Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků červen 2017

2. 7. 2017

30.6.2017

Dobrý večer a vše nej Šárkám...Pátek je za námi a proběhl v zajetém rytmu. Ráno jsme řešili nalezená koťátka, odpoledne jsme byli na vodoléčbě a cestou zpět se stavili na dlouho plánované návštěvě, v jedné zvířatkomilovné rodině. Mají tam rozkošné, rozmazlované kocourky, v počtu šest - kéž by se takto měla všechna zvířátka.To bych jim moc přála ! Domů jsme pro ty naše dostali něco dobrého na zoubek, díky moc a díky za příjemné chvíle. Dnes přišel další balíček přes Petcentrum, dárci srdečně děkujeme. Děkujeme všem, jste úžasní, hodní...

29.6.2017

Hezký večer a vše nej Petrům a Pavlům. Lidi, co to s vámi je? Ptám se proto, že jsem měla telefon " umřel mi táta a zůstaly po něm tři kočky, můžu je dovézt? Říkám, že jsme přetížení, že nejsme schopní řešit ještě dědická řízení. Paní se cítí být dotčena a mě se ptá, co má jako s nimi dělat. Já na to, že by bylo vhodné a slušné se o ně postarat v rámci rodiny. Po další kulometné salvě proč to nejde, už nestíhám ani nic říct. Je mi  z toho smutno, moc smutno, cítím tíseň na duši, ptám se, kde je mravnost, slušnost, zodpovědnost, empatie....Dnes jsme dostali další balík přes Petcentrum, mockrát děkujeme. Děkujeme všem, kteří zareagovali na naši prosbu a nechali krmeníčko poslat.  S úklidem opět dnes pomohla Daniela, je to pro nás obrovská pomoc a úleva. Děkujeme. Nalezenci od Chrudimi jsou ještě u paní, už je inzeruji na FB. Další telefon byl z Ledče, přibrzdilo auto a u školy vyhodilo kotě. Bohužel děti nezareagovaly dostatečně rychle a nevšimly si SPZ. Další dva telefony pomalu z druhého konce republiky. Už jsem ztratila víru, že by lidi začly jednat zodpovědně a krom toho ještě nabyli dojmu a přesvědčení, že útulky a depozita jsou zde proto, aby se ujali koťat jejich koček, které nejsou schopní dát vykastrovat.

28.6.2017

Hezký podvečer a vše nej Lubomírům.Dnes jsme dostali pět balíků, které nám někteří z vás nechali poslat přes Petcentrum, které nabízí vše pro útulky za do konce června za polovic. Mockrát děkujeme hodným dárcům za úžasnou pomoc. Kdyžtak se mi k vašemu balíku ozvěte, nedávají mi k tomu fa se jménem dárce, díky. Ráno mi volala paní,která  našla u Chrudimi dvě měsíční koťátka. Obrátila se o pomoc na chrudimský útulek, tam jí řekli, že berou jen místní a krom toho mají kapacitu jen na tři kočky a ta je překročena, myslím, že na pět. Takže dostala kontakt na jiná depozita, která už praskají ve švech, všichni 60 - 100 koček. Vůbec mi to nepřijde v pořádku a marně si lámu hlavu, proč takový útulek vůbec vzniká, platí se tam zaměstnanci, a provoz z peněz daňových poplatníků. My domácí depozita nemáme od nikoho nic, vše děláme zadara a ve svém, těch, co dostávají nějaké granty, dotace je velmi poskrovnu.Suplujeme úlohu státu, postarat se o opuštěná zvířata jen jako srdeční záležitost a suplujeme jí se vším všudy. Co vím, městské útulky nemají ani kastrační programy. Fakt mě sejří, jak nic nefunguje, jak by mělo. Odpoleden jsem jela k fyzioterapeutovi, mám sice napsané rehabilitace z nemocnce, ale nikde mě dřív, jak v srpnu nevezmou. Paráda. Zároveň jsem si koupila gymnastický míč, na kterém budu páteři ulevovat. Vyzvedli jsme si léky a jeli domů. Byl tak příšerný tlak, měla jsem obavy, aby manžel zas nezkolaboval. Teď už pořádně sprchlo a vzduch je trochu lepší. Co nešlo přes den, musíme dohnat teď, hlavně úklid, krmení, hajzlíky, nádobí, léky. Máme výsledky krve nemocného Uhlíka, takže má anaplasmosu. V našich oblastech se dříve nevyskytovala, ale díky oteplování a cestování byla zachyceni již i u nás. Přenašečem je klíště. Doufejme, že terapie bude úspěšná, i když je možné, že mu následky zůstanou.

