Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků březen 2016

2. 4. 2016

31.3.2016

Dobrý večer...Dopoledne jsme uděli vše kolo micinek, kotěsláky pustili na zahradu, Taminku naopak zavřeli do kočkária, aby se nevyšplhala po plotě a neodešla na výlet.Takový mrzáček a ona to umí. U kotěslí už přes den nezavíráme dveře, kotíci jsou na to zvyklé a kdybych tam zavřela Tamu, která tam normálně bydlí, koukali by, co se to děje, proč nemůžou " domú ".No, a my se vydali koupit miralonové desky na vrata a vrátka. Našli tam nějaké nepoužité, ale dlouho na skladě, ale co hlavně, stálo to o tisícovku méně. Trochu dělá potíže sloupnutí igelitu, drží tam , no, drží dost. Pomalu to budeme odlupovat. Ale, co je super, po tomhle se Tama nevydrápe, je to hladké, kluzké. Pokud kočka nepřeskočí bez možnosti zachycení 1.80m vrata, tak je útěk minimalizován.Zároveň jsme koupili kus koberce, aspoň přední, nejvíce zatíženou stranu vyměníme.Snad to stihneme ještě dnes, jinak se s tím budu potýkat sama, protože manžel nastupuje ráno do nemocnice na operaci, má ucpanou cévu k srdci. Nemoci nás oba trápí už rok a nejsme na tom dobře ani psychicky. Stačí jen pomyslet, co by bylo, kdy byť jen jeden z nás byl zdravotně omezený víc, než dosud. Stavila jsem se i v Pardubicích v útulku - je to na veterině ve štrosovce, podívat na kočičky.To vám byly takové mazlinky, že bych si je nejraději vzala domů.A jedna z nich, tam má dvě krásná, asi měsíční, rezatá koťátka. Koupila jsem jim aspoň kapsičky. Dost mě mrzí, že tam nemají žádnou hračku, nic, čím by se zabavili. Přitom by se jim tam vešla i malá škrabadýlka. Peníze na to určitě mají, no, nic to nevyřeším.Aspoň jsem se domluvila, že tam nějaká malá donesu + hračky. Přeci, když jsou v uzavřeném prostoru, musí mít s čím se zabavit a pohrát.Poprosím i pardubáky, pokud by vám malé škrabadýlko, pelíšek, hračky, boudičky překáželi doma, vydezinfikujte a darujte je tamním kočičkám.Určitě uvítají pozornost v podobě hlazení, povídání( jen přes mříže ).Samozřejmě poskytnutí vlídného domova, by bylo to NEJVÍC.

30.3.2016

Hezký večer a vše nej Arnoštům...Dnes byl celkem běžný, ničím nerušený den.Chtěli jsme koupit miralon na vrata, aby po nich kočky nemohly šplhat a dostat se za ně, jenže zaměstnanci byli na montážích. Pak nám volali, jenže to mě zase porazila cena.Vysvětlila jsem jim situaci, kdo jsme, tak nám nabídli použitý, pokud bude na dílně, to se dovíme zítra. Pokud ne, musíme vymyslet jinou variantu.Zrzín byl dnes na kontrole bříška, brali mu krev, vezl se i bobek atd. Zatím víme, že nemá v bříšku tekutinu, na další výsledky se čeká. Dobalili jsme poslední balíčky z aukce, ti co se dodnes neozvali, ztrácejí na výhru nárok. Není v našich silách se k aukcím vracet třeba po měsíci, když už možná běží jiná.

29.3.2016

Dobrý večer a vše nej Taťánám...Dopoledne jsme strávili uklízením a souvisejícími pracemi. Po obědě odjel na kontrolu cukru v krvi Zrzín a je objednán na zítra na další vyšetření, neboť se nedaří snížit hladinu cukru. O něco později jsme naložili Storma a Pippu a jeli na kontrolu a výtěr z nosíku, který se odešle do laborky.Výsledky budou cca za 14 dní.Smečka nás přes velikonoce kompletně vyjedla, poslední zbytky jsme jim dali ráno. Stavili jsme se tedy v DM pro velký nákup konzerv, vaniček, kapsiček, prací prášek aj. Dopoledne jsem dělala i objednávku u Zoohitu. Dva velké balíky nám nechala poslat pí.Kateřina Šumberová, opravdu mockrát děkujeme.Další balíky z aukce byly dnes odeslány.Ti, co neposlali adresy, na to mají ještě dva dny, pak věci propadají a budou použity do dalších aukcí. Mrzí nás, že lidi draží a pak nereagují, akorát  věčným kontrolováním a upomínáním se zdržujeme od práce, kterou potřebujeme věnovat kočenám. Znova vás prosím, pokud si nedokážete aukce uhlídat, nedražte. Děkuji.

28.3.2016

Hezký večer a vše nej Soňám...

Velikonoční pondělí -  Je někdy nazýváno i Červené pondělí následuje po neděli Zmrtvýchvstání Páně. V našem prostředí je spojeno s nejrůznějšími zvyky a tradicemi, které souvisí s přechodovými rituály končící zimy a začínajícího jara. Tyto pondělní zvyky vesměs vystupují z křesťanského rámce chápání Velikonoc.

V českých zemích je zvykem chodit s pomlázkou, ta je spletena z šesti až dvanácti vrbových proutků. Velikonoční mrskání děvčat jim má předat část jarní svěžesti a tato Velikonoční koleda, při které se odříkávají různé říkanky. Především na Moravě má tzv. mrskut silnou tradici. Odměnou pro koledníky jsou barvená a zdobená vajíčka a kraslice. Koledování mívá v rámci krajových zvyklostí svá specifika.

Dnes jsme museli chtě - nechtě uklízet, nejde to víc, než jeden den vynechat, tedy zametání, luxování apod.Záchůdky se dělají několikrát za den a to denně už dlouhá léta.Napíšu dnes něco o Terince.To je kotě, co hodně připomíná plemeno Munchkin. Je to nepochybně nejpodivnější plemeno, které vzniklo v posledních letech. Pro munchkina je velmi určující jediný dominantní znak,což jsou jeho velmi krátké nohy. Terinka je děsný prasátko, jakmile dostane měkkou stravu, je pak zapatlaná až za ušima. Ale - už začla konečně vrnět při hlazení, drbání, mazlení, předtím však věrná svému zvyku, pořádně zasyčí.U Zrzína jsme si všimli krve ve stolici a taky mě nedá spát jeho dost velké bříško.Zítra jede na pravidelnou kontrolu hladiny cukru v krvi, tak budu chtít, aby zkontrolovali i toto.Na kontrolu jede zítra i Philippa po operaci měkkého patra a Storm na vyšetření s problémy trvalé rýmy.

