Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků červenec 2015

30. 7. 2015

31.7.2015

Příjemný den...Tak jsme se dočkali a kočička Electra porodila krátce po mém odjezdu tři koťátka.Nebylo to ani hodinu poté, co byla přestěhována do karanténní klece, aby už měla klid.Věděli jsme, že se blíží hodina " H ", jen jsme si nemyleli, že tak doslova.Nejdříve se na ně tvářila trošku rozpačitě, ale teď už se stará, kolí a sama se může po mlíce utlouci.Už jsem se pomalu chystala ke spánku, když na okno ťukyťuk, byla skoro půlnoc a za ním paní, že se na kraj cesty doplazila kočička, strašně posekaná.Než se s ní vrátila, tak jsem připravila karanténu a léky.Kočička, jednu nohu useklou, z druhé zbyly jen kosti a minimum svaloviny, část ocásku také uťatý.Vše zaschlé, nekroza, páchla jak pitevna.Rány jsem omyla Betadinkou, dala analg. atb, napít , i něco zďobla. a hned jsem psala sms vetovi.Do rána vydrží, hlavně, že to má trochu vydezinfikované a je pokrytá antibiotiky.

30.7.2015

Hezký večer všem přátelům...smečka je po večeři, což je neklamné znamení, že se dnešní den chýlí ke svému konci.Ráno jsem vypravil kočičí maminku Zdendulku na výlet za svou báječnou přítelkyní a ve fofru udělal pro chlupáčky vše potřebné.Dopoledne jsme měli termín na veterině na očkování, ze všech, které jsem dovezl, nemohl být oočkován Kilián vzhledem k nastupující viróze.Vakcína aplikovaná kotěti v tomto stavu by mohla mít fatální následky a já jsem rád, že máme tak pečlivého vetu.Na kontrole byla také Ludmilka, jizva po odstranění nádoru je naprosto v pohodě, daleko horší je v současnosti problém s polypy v uších.Sám veta si nechal čas na rozmyšlenou, jak celou situaci vyřešit a poté si stanovíme termín další operace.Po návratu opět kolotoč mezi věčně hladovou a bincetvornou smečkou, nezbytný úklid, aby se jejich bydlení dalo nazvat kočkárium, resp. kotěsle.Je to hodně vidět, že v kotěslích se to chlupáčkama jen hemží a není snadné je všechny udržet  uvnitř a ještě na nějaké byť nechtíc nešlápnout.Takže opět hafo práce za mnou a vám přeji klidný pohodový večer.

29.7.2015

Pěkný podvečer a vše nej Martám....Člověk míní, pán Bůh mění. mysleli jsme si, že dnes máme jakžtakž pohov, tzn.žádný výjezd.Jenže - ještě jsme nebyli ráno ani hotovi, když volala dočaskářka Katka, že cestou do práce našla u silnice kocourka, motal se, zřejmě naštěstí jen slabší náraz autem. jenže, vrátit se nemohla, tak ho naložila, naštěstí ležel na sedačce a jela s ním až do Pardubic.Koupila přepravku a volala mi.Nejdřív byl v práci na recepci, ale pak musel do auta a zase to vedro.Nechat ho tam celou pracovní dobu nebylo možné.Takže jsme se sebrali,objednali se na veterinu a jeli pro něj.Byl hodný, do té doby, než na něj veta šáhnul.Nejdříve nám ukázal oči, to ještě šlo. Byl patrný náraz na hlavičku.Pak nám ukázal chůzi, to taky ještě šlo.Trochu padal k jedné straně.Pak ho veta chtěl prohmatat, udělat ultrazvuk, příp.rtg., vzít krev.A pak se začly dít věci.Nedal si udělat vůbec nic, ani poslechnout srdíčko.Kousal - naštěstí nemá žuby a škrábal, kroutil se jak hadice, řval jak tur. Zvažovala se slabá sedace, což jsem bez vyšetření, které nešlo udělat, nechtěla, bála jsem se, aby se nám probral, byl přeci jen rozrušený a neznáme jeho zdr.stav.Takže do přepravky, tu zabalit a zkoušeli mu tam pustit šetrný plyn.Za chvilku se zdálo, že je utlumený, tak mu chtěli nasadit masku a v tu ránu to byl zpátky kocour s ďáblem v těle.Takže nic, už nám to přišlo tak akorát dost, nechtěli jsme ho více trápit.Dostal inj. na bolesti, analgetika na doma, klidový režim. Budeme čekat, jestli se později nějaké vyš.podaří.Samozřejmě, že nás zajímá i stav ledvin, není to žádný mladík.Myslím, že na vetu byli rádi, že jsme si toho Všechnyvásdobiju odnesli.Odvezli jsme ho zpátky ke Katce do práce - už jako beránka -  která za hodinku končila a vzala ho k sobě do dočasky, tzn.domů.Ještě podotknu, že na krku má hnědý obojek s rolničkou, možná ho bude někdo postrádat, fotky dám na FB.Po cestě z Pardubic, jsme našli přejetou kočičku, která tam ještě při cestě tam nebyla.Nemohli jsme jí tam nechat,i když vypadala dost ošklivě. Projíždějící na nás zírali jak na dementy, kvůli čemu, že to zdržujeme provoz.Manžel jí položil ke stromu, neměli jsme rýč.Stalo se to na konci obce Dolany, za autob.zastávkou, směr Čepí.Třeba jí budou hledat a pohřbí. Myslím, že to je úsek, kdy se to při dobré vůli řidiče stát ani nemuselo.sadcryingno.Domů jsme dorazili odpoledne a mrskáme sebou až doteď.Takže plány na " oraz "? Ani náhodou.