27.6.2017

Pěkný večer a vše nej Ladislavům. Na poledne vezl manžel Stelu na oční k MVDr.Beránkovi na operaci oka. Nechal jí tam a přesunul se ke své lékařce. Když byl vyřízený a šel už ven, dostal srdeční slabost a do cca 18:00 byl na kardiologii. Pak teprve jel Stelu vyzvednout a jel domů. Mezitím mi volal MVDr.Beránek, že operace, jak byla zamýšlena a plánována, nelze provézt, že se musí přistoupit k enukleaci pro dehiscenci posteriorního segmentu oka. Pak si moc sympatičtí lidé přijeli pro Priscillku, domov bude mít až u Tábora. Tak hodně štěstí a zdraví, Priscillko. Dorazily dva balíky, jeden s granulemi a jeden s konzervami z Petcentra, kde až do konce měsíce pro útulek můžete nakoupit za polovic. Pod naše křídla přijímáme kočičku, o které jsme si mysleli, že jí necháme vykastrovat a vrátíme zpět, jenže je už březí víc, než jsme si mysleli a to už po letité, vzájemné dohodě s vetou , z etických důvodů neprovádíme. Našla se i paní, která kočičku u sebe nechá porodit a odchovat kotíky. Jsme za to moc rádi, sami další příjmy neplánujeme, není to vzhledem k našemu zdraví reálné.

 26.6.2017

Krásný večer a vše nej Adrianám...Ráno manžel udělal co nejvíc, pak musel jet k lékařce. Já se snažím šetřit, jak to jde cvičit, odpoledne jsem byla ukázat mé neblahé výsledky MR fyzioterapeutovi a domluvit se, jak s tím dál. Musím říct, že byl v šoku, že mi to nechali dr dojít tak daleko. Ale znáte to -  napíšou analgetika, pošlou na RTG, který nic moc neukáže, obstřiky a čas letí. Pak konečně dopřejí magnetickou resonanci a ejhle " bortí se mi páteř ", poškození jsou nezvratná. Chodím si tu s berlí a dělám jen co zvládnu, po pravdě, moc toho není. Co bude dál, toho se dost děsím. Soustředila jsem se na očička Toyeniných miminek a prokapávala několikrát denně. Zcela v pořádku  má očička jen jedno. Cestou od lékařky manžel nakoupil pro chlupáče u Rossmanna vaničky a kapsičky a v KF zakysanky.