27.3.2016

Dobrý večer a vše nej Ditám..Nedělní Boží Hod Velikonoční byl vyvrcholením svátků. Světily se posvátné pokrmy jako beránci, mazance, chleba, víno a vejce. Děvčata už byla připravená na pondělní výprask a chlapci si naposledy přeříkávali koledu na pondělí. Já jsem jak po výprasku už dnes, ale to má zcela jiný důvod, určitě ne tolik veselý. Ztěží jsem zvládla něco málo napéct, obarvit vajíčka, kočkám upéct kapra, uvařit zelňačku, udělat polotovar nádivky, tzv. hlavičky a umýt tu horu nádobí, co jsem si svým umem našpinila, s mezipřestávkami kvůli šílené únavě, vyčerpání, hnusné bolesti hlavy, zřejmě migréna se vším všudy. Aby toho nebylo málo, tak micinky natolik rozvášnil kozlík, že pytlík jím naplněný rozkousaly a je to všude. S největší pravděpodobností luxování už nedám, protože, jak se předkloním, tlak v hlavě se stává nesnesitlný. Doufám, že zítra mi bude líp, musí...O kočky se dnes musel plně postarat manžel, až na Zrzína, tomu inzulín píchám sama. Také dnes dotáhl sítě na bavolety, ještě nám zbývá vymyslet, jak a co na vrata a vrátka, kudy se chodí a jezdí. Takže dámy, připravte se na zítra, vyberte si sukýnku, nebo něco po čem pomlázka jen sklouzne, a kdyby přišel nějaký brutus, tak mějte po ruce kýbl ledové vody, aby si pamatoval, že tak tedy ne.

26.3.2016

Dobrý večer, dnes je Bílá sobota  a je dnem úklidu. Každá hospodyňka uklízela světnici a celý dům, bílily se stěny pokojů a domů. Sobota byla zároveň i příprava na Boží Hod Velikonoční . Chlapci pletli pomlázky, děvčata zdobila vajíčka. V ten den také skončil dlouhý půst a večer se v kostelech se zapáleným posvěceným ohněm před vchodem či uvnitř konaly mše.Věrni našim českým tradicím, ani u nás tomu nebylo jinak, jen ta vajíčka jsem nechala na zítra a mši si uspořádala sama v sobě, po svém. Pokud se zítra poštěstí, bude čas, síla a chuť tak k barvení vajíček přidám i upečení výborných koláčků. Taky je potřeba trošku zkulturnit zahradu.Z velikonoční výzdoby jsem se odhodlala k pověšení krasliček na vrbu na kmínku, ale kočenám to neuniklo a helemese, ono se to kývá, hýbá, tak " kočkýýý, jdeme na toooo, dali nám novou hračkůůůů....takže do vlastních velikonoc tam zbydou už jen ta umělá, vrbka vezme za své, a to přitom už krásně pučí. Z tohoto důvodu jsem i vzdala truhlíky a další výzdobu, nemá to smysl.Jinak celkem u nás klídek, jen Matyáš začal průjmovat.Pokud se nám to nepodaří zastavit, v úterý pošupajdí k MVDr. To máme i termín na ko pojede Pippa, po operaci měkkého patra a na vyš.Storm, s přetrvávajícími potížemi s krvavou rýmou. Užijte si pěkný večer, my si jdem dát kafíčko...

25.3.2016

Příjemný Velký pátek a vše nej Máriům...Po obědě jsme se rozjeli do Přelouče na hřbitov s kytičkou  a zapálit velkopáteční svíčku. Poté jsme jeli navštívit " naší " bábinku ( 95 let ) do DD. V parku u domova důchodců jsou i kočičky, které pravidelně zásobujeme granulemi a krmíme. Jsou tam tři, dnes jsme je postupně viděli, ale jsou tak plaché, že to bylo na velké vzdálenosti. Pro odchyt na kastrace budeme muset něco vymyslet, jezdit tam asi časně zrána, nebo požádat osobu oprávněnou o odchyt sklopcem. Stavili jsme se i v pennáči pro stelivo, vykoupili jsme vše, co tam měli. Cestou domů jsme to vzali přes Jeníkov, odkud jsme odvezli asi deset koček a koťat po zemřelé paní. Až na jednu měli všechny zápaly plic a jiné vážné onemocnění. Měli jsme v úmyslu provézt kontrolu, jestli tam skutečně nikdo nezbyl. Granule byly vyjedené, nasypala jsem tam nové a vysypala dvě konzervy. Dala jsem to ještě výš, než obvykle. Koho ale krmíme, nevím. Nutrie?Lišky? Ptáky? Doma, jak jinak, pozavírat kotíky, vyčistit záchůdky, nakrmit, vyměnit vodu, doplnit granule ( i venku ) večerní léky, později ještě inzulín, znova záchůdky a musím si do kotěslí nanosit stelivo a vodu. Teď jdeme balit další balíčky z březnové aukce.

24.3.2016

Příjemný Zelený čtvrtek všem....Ráno jsme skoro nic nestihli, ještě jsem píchla Zrzínovi inzulín a museli jsme urychleně odjet něco zařídit. Cestou zpátky jsme se stavili na poště s 11 balíčky ,na nákup a kočkám jsme vzali v KF kapsičky Felix, zatím jen pár krabic, jestli jim budou chutnat. Prý jsou velikonoce, já bych spíš chtěla klid. Na nějakou velikonční atmosféru nemám čas ani náladu. Po návratu to teprve naplno začlo - krmení, záchůdky, léky, úklid, který jakoby nikdy nebyl.Tak možná dvě - tři hodiny po, někdy ani to ne. Potřebuji se vrhnou na zahradu, kočky tam děkají nadílky, přestože mají i venku záchůdky a v koutě hromádku písku. Stále se naplétají sítě na bavolety, aby to drželo, tak je to piplačka. Jestli to kočeny zničí, tak mě asi klepne. Dosypali jsme všude granule, desetikilové pytle mizí rychle.Venkovní návštěvníci už mají zase plné misky, mizí to z nich stále dřív a dřív. Asi si to mňouknou, že tady je vždy pro pocestné něco na zoubek.