28.7.2015

Příjemný večer a vše nej Viktorům...Ráno jsme měli nečekanou, ale milou návštěvu p.L., který si prohlédl depozitum a obdaroval kočičky, mockrát děkujeme. Na desátou jsme měli termín na vetu s Estelle a jejími koťátky.Estellka je po kastraci , kotící oočkovaní, zatím jsou v ohrádce, ale poputují do kotěstí.Dva dny už tam jsou i Béčka, zatím se jim to moc nelíbí, dostávají celodenní vycházky.Genesis se svými kluky se stěhovala z klece do malé voliérky, ale dost prostorné k příjemnému bydleníčku i ke hrám.Na vetu jsem se potkala s Rút, vezla na kastraci dvě kočky z dočasky, na vyšetření Čendu a jednu plašanku, co se s koťátky zdržuje u kurtů, lokalitu si vzala pod patronát pí.Součková, naše obětavá pomocnice.Kotíci po ochočení a vhodném věku budou také pod naší záštitou vykastrována. Potkali jsme se i z bezprizorním kocourkem , kterého na ošetření přivezla rusky mluvící žena, která žije u Přelouče. Takový byl krásný a milý, škoda, že nikomu nechybí.Pak jsme se doslova na skok stavili doma, udělali vše potřebné, napakovali krmení, jeli nakoupit, na poštu a pak na pravidelné krmení do Jeníkova.Přišli tři chlupáči, Nicolas, Filípek a Johanka.Nejdříve se pustí do mlíčka, pak konzervy, granule si nechávají na pak.A doma zase kočky, kočky a zase ty kočky.Já tu smolím fotky, příspěvek a manžel si dělá večeři.

27.7.2015

Hezký večer....Ráno šupky, dupky, pořádně zamakat a jeli jsme do Pardubic, kde jsme měli hodně zařizování, hlavně po doktorech.Také jsme se stavili u pí.D., která nám darovala věci pro kočičky a u pí.O., která nám vyrobila a darovala nádherné vitráže, abychom je proměnili na korunky a koupili něco kočičkám a přidala i konzervy. K vidění a zakoupení jsou na FB. Nádherná, originální práce.Pak jsme se stavili u Jarky s granulemi a věcmi do aukcí, při té příležitosti nám předala pozdrav pro Josefínku od pí.J. Děkujeme mnohokrát všem...Udělali jsme i nákup v DM, samozřejmě zase pro kočičky, jejich oblíbené vaničky, kapsičky a milíčka. Po návratu na sebe hodit pracovní a už se zase běhalo okolo smečky.Je vyčištěno, nakrmeno, ještě dám potřebným léky.Do pračky putovala halda prádla, mezitím dělám agendu.Posléze bych potřebovala zamakat i doma.Včera dovezená rodinka Genesis je v pohodě, baští jak o závod, chovají se klidně, hrají si.

001.jpg 002.jpg

26.7.2015

Příjemný večer a vše nej všem Annám....sv. Anna - chladna zrána a taky tak bylo.Jen co jsme tu udělali vše potřebné, jeli jsme na návštěvu do židovické dočasky.Probrali jsme s Katkou vše potřebné a domů jsme si odváželi Genesis s jejími kocourky.Gen pomalu půjde na kastraci, klučíci na očkování a taky by nebylo dobré, kdyby tam koťátka vyrostla, to už by na změnu bylo pozdě. Lépe se adaptují jako malá a převézt je i s mamkou společně bylo ideální. U nás je čeká karanténa, zvykání si, ale jsou v pohodě.U Katky byli zvyklé se na noc upelešit do klícky, takže až taková změna to není.Jen mají jiné služebnictvo. Cestou domů jsme nakoupili a po příjezdu se hned pustili do práce, skončili jsme až teď. A pár slov o Matyášovi. Přišel k nám jak bída největší, teď je z něj sebevědomý a nafoukaný solitér.Včera dostal omezený pohyb, za pokud o útěk,  a on nám to oplatil tím, že  jsme  vůbec nevěděli kam zalezl a dnes se nedal ani ošetřit.Zdrhl na seník, odkud ho nemáme šanci vyšťourat, přitom nadával jak špaček.No, počkej kocoure, zítra ! Je půl desáté, ještě jednou vše oběhnout a padáme do hajan. Jsem unavená, ospalá, ale spím velmi nekvalitně, ráno odpočinek necítím.