21.6. - 25.6.2017

Dobrý večer, dodatečně vše nej Aloisům, Pavlám, Zdenám, Janům a dnes Ivanům. Právě zjisťuji, že příspěvek už zde není od středy, ale není divu. Já v nemocnici, manžel na vše sám, to se fakt nedá zvládnout. Ještě, že s úklidem aspoň 2 x v týdnu pomůže Daniela. V poslední době vůbec nevím, jak bychom to zvládli sami. Z nemocnice jsem se vrátila v pátek odpoledne. Po deseti kapačkách jsem věřila, že budu aspoň pár měsíců fit. Bohužel už v sobotu, den bez kapačky, jsem na tom byla stejně jak předtím + nedošlap na nohu.Momentálně nevím, jak a co dál. Samozřejmě, že bych se tam v první řadě měla vrátit, ale...mám obavy, jak to zvládneme dál. Manžel jde na ortopedickou operaci v září, potřebujeme  být vždy aspoň jeden jakžtakž použitelný. Prostě v r. 2015 nastal jakýsi zlom a od té doby se z ničeho nedaří vyhrabat. A co se děje mezi chlupáčky ? V pátek byla u MVDr. Beránka Stela a je objednaná na operaci oka na příští týden. Miminka od Toyen mají problémy s očičkami a nedaří se to vyléčit. Od pátku mají k mastičce atb, tak snad to už zabere.Damiánek a Dorotka od Stely jsou ok. V sobotu jsme měli příjem starší kočičky, která se toulala v Přelouči na hlavní u drogerie, odkud nám volala pí.Miláčková.  Šťastná náhoda tomu chtěla, že to byla kočička, kterou jsme inzerovali na FB jako ztracenou a hledanou už asi 14 dní. Paničku jsme kontaktovala, ta hned sedla do auta a přijela.Když jí u nás viděla, poznala, tak slzy štěstí tekly proudem. Dnes jsme měli několik návštěv. Nejdříve si lidičky z Prahy přijeli pro maličkou Caty, takže už druhé kotě od traktorky má domov.Jako první šla Cake. Pak se přijeli podívat lidé, co potřebujií umístit dvě 13 leté kočky, z důvodu alergie dítěte. Udělali všemožná opatření, zkusili slutečně vše, ale dochází k tomu nejméně chtěnému řešení. Kočičky bychom mohli přijmout v horizontu 14 dní. Nakonec  ještě přijela sl.Matoušková s rodinou pro věci z aukce, pomazlili kočičáky a dovezli pamlsky. Přijela i Daniela na úklid. Děkujeme za domov koťátku, dárky i pomoc s úklidem.

20.6.2017

Příjemný večer všem příznivcům a všechno nejlepší Květám k jejich dnešnímu svátku...dnes byl horký den, teplota dosáhla na 33 stupňů a tak není divu, že byl kočičí domeček v poklidu. Větráky běžely na plné obrátky, kočičáci se líně povalovali ve stínu a vzali za vděk bílým jogurtem a zakysanou smetanou. A protože neměli ani své obvyklé "roupy", tak nebylo ani potřeba řešit nějaký velký nepořádek. Samozřejmě běžný úklid, mytí nádobí, výměna vody v miskách atd. je nutnou každodenní rutinou, která se nedá obejít. Opět jsem měl dnes několik telefonátů ohledně přijetí nechtěných koťat, ale bohužel, momentální stav v domečku nám neumožňuje vzít ani chlup. Zbožné to přání, aby lidi kočky kastrovali, mám pocit, že to je rok od roku horší. Vždyť to tak velká investice není a kočička i tak může žít plnohodnotný život. A pokud už nějakou kočku někdo chce, jsou jich přece plné útulky. Ale to jen trochu zamyšlení. Přeji klidný večer, mě čekají ještě další povinnosti.

19.6.2017

Hezký večer všem a dodatečně všechno nej Adolfům a Milanům, kteří slavili svátek o víkendu, a dnešním oslavencům Leošům...v kočičím domečku byl o víkendu celkem klid, jen kdyby chlupáči nebyli takoví bordeláři. Devastují co se dá, včetně kytek na zahradě, o vyhrabaném stelivu ani nemluvím. Takže úklid, krmení a zase úklid. Také dnes tomu nebylo jinak. Odpoledne jsem byl na vetu na kontrolu s Luciánem a vzal jsem sebou i Matouše s chronickou rýmou. Se stavem Lucíka byl veta nadmíru spokojen, nemocný pahýlek se hojí dobře, přesto je nutné jej udržovat v čistotě a mazat mastičkou. Matouš dostal léky a prý to bude běh na dlouhou trať, možná i na měsíc. Také nám dnes přišly balíky, první s dobrotami od paní Kalousové a ve druhém nám poslala pí. Bónová invalidní vozík pro Lucíka, který nám věnovala Jana Kolláriková, a překrásnou pokřtěnou Pannu Lourdskou. Všem, všem mnohokrát děkujeme, je moc příjemné a posilující vědět, že existují tak hodní a empatičtí lidičkové. Teď koukám, že sepomalu stmívá, tak vám popřeji hezký zbytek večera a úspěšný celý týden a já jdu za kočičákama.

