Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků červenec 2017

2. 8. 2017

31.7.2017

Dobrý večer..Dnes jsme se vrátili z prodlouženého welness víkendu, kam nás poslala  a pobyt nám darovala milovnice koček a naše dokonalá pomocnice Petra Součková.  Být už v jiném prostředí jsme potřebovali jako sůl. Více, jak deset let bez dovolené, tohle byl teprve druhý víkendový pobyt, co jsme za ta léta absolvovali. Petra sem jezdila i zaopatřovat kočičky a odjezd nám umožnila i Daniela Čadilová, co nám pomáhá s úklidem. Od soboty, co jsme odjeli, tu makala denně. Bylo to krásné, dokonalé, luxusní hotel, ale dýl bych nikde nevydržela. Už včera jsme začla být nesvá. Vše tu bylo v naprostém pořádku, mockrát děkujeme. Tohle je nedocenitelná pomoc, moci vypadnout, vyčistit si hlavu, odpočinouut a někde vás zastoupí. Díky, díky, díky. Jako omluvenku za naší nepřítomnost dostali úplně všichni kuřecí maso.Ještě prý budou dělat chvíli dášu, ale pak dobrý. Marodům se jen vedrem mírně zhoršila rýma a zítra ještě přituhne.

29. - 30.7.2017 Dovolená

28.7.2017

Dobrý večer a vše nej Viktorům. Ráno se jelo na veterinu s Adélkou, i když už měla tvář po mém zákroku krásně splasklou, vytékalo jen minimum krve s hnisem. Na veterině to veta zkontroloval, propláchl Betadinkou a to stejné budu dělat doma. Dostala Convenii. Poslední dny se nám nepozdává Geny, tak jela sebou. Prohlídka, sono, krev. Má pankreatitidu, pomalou peristatiku a co hůř, špatné ledvinné hodnoty. V tuto chvíli má Semintru, Epa plus a dietu. aby nejedla nic jiného, musela do voliérky. Nelíbí se jí to, ale co se dá dělat.Je to nutné. pokud to nezabere, bude muset na infuzní terapii. A do třetice jel plašánek Fidélio od vepřína, který dostal děsnou rýmu a na vetu také Convénii. Matouš už bere měsíc léky, rýmu, co má prakticky imrvére se podařilo prakticky jen utlumit. A to se posílali nudle na testy do laborky, krom toho, že to stálo cca 1500.- tak nic moc výsledek. Spíš nic, než moc.Proměnlivé počasí jim taky nepřidává, reagují stejně jako já, tečou oči a nos.A to jsem jaktěživa neměla žádné alergie. Už jsem se radovala, že Leopold, také od vepřína, konečně přibral natolik, že by mohl podstoupit kastraci a už taky zase prská, víc, než zdrávo.Včera to vypadalo, že by mohl odjet Damiánek dnes do nového domova,ale sešlo z toho, prý po prázdninách.

 

27.7.2017

Hezký večer...Když jsme přivezli Adélku z veteriny, kdy jí vytáhli z dolní části tváře zevnitř velkou osinu, myslela jsem , že bude mít klid i přes bouli, která se měla dle veterinářky vstřebat. Adélka plakala, dávali jsme analgetika, už jsem byla docela zoufalá. Předevčírem, jsem tu velkou bouli lehce napíchla,  včera už mi to nedalo, sundala jsem pidistroupek a už to jelo.Vymačkala jsem malého panáka zkažené krve, vydezinfikovala, natřela hojivou mastí  a dnes to bylo znova a to stejné množství.Adélce se ulevilo, a už od včera nepláče. Docela jsem se divila, že se to mělo " vstřebat ", ale já přeci nejsem hlava studovaná, tak věřím tomu, kdo by měl vědět víc, než já. Docela jsem naštvaná a bude to mít dozvuk. Fabiova sedřenina po nějakém traumatu se vysušila, zatím aspoň nekrvácí, ale hojení jde pomalu. Na nohy se už postaví, krev nečůrá. Marcus nese těžce izolaci, ale do soboty musí vydržet, protože bere léky. Naši drobci nejmenší Simonka a Daneček jsou v pořádku, krásně baští a už by nejraději někam do světa. Zítra by se měli přijet podívat zájemci na Damiánka.Oni tu byli už ve středu, ale Dami nebyl k nalezení. Jen, co odjeli, tak jsme ho našli zašitého chrnět ve stodole.

