Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků březen 2017

31. 3. 2017

31.3.2017

Hezký večer...Dnes se k nám přijel podívat zájemce o kočičku. Hodně jich bylo venku, nebo zvědavě vylézali, ale Bella a Isabella, o které byl zájem nikoliv. Museli chrnět někde na mlatě. Líbil se i Drago, ale ten se nedá ani chytit. Asi to nebude vhodná volba. Líbil se i Markus, ale ten, jakmile zaznamenal zájem, zoufale se dobýval domů. Nicméně, staví se ještě v pondělí. Manžel měnil ve dveřích kočičí dvířka, ta původní kočky úplně rozbily.Visely doslova na " vlásku ". Další chceme instalovat do pletiva ve voliéře. Počasí dnes bylo krásné a kočky si užívaly sluníčka a hrátek na zahradě. Já jsem dost velkou část z odpoledne vybírala, fotila a upravovala fotky do aukce. Chci jí spustit co nejdříve. Zhotovení aukcí mi brzdí zdravotní potíže. Letos jsem se nezmohla ještě ani na jednu.

30.3.2017

Dobrý večer všem hodným lidem...Dnes nám přišlo 20 osmikilových pytlů granulí Brit přímo od dovozce v rámci akce Click and Feed, a teď doufám, že jsem to nepopletla.Je to pro nás obrovská pomoc a moc, opravdu moc děkujeme za pomoc opuštěným kočičkám. Do KF jsme jeli pro Gourmetky, které mají za desetikačku a Maxmilián je má rád ( nejen on ), na lokality jsme koupili také v akci, velké Kitekatky. Jinak byl dnes celkem klid, prskavci se stabilizovali, stagnují jen chroničtí pacienti. Markus už chodí na zahradu a jakmile má dost , přijde domů. A pozor - naučil se otvírat dveře, to je trochu problém. Celý den byl venku i Lucienne, bez zadních nožiček. Trošku nám kocourek chátrá. Je to ledvinář a jako následek useknutých nožiček si nese v těle trvalý zánět. Taminka s poškozenou míchou ( tahá nožky za sebou ), si jaro také užívá. Kryštůfek je po amputaci úplně v pořádku, nefunkčmí packu vůbec nepostrádá.

29.3. 2017

Hezký večer a vše nej Táňám...Ráno se jelo na veterinu s Kikinou. Dělali jí testy Felv a Fiv, stěry z kůže, kontrola papuly. Stěry dopadly ok, test také, papulu nemohou posoudit, protože jí před léčbou neviděli, udělali jí sono hrudníku a dutiny břišní. Určitě jí čeká další kontrola.Dnes jí také přepíchli Convenii, ale asi ne, naposledy. Kastrace nedopadla, protože v krvi je velmi špatný poměr Albumin - Globulin, a veta se obával možných potíží.Krev se bude příště opakovat, snad bude lépe. Zatím je tedy stále v karanténě. Tak to dnes stačí, šíleně mě bolí v kříži a manžel se opět cítí jak na vodě.

28.3.2017

Hezké odpoledne a vše nej Soňám...Uklízíme, perem, sušíme, vertikulujeme zahradu, pokládáme nášlapné kameny, rovnáme skládek, měním záchůdky. Ještě musíme odvézt na skládku trávu, co sebral vertikulátor. Zítra jede na veterinu Kikina, se všemi výsledky, co si přivezla sebou od Veroniky. Pokud bude vše v pořádku, bude kastrována a budou se dělat testy Felv a Fiv. Dnes byl prvně venku Markus a Maxmilián, ven chodí i Konstantin. Uvažuji, že pustíme další z kočkária, asi to pořešíme instalací dvířek z voliéry. snažíme se jim dávat co nejvíce svobody a pohodlí. Pro dobrou náladu jsem jim nasypala na trávník kozlík.

27.3.2017

Dobrý večer a vše nej Ditám....Přímo to sem nepatří, ale ráno přišla zpráva, která mě zdrtila. Stává se dost často, že nás někdo provází třeba od puberty až do konce.Někdo, kdo poznamenává váš život. Pro každou etapu mého života, většinou tu smutnější, mě dokázala svými písničkami povzbudit a postavit znova na nohy, aniž by o tom věděla. Něco odešlo s ní. Jednoho dne se vrátíš, Věro Špinarová.