23.3.2016

Příjemný podvečer o škaredé středě a vše nej Ivonám...Včera jsme z časových důvodů nezvládli pořádný úklid, tak jsme si dnes o to víc mákli. Pak jsme se domluvili s lidmi, ke kterým se nastěhovala kočka se svými koťaty - Mise třemošnicko, že přivezeme Mili, která je po kastraci, odparazitování a přeléčení. Mysleli jsme, že bude reagovat jako její dětičky po propuštění, to je " žíznivá čára ", ale ona se k nám stále měla, otírala se, mazlila, ještě, že tam jsou lidi, kteří se o ní postarají. Cestou domů jsme se šli projít po lese, ale ne jen tak, sbírali jsme šišky na topení. Po návratu klasika - záchůdky, krmení, léky. Všichni, co byli puštění na zahradě, si pochutnali na syrovém masíčku, které jsem jim rozdávala.Pak začlo na chvilku pršet, se sněhovými krupkami. Uklidila jsem Zrzína, zavřela kotíky a šla poklidit domů. Manžel ještě motá sitě na bavolety. Pomalu připravím něco k večeři a trošku si orazíme.Večer bychom rádi zabalili zaplacené věci z aukce, zítra je chceme poslat.Pak jsou velikonoce a další se odešlou až v úterý. Věřte, nevěřte, je toho za celý den až dost.Včera přišel balíček od V.Pátkové mockrát děkujeme.

22.3.2016

Všem pěkný večer a vše nej Leonám...Dopoledne jsem byla na ultrazvuku, po návratu jsme znova oběhli smečku a jeli jsme do Čáslavi se Zrzínem na kontrolu, jak je na tom s cukrem.Trošku se mu snížil, nicméně hodnoty jsou pořád vysoké.Zákal na oku se mu mění jak počasí, jednou je to lepší, vzápětí zas vypouklé a zakalené.Manžel postupně natahuje sítě na bavolety, jsem zvědavá, jak moc, nebo málo to zajistí útěk ze zahrady.Před chvilkou jsme nakrmili, v devět budu Zrzínovi píchat inzulín, pak ještě jednou záchůdky a do rána bude klid.Zítra vše začne nanovo.

21.3.2016

Dobrý večer a vše nej Radkům...dnes jsme vstávali o páté, abychom už v sedm byli v Přelouči.Byla jsem na glykemickém testu, strávila jsme tam dvě hodiny.Pak jsme byli na kastraci s Mili a Anetce byl amputován nefunkční ocásek. Anet má trvale poškozená nervová centra ve vyměšovacím aparátu i ovládání ocásku. Po zákrocích jsme je odvezli domů, v rychlosti oběhli záchůdky a na půl jednou jsme už oba museli být v Pardubicích u lékařky. Domů jsme se vrátili až odpoledne a od té doby jsme kmitali až doteď. Obě kočičky jsou po zákrocích v pořádku, baštily a Anetka by už nejraději ven. Na veterině jsme opět nakoupili pipety 3 v 1, oční a ušní kapky a nějaké vitamínové pamlsky. Zítra mě čeká ultrazvuk břicha + žil a tepen DK. Pěkně se to na nás valí, během pár dnů jde manžel na operaci , na jednu z mnoha dalších, které ho čekají. Skončila nám aukce, už potřebujeme najít čas na balení vydražených věcí.

20.3.2016

Hezký večer a vše nej Světlanám...Kvůli jistým zdravotním obtížím jsem měla těžkou noc a ráno musela zůstat v posteli. Potíže mi zčásti odezněly okolo poledne. Manžel na tom není také nejlíp, ale poránu musel vše zvládnout sám. Odpoledne jsem už zlehka uklízela a jeli jsme na nákup. Lednička zela prázdnotou a kočičkám jsme potřebovali koupit kvalitní tvarohy. Jak jsme se vrátili, tak jsme ještě smečku pustili vyběhat. Na svolávání k večeři se dostavili všichni, jen Anetka je zatím nezvěstná a to má jet zítra na veterinu. Jinak byl celkem  běžný den. Vyprala jsem jednu pračku a suším to doma u krbovek. Ještě rozdám léky, píchnu inzulín, vyčistíme záchůdky, vykoupat a chtělo by to jít spát. Ráno bychom potřebovali vstávat tak v pět, v sedm už musím být v Medile na krvi, čekat dvě hodiny, daj mi něco vypít a pak znova.S tím musíme souběžně zvládnout veterinu, Anet, amputace ocásku a Mili kastrace.Bude to časově tipťop, protože je budeme muset odvézt domů a hned jet k dr.do Pardubic. I když budou vyspávat po narkóze, nechceme je tak dlouho vozit v autě. kdoví, v kolik se dostaneme domů.

19.3.2016

Hezký večer a vše nej Josefům...Včera odpoledne jsme jeli do Prahy odvézt do nového domova kočiku Whitney, její nová panička Denisa K. je skutečně skvělá. Whitney si byt proběhla, prozkoumala a v noci už spala v kanafasu. Má tam i kamaráda, kcourka Leonka, kterého si paní adoptovsala v útulku v Belgii. Je nádherný a moc milý. Dostali jsme i fůru věcí do aukcí. Měli jsme domluvené i setkání s pí.Priscillou de Callier, od které jsme dostali stelivo a příspěvek na kočičky. Bylo to v lokalitě sněmovny, myslím, že monacké velvyslanectví tak jsme se nemohli zdržet, už tam na nás dělal tytyty policista. Paní i její manžel byli velice příjemní a sympatičtí. Mockrát děkujeme zmíněným dárcům, samozřejmě i paní Denise za domov pro kočičku. Cestou zpátky jsme koupili pěknou přepravku. Dnes přijel p.Loriš a namontoval nám bavolety, mockrát děkujeme za pomoc i příspěvek na kastrace.Teď už jen zbývá natáhnout sítě a útěk bude hodně ztížený. Po obědě přijela pí. Lovečková s kamarádkou sl.Bludskou a přivezli kočičkám krmení a prací prášek.Na skok se stavila i pí.Škachová, přivezla granule  a věci do aukcí.Všem srdečně děkujeme.Jinak byl běžný den s úklidem  a staráním se o smečku. Celý den mrholí, i tak se někteří chlupáči probíhali venku. Teď už jsou všichni v teplíčku. Ještě rozdám léky, pak znova záchůdky, no však to znáte. Teď si aspoň trošku odpočineme, mě dnes hrozně bolí kyčle a ještě mám depku. Má to svůj původ, jenže nejde změnit nezměnitelné.

