Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv příspěvků březen 2015

29. 3. 2015

V měsíci březnu nám pomohli - P.Součková, I.Mullerová, M.Dobešová, J.Štěpánková, A.Ožanová, V.Blažková, K.Šumberová, I.Burešová, D.Urbanová, H.Macková, V.Kaplanová, M.Podhorská, B.Seibertová, L.Rosocká, K.Nováková, S.Eckertová,pí.Valášková, H.Svobodová, K.Kronesová, P.Kuklová, M.Novák, J.Richterová, P.Kučerová   - srdečně děkujeme

30.3.2015

Hezký večer všem...U nás je vše jak má být, tedy skoro vše, aspoň, co se kočiček týče. Tam se nedá vypnout, kdyby čert na koze jezdil.Smysl pro to, co jsem k sobě připoutala funguje, jinak se cítím mizerně.Takže, to je dnes vše...

29.3.2015

Všem pěkný večer a vše nej Taťánám...Do nového domova  k Nasavrkám odjela černá princezna Anastacia.Přejeme jí pevné zdraví, štěstí a lásku svého okolí.Dnes tu celý den opět prší, jen pár jedinců vyběhlo ven, ale rádo se to vracelo zpět do svého domů, kde jim přitápím.Violu držím doma, i když se už drala ven. Je to kočka, kterou neudržím, ale aspoň do zítra.Na gauči se válí Esmeralda, doufám, že taky nebude chtít jít ven.I to je kočka, kterou nejde spoutat.Jakmile si usmyslí, že chce ven, tak sedí u okna a pokud jí nepustíme, začne mňoukat, nadávat, syčet a třískat do okna. Smečce jsem uvařila maso, takže měli i teplé do bříška.Světlanka dnes prvně snědla jídlo přes den, dosud vše dělala jen v noci.Dostala tedy na noc další dávku.Baští i granule, pije, chodí na bedýnku, vše ok.Jsem zvědavá, kdy budou koťátka.

28.3.2015

Všem pěkný podvečer a vše nej Soňám...Začínám skvělou zprávou, máme zpátky Violu.Ve čtvrtek to byl měsíc, co jsem jí postrádala. Běhala jsem po venku, zrovna jsem byla u Světlanky, když slyším velmi hlasité mňoukání.Naproti  ve stodole na zídce sedí , myslím, že kotě a ječí, jak o život.Letím pro klíče a plátek šunky, ale už mi to letí v ústrety.Světe div se, je to naše Viola.Zvedla jsem jí a šok, z naší pětikilové kočky je sotva půlka.S největší pravděpodobností jí  zamkl někde nějaký lufťák, protože se objevila pár minut poté, co jsem zaregistrovala jejich příjezd.Že se objevila zrovna v tu chvíli, nemohla být náhoda.Nevěděla, co by dřív snědla, teď odpočívá.Doufám, že z toho strádání nebude mít nějaké zdr.potíže.Ve vhodném čase jí musím kvalitně odčervit.Objevuje se tu zas Očko, toho už znáte z mého povídání loni.Jak jinak, zase nemocné oči a samý parazit. Takže opět léčit, kapat kapky, odčervit, odblešit a dávám si za úkol jeho kastraci, až příliš se tu vytahuje na naše eunuchy.Smečka si zase pošmákla na vývaru s masem, měli toho opravdu dost, bylo trošku i přemražených jatýrek... odvalovali se s plnými bříšky a postupně se začli olizovat, až z toho byl mlaskací koncert.Čekám ještě jednu návštěvu, podívat se na kočičky a možná jedna pojede do nového domova.

077.jpg 081.jpg
Viola je doma..  

