Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků březen 2018

6. 4. 2018

28.3. 2018

Příjemný večer...Zprávy od umístěné Frídy jsou takové, že si zvyká, ale již dříve umístěný Archibald z Kauzy zrušeného vepřína v Krutech do stejné domácnosti na ní žárlí. Věřím, že si to sedne. Frída je úžasná kočička. Manžel byl dnes na veterině na kastraci se Žofkou. Po narkóze se trošku poblinkala, ale už začíná znova jíst. Konečně mohlo být prohlédnuto oko - neoko a skutečně ho tam nemá, je vypíchlé.Jak k tomu kde přišla, nevíme. Chronicky nemocný Matoušek, velice zhubnul. Přestože je u jídla jako první, jeho organismus to nedokáže proměnit na svalovinu. Jeho stav je pro nás i veterináře záhadou. Konstantin , i když je po revizi zoubků, pořád sliní. Denně mu to utírám, včetně očí a pacek, které má upatlané od toho, jak se olizuje. Snažila jsem se ho vyčesat furminátorem, ale nechce držet. Sílu má jak bejk a ještě je schopný kousat  a škrábat. Několik koček bere antibiotika, další jen kapky do očí a vitamíny na virózu. Co se nás týče, manžela si pozvali na kardio ( dva bypassy ) a já mám stále poúrazové komplikace po zlomenině bérců - postižení nervů. Teď se mi bolesti natolik zhoršili, že jsem musela opět sáhnout po fr. holi. Snažíme se držet všeho, jak bylo dříve , aby kočky měly čisto, útulno, plná bříška, ale jde to ztuha.  Péče o desítky chlupáčů dá zabrat, péče o imobilní matku také. Vesnické kočky, co chodí na jídlo, zdvojnásobily svůj počet. Dokonce jsme zaznamenali nejméně tři odrostlá, plachá koťata.

25.3.2018

Hezký večer a přináším pár informací od kočiček. Do nového domova dopoledne odcestovala třínohá Frída. Mám z toho velkou radost a to hned z několika důvodů. Za prvé, že má svůj domov, za druhé, že rodina už od nás má poloslepého Archibalda, za třetí, je to skvělá, slušná, rozumná rodina, za čtvrté, v rodině je veterinář, za páté, paní s námi vzorně komunikuje.To by až jeden brečel - trochu za Frídou, ale více radostí. Královské umístění, to je radost. Jinak nám to tu prská o stošest, už asi deset kočiček bere antibiotika. Pomalu zase začínám smečku odčervovat. Dnes musel manžel jet do DM pro konzervy a kapsičky. Přestože vaříme i maso, žerou jak zjednaní. I granule mizí šmahem. K tomu jsem si je tak rozmlsala, že jen tak nějaké nežerou. Odpoledne jsem spustila aukci, včera nafocených věcí. Je nakrmeno, ještě po deváté se vyčistí hajzlíky, mamku už jsem také zaobstarala, tak pak padnu jako špalek, jenže někdy bývám tak unavená a bolavá, že nemohu ani usnout. Na jedno oko slepá kočička dostala jméno Žofie a už se i skoro kamarádíme.

23.3.2018

Dobrý večer, tak alespoň krátce pár informací. Včera jsme přijali do léčení kočičku snad s vypíchnutým, vyteklým okem, nebo též možná po neléčených zánětech je na oku jizva, která ho smrštila a zdeformovala.Ještě není natolik vstřícná, aby si to dala prohlédnout. Po přeléčení jí necháme vykastrovat. Naštěstí zbaští léky na infekci dýchacích cest v krmení. Balík s dietami pro Nica přišel od pí.Aleny Přibylové, mockrát děkujeme. Jinak nic nového, pořád se v tom plácáme -  domácnost, kočenky, ležící mamka, lítání po doktorech. Rehabilitace jsem z nedostatku času musela vynechat. Pěkný víkend všem.

20.3.2018

Dobrý večer. Po delší pauze si dělám chvilku na příspěvek. Zápolíme s časem, fyzičkou, únavou i s nervy. Nejvíce sil a času nám zabere péče o nemohoucí matku, která moc nespolupracuje. Kočičky trpí změnami počasí. Dnes dostal na vetu Convenii Konstantin, Riana a prvně nemocný Paris. S ním to velmi těžce nesu. Bude mu devět let, stále je dost labilní a návštěvy vety, včetně podávání léků ho hodně stresuje. Konstantin, i přes nedávnou revizi tlamky z ní krvácí, sliní, prská, je to s ním také těžké. Matouš skončil na kortikoidech, naděje na zlepšení už není vůbec žádná.