002.jpg 001.jpg
děkujeme pí Kalousové... ..a vřelé díky L. Bónové

 

17. - 18.6.2017 bez příspěvku

16.6.2017

Příjemný páteční večer všem a vše nej dnešním oslavencům se jménem Zbyněk...pro mnohé konec pracovního týdne, ale tady k kočičím domečku si chlupáči žádný víkend nevybírají. Stále by něco dobrého, stále po nich uklízet, stále chtějí mazlit atd. Dnes byl tak trochu klidný den a tak jsem měl čas aspoň doma trochu poklidit. Vypral jsem něco málo kočičího prádla, umyl horu nádobí, hlavně kočičího a v rámci možností uklidil kočkárium a kotěsle.Chlupáči si do jednoho pochutnali na zakysankách, bylo to pro ně příjemné zpestření jídelníčku. Dnes jsem jen řešil zatoulanou britskou kočičku v Přelovicích, v této souvislosti děkuji všem za sdílení, snad brzy najde cestu domů. Včera se ke mě dostala informace o uvázané kočce u stromu nedaleko obce Břehy u Přelouče, tak jsem po ní pátral bezmála hodinu a půl, ale bez úspěchu. Nicméně i přesto jsem informoval Městskou policii v Přelouči, která poté pokračovala v hledání. Já měl zrovna v autě kočky po operaci, takže jsem s nimi musel domů. Pokud se daná událost opravdu stala, je to neuvěřitelné zvěrstvo někoho, kdo se nazývá člověkem a z celého srdce mu přeji minimálně to samé.Tolik pro dnešek, já se jdu opět věnovat kočičkám, pak trochu večeře a.... Přeji všem hezký víkend.

15.6.2017

Hezký večer všem a gratulace k dnešnímu svátku všem Vítům....máme za sebou půlku června a stále řešíme problém kastrací. Dnes byl vykastrován další kocourek od vepřína a na kontrolu a převaz jsem vezl i Luciánka. Granuflex už prý nebude nutný, stačí použít mast Alaptid na bolavé místo a přes nožku jen lehké krytí. Když už jsem zmínil kastrace, podruhé během několika dnů jsem se setkal se zákaznicemi, které chtěly pro svojí kočičku antikoncepci. Já jsem opačného názoru nejen pro to, že to přináší jen samé problémy především pro kočku, což mi ostatně potvrdil i veterinář a potvrdil mi můj názor, že je daleko lepší a efektivnější kočku vykastrovat. Zabrání se tak nechtěnému množení a pokud chce někdo kočku, jsou jich přece plné útulky. Tolik k tomuto tématu. Dnes přišly výsledky testů chronického rýmaře Matouše, takže jsem na pondělí objednán k vetovi na konzultaci a určení léků, které mu snad už pomohou. Lehce nám omarodila Viana, tak už dostala atb., jinak je v tomto počasí dost velká spotřeba kapiček do očí, kdekomu oči slzí a tak kapu všem, které cestou potkám. Teď už je smečka po večeři, tak si jí dám i já, pak zalít zahradu, ještě jednou záchůdky a "padnu" za vlast.