26.7.2017

Příjemný večer a vše nej Annám....Dnes nemám žádné vyjímečné, ani zajímavé zprávy. Ze Zoohitu nám přišla naše objednávka. Potřebuji ostříhat Konstantina, jenže to najednou nedám skrze záda, tak asi postupně -  to bude vypadat. K dnešnímu dni máme v léčení - Matouš, Nino, Fidorka, Adele, Fábio, Marcus a nalezený marod Neználek, kterého přeléčíme a zas pustíme. Naše zbylá koťátka si vedou zatím dobře, včetně Coco, které uhynula nedávno sestřička. Zase řádí fůra nemocí, jsou nové mutace, no, vždyť to vidíme všude - nejdříve vybili ptáky, teď jsou na řadě prasátka a nově králíci. Sama sebe se ptám, co přijde, kam to spěje? Bude zase třeba mor, v jiné, agresivní podobě? Je to hrůza, a to si ještě neumíme domyslet, co přinese stěhování národů. Raději se vracím k tématu a nemyslet na to, co těžko můžeme ovlivnit. Pak jsme jeli do Pardubic k lékaři a už jsem tak pitomá, zbrklá a nesoustředěná, že jsem si popletla dny a dnes se nešla nechat rozmazlovat k Simonce do k.s. Už mi nejen  vypovídá službu tělo, teď se k tomu přidává i hlava. Takže až budu psát třeba ido, budete hned vědět, která bije. Hezký večer s kočičáky.

25.7.2017

Dobrý, pozdní večer a vše nej Jakubům. Dnes jsme byli na vetu s jedním kocourkem, co k nám za dům chodí kdoví odkud na jídlo. Přišel s doslova tekoucím průjmem a ještě prskal hleny.Byl vyšetřen, dostal antibiotika a chvíli u nás pobyde. Jen co se trochu zvetí, musíme ho zbavit parazitů, kdoví, jestli nemá i tasemnici. Někteří víte, jaké máme trápení s Terezkou, která u nás zůstala v době, když jse prokastrovávali jednu lokalitu. Bylo to takové nedomrlé mrně.Ostatní jsme vypustili zpátky, kde je krmí hodní lidé, ale Terku ne.Na kastraci byla malinká a jak by to dopadlo tam všichni víme. Zakrátko jsme zjistili, že divně žvýká, sliní..vetové nic neviděli, prý asi přezubování.Jenže Terka vyrostla, a když jí, tak jídlo tak rozmělní, že jí tečou několika centimetrové sliny, vylepšené tou vlastnotlamě vyrobenou haší.Tím se pak hezky začne olizovat, kde to jen jde, hygiena přeci musí být. Pak to na ní uschne a kočka vypadá jak  dikobraz. Musíme jí koupat, jinak by páchla jak septik.  Začla vypadat čím dál hůř, včera jsem se rozhodla - necháme jí lehce přispat a oholit. má to za sebou. Prý má zduřelý jazyk, kdo ví proč, je špatně ohebný, nespolupracuje a z toho jsou ty potíže.Jídlo žužlá po stranách, bez pomoci jazyka, pak jí to teče a dál to znáte. A do třetice, vůbec nevíme z čeho, asi nějaká viróza, ale Marcus dostal šílený, ukrutný průjem. Už je v izolaci a v léčení. Pro toho, kdo neví, kdo je Markus, tak je to náš čokoládový briťák z množírny. Měsíce trvalo, než nás vzal na milost a začal být kontaktní. Tak dobrou noc , lidi...