18.3.2016

Bez příspěvku

17.3.2016

Hezké odpoledne všem hodným lidem...Ráno šup, šup a už se jelo na veterinu s Mili.Ona je hrozně nastydlá, teče jí z očí, není možné jí kastrovat. Dostala léky, kapky do očí a uší, až odezní nejhorší příznaky, tak dostane pipetu 3 v 1. Jeji potomek Dolly byl vrácen d původní lokality. Manželovi včera zjistili problémy se srdcem, jde s tím na operaci, tak ho musím brzdit, aby se šetřil. Bohužel se kvůli nemoci nedostane zatím ani k instalaci bavoletů, abychom mohli zabezpečili bezpečí kočkám a ztížit možnost přelezení útěkářům. Není jich moc, ale přece. Taky nemáme už čím topit, tak jsme jeli pro dřevěné brikety. s naložením mi pomohli zaměstnankyně LESSU a s vykládkou V.Kadlecová, která přijela na návštěvu.Nakoupila jsem jen maso pro kočky a jeli jsme zpátky.Smečce jsem tedy uvařila kuřecí maso, jatýrka a srdíčka, už si dali do čumáčku. Dám léky, masti, kapky  a dám si trošku pohov. Denní běhání odrostlých koťat venku jim prospívá. Lauře jsem nechala otevřenou klec i dveře a ani nevyleze, natož, aby šla na zahradu. Serafíně živ. uhlí nepomohlo, musíme se posunout k jiné léčbě průjmu.Je to stará bábinka, už má své problémy. Máme to dost koček na dožití.Gely na praní jsme dnes dostali od pí.Kopecké a pleny od pí.Myslivcové, mockrát děkujeme.

16.3.2016

Pěkný večer a vše nej Elenám a Herbertům...Dnes jsme se tu potácela sama, ale šlo to celkem dobře. Ráno sice v kočkáriu byly záchůdky a jejich okolí k vzteku, ale to se někdy přes noc stává. Nakoplo mě to k pořádnému gruntování a tak se také stalo. Špíglmígl jsou i kotěsle, usušené jsou dvě  pračky. To byste nevěřili, co mi udělal Lojzík - skočil na stůl a normálně mi po....závěs na okně.Samo, že hned letěl také do pračky a nyní už je na svém místě. Lojzík to čas od času udělá, i když je venkovní, stává se, že třeba dva - tři dny tu s námi přebývá.To pak bývám vrrrrr, není to nic příjemného.Jak jsem už psala v pondělí, manžel si dnes musel jít lehnout do nemocnice, výsledky jsou docela šokující,během dvou týdnů ho čeká operace, kvůli které musí být odložena plánovaná jiná operace. Na vážnou komplikaci se přišlo v rámci předoperačního vyšetření. V třemošnické lokalitě, kde momentálně kastrujeme, se podařilo odchytit dospělou kočku, která byla nejméně tři týdny mimo a už se myslelo na nejhorší. Lidi, co jí krmí, jí říkají Kočka. Co nejdříve půjde na kastraci, pokud už není vysoce březí. Ještě tam zbývá odchytit jedno její odrostlé kotě, dvě už máme vykastrovaná. Kočka, říkejme jí Mili, je milá, na rozdíl od jejích plachých dětiček. Ač nemáme naistalované bavolety, pouštíme kotíky na zahradu, po celý den můžou tam i ven. V práci nás brzdí manželovi zdr. problémy, ale to se nedá nic dělat, zdraví je přednější.

15.3. 2016

Všem hezký den...Ráno byla na kastraci Dolly z lokality Třemošnicko, po reconvalescenci bude vrácena zpět. Zdržují se v okolí jedné stodoly a domu, kde je lidé krmí, ale o koťata samozřejmě nestojí.Bohužel stará kočka se neobjevila nejméně tři týdny a poslední odrostlé kotě je hodně ostražité. Po obědě přijela paní Petrů pro Zrzína, jezdí s ním na kontroly cukru.Výsledky jsou špatné, nevím, co dělám blbě, nebo jestli to má jiný původ. Dnes jsme vykoupali Terinku, je to neskutečné čuně. to byste jí museli vidět jíst. Teče jí to až na krk, tam jsem jí to musela ostříhat. Opatlá se, jak to nejvíc jde a pak si sedne do steliva. To jsme jí pro jistotu po vykoupání nedali a má tam jen pleny. Terinka je stresoň po kaliciviru, tak se snažíme, jí stresovat co nejméně. Klidně by jí stres mohl vyvolat replikaci viru, nebo ještě něco horšího. Vykoupat zadek jsme museli i Tamě a Anetě.U té je amputace ocásku nezbytná. Doufala jsem, že se nervy nějak zmátoří, ale nic se nestalo. Tento zákrok není nic závažného, je to coby dup a co se úhrady týče, je to pakatel. Dnes jsme dostali od pí. Myslivcové podkladové pleny, které stále potřebujeme, mockrát děkujeme.Děkujeme všem , kteří nám jakokoliv pomáhají, moc si vaší pomoci vážíme. Dobrý člověk se rozdělí i s málem.Na fotkách je Terinka a Taminka po koupeli.