27.3.2015

Hezký večer a vše nej Ditám...Přestože jsme pro Sáhibka včera dostali nový gel do očka, raději jsem ho pro jistotu objednala k očnímu specialistovi MVDr.Beránkovi. Termín je cca za 10 dní a do té doby by měl gel oko uzdravit, jen to chci mít posychrované, kdyby ne.Taminka dostala rýmu, tak kapeme do čumáčku.Bonifác je na tom tak, že už se bez kapání neobejdeme.Potřebuji objednat na zuby Stefanii a Patricii, možná to vyjde příští týden.Kočičí prádlo se zas hromadí, něco je vyprané, ale mrholí.Až se mi to podaří usušit, tak vyperu další várku.V kočkáriu je celkem klid, Tizian si našel oblíbenou budku, ve které tráví dost času.Odčerveni dnes byli Parseus, Sibérius, Matyáš, Adele, Tosca a Danaé.Tallulah je po přeočkování v pořádku.

26.3.2015

Pohodový podvečer všem ...Máme další výsledky krve  od Destiny, které jsou naprosto v pořádku.Zánět, na který ukazuje biochemka je neznámého původu, nenašly se žádné problémy.Nicméně na zánět máme léky a čeká jí ještě jeden odběr krve. Včera kastrované kočičky zůstávají ještě v dočaskách, zvláště kočičky od věznice Bastet a Sachmet je potřeba posílit kvalitní stravou a pak důkladně odčervit. Zůstávají v dočasce u Petry, za což jí moc děkujeme. U nás je relativní klid a běžný režim.

25.3.2015

Příjemný den všem...Dopoledne jsme byli na veterině, Tallulah byla přeočkována, Sáhib byl na kontrole s očičkem a Destiny na kontrolní krvi a ultrazvuku. Oko se nelepší, krev kočinka taky nemá akorát.Pak jsme byli na poště s fůrou balíků a nebudete tomu věřit, stálo nás to tam přes třičtvrtě hodiny času.Dřív se nalepil štítek, zaplatilo se a hotovo.Dnes, než to všechno zadá do počítače, aby si tam člověk dal kafe.Přijeli jsme domů, vyčistili záchůdky, pustili se do úklidu a potřebných oprav.Za pomoci manžela se mi konečně podařilo dát pipetu Vasilkovi, dostal jí i Ryan a Esmi bylo odstraněno klíště.Světlanka je úžasně hodná kočička, už jí hladím a vůbec neprotestuje. Jsem zvědavá, kdy přijde porod.Kočičky po včerejších kastracích jsou v pohodě.Pro smečku  jsme koupili konzervy, kapsičky , ryby a tbl. na odčervení.Den ještě nekončí, ještě je co dělat.

24.3.2015

Všem pěkné odpoledne...Včera večer se podařilo odchytit droboučkou kočičku v Trnové, co se se svými kamarády živí zbytky z popelnic.Tedy dříve kompletně, teď už jim tam kolegyně pravidelně vozí jídlo.Pochází odtama Tizian a Bambulka, tato dostala jméno Mia.Tentýž večer byly odchyceny dvě kočičky v lokalitě u věznice - Sachmet a Bastet - odkud pochází i Světlanka, která skončila u nás, protože je ji druhý měsíc březí.Dnes měly všechny čtyři termín na kastrace a také byly vykastrovány.Po reconvalescenci budou vypuštěny  asi až na slaboučkou Miu do původní lokality, kde se pravidelně krmí.U nás trošku chaos,abych tu vše stihla a udělala, co je třeba...pak  byla jsem na vyšetření s očima na v nemocnici, dost jsem se tam zdržela.Ještě musím oběhat předoperační, už mám stanovené termíny operací, budou dvě a jsou neoddálitelné. Po příjezdu bylo třeba všechno oběhnout, pustit proběhnout, teď půjdu krmit a zavírat.Pak konečně chvíli klid, aspoň doufám..houby, včera mi došla isolepa, už se mi veze, tak musím ještě přelepit balíky s aukčními poklady.

