Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků duben 2016

1. 5. 2016

30.4.2016

Hezký večer a komu to je milé i magickou filipojakubskou noc. Mimo lidové zvyky se také jedná o druhý největší satanský svátek, takže já se veškerých rejů zdržuji. Dnes jsme si dali menší pohov. Do příjezdu návštěvy pí.Peterské s kamarádkou, jsme pracovali převážně na zahradě, kdy jsme díky p.Lorišovi, který nám vyrobil stojny na novou, rádoby japonskou bránu, dělanou po česku. Moc děkujeme, nic tak kvalitního se ani nedá koupit. Vše na trhu je jen tak " pro oko" .Ta stávající byla z dutých trubiček a byla uhnilá, růže se mi málem polámala. Holky z Catek a Šanty přivezly hafo vyřazených ručníků a cích na hadry. Poseděli jsme, popovídali, kdeco v dobrém probrali, tím pádem si i odpočinuli. Děkujeme za návštěvu, i vše ostatní. Po návštěvě jsme začli krmit, každý naběhl kam měl. Malí do kotěslí, velcí do kočkária. Máme to ale krásně naučené a vychované čičky. Ještě dám léky, pak inzulín, znova záchůdky a pro dnešek je hotovo. Jedna perlička nakonec - ráno byla v obýváku na gauči vytlačená velká tlapa kočkovité šelmy, co to jako má znamenat?

001.jpg 002.jpg

29.4.2016

Hezký večer a vše nej Robertům...Ráno šup, šup, o desáté jsme očekávali návštěvu paní, co se přijela podívat na kočičky a případně si jednu vybrat.Do oka si vzájemně padly s Philippou - Pippou a pokud se kočeně dobře zregeneruje měkké patro po operaci, pojede " domů ". Měla bych velkou radost. Však si to kočička málem umrznuvší u kontejneru a tolik smůly s vrozenou perforací měkkého patra zaslouží. Kočičky dostaly granulky a pamlsky, děkujeme. Paní se s kočičkami mazlila do oběda a pak jsme se pustili do práce. Bylo potřeba posekat zahradu, umýt haldu záchůdků, misek, vyprat, vyluxovat kočkárium i doma, převléct postele, však to znáte, když s vámi spí kočka a třeba ne jedna. Přišel nám balík s dietami - ledviny, diabetes a intestinale, bratru za 2024 kaček.A na dlouho to nebude. Včera jsem na ledviny kupovala i léky. Dnes jsme dojížděli odparazitování, zbyli nám jen ty nejvíce problémoví jedinci. Dragovi se mi to nepovedlo dát vůbec, tak zítra. Spot - on dostal i Darek. Všechny pipety, co jsem včera koupila jsou fuč. Spočítala jsem to a potřebuji ještě 11 kousků pro venkovky. Kupuji to postupně, aby to se mnou při placení neseklo. Odpoledne přijela virtuální panička Zrzína, Eva Havlíčková s rodinou. Dovezli boudičky, diabetes granulky, kapsičky, tunel, hračky, prohlédli si kočičky a myslím, že největší ovace sklidila Taminka. Ona je skutečně vyjímečná, asi jako je umístěná Tiski. Geroj je také Lucík, bez zadních nožek. Za dary i návštěvu děkujeme. V neděli se spustí Májové kočičí přání, těšíte se ? Naši svěřenci i my se těšíme moc.

28.4.2016

Všem hezký večer.Dnes jsme měli nabitý den. Ráno jsme nakrmili, poklidili, vyčistili záchůdky, naložili Darka, Storma, Nina, Metůdka a Matouška a jeli jsme na veterinu. Stormovi přepíchli Convenii, věčně zarýmovaný Matoušek jel na kontrolu, další vyšetření a rtg. Na plících je to v pořádku, veškerý problém je v nosíku a horních cestách dýchacích, ma i koky. Dostal jiná antibiotika, snad lépe zaberou. Je mi Matouška líto, že má takové trápení. Nino, Metůd a Darek byli vykastrováni, jako vždy precizně, bez jediné kapky krve. Dále jsem nakoupila pipety Stronghold a Broadline, pamlsky, léky pro ledvináře, a léky pro Matouše, k tomu jsem objednala granule Vet life struvit a managment, ty jsou jako prevence onemocnění močových cest. Pacoše jsme odvezli domů a už jsme museli jet k lékaři sami se sebou. Já byla hotová cobydup, tak jsem na manžela čekala v nově otevřené Kočičí kavárně Pohoda v Pardubicích. S majiteli jsem probrala důležité věci, co se chlupáčů týče, věnovala se kočičkám, pomazlila je,  poseděla u výborné kávy, štrůdlu a čekala, až dorazí muž. Pak jsme jeli do drogerie Rossmann, nakoupit vaničky, kapsičky, konzervy a Dreamsky, máme kupony na 10% slevu na nákup. V Penny jsme nakoipili dvě palety steliva, které je právě v akci. A jak už to bývá, po příjezdu jsme se převlékli a hned se pustili do práce.Dosud nejsme hotovi, mám tu resty, co se úklidu, administrativy a korespondence týče.