005.jpg 007.jpg

 

14.3.2016

Hezký den všem hodným lidem a vše nej Rút a Matyldám...Včera večer se podařilo odchytit další kočičku, v pořadí druhou ke kastraci u bývalé hospody na třemošnicku. Kastraci bych ráda už zítra, abych kočičku mohla co nejdříve pustit zpátky. ten stres, co prožívají mě štve, ale co se dá dělat.Snad lepší trocha stresu, než třikrát do roka koťátka.Kočičce pracovně říkám Dolly. Manžel jel časně ráno k lékaři a domů se vrátil odpoledne.Ve středu si musí jít lehnout do nemocnice, protože má poslední dobou jisté potíže, tak ho budou den zkoumat, co mají obtíže za původ a  jestli vůbec může jít koncem měsíce na první operaci. Fakt to poslední rok nám dává zabrat.Venku bylo dnes krásně, tak jsem pustila mladou, rozjívenou smečku na zahradu a kotěsle vysála a umyla podlahu, záchůdky, misky, vyklepala deky, pelíšky, otřela škrabadla atd. Pak přijeli zájemci o kočičku, mají už od nás asi dva roky Jituli, dnes Tessinku, která se tam má moc dobře.Byla to kočička bojavá, nekontaktní a včasný domov jí jen prospěl. Dnes je z ní nádherná dámička, spící v posteli, v milující rodině. K ní si vybrali Rozálii, věřím, že až se holky oťukají, budou kámošky. Rozinka je moc hodná, mazlivá a přesun jinam jí myslím nebude vůbec vadit.Hodně štěstí !!! Manžel se v pardubkách stavil u pí.Andělky, která poslala kočičkám i mě něco na zoubek, dezinfekce a něco z útrob "vaška ". Dále se stavil u rodiny Kotajných, kteří nám darovali granulky, domeček a doslova ufo pelíšek. Děkujeme oběma moc a moc. Pustili jsme se do instalace bavoletů, samozřejmě, že " odešla " vrtačka. Budu ráda, až to bude hotové.

13.3.2014

Všem hezký večer, vše nej Růženkám k jejich svátku...Dnes jsme to nijak nepřeháněli, prostě je neděle a já si moc libovala, že mě po včerejší masáži nebolela záda. To jen do té doby, než jsem se pustila do výroby levandulových pytlíčků, ale co bylo našito, je hotové a to jsem ráda.Ráda jsem i za Philippu, která se po operaci měkkého patra zdá se cítí dobře. Pěkně jí, ani nevypadá, že by měla nějaké bolesti. Dnes jsem dala pipetu proti parazitům 3 v 1 Stronghold Helence, Jasmínce, Terezce, Moye, Bellince a Tině a Kassandře. Serafína má znova srajdu, té bábušce se to opakuje pořád dokola. Dostává živ.uhlí a Probicol. Dnes byla premiéra - kotěsle zůstaly otevřené a kdo chtěl, mohl ven.To bylo zkoumání a objevování. Někdo byl odvážnější, někdo bojácnější, nicméně dováděli o stošest, včetně lezení na strom a maratónku okolo zahrady. Naše čivaví fenka Nelly měla co dělat, aby to pobrala. Zítra odesílám poslední balíček z Kočkování, poslední tři , co zůstávají už jsou pasé, více se k nim vracet nebudu.

12.3.2016

Hezký večer...na sv.Řehoře, líný sedlák, který neoře...a jak jste na tom vy? My jsme dnes vstali rozumně, vše v klídku udělali, nakrmili, poklidili a pak jsme jeli na aromatickou masáž, kterou nám v jednom salonu v Kutné Hoře objednala a zaplatila pí.Žaneta Hurdálková, za což jí moc oba děkujeme. Tenkrát mě až rozplakalo, že někdo až takhle přemýšlí, že chápe, jak je to vše dohromady náročné. Cestou zpátky, jsme se trošku potulovali po okolí Kutné Hory a byly z toho tři příjemně strávené hodinky na čerstvém vzduchu. Po návratu jsme se převlékli do pracovního a hurá do práce. Znovu poklidit, zvláště mládež se vyznamenala a chata byla málem vzhůru nohama. Tentokrát jsem uklízela s bohorovným klidem, bez motání hlavy a podobných strastí. Musím uznat, že to opravdu šlo mnohem líp. Ještě jsme stihli vypustit smečku z kotěslí, už jsou tam všechny kočičí holky vykastrované, tak si to můžeme dovolit. Ještě zbývají kocourci, ale ti jsou chytitelní, takže žádný problém. Včerejší kastráti jsou ok.Včera večer jsme si přivezli domů Philippu - Pippu z kliniky, kde podstoupila operaci měkkého patra. Rána je klidná, dnes se nám povedlo jí i vyfotit. Vyprala jsem jednu pračku, ale venku pomrzává, takže to tu mám rozvěšené doma, přpadám si jak v maringotce. Lokalita Třemošnicko, ani dnes se nepovedla chytit kočena ke kastraci.Jeden pán se pokoušel, ale neustál pokousání. Bez zkušeností je to fakt dost s plašankami těžké a kousance tolik bolí.

11.3.2016

Příjemné odpoledne a vše nej Andělám...Ráno nás trošku zbrzdil nečekaný binec, jak v kočkáriu, tak v kotěslích, jakoby se domluvili. Nicméně, všechno jsme nestihli a muselo se to dodělat po návratu.Na vyš. jel Storm, má pořád se opakující rýmu, na kastraci dnes jela Jasmínka, Helenka a v parku u DD jsme odchytli jednu číču, tak ta také. Dali jsme tam do domečku konzervy a 10 kg granulí, aby tam měly bábinky čím krmit.Ony jim nosí zbytky od oběda. Měli jsme takový kvalt, že jsme se ani nemohli stavit u " naší " bábinky na návštěvu, protože jsme měli od pošty avízo na balíky. Přijeli asi 5 minut potom, co jsme přijeli. Přišla nám naše objednávka granulí, diet a konzerviček, pak také dva balíky od neznámého dárce s dietami. Faktura nebyla přiložena, tak zatím nevíme, kdo byl tak hodný. Mockrát děkujeme.Filipa je po operaci vrozené dírky ( asi 1cm ) vzadu na měkkém patře. Asi za hodinu si jí budeme vyzvedávat. Doufáme, že se jí uleví. Pořád jí tam zatékalo a dostávala se tam strava, měla rýmu, kašlala atd, tím pádem, ani nepřibírala na váze, jak se jí blbě jedlo. Kočičky po kastraci jsou v pořádku, u Jasmíny byl zjištěn zánět v oušku. V lokalitě u Třemošnice se ani dnes nepodařilo žádnou kočičku odchytit.Snad to stihneme, než zabřeznou.Tak to je dnes asi vše, mám ještě fůru práce s administrativou, pak záchůdky, krmní, léky a teď jedeme vyzvednout tu Filipku. Ani v tom fofru se nám nevyhýbají těžké chvíle, na FIP nám odešel Martínek.