25.7.2015

Příjemný večer a vše nej Jakubům...Dnes sanitární den, byla to fuška, ale je hotovo u smečky i doma. Za těchto veder je to víc, jak nutné, více se práší, kočky pouští chlupy atd.Naprosto vše je prohnané Sanytolem, včetně škrabadel, odchlupeneno, vyluxováno ve všech koutech atd. atd. Z odvedené práce mám radost a dobrý pocit.Každé tři dny se dělá úklid generální, 2 x měsíčně je sanitární den.Na pozdní odpoleden jsem čekali milou návštěvu , Mirku, Petru a Zdeňka K. z Prahy.Obdarovali kočičky i nás a co hlavně, krásně jsme si popovídali, občas se scházíme už dlouho, od doby, co mají od nás Fátimku a to už je slušných pár let.Jsou to moc milí a příjemní lidé.Děkujeme za návštěvu a dary.Déšť nepřichází, takže se musela zalít zahrada, sice malilinko bouří, ale asi z toho nic nebude.Mám už oběhlé záchůdky, nakrmeno a řekla bych , že to je dnes finito.

24.7.2015

Hezký večer a vše nej Kristýnám. Po ranním kontrolním kolečku po zahradě, krmení, poklízení, jsme naložili Electru a koťátka Eloisse, Ellinore, Ellaine a jeli na veterinu.Electře udělali sono a klinické vyšetření.Koťátka by měla mít asi za deset dní.Klinická prohlídka neukázala na žádné onemocnění.Éčka byla naočkována vakcínou Purevax.Dokoupili jsme pipety Broadline a pro Robinsonku Alaptid.S jednou kastrací plašanky jsme platili 2945.- Kč.Hodně šetrná cena pro nás a i tak máme problémy, jak udržet depozitum v chodu.Nevím, co bude dál.Nikdy jsme neměli žádnou dotaci od města, nikdy ani korunu.Depozitum jsme vydupali doslova ze země, za své prostředky.Tenkrát ještě nebyl FB, o nějakých sbírkách, nebo aukcích jsme neměli ani ponětí.První pomoc přišla až po letech z Kočičím přáním.Dnes jsem někde zahlédla výkřik - máme 12 koťat, honem lidi, potřebujeme na očkování, odčervení, krmení. Pokud to člověk nedělá s přesvědčení, zapálením, obětovat tomu maximum ze svého času a prostředků, tak to vždycky stojí za houby. Asi tím pár lidí naštvu, ale to je mi celkem jedno.

23.7.2015

Hezký večer a vše nej Liborům...Asi mi to dnes teprv pořádně docvaklo, protože ráno jsme začli prohledáváním zahrady, jestli nám " nepřibyly " nějaké " odpadky "a kontrolou kožíšků, jestli v něm nemají ne blechu, ale brok. Původci situace můžou být na sebe pyšní. NIKOMU nic zlého nikdy nepřeji, věřím v Boží mlýny, že určitě udeří, dřív, nebo později ano, jenže takovýmu dementovi to stejně nedocvakne.Na to, by musel mít mozek a ne mozeček. Jako např. zde ve zprávě, kterou jsem dnes dostala " ...s naší peršankou také zkušenost, že ji na zádech zranil brok a my zjistili, že po ní střílel dementní vnuk jedné sousedky, ale nemohli jsme to dokázat, tak ten nahoře ho potrestal sám. Kluk se rozmlátil na motorce a přišel o nohu, nějak jsem ho nemohla litovat ". Nezbývá, než souhlasit.

Přestože dnes bylo menší vedro, neulevilo se nám, bylo dusno k padnutí a spadlo jen pár kapek.Přestože Matyáškovi ránu po postřelení denně čistíme, trošku se mu zanítila, to dělá to vedro.nicméně, musíme to hlídat, aby mu do toho mouchy nenakladly vajíčka.Ludmilka má v oušku tak hrozné polypy, krvácí to, pořád čistím a vysušuju, hrozí podobný malér. Zase tu máme o jednoho chlupáče víc, černého.Myslela jsem , že chodí jen na jídlo, ale už skoro neodchází.Cizí mourinka chodí a vyvolává mě ze stodoly, po jídle se odebéře kamsi.Děkuji všem za včerejší podporu, chodily komentáře, zprávy, emaily, hovory. Moc mi to pomohlo.

