu, ráno především v kotěslích, kde se o nepořádek dokáže dokonale postarat Tama, takže opět deky a škrabadlo letělo ven, déšť nedéšť. Deky poté do pračky a škrabadlo omýt a poté zpět do kotěslí. Mezitím ještě klasika, krmení, záchůdky a zametení a umytí podlahy.Byl dobrý nápad tam dát lino, s kobercem by to bylo daleko náročnější.A samozřejmě kolotoč okolo marodů, zdá se, že léky pomohly a pčíkání ustává.Po obědě mě čekal generální úklid v kočkáriu, až příliš bylo znát, že na pořádný úklid nebyl dříve čas.Jsem přece jenom chlap a chybí Zdendulčina šikovnost. Sice je jí trochu líp, ale musím ji od práce odhánět, protože má přísný zákaz jakékoliv činnosti, která by zatížila oči.Nejdříve pelíšky, deky a škrabadla odchlupit, vyčistit skvrny a poté vyluxovat a než jsem se nadál, byl podvečer a opět čas krmení atd.Zítra potřebuji ještě doladit voliéru, na kterou nezbyl dnes čas, ale až odpoledne.Ráno budeme mít dost nabité, nejdříve veterina a poté do nemocnice se Zdendulkou na kontrolu, takže uvidím, kdy se vrátíme a kolik toho vlastně stihnu.

5.5.2015

Hezký pohodový večer všem našim příznivcům...alespoň v rychlosti pár řádek, než se na nás přiřítí bouřka a než půjdu rozdat marodům léky.Jak jsem včera avizoval, ráno dostaly kočičky vše co hrdlo ráčí, čisté záchůdky jsou samozřejmostí stejně tak jako léky marodům.Poté se Zdendulkou do nemocnice na pooperační kontrolu a po příjezdu opět klasika.Hluboce smekám před naší kočičí maminkou, co všechno musí při běžném provozu zvládnout, teď jsem na všechno sám a doslova s vyplazeným jazykem večer uléhám do postele.Až na nemocnou maminku je jinak u nás naštěstí vše při starém, marodi dobírají léky, bohužel zrovna těm, kterým se nepodávají zrovna nejlíp, Sáhib a Tama, se jejich stav moc nelepší, takže pokračujeme dál. Krásný pomňouk ze svého nového domova posílá všem Palomka, má se moc dobře.Tolik pro dnešní den, mějte příjemný večer.

palomka-v-novem-1.jpg palomka-v-novem.jpg

4.5.2015

Dobrý večer všem přátelům...tak máme za sebou hektický den.Ze všeho ale nejdříve musím omluvit naší kočičí maminku, která má od lékaře přísný zákaz jakékoliv práce, včetně práce na PC, proto vás tímto prosí o strpení s vyřizováním veškeré korespondence, takže je všechno na mně.Takže nejdříve brzo ráno zaobstarat kočičky a poté fofrem do nemocnice na plánovanou operaci a další běhání po doktorech. Mezitím jsme ještě stihli i nezbytný nákup a honem domů.Chlupáčky samozřejmě nezajímá, že je někdo z nás nemocný a vyžadují své, takže po návratu ten samý kolotoč, záchůdky, krmení, rozdání léků marodům atd. Světlančina miminka jsou den ze dne rozkošnější, však také mají vzornou mámu.Bonifác bere atb. a je štěstí, že je to takový dobrý spolupracovník na rozdíl od Taminky, ta je úžasný mazlík, ale jen do doby, než má dostat léky, to se z ní stává bojovnice.Ale kvůli jejímu problému s průjmem to musíme zvládnout.Podobně je tomu i s Matyášem, ten jaksi "údržbu" a léky také dvakrát nemusí.Zítra nás čeká podobný den jako dnes, naštěstí už nebudeme vstávat tak brzo, přesto musíme opět do nemocnice, tentokrát na pooperační kontrolu.Přejeme příjemný zbytek dnešního večera a poté dobrou noc.

3.5.2015

Hezké nedělní odpoledne.....Bonifác má zase své horší období, stále se mu čistí čumáček i oči a ráno je to vždy hrůza.Hleny má opět krvavé.Kocourek je chronicky nemocný na dýchací cesty a ode dneška má znova antibiotika.Ještě, že je to takový trpělivý pacient.Sáhibkovi se oko také nelepší, takže to vypadá, že se avízované operaci nevyhne.Ria je také v léčení, zatím pořád chrčí.Je uklizeno a já se psychicky připravuji na zítřek.Ráno musíme vstávat hodně brzy, aby se zaobstarala smečka a v sedm už mám být nastoupená v nemocnici.

2.5.2015

Hezké, sobotní odpoledne....Ráno jsem zjistila, že dvě koťátka od Světlanky mají zalepená očička, tak bylo třeba s tím něco udělat, aby nedostala zánět.Očička jsem zvlhčila, rozlepila, očistila a kápla kapičku.Doufejme, že to bude v pořádku.Pak jsem se pustila do velkého gruntování v kotěslích, bylo třeba vydrbat škrabadlo ( Tama ), vydezinfikovat  a vydrbat klece, záchůdky, zamést, setřít , umýt okna, hračky, koulodráhy , fůru misek, dát čistou vodu, dosypat granule, složit vyprané deky, dát do pelíšků čisté pleny ( Tama ),dát léky, nakapat oči, očistit Matyášovi okolí po vyjmutém oku Betadinkou a spoustu dalších nezbytných maličkostí.Gruntování kočkária nechám na zítra.Robinsonka je stále v separé, kvůli mazání, Perseus byl dnes puštěn z klece do kočkária, má po léčbě.Zítra musím udělat vše nejnutnější, v pondělí mám termín operace prvního oka, nevím, jak pak budu čeho schopná.

004.jpg 012.jpg
   

1.5.2015

Krásný, prvomájový večer, plný lásky, souznění, pochopení a vzájemné úcty. Přestože je dnes Svátek práce, tak je to leckde jen pojem, zrovna tak u nás.Úklid, praní a běžný kolotoč kolem smečky se nedá vynechat.Hned ráno jsme měli nadílku od Esmeraldy přímo na dece v obýváku, ta je prostě tak svá, že když jí něco vadí, tak nepůjde ani na bedýnku.V kotěslích jsem pro změnu uklízela po Tamě, stolice je teprve tak  na půl cestě, aby byla v pořádku. Odpoledne odjela do nového domova do Prahy Destiny, kde si bude užívat pohodlí v bytečku a čekal tam na ní jeden kocouří kamarád.Hodně štěstí, má milá. Odjezd jsem fotila,ale nevšimla jsem si, že mám nastavenéí video, takže z toho nic není.O to víc, se těšíme na fotečky z nového domova.