23.3.2015

Všem krásný den....Dnes jsem konečně dobalila poslední balíčky z aukce Předjaří. Ve středu už tu bude manžel, jedem na veterinu, tak to vezmeme na poštu. Věřte - nevěřte, s aukcemi je fůra práce.Nicméně, těšíme se na další, věřím, že i vy.Dopoledne přijela pí.Valášková  s kolegou, podívat se na kočičky a dovezli granulky a kapsičky.Mockrát děkujeme. Pak už jsem jen balila a balila, všude uklízela, smečce jsem udělala rybu, na ráno vařím kuřecí maso.Bylo hezky, co mohlo, běhalo po zahradě, našlo se i pár útěkářů mimo.To vidím nerada, ale nezabráním tomu. Zvláště Bonifác, ten je jak jatej.Chci jim dopřát šťastný život  a to nejde, když budou trvale zavření. Potřebují se potěšit po svém, potřebují volnost, potřebují svá dobrodružství.

22.3.2015

Hezký večer a vše nej Leonám...V rámci kastračního programu se v  Pardubicích podařilo odchytit kočičku ze stejné lokality, odkud pochází i Tizian.Ten už je po kastraci, ale vracet se nebude, kvůli své uťaté zadní pacce.Kočičce se říká Bambulka a pokud bude v pořádku, tak se po reconvalescenci vrátí zpět - do původních lokalit po kastracích jdou pouze zdraví a odparazitovaní jedinci.Kočička Světlanka, která byla odchycena z téhož důvodu, ale je už nakrytá, je celkem hodná. Klec nebyla vzhůru nohama, jídlo bylo snědené a exkrementy byly vzorně v záchůdku.Tizian se v kočkáriu různě přemísťuje, ale jíst mu musím dát extra, se smečkou se nepaktuje.Sáhibka pořád trápí očičko, v dočasce stůně Belísek. Dnes bylo docela chladno, běhání po zahradě ano, ale s mírou.Už jsou všichni v teplíčku.

21.3.2015

Příjemný, sobotní podvečer a vše nej Radkům..Dopoledne odjel do nového domova ve Dvoře Králové miloučký kocourek Ouentin.Samozřejmě, že jsme si pro něj domov přáli, protože byl ve smečce občas utiskován, ale dnes, když to přišlo, jsem si připadala jako zrádce.I když vím, že to je hloupost na entou, že si zvykne, že zapomene, že osvojitelé jsou bezvadní, že bude mít konečně svůj domov, gauč, své lidi, přeci jen dva roky u nás, to nejde nic necítit.Za domov jsem vděčná, moc děkuji, ale celý den mám nabulíno.Už, aby mi mohli napsat, že je spokojený a klidný.Abych zaplašila chmury, lítala jsem s luxem, smetákem, hadrem a po zahradě s vertikulátorem.K večeři jsem jim udělala rybu, na ráno vařím kuřecí.Esmeraldě, Tizianovi a Bonifácovi jsem to musela strčit až pod čumáček.Tiziána musím u jídla drbat, jak přestanu, podívá se a nejí, dokud zas nezačnu.Snad mu to nezůstane, co??? Kdo mi přišel na klín, tak musel protrpět nakapání Otipuru a vytření uší.Taky nosím v kapse papírek se jmény koček, tabletky a pipetky a jak se zadaří, tak odčervuju.Ale jinak jsem docela normální...