10.3.2016

Hezký večer a vše nej Viktoriím...Tak už jsme zase na všechno dva, jenže, když chabruje zdraví, trpí i psychika a tak je to stejně tak nějak všechno nanic....jsou dny, kdy mě smutek zcela ovládne... no, dokud to půjde, tak to půjde, pak nevím, děj se vůle Boží. Dnes jsme odvezli na kliniku Filipu, kde jí budou operovat vrozenou díru v měkkém patře. Měla jít na sál dnes, ale přivezli nějaký akutní případ, takže půjde brzy ráno. Zároveň jsme nakoupili něco pro nás a hlavně kočenám vaničky, kapsičky  a mlíčka v DM.Vyložili jsme nákup, oběhli záchůdky, dali si rychlé kafe a jeli na odchyt. Zítra máme termín na kastrace, tak jsme chtěli vzít něco zvenku, ale nezdařilo se. Víme o kočce se dvěma odrostlými koťaty, třetí od ní už je vykastrované předminulý týden a má domov. Je to lokalita Třemošnicko, zatím nemám další fotky, jen tu z kastrace.Dnes bylo celkem hezky, kočeny pouštíme postupně ven.Brzy budeme mít bavolety od pí.Dalecké a uděláme opatření, aby utíkali co nejméně. Rozhodně, kdo nepřijde na možnost útěku přese mlat, tak má smolíka.Tak to je dnes vše, opravdu se necítím dobře na duši....i když jednu malou radůstku jsem dnes měla. Dostala jsem krásný, starý hrneček, co se mi moc líbil....

9.3.2016

Hezký večer a  vše nej Františkám...Dnes by měl narozeniny můj taťka, vzpomínáme stále...večer se vrátil manžel, takže už bude trošku volněji.Na jednoho je toho hodně.Jsou to přeci jen desítky koček a spousta z nich potřebuje individuální péči. Začínám ráno a končím tak o desáté večer,  den, co den, rok, co rok a že jich už je... Kočičky obohatily můj život, ale co naplat, také jsem o mnohé přišla. Rozhodla jsem se jet i s manželem na relaxační víkend a už teď se klepu, že neseženu nikoho, kdo by to tu obstaral.No, jednu paní mám v merku, že by sem denně zajela, uvidíme. Rozhodně jet musím, jsem tak unavená, že se ozývají další zdr. potíže a my musíme ještě vydržet. Jen tak se nedá vystoupit....jinak co čičiny...Terinka, to je tedy případ . myslím, že z nejhoršího jsme venku, ale veškerou péči bere jako nutné zlo. Pomalu zvykám venku Metůdka, Matouška, byla i Rozálie, Bella, Moya a další. Až budou komplet vykastrovaní, můžu jim nechat otevřené dveře, můžou tedy chodit sem a tam, jak se jim zlíbí. Dnes mě dost vylekal Zrzín, už si taky chodí po zahradě a já ho nemohla několik hodin najít - klidně si spal zahrabaný v dekách ve stodole. Ven chodí v pohodě i Anetka - pořád má problém s vyprazdňováním, dnes mě pokadila, když sem jí ručně vyčůrávala. Už to jiné nebude, krom toho jí musím nechat amputovat ocásek. Povolil zbytek nervů a je  nefunkčí, překážející, věčně pokaděný....Dnes byly prvně venku Eliška s Anežkou, v pořádku jsou zpět v kočkáriu. O překonání plotu se nesnažily. Eliška šla dom dobrovolně, Anežku jsem odnesla.

8.3.2016

Všem ženám vše nej k MDŽ...Jsem tu už druhý den na vše sama a o to více upachtěná. Uklízela jsem v kočkáriu - vyluxovat, odchlupit škrabadla, umýt záchůdky, misky, doplnit granule, uklidit vyprané věci. V kotěslích téměř to stejné, místo luxování jen zametení.Napadl sníh, tak se pořádně nanosí i přes rohožku mokro. Uklidila jsem i doma, ale znáte to, je to tak do večera, když se poštěstí, tak do rána. Léky, kapky, vše je aplikované, jen Zrzín dostane ještě večer inzulín. Ještě vyřídím nějaké korespondenční resty a trošku si orazím.

7.3.2016

Hezký den a vše nej Tomášům, zvláště našemu milému veterinárnímu lékaři, který zajišťuje našemu depozitu zdravotní péči. Dnes byl na kontrole Zrzín od čáslavské nemocnice, bohužel hodnota cukru v krvi stále zůstává nezměněna.Jinak přibývá na váze, pěkně baští. Veterinární lékařka v Čáslavi na Neovetu se domnívá, že to může souviset s očními kapkami, které mu aplikuji, takže se to ještě musí probrat s MVDr.Beránkem. V jedné z našich dočasek má potíže kocourek Timotej. Začal ztěžka dýchat, tak se jelo na veterinu a plíce měl plné tekutiny. Veta mu to odsává, na poslední kontrole už bylo tekutiny minimum. Prognóza u kocourka je nejistá. Dnes jsem udělala na Zoohitu objednávku - granule, kapsičky a diety - střevní, ledvinové a diabetes. Pomalu dopírám pelechy a deky, až bude teplo, tak snad už je nebudem tolik potřebovat.Dnes jsme na vše sama, tak se nezastavím. V pardubické dočasce vypomáháme Lize na ochranu zvířat se zraněným kocourkem, který byl na pokraji smrti nalezen v areálu Zlaté přilby. Až se trošku zmátoří, tak si ho převezmou do některého ze svých depozit. My jako spolek bohužel už nejsme schopní přijímat žádné kočičky. Je to logické, kočičky nový domov nalézají sporadicky a prostorové kapacity nejsou nafukovací. Dnes jsem pustila Gisell na zahradu, dokonce mi pěkně poděkovala. Běhal i Amos, Pipin, Serafína, Anička a většina dorostenců. Jen ti kastrovaní samozřejmě, nebudu riskovat, že někoho omámí nadcházející jaro. Stačí, že se to po vesnici ozývá ze všech koutů ve dne -  v noci.

timotej.jpg 001.jpg
Timova plicní tekutina.. Diabetik, poloslepý Zrzín..