14.6.2017

Příjemný večer všem příznivcům....jak jistě mnozí vědí, jsem ode dneška nechtěný "slaměný vdovec". Ráno jsme společně ještě zaobstarali smečku a poté jsem odvezl kočičí maminku do nemocnice na plánovanou hospitalizaci s bolavými zády. Moc držím palce, aby to nebylo nadlouho a léčba byla účinná. Cestou zpět jsem se stavěl pro krmení u Rossmanna, další dobroty byly objednány a dnes vyzvednuty na MALLu a po poledni přivezli objednanou zásobu RC granulí. Není to snadné nakrmit tolik hladových krků. Ještě že mě dnes minul úklid, který obstarala sl. Daniela, které tímto mnohokrát děkuji. Já se mezitím věnoval dalšímu zabezpečování možných útěkových míst a taky marodům a ostatním potřebným. Teď si dám rychlou večeři, pak poslední kolečko záchůdků a hupky na kutě, zítra mám další náročný den.Hezký zbytek večera a dobrou noc všem.

001.jpg 004.jpg

 

13.6.2017

Hezký večer a vše nej Antonínům. Dopoledne byla na kastraci Priscilla, vše proběhlo v pořádku a už je fit. Sterilizace byla jako vždy laparoskopicky, je to pro kočenku neinvazivní metoda. Už odpoledne jsou jakoby nikde nebyly. Dnes dostal náš dědoušek Tony dárek k svátku a to virtuální rodinku z Valašska, je to moc hezké a my srdečně děkujeme. Jinak tady se kmitá, chystá, ráno totiž nastupuji do nemocnice na neurologii s páteří, kdy se vrátím, zatím nevím. Po dobu mé nepřítomnosti bude veden základní režim, bez návštěv, umístění a příjmu kočiček, počítá se s návštěvami veteriny, to se ošidit nedá. I tak tu bude práce až nad hlavu. V pátek končí aukce, snad vás obešle s instrukcemi Jaruška.Tímto prosím o shovívavost s odesláním, toho se chopíme hned, jak se vrátím.

12.6.2017

Hezký den a vše nej sobotním Gitám, nedělním Brunům a dnešním Antoniím. O víkendu jsme gruntovali a také trochu odpočívali. V neděli se umístil poloslepý Archibald a maličká Cake, oba od vepřína sázavsko.Přejeme oběma hodně štěstíčka, zdravíčka a lásky. Archi jel do Prahy a Cake na Moravu. Dnes jel manžel na ortopedii, tak bral sebou na kontrolu na oční k MVDr.Beránkovi Bruna. Pan doktor mu očičko ošetřil, strhnul blanku a ukázat se máme po prázdninách. Na oko je slepý, ale prý není zatím důvod ho vyjmout. Calicivirem onemocněla Kiki, sem tam někdo prskne z nestálého počasí, jinak je celkem klid. Lucíkovi převazujeme nemocnou, useknutou packu, zatím to má hrozné, i když na kontrole byl veta spokojen. Stále používáme hydrokoloidní krytí. Zítra pojede na kastraci Priscilla. Museli jsme zase koupit pořádnou zásobu steliva a aspoň kapsičky a pár konzerv pro venkovky, co chodí žebrat za vrata. Ostatní mám objednané na netu.

10 - 11.6.2017

Bez příspěvku.

 

9.6.2017

Hezký večer a vše nej Stanislavám. Dnes byl klidný den, nic vyjímečného se neudálo.Snad jen to, že jsem se po pár dnech vrátila domů, z jedné mé prodejní akce, kterou absolvuji touto dobou každý rok. Do kočičí kasy se díky tomu dokutálela pěkná sumička, která nám pro smečku vystačí tak na čtrnáct dní. Díky Daniele, co přijela uklidit a zaobstarat kočeny, jsme mohli domů dojet v naprostém klidu a beze spěchu. Teď vyřizuji hlavně korespondenci a resty.