24.7.2017

Pěkný večer a vše nej Kristýnám...Včera jsem objevila u Adele na tváři obrovskou bouli a to jen dík tomu, že jsem si jí ulovila a to díky tomu, že jsem si všimla, že má průjem. Adélku museli uspat, protože bylo zjištěno, že má zapíchlou obrovskou osinu. Vyndavali jí to zevnitř, kam už se to prohnisalo. Adélka pláče, Adélku to bolí. Nicméně štěstí, velké štěstí, že mám oči všude. Adele není zrovna léčící typ, jakmile zavětří, že by se jako mělo něco dít, tak je neviditelná. Odpoledne zčistajasna zvonek, hned zmatkuji, že jsem si nezapsala nějakou návštěvu, ale byli to zájemci o koťátko. Nejdříve se stavili v jiném útulku, ale tam jim nikdo neotevřel, ani nebral telefon, tak šupky, dupky, k nám. A to byla klika, lidi moc milí, sympatičtí, rozumní, jeli až od Tábora. Vybrala si je Bonnie, tak bylo celkem jasno.  Ještě byla ve hře Coco, ale vzhledem k tomu, že jí zemřela sestřička, tak jsem tu možnost zamítla. U ní ještě počkám na testy atd. Bonnie je mazlíček, je vtipná a mluví nekočičí řečí. Hodně štěstí, rodinko. Další domů odjeli Sněhurka a Belísek, ale ti u nás byli jen u kojné. Doufám, že se jim bude zdravotně dařit dobře, jsou tak drobní.Jenže i jejich maminka byla ještě kotě, když je porodila. Pak dostala rýmu, lidi s ní byli na vetu a když vyšli ven, vyrazila dvířka u přepravky a byla fuč,  a to se jí ujali jako březí...a ještě slepá koťáttka byla najednou bez mámy. No, stalo se...Už se bezúspěšně  dva měsíce hledá. Pak jsme se pustili do focení panenek, které jsme dostali darem a možná bude aukce ještě dnes na světě, pokud to stihnu nahrát a popsat. Ještě mi jich zbývá pár nafotit, ale to už dodělám později. Už tak nám to focení, úprava fotek, měření panen atd. vzalo celé odpoledne.

21.7.2017

Dobrý večer a vše nej Vítězslavům. a už je tu zase pátek, žádný svátek, jenom zmatek. Obtížné vedro nás od rána dusí, ale, kde je " stovka " koček, dělat se musí , až máš z toho kůži husí. Osmraděni vlastním potem,  podruhé dnes berem vanu útokem. Co kočky ráno nesní, v zájmu zdraví nás všech, na talíři déle zůstat nesmí. Lavór vody a Savem, zničí z nádobí mrchy bakterie šmahem. Jak je vedro , hic, nedá se ošidit nic. Nejen hajzlíky se myjí denně, i voliéra ví, co je denní rejžák, ke spláchnutí všeho, pomohl i noční slejvák. Kočky, jak vědno,  vedro, milují, nic naplat, chladnější  k ležení hledají  kámen, jinak by byl i s nimi ámen. Předpovědi na sobotu a neděli, věští, že se nedožiju pondělí...a pakliže ano, nebudu to já, ale dusnem přesušená  mumija.

20.7.2017

Příjemné odpoledne...Kocourek Fábio, jak jsem psala po nějakém traumatu, byl na kontrole. Chůze se zlepšila, ještě je bolestivý v oblasti břicha, krev nečůrá, na záchůdek chodí, jí. V oblasti krku má sedřeniny, dostal Convenii a mažeme hojivou mastí. Všechny nás sužuje " divné "vedro" a dusno. Hlavně kotíkům to nedělá dobře na očka, mají je zarudlá. I přes stínění, klimošku, ventilátory trpí a my s nimi. Brzo ráno jsme mazali do Kauflandu pro kuřecí prsa, mají je za 90.- / kg. Dávali jen pět balíčků na osobu, co je to pro takovou smečku. Něco už je uvařené a k večeru se bude hodovat.

19.7.2017

Dobrý večer...Cute na klinice odešla do kočičího nebe. Ještě ráno jsme probírali s vetkou, co se kam pošle na rozbor a nakonec se vše zase rušilo. Něco u srdíčka, ale asi to nebylo všechno, sešlo se toho víc. Byla v dočasce se svou sestřičkou, která teď smutní. Nemohla nikde nic chytit, a přeci....je mi to líto, zázraky neumí ani na klinice.