6.3.2016

Pěkný večer a vše nej Miroslavům...Od rána peru kočičí i naše prádlo,  převlékali jsme postele, přeci jen tu s námi doma trvale i průběžně žije cca 8 - 10 kočičáků, takže to je potřeba dělat často. V kočkáriu i v kotěslích jsme uklidili jen letmo. Dali jsme si dnes mírný pohov a jeli s jedním ze synů a jeho rodinou na oběd, poté procházka v zámeckém lese. Po návratu rychlé kafe, oběhnout záchůdky a očekávali jsme návštěvu lidí, u kterých jsme na chalupě řešili přemnoženou smečku a  ujali se nemocné Terinky.  Jde o misi nasavrcko. Dostali jsem granule a kačky na kastrace. Mockrát děkujeme. Navečer jsme měli domluvenou veterinu.Veta byl tak laskav, že nás vzal v neděli. Potřebovali jsme několik kontrol krve, ale vždy jedem na vet v takovém počtu, že nám to pořád nevycházelo.Také musíme mít na mysli, že čím víc koček sebou, tím víc stresu pro ně, páč to by byla doba, než se dostane na tu poslední a pak ti, co byli jako první zase čekají, než je hotová ta poslední. Takže jsme potřebovali kontrolní odběry u Lucíka, co je bez zadních tlapek. Má chycené ledviny, bere léky. Ledvinné parametry jsou celkem v normě, léky i dieta trvá.Další jela Tama, sama se nevyčůrá, tak je tam také nutné dělat pravidelné kontroly. Holka se drží, žádné závažné problémy nebyly odběrem zjištěny. Pak jela Greta, zdá se nám, že hodně pije, ale asi plašíme, je to v pořádku a bude moci co nevidět na kastraci.A jako další jel Matoušek. Je proti bráškovi Metůdkovi poloviční, tak jsem si dělala starosti, čím, to může být. Krev v normě, ale má stomatitidu. Dostal Convenii. Všichni byli rádi, že jsou zpátky doma. Tama i Lucík cestu tam i zpátky prokňourali.

5.3.2016

Příjemný večer všem hodným lidem...Ráno jsem měla co dělat, abych se donutila vstát z postele. a jít hned ke kočkám. Prakticky jsme se zastavili až před hodinou, kdy jsme se šli koupat. Úklid se nedá odložit, denně se musí alespoň to základní. Složit a uklidit vyprané prádlo, další vyprat a pověsit. Dnes to schlo dobře. Manžel rozebíral palety, co nám dovezl na topení syn. Šetřit musíme všude, kde se dá. Odpoledne jsem přebírala věci, co jsme dostali do aukcí a taky vyráběla různé drobnosti na akci do České Skalice, kam jedu začátkem června. Do právě běžící aukce jsem přidala další věcičky. Zrzín si užíval volnosti na zahradě, zvykl si dobře a myslím, že mu prostor stačí. Z kočkária dostalo propustku také pár chlupáčků, aby si užili pěkného počasí. Terince, onemocnivší kalicivirem, jsem dala syrová prsíčka. Naštěstí začla sama jíst, tak snad je naděje, že se úplně uzdraví. Zítra bude učiněn pokus o odchyt koček ke kastracím na nasavrcku, kde už nějaký čas operujeme a už pokukujeme po další lokalitě, kde je potřeba vykastrovat, co víme, tři kočičky. U DD  to budeme řešit tak, že si chytíme kočičku a hned přejdeme pár metrů na veterinu.Veta jí vyšetří  a pokud bude ok, bude hned.kastrovat. Giselle, naposledy kastrovaná číča, dostane ještě dnes pipetu a ráno jí pustíme.

4.3.2016

Hezký večer a vše nej Stelám...Na poslední obchůzce kočkária, včera pozdě večer, jsme zažila nehezké překvapení. Strhla se tam tak nečekaná rvačka, že ani ne vím proč. Krmila jsem a než jsem se nadála, tak už místností lítal chumel koček.Byl to takový fofr, že ani pořádně nevím, kdo v tom byl, natož, abych věděla, proč se to stalo. Nová je tam po kastraci Giselle, ale ta je klidná. Myslím, že stačilo, aby někdo o někoho blbě zavadil, ten se lekl a už to bylo. Ti, co se nechtěli prát, vyskákali na škrabadla, poschovávali se, nebo vyběhli do voliéry. Já fakt jen zírala, než jsem popadla koště, tak bylo po všem. Taky mě mohlo trknout, abych je postříkala vodou. Určitě tam byl u toho Maxim, pak mour a černá. Nemohla jsem spát, tak už jsem ráno po páté kmitala a hned byl den delší. Před polednem jsme jeli na nákup, na poštu a náhodou měl volno veta, tak jsme vzali na konzultaci Filipu. Díra v měkkém patře je vrozená, upraví se operativně. Pokud by se to neřešilo, měla by stále a stále problémy s infekcemi, rýmy, záněty a nejspíš by zanedlouho skonala na těžký zápal plic. Terinka je malá bída, ale den ode dne lepší. Vypadá to, že bychom mohli kalicivirus porazit, byl by to malý zázrak. Od kravína už máme nemocné všechny kočeny. Mají zánět horních cest dýchacích, nejvíce Moya. Dnes jsem jim prohlížela tlamky a jsou čisté. Měla jsem obavy, aby to od Terky nechytly, přeci jen se to přenáší i kapénkami. Odrostlá koťata už pomalu učíme na zahradu. Potřebujeme najít čas  a aspoň provizorně napnout ke plotu sítě. Dosud nemáme bavolety, všechno stojí peníze.Tak aspoň tak nějak po fušerácku. Jen dvě pračky dnes, ono jak se perou pelechy, tak to jde pomalu.Jak jich tam dám víc, než dva až tři, už mám problém s vyždímáním, strašně to ztěžkne.Jak nám by se hodila sušička...Zrzín od čáslavské nemocnice přibral kilo, už má diabetickou dietu.Za minutku jdu píchat inzulín. V klídku si chodí po zahradě a když má dost, ví, kde bydlí. Voliérka, kde přebývá, je naše porodna, či odchovna, tak už si dopředu kladu otázku, jak dál. Nicméně s příjmy koček nepočítám, manžela čekají tři operace cca po šesti týdnech po sobě, takže budu mít na starost o kocoura navíc. V třebosické dočasce omarodil jeden z kocourků, bohužel voda na plících.Veta mu to už třikrát odsával a pak mu tam píchne injekci.Kocourek má teď klid, dobře dýchá, začal jíst. Nevím přesně, o kolik se dá tímto život prodloužit.Přejeme si co nejvíc...