Zkraje odpoledne odjela do nového domova Valinka. Hodní lidé, moc hodní lidé, úžasní lidé. Už mi i volali, doslova dojatí k slzám, že Valinka prošmejdila byt, už si s nimi hraje a teď asi hodinu se společně dívají na televizi. Jsou z ní nadšení a do jejich života přinesla znovu radost.O svou kočičku přišli nedávno, bylo jí 16 let.Tak hodně zdravíčka všem. Včera nám dovezla Š.Matějková s přítelem perfektní, skoro nové škrabadlo, kryté wc, přepravku, misky a podložku, mockrát děkujeme. Odpoledne jsme jeli nakupovat a přestože každý rok říkám, že si už nebudu přidělávat práci, že rozhodně nebudu kupovat žádné kytky, tak už zase vymetám zahradnictví. Jsem nemocná, nebo co...

25.3.2017

Hezký večer...V noci jsem nemohla spát, ráno zase vstát. Už mě ten rozhozený biorytmus leze na nervy. Kvůli zádům mám nařízený klid a minimální zatížení. Zašly jsme si tedy s dcerou a vnučkou do zahradnictví Starkl a Hortis. Domů mě mladí odvezli a já se pustila do sázení koupených jarniček. Bylo hezky, tak i většina kočičáků byla na zahradě. Pak přišly dvě holčičky a přinesly tunel a malinké škrabadýlko. A prý, jestli chceme ještě větší. Půjčila jsem jim na to kárku. Nakonec se  pro kárku vrátily ještě jednou, přivezly ještě záchůdek, zbytek steliva a přepravku. Dala jsem se s nimi do řeči a už je vysvětleno, co se stalo s kotětem, které se k nám dobývalo na loňský Den otevřených dveří. Mnozí si na malého zrzečka určitě pamatujete. Chodil sem pak na jídlo denně a pak najednou, jak když utne, už nepřišel. Holčina mi vyprávěla, že Zrzeček prý začal zvracet a pak zemřel. Časově se i nabízí, že se stal obětí traviče, co nám v listopadu na zahradu naházel otrávené kousky párků. Kotík k nám chodil od poloviny října, naposledy jsem ho viděla 8.11.No a z 9.11 na 10.11. nám sem někdo naházel ten otrávený salám i volně náházené ty růžové granule, co tráví myši. Pak už se nikdy neobjevil. I tenkrát jsem si říkala, kolik koček z vesnice to muselo otrávit. Lezou k nám i na zahradu, měli byste vidět ten úprk, když večer, nebo v noci vyjdu ven. Nám na tuto otravu zemřel kocourek Noir, přestože jsme okamžitě jeli na veterinu, už se to nedalo zvrátit a dvě kočičky, Stefaniii a  Vilemínu jsem už od té doby taky nenašla. Taková kočka si někam zaleze a umírá v krutých bolestech. Na mlatě a půdě je plno zákoutí, můžeme je náhodně najít už mumifikované. Teď už máme kamery a stále tu číhá ta profi fotopast. Ta nemá chybu. Už se jedná o tom, že nám jí složka, co nám jí zapůjčila ponechá jako dar. A fakt to není žádná " hračka ". Rozdíl mezi těmi,  co jsou třeba v lesích, je markantní.To jsem se tedy rozepsala. Nicméně, je vidět, že i zde v Lovčicích vyjma pár Jidášů, Krhounků, Štěnic, jak jsme je pojmenovali, jsou i hodní lidé. Za dary srdečně děkujeme. Holčičky byly velice vnímavé, hodné a veškeré dary nám daly se souhlasem svých rodičů. Děkujeme ještě jednou.

24.3.2017

Dobrý večer...Dnes jsme se moc doma nezdrželi. Dopoledne jsme jeli pro mé výsledky RTG a z neurologie. Pak jsme jeli k lékařce ( mám napsané CT, infuze, nové léky ), zastávka v kočkavárně, pak domů, tam oběhnutí záchůdků a znova výjezd, tentokrát na nákupy. Kočenám jsme koupili konzervy a kapsičky Felix + nějaké provozní drobnosti. Na poště jsme vyzvedli balík, co nechala poslat Katka Šumberová. Srdečně děkujeme. Hotovo ještě nemáme, ale asi to dnes kapku odbydeme. Nakrmíme, vyčistíme záchůdky a zítra je taky den.