 8.6.2017

Hezký podvečer všem, i Medardům, co mají dnes svátek ...tak jako už tradičně, i dnešní den proběhl v poklusu. Ranní vstávání, krmení, záchůdky a úklid už jsou všedním rituálem a teprve poté přichází čas na kávu a snídani. Tu jsme dnes měli letmo, protože jsme měli termín na veterině s Luciánkem a Matoušem. Lucík, jak asi víte, měl zánět na konci pahýlku zadní nožky, o kterou se opírá a Matouše jsme vzali sebou kvůli chronickému zánětu horních cest dýchacích. Se stavem Lucíka byl veta velice spokojen, byly mu už vysazena antibiotika a pahýlek se zdárně hojí.Přesto musí být ještě v karanténě, aby nedošlo k opětovné infekci. Dostává na ránu granuflexové záplaty, které jsou vynikající k urychlení hojení.Matoušovi byl odebrán z nosíku vzorek, který bude poslán do laboratoře na rozbor a poté dostane léky, které mu snad pomohou.Cestou zpět se nám podařilo "ukořistit" 40 pytlů steliva, ještě bychom potřebovali alespoň stovku, aby byla nějaká zásoba. Odpoledne nás poctili milou návštěvou p. Kálecký s přítelkyní, děkujeme za příjemně strávené chvíle, za pelíšek, který nám věnovali a za korunky pro kočičky. Je nesmírně povzbuzující, že existují i empatičtí lidé a ne jen škarohlídi a škodiči.Ještě jednou velké díky a ničím nerušený večer všem.

001.jpg 003.jpg

 

7.6.2017

Příjemný večer všem a gratulace Ivetám k jejich dnešním u svátku...hned ráno se podařilo naložit kočičku od traktorky ze Sázavské lokality do přepravky a vezla se na kastraci. Při laparoskopické operaci veterinář objevil ještě kýlu, takže jí byla odoperována rovněž.Teď už je holka naprosto v pohodě a jakmile to jen trochu její stav dovolí, bude vypuštěna do původní lokality. Opět byl na kontrole černý mazlík Dior, bohudíky nám dělá radost, neradi bychom to zakřikli, ale snad je z nejhoršího venku.Hned po návratu zblajznul dvě kapsičky a drcáním dával najevo, jaká lahůdka to byla.Dnes nám také dorazil balík ze Zoohitu se samými dobrůtkami pro chlupáče, tuším, že od pí. Přibylové, mnohokráte děkujeme, aspoň na pár dní mají naši chlupáčci vystaráno.Od zítřka prý by mělo být "naše" stelivo v akci, tak snad na nás taky něco zbude.Tolik pro dnešek, hezký zbytek večera a my jdeme na poslední obchůzku chlupáčů.

6.6.2017

Hezký pozdní večer všem příznivcům a vše nej také Norbertům k jejich svátku...Dostávám se ke psaní zase trochu pozdě, přece jen nám chlupáči dávají pořádně zabrat.A to nám s úklidem opět pomohla slečna Daniela, které tímto mnohokrát děkujeme.Počasí bylo dnes hodně nevlídné, od odpoledne se tady střídal déšť a bouřky a tak se toho moc venku dělat nedalo.Proto na nás čekal generální úklid doma, který jsme dlouho odkládali. Zabralo nám to celý den a ještě není vše hotové. K tomu běhání za kočičími maminkami na kontrolu, zda je vše v pořádku a při té příležitosti pomazlit ostatní, ty se odbýt nedají.Také s hrůzou zjišťujeme, jak rychle nám mizí zásoby krmení, a to jsme nakoupili včera u Rossmana za bezmála tisícovku, a také steliva, kterého se nám tam krčí posledních pár pytlíků a musíme ho nakoupit zítra. Pořád čekáme, kdy bude v Penny v akci, ale zatím nic.Stejně nás to nemine i přesto, že ho opět podražili. Doufám, že zítra už pršet nebude a kočičáci budou moci lítat po zahradě.Tolik pro dnešek, a dobrou noc všem.