3.3.2016

Hezký večer a vše nej Kamilům...Dnes jen krátce....S nadějí pohlížím na Terezku a doufám, že se uzdraví. Vypadá sice bídně, ale začla malinko papat. Dnes si dala i syrové kuřecí prsíčko. Pořád se na ní chodím dívat a dělat maximum. Kdyby se nepovedlo jí vyléčit, musím vědět, že jsem udělala první - poslední, jinak bych se sebou nevydržela. Omarodila Moya, Bella, stále se léčí Nino, Vilík a s Filipou jedeme zítra na kliniku. Dnes jsme dostali balík od paní Anety Babákové s dietami a rybími konzervami, mockrát děkujeme. Dokoupili jsme zásobičku steliva , zítra uděláme pořádný nákup. Vzhledem k tomu, že nemáme dostatek financí na probíhající kastrace, udělala jsem dnes březnovou aukci k tomuto účelu. Něco se prodá a můžeme pokračovat. Jaro je za dveřmi, musím toho stihnout co nejvíce. Máme v plánu vykastrovat rodinku, co žije u  bývalého hostince u Třemošnice, pak kočeny přebývající v parku u domova důchodců.

2.3.2016

Pohodové odpoledne a vše nej Anežkám...Dnes jsme měli termín na vetu , já musela na krev a s močí. Skloubili jsme to perfektně. Dnes byly vykastrovány Gladys ( Jeníkovice ) a Tina ( Třibřichy ). Obě to zvládky perfektně, jsou probuzené a odpočívají. Na kontrolu by bývala potřebovala Terezka, ale nechtěla jsem jí vystavovat stresu, který by téměř na 100 % léčbu kaliciviru zvrátil a Terinku znovu oslabil. Nahrála jsem jí tedy vetovi na videjko a podle toho stanovil jak dál s léčbou.Stále máme atb., šetrná analgetika a hlavně vitamíny a zase vitamíny. Logicky pohubla, ale včera si už sama začla všímat mističky. Je vidět, že eroze v tlamičce už tolik nebolí a začíná jíst. Dnes jsem jí nakoupila nabušené Recoverky, dala si, ale je to taková kaše, takže - protože to je stále přede mnou prchající netykavka, proběhla vodou, granulkami, tou kaší a hupky do steliva. Vyndala jsem celkem obstojně obalený řízek v kotěcí podobě, otřela vlhčeným ubrouskem a rázem z kotěte bylo rozčepýřené kuře nevábného vzhledu. Čert to vem, hlavně, že jsme se snad posunuli k lepšímu. Kalicivirus je u koťat skoro vždy fatální záležitost. Nemohla jsem si nevšimnout, jak Nino vyrostl. Pořád to byl takový drobínek a dnes je to pěkný cvalík. V kotěslích se občas ozve prsknutí, ale jinak nic vážného neřešíme. Dostávají kvalitní krmení a hlavně dostatek vitamínů. Amose jsme uklidili do kočkária, pořád hledal nějaký koutek a ne a ne se někde zabydlet.Než byl vykastrovaný, tak tam serval kdekoho, teď je klid. Bude - li chtít jít ven, půjde. Krásně naučené to má Pipin - řekne si, že chce ven a pak si i pro nás přijde, když chce zpátky. Takhle bych to chtěla naučit i Elišku, Anežku, Gretu, Gracielu, Giselu, Adama i další. Rádi bychom těm, u kterých to lze, dopřávali po malých skupinkách volnost na zahradě. Už se i vymýšlí a co nejdříve zrealizujeme ztížení útěku přes plot, aspoň pro ty méně vynalézavé. V noci vyřvávaly na zahradě klubovny mrouskající se kočka a kocour, tuhle to bylo někde dole u potůčku a bude to čím dál častější. Už mám osipky z nadcházejícího jara, co zas bude koťátek nechtěných přejetých, nebo jinak pomrzačených...ti zdravější už budou mít na podzim další a lidi do kastrace investovat nebudou, nebudou a nebudou. Co budou dělat zcela jistě je, že  každou kočku - kotě, co uviděj, hoděj na vrub nám, přestože u nás březí kočku nenajdete, leda bychom jí už tak našli, nechali jí odrodit, odchovat a pak šup na kastraci.  Ať žije zdravý rozum a úsudek.

1.3.2016

Příjemný den a vše nej Bedřichům....To to letí, už tu máme březen. Je to tak, rok od roku se mi zdá každý kvíteček, každá maličkost krásnější...manžel musel ráno k lék.specialistovi a na úřad, domů dorazil ve dvě. Celkem jsem vše stíhala. I přes něco mezi sněžením a deštěm, jsem vyprala jednu pračku pelechů, usuším to doma u krbovek. Špinavé věci od koček se hromadí s neutuchající intenzitou.Včera jsme měli opravdu vážné obavy od Amose, motal se, měl divný průjem, naříkal. Dala jsem mu Enterozoo, širokospoektrální atb. a dnes už je ok, dokonce zbaštil dvě misky kuřecího. Terezka má s určitostí kalicivirus, ze stejné lokality to měl i Luke. Terce se to projevilo u nás ještě v karanténě a Lukovi to vypuklo naplno až po vrácení do lokality ( chalupáři ).Terezka dostává pro potlační bakteriální infekce atb, dále analgetika a vitamíny jako E, B, C, Duphalit a energy pastu. Zatím se jí zle polyká, tak jí našeptávám, ať je silná a bojuje. Bojuju i já, včera mě opět atakoval zánět močáku, po vyčůrání jsem skoro brečela. Dnes už je to lepší. Pošta dovezla dva balíky. Mňamky kočičkám, věci do aukce, mě něco na nervy a pro radost k tomu Boženu na kastrace od Alenky Fejkové. Druhý balík byl od Verunky Němcové s věcmi pro pána na havlíčkobrodsko. Mockrát děkujeme oběma heart....

004.jpg 007.jpg