23.3.2017

Hezký večer a vše nej Ivonám...Protože mě den ode dne víc sužují bolesti, které mi způsobuje špatná ploténka, tak jsem si dnes musela dát pohov. Dělala jsem jen doma a to ještě po chvilkách. Zítra si musím pro výsledky na neurologii a někam se s tím posunout. Manžel jel pro stelivo, které je v Penny v akci. Zatím koupil sto pytlíků. V akci je i drůbeží tlačenka, kterou kočenám také kupujeme. Je to plné masa a ještě želatiny.Navečer jel manžel do Bohdanče, převzít kočičku Kikinu. Z Prahy, z dočasky od Veroniky, nám jí převezla pomocnice Petra. Kikinu převzala Verča na mou prosbu, plánovaly jsme, že by u ní mohla na čas zůstat, ale její zdr. stav je komplikovanější, než jsme čekaly, takže jsme se rozhodly pro převoz k nám. Kiki musí na testy, stěry a kastraci. V Praze bychom se nedoplatili.Vše je min. o 100% dražší . Zatím je v malé kryté voliérce, má tam svůj pelíšek, tak si doufám brzy zvykne.Je moc hodná. Maxmilián má zase těžší období, odmítá jídlo a chátrá. Balík nám přišel od Marci Kramer, jsem zvědavá, jak kočenám budou chutnat granule z USA. Je tam i něco do aukce, kterou bych potřebovala vytvořit. Za balík mockrát děkujeme.

22.3.2017

Hezký večer a vše nej Leonám...Dopoledne jsme si udělali svoje a na poledne jsme byli objednáni na kliniku s Orfeem. Má obrnu přední packy a měla být pokud nedojde ke zlepšení amputována.Vyjeli jsme dřív, protože jsem to chtěla s vetou ještě probrat. Došlo totiž ke zlepšení používání pacinky. Teď jí používá jako chůdu, tudíž si nezpůsobuje žádné odřeniny, které by mu způsobily infekci. Pacinku promazáváme a masírujeme, krom toho mu i pomohl jarní pobyt a běhání po zahradě. Nicméně packa je neurologicky nefunkční a jednou k amputaci může dojít, ale rozhodně to nenecháme dělat, když to nebude bezpodmínečně nutné. Pak jsme byli u dcery, manžel padl únavou a usnul, já si hrála s vnučkou. O to víc bylo práce po návratu. Orfík byl šťastný, že je zpátky doma. Zrzínovi jsem koupila inzulín a čivavce pamlsky. Na ráno nechám rozmrazit hovězí maso, tentokrát budeme dávat syrové. Domů jsem chtěla něco rychlého koupit k jídlu a stavila jsem se v Čáslavi u Lídlu, v masně Zeman. Stojím si tak ve frontě na úseku a tam se prodavač matlá v zákuscích, které holou rukou nabírá zákazníkovi, občas mu nějaký spadne zpátky. Těma zapatlanýma rukama vezme a vrací peníze !!! Dalšímu těma rukama bez rukavic nabírá chlebíčky a zase bere a vrací peníze -  fujtajfl - peníze, obrovský zdroj bakterií, nikdy nevíte, kdo je měl v rukou a on jima bere jídla,  která si kupují zákazníci. Klidně...No, já se málem pozvracela. Už tam nakupovat nepůjdu, co udělám, že se stavím mrknout, jestli je zjednaná náprava, i když tohle je na hygienu. Tedy za nás byly na nabírání kleště a dvojvidličky. Sáhnout na něco rukou, tak mě vedoucí něčím praští, v tom lepším případě. Hlavně, že leckdo vidí starost o kočky jako špinavou, ale co jedí je nezajímá a netíží.

21.3.2017

Hezké odpoledne a vše nej Radkům...Dopoledne k nám přijela na plánovanou návštěvu Česká televize, v čele s pí.Martou Kubišovou, natáčet pořad Chcete mě? Natáčení skončilo odpoledne. Bylo to velice milé setkání, s příjemnými lidmi. S některými z nich, jsme se setkali už při natáčení tohoto pořadu ještě , když jsme bydleli v Přelouči. Takže se připravte na mé  totální, ztrémované  znemožnění. Vysílat se bude 9.4.2017. Po odjezdu štábu manžel odjel za pochůzkami a já tu hospodařím. Chtěla jsem vám všem zamávat  a poděkovat na kameru, ale nešlo to. Jak je známo, rejža se musí poslouchat. Uff, to byl ale stres.Jsem ráda, že jsme to zvládli a máme to za sebou.