5.6.2017

Příjemný podvečer...Ráno jsme jeli pro kočičku Fionu, které jsme nechali před šesti týdny operovat tříštivou zlomeninua vezli jí na kliniku do Čáslavi, k MVDr.Bednářovi. Dnes jí dělali kontrolní rtg. kov šel ex a zárověň byla vykastrována. Připomínám, že kočičku donesli na jednu veterinu k utracení, pro nemožnost operaci zaplatit. Odtud nás kontaktovali, no, a takhle to dopadlo a pokračuje. Na kontrole byl i Dior, ten pro změnu na veterině v Přelouči, u MVDr.Konečného. Je na tom o mnoho lépe, injekční léčba pokračuje. A odpoledne jel na kontrolu a stehy do Pardubic k MVDr.Beránkovi Archibald, kterému operoval oči. Pan doktor byl s vývojem spokojený.Na jedno oko zůstává Archi slepý. Kocourek je od vepřína, mise sázavsko. Cestou jsme se stavili v Rossmannovi nakoupit krmení. No, a do dočasky jsme odvezli i s výbavou a krmením koťátka Cute, Coco, Cake a Caty. Už jsou přeléčená, zbytek doberou tam. My si je vezmeme zpět za pár týdnů, možná dřív. v dohledné době mě čeká  nástup do nemocnice, tak musím udělat určitá opatření, aby to tu manžel vůbec zvládl.

4.6.2017

Bez příspěvku.

3.6.2017

Krásné sobotní odpoledne a vše nej Tamarám...Dnes trocha odpočinku, přijela pomoci s úklidem Daniela. Jsme jí za pomoc nesmírně vděční. Dnes proběhl odchyt čtyř koťátek, pro které jsem hledala dočasku.Bohužel mají zahnisaná a slepená očka, takže do vyléčení zůstávají u nás. Podařilo se odchytit i kočku ke kastraci od traktorky, vše to spadá pod Misi sázavsko. Koťátka , jsou to všechno kočičky, jsou už v léčbě a ošetřená. Jejich jména - Cute, Coco, Cake, Caty.

2.6.2017

Dobrý večer všem milovníkům kočičích kožíšků...Vedra a páteř, to je moje mínus, takže jsem včera po vší práci neměla na příspěvek ani pomyšlení. Byla jsem ráda, že jsem udělala aukci. Pořád potřebujeme prostředky na kastrace. Včera jsem zjistila, že kocourek Dior krvácí z tlamky, z nosíku, tak jsem dnes volala sos na veterinu, kam se hned jelo. Dělali mu krev , test FELv - Fiv - negativní, klinické vyšetření. Na veterině bylo zjištěno, že krvácí i z levého oka. Vzadu v tlamce má vřídek. Do nosíku má kapky na zástavu krvácení, inj.antibiotika, roztok na výplach tlamky. Pokud by tato léčba nezabrala, museli bychom na CT hlavičky někam do Prahy, protože tu je bohužel podezření na nádor. Musíme ho krmit stříkačkou energetickou pastou. V hrozném stavu má i uši, ty léčíme od příjmu a jde to pomalu. Měl je doslova ucpané špunty sajrajtu a svrabu. Jedná se o kocourka, co jsme jich brali pět z Ohrazenic od lidí, co se museli vystěhovat z ubytovny.  Priscilla, nedávno po porodu, pak odvrhla koťátka a už se zase mrouská. Tak má zaracha, aby náhodou nenašla cestu za nápadníky, mimo naší zahradu. To víte, potřeba dává křídla. Nechat jí vykastrovat můžeme až měsíc po porodu. Lucík stále marodí, bude to nadlouho.Místo záchůdku má plenu. Otevřený pahýl pokrýváme krytím z mořských řas pro léčbu hlubokých infikovaných ran, poté bude následovat Granuflex. Mockrát děkujeme za krabici krásně nadělaných pytlíčků se šantou, které nám poslala Lucie Kratochvílová.Jsou úžasné, hezké, úhledné, díky moc.

1.6.2017

Bez příspěvku