  007.jpg006.jpg
   

 

27.4.2016

Hezký den a vše nej Jaroslavům...Jejda, manžel má svátek...Dnes byl klidný den. Kotíky na zahradu jsem pustila později, byla vlezlá zima. Už zase přes noc u kočin topíme. Před chvílí jsem čistila kočkárium a ven si ještě povyběhli Matyáš a Amos. Ráno jsem " převlékla " kotěsle a už je zase slušná hromádka dek, něco dalo i kočkárium. Smečka dnes měla přemražené, syrové hovězí a kuřecí maso. Takové hody by si dala říct častěji. Dostal i Zrzín, maso prý může.Vlastně ani nevím, co mu na ten diabetes škodí,  cukrovkáře mám poprvé. Filipce se po včerejším zákroku viditelně ulevilo.Ta dírka v měkkém patře dělá velkou neplechu.Doufám, že už jí to znova nepraskne. Byla to reoperace, tak jsme platili jen za materiál. Od oběda jsme balili balíky z aukce, dnes to odejde pro všechny, co mají do této chvíle placeno + trvalí, důvěryhodní aukcionáři, které už známe. Možná má i někdo zaplaceno, ale nemám ještě adresu. Tohle od vás požaduje kolegyně Jaruška Zavřelová v SZ na FB. Děkujeme, že si zprávy ( filtrované ) najdete, nebo se můžete ozvat přímo na stránku depozita. FB stále něco mění a v tomto ohledu ztěžuje.

26.4.2016

Hezký večer a vše nej Otům...Včera jsem zapomněla napsat, že jsme se byli podívat v Jeníkově za Johankou, přišla, i když bylo brzy. Nechali jsme tam jídlo i granule. Měla uprostřed čela klíště, mrzelo mě, že si ho nedala vytáhnout. Budem to muset nějak pořešit. Jinak tady dnes je pořádná zima, ani jsem marody nepustila ven a topíme jim. Dopoledne byla na reoperaci měkkého patra Philippa, už jí máme doma, i se najedla. Platili jsme pouze materiál, nic víc.Chtěli jsme koupit stelivo, ale je v akci, tak neměli ani pytel. Máme objednané na zítra dvě malé palety. Taky jsem objednala diety u Zoohit - diabetes, renal a gastro, k tomu pro Terinku Gourmetky. Objednané na vetu mám Spot - ony a musím objednat granule struvit, používáme Vet - life. Vyčistila jsem několik párů oušek, ale není to žádná zábava, kočky to nemají rády. Až budu mít pipety doma, budu pokračovat v odparazitování. Stormíka jsem přechválila, dnes měl záchvat prskání a lítala mu z čumáčku krev. Ve čtvtrtek jede na přepíchnutí Convenie. Kočičí přání mám hotové, 1.5. se spustí, moc se těším. Ani nevíte, jak moc nám to pomáhá. Hezky si to rozdělím a šetřím, jak to jen jde.

25.4.2016

Dobrý večer a vše nej Markům...Někdy si myslím,  že už nezvládnu jít dál. To ve chvílích, kdy nejde dělat nic navíc a vím, že kočena odejde.Dnes to opět zažívám s Artuškem. Když se do cesty postaví neléčitelná nemoc, je to taková bezmoc, že to člověka až svírá. Artušek nás opustil, bohužel se potvrdila suchá forma FIP. S tím nejde bojovat.Je mi to tak strašně líto, že to ani vypsat neumím. Odpočívej v pokoji, Artušku....Terince přestěhování domů velice pomohlo. Hraje si jak o život, oblíbila si různé hračky a už se kamarádí i se Stromem. Mám z  ní radost. Zrzínovi klesl cukr, s očičkem to je jak na houpačce, ale to s tím cukrem taky. Marodí Matoušek, znova rýma jako hrom. Zítra vezeme Pippu na reoperaci měkkého patra. Doufám, že to proběhne bez obtíží. Na čtvrtek máme objednané kastrace. Pokud neomarodí, půjde Nino, Darek a Metoděj, Matoušek na kontrolu. V plném proudu je příprava podkladů pro Kočičí přání a jejich nahrávání. Od dopoledne peru a peru.Vyměnila jsem pelíšky v boudičkách, v apartmánu u Zrzína a sem tam něco z kotěslí a z kočkária.