004.jpg 007.jpg

20.3.2017

Dobrý večer v první jarní den a vše nej Světlanám...Jak jsem už avizovala, dopoledne se jelo na kastrace, a na Convenie. Dostal jí Storm, Bořivoj, Nino a Matoušek. Po návratu jsme jeli na nákup. Odpoledne jsme uklízeli, prali, sušili. Trošku se nám to nahromadilo, protože jsme si dali o víkendu menší oraz. S Kikinou, co je v dočasce v Praze, se to trošku komplikuje. Objevují se další a další zdravotní problémy, musíme myslet i na stávající kočičky v dočasce, krom toho, veterina v Praze je strašně drahá, povšechně bude lepší, když se převeze sem. Tak to je dnes vše, musím se jít na chvilku natáhnout, vyhřezlá ploténka mě bolí čím dál víc. Děsí mě chvíle, kdy se vůbec nezvednu.

19.3.2017

Příjemné odpoledne a vše nej Josefům....Dopoledne byla umyta hromada vyměněných záchůdků a ušpiněných přepravek. Jen bylo hotovo, začlo drobně, ale hustě pršet a prší dosud. Kočky už máme pozavírané a mají zatopeno. Vařím velký hrnec kuřecího masa. a taky se klepu, co ty výkyvy počasí přinesou kočkám za potíže. Rýmu už má Fidorka. Byli jsme na výjezdu. Máme v pácu jednu smečku, co potřebujeme prokastrovat. Přivezli jsme si dvě mourinky. O kastracích se poslední dobou moc nezmiňuji. Důvod je ryze praktický. Už se nám několikrát stalo, že naše úsilí bojkotují krmičky. Kočky jejich nejsou, jen je krmí a mají za to, že musím mít ke kastraci jejich povolení, anebo " zrovna zítra chtěly kastrovat. " Uff, už je mi z toho blbě. Přitom to jsou místa, kde rozená koťátka se dospělosti ani nedožijí, nebo kočičky už zabřeznou a jsou ještě samy koťaty. Prostě přímost  a plánované akce nelze publikovat. Nelze předem říct, kam máme namířeno, ani kam se vracíme. Nemám následně na ty nenávistné  a hloupé reakce nervy. Nedej bože rovnou někoho potkat. To vždy dojedem na místo a čekáme, jestli je klid. Pak se vytasíme s nádobíčkem.Jezdíme časně ráno, nebo večer. K dnešnímu dni jsme nechali letos vykastrovat 45 koček. Je mi z toho dobře, že se takový počet povedl ještě před zabřeznutím. Je mi dobře z toho, že kočky mají pro sebe klid a že ta jejich mrňátka nebudou někde umírat. Hrozí jim toho hodně - auta, nemoce, zlí lidé. Všechny kočky jsou přeléčené a odparazitované, teprve poté vrácené do lokality. Následný dohled a dovážka krmení je samozřejmostí.

18.3.2017

Hezký večer a vše nej Eduardům...Od rána s přestávkami leje.Teď ještě víc. Na zahradě se nedalo nic dělat. Mám tam hromadu záchůdků a přepravky na mytí, ale v tom dešti bych byla hned promoklá a následně nemocná. Stačí mi, to, co mám a ono to neuteče. Dopoledne odjela do nového domova Ava a pak jsme my vezli Oru. Ta usnula už v domečku a prospala celou cestu. Pak to  vůbec nevypadalo, že by si všimla, že je jinde. Někdo se nám za něco pomstil na předložkách v ložnici, tak to letělo do pračky. On to nebude jen tak někdo, podezíráme vetchého stařečka Maxmiliána. Zítra bychom cíleně rádi odpočívali, velký úklid si přehazuji na pondělí.To sice máme veterinu, vezeme na kastraci umístěného Heřmánka a marody, ale to se stihne. Potřebujeme vypnout a zvolnit jako sůl. Manžela trápí nejenom závratě a já už jsem taky na odpis.

17.3.2017

Pěkné odpoledne a vše nej Vlastimilům...Tak se tu jen tak " poflakujem."  Lehký úklid, praní a manžel sedí od dopoledne na štafličkách a motá sítě na bavoletech. Je to děsná piplačka. Venku jsem dosypala granule, to samé i u nás. Ještě potřebuji vysypat pytel domů. Dnes nám přišly dva balíky ze Zoohitu s granulemi Smilla a konzervami Bozita, dárce zatím neznám. Přišel ještě jeden pytel Ercéček, co byly ve slevě, od pí. Kružliakové. Oběma dárcům mnohokráte děkujeme. Granulí máme slušnou zásobičku.Valinka už má očko skoro v pořádku. Matouš, Bořivoj a Nino stále rýmují, v pondělí pojedou na Convenie. Chronická rýma sužuje i Storma, takže si  udělá výlet také. Jinak je celkem od nemocí klid. Kéž by to vydrželo.