20.3.2015

Všem příjemný, jarní den a vše nej Světlanám....Tak Tizian se přemístil do budky ve škrabadle a tam asi trucuje.Jídlo sní, jen když ho u toho drbu za krkem.Dopoledne jsme měli naplánované kastrace plašanek od věznice z Pardubic, po velkém úsilí se podařilo odchytit pouze starší kočičku, dvě loňské ještě zůstaly a bude se na tom intenzivně pracovat.No, a na vetu se zjistilo, že kočička je nakrytá, s největší pravděpodobností už v druhé půli březosti, tak se zákrok neprováděl. Maminu jsme převezli k nám, je v karanténní kleci a budeme čekat, co bude.Jedná se o starší kočku,asi deset let i víc,  venku zřídka její koťátka přežila.Dostala jméno Světlanka.Nejdřív byla zmatená, ale už je v klidu a leží v pelíšku.Je to divoženka, jen tak se mnou kamarádit nebude.Dnes jsem si nechala koupit deset kilo kuřecího masa, tak budou hody.Dopoledne bylo kvůli zatmění chladno, šedo, nepřišlo mi to vůbec příjemné.Blahodárné slunce...nicméně, co šlo, běhalo po zahradě.Z Matyáše je gaučový povaleč, za to Bonifác, by byl nejraději pořád venku, jenže hned za plot a tradá pryč.Už bych ráda měla vykastrované všechny kočky, ale Bonna je droboučká, Zara a Paloma větší jen o malinko a Tallulah, to je ještě kotě.Pak je ještě pár dorůstajících kocourků, ale tam čekáme na věk minimálně osmi měsíců.

008.jpg 002.jpg
Světlanka... Lucík se opaluje...

19.3.2015

Příjemný večer  a vše nej Josefům...Dnes jsem úklid vzala halabala a věnovala se Tizianovi.V malé voliérce přes noc rozcupoval polystyrén a sám byl obalený jak řízek.Vše jsem vyndala, nakrmila ho, nechala mu otevřeno ana lavičce jsem čekala, až vyběhne, jenže nic se nekonalo.Ostatní ho tam chodili očumovat a on byl v klídku.Jen co jsem mu tam dala krytý pelíšek, už v něm byl.Přenesla jsem ho tedy i s ním do voliéry v kočkáriu.Tam ho opět všichni chodili okoukávat a když mu na domek skočili na, tak se slehl a on to vše tiše trpěl.Přinesla jsem tedy polystyrenovou boudu a přendala ho do ní, ta už aspoň drží tvar. Pak jsem různě poklízela a co chvíli za ním chodila, aby mu bylo jasné, že je pořád s námi, i když doufám, že to ví. Kočkárium a malá voliérka spolu těsně sousedí.Zatím je pořád zalezlý, myslím, že v noci bude zkoumat nové bydliště.Hlavně, aby baštil, už nám krásně přibral.Myslela jsem si o něm, že bude s každým raz dva hotov a on je klidný, spíš ustoupí.Smečka měla ryby vařené v páře, to jim moc chutná, ráda bych masem krmila ještě častěji než dosud.Odpoledne mi zabralo balení balíčků z jarní aukce, všichni, co už zareagovali a poslali své adresy mají balíčky připravené, kdo ještě adresu neposlal, tak o ní prosíme. Ještě je potřeba vypsat podací lístky a po neděli to odvézt na poštu.Pomalu, ale jistě se mi blíží prodejní akce v České Skalici, tak jsem se i pustila do výroby polštářků a levandulových pytlíčků.Zítra mi přijede pomoci dcera, moje avízované operace se týkají očí, takže nic moc nevidím.I u PC můžu být jen pár minut.

003.jpg 009.jpg
..a budeme se stěhovat.. ..a kdo jsi ty?

18.3.2015

Hezký večer všem....Ráno jel manžel na veterinu s Anastázií a Něhou.Anuš podstoupila laparoskopickou kastraci, vše standartně a v pořádku.Už ani neví, že tam byla.Do narkózy musela i Něha, dostala nejvíce šetrnou jak to bylo možné. Při kontrole bylo zjištěno, že má v sobě cysty, tak byla krásně uvnitř upravena a vyčištěna.Hezky se probudila, najedla, napila, je v pořádku a je i možné, že její problémy byly zčásti z tohoto důvodu.Léky na ledviny dobere a zůstanou již nasazené na podpůrnou terapii funkce ledvin -  omega nenasycené mastné kyseliny.Máme výsledky krve Lucíka a Boníka a tam jsou obtíže obdobné -  tedy oba mají mírně zvýšené ledvinné parametry
nad horní mez referenčního rozmezí,i u nich je doporučeno nasadit podpůrnou terapii funkce ledvin, tedy začlenit do jídelníčku omega nenasycené mastné kyseliny. U Lucíka se ledvinné parametry od minulého vyšetření krve
mírně zvýšily proto byla u něho již doporučena ledvinná dieta.Další abnormalitou je zvýšená hladina leukocytů  - zde stav odpovídá chronickému zánětu (oba kluci mají dlouhodobé zdravotní obtíže).Tizian je po včerejším zákroku naprosto v pohodě, zítra bych ho chtěla začlenit do smečky.Bohužel jsem indisponována zdravotními obtížemi, manžel je opět na služebce a ještě se potřebuji pustit do balení aukce, tady opravdu prosím o strpení.