24.4.2016

Hezký podvečer a vše nej Jiřím...Vrátli jsme se už dopoledne. Ještě jsme tu zastilhli v plné práci paní Novotnou. Skoro dva dny jsme byli z domu po několika dlouhých letech.Sice to bylo fajn - masáž, sauna, wihrpool,procházky, nic nemusíš, jen můžeš, ale odpoutat, co je doma, jsme se nedokázali, i když vše bylo v péči Petry a Katky, kterým věřím tolik, co sobě. Prostě to nešlo, proto jsme se po snídani sbalili a jeli domů. Strormík má naordinovanou Convenii 4 x po sobě mírně se lepší, příští týden jedeme na druhou.Tamince léčba zabírá, už není tak dušná, jen Nino, Matoušek a Pippa, tam nic moc. Pippa jde v úterý na reoperaci měkkého patra, jakmile tam má tu dírku, tak se dáví a blbě se jí dýchá i čeníškem. Léky vůbec nezabírají  Artuškovi, je pořád plný hnisu, má bledé sliznice. Bude tu něco vážnějšího. Čím dál víc, je pro mě těžké zvládání bezvýchodných stavů nalezenců. I včera volal pán, co našel  vychrtlou kočenu na autobusové zastávce. Vstříc s přijetím nám vyšla známá veterinářka, takže je zatím u ní. Jak jsem přijela, tak jsem uvařila kuřata, venkovky už baštily a teď se bude rozdávat ostatním. Dnes jsem si domů vzala Terinku. Pustit se na zahradu nedá, je to pořád plašánek a v kleci jí také držet pořád nemůžu.Měla jsem jí asi hodinu pod mikynou, kam se zavrtala, ale teď už je v ufo pelíšku. Až se osmělí, tak se tu s ostatními vydovádí. Genesis už jí objevila a otráveně na ní zasyčela. Esmince jsme tahali klíšťata, Violka po dvou dnech arestu doma vypálila ven jak střela. Domácí sestava dělá drahoty, dávají nám najevo, že takhle by to jako nešlo.

23.4.2016

Hezký den a vše nej Vojtěchům...Nedalo se jinak, potřebovali jsme odjet aspoň na dva dny ma ozdravný pobyt. Naše zdraví nefunguje, jak má a k tomu jsme velice přetažení, ať už to je  z veškeré práce, která je jen na nás, psychického vypětí, nebo tím, že už to trvá příliš dlouho a nejvíce poslední rok cítíme, že je toho na nás moc. Celé to tady zaopatřují pí.Součková a pí.Novotná, za což jim mnohokráte děkejeme.

22.4.2016

Bez příspěvku....

21.4.2016

Příjemný den a vše nej včerejším Marcelám a dnešním Alexandrám...Včrera jsem opravdu neměla sílu cokoliv psát, protože i přes veškerou snahu odešel Vasilek. Nechtěl, nebo neměl sílu zabojovat.Mrzí a bolí to moc. Na veterině byl na vyšetření nový kocourek Artuš, má nález na plících a je nehorázně zahleněný, samý hnis.Má dvoje antibiotika, čumáček je potřeba několikrát za den čistit, jinak sotva dýchá. Naštěstí papká a je hodný, léky přijímá v pohodě. Darek se pomalu sžívá s ostatními.Občas to zadrhne.Pippa je objedná na reoperaci měkkého patra, jak tam má znova dírku, soplí a blbě dýchá. Zatím má atb. Všera odjely do nového domova do Prahy Inori, nově Kleopatra a Irene, nově Sheila -  každá do jiné rodiny , zatím si zvykají a jsou zalezlé. Chce to vždycky trpělivost a čas. No, a dnes odjela ke starší paní Eliška, budou si vzájemně dělat společnost. Za poskytnuté domovy mockrát děkujeme a přejeme hodně radosti a hlavně zdraví. Včera nám přišel balík od pí.Vedralové se vším možným, mockrát děkujeme naší stále fanynce. Dnes přišel balík ze Zoohitu, zbytek naší objednávky. Dopoledne jsem byla na mamologii, tak jsme se cestou stavili v DM a něco málo přikoupili. Dochází zásoba steliva, to pořešíme příští týden, až se vrátíme z relaxu.Čekají nás i další kastrace. Děkujeme všem, co se zůčastnili aukce Ivany Mullerové, která byla zaměřena právě na úhradu kastrací. Ivano, díky i Tobě, za skvělý nápad a s tím související práci.

20.4.2016

Vasilek zemřel...

009.jpg 10422130_1043420549018056_6310397354681534764_n.jpg

19.4.2016

Všem dobrý večer....Dopoledne, jak jsem zaobstarala kočeny, jsem se pustila do zadávání kočiček do systému Kočičího přání. Zabralo mi to několik hodin. Mezitím jsem krmila Vasilka ( není to s ním vůbec dobré ) a rovnala si záda, uvařila oběd a poklidila v kotěslích. V kočkáriu bylo potřeba zabrat trochu více, dalo to i na pár praček. Aplikovala jsem pipety dalším kočkám, další už musím nakoupit, došly. Včera jsme měli příjem kocourka, kterého zanechali napospas osudu lidi, co se odstěhovali a dnes další, mnohem vážnější případ. Kocourek, viditelně nemocný, ležel na břehu rybníka na chrudimsku asi tři dny, bez pomoci. Přestože ho vidělo hodně lidí - rybáři, pejskaři, nikdo mu nepomohl, až paní Dvořáková, která zalarmovala kdekoho, ale nikde neuspěla. Tak je tady....hubený, sotva dýchající, má hnisavou rýmu, která mu pořád teče od té doby, co jsem mu sundala z čumáčku velký strup. V hrudníku mu chrastí,až hrůza... dostal , co bylo třeba a zítra jedem na veterinu. Včerejší kocourek se jmenuje Darek a dnešní Artuš.

001.jpg 042.jpg
Darek... Artuš...