16.3.2017

Dnes slaví Eleny a Herbertové, tak vše nej a dobrý večer.Dnes byl klasický den, jako každý jiný. Nic vyjímečného se nepřihodilo. Dnes nám vyvezli septik, tak jsem se hned pustila do praní, což jsem nemohla už dva dny.Tohle je hrozná nevýhoda, když není kanalizace a když fekál přijede o den dýl, protože mají problém na čističce. Od příjmu byl dnes poprvé venku na zahradě Konstantin, Macík už podruhé a oba naprosto v pohodě. Na zavolání šli zpátky do kočkária. Omarodila Valinka, zarudlé, zhnisané očičko. Doufám, že to zvládne mastička. Odpoledne jsme jeli nakoupit a ještě jsem stihla pojízdnou s masem. Beru tam kočkám stehna. Na ráno už mají přichystáno, dnes měli mleté hovězí. Krmila bych ráda jen masem, kdybych měla více chuti a elánu do vaření.A taky sil navíc.

15.3.2017

Hezký večer a vše nej Idám...Ráno jsem jela na neurologii, výsledek problém s ploténkou a hnutý krční obratel.Dostala jsem obstřik a ještě nějakou injekci, to bylo dopoledne a už zase mám bolesti. Co mě asi s tímto čeká. Po obědě jsme jeli do Pardubic, manžel na UZ hlavy a já do Kočkavárny.Vezli jsme sebou Markétku. Imagine by měla odjet do nového domova, tak, aby tam byl stálý počet a to je sedm. Hodinku jsem tam s ní pobyla, aby se cítila v bezpečí a když se i najedla, bylo jasné, že můžu v klidu odjet.Už prý jí pod svá pomyslná křídla vzala Greta. Personál je z ní nadšený, no, aby ne, je to úžasná kočička. Zároveň jsme vykastrovali kasičku, vyzvedli dvoustovku na plotozábrany a dostali jsme 398.- kaček, je to výtěžek z akce Zelené středy, které se v kavárně pořádají a symbolické vstupné jde právě kočičkám. Všem dárcům a návštěvníkům mnohokráte děkujeme.V Mall jsme si vyzvedli granule pro venkovky a v Jysku jsme se stavili pro koberečky a výplň do polštářků, co budu dělat s levandulí. Teď připravuji smečce ryby a jak to půjde dál, to už dobře znáte. Cca v deset se končí a jdeme na kutě. Manžel usne jak špalek a já se převaluji do jedný, dvou, tří a rána jsou zlá.

14.3.2017

Hezký den a vše nej Rút a Matyldám...Dnes nám přišla objednávka ze Zoohitu a několik desetikilových pytlů Royalek od dárců + tři, co jsem si objednala já. Končí jim v květnu expirace a byly za 600.- kaček. Dobrý kauf a všem dárcům děkujeme. Kočkám už jsme nasypali a moc jim chutnají. U nás jsou Royalky hodně oblíbené. Manžel pracuje okolo baráku, já prala, uklízela a myla okna. V kotěslích jsem na ně nalepila vitrážovou tapetu, neb kočka prskne a v tu ránu je to zas špinavé. V dočasce v Praze u Veroniky máme kočičku s kožním problémem. Verča s ní už byla na veterině a veta si myslí, že to je parazitálního původu, tak uvidíme. Krom toho má silný zánět průdušek. Veronice moc děkuju, že nám vypomohla s dočaskováním.Pak si kočinu přetáhnu sem. Jmenuje se Kikina.

13.3.2017

Hezký večer a vše nej Růženkám...Manžel musel hned ráno k Mudr, tak jsem si tu hospodařila sama, pak jsem jela na nákupy a hlídat a hospodařil tu manžel. Přijela jsem před chvilkou a je hotovo, takže už nikam ke kočkám nemusím. Dnes nám přišel balíček s kapsičkami a zdrojem k elektrickému ohradníku, který také časem nainstalujeme.Jen k tomu musíme nakoupit příslušenství, ale ten zdroj je nejdražší. Další balík nechala poslat pí.Zdena Šimková ze Zoohitu. Mockrát děkujeme oběma. Už mám avízo od Pytel granulí, letí sem 1 + 2 pytle granulí RC, co mají, nebo měli, stav nevím , ve slevě. Jsem moc zvědavá, kolik pytlů se nám sejde. Díky všem, co objednali, nebo na ně poslali kačky.