21.7.2015

Hezký večer a vše nej Vítkům...snažíme se vstávat kvůli vedrům co nejdříve, kolikrát už máme v šest hotovo.Brzy ráno dostanou něco málo měkkého k snědku, pak se hned posbírají misky a hodí do dezinfekce.Také se častěji mění komplet záchůdky za čisté.Dopoledne jsme nečekaně jeli na kliniku.Našla jsem Matyášovi něco podezřelého na hřbetě, ostříhala, vydezinfikovala a jelo se.Potvrdilo se to, co jsem slyšet nechtěla - čistý průstřel.Matyáška je pořádný kus a díky tomu, že je obalený pořádnou svalovinou, tak diabolka nezasáhla páteř. Řekněte mi, kdo je takový zbabělec a hajzl, že se trefuje do viditelně hendikepovaného kocoura - je slepý. Vetka mu to oholila, vyčistila, dostal Convenii, analgetika a vitamíny. Tahle něčí " sranda " nás stála 1293.- Kč. Uklidila jsem kotěsle, zběžně kočkárium.Hodně kropíme, zastiňujeme, snažíme se kočenám od vedra ulehčit jak se dá.Odpoledne smečka dostala na osvěžení bílý jogurt.Hora nádobí a záchůdků už se dávno suší na sluníčku.Všude je vyměněná voda a dosypané granule.

 

20.7.2015

Hezký večer....Vedro, dusno, vedro, dusno a já na infarkt, takže děláme co je nezbytné.Naštěstí nikdo výrazně nemarodí, je potřeba jen sem tam kápnout do očí, ošetřovat Ludmilce krvácející ouško s polypy, zmermomocnit Robinsonku a namazat dermatitidu.Všechna dřívější ložiska jsou vyhojená, na neštěstí má jedno nové pod krkem.Nikdy se nepodaří je vyléčit tak, aby nebylo někde další.Je to jak bludný kruh. Estelle by mohla na kastraci, ale kvůli vedru vyčkávám.Ráda bych vzala na ultrazvuk Electru, abychom věděli, jak je to s její březostí, ale nechce se mi ji vláčet tam a zpět ze stejného důvodu.

19.7.2015

Běžná péče a posléze narozeninový výlet - nutná relaxace.

17.- 18.7.2015

Dobrý večer, dodatečně vše nej Martinám a dnes vše nej Drahomírám.Nějak mě to včera zmohlo, neměla jsem na PC ani pomyšlení, zato vás Míša na FB pobavila hezkými videjky, co u nás pořídila. Vedra nemám ráda, takže jsem pomalá a nedostatečná.Dnes jsem od rána prala, prádlo schlo téměř pod rukama.Dezinfikovaly se misky a vůbec se nemusela nosit teplá voda, vše zařídilo sluníčko.Luxování jsme dnes vynechali, kdo by se u toho potil, že.Od rána jsme jen skrápěli a bránili kočeny před přehřátím.I chuť k jídlu je omezená, přijde jim k chuti zakysanka, jogurt, nebo tvaroh.Také jsem dnes doháněla administrativu a vyřídila korespondenci.

16.7.2015

Krásný den a vše nej, nej Lubošům....Po ranním zběžném úklidu, jsme museli jet na nákup.Mají být vedra - a už je to znát - tak, ať máme zásoby. Než jsme se vrátili dorazila k nám Míša s vyhrnutými rukávy a odhodláním gruntovat, co to dá. Večer, pokud to počasí dovolí, zasednem venku, máme v těchto dnech obě narozeniny - ona krásné, já raději opominutelné.Přáníčko jsem dostala od Věrušky Vlčkové, která nikdy nezapomene.Děkuji moc. Trošku jsme měli potíže s Merlinkem, kdy zalezl pod střechu a nenašel cestu zpátky.Už je v pořádku dole a má zaracha.Míša vyluxovala, vydezinfikovala a odchlupila škrabadla, pomoc se fakt hodí.Já mám zpola uklizené kotěsle, vedro mě nepustilo pokračovat. Nějak se mi rozprchly přepravky, tak jsem koupila dvě nové.V pardubické dočasce přijali a tím zachránili malinké kotátko. Matýsek se venku válí, jak dlouhý, tak široký.Přijde mi takový asymetrický - asi metr na metr. Po dohodě v vetou nasazuji Ludmilce atb.

15.7.2015

Hezký den a vše nej Jindřichům....Manžel se vrací z nemocnice, je po první operaci z cévami.Z umístění se nám vrací Josefínka, nezvykla si, plakala, nejedla, nepila...doma vylítla z přepravky jak torpédo a je nadmíru spokojená.Hlídáme umístěnou Hermínku,je nemocná a její lidi jeli na dovolenou, tak, aby měla pravidelně léky a trvalou péči.Umístěná Světlanka se pomalu, ale jistě stabilizuje.Béčka dnes dostala volno, průjmík ustává, Kristián s Karlítou už jsou také lepší, měli zaslzená očka.