18.4.2016

Hezký večer a vše nej Valeriím...Ráno bylo jako každé jiné - samá práce. Jak jsem už psala kočky budou vždy krok napřed, takže jsme zadělávali další  a další nedostatky, které ony objevily.Jejich výkony jsou skutečně artistické a vychytralé.Na veterinu do  Přelouče jsme si museli dojet pro diety na cukrovku pro Zrzína, zárověň jsme koupili v akci kapsičky, Dreamsky, tvarohy, jogurty. Pak jsem volala na kliniku kvůli Vasilkovi, kterému dnes dělali kontrolní krve po pětidenní infuzní terapii. Skoro všechny hodnoty klesly na polovinu původních, nicméně kocourek je apatický, nemá o sebe zájem, sám nejí. Propustili nám ho dnes do domácí péče, ve středu už máme kontrolu. Opět budou dělat krve s očekáváním jak to dopadne bez infuzí.Samozřejmě, že máme na doma léky. Je nám líto, že nebojuje, jakoby to vzdával.I proto byla vyslovena nepříznivá prognóza. Dnes jsem spot- ony odparazitovala asi čtvrtinu koček, další dny budu pokračovat až do té poslední. Inzulín už mám píchnutý, tak jdu ještě nakrmit Vasilka. Dali jsme mu do kočkária klec, v naději, že ve svém prostředí pookřeje a bude se dobře cítit.

17.4.2016

Příjemný večer a vše nej Rudolfům...Po nezbytných ranních " radovánkách " s exkrementy, kbelíky , košťaty a nakonec krmením, jsme se pustili do zmemožnění vylézt kočenám na chatu a seskočit na cestu.Je to jakási rychlovka, uvidíme, jak bude fungovat. Za vrata se po včerejších úpravách nedostal nikdo, krom Lojzíka, ten to přeručkoval.Přidali jsme tedy další klouzavý pruh, na kterém není možné se zachytit. Teď už je zpátky doma, tak jsem zvědavá zítra. I Aneta byla celý den na zahradě a to je co říct. Pořád obcházela, zkoušela a zatím nic. Ani Tama se nevydrápala, to fakt kvituju s povděkem. Z kliniky, kde je na infuzích Vasilek nemám dobré zprávy, žádný posun k lepšímu. Zítra ráno budou dělat kontrolní odběry, ale dle doktorky je to špatné. Odpoledne jsme byli navštívit kočičky v připravované Kočičí kavárně, kde byl dnes odpledne " zkušební provoz " jen pro zvané. Pro úplné otevření zbývá ještě leccos doladit, nicméně, bude to hezké. Naše chlupáče to nijak nezajímalo a užívali si odpolední siestu. Kočičky si tam budu jezdit pravidelně kontrolovat, ve smyslu, včasné podchycení čehokoliv, odčervování, čištění, česání a pravidelné veterinární prohlídky. Přejeme Kočičí kavárně Pohoda veleúspěšný start.

010.jpg 003.jpg
V kavárně... Zázemí koček...

 

 

16.4.2016

Hezký večer a vše nej nositelkám krásného jména Irena...Od rána jsem měnila záchůdky, hlavně kryté a protože nemám k jednomu dva spodky na výměnu, znamenalo to umýt, hned vysušit a použít.Vyčistila jsem klece Terince a Lauře, Terka dostala vše čisté, ale odpoledne už to vypadalo všelijak. Pak přijela z Kolína pí.Katka Novotná s kamarádkou, aby si připomněla chod depozita, protože nás příští víkend bude střídavě s  Petrou Součkovou zastupovat. Musíme si jet orazit, už jedeme na doraz, a víc, než je žádoucí nám to dává organismus najevo.Oběma děkujeme za pozornost jak pro nás, tak pro kočičky. Odpoledne přijel Ramon Nedbal z Catky Poděbrady, aby nám pomohl vymyslet jak se zakrytím pantů, klik apod. na vratech a vrátkách, kudy si našli kočičí chytráci únikovou cestu. Než se to všechno proměřilo, domyslelo a pak realizovalo, dělal na tom do tmy. Na poslední šroubky už pomalu ani neviděl. Jsme moc vděční za pomoc  a Daně děkujeme, že nám ho půjčila. Ještě musíme něco dopilovat na kotěslích, tam si také našli vychytávku. Myslím, že ale 100% je neošálíme, vždycky budou krok napřed. Mám nakrmeno, čisté záchůdky, inzulín je aplikován, můžu si dát kávu, ale jen Caro, nespala bych.