12.3.2017

Dobrý večer všem hodným lidem. Záměrně píšu hodným, nejde napsat všem, protože narážím na pokrytce, lháře, zbabělé udavače a dokonce i úchyláky. Co se to s lidmi děje, ach jo...tací nemají v mém životě místo a pokud mě jednou podrazí, má to už sečtený do konce života.Nicméně - obrovská radost z reakce na mou výzvu na FB ohledně granulí. Děkuji paní Táně Lomb za upozornění na tuto akci a všem co se zapojili za pytle, co začnou chodit, no, jezdit, dovážet se. Přeci jen bych si ráda uchovala naději, že těch lepších lidí je víc. Bohužel média a sociální sítě přináší tolik zlých zpráv, že mě to pokaždé psychicky semele. Naštěstí jsem si tento týden spravila náladu se třemi ze svých šesti vnuček. Ty mi z hlavy vše špatné vymelou.Tedy skoro...to jsem se rozfilozofovala, ale co se týče chlupatic, nemám nic nového. Matouška jsme zase dostali na správnou stranu, ale na jak dlouho ( jedná se o kocourka topeného ve vyjetém oleji ). Začal jíst, běhá, ale víme, že tady to na žádný, závratný věk není. Má rozleptané celé dýchací ústrojí. Kocourek, co musel z domu kvůli stěhování ( bylo to složité, žádný nezájem ) je u nás už jako doma. První dny byly těžké. Od pátku řeším kočičku z Prahy. Zatím jí vezme k sobě Veronika, ale to je jen na krátko - malý byteček a už stávající kočky - budeme se snažit oslovovat depozita v okolí, třeba někdo vyhoví, jinak musí sem.

11.3.2017

Bez příspěvku.

10.3.2017

Hezký večer a vše nej Viktoriím...Venku se dělat nedalo, skoro pořád poprchávalo, do rána byla zahrada jak houba. Po poledni jsme tedy jeli nakoupit. Docházeli nám konzervy, vaničky, maso, stelivo a prací prášek. Nakupovali jsme v KF, v DM i v Penny.  Dosypala jsem zbytek obyčejnějších granulí kočkám, co se chodí živit k našemu domu. Měla jsem jich už málo, tak jsem to musela namíchat s Royalkama. Musím něco objednat pro ně, i pro naše. Zásoby z Kočičího přání jsou dávno fuč. Dochází i finance. Už jsme na hranici, kdy je na účtě jen částka, kterou nechávám na veterinu. Do toho jde Orfeus tento měsíc na amputaci ochrnuté packy. Musím kupovat diety, léky na ledviny, inzulín, oční kapky a nikdy to není tak, že by nikdo nemarodil. Stále se kupují antiparazitika atd. Nejenom práce nás vyčerpává, ale i tyto starosti. Ty jsou vůbec stěžejní a dělají největší vrásky. Mít domácí depozitum bez jakékoliv dotace, nebo sponzora, fungovat jen za své a za pomoci drobných dárců, je velmi těžké. A když říkám velmi, tak velmi. Ze starostí mi třeští hlava a často si v duchu říkám, jak dlouho tenhle nápor ještě vydržím.  Na ráno vaříme kuřecí stehna, v KF měli kilo a půl za pajdu. Raději ani nepřemýšlím proč tak málo. 

9.3.2017

Hezký večer a vše nej Františkám...Dnes bylo počasí celkem přijatelné, tak jsme dodělali celý vrchní díl plotu, máme i část  dílu spodního. Konečně to vypadá i souměrně a hezky. Zítra, pokud bude pěkně , budeme pokračovat na nejdelší části. Ze kotěslema máme složené nějaké cihly a přes zimu se začly drobit a vyvrací plot. Tedy tam to přerovnávat, to bude fuška. Na voliéře jsme sundali spodní díly Marlonu + vchod,  aby kočky viděly ven. Vrchní  a boční necháme, aspoň tam nebude tolik pršet. Do nového domova odjel Finn, jen jsem dnes vůbec nic nefotila. Bude se mít fajn. A aby nebylo vše jen růžové, tak mi dnes říkal místní pán, že u silnice skoro na návsi je sražená kočička, tak jestli není naše. Vzali jsme si rukavice, rubášek a jeli tam. Naše nebyla, přesto pohled velmi, velmi nehezký. Dostala to rovnou na hlavičku. Alespoň jsme jí pohřbili. Zítra musíme jet nakoupit stelivo, máme sotva na dva dny, a taky se stavit v DM pro krmivo, nebo něco na praní atd. Máme kupóny na slevu. Ty nám v balíčku s dalšími drobnostmi poslala pomocnice Veronika, děkujeme mockrát. Nový kocourek, kterého jsme přejmenovali na Marcuse, ( jmenoval se zase Macík,) to už je třetí přijatý s tímto jménem, je už téměř v naprosté v pohodě. Dokonce začíná být pořádně oprsklý. Macík se jmenoval i  Maxmilián a Macík je i moureček siroteček, kterého jsme přivezli z Hradiště. Konstantin z Kynšperka se zklidnil a s ostatními je už také v pohodě. Konečně se uzdravila malá děvčátka Ora a Ava. Matoušek je na tom líp, ale ne dobře, to stejné Bořivoj, je lepší, ale ne dobrý. U obou léčba potrvá déle, než je obvyklé.