14.7.2015

Příjemný večer a vše nej Karolínám, zvláště té naší....Sama samičká mám práce nad hlavu, ale zvládám, jak jinak.Jsem i vyprala, jenže prší a zase prší, takže to nemá cenu věšet, snad zítra.Musela jsem pořád něco dělat, abych zaplašila myšlenky jak je s manželem.Je po operaci a měl by jít zítra domů.V dnešní době se s tím nemažou.Jenže už má další termín na hospitalizaci a to mu budou už dávat bypass.Onemocněl mi Kristián a Karlíta, tak berou léky.Bernadettka, Benediktka a Bertram, kdoví co venku zblajzli a mají průjem.Takže mají také  léky a zaracha navrch.Kočička Electra je moc hodná a krásně si tu zvykla.Ludmilka měla ve stolici krev, budu to konzultovat s veterinářem.Bohužel při onkologickém onemocnění je možné vše.Zřejmě i proto, ty krvavé polypy v uších.Chudinečka malá, ani nechci domyslet, co by s ní bylo, kdyby jí kamarádka Lída neobjevila a tím pádem zachránila před pomalou smrtí někde ve špíně.Vřed jí praskl týden po nálezu, bylo by hrozné, kdyby to bylo tam venku, v těch hicech, daly by se do toho červi a žrali jí zaživa.Brrr.Teď už je po operaci, život jsme jí prodloužili, ale nezachránili, už to nelze.Tamince se odřelo kolínko, jak tahá zadní za sebou, tak jí to čistím a bylo by dobré, kdyby se jí tam udělal mozol.Odpoledne jsem měla návštěvu L.Jansíkové, se kterou se střídáme s krmením v Jeníkově ( zachránkyně Ludmilky ), dovezla granule, kapsičky, mlíčka a mě malinkaté koláčky.A to jsem si tuhle chtěla vzít šaty, které bych oblékla tak před deseti kily, a nedám si od sladkého pokoj.Ale to ty nervy !!!

13.7.2015

Hezký večer a vše nej Markétám...Manžela mám  zase v nemocnici, tak si tu hospodařím sama.Konečně se mi podařilo vyčesat Matyáše, je to nervák a ještě k tomu z kostlivce je metráček se lví silou.Nedávno v noci přijatá, skoro jistě  březí kočička Electra je pohodářka, mazlivka a baští za tři. Jen by chtěla ven a to nejde, byl by to risk, že mi uteče a porodí kdoví kde.Zatím je v kotěslích, ale až přijde její chvilka, dostane vlastní bydleníčko a klid.Chtěla bych na sono, jestli je vše dle mého předpokladu, ale nedostanu se teď nikam.Pořešíme to, až se manžel vrátí.Jinak hlásím, že se za dobu mé služby nic zvláštního nestalo. Akorát mám nervy ze zítřka, aby se mi mužík vrátil v pořádku a operace se vydařila.Týjo, to je rok letos - vrátit, zrušit, kéž by to šlo....

12.7.2015

Dobrý, pozdní večer....asi jsem na odstřel, nestíhám čím dál víc...jako obvykle zastavíme se až před obědem, pak rychle něco ukuchtit, no však to znáte.Dopoledne odjela domů Světlanka, doufám že se dobře etabluje.Po obědě přijela návštěva, Iva Smutná s rodinou, pomazlili kočičky, vše si prohlédli, mimo jiné přivezli i boudičku, kterou hned obsadila Béčka, mockrát děkujeme i  za milé posezení. Pak znova koloběh okolo smečky, Ludmilka se nafoukla, že jsem jí sebrala její opatlaný pelíšek, ale to myslím vážné, doteď má výraz jak pučmeloun.Pak jsme si chtěli venku sednout, udělali si kávu, najednou nad námi hejno, velké hejno ptáků, podívám se na nebe, co to jako je a už jsem ho měla - na čele.Pištím jak vyvoraná myš, ať to manžel ze mě okamžitě sundá, jenže, on s tou berlí a mužskej, chtěl mi to drhnout suchým hadrem. Byla jsem na mrtvici, asi si budu stěžovat na Ptačí svaz, ono je to teď in. A to nejlepší nakonec, navečer přijel na krásné motorce -  mám na ně slabost - Radek Kučera pro výhru z aukce a obdaroval kočičky.Srdečné díky za milé lidi dnes. Pak jsme jeli nakoupit domů hlavně ovoce a zeleninu  a s proviantem frčeli směr Jeníkov, nakrmit kočičky.Dnes dorazily jen dvě,snad jsou ostatní v pořádku.Ještě jsem teď v noci dotáhla novou aukci a uff, uff, mám toho dost.Dobrou noc....