15.4.2016

Příjemný večer vám i Anastáziím, které mají dnes svátek. Dnes byl opět rušný den.Ráno jsme jen taktak stihli co bylo potřeba a už jsme nabírali kočenky na veterinu.Jela Philippa - Pippa konečně na kastraci, také Ilian přišel o kocourovství a jel i Lebronek, kterého jsme museli nechat odejít, jen se velmi trápil a vyhlídky špatné. Dva týdny ho krmím zprostředkovaně a čím dál víc to odmítá, nebo je mimo a teče to vedle. Selhávaly mu orgány, vůbec neprospíval, nebyl ani poloviční, co ostatní jeho věku. Nerada se vzdávám, ale někdy není jiná možnost. Je nutné brát zřetel na to zvířátko, jestli se mu pomáhá, nebo jestli se jen trápí. Na něm v tu chvíli záleží nejvíc.  Nezvykli jsme si, ale víme, že aspoň jednou za rok přichází období, kdy je všechno špatně, kdy jsme bezmocní, připadáme si tak nicotní proti tomu, co má příroda za " plány ", které není v moci člověka změnit. Možná krátkodobě, ale o to silněji pak uděří. Na vetu jsme se potkali s Petrou, která obětavě opatruje Vendu z Mise Jeníkovice. Tenkrát nám moc pomohla, že si jednoho maroda vzala na starost se vším všudy. Bralo se jich tam tenkrát deset, všichni nemocní, byl to opravdu záhul behem pár dnů ubytovat tolik koček a dodržet karantény. Petra nám skutečně hodně moc pomáhá, a nejen nám. K tomu zachraňuje ježky, ptáky, prostě každé zvířátko, které se jí připlete do cesty a potřebuje pomoc.Je to jeden z nejobětavějších lidí, co znám....díky za ní...S kočičkou, která je na hospitalizaci to také nevypadá dobře, jedná se o rozklad krve, dělají se další testy. Ani  Vasilek po třídenní infuzní terapii se neposunul dopředu.V pondělí ráno se budou dělat kontrolní krve. Na kontrole cukru v krvi byl Zrzín, zas mu to vyskočilo na pětadvacet, jsme z toho docela rozladěná..a to mi ještě dnes na veterinu nedorazily pro něj objednané diety. Nicméně ,nakoupila jsem na vetu pipety Broadline, Stronghold, Otimectiny, 20 kg granulí Vet life struvit, kapsičky Renal pro Lucíka, gastrointestinalky pro další seniory, inzulín, ve městě jsme koupili pár balení kapsiček, Sava, prací prášek, to jsem ještě i s kastracemi zaplatila z kočkokasy, účet na klinice už šel z mojí peněženky.

14.4.2016

Příjemný večer všem...Dopoledne se uklízelo, mám novou haldu prádla, fůru nádobí i záchůdky. Něco jsem už umyla, další zítra. Dnes bylo hezky, tak jsem chtěla, aby byla aspoň posekaná zahrada. Uklidila jsem klicky Lauře a Terince ta se = čuníkovi. Neuvěřitelné, co to kotě umí. Např.vynáší bobky ze záchůdku a pohodí je na kobereček. Podezírám jí, že i do vody, jinak není možný, že by jí měla pořád jak bláto. Když tam přijdu, tak vyvalí oči, syčí, když skočí do pelíšku, kroutí se jak hádě, chce drbat a jen vrní a vrní. Po jídle má Gormetku až za ušima, na fouscích, po krčkem...Laura, která bydlí pod ní, to je taky případ.Označila jsem si jí jako nerozpoznatelnou mourinku obojkem , ale ona ven nechce. Nechala jsem jí otevřeno, vyskočila teprve, až když jí tam skočila jiná kočka a zalezla pod palety, odkud jsem jí musela dolovat. Kočičky od hlinecka jsou po kastraci v pořádku, už konečně i baští. Zítra jde na kastraci jejich bráška Ilian a naše Pippa. Pak to ještě čeká Matouše a Metoděje.Odpoledne jsme jeli na kliniku se Stormem, máme totiž už výsledky bakteriologického vyšetření, takže se lékařská věda usnesla, že bude dostávat Convenni, t.j.atb. na 14 dní a to celkem 4x. Dále jsme akutně brali jednu z venkovek, která nešla druhý den k jídlu a jen seděla, nebo spala. Nechali jsme jí na klinice na hospitalizaci, k celkovému vyšetření, odběrům krve atd. Vasilek se bohužel nelepší. Infuzní terapie potrvá do neděle včetně. Lebronek je na tom čím dál hůř, už teď si myslím, že je žádoucí ukončit trápení. Poruchu krvetvorby měla i Norinka, ale to byl vzácný případ - dokázala s tím žít další nejméně dva roky - podle vetky, téměř zázrak. Tenkrát si mysleli, že je to na uspání, ale já cítila něco jiného a vyplatilo se.Tady cítím, že to dávno vzdal, nebojuje, asi nemůže.

13.4.2016

Příjemný večer a vše nej Alešům...Ani dnes jsme si nemohli přispat, i když se tolik chtělo. Museli jsme vstávat, zaobstarat kočenky a na určitou hodinu už být v Pardubicích u lékařů, a to oba dva. Jak už to bývá, zabralo nám to celé dopoledne. Stavili jsme se tedy na oběd a frčeli domů.Manžel odpočíval a na mě byla jen práce a zase práce.Zbytek sítě je dopleten, u spodních vrátek to je také dodělané, ještě u horních. Ale jak říká Dana z Catek, že protiútěková zařízení jsou zábava na pořád. Vylepšujeme, zdokonalujeme a kočky vylepšujou a zdokonalujou svoje artistické kousky. Takže asi tak...postupně se budou ucpávat díry na mlatě, ale nikdy to nedotáhnem k dokonalosti, chlupáči budou vždycky krok napřed.Inori a Irén jsou po kastraci v pořádku. Volala jsem na kliniku, jak je Vasilkovi. Jen se mu zvedla nízká teplota, ale nejí, je apatický. Nechápu, nechápu a nechápu, do předposledního dne se jevil v pořádku.