 

8.3.2017

Dobrý večer a doufám, že se , ženám dostalo pozornosti od mužů. MDŽ nevynecháváme, není přeci důvod a mám ho ráda. Dostala jsem i dvě krásné kytky od muže a syna. Potěší a dojme... důvody, proč se začal tento den znevažovat , byly  a jsou nanejvýš hloupé a trapné. V depozitu se dnes vůbec nic vyjímečného nestalo. Dokonce jsme si dnes dali volnější den, co se uklízení týče. Odeslali jsme jen pár darovaček, jeden balík, byli na finančáku, na dopraváku atd. Zítra už by mělo být tepleji, tak se bude pokračovat na plotě a uklízení zahrady.

7.3.2017

Hezký večer a vše nej Tomášům...Ochladilo se, pršelo, jsme oba děsně unavení a manžel měl ještě potíže s tlakem. den na houby...

6.3.2017

Hezký večer a vše nej Miroslavům...Den byl hektický. Ráno po zaobstarání smečky, jsme odjeli z domu. Pardubice -  lékařka, koupě dalších desek Marlonu na plot, hovězí maso mleté, pak Hradec - vyzvednutí objednaných sálavých panelů, které by nám měly ušetřit účet za elektřinu ( topíme všude u koček ), reklamace vertikulátoru, koupě rákosu, aby kočičáci  neviděli za humna a neměli choutky zdrhat, Přelouč - vyzvednutí léků pro Matouška, Lovčice - krátká zastávka na vyčištění záchůdků a naložení Markétky a Kryštůfka, Čáslav - veterinární prohlídka Markét a vytažení stehů Kryštůfek + kontrola po amputaci + objednání na operaci Orfea, v Kaufu nákup pro nás + krátká návštěva u dcerky. Domů jsme se vrátili v půl sedmé. Napakovali jsme se konzervami, vodou, kbelíky s lopatkami a vrhli se každý na jednu stranu. Kdo je dřív s prací hotov, udělá hajzlíky doma. Na zahradě a plotě jsme nestlihli dnes vůbec nic. Jsem si říkala, že si už dost často připadáme  a leckdy tak i vypadáme, jak v Nesmrtelné tetě, když dvořané museli chodit v předklonu. Zdraví, toho si člověk včas neváží, ale mamka mi asi před sto lety říkala " nenos tak příšerně krátky sukně, budeš nemocná na záda  "...a měla pravdu ta moudrá žena.

 

5.3.2017

Dobrý večer všem hodným lidem...Neděle - nedělat? Nejde a stejně bychom se nudili. Manžel splétal, rozplétal, síťoval, vrtal, měnil, vylepšoval, ano máte pravdu - plot versus útěkáři. Nicméně, vidíme výsledky. Např.Bella už to nezdolá, dnes neutekl nikdo.  Už aby to bylo celé předělané, zítra musíme dokoupit další polykarbonát, kterým to ještě jistíme v horní polovině. Ono to vypadá, že je to brnkačka, ale je to hlavně piplačka. Dnes byl poprvé na zahradě osiřelý Macík z Hradiště. Dobře to dopadlo, proběhl se a už je zpátky v kočkáriu. Věci do aukcí a vyřazené nádobí nám přivezla kolegyně Péťa Součková, vše je dohromady od zaměstnanců fy OMG. Děkujeme. K večeru jsem kočenám venku nasypala mletý kozlík, to byste měli vidět tu sjetou smečku. Váleli se o stošest, to, co měli dost odbíhali s ocásky jak anténkami. Večeře je rozdaná, vybrané hajzlíky, poklizeno, kotěsle zavřené. Takže na chvíli klid, cca mezi devátou a desátou k nim chodíme naposledy.

010.jpg 015.jpg
Děkujeme fy OMG... ..zahulíme...