11.7.2015

Hezký večer a vše nej Olgám - Helgám.Odpoledne přijela Kristý Bártová s maminkou a rodinnou přítelkyní.Hezky jsme společně poseděli, popovídali, dostali jsme spoustu věcí do aukcí, vyř.ručníky, boudičku a krmení pro kočičky.Mockrát děkujeme, bylo to milé odpoledne, vždy je ráda vidím. Netrvalo dlouho a stavila se u nás na kolech rodina Chudlařských.Milé překvapení a ten výkon, tedy, klobouk dolů.Pak jsme jeli nakrmit do Jeníkova, kde bylo trošku překvapení.Misky jsme měli před branou, ale to se nedá nic dělat, musíme to respektovat.Kočička je v pohodě, ale jeden z kocourků by potřeboval přeléčit, jenže je moooc ostražitý.Cestou zpět, na začátku Lovčic byl rezatý kotík, tak jsme mu dali najíst, byl jak lund.A dole v obci si na silnici leží něčí moureček, ještě, že právě kvůli zvířátkům všeobecně jezdíme krokem. No, a není to dlouho,tak necelou hodinku, odjel do nového domova miláček Anthony, odjel tam, kam jsem ho svěřila opravdu ráda.Jen teď Stormovi bude smutno, přišel o parťáka.Přemýšlím, koho z prcků mu sem dám.Uschly mi tři várky z pračky, už je poskládáno a stihly se i natřít dveře na verandičku, ta tedy ještě není, ale jednou bude.Navečer pravidelně chodí cizí kočička na jídlo, objevuje se celkem pravidelně, nají se a zas jde.Ta, co mě vyvolává od protější stodoly, chodí obden.Tolik dnešní aktuality a mějte se krásně...

10.7.2015

Příjemný večer a vše nej Libuším a Amáliím. Naskok se vrátím ještě ke včerejšku , kdy jsme si asi po jedenácté hodině v noci, po zoufalé prosbě přivezli z cca 30km vzdálené chatové osady, s největší pravděpodobností březí kočičku, která byla dle nálezkyně v přímém ohrožení života.Dnes jsme měli nějaké zařizování, pak návštěvu pí.M.Blažkové s manželem, kteří nám přivezli věci do aukcí, za což mockrát děkujeme.Včera byly vykastrovány dvě bezprizorní kočičky, které se nastěhovaly k jedné paní na zahradu, nijak jí nevadí, krmí je, ale na kastraci jako důchodkyně nemá peníze.Pracovně jsme je označily jako Amanda a Alexis.Světlanka je už v pořádku a zítra odjede do svého domova.Bonifáckovi je konečně lépe, už nemá krvavé nudle, lépe dýchá.Jenže on je nemocen chronicky, tak se střídají období jako velmi špatná, s mírně lepšími.Sidónii jsem musela dát Enterozoo, dostala z ničehonic průjem a tohle fakt dobře funguje, váže to na sebe různé " šmejdy ".Tizian už nemá žádné lysiny, Convenie a sirup výtečně zabrali. Robinsonce jsme vyčistili a namazali boláky, myslím, že to takhle pěkné ještě neměla.Jen pod krkem to je horší, asi jak se to vedrem potí. Dali jsme jí i pipetu, taky Mařence, ještě zbývá Lojzík, Konchita a Kilián.V Jeníkově byla včera krmit kamarádka, se kterou se střídáme, kočičkám dokonce uvařila maso.Včera odeslané balíky s talíři už byly doručeny, teď už jen čekám  na ty, co si domluvili osobní odběr.

9.7.2015

Hezký večer...Zabalila jsem balíky z aukce s talíři a byly odeslány pro : P.Knápková, D.Vágnerová a P.Dolejšová.Ať vám dělají radost.Zároveň jsme naložili sedm koťátek, Bertram, Bernadetta, Benedikta, Kristián, Kilián, Anthony a Storm, kteří jeli na očkování.Na kontrolu jela Světlanka, nechtěla nám po kastraci baštit, po dohodě jsme nasadili atb a analgetika, ale bez efektu.Dnes dostala inj. na podporu chuti k jídlu, dělali jí sono a domů tabletku, po které zbaštila dvě kapsičky. Huráááá. Na kontrolu jela i Ludmilka, ouška se nelepší, ba naopak, jedno začlo krvácet.Po důkladném vyšetření se zjistilo, že má v oušku polypy, které bude třeba operativně odstarnit.Jenže, Ludmilka je nedávno po odstranění velikého rakovinového nádoru na bříšku, tím je to zkomlikované.Nechceme jí dávat v tak krátké době do další sedace.Chodí nám objednané balíky ze Zoohitu, už je skoro vše doma.Další balíky jsme měli objednané ve Zvěrokruhu, už je to tu také.A balík přišel i od pí.I.Burešové, mockrát děkujeme za úžasnou pomoc.Máme tolik strávníků, že bylo potřeba udělat na chvíli zásobu, včetně diet. Taky manžel bude po operaci, tak ať je to doma.Na vetu jsem dokoupila Enterzoo a Vitaderm, který se nám velmi osvětčil.Potřebuji jít ještě uklidit do kočkária a kotěslí, rozdat léky, vitamíny apod. Doma jsem na dnešek vytírala až ve tři ráno.

012.jpg 006.jpg

8.7.2015

Dobrý večer a vše nej Norám,hlavně té naší kočičí a její " mamince " Noře Peyrichout.Dnes byl u nás klasický den, se všemi povinnostmi vůči našim svěřencům.Bohužel se cítím tak špatně, že na nějaké povídání není energie, i v hlavě je vymeteno.Dobrou noc....