18.7.2017

Hezký večer a vše nej Drahomírám. Hrozná noc, ráno migréna jak hrom. Už je to malinko lepší. Už jsem mohla aspoň vyjít na světlo boží. Odpledne jsem měli milou návštěvu pí.Křížové s maminkou, které vždy rádi vidíme.Však si paní Křížová od nás adoptovala pár kočiček a mají se u ní moc dobře. Mockrát děkujeme za korunky do kasičky na krmení. Ráno jsem to ještě nepozorovala, ale navečer Cute velmi těžce a divně dýchala. Doteď s ní je manžel na veterině. Takové dýchání už jsme zažili a bylo to HCM, takže se bojím, s čím přijedou. Zatím mi volal, že dělají veškerá vyšetření, a že se paní doktorka moc optimisticky netváří. Mám nakrmeno, dnes vařené kuře pro všechny. Vyjedýno, talíře jak umyté - přidám tedy konzervu - " pche to si nech ", a koukají, kde co přiletí. Nepřiletí, už není.

P.S. Cute zůstává na klinice.

16.- 17. 7.2017

Dobrý večer a vše nej nedělním Lubošům a dnešním Martinám. Začla nám téct pračka, už pár dní, pořád zpod ní sákla voda. Elektřina hned vedle.Takže dnes - odtáhnout lednici, sundat sušičku, vytáhnout pračku, já k ničemu, nemohu nic tahat. Takže manžel za pomoci za pomoci dek, stolu, a vlastních sil, já se jen pletla. Závada byla veliká, převeliká - v hadici od pračky asi milimetrová dírka,  ale kuchyni to vypadalo jako, když nám tam spadl meteorit. Snad byla jediná. a už zas peru.Už několik dní v kuse, nějak se mi nedaří přestat. V dočasce onemocněly Cute a Coco. Převezli jsme je k nám a jeli na veterinu.Mají teplotu, byly dehydrované. Teď už jsou zavodněné, mají antibiotika, calopetku a Duphalit. Doufám, že bude dobře.Je to nějaká náhlá viróza. Od pí.N.Peyrichout jsme dostali balík s panenkami, jak možná víte, plánuji panenkovou aukci. Fabio je stále ležák, ale na záchůdek si přeleze, moč pořád uniká. Stella konečně začla vylézat z klece ale vrací se tam.

15.7.2017

Hezký večer a vše nej Jindřichům. Včera večer naprosto grandiózní překvapení.Volal mi pan Martin Beneš, že se staví. co je na tom divného, že.Pokud jsme doma a jen to trošku jde, návštěvy přijmeme s radostí. Poté, co jsme viděli tu nadílku, zůstali jsme paf. Hlavně po tom škrábacím válci jsem moc toužila, ale nikdy na něj nezbylo.A teď kopíruji zprávu, co mi p.Beneš poslal, aby bylo jasné, jak k tomu došlo.

 
Volejbalový turnaj Zručka 2017 přilákal 13 družstev
 
V neděli 23. dubna se konal za účasti 13 smíšených týmů ve zručské sportovní hale 1. ročník volejbalového turnaje Zručka 2017. Oproti klasickým “smíšených” turnajům byl v každém družstvu opačný poměr mužů a žen, stejně tak byly prohozeny i jejich zažité herní role, takže muži se museli poprat s pozicemi nahrávačů a veškeré útočné herní činnosti zůstaly výhradně na jejich spoluhráčkách. 
Celkovým vítězem se stalo pražské družstvo Smashka, které zdolalo ve finále domácí tým. “Dospělácký” turnaj si vyzkoušely i zručské starší žákyně pod vedením a nahrávkou Honzy Rozkošného, které kromě zaslouženě vyhraného setu mohla hřát i zcela jednoznačně nejhlasitější podpora z řad diváků.
Poděkování pořadatelů patří zejména městu Zruč nad Sázavou, jehož dotace pokryla náklady na pronájem sportovní haly, ale také zručskému InfocentruVčelímu světu v HulicíchVodnímu domu a e-shopu se spodním prádlem Oblibenepradlo.cz za věcnou podporu turnaje. Právě díky této podpoře výtěžek ze startovného poputuje na dobročinné účely.
Je nám ctí a srdečně děkujeme, že jsme byli vybráni, je to pro nás čest.
 