4.3.2017

Příjemný podvečer a vše nej Stelám...Že máme vleklé potíže s Matouškem mnozí víte. Na oznámení byl nalezen se svým bráškou Metůdkem, když jako malá spadla, nebo to měl někdo na svědomí, do vyjetého oleje. Další sourozenec se nenašel, i když měli být tři. Tyto dva jsme si vzali domů. Metůdek se pěkně uzdravil a už je dávno a dobře  umístěný. Matoušek ještě nikdy nebyl v pořádku. Téměř nepřetržitě má krvavozelené hleny, nemocné oči, olezlou tlamku, chrčí, je v jednom kuse na lécích atd. Pomáháme mu od hlenů, má homeopatika do tlamky, nic nepomáhá. Včera jsme museli na pohotovost. Přestal jíst. Dostal injekce, kortikoidy, Duphalit, vitamíny, nicméně, obávám se nejhoršího. Nejspíš trvalé potíže a následky po nalokání se toho sajrajtu. Jinak kotíci si dnes užívali krásného dne, lítání po zahradě, lezení po stromě, žebříku, lovení listí a už se pochlubili i s myškou. Stále děláme na vylepšení protiútěkových opatření, ještě, že nám někdo z nich včas ukáže, kde je chybička, která se hned opraví, vylepší. Taky jsem se donutila k menšímu úklidu zahrady, potřebuji koupit hlínu, rákos, který posledně nevyšel na celý plot. Kotíci mi vydatně pomáhali a nakonec se uvelebili v ostříhaných větvích.

3.3.2017

Pěkný podvečer a vše nej Kamilům...Mám den blbec. Mimo jiné, co mě dnes pořádně popudilo, bylo to, že jsme měli jet dnes na kontrolu s Kryštůfkem. Hodinu před, jsem si ho zavřela do klícky a když jsem si ho chtěla naložit do přepravky, vypálil tak rychle a prostě se mi někde schoval. Musela jsem volat na veterinu a kontrolu pro dnes zrušit. Další termín je na pondělí. Po obědě jsme přijali kocourka, který zůstal bez domova, kvůli nájemní smlouvě a hrozilo, že by mohl skončit na ulici. Měla jsem plán, že ho vezmu také na veterinu na přijímací prohlídku a pak, že ho převezeme do Kočkavárny. Bohužel to neklaplo, protože není zvyklý na kočky a je dost ve stresu. Musíme ho doma navyknout a po neděli se uvidí. Všechno , co se dnes událo, mě dost rozhodilo, takže na nákup jel jen manžel. Nebylo už v čem prát, čím dezinfikovat,  v akci byly Sanytoly, konzervy a kapsičky.. prostě z nedostatku času a únavy, nevařím kočkám maso, jako dřív. Kdybych aspoň mohla koupit mleté maso pro zvířata, ale ona mi to nežerou. Mlsouni musejí mít mleté hovězí z Globusu. Ale tak aspoň vím, že to maso je v pořádku, nemají po něm zažívací obtíže a dobře je zasytí. Při propočítání je to levnější, než konzervy.

2.3.2017

Pěkný podvečer a vše nej Anežkám...Ráno se jelo na veterinu s Děvčátkem. Byla vyšetřena, odebrali jí krev a následně operována. Vše proběhlo v pořádku, jen krev nedopadla až tak dobře. Felv - Fiv sice negativní, ale výrazný nepoměr Albumin - Globulin.Čas ukáže, co z toho můžeme, nebo nemusíme očekávat. Kočička je už plně probuzená, najedená a odpočívá.Stále pracujeme na plotě, ale nedaří se, jak bychom chtěli. Jsme po večeři, zavření, je zatopeno.Fičí studený, nepříjemný vítr.

1.3.2017

Hezký večer a vše nej Bedřichům...Měli jsme dnes velké pracovní plány, ale moc z toho nebylo.Vidina toho, co je potřeba udělat, chabrující zdraví, z toho stres a výsledek je, že člověk se unaví dřív, než by chtěl a potřeboval. Zlepšení opatření proti pár útěkářům jsme udělali dnes jen malinký kousek. Musíme se naučit to, že ne všechno půjde tak rychle, jak bychom chtěli. Zítra jede na vyšetření, krev, příp.kastraci Děvčátko. Vepředu nemá vůbec žádné zoubky. Takhle oholené dásně jsem u žádné kočky ještě neviděla. Malá  Děvčátka Ora a Ava jsou už skoro zdravá. KONEČNĚ !! Dostali jsme dva balíky od pí.Veroniky Jaškové - diety Renal a Diabetes + balík ze Zoohitu s konzervami a granulkami. Srdečně děkujeme. Jsme nesmírně vděční všem dárcům.Je to pro nás obrovská pomoc a impuls.