7.7.2015

Všem hezký večer a vše nej Bohunkám....Z hicu už mám osypky, jenže na nějaké povalování u vody není čas.Pozdě odpoledne jsme naložili Josefínku a jeli s ní do nového domova do Pardubic.Mnozí už víte, že citlivější a zavislé kočičky, pokud jsou schopné umístění, vozíme sami až na místo a chvilku s nimi pobydeme, aby slyšeli náš hlas a rozkoukali se.Dnes jsme tomu dali asi hodinku čistého času.Paní je velmi pečlivá a má mou plnou důvěru, že Josefínce dá dostatek času na aklimatizaci.V novém domově jí už čekala 7mi měsíční kočička Sára, kterou paní vytáhla z otřesných podmínek.Děkujeme za empatii a domov.Konečně se Josefin dočkala, hodně štěstí, beruško.Pak jsme se jen na otočku stavili v pardubické dočasce a rovnou jeli nakrmit opuštěné kočičky do Jeníkova, proviant jsme měli sebou.Vezli jsme vodu, mléko, konzervy a granule.Už nás poznali a hned nám běžela v ústrety Johanka a Filípek, Nicolásek čekal za vraty.Poznávají nás, ale odstup si drží.Domů jsme přijeli unavení, olepení, hladoví, asi o půl deváté, nicméně jako první přišla na řadu smečka - nakrmit, vyměnit vodu, vyčistit záchůdky a pokocat, každou aspoň trošku.Následně zalít zahradu, nezaprší a nezaprší.V letu tu baštíme párek, u toho píšu a  myslím na Josefínku.Dnes nám volali od Sibéria, no, ten se má jak princátko.Ještě musím napsat Perseovi, jak on to umístění dává.Bonny je v pohodě a drží se doma.

6.7.2015

Hezký večer, vážení přátelé kočičích kožíšků...Dopoledne odejela do nového domova mírně nesmělá kočička Bonny.Je to takové nenápadné, klidné stvoření, bude bydlet u domečku jako jediná kočička a to jí bude vyhovovat.Požadavek také byl, aby nebyla příliš " vtíravá " a to ona není.Přání na povahu kočky jsou různá a snažíme se vždy vyhovět.Dobré je, že někteří lidé nehledí na barvu apod, ale právě na vlastnosti.No, a pozdě odpoledne jsme vezli do nového domova pro změnu velmi citlivého kocourka Persea, chtěli jsme mu být v novém prostředí nablízku a přechod mu ulehčit, jenže vůbec nevylezl z přepravky, tak jsme jí tam nechali a bude na něm, kdy začne nové prostředí prozkoumávata jak rychle si zvykne. To dáš, kocourku náš....Je ve známé prověřené rodině, kde se mají kočičky královsky.Po obědě jsme gruntovali kočkárium i voliéru a sešli mi někdo pradélnu  s pradlenou, už je toho zase kupaaaaa.Taky jsme asi dvě hodiny odčervovali skoro celou smečku, až na Káčka, na ta už mi nezbyla antiparazitika a Lojzíka a Mařenku. Drago, ač se u jídla nechá hladit, je dost hravý, tak u téhle činnosti se nám doslova a do písmene pokadil.A to měl dostat jen pipetu, jenže vytušil, že se něco děje a nechtěl se nechat chytit, ani poprvé, podruhé, teprve po pauze se povedlo.Ludmilce jsme kontrolovali jizvu, je klidná a dobře se hojí.Dnes přišlo pořádně na řadu její zdeformované ouško. Bohužel jak je hodná, tak v tomto nespolupracuje, jenže je potřeba denně vybírat humus s krví, který stále ještě ouško vydává.Ludmilka je pořád v kleci spokojená, jakmile jí chci vzít ven na ošetření, dostává sílu lvice a rve se zpátky.Ráda se dívá ven, pozoruje ostatní, ale sama ven ani omylem.Neomylný důkaz toho, jak se musela mít zle, jak zažívala kruté bolesti ( obrovský rakovinový nádor ), jak trpěla hlady ( věk asi 10 let a 1.70 kg ), jak musela trpět zimou, jak jí sužovaly parazité, až jí začla slézat srst a teď se konečně cítí v bezpečí a ví, že je u zdroje blahobytu a péče.

5.7.2015

Hezký večer a vše nej Cyrilům a Metodějům....Šílené vedro, které mě omezuje v práci.Cítila jsem , že musím  zvolnit  atak se také stalo.Do nového domova dne odjela Bonny, k domečku, kde bude mít volnost, jakou si žádá.Kupí se mi zas halda prádla, tak snad zítra.Manžel si právě hraje s kočičkami, kdy je prohání červeným světýlkem z laseru.Jenže je jedenáct a chce to jít na kutě.Právě jsme dodělali naposledy dnes záchůdky, zkontrolovali, že je vše v pořádku, tak dobrou noc všem...