A dnes přijela pí.Hášová a dovezla nám snad stovku poloporcelánových panenek do aukce. I to si myslím zaslouží víc, než poděkování. Moc si vážím, že se rozhodla to darovat na kočičky a vybrala si právě nás. Snad tedy děláme naší práci dobře, když jí spousta lidí dovede ocenit. Děkujeme na stotisíckrát.
010.jpg 008.jpg
 

14.7.2017

Hezký den a vše nej Karolínám. Dopoledne jsme museli akutně k lékaři do Pardubic. Při té příležitosti jsme se stavili v Kočičí kavárně, podrbali naše chlupáčky, vykastrovali kasičku a dostali kačky ze vstupného ze středy 7.6. jednalo se o setkání Bylinky svatojánské noci. Všem návštěvníkům kavárny, i této akce, srdečně děkujeme. Po návratu nás navštívila Ivana Müllerová s manželem a přáteli. Bylo to krátké, i tak děkujeme za návštěvu a pár věcí do aukcí. No, a tady jako vždy, poklízení, praní, záchůdky, krmení přijde až později. Manžel se pustil do sekání trávy, ještě musíme odnést plasty a papír do kontejnerů, zamést a vytřít kotěsle a vyluxovat kočkárium, doufám, že si zas neodnesu něco ke praní, už toho mám fakt dost.

13.7.2017

Příjemný večer a vše nej Markétám...Od rána jsme si tu tak pobíhali a ejhle, bylo poledne. Bylo třeba něco sníst a už jet na rehabilitaci. Pak jsme se stavili v DM, nakoupit desinfekce, prací gel, likvidátor zápachu, mlíčka a vaničky. V KF jsme smečce nakoupili tvarohy, pro pár věcí jsme byli i v lékárně. Přijeli jsme domů, vyložili nákupy, hodili na sebe pracovní věci a pustili se do záchodů a pak krmení. Ještě rozdám léky, vykapu nejmenším očička a pak potřebuji zušlechtit pár chlupáčů - česání a uši. Stella má už druhý den otevřenou klec, ale ani se z ní nehne. Bonie už nekulhá, Fábio jen polehává, dostává analgetika. Adele dostala průjem, potřebovala bych jí izolovat, ale všechny klece jsou obsazené.

009.jpg 018.jpg

 

12.7.2017

Dobrý večer a vše nej Bořkům...Tak....dnes běží jedna pračka za druhou, suším, rovnám a roznáším na své místo.Samozřejmě, že při tom vždy najdu zase něco podělaného, nebo ublinknuto. Dnes přijela poklidit Daniela, už jsem ráda, umučí mě moje záda. Dnes byl na veterině včera přijatý, asi autem poražený kocourek, nebo mohl dostat i kopanec.Naštěstí nemá nic zlomeného, jen pohmožděniny, hematomy a čůrá s krví. Zvednout se moc nemůže spíše se plazí. Má za sebou rentgen, sono, prohmatání. V pelíšku měl pomočeno, asi nekontrolovatelný únik moči, ale na bobek byl v záchůdku. Na vetu byla i Bonie, ráno jsme si všimli, že kulhá. Naštěstí žádná zlomenina, buď jen pohmožděnina z nevydařeného skoku, nebo se mohla někde píchnout. Včera byla očkovaná, tak ještě pár dní jí nemohu dát analgetika. Takže co? Má zaracha. Odpoledne přijela pí.Klicperová a p.Demko, kočičky dostali kmení a my příspěvek na kastrace. Srdečně děkujeme. Rýmičku dostala Dorotka a Damiánek. Stále se léčí Matouš, Nino a Leopold. Chtěla jsem vyčesat a vyčistit uši Konstantinovi a Tonymu, ale šlo to blbě.Sama to nedám, potřebuji je držet. Za vrata jsem dosypala granule, ani nevím, kolik jich tam chodí, ale mizne to šmahem. a blbá zpráva na konec, v dočasce zemřel Uhlík, co ze dne na den ochrnul, prý anaplasmosa a ještě krev dopadla příšerně.Nedal to, nešlo to. Každá taková rána nás bolí a mrzí.

 

11.7.2017

Hezký večer a vše nej Olgám...Dnes byl den mazec. Vstávat jsme museli brzy, abychom vše stihli a v devět byli už na veterině.Předtím se muselo ještě zajet do dočasky pro Coco a Cute, jely na očkování - až to naběhne, půjdou k nám. Dále na kastraci jela Stella a na očkování také Bonie. Vše proběhlo jak mělo.Stella je již ready, jako všichni ostatní před ní. Laparoskopická kastrace je super. Žádné stehy, žádné límce, či košilky, žádná krev. Odpoledne už kočky neví, že někde byly. Konečně Stellinka může opustit klec.  Potřebovali jsme na nákup a do lékarny. Sice pršelo, ale bylo divné dusno, musela jsem ven, pokoušel se o mě kolaps. V tu chvíli si musím sednout a napít se coly. Pak jet domů s kočičáky, vyložit je, odvézt Coco a Cute a už byl čas jet na rehabilitaci. Jen jsme dojeli domů, telefon - v Křični sražená kočička, takže se manžel znova převlékl a jel pro ni. Ne, je to kocourek, ale to nikdo nevěděl. Je potlučený, hubený a hladový, ale už se nabaštil.To je dobré znamení. Dali jsme mu jméno Fabio. Já jsem tu mezitím krmila, čistila hajzlíky a připravila pro nováčka apartmán.

8.- 10.7.2017

Hezký večer a vše nej sobotním Norám, nedělním Drahoslavám a dnešním Libuším. O víkendu jsme co to šlo odpočívali. Všechny nás sužují vedra a hlavně dusno. V so jsme byli na vetu s Brunem, nevypadalo to dobře. Ještě jsme čekali na výsledky, ale vše ukazuje na suchou formu Fip. Při kontrole na očním byl ještě ok. Dnes přišlo neodvratitelné, zemřel. Je nám to líto, ušli jsme dlouhý kus cesty, našel se velmi nemocný, skoro na pokraji smrti. A takhle to dopadlo. V sobotu přijela na návštěvu Zuzka S.Daňková  s přítelem, pomazlili, popovídali a také dovezli něco čičkám a něco do aukce.Díky moc. Dnes odjel , jsem přesvědčená, že perfektního domova prťousek Clyde, tak hodně štěsí a zdraví, čumáčku. Teď bude Bonny chvíli smutno. Ze Slovenska od našich kočičích přátel v čele s L.Bónovou jsme dostali hafo krásných věcí do aukcí, děkujeme velmi pěkně. Co jsme do kočkária instalovali kočičí dvířka, jakoby nás bylo víc. Kočky a kocouři si rychle zvykli a courají tam i zpátky. Viditelně si to užívají. S tímto jsme čekali až bude zcela zabezpečená zahrada.

7.7.2017

Hezký večer a vše nej Bohunkám. Několik hodin nám nešla elektřina, tak jen krátce. Dostali jsme balík kočičího krmení od K.Šumberové a druhý od J.Tuhé, také pár věcí do aukce od J.Kubíkové, která si zároveň adoptovala Pampelišku. Všem mockrát děkujeme a Pampi přejeme hodně zdravíčka a spokojený život. V kočkáriu a kotěslích jsme dnes zvládli generální úklid. Tu horu prádla bych vám přála vidět. Budu to zdolávat tři dny, jen nejdřív musíme koupit nový darling, který dnes nadobro kleknul.

6.7.2017

Hezký, sváteční večer...Dnes bych příspěvek viděla jako shrnutí, čí zdravotní stav nás tíží. Nejdříve Uhlík, výsledky krve ukázaly na anaplasmosu.Léčba byla započata, výsledky se nedostavují, už je na kapačkách.Nechceme to vzdát, ale nejspíš tu přetahovanou prohrajeme.Dědula Toník - nelepší se, léky má dobrané, krev je v normě, ale nepřibírá, jí po troškách, občas zvrací.Zřejmě bude starší, než si myslíme. Leopold, Nino a Matouš - chronická, ošklivá rýma.Nechali jsme udělat v laborce testy, nasadily se léky dle výsledků, leč, pořád je to bez efektu. Bruno - baští jak za nároďák a přesto je jak z kozy duch. Jde o podražené, na jedno oko osleplé  kotě. Chystáme se na kontrolní odběry krve. Lucienne - opět se mu zčásti obnažila rána na pahýlku, čistíme, mažeme, dále hlídáme a šetříme ledviny. Stela je po operaci oka, vše je v  pořádku, bude moci na kastraci. Marlenka má průjem, prskat začla Pěnička a Fidélio. Kikina už má vyléčený dermatologický prolém, ale jinak s tlamkou to není nic moc, tam se zánět drží. Změny počasí a ostré slunce většině způsobuje zčervenání očí. Dnes jsme přestěhovali Toyen s dětičkami do malé venkovní voliérky, v kleci už jim bylo těsno.Tady mají místa na dovádění habaděj. Do pletiva voliéry u kočkária, jsme dnes dali průchozí dvířka. Pozemek máme dobře zabezpečený, není důvod jim nedopřát volnost. Od rána peru, myslím, že mi to dá ještě na zítřejší celý den. Těch pelechů se do ní nedá nastrkat moc, jinak se dobře nevyperou.

5.7.2017

Hezký den a vše nej Cyrilům a Metodějům, i včerejším Prokopům. Včera se k nám po dlouhé době přijeli podívat Míša se Standou, ráno na návštěvu přijela kamarádka Jolana s přítelem a odpoledne p.Loriš s kamarádkou. Všichni se seznámili s kočičkami, ty se mazlily o stošest a za to dostaly něco do kočkokasy. Mockrát děkujeme. Přijela také Daniela uklidit, to je pro nás marody obrovská pomoc. díky moc. Pak jsem dosypávala granule pro kočičky , co chodí na baštu za plot. Dostávají i konzervy. Čí jsou? Nevím , ale mají hlad. Chodí jich tak postupně 5 - 10 a krmíme je denně. Do toho začlo pršet - konečně - , celý den bylo nedýchatelně. Jen taktak jsem posbírala mrňouse a dala do klecí, kde už jsou jen na spaní.Lucíkovi se zase rozbolavěl pahýl, museli jsme desinfikovat a zavázat mu to. Ještě potřebuji vykoupat zadečky Terce, Tamince a Toníkovi. Možná půjdu něco udělat na zahradu, pokud se znova nerozprší.

4.7.2017

Bez příspěvku.

3.7.2017

Hezký den všem, dodatečně vše nej sobotním Jaroslavám, nedělním Patriciím a dnes Radomírům.Taky je dnes pro mě sváteční den, neb jsem před x lety rodila mou milovanou dcérenku. A co se dělo o víkendu? V sobotu jsme se vydali na nákupy. Nenakupuji moc ráda, unavuje mě to. Ještě jsem se chtěla podívat v Afi do Dormea, kvůli těm mým zádům.Nic jsem nekoupila, protože do toho telefon - nalezené kotě. Parta lidí se baví u kostelíka v Kočí, když projede auto, na tom by nebylo nic divného, když v ten okamžik prolítne vyděšené rezaté klubko a při úprku spadne do nějakého potoka, či co to tam je. Vytáhli ho, osušili, chodili, hledali, ale nikdo se k němu nehlásil. Jestli to skutečně mělo souvislost s projíždějícím autem nevědí, jen do té doby, tam nic nikde neběhalo. Kdo ví...Jeli tedy do nejbližšího útulku v  Chrudimi, kde jim ho nevzali, za to dostali dlouhý seznam tel.č. na jiná zařízení. Paní, nebo slečna se tomu velmi podivovala, když v útulku viděla asi pět koček a pár pejsků. seděli před útulkem několik hodin a telefonicky hledali pomoc, jak jinak, než  již v přeplněných útulcích. Bylo to pro nás těžké, ale copak se dalo odmítnout? Copak se jim dala vzít naděje, že když zachrání šokované kotě ze silnice, že jim nikdo další nepomůže? Je to rezatá kočička, asi tříměsíční, dostala jméno Pampeliška a je v karanténě. Za záchranu vděčí sl. Šostkové a p.Pecinovi. Neděle byla ve znamení nic nedělat, tedy, kromě toho co se ne a ne a nedá obejít. Manžel teď seká zahradu, já šůruju doma a za hoďku jedu na rehabilitaci a poslat další balíčky z aukce. Ještě nám chybí pár adres a plateb. Prťousci od Toyen už jsou téměř zdraví, jen ještě jedno má nedoléčené jedno očičko. Damiánka, Dorotku, Bonny a Clyda čeká co nevidět očkování, po karanténě i Pampelišku.