12.3.2018

Příjemný večer....Dopoledne jel manžel na veterinu s Lucrécií a kocourem, co se u nás tak nějak neplánovaně ubytoval. Neplánově pro nás, on na to má evidentně jiný názor. I když otevřu vrátka, neodejde. Třeba až se oteplí... nicméně  kastrace byla nezbytná. Ani si nechci představit, co by tu s tou naši prokastrovanou smečkou vyváděl a jak by to tu všechno značkoval. Lucrécie je drobná, ale kastrace byla už nezbytná. Potřebuji ji začlenit do smečky. Škoda, že je pořád plachá. Kdyby se našel trpělivý člověk a chtěl ji jen do bytu, mohl by mít krásnou, nenáročnou, nevtíravou kočičku. Pohladit se nechá, ale to je všechno. Možná i jen proto, že nemá zatím kam utéct. Na veterině jsme měli dodávku 20 kilo granulí Vet life struvit. Celkem jsme tam nechali 3 745 kaček. Matoušek dostal kortikoidy, nevím, jak dlouho ještě ho udržíme. Zatím baští. Manžel zařizoval spoustu dalších úředních nezbytností, včetně doktora kvůli mamce, kterou jsme si k nám vzali. Vůbec jsem si nedovedla představit, co to všechno obnáší. a pak, že se zjednodušuje byrokracie. Opak je pravdou. Včera bylo nádherně  a dnes celý den prší. Zahrada je zas rozbahněná, strašně to klouže. Bojím se spadnout. Zlomit si něco znovu, to vůbec nevím, co bychom si počli. Večer už nevycházím, poučena z posledka, kdy jsem o půlnoci nesla do kotěslí malou Dorotku a zlomila si bérce. Strašná a mrazivá lekce.

10.3.2018

Dobrý večer všem. Mnozí už víte, že ač se denně nehlásím, fungujeme stále stejně. Taky víte, že jsem si k sobě vzala mamku, je téměř imobilní, takže se musíme otáčet ještě víc, než dříve. Kde na to všechno berem ještě sílu nevím, asi to je nějak zařízené od Boha tak, že člověk, když už si myslí, že je u konce, tak se přeci vzchopí a může ještě víc. Co se kočiček týče, tak nás trápí stále ti samí - Kiki, Konstantin, Pipp, Rozina, Matoušek je na tom dost špatně, po všech útrapách má dg.infekčí perionitidu. Stále s chutí baští, tak jsem na rozpacích jaké udělat rozhodnutí. Ale zítra může být všechno jinak. Byl nalezen jako malé kotě celý od vyjetého oleje, hodně se i nalokal a od té doby společně bojujeme, víceméně marně. Postižená Taminka s porušenou míchou, co jí léta už ručně vyčůráváme, ta, co bobky nekontrolovatelně ztrácí, a cvičením se jí povedlo jakžtakž rozchodit , má pořádnou rýmu. Na nožky se dokáže zvednout, pokud je v klidu, když zdrhá, tak zadek táhne za sebou. Na zahradu jí můžeme pustit jen, když je teplo a sucho.Je to neskutečně statečná kočička. Už takto bojujeme víc, jak čtyři roky. Lucrécia pojede v pondělí na kastraci. Jo, a bílorezatý kocour z koček, co krmíme za vraty, se nastěhoval k nám. Co jsem mu dávala nedávno léky do jídla za okno, protože byl velmi nemocný, tak nás asi bere už za své. Pokud ho odlapíme, tak pojede na kastraci také. Tak to je asi pro dnešek vše.

6.3. 2018

Hezký podvečer...jak sami vidíte, nestíhám dávat  příspěvky denně, jak tomu bylo zvykem. S kočičkami je stále hafo práce, musí se každý den uklízet, ať se nám chce, nebo ne. Často peru, ještě, že máme sušičku. Mamku mám v nemocnici, takže za ní denně jezdíme.O víkendu jsem tu byla na vše sama, manžel jel do 200 km vzdáleného Šluknova pro další její věci. Ještě zbývá nábytek. Už jí tu budeme mít natrvalo, snad bude na tu péči dostek sil. Včera přijela pomoci s úklidem pí.Komárková, mockrát děkujeme. Aspoň jsem mohla začít třídit mamčiny věci. Co se koček týče, Matoušek zase nudlí a kolísavé počasí přináší virózy. Do rána napadl sníh, ale bude z toho břečka. Předtím dlouho mrzlo, topilo se imrvére. My máme krbovky, ale všude u koček je elektrické vytápění, už teď se děsím vyúčtování a to máme vysoké zálohy. Postonává Maxim, ten nejvíc nespolupracující kocourek, co tu máme. Pipp má dg.astma. Děkujeme Ivaně Mullerové, Vilmě Havlínové a Veronice Němcové za uspořádání aukcí. Je to v časech, kdy to fakt máme těžké obrovská pomoc. Děkujeme všem dražícím. My jsme tu naší konečně zabalili a všem odeslali. Nicméně, jsme si říkali, že to už je na nás přespříliš,  dělali jsme to vždycky večer, už unavení a s nechutí.

1.3. 2018

Příjemný den..kdybych mohla psala bych častěji, jako dřív, ale nemám prostě čas. Máme doma ležící mamku, kterou jsme si vyzvedli v nemocnici, jinak by jí převezli   do LDN, k tomu smečka  a všechno okolo a máme vystaráno. Večer už ani nevíme, jak se jmenujeme. Dva velké balíky krmení a diet  jsme dostali od fy Půjčka.co srovnání s.r.o., za což mockrát děkujeme. Dnes přišel balík od pí.Komárkové, samé laskominky a diety, také velké díky. No, jinak na vetu byla Adélka, má  v sobě nádory. Vzali jsme si jí domů, ale byla to chyba. Dnes jí necháme odejít, aby se netrápila. Už to nejde dál.