17.3.2015

Všem pěkný večer...Já jsem měla dnes nařízený klid, manžel pokládal koberec v kočkáriu a celé ho uklidil. Nejdříve ale dopoledne odvezl na kliniku Tiziana, hlavně kvůli uťaté nožce a krevním testům, popř.kastraci.Pak se zbytek dne pinožil v tom kočkáriu, já jsem aspoň zvládla dvě pračky prádla.Podvečer jsme naložili Lucienna, Bonifáce a Sáhibka a jeli jsme na kliniku. Kocouři mají odebranou krev, Sáhibek udělaný fluorescentní test. Definitivně je rozhodnuto, že Tizianova packa se více amputovat nebude, test Felv a Fiv je negativní, ledvinné parametry malinko zvýšené, ale na léky, nebo dietu to není. Na výsledky krve Lucíka a Boníka čekáme.Prosím o strpení s balíčky z aukce, budu se tomu věnovat od čtvrtka.

16.3.2015

Všem příjemný večer....Dnes měl manžel konečně volno a mohli jsme jet vyřizovat a zařizovat spousty restů.Takže ráno oběhnout smečky, nakrmit, uklidit a jet.Vše jsme nestihli, protože jsem nepočítala se zdržením u lékaře a u dalšího a v nemocnici a nakonec ortel dvou operací.Ještě jsme stihli koupit do kočkária koberec a  k tomu  pár nezbytností, pak odnést na sběrné místo plastová víčka, ve Zvěrokruhu v Pardubicích vyzvednout dary, co kupujete do košíku pro naše kočičky  - moc, moc, moc  děkujeme - a jelo se domů, kde už bylo potřeba se zase věnovat smečce.Ať se děje cokoliv, tohle se nedá obejít. Je to zodpovědnost, kterou jsme na sebe vzali a musíme jí dostát.Balíček s knihami, které časem najdete v aukci jsme dostali  od pí.M.Pantůčkové, mockrát děkujeme.Jinak nemáme co se kočiček týče žádné vyjímečné zprávy.Zítra dopoledne vezeme Tiziana na kliniku, na odběry, testy, kontrolu uťaté nožky a pokud bude vše ok, tak i kastrace.

15.3.2015

Všem pěkný podvečer...Právě jsem se vrátila od smečky, rozdala pamlsky Dreams a uklidila záchůdky.Odpoledne jsem vytírala v kotěslích a luxovala v kočkáriu.Vyměnila jsem komplet záchůdky, bílé za zelené a čisté stelivo.Padlo hned několik pytlíků.K večeři bude tvaroh a zakysanky.Denis a Toník z pardubické dočasky už jsou z kliniky doma.Musíme dát dohromady peníze a zaplatit.Je to pořád něco,  v úterý jedou na krev a vyšetření, či kontrolu Lucienne, Tizian a Bonifác.Lucík a Boník na kontrolní odběry a Tizian na první, pokud to půjde, tak bude i vykastrován.Beru i moč od Tamy, kterou jí kontrolují každé dva měsíce.Ve středu máme termín na dvě kastrace koček.Kolikrát nevím ani kde mi hlava stojí, hodně lidí si ani neuvědomuje, že tohle co děláme je práce dobrovolná, depozitum se nachází v našem domě ,věnujeme tomu veškerý čas, bez náhrady na cokoliv, zadarmo, bez dotací, za laskavé pomoci drobných dárců.Všechno je náročné jak fyzicky, tak psychicky.Člověk se dost často cítí na pokraji sil...fňuky, fňuk, ale muselo to ven.. útěchou nám jsou lidičky, co nám trvale i náhodně pomáhají, odměnou zachráněné a uzdravené kočičky