 

4.7.2015

Příjemný večer a vše nej Prokopům...Co jsou tak vysoké venkovní teploty, vstáváme dřív, aby se pozalívalo, obsloužily se kočičky a zajistilo se pro ně ochlazování.Ráno v devět byla už na sluníčku čtyřicítka. Čerstvou vodu rozmisťuji i po zahradě a před baráčkem.Navečer jsme se sebrali a jeli se podívat, jak jsou na tom kočky v jednom sanatoriu, kde jsme zjara kastrovali.Vezli jsme konzervy, granule a vodu.Dle sdělení  místních, kočičky se tam stále zdržují, ale my neviděli žádnou, zřejmě ještě bylo moc vedro a byly zalezlé.Jídlo, které tam měly, jsme okamžitě vyhodili, ovšem, co jim tam dávají neovlivníme.Nechala jsem na recepci zbytek konzerv a granulí a čas od času se tam zajedeme s krmením podívat.Dnes jela kamarádka s proviantem i do Jeníkova.K častějším návštěvám lokalit nás nutí právě velká vedra, nechceme, aby kočičky, o kterých víme strádaly.

007.jpg 008.jpg
Tohle jsem vyhodila.... ..a tohle jsme servírovali...

3.7.2015

Hezký , pozdní večer, pokud ještě nespíte.Opět vedro k padnutí, ale nedalo se jinak, musela se posekat zahrada a vyprat aspoň várku kočičího a várku našeho prádla.Mezitím se běhá oklo smečky a když se ochladilo museli jsme jet na nákup.Koupili jsme kočičkám v květináči kočičí trávu, aby si pročistily žaludek a hned mě napadla slavná věta z filmu Slavnosti sněženek, " to zas bude v álejích nablito ".Před chvilkou jsem dorozdávala léky, dočistila kočičí wc, nakrmila a dozalívala zahradu.Uff, mám toho za celý den dost.Manžel by rád pomáhal, ale musí se šetřit.má vyhřezlou ploténku a ještě se mu ucpala céva v d.k.  a čeká ho bypass.Vůbec letošní rok bych nejraději zrušila a s ním i pár pokrytců, co maj v hlavě tak akorát nasmrkáno.

007.jpg 003.jpg
  Maybe a Perseus..

2.7.2015

Krásné, i když parné odpoledne a vše nej Patriciím....Ráno jsme jeli na veterinu, Světlanka má za sebou kastraci, Bonifácek kontrolu a další léky, Ludmilka kontrolu, jizva se pěkně hojí, i prasklý steh je srostlý.Po příjezdu jsme gruntovali a stěhovali.Estelle s miminky je v malé voliérce, aby měli více místa.Koťátka od Světlanky jsou již od ní separovaná, nové bydlo mají v nejnižší karanténě.Koťátka Káčka jako jedna parta mají oslzená a začervenalá očička, už máme kapičky a léčíme.Nejsou jediní, kdo trpí vedrem a nadbytkem sluníčka.Klece, záchůdky, misky jsme při stěhování důkladně vydezinfikovali a vše vyměnili, i když např.misky se dezinfikují denně.Taky se nám opět podařilo vyrobit pořádnou hromadu ke praní.Pipetu proti parazitům dnes dostala Robinsonka a Maxim. Rodinka, která dostala azyl v dočasce u Katky si užívá pozornosti a plné misky.Jedno s koťátek má pupeční kýlu, ale dokrorka rozhodla, že je na odstranění malinké a pokud to vydrží, bude se to řešit v budoucnu s kastrací.Maminka koťátek je velmi, velmi hubená, dala jsem jí jméno Genesis.Dnes dostala Stronghold a miminka jsou odčervená Banminthem.Dnes byl na vetu s Katkou i Matoušek, je vykastrován a byla mu vyčištěna slinná žláza, má tam dren.Žláza se plní proto, že Matoušek má nedovyvinutý odtok právě té slinné žlázy.

1.7.2015

Zemřel sir Nicolas Winston - čest jeho památce.

Pěkný večer a vše nej Jaroslavám...Od rána pařák, takže skrápění voliéry, zastínění voliérky a karanténní klece jsou zezadu odkryté, trvale zasunuté do  stodoly a tam je příjemný chládek.Maxim a Nikola, dostali doma od vety Convenii.Nedostanu je do ordinace, není možné jim odebrat krev.Byl by to pro ně takový stres, že by jim to mohlo vyvolat něco horšího, než je zřejmě teď sužuje.Prostě jiné řešení nevidím.Zítra jde na kastraci Světlanka, na kontrolu Ludmilka, Bonifácek a pokud jí ulovíme i Robinsonka.Bohužel s tou je to obdobné, je schopná se ze stresu i pozvraceta pokadit. Navečer přijela Míša se Standou a my jeli krmit do Jeníkova.Ať jsem čičikovala na všechny strany, přišla jen černá Johanka a bílý Nicolas.Dostali konzervy, hafo granulí a mlíčko.Chvíli jsme čekali, ale nikdo další nepřišel.Doufám, že to bylo jen tím vedrem.