Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků červenec 2016

27. 7. 2016

31.7.2016

Příjemný podvečer...Ráno jsme měli telefon, že chromá kočička, co jsme přijali převčírem, má majitele.Dostali jsme vešké informace, připravila jsem si předávací protokol, naložili jsme kočičku Cony, jmenuje se Mikinka a jeli. Zvířátka tam mají rádi, nechávají jim volnost a tak se stalo, že si nálezkyně myslela, že je někým vyhozená - předtím jí pod svým autem nikdy neviděla, až poslední tři dny. Kočička je kastrovaná, údajně 15letá. Ve svém domově jí je určitě nejlépe, hned to poznala a ožila. Bohužel to je u silnice, ale kočena je tam zvyklá a spokojená. Není dobré jí na stará kolena někde zavřít, i když jí ty její pochůzky mohou stát život. Přejeme hodně štěstí, bezpečných kroků a ohleduplných řidičů. Cestou zpátky lilo jak z konve, ale je pořád dusno jak ve skleníku. Poklidili jsme všude a dezinfikovali malou voliérku. Teď jí necháme čas " větrat " a pak tam půjde Majkí, už jim začíná být těsno.Vilma měla jít do  druhé voliérky, ale Véčka jí onemocněla, nu a už je tu pomalu čas na její kastraci. Šárinka je volně,  Štěpánka, co vůbec neroste, jsme přestěhovali do karantény v kotěslích. Potřebovala bych " uvolnit " v kočkáriu, je jich tam víc, než bych chtěla. Potřebuji z havlbrodkama znova na oční, ale jedna není ještě kastrovaná, protože jsem si je naposled popletla - nestíhám, blbnu a zase nestíhám...

30.7.2016

Krásné odpoledne....Včera v noci jsme ještě přijímali hendikepovanou kočičku. Má úplně vyvrácenou zadní nožičku.Zranění není nové, je neléčené. Našla se v Přelouči u bytovek, kde se objevila asi před třemi dny. Problém jí dělalo uchránit se před venčícími psy, kteří na ní útočili. Bohužel zatím nic nesnědla. Jsme objednaní na kliniku na ortopedické vyšetření. Pojmenovala jsem jí Constance. Neronek je od dnešního dne plně uzdravený a mohl by jít do nového domova. Majkí, mamina šesti koťat má virózu a zatím nic nezabírá. Méně jí. Koťátka má pěkná, i když je sama drobná. Vařím kuřata, snad si dá. Hlavně se napucne omladina, jsou věčně při chuti. Máme už nějaký měsíc kocourky po zemřelé paní Teddyho a Joshuu. Teddy byl brzy v pohodě, dokonce by se rád stal vůdcem smečky, ale Joshi byl pořád zalezlý. Posledních pár dnů už chodí mezi ostatní, jen jídlo má rád zvlášť. Při nákupu jsme koupili prací gely a nový smeták.Pračka se skoro nezastaví.

003.jpg 004.jpg
Vylomená nožka Cony.. Constance..

29.7.2016

Hezký večer a vše nej Martám...Po obědě jsme se vydali do Bohdanče, do areálu lázní. Byli jsme požádáni o součinnost s kastracemi a odchytem koťat, kterých tam může být i víc, jak deset. Bohužel během cesty tam začlo pršet, takže kotíci byli poschovávaní. Podařilo se nám odchytit jednu kočičku, se kterou jsme se hned točili na veterinu a byla vykastrována. Měla i kýlu. Pro kočičky jsme zakoupili pipety na odčervení a odblešení Broadline. Vyjeli jsme o půl jedné, domů jsme dorazili o půl páté. Po příjezdu jsme nevěděli co dřív. Před šestou přijela návštěva, pí.S.Dřevíkovská s přítelem Danem. Přivezli krmení a stelivo, na to se skládají i klientky jejich kosmetického salonu. Já jsem dostala poukaz na  vylepšení mé vizáže, dle vlastního výběru. Mile mě to překvapilo a dojalo. Mockrát děkujeme za vše. Pomalu smečku krmíme a zavíráme. Ještě večerní léky, poklidit, pak znova záchůdky atd.

bohdanec-4.jpg 006.jpg
Lázeňstí šviháci.. Lázeňská číča po kastraci..

28.7.2016

Hezký večer a vše nej Viktorům...Den nezačal dobře, Šarlotku jsem našla v agonii.Už nešlo nic dělat.Selhání srdíčka, nebo krevního oběhu. Šarlotka je kotě z lesa - H.B. - která se ještě tam asi jako třítýdenní na šest dní ztratila. Údajně jí někdo našel v kukuřici asi 1 km daleko. Pak jsme jí hned s ostatními koťátky převezli k nám a i přes počáteční potíže, to vypadalo, že se zotavuje. Dokonce jsem jí chtěla vzít včera se Šárinkou na očkování, ale pak jsme vzali tři černé sourozence, abych v tom měla pořádek a nepopletla něco. A dnes toto. Je nám to líto, ale tak nějak jsem si hned myslela, že ty strasti nemůže takové tělíčko ustát. Štěpánek je taky drobek, snad bude mít víc štěstí do života. Manžel jel ráno k doktorce, tak jsem se tu plácala, v jedné chvíli se mi udělalo černo před očima. Zase to dusno. Cestou domů nakoupil jak u Rossmanna, tak v DM drogerii. Obrovskou objednávku jsem dělala i u Zoohitu, dochází diety, granule. Véčka se léčí, ta jedna už je na tom líp. Jsou to chlamydie. Neronek je pašák, díra u kořene ocásku je skoro zhojená, antibiotika dobral. Kolja má pořád venku s někým trápení. Dnes syčel i na mě, když jsem ho odnášela. Ještě půjdu poklidit do kočkária, přes den jsem měla hafo práce doma a uklízela kotěsle.Žádosti o přijetí koťat se mi valí pořád, naposled pětice nalezená u silnice, už rozutečená z krabice. Jsou u pí.Rutové, co se ale stará o pejsky, je z toho zoufalá. Jenže před ní mám v seznamu cca 21 koťat, a všechny se zdají být akutní. Zítra na jedno místo zrovna jedem, ale o tom až v zítřejším příspěvku.

27.7.2016

Pěkný den všem...Dopoledne jsme jeli na veterinu.Na očkování byli Marlonek, Marcinka a Marlenka. Na kastraci jela Márinka, Kolja a Šimonka. Tedy měla jsem za to, že vezem Šimonku, ale místo ní jsem čapla už kastrovanou Kaťušu.Obě kočky mají vypíchnuté po jednom oku, jsou si hodně podobné, tak jsme se spletla. Máme toho tolik co na práci a zařizování, že začínám blbnout. Šimonka pojede tedy na kastraci už s Vilemínou, která odstavuje své dvě kočičky, tzv.Véčka. Kolja se už probouzí, vše proběhlo bez nejmenší komplikace.Jen, co jsme dojeli domů, pošta přivezla objednané záchůdky. Poklidili jsme v kotěslích a v kočkáriu,karantény, zbytek dodělám večer, je strašné vedro a dusno. Na seznam čekatelů na rozřešení ode dneška čekají tři rodinky z Lázní Bobdaneč. Letošek je horší, jak roky předchozí. Zoufám si.