14.3.2015

Příjemný večer a vše nej Matyldám a Rút....Počasí je nevlídné, celé odpoledne mrholí.Skoro nikomu se venku nelíbilo, ale otužilci byli.Např.Ria, která venek teprve poznává, si to užívala, zato venkem otlučený pardál Matyáš se válí u krbovek.Ráno, když jsem vešla do voliéry, bylo málem po mě.Měla jsem tam připravené pytlíky se stelivem, které kočky rozdrápaly a bylo všude, všude, všude...chtělo se mi brečet...do odpoledne jsem to dala do pořádku a ani v kotěslích nebylo na růžích ustláno.Tama, která je ochrnutá na zadní polovinu těla ztrácela stolici tak dokonale, že to bylo na těch nejméně vhodných místech.Tama by i ráda na záchůdek, i tam chodí, ale nic neudělá.Vyčůrávat jí musíme ručně a to další sbíráme všude, kudy projde.Odpoledne jsme měli návštěvu D.Urbanové a H.Mackové, kočičky dostali krmení - granule, konzervy, kapsičky a pamlsky.Mockrát děkujeme za návštěvu i dary.Na závěr smutná zpráva z pardubické dočasky. Najednou přestal jíst stařičký Eliáš a přestože se mu ihned dostalo lékařské péče, usnul navždy.Neznáme jeho historii, kdoví, jak dlouho se ve zbídačeném stavu potuloval venku, bohužel pomoc v podobě plné misky a tepla domova pro něj přišla příliš pozdě.Odpočívej v pokoji, je nám líto, že už ti nebylo dopřáno užít si klidu a pohodlí.

13.3.2015

Všem příjemný večar a vše nej Růženkám...pátek, třináctého, doufám, že se den skončí šťastně...Odpoledne jsem byla babička na plný úvazek, tak jsem doteď doháněla resty a je konečně hotovo, tedy celkem, ještě jednou půjdu oběhnout záchůdky.Za normálního provozu záchodky čistíme 6x denně.Ve městě jsem smečce koupila mražené rybí filé,upravila na páře a  rozdávalo se k večeři.V týdnu bylo po dvakrát kuře, dnes ryba, zítra musí stačit konzerva.Nakapala jsem, namazala, dala léky komu bylo třeba, zítra se juknu, kdo je potřeba zase odčervit.Dnes jsem objednávala na příští týden další dvě kočky na kastrace a Tiziana na krev, kontrolu a další se uvidí.

12.3.2015

Všem krásný den...Dnes jsem se pustila do gruntování kotěslí, člověk má takovou radost, když je naklizeno, ale ráno se o mě vždy pokouší mdloby.Včera to bylo v kočkáriu jak  v hotýlku a dnes ráno zas práce jak na kostele.Před chvílí jsem servírovala kuřecí vývar s masem a zeleninou, teď bych ráda na chvíli zalehla, trápí mě už měsíc viróza a ne se mě pustit.Futruji se vitamíny, uvařila jsem si silný vývar, zkouším babské recepty a nic.Chtělo by to vyležet, ale to nejde.Nejsou tu další ruce na práci. Tizian měl dnes lepší náladu, kterou jsem podnítila kozlíkem.Už aby byl vykastrovaný a mohl ven, nebo do kočkária - tady budu muset nejdříve vyzkoušet snášenlivost s ostatními.

11.3.2015

Příjemné odpoledne přejeme...No, jelikož koberec v kočkáriu mi už delší dobu pil krev, rozhodla jsem se ho dnes vyhodit. Něco tak nepraktického jsme tam ještě neměli, aspoň