12.4.2016

Dobrý večer...Dnes jsme měli termín na vetu kvůli kastracím jiných kočiček, ale přenechali jsme jej Inori a Irene.Brali jsme také Lebronka a Vasilka.Ten se nám nepozdával už od víkendu, ale, když jsem ho chtěla chytit, tak utekl.To je totiž kocourek, co o pozornost nestojí. Před lety jsme ho chytali týdny, protože měl zlomenou, visící packu, ale i tak byl ostražitý a dalo nám to fakt fušku.Packu už pak měl neurologicky nefunkční, byla mu amputována a od té doby nikdy nezamarodil - až teď bylo jasné - nejasné, že se něco děje. Ráno ležel u vody a nechal se normálně vzít, už to bylo jasné znamení, že je zle.Veta ho dal okamžitě na infuzi, pak odběr krve, sono, klinická prohlídka, teplota atd. Zkoušel ho i vyčůrat a ouvej to nešlo.Takže cévku a moč byla strašně tmavá - byla tam krev. Mezitím se vyšetřily kočenky, nic kastracím nebranilo, takže to mají obě za sebou.a už jsou probuzené a ok. Lebronkovi vzali krev a z prvních výsledků je jasné, že se jedná o poruchu krvetvorby, na další výsledky ještě čekáme.Vasilek zůstával  na infuzi a my jeli odvézt domů kastrátky a kotě. Tady jsme oběhli záchůdky, poklidili, nakrmili a jeli zpátky za Vasilkem. Mezitím byly hotové první krevňáky a jsou to ledviny, kreatinin strašně vysoko + močové cesty také. Jelikož na naší veterině ještě není hospit, dohodi jsme se, že ho převezeme na Neovet do Čáslavi, na kliniku, kterou také často a rádi využíváme. Vasilek podstoupí pětidenní infuzní terapii a my doufáme, věříme, že hodnoty klesnou natolik, že bude žít na lécích a dietě. Domů jsme přijeli před sedmou a když si vezmu, že jsme ráno odjížděli v devět, tak je toho fakt dost. Hned jsme se pustili do práce okolo smečky, to bylo do devíti, pak jsem píchla Zrzínovi inzulín, dala mu dietu, a do teď píšu, vyřizuji emaily a telefonáty. Počítám, že mám do půlnoci co dělat. Musím vydržet, protože v jedenáct krmím ještě Lebronka.

11.4.2016

Hezký večer a vše nej Isabelám...Dnes jsme celý den zasvětili úklidu. Hlavně jsem třídila věci do aukcí, dále deky, pelíšky, hadry - vše, co už bylo k ničemu letělo do pytle. Rovnala jsem skládek, uklízelo se ve stodole, na zahradě, v kotěslích, kde jsem musela důkladně vytřít. Pršelo tři dny a jak kočeny běhají sem a tam, bylo v jednom kuse naťapkáno. Taky se doplétalo zasíťování plotu, ještě je potřeba to vyřešit s vraty, panty a klikou, všechno totiž poslouží ke zdolání plotu. Odpoledne přijela paní z hlinecka a přivezla tři chudinky, které měli být naloženy a posléze vyhozeny v lese. Přestože máme striktní stop stav, nedalo nám to a dali jsme jim azyl.Jedna by už v sobotu měla odcestovat do nového domova a věřím, že rezatá kočička i rezatý kocourek se také dlouho nezdrží. Pojmenovala jsem je Ilian, Inori a Irene. Zítra je beru na veterinu, budou prohlédnuty a pokud to půjde, hned vykastrovány. Zatím asi jen kočičky, nemám tak dlouhý termín. Do probíhající aukce jsem zase přihodila pár zajímavých věcí. Za půl hoďky jdu píchat inzulín, krmit a naposledy hajzlíky. Jsem tak unavená, to zná asi skoro každý - jak není v pořádku psychika, tak je na pytel všechno, všechno se člověka chytá a všechno ho bolí a to dvojmo...

10.4.2016

Dobrý večer a vše nej Darjám...Po obědě jsme jeli do připravované kočičí kavárny za našimi kočičkami s nějakými věcmi. Boris dělal drahoty, jakože, co jsme mu to udělali, jinak ostatní se přišli pomazlit.Těšíme se, až se kavárna otevře a doufám, že to bude pro milovníky kočiček přínos a stane se oblíbeným místem k setkávání přítel společných zájmů. cestou jsme se stavili u pí.Andělky, která pro nás měla věci do aukce + bižu od pí.Čermákové. Isabell dostala na dobrůtky k zítřejšímu svátku a ostaní také na něco do mističek. Mockrát za vše děkujeme. Po návratu jsme pozavírali smečku a pustila jsem na chvilku Zrzína. Stále poprchává, celkově je nevlídno. Nafotila jsem a přidala ještě pár věcí do aukce, doufám, že se budou líbit. Zítra doufám přivezou kočičky od hlinecka, kterým lidi připravovali nelehký osud, spíš ortel smrti  odvezením do lesa.

9.4.2016

Hezký večer a vše nej Dušanům...Dnes stále prší, venku se nedalo dělat vůbec nic.Kotěsle jsem sice vypustila ven, ale kočičáci byli bez nálady a chuti do her.Máme zprávy z připravované Kočičí kavárny, že naše miciny všechny povečeřeli a už byli celkem v pohodě.Zítra se na ně jedeme podívat a ještě jim vezeme z " domu " nějaké věci. Jinak řeším odrostlá koťata s kočkou od hlinecka. Lidi se rodinky ujali před zimou, když se k nim přitoulala i s nadílkou, ale údajně je přestali bavit a chtěli je odvézt do lesa. Fuj tajbl, ty lidi jsou nenapravitelní. Nakonec si dospělou, již vykastrovanou kočku, paní sousedkou nechají, ale kotíci musí pryč. Nejméně dvě z nich jsou kočičky, a do lesa? A co když budou mít koťátka? Mě to tak irituje, že to raději nebudu ani víc rozvádět. V pondělí by měli dorazit k nám. Budou ošetřeni, odparazitování , vykastrováni a posléze nabízeni k adopci. Děkujeme sousedce těch lidí pí.B. a panu Tomanovi, kterým nebyl osud těch chudáků lhostejný a začli hledat pomoc.

8.4.2016

Dobrý večer a vše nej Emám...Dopoledne nás navštívili p.starosta Třibřich p.ing. Mádlo s pí.Honkovou.Pro tuto vesnici jsme řešili vyhozené kočičky u místního kravína.Dovezli krmení a peníze na kastrace.Mockrát děkujeme.Jedná se o Misi chrudimsko a všechny kočičky až na jednu jsou již umístěné.Dnes odjela do nového domova Moya, ještě tu z nich zbývá Bella. Pak jsme odjeli do připravované Kočičí kavárny do Pardubic, kam jsme vezli pět kočičáků, aby si zvykli na nové prostředí, ještě , než se oficiálně otevře.Doufám, že se jim tam bude líbit. Na první otevírací den se určitě dostavíme. Pak si přijeli mladí lidé pro již zmiňovanou Moyu a odvezli si jí domů, do Chvaletic. Za domov pro kočičku děkujeme.

7.4.2016

Hezké odpoleden všem...Včera nám dovezla pí.Věra Kadlecová sítě, takže snovujeme dalších 30 cm do šířky, dééééélka je strašná. Upoutává se to přes očko, strašná práce. Za darované sítě jsme velmi vděční, děkujeme. Dnes nám, resp.kočičkám přišel obrovský balík z Velké Británie od pí. Hany Adámkové, plný různých, potřebných, krásných věcí. Mockrát děkujeme. Asi se patří říct, že bohužel kvalita granulek a kapsiček stejné značky z VB a u nás je markantně rozdílná. Kočeny se mohly utlouct a už ta vůně, konzistence.... byla tam i malá škrabadýlka, záchůdky, kartáče, hračky, dečky, hafo ručníků díky moc.Do nového domova odjela Jasmínka, jsme za ní moc rádi, potřebuje individuální přístup a péči.Předtím jsme byli na vetu, měla zarudlá očka, ale prý je to od sluníčka, jinak ok. Dostala pigáro a nic nebránilo, aby jela. Hodně štěstí a za domov děkujeme. Na kontrole cukru v krvi byl dnes Zrzín a nemůžu tomu věřit, cukr má od posledka na polovině a přibral dvacet deka.Ten snížený cukr mě docela zarazil, nemůžu říct, že bych Zrzka striktně dokázala udržet mimo dietu od jídla, co je různě venku pro ostatní čičky. No, a poslední novinka je, že jsem smečce domácí, která se tak nějak rozrostla na stálých pět chlupáčů a denně na pár hodin i Violka, Lojzík, Kassandra a  Esmeralda, koupila škrabadlo, neboť to stávající bylo orvané, včetně sloupků jak strašák do zelí.

 

6.4.2016

Bez příspěvku...

5.4.2016

Dobrý večer a vše nej Mirkám...Prakticky jsme se dosud nezastavili.Ráno, jen co jsme zaobstarali smečku, jsme naložili sedm kočičáků a jeli na veterinu. Museli jsme nechat odejít Timoteje, který sice po punktáži kapaliny z plic se malinko zlepšil, bral léky, ale voda zůstávala v osrdečníku a začal mít další potíže, dušení + léze a nekroze, přestal jíst. Nebylo možné ho nechat dál trápit.Malý Lebron neprospívá, byl vyšetřen, zrentgenován, ale na nic se zatím nepřišlo.Dostal posilující  a vitamínové injekce, energetickou pastu, Duphalit, za týden jedeme na kontrolu, tak mu vezmou krev, pokud to už půjde. Dále jsme vezli Isabell, Vítka, Jiljího, Gracielu a Bellu.Mají buď obtíže se zoubky, nebo oušky, jen u Gracielky se to nepotvrdilo.Odvezli jsme je domů, udělali záchůdky, něco snědli a už jsme nakládali další partu. Na klinické prohlídce byli Boris, Anička, Greta, Emaus a Adam. Byla to plánovaná, preventivní  kontrola.Všichni jsou v pořádku, jen Gretě zůstaly po těžkém zánětu v oušku jizvy, ale to ničemu nevadí. Fotit jsem zapomněla, jen mám nafocené nástupy s přepravkami do ordinace. Vrátili jsme se pozdě odpoledne, zopákli jsme si záchůdky a jeli na nákup. Po návratu dát léky, zase záchůdky, nakrmit, svolat odrostlá koťata do kotěslí, vyprázdnit Tamu a Anetku a zavřít je také. Ještě budu píchat inzulín a ještě jednou se udělají záchůdky, příp.se poklidí. Dnes jsme tomu opravdu moc nedali. K tomu se i dnes trošku dělalo na prodloužení bavoletů. Balík s kvalitním krmení nám přišel od p.Radima Holuba, mockrát děkujeme.

4.4.2016

Hezký večer a vše nej Ivanám...Manžel dnes od rána běhal, co běhal, čekal po doktorských vědách. Např.na cévním seděl tři hodiny. Já jsem mezitím koupila a nechala nařezat páskovinu, která se přidělá na bavolety + další sítě.Dnes jsme viděli i Tamu, jak to dělá.Normálně šplhá po pletivu, pak po síti, přehne se přes bavolet jak lasička a skočí. Je to při jejím postižení neuvěřitelné, ale viděno na vlastní oči. Už vážně uvažuji, že až tam dáme dalších 30cm , tak, že to ještě pojistím el.ohradníkem. V kočkáriu i kotěslích jsem gruntovala, tak to je pro dnešek i ke koukání. Hodně kočičáků muselo přetrpět čištění uší.Přišla nám objednaná zásilka ze Zoohitu. Tak jsem to jen tak na hrubo počítala a za měsíc projedí, prokadí a pročůrají cca 20.000.-.+ antiparazitika a veteriny. Zítra jedem s pěti kočičáky na vyšetření. Navečer přijeli zájemci o kočičku, vybrali si Jasmínku, ale ta se nechtěla kamarádit.Nicméně, si na ní počkají. Chytit se nedala, protože zrovna byly po hodech - hovězí syrové maso.Dělá drahoty, no, holka...Mladá paní její obštrukce bere jako výzvu a to se mi moc líbí.

003.jpg 008.jpg

3.4.2016

Příjemné odpoledne a vše nej Richardům...Dnes je hezký den, tak ho trávíme s kočkami na zahradě.Manžel po technicky neúspěšné operaci odpočívá. Ostříhala jsem keříky, trvalky, upravila skalku, záhony zasypala kůrou a posekala zahradu.Zdaleka není hotovo.Přemýšlíme, jak prodloužit bavolety. Mrzí mě, že jsem netrvala na svém původním plánu udělat to z pásoviny do pravého úhlu. Z voliéry byly odstraněny mironetové desky, které tam dáváme na zimu a chlupáči se zájmem sledují zahradu.Škoda, že nemohou všichni ven.Do venkovních karanténních klecí jsem z kotěslí přemístila Terinku a Lauru. Mají výhled na zahradu. Terinka je z toho trošku nesvá, ale to se poddá. Ti, co mohou ven, si volnost užívají, hrají si, lezou po stromě, honí se, nebo pospávají. Řeklo by se idylka, bohužel vzhledem k našim zdravotním problémům to tak není. Chtě - nechtě, musíme ubrat, o přijetí dalších kočiček nemůže být ani řeč. I s dočaskami jich je v péči našeho spolku skoro stovka. Je to náročné nejen finančně, ale i  fyzicky a psychicky. Bohužel všeho se nám nedostává.

2.4.2016

Dobrý večer a vše nej Erikám...Musela jsem se pustit do úklidu, ač se mi vůbec nechtělo.Zítra pokračuji v kočkáriu, bylo to tam dnes hrozné.Co je úplně velké zklamání, jsou kočky, které hravě zdolají přelézt zasíťované bavolety.Na vratech už je kluzký Mironet, tak si udělaj mezizastávku na klice a pápá...Co je úplně nejhorší zdrhla i Tama.To už mi hlava vůbec nebere.Jsem z toho opravdu rozladěná. Manžela dnes propustili z nemocnice domů, operace se nezdařila, pacient přežil. Prostě má ty cévy tak zacpané, že mu stend vložili jen na kraj, dál to prostě nešlo. No, a uvidí se, přijde mi to, že buď dostane infarkt, nebo děj se vůle Boží. Fakt mě dneska štve všechno nač se podívám.Taky jsou starosti se Zrzínem, neměl by kvůli cukrovce nic, než dietu, ale venku jsou granule a jídlo pro venkovky. Takže jak ho pustím na zahradu, musím vše pouklízet. Jenže kočky si chodí jak chtějí a hledají jídlo. Takže to funguje asi takto - Zrzín ven, vše uklidit, zrzín zavřít, vše vyndat, a tak pořád dokola, několikrát denně. No, a když ho včera navečer pustím, tak pak koukám, co ho tak zaujalo, nepřiběhl na zavolání a on se pustil do myši.Prostě u nás to nejde zařídit, aby mohl ven a nesežral nic jiného.Prostě nejde.. Aby to nebylo jen tak depresivní, tak jedna dobrá - do nového domova odjela miloučká Tina von kravín. Hodně štěstí a lásky a za domov děkujeme.

003.jpg 004.jpg

1.4.2016

Dobrý, pozdní večer...dnes bez příspěvku. Manžela mám v nemocnici po operaci, tak bohužel nestíhám.A není to apríl...