26.7.2016

Hezký večer a vše nej Annám, nádherné to jméno.Ve zprávách jsem viděla, že leckde pršelo, až se lilo.Tady ani kapka, vše je suché, vyprahlé, kytky hynou, smečka trpí, služebnictvo úpí. Jak já nesnáším vedra ! Nevylézt z baráku nejde, dělat se musí. Opět žádný jiný telefonát, než " máme, našli jsme, kočka někde porodila, krmím kočky, ty se okotily, pomozte , vemte si je ". Copak tohle jde ? Už si dělám seznam, co, kdo, kdy, jak ... Nejvíc mě asi štve, že se dle těch volajících na nás povětšinou obrací na doporučení jiného útulku, nebo depozita. Taky jsme párkrát využili v nouzi služeb jiného zařízení, ale předem jim volám já, jestli mají volno apod. Jenom slepý by neviděl moje se opakující upozornění, že už není v našich silách a možnostech přijímat další kočičky. Jsme jen dva stárnoucí lidi s chatrným zdravím, co pečují ve svém domě, převážně za své prostředky a pak pomoci drobných dárců, cca deset hodin denně o desítky koček, platit sílu, si nemůžeme dovolit, veškerá práce je jen na nás. K tomu jezdíme na různé lokality, i desítky kilometrů, věčně na veteriny, nákupy atd. Další chlupáčky už skutečně přijmout nemůžeme. Dlouhá léta nevíme, co je to dovolená....ano, byla to naše volba, naše rozhodnutí starat se o opuštěné kočky, ale vše má své meze a ty naše už jsou překročené. Kdo nevěří, ať sem běží... Odpoledne přijela  pomocnice přes aukce Jaruška s přítelem Martinem, tak jsme si s nimi odpočinuli a popovídali. Bylo to jak nabíječka. Jakmile jsme tu sami, pořád jen vidíme nějakou práci. Zítra jede na kastraci Šimonka, Márinka, Kolja a berem asi dva kotíky na očkování - víceméně, podle toho, jaké bude vedro, aby jim to neuškodilo. Možná budu muset vzít i Majkí, mámu od šesti kotíků. Její žravost je tatam, možná je to z veder, ale tak pro jistotu. Dnes si dala jen tvaroh. Přitom klece s rodinkami jsou strčené zadkem do stodoly a tam je puštěná klimatizace. Cloníme mokrými prostěradly proti přímému slunci, ale to dusno...

25.7.2016

Hezký večer a vše nej Jakubům...Ač se mi v tom vedru vůbec nechtělo, nebylo zbytí, prostory se hlásily o generální úklid. Denně je úklid běžný, 1x týdně generální a 1 x za měsíc sanitární den. Do toho jsme oba museli řešit zdravotní i pracovní záležitosti. Liam, Noir i Kolja byli zase na zahradě, zvykají si dobře.Noir je v pohodě, s nikým problém nemá a nikomu nevadí.Kolja, asi vzhledem k hendikepu, občas někoho irituje. Liam ten si nikoho nevšímá, nejraději líhá v keřích, dnes přišel i sám do chaty na jídlo. Na noc je zavírám, protože v chatě - kotěsle, jsou převážně jen malá koťátka. Do kočkária zatím nemůžou, není místo. Dbáme na to, aby kočeny měli prostor, nedocházelo ke třenicím a pocitu věznění. Až na vyjímky, kdo chce, může na zahradu. Ven chodí i malinké havlbrodky, maminy až po kastraci . Kaťuša už po kastraci je, ale zatím se jí bojím pustit, ani Tia ještě nebyla. Omarodila Vanilka  a Valinka, každá jedno špatné, oteklé oko. Už mají léky a kapky. Neronek je slaboučký, musím mu objednat podpůrné prostředky, jako Colostrum apod. Lidi jsou nepoučitelní, zanedbávají kastrace a já ke vší práci denně beru desítky hovorů se žádostmi o vzetí koťátek. Lidi vemte rozum do hrsti a začněte se už chovat jinak.Vaše opomenutí, nebo lhostejnost nemohou řešit jiní. Kastrace je jednou pro vždy a máte klid. Mimo to, si nemusíte špinit svědomí zabíjením novorozených - třeba pohřbením zaživa, nebo už větších koťat, třeba umlácením lopatou. Všechno se to děje, víme to všichni. Jsou lidi, co zabíjí prcky dalšími odpornými způsoby. Všem se to načítá, ať jsou bez obav. Pokud chceme změnu a je jedno v čem, musíme začít nejdřív u sebe !!!!

24.7.2016

Pěkné odpoledne a vše nej Kristýnám...Poprchává, ale vzduch je jak v prádelně. Blbě se dýchá. Držíme neděli, děláme jen to nejnutnější, však ono se to nezblázní. Kotíci lítají venku, jsou pořádně urousaní. Venku je opět Noir i Liam. Bubáčci jsou také na volno a už budou bydlet v kotěslích.Máma Chamaré je vykastrovaná. Do jejich voliérky chceme přestěhovat Vilémínu s Vanilkou a Valinkou.Odčervila jsem Šarlotku a Štěpánka.Z něj se stal malý - velký bojovník. Celý zasedne do misky, zaboří tam tlamku, packy a ještě u toho stihne vrčet.Přijeli zájemci o kotě, nejraději by si vzali Kvida, který se k nim velmi měl, ale jeho hendikep není dořešený, nevíme, co růst packy přinese, takže není prozatím k umístění vhodný. Váhali mezi havlbrodkou Šárinkou a Melisskou. Nakonec odjela Melisska. Bude bydlet u Přelouče v bytě. Z pardubické dočasky odjela do nového domova ku Praze Madlenka, hodně štěstí, zdraví a lásky oběma. Za poskytnuté domovy mockrát děkujeme. To je to nejvíc za naši práci.

23.7.2016

Hezký večer a vše nej Liborům...Ráno jsme vyšli ven a byla to pořádná pecka - bylo tam dusno a vlhko, hodně zatěžující. Nebylo to příjemné, snažili jsme se práci venku co nejvíce vyhnout. Nicméně, moc to nejde, skoro všechny kočky jsou sice v domě, ale jiný vchod... z kotěslí už byli vypuštění , polehávali v trávě, nebo si hráli. Dnes byl i velký den. Prvně byli venku Liam, Noir i Kolja.Liam lehal pod keři, měli jsme co dělat, abychom ho chytli.Vlastně jsme ho nechytli -  schoval se do voliérky, kde bydlí Chamaré.Dala jsem mu tam jídlo, ale moc nesnědl. Tak jsme ho vytáhli a dali do jeho klícky a teprve pak se napucnul.On je schopen sníst tři kapsičky naráz. Nemyslím, že by se mu venku nelíbilo, ale je to bojísek, akční kočky to vycítí, začne výhružné vrčení, on je vystrašený...věřím, že to pomalu půjde, kdoví, co si všechno musel zažít.Pro nic za nic, by takhle bojácný nebyl. Noir byl v pohodě, různě polehával, pak jsme o něm nevěděli celý den.Navečer se objevil, nechal se odnést, najedl se a bude spinkat. Kolja -  toho jsme vraceli do klícky asi za 15 minut. Strachy z něj byla pomalu placka a ze všeho nejvíc se snažil dostat zpátky do chatky. Přitom si vyběhl sám, když jsem uklízela v kotěslích klece. Jakmile jsem ho dala do klícky, kde se zotavuje, spokojeně se rozvalil a jakoby říkal, " tak tohle bylo poprvé a naposled ". Maličký Neronek dostal oboječek, abych ho mezi černými hned viděla a byl taky už venku. Malé havlbrodky - Šárinka, Šarlotka, Štěpánek  taky běhají a hrají si na zahradě. Zatímco jsou venku, Šimonka a Márinka jsou v kočkáriu.Čekají na kastraci, tak se bojím, aby mi neutekli. Navečer je zase sestěhujeme do jejich voliérky. Majkí je vzorná matka a jejich šest koťátek roste jak vody, je to až k nevíře, že tam drobná kočena má takové cvalíky.Je pravda, že toho za den zbaští dost + zakysanku + mlíčko. Opět má rýmu jak trám Nino a Matouš, to je taková chronicitida až to děsí. Mají mix antibiotik a kapky do nosíku. Do nabídky koťátek jsem  dnes vkládala aktuální fotky. Od rána peru, suším, peru, suším, peru a ještě teď suším....

22.7.2016

Příjemný večer a vše nej Magdám...Usnula jsem něco před čtrvrtou a vstávat jsme potřebovali v sedm. Já prostě nemůžu usnout, když už se to náhodou stane, tak je to spíš zázrak. Většinou po převalování o půlnoci vstanu a jdu něco dělat. Lehnout jsem si šla ve tři a spánek nikde.Je to strašně vysilující.Takže -  ráno jsme měli hoňku, na devátou už jsme potřebovali být v Přelouči na vetu. Brali jsme Noira na revizi zubů a kastraci. Od minula, co jsme našli v tváři tu osinu a vyndali, tak se vše uzdravuje a přibral , takže teď má 3.20kg. Moc to není, ale na tu kostřičku, když ho našli, je to pokrok. I proto veta rozhodl, že udělá kastraci i se zuby, abychom ho nezatěžovali dvěma narkózami. Vypadá k nepoznání a co nevidět bude objevovat zákoutí zahrady. Jela i Chamaré, je po odstavu koťat a už si obhlížela kudy za plot. Camaré byla i odoperována kýla. Snad už začne nabírat, pět kotíků dá zabrat. Oba jsou po zákrocích v naprostém pořádku. Kočku dělá veta laparoskopicky a kocourky harmonickým nožem. Žádné rány, žádné krvácení... za celá dlouhá leta jsme neměli jedinou pokastrační komplikaci, ani jedinou hnisající jizvu apod. Díky pane doktore. Plně důvěřuji veterině Vetmedikon v Přelouči MVDr. Tomáši Konečnému, a klinice Neovet v Čáslavi MVDr. Milanu Bednářovi. Oběma jsem za častou pomoc našim kočkám nesmírně vděčná. Jsou k nám i v placení hodní. Děkujeme opravdu moc. A do třetice jel Storm, co zčistajasna přestal jísta polehávat. Jediné, co jsme zjistili, že má zánět dásní a z pár kapek, co se povedlo odebrat, že je FELv a Fiv negativní. Pak se vzepřel a krev jsme měli na sobě všichni. Předtím jsme se pokoušeli o sono, to nám dal taky co proto, na rtg. raději ani nedošlo. Krev na hematolku a biochemku tedy taky nemáme. Dostal injekčně analgetika a antibiotika, léky máme na doma.Pokud se do pondělka nezlepší, budou ho muset přispat a veškerá vyšetření udělat. Na odpoledne jsme byli objednáni na kliniku do Čáslavi k MVDr.Bednářovi s Koljou na kontrolu. Kdo se dívá na fotky na FB, ví, jak se Koljovy ošklivé rány krásně hojí. I pan doktor byl mile překvapen. Ani nebyl proti, že jsem se odchýlila od léčby a dala se vlastní cestou - tedy aplikací hydrokoloidního krytí, následně polštářky na mokrou terapii a poslední fáze byla mast. Doktor mu dnes vzal krev a nechala jsem udělat testaci na FELv a Fiv. Vše je v pořádku a Kolja může na kastraci. Zadní nohu má samozřejmě stále pod kyčlí roztříštěnou, ale jak jsem už někde psala, tělo si to nějak " zafixovalo ". Po svém i chodí, dále se tomu tak říci. Operace by byla možná, ale na hodně % by byla  neúspěšná a mohla by pak přijít stejně amputace. Takže jsme se domluvili, že operovat se nebude. Pravidelné kontroly budou a na amputaci je vždycky času dost, kdyby se začlo něco dít. Myslím, že je to logické a rozumné. Kolja se cítí dobře, krásně jí, mazlí se, je trpělivý, hodný, opravdový poklad. Přibral na čtyři kila. Posledně Liamovi brali krev, dnes jsme si brala výsledky - test na FELv a Fiv je negativní, i ostatní je v normě. Toť asi vše, jdu rozdat večerní léky a udělat dnes naposledy záchůdky. Už teď se děsím, že zase neusnu a právě proto přeci neusnu, že z toho mám děs. Jak já bych se ráda klidně, svobodně vyspala....

21.7.2016

Dobrý večer...Beru si chvilku na příspěvek, dosud máme pořád nějakou práci. Dopoledne zde běžné činnosti a odpoledne výjezd. Nejdříve jsme stavili v diskontu v Rosicích pro záchůdky, které ale pořád nemají. Budu se muset podívat po eshopech. Pak  v KF pro čtecí brýle, protože se mi mé drahé rozbily a nehodlám do toho vícekrát investovat. Posléze zastávka v dočasce, kam jsme vezli domluvenou zásilku.Pak krátká zastávka u pí.Andělky s drobností z aukce a jelo se do cíle naší cesty - kočičí kavárny Pohoda. Nejenom, že jsme se chtěli už zas podívat na kočičky, aby na nás zcela nezapomněly, ale kvůli sbírce, kterou pro naše depozitum majitelé kavárny uspořádali a hodní dárci nosili a nosili a nosili. Srdečně děkujeme všem. Moc si toho vážíme, ceníme si každé pomoci i lidí, kteří se rozdělí. Někteří mohou více, někteří méně, ale jde o to, že chtějí pomoci. Dali jsme si kávičku a byla skutečně pohoda. Cestou zpátky domů, jsme se stavili v drogerii Rossmann nakoupit zase nějaké kapsičky a věci na praní. Dostali jsme totiž slevové kupóny, tak je potřebujeme využít. Díky i za ně. Pokud mi vyjde čas, zítra vše roztřídím a uklidím. Pokud...protože dopoledne nás čeká veterina v Přelouči a odpoledne klinika v Čáslavi. Obrovský balík nám přišel od V.Němcové, sbírala pro nás hliník + něco navíc a granule s kapsičkami Whiskas od.M.Bajera. Děkujeme velmi pěkně, Veronice navíc ještě za vytvořenou aukci.

011.jpg 020.jpg

20.7.2016

Dobrý, pozdní večer...Už od noci mi nebylo dobře. Většinu práce ráno musel zastat manžel. Měli jsme domluveno, že po obědě vyrazíme do Havlbrodu za p.K. do lesa, jak mu shořela chajda, to asi pamatujete.Máme od něj doma sedm kočičáků. Vezli jsme mu konzervy pro kočky, jídlo pro něj, spacák, deky a ručníky. Dva ze šesti kocourků, co tam má, se už týden nevrátili, asi jsou někde za kočkama. Jejich kastrace jsou přislíbeny odjinud, ale zatím se to nehýbe. Kdybychom to neměli tak daleko, tak se toho ujmu sama. Mrzí mě, že jsem doma zapomněla pipety na odčervení a odblešení. Za to se vrátily dvě kočky. co byly březí a dovedly, či donesly osm koťátek. Věkově jsou asi týden od sebe. Pan K. je má u sebe v chatrči, aby se zas neztratili, jako Šarlotka, co byla pryč týden a dodnes má zdravotní problémy. Po odstavu je vezmeme k nám, některá si chce ponechat. Kočky necháme vykastrovat a vrátíme mu je. Určitě ho budu chtít dotlačit i ke kastraci koťat, až dorostou. Cestou zpátky jsme se stavili u pana M., také Havlíčkobrodsko, tam jsme před časem nechali kastrovat celou jeho smečku. Vezli jsme mu konzervy kočkám a prozatím menší ledničku z mrazáčkem, aby měl kam dávat potraviny. Na jaře jsme se domluvili, že vyhází krámy z jedné  místnosti, máme pro něj komody, stolky a válendu, ale zatím s ničím nepohnul. Není na tom taky zdravotně nejlépe, dnes mu tahali z kolene vodu. Jenže my, to taky nezvládnem udělat. Granule má ještě od pí.Jansíkové, která se s námi v zásobování krizových míst, jak tomu říkám střídá. Patří jí velký dík za její pomoc a obětavost. Bylo dnes vedro, domů jsme přijeli upachtění a to nás tu čekalo hafo práce. Zrovna, když jsem dělala voliérku havlbrodek, udělalo se mi špatně, málem jsem omdlela. Musela jsem všeho nechat a jít si lehnout. Takže večer byl také na mužíkovi, jen jsem rozdala léky. Blbý bylo, že jsem si vůbec nepamatovala, co se mi stalo.Teprve později  jsem si to začla postupně vybavovat . Zítra máme jet do Kočičí kavárny Pohoda v Pardubicích, kde zákazníkům dělají společnost " naše " čičky. Doufám, že se do té doby zmátořím.

19.7.2016

Příjemný večer...Majkí včera ještě porodila další dvě koťátka, takže jich má opět šest, to měla i posledně u svých majitelů. To je to přitom drobná kočička.Všichni jsou v pořádku. Majkí baští, pije mlíčko, má taky co živit. Ráno jsme si přivstali, abychom vše poctivě stihli udělat. Měli jsme naplánovaný výlet. Před čtyřmi lety se narodila právě na mé narozeniny vnučka, tak jsme se i s tou starší jeli vydovádět do Mirákla v Milovicích. Bylo to super. Každý výlet je doslova vykoupen  po návratu velkým množstvím práce. Takže jdu pokračovat, i když větší úklid necháme na zítra.

028.jpg 034.jpg

18.7.2016

Příjemný podvečer a vše nej Drahomírám...Manžel se vrátil až odpoledne od doktorů a sociálek. Přehřátý, otrávený, utahaný, neví, co bude.ani jsme netušili, co peripetie přináší dlouhodobá pracovní neschopnost.Přestože ho čekají nejméně čtyři operace, které není možné uskutečnit kvůli ucpané cévě k srdci, musí ukončit neschopenku a to ještě neví, jestli vůbec dostane nějaký důchod, jestli má jít do práce, nebo na pracák. A to ještě za poliklinikou dostal tzv.botičku. Nejvíc ho pobavili jistí spoluobčané, kteří vycházeli ze sociálky vychechtaní a nastoupili do obrovského, černého BMW a se svištěním odjeli. Tak a teď k tomu, proč jsme tady. Já byla doma, páč jsme rodily. Majkí měla péči jak v porodnici. Výměna zakrvácených plen , hlavně masírování bříška a chválení. Doposavad má čtyři mrníky, je možné, že to není ještě všechno. Za bývalých " okolností " by je už neměla. Pyšná mamina, by nechápala, co se stalo, hledala by je...Vypila misku mlíčka a snědla vydatnou kapsičku. Neronek je na dietě, průjem je mírnější, díra u ocásku je jak kapsa. Malé havlbrodky byli na zahradě, Šárinka umí válet sudy, Šarlotka skáče jak kůzle a Štěpánek je strašně mrňavý. Nožičky tenké, hlavička malinká, řeklo by se nedochůdče.Nicméně už sám baští, viděla jsem ho i granulek. Kaťuška si už v kočkáriu zvykla, když uklízím malou voliérku, kde havlbrodky bydlí, dávám tam i Šimonku. Po kastraci tam bude bydlet, tak, ať si pomalu zvyká. Tia tam je v pohodě, ráda a prý lepší, než les. Vrácená Klea je klidná, ale opatrná. Teddy po zesnulé paní se mazlí jak o závod, Joshua už je také na dobré cestě ke spokojenosti. Udělala jsem nové fotky Bubáčků a Véček, ještě najít čas je nahrát a popsat. Marlonek blinkal a vyblinkal škrkavku a to 11.7. dostali Banminth. Do opakování zbývají dva dny. Nikdy není od ničeho klid. Proběhlo vyčesání několika kožíšků a kontrola, resp. čištění oušek. Pro hladové toulavky a venkovky jsou dosypané granule. Potřebovala bych plít, očesat rybíz, ale asi to nehrozí. aspoň jsem oštípala a zalila odkvetlé muškáty, aby zase nasadily. Bývám tak unavená, že se k další práci neposunu. Zahrada začíná být místo potěšení přítěží , jaksi " navíc ".Už jenom to každotýdenní sekání...

17.7.2016

Příjemný podvečer a vše nej Martinám...Už si docela zoufám. Je to rok od roku horší. Přijde mi, že lidi začli být ještě více lhostejní, nebo svou zodpovědnost ledabyle přehazují na druhé, potažmo na depozita a útulky. dnes máme opět příjem. Malé kotě, kocourek, s průjmem jak průtokáč, okolí od něj spálené a zevnitř u kořene ocásku hlubokou, otevřenou ránu. Kotík , dostal jméno Neron, má antibiotika, léky na průjem a hojivou mast na tu ránu, kterou musíme několikrát denně propláchnout Betadinkou ( nejméně po každém použití záchůdku ). Za žádnou cenu nemůžem dopustit, aby tam mohly cokoli zanést např.mouchy.  To ovšem není případ paní, která malého našla, nenechala být a tím zachránila , přispěla i na jeho léčbu, děkujeme za příkladný přístup. Stav u nás je tak  " přes míru ", že budu muset dělat, že nevidím, neslyším a asi ani nezvedat telefon. Neronkovi musela místo uvolnit slepá Kaťuša, která tím pádem je přestěhovaná do kočkária. Je tam už od pana K. z lesa v H.B. i Tia, třeba se ještě poznají - po kastraci tam půjde i poloslepá Šimonka. Městské útulky prostě striktně řeknou ne a víc, se tím nezabývají. Já ale doslova trpím, že naše možnosti jsou u konce. Změnit to neumím, ani to nejde. Jsme vyčerpáni po všech stránkách..... Pak jsme jeli na chvíli k synově rodině,ale  na třetí už jsme potřebovali být doma. Do nového domova, měl odjet Vítek ( Jeníkovice ). Nového páníka i paničku si opět hned obsadil. Dlouho jsem neviděla takové souznění. Odjížděl v naprostém klidu, troufám si tvrdit, že odjížděl rád. Mohlo by se to zdát divné, ale já jsem ráda. Jen, ať zapomene a je rád jinde. Má ten nej domov, jaký si mohl přát. on i my. Ráno ještě ostře prohnal Karlítu, až si namohl tlapinku. Osvojitelům děkujeme za domov a další věci do aukce.Včera přijatá Majkí je neklidná, mňouká, myslím, že bude rodit. Hladím jí, chlácholím a masíruji nadité bříško. Kéž by jich nebylo moc. Na jaře jich prý měla šest.

002.jpg 004.jpg

16.7.2016

Hezký den a vše nej Lubošům...Krmení pro kočky mizí doslova před očima. Zajeli jsme do DM a nakoupili, když jsme to roznesli domů, do kočkária a kotěslí, do skládku už nebylo co dát. V KF jsou v akci granule Whiskas, ty jsme koupili pro venkovky a Sanytoly, které jsou v akci také. V poledne se nám vrátila z umístění Inori, nyní se jmenuje Kleopatra. Klea nebyla v bytě šťastná, nekomunikovala, nezapojovala se. V tuto chvíli je v kočkáriu. Musí to být pro ní šok, být najednou s tolika kočkami, ale zvyknout si musí, nedá se nic dělat. Až se otrká, budeme jí pouštět na zahradu. Na prosbu jedné paní, jsme přijali vysoce březí kočičku Majkí. Žila na statku a koťátka by jí byla " odebrána ". Po odchovu koťat a kastraci, se vrátí zpět. Základní péči tam kočky mají. Karanténu jí musel uvolnit Noir, aby měla větší prostor. Noir je zatím v léčení, čeká ho kastrace, pak si půjde zvyknout do kočkária a následně i zahrada. Do kočkária budeme přesouvat i Liama a Kaťušu.I ti budou mít vycházky po zahradě. Pouze do voliéry a ne na zahradu nepouštíme kočky, které venku nikdy nebyly a v případě útěku by byly odepsané. Naším cílem je přistupovat ke všem individuálně a nechávat jim prostor k příjemnému životu. Musíme posekat zahradu, měnila jsem záclony a závěsy, převlékla postele.Doma máme běžně sedm až deset chlupáčků, na všem to je vidět. Za celý den se zastavíme tak akorát na jídlo a rychlé kafe.

15.7.2016

Hezký podvečer a vše nej Jindřichům...Odpoledne jsme po práci v depozitu, potažmo i doma - je to v jednom domku - jeli do Přelouče. včera, jak jsme odjeli z veteriny, tak jsem zaskočila s krmením do parku v areálu Domova důchodců. Krmení ( granule ) tam vozíme pravidelně, ale spíš jako zásoby. Pokud jsme bydleli v Přelouči, tak jsem tam chodila často, brala odtamtud kotíky, co se tam narodily, nebo je tam někdo " odložil ", všechny stávající  kočky jsme nechali na své náklady vykastrovat.Dnes už tam z nich žádná není. Informace jsem dostávala různé, ale kde je pravda, nevím dodnes.  Byl tam kdysi ředitel, ten nechal postavit i boudu, co tam stojí dodnes. Pak se změnilo vedení a jedna zaměstnankyně mi práskla, že kočky chtějí nechat zlikvidovat. Měla jsem nejedno jednání s ředitelkou zařízení, posléze jsme se domluvily, že tam kastrované kočky mohou zůstat. Vše se zdálo,že funguje, krmení jsme dodávali a někteří klienti domova byli rádi, že tam kočičky jsou a také je krmili. Pak ale stejně začly mizet, my se odstěhovali z Přelouče do Lovčic a frekvence mých návštěv nebyla už tak častá. Nicméně, pořád mám pod dohledem, jak to tam vypadá, ovšem ne to, co se tam děje, nebo neděje. Kočky mizí, zase se objeví jiná, koťata tam nebývají. To jsem se ale rozepsala.Chtěla jsem napsat, že včera jsem vyhodila do kontejneru všechny hadry, deky, pelíšky, co tam byly už roky, nasypala granule a dala konzervu. Dnes jsem nabalila čisté věci, krmení, koště a jeli jsme. Vymetli jsme, vyprášili matrace, ty jediné jsme tam nechali, dali čisté deky, pelíšky, misky, vodu a velký kýbl granulí + konzervy. Něco jsme nandali a po chvíli přišel jeden kocourek, víc ne. I tak, jsme museli být v uctivé vzdálenosti. Je zvyklý na jednu bábinku, ale tam už sotva chodí. Ta " naše ", od které jsme brali kočky před nástupem do domova už nechodí vůbec. Pak jsme jí šli navštívit, už se jí i motají myšlenky. Pak říkala, že tu bude už jen pár dní, to mě dost rozhodilo. V září jí bude pětadevadesát. Naše babička to není, ale jakoby byla, v sobě to tam cítím. Pak jsme se stavili na hřbitově vyčistit hrob a zapálit svíčku.Svátek měla manželova maminka, pak moje babička a dnes by měl děda. Před sedmi lety, mi v tento den zemřel taťka..... v depozitu je dnes klid, s běžnými, každodenními povinnostmi a starostmi. Paní, o které jsem psala včera, měla jet dnes na kastraci s další kočkou. Nedostavila se. Oklikou jsem se dozvěděla, že tam dnes zasahovala KVS. Možná budeme mít příjem kočky před porodem. Za to mě manžel nepochválil. Vím, že má pravdu. Lidí, co by byli ochotní pomoci, by potřebovalo být víc. Pořád je více těch, co se utápí v sentimentu, ale ten je nanic. Je potřeba něco dělat, je potřeba pomáhat.

14.7.2016

Příjemný podvečer a vše nej Karolínám...na ráno jsme si museli dát budíka, abychom vše stihli udělat, protože už v půl deváté jsme museli odjet na veterinu do Přelouče.  Vrátili jsme se ve dvanáct. Na prohlídce a následně na kastraci byl Liam. Kvůli špatné srsti a boláčkům mu veta udělal stěry. Ukázalo to na mykózu.Ne, moc, ale přece. Zoubky má v pořádku, pahýl nožky klidný. Kvůli kůži dostal Convenii. Je v pohodě, už jedl. Jako další jela Kaťuša -  byla vyšetřena, nemá zoubky, zbyl jí asi jeden. Díra po vypíchnutém oku, i stávající slepé oko, byly důkladně vyčištěny a prokapány. Brali jí krev na hematologii i biochemii + na test FELv a Fiv -  negativní. Je po kastraci, taktéž dostala Convenii.Bylo podezření na kýlu, to se nepotvrdilo. Nicméně jí z bříška veta odebral pár kapek tekutiny na cytologii.Další jel Noir. Rána ve tváři se zacelila, nicméně, pořád z ní vytékal hnis. Přesněji řečeno, když jsem mu to čistila, tak jsem ho pokaždé vymáčkla. Dnes jsme se na to s vetou zaměřili spolu a to důkladně. Jeho chtěl pořád kousat, tak jsem to zkusila já. Po vymačkání hnisu a zahnisalé krve, cosi začlo lézt ven. Veta to dovytáhl pinzetou a myslím, že zdroj problému je nasnadě. Docela v hloubce tam měl osinu, už zapouzdřenou v hnisu. Drénem mu to propláchli, dostali jsme to i domů, Convenií je pokrytý už od minulého pátku. Takže díra ve tváři není od zubů, jak se původně domnívala jiná paní doktorka. Nicméně, revize zoubků bude potřeba. Na revakcinaci jsme byli s Terinkou a Betinkou, obě mají Purevax RCPch. Nakoupili jsme potřebné věci, jako diety, nabušené kapsičky a konzervičky pro marody, kapky, masti, antiparazitika a další. Hezky jsem zaplatila 5.959.- Kč. Včera byla na kastraci druhá kočka od jedné paní, co nechala strašně rozmnožit své kočky i psy. Paní má už i problémy s úřady i s KVS. Má dva " domky  " ve dvou městysech a právě kvůli nevoli sousedů a dalších problémů - nevyhovující hygienické podmínky -  to různě převáží z jednoho do druhého. Prostředí nafotit nemohu, nikoho tam nepustí. Abych to zkrátila, platím ty kastrace. Teprve po tomto příslibu, že to nebude platit, se to pohnulo, že alespoň už dvě kočky dovezla ke kastraci. Dělám to hlavně kvůli těm kočkám, o tom žádná. Další mají koťata, udajně tam je asi 20 malých, některé porodily před pár dny, tak možná i víc. K tomu psi a štěňata. U těch už se řeší aspoň jejich umisťování, ale jde to ztuha. Přišly nám objednávky ze Zoohitu, kapsičky Felix, diety gastro a Gourmetky. Nakupujeme pořád někde. Smečka žere jako hejno kobylek. Dnes leje a leje, nikoho jsme nepustili ven. V kočkáriu jsem vyměnila deky za slabší podložky, na léto je to lepší. Halda prádla je zas o něco větší.chtěla jsem dnes prát, ale zatím nic. Hodím teď aspoň jednu pračku. Ještě, že máme tu sušičku, za to díky znova a znova.

13.7.2016

Hezký večer a vše nej Markétám...Tak co bylo dnes? Prakticky nic nového. měli jsme sanitární den, takže úklid, úklid a zase úklid. Pračka i sušička vrčí od rána a zítra se bude pokračovat. Na jedné straně se končí a už se nedá přehlédnout, že je potřeba vyčistit několik záchůdků. Uklízely se komplet klece, misky se myjí denně i třeba dvakrát. Bylo potřeba uklidit i doma, i zde bydlí kočičky. Pro venkovky jsem dosypala granule, zítra jedem na obhlídku a s krmením do parku u domova důchodců v Přelouči. Havlbrodky dobraly léky, už i Štěpánek, který měl za krčkem absces. Jedenkrát denně čistím Betadinkou a vyměňuji Koljovi hydrokoloidní krytí. Rány má hezky růžové, menší, kůže se obnovuje. Ránu čistíme i Noirovi, nelíbí se mu to. Zítra ho bereme na veterinu. Pokud bude zdravotně ok, bude kastrován Liam a Kaťuša. - ta je od pana K. z Havlíčkova Brodu, vracet jí zpátky nebudeme, je slepá. Liam má viditelně lepší a zdravější srst, nicméně, ještě je hodně třeba, aby byla pěkná. Do jídla dostává přípravek na srst. Na přeočkování bereme Betinku a Terinku. Večerní léky, kapky, masti jsou rozdány, ještě v devět píchám inzulín. Záchůdky se čistí naposledy v deset večer. Dočaska v Židovicích umístila maličkou Claudii. My všichni jsme v myšlenkách s dočaskářkou Katkou, která smutní odchodem tatínka.

12.7.2016

Příjemný večer...Zatímco Koljovy rány se pěkně hojí, u Noira je to horší. Stav zubů je katastrofální a tím pádem se zastavilo hojení děravé tváře. Vetka chtěla dělat revizi až přibere na váze, jenže, jak může přibrat, když sotva něco sní. Ve čtvrtek máme termín na vetu v Přelouči, tak ho vezmeme sebou. jinak jedeme ve stejném tempu a nasazení. Trošku sprchlo, ale dusno je pořád.Byla jsem také na převaze a konsilium rozhodlo, že nepatřím na chirurgii, ale na ortopedii. Tam se musím objednat. Počítám, že to bude nadlouho. Jsem unavená, ze všeho. Manžel se cítí také pod psa.

11.7.2016

Dobrý večer, vše nej Olgám...Bylo vedro k  zalknutí.Bylo takové vedro a dusno, až jsem se obávala o marody, jak to zvládnou.Kolju jsme si vzali domů, protože tu je trošku dýchatelněji, než venku a v kotěslích. Přestože otíráme, vytíráme, máme větrák, není to nic platné, dřevěná chajda je jak ve výhni. na noc má Katy a Liam volno. Snad nebude nějaké " tření ". V kočkáriu je líp, barák je kamenný. Tam jsem chtě - nechtě musela odchlupit dezinfekcí škrabadla a vyluxovat . Když jsem odcházela, připadala jsem si jak chlupolepka - pot a chlupy, to je tedy kombinace, zkuste to. Ráno byl manžel na úřadě v Kutné Hoře, kvůli důchodu.Byla tam velice ochotná a příjemná úřednice. To potěší - pravý opak těch sův, na které jsem narazila minulý týden v Čáslavi. I tak to bylo docela nadlouho, cestou zpátky jsme se stavili jen pro chleba, nějakou potřebnou drogerii, tvarohy a jogurty smečce na osvěžení. Odčervila jsem Bubáčky, s Koljou se muselo na otočku na inj.antibiotik. Má sice Convenii,  tohle byl třetí Marbocyl kvůli silné infekci.Šarlotka i Štěpánek dobrali antibiotika.Stále je bere Bruno, Melisska a samozřejmě Kvido + oční kapky (  a já ). Noirovi jsme vymačkali hnis, vydezinfikovali a namazali díru ve tváři.Okolo všeho jsme dolítali o půl desáté, včetně poklizení věcí na zahradě a čekáme na blahodárný déšť a ochlazení. Do kotěslí se půjdu ještě podívat, jestli je vše v pořádku.

10.7.2016

Příjemné odpoledne, vše nej Libuškám a Amálkám....Ráno jsem vstala za kuropění, protože avízovali pořádná vedra. Časně bylo příjemně, lehký vzdoušek, to se to běhalo od jedné sekce ke druhé. Do osmi bylo hotovo i s léky, kapáním i mazáním.Jen jsem v devět píchla Zrzínovi inzulín. Pak trochu úklid doma, toto ještě šlo, teď už u všeho funím jak sentinel. Před chvílí jsem rozdávala mlíčko a tvaroh, řekla bych, že jak ztracené a po pěti dnech nalezené kotě od lesního pána K. z Havlborodu Šarlotka, tak i prtě Štěpánek, mají nejhorší za sebou. Na posílenou dostávají Recoverky, i masíčko, popř.kvalitní vaničky, ovětšinou Gourmetky. Šárinka na tom byla nejlíp, rýma i nemocné oči jsou tatam. Slepé Katě, i poslepé Šímě jsem vytřela díry po očích, je to až k nevíře, co jim tam zaleze špíny. Mari je v pohodě, měla jen menší rýmu, to už je v pořádku. Byli jsme za bývalým páníčkem  v lese -   H.B. -  s krmením nejen pro kocourky. Moc se toho v těch vedrech tam nechat nedá, ale nevadí, poradíme si, aby měl minimálně ob den přísun. Má tam šest kocourků a jeden tam ještě chodí z jedné chaty, ale ten páníky má . Dvě kočičky jsou stále nezvěstné, jedna i s kotátky bohužel při požáru uhořela. Konečně v kočkáriu pravidelně dolů k ostatním chodí i Joshua, Teddy chodí normálně skoro od začátku - jsou to sedmiletí kocourci po zemřelé paní - doufám, že tam nahoře má klid, že je o ně postaráno. Já vím, že se pořád píše o marodech, ale naštěstí tu jsou i jedinci, kteří zatím nemají zdr. potíže, jak např. Josefína, Drago, Maybe, Sidónie, Tizian, Tia, poloslepá Klem, Anežka, Čikita a mnoho dalších. Pipin občas ublinkne. Noirovi jsme dnes museli vymačkat hnis z tváře, šlo to i s krví, vyčistit a namazat. Koljovi denně čistíme rány a překrývám Granuflexem, Liam potřebuje vitamíny a mazání na srst - no, a vídíte, už jsem zas u marodů.Na fotkách jsou jednooká Šíma a slepá Katu.

001.jpg 006.jpg

9.7.2016

Pěkný večer....Myslela jsem , že to přejde, ale ne.Včera jsem se probudila a měla znova zapálený prostředníčeka cukání jak hrom. Na chíru chodím se přestávkami od května, mám za sebou troje silná antibiotika. Dnes jsem musela na pohotovost ( včera jsem neměla čas ) dělali mi rtg, který ukázal dost ošklivé věci. Je to nejspíš osteomyelitis, v prstu mi zleva chybí kousek kloubu, jsou tam patrné nějaké cysty.O co jde se uvidí otevřením.Mám dlažku a znova anitibiotika. Nesmím se vystavovat " závadnému " prostředí, takže musím vynechat čištění záchůdků a spoustu dalších věcí. Manžel to sám nemá šanci všechno zvládnout, to prostě nejde. Máme tu teď spoustu marodů, kteří se musí denně ošetřovat. Nějak to společně dáme, ale strikně nepřijmu současné, i  v dohledné době ani chlup. Beztak jsme včera byli dodělaní, jak snad nikdy. Manžel má potíže se srdcem, prostě organismus nám ukazuje tytyty. Budu moc ráda, když to budete respektovat a mít pochopení. Tedy i tím, že nebudete v současnosti svým známým říkat, aby nás oslovili ohledně příjmu. Hodně lidí nám už řeklo, že se jim zde líbí, že se tu kočky mají suprově... ano, děláme to s láskou a zodpovědně, ale všem nepomůžeme. To je potřeba si uvědomit. Je mi to líto, ale nedá se to. Všechno má své hranice. Jinak všechny kočičky jsou zaopatřené, nakrmené, ranní léky rozdané.Ještě rozdám večerní, nakapu oči, omeju rány, aplikuji mastičky, rozdám vitamíny, dám Granuflex, však pravidelní čtenáři ví , co vše máme na starost. Přeji příjemný večer...

001.jpg 003.jpg
   

8.7.2016

Hezký večer a vše nej Norám...To byl zas den, mám pocit, že je po mě...S marody je práce jak na kostele, ne, že by s těmi zdravými nebylo.Všichni potřebuji péči, pomazlení, uklidit...Dopoledne běhání po úřadech, s jedním lejstrem musím až do Kutné Hory, protože tohle zrovna ten stejný odbor v Čáslavi nedělá. Maj PC, práce ulehčená, úředníků, jak naseto a čuměj na vás dvě sůvy, jakože co si myslím, že maj práce víc, jak dost. Hned jsme pak jeli pro dvě koťátka, která se do rána " objevila " v zahradě jedné školky,asi 20 km od nás.  Hned jsem alarmovala koho se dalo, protože nemám vůbec kam dát další příjem. Pomohla mi pí.Kadlecová - Nebojsův depozit, která si je odvezla a téměř na 100% budou mít kocourci nový domov. Díky moc. S kotíky jsme ani nevystoupili z auta, když telefon, že opět asi 20 km od nás, paní sebrala asi sražené kotě. Hned se tedy jelo i pro něj. Kam ho dám, v tuhle chvíli nevím, ale pokud je zraněné, co se dá dělat. Nožku má divně polohovanou, večer máme termín na klinice Neovet u MVdr.Bednáře, tak ho bereme sebou.Pak mi psala paní, že se jí na zahradě usadila kočka, že je určitě březí. Když jsem sehnala dočasku, kde by kočka odrodila a odchovala prcky, tak mi napsala, že vlastně ani neví, jak to je s tou březostí a že vlastně ani pomoc nechce. Tohle fakt v tom masakru, co teď prožíváme potěší. Na kliniku jsme jeli s Noirem, Liamem, Koljou a prckem, co dostal jméno Kvido. Noirovi se znova zanítila tvář, měl tam hnis. Bohužel má tak shnilé zuby, že se to může opakovat do nekonečna.Jenže na operaci potřebuje zesílita vyléčit zelenou rýmu.Dostal další Convenii. Od poslední kontroly nepřibral, jen po nálezu, do té první ko, 30 deka. Liamkovi brali krev, nechala jsem udělat, co se dá a taky test na Felv a Fiv. Přibral 40 deka. Koljovi doktor zkontroloval rány, jsou lepší, zrůžovělé, žádná nekroze. Nicméně jedna hluboká, do masa. O operaci, nebo amputaci, ještě není rozhodnuto, musí ustoupit infekce. Nejsou vhodné ani odběry, páč by byly zkreslené.Kost pod kyčlí je ze čtvrtiny rozdrcená, kloub otočený nahoru. Okolo si obrana těla utvořila, a teď nevím, jak se to jmenuje - prostě zhmotnění jakoby svalové hmoty, aby se to nevyvracelo. Proto ta veliká boule. Dnes ho to ani při manipulaci nebolelo. Maličký Kvido je na tom bídně. Je to mrzáček . Buď od narození, anebo těžkého zánětu. Nemá vůbec okolo kosti chrupavky a to prý zejména u koček je důležité k růstu kostí. Jak kotík poroste, tak tím, že to tam není, kost neporoste - není  jasné, co se bude dít. Veta vůbec neodhaduje, jak to s ním bude.On poroste a nožka zůstane zakrnělá? Skutečně nevíme...Dostal antibiotika a analgetika. Zůstává u nás. Uff, hotovo, toť asi vše. Potřebuju do vany, ale mám pocit, že jak tam vlezu, usnu a utopím se....

7.7.2016

Všem hezký den. Den, jako každý jiný, člověk se nezastaví.Manžel běhal celé dopoledne po doktorech, tak jsem si tu hospodařila sama. Zraněnému kocourkovi, který dostal jméno Kolja, jsem Betadinkou vyčistila rány a překryla Granuflexem - hydrokoloidní krytí. Dobře působí na povrchové i hluboké rány i popáleniny. Kocourek je milý a trpělivý. Havlbrodky, jedna slepá - Kaťuša a jedna poloslepá - Šimonka, se hezky vyčistily a spravily. Díry po vyteklých očích se musí denně čistit, protože se v nich usazuje prach a bolestivě dráždí společně s dovnitř se rolujícími víčky. Liamkovi mažu olysalá a boláčky pokrytá místa na kůži.K tomu dostává sirup, který napomáhá zlepšení a ozdravění srsti a kůže. Noirova prohnilá tvář je den ode dne lepší. Je vidno, že se cítí lépe. Do vody mu přidávám dávku speciální tekutiny na uklidnění a ztlumení zápachu z tlamičky. Zoubky má shnilé a tlamku v zánětu.Po zhojení proděravělé tváře, ho čeká revize tlamky v celkové anestezii. Odpoledne jsme měli milou návštěvu pí.Chroustovské, Štěpánové a Šnorové. Paní Chroustovská se po smrti majitelky starala o Teddyho a Joshuu a nás poprosila, abychom se jich ujali. Příbuzní o ně nestáli a do konce měsíce se musel vyklidit byt. Nešlo dopustit, aby sedmiletí kocourci, co nebyli nikdy venku, skončili na ulici. Teddy je celkem v pohodě, ale Joshua si zvyká velmi pomalu. Od jmenovaných dam jsme dostali spoustu krmení a jiných potřebných věcí + vynikající buchty. Mnohokrát děkujeme za příjemnou návštěvu i dary. Katka v židovické dočasce na jičínsku pojmenovala převčírem přijatá koťátka. Felix, Finn, Claudie a Ciara. Poslední jmenovaná je slaboučká, neduživá, nemocná a dnes museli jet na veterinu.

6.7.2016

Dobrý večer...je hodně pozdě, takže to zkrátím. Malého Štěpánka dokrmuji, asi má kočka málo mlíka, i když mi přijde, že spíš nechce kojit. Průjem u Šárinky a Šarlotky ustává.  Absces za krčkem už je v pořádku, zůstává ještě jen ztluštělá kůže. Antibiotika i mastičku dobírá. Dopoledne jsem mluvila s vetou, ohledně operace včera přijatého zraněného kocourka. Operaci nedoporučuje, ale nezrazuje nás od rozhodnutí jí udělat. Riziko jsou tržné rány povrchové i do hloubky a infekce. Riziko by také bylo, do nožky dávat kov, protože je předpoklad, že to tělo za těchto okolností nepřijme. Nožku má pod kyčlí rozdrcenou na padrť + další traumata, byla by po operaci o dost kratší a měl by trvalé bolesti.V pátek jedeme na přepíchnutí antibotik + ko Liama, Noara, tak si o tom pořádně popovídáme, uvidím rtg. a zřejmě dám na rozhodnutí zkušeného odborníka. I se třemi nožkami může hezky žít. Nebyl by u nás první a určitě ani poslední. Na rány mu dávám hydrokoloidní krytí. Zatím baští on, i Liam, méně jí Noar. Stále jsou kvůli kašovité stolici na dietě. Díra ve tváři se Noarkovi pěkně zaceluje. Odpoledne přijela pí.Burešová s přítelem s dary a vybrat si kočičku. Nakonec si vybral je, ale kocourek. Je to Vítek a já vím, že půjde do dobrého domova. Po návštěvě jsme objeli lokality, kde krmíme vykastrované kočičky.

5.7.2016

Hezký sváteční večer, vše nej Cyrilům a Metodějům...Od rána bylo nepříjemné vedro. Po ranním kolečku nám oběma zrovna nebylo nejlíp. Kočičí taťka si musel jít na chvilku lehnout a dát studený obklad. Očekávali jsme příjezd zraněného kocourka.Ráno mi volala pí.Petrů, že nálezci volali jí a ona neví, kam s ním. Má tříštivou zlomeninu zadní packy, operace je nevyhnutelná, nicméně s nejistým výsledkem. MVDr.Bednář se vyjádřil, že to je velice komplikovaná věc. Nicméně, určitě to necháme na rozhodnutí doktora, i s tím rizikem, že se to nemusí spravit a na řadu by přišla amputace.  K tomu má ještě tržné rány a obrovský otok. Myslím, že si zaslouží šanci na kvalitní život.Kocourek je moc hodný, klidný, trpělivý, rány si nechá ošetřovat a už snědl tři kapsičky a vypil misku vody. Abychom ho mohli vůbec přijmout, musela jsem sestěhovat Bruna s Melisskou. Teď už mi nezbývá, než se modlit, aby mi nikdo nevolal. Těžko se mi odmítá, ale nejde už vzít ani chlup. Aby toho nebylo málo, dočaska v Židovicích přijala čtyři asi šestitýdenní koťátka bez kočky. Dle předávajích je našli u Skřivan, u lesa, v krabici a pro změnu dočaska v Pardubicích umístila Viktorku.

007.jpg 002.jpg
   

4.7.2016

Hezký, pozdní večer a vše nej Prokopům....Vezmu to jen zkrátka, protože je hodin jak na kostele. Odpoledne jsme měli návštěvu paní Harapesové s dcerkou. Přijely se podívat a obdarovat kočičky. Večer jsme dostali nadílku od pána z Čáslavi, co mu bohužel zemřela kočička. Ráno volal, že by nám rád dal, co má doma. Stavili jsme se u něj, když jsme večer jeli na infuzku s Noirem. Děkujeme za návštěvu i dary. Noir byl na infuzi naposled, v pátek jedeme na kontrolu.Nevím proč, malý Štěpánek vříská hlady.Přitom ho sát u kočky vidívám. Začla jsem ho přikrmovat z lahvičky. Tolik dnes a dobrou noc.Jsem šíleně utahaná.

3.7.2016

Hezký večer všem. Dopoledne byl opět na podkožním zavodnění Noir. Vetka říkala, že je obtížné ho napíchnout, má nějakou křehkou kůži. Ani nevím, co si pod tím mám představit.Včera byl v naprostém klidu, dnes byl nervóznější. Opět něco přibral, už má skoro tři kila. Cestou zpátky jsme znova koupili ty vaničky v akci, chutnají a žádný průjem jsme nezaznamenali.  Na Liamovi nacházím další a další drobné ranky, asi je má po celém těle.Nenutím ho k prohlídce násilím, je skutečně velmi psychicky poznamenaný. Měli jsme tu náhodnou návštěvu až z Chotěboře, se žádostí o příjem dvou kočiček.Bohužel nemůžu. Trochu počítám, jestli se u pána v H.B. neobjeví ta březí kočka, tak bych jí ještě vzala.Je možné, že někde porodila a přivede nadílku později + tam měla být ještě jedna, také zatím nezvěstná.Pak už jsou tam jen kocouři. Trošku jsme si dnes orazili, ale i tak okolo koček strávíme 8 - 10 hodin. Ještě mám v sušičce deky, co je potřeba složit  a uklidit. Navečer jsem se pustila do sekání zahrady a okolo plotu. Bubáčci už se naučili přelézt síťové oplocení, co jsme jim udělali, aby měli rozběh. Je to parta nevděčná, dávali jsme je zpátky několikrát za den.Ještě, že se drží poblíž. Ven by chtěla i Melisska, ale ještě není zdaleka vyléčená.

2.7.2016

Hezký večer a vše nej Patriciím, i té naší kočičí....Dopoledne se jelo s Noirem na podkožní zavodnění. To se jen počká, než mu to vykape. Na vetu bylo strašně lidí, takže to vzalo víc jak hodinu. Zítra jede zase. Manipulace je s ním už v pohodě. Rána skrz se zacelila, je klidná a už suchá. V Kaufu měli v akci nové vaničky, tak jsme vzali a slaví úspěch. Nicméně, testovací proces se uvidí až v záchůdcích. Pokud to bude dobrý, tak ještě přikoupíme. Na dietě je Noir, Liam, Havlbrodky, Chamaré s koťátky a částečně ještě Bruno i Melisska. Léčí se i naše Danaé, tu zažívání zlobí často. Matouš a Nino mají protialergické pilulky a kapky do čeníšku a skutečně jim to pomáhá. Konečně dlouhotrvající rýma je regulovaná. Liam mi už věří, mazlí se, i když se občas lekne a to se pak skrčí a zděšeně se dívá. Vypadá to, jakoby ho někdo mlátil. Jeho psychika je skutečně velmi špatná. Pokud se pohybuje, tak by byl nejraději neviditelný, plíží se a u toho sleduje okolí, v očích strach. Včera zareagoval na kozlík, uklidnilo ho to. Krom toho má na těle spousty ranek a olysalých míst, které se snažím léčit hojivým krémem a sirupem na pěknou srst. Odpoledne přijela Lenka Hrdličková a kočičkám darovala velké škrabadlo, které pro jejich menší byt bylo nevyhovující. Dali jsme ho do voliéry a už je zabydlené.Kočky z něj mají pěkný výhled na zahradu. Chamaré s kotíky jsme udělali výběh, je to sice maškaráda, ale účel to splnilo. Mají rozběh na dovádění. Včera se u nás zastavily dvě paní , volyňské češky, původně z Běloruska. Už jsem se s nimi několikrát setkala na veterině. Starají se o kdejakou hladovou číču a jezdí s nimi i na vet, pokud je to potřeba. Jedna z nich, Lena, moc pláče pro ztraceného kocourka, kterého zachránila.Vzala si ho sice domů, ale kocour zvyklý na volnost, chtěl pravidelně ven a jednou už se nevrátil.. Hledá dosud - takže hledáme mourovatého, s bílými znaky, velkého, kastrovaného kocoura, ztraceného ve Zdechovicích. Díky za každou informaci na tel. 776 143 411. Taky nás poprosily o součinnost v řešení jedné místní, pořád se rozmnožující smečky. Majitelce je to jedno.Jenže kočky i koťata jsou divoká, nevím, jak to půjde, když to není zrovna za tzv. bukem. Pro naší smečku dovezly konzervy a příspěvek. Děkujeme.

1.7.2016

Pěkný den hodným lidem i Jaroslavám k svátku...Dnes jsme jeli na kontrolu s Noirem na kliniku do Čáslavi. Přibral 30 deka, díra ve tváři se stahuje a hojí. Testy na Felv a Fiv jsou negativní. Je stále dehydrovaný, dostal infuzku. Na vykapání pojedem i zítra, i v neděli. Hned, jak jsme přijeli, tak se pustil i do jídla.Začal baštit i granule, což po nálezu vůbec nemohl. Po zesílení a vyhojení rány, musíme nechat udělat revizi zoubků a kastraci. Kastrace čeká i Liama. Ráno jsem nahmatala u nejmenšího z koťátek za krčkem asi centimetrový absces. Na to, že mu je asi 14 dní, docela pořádný průser. Vetka mu to oholila, propíchla, vymačkala, vyčistila a dostal antibiotický sirup 2x denně. Ránu musím hlídat a čistit. Zvláště v těchto vedrech je potřeba každou ranku bedlivě hlídat a čistit. Mouchy by hned nakladly vajíčka. Za týden jedeme s oběma opět na kontrolu + i s Liamkem. Přišel balík ze Zoohitu s dietami, faktura není přiložena, tak doufám, že se dárce ozve. Další balík je od Nikol Návratové s podložkami a pracími potřebami. Oběma dárcům srdečně děkujeme. Konečně jsem se pustila do hromady pelechů, dek, koberečků, podložek aj. Pere se druhá várka a na dvě další to ještě tipuji. Přes víkend dobalíme aukci a v pondělí pošleme. Všem dražícím děkujeme za účast. Velice si vážíme každé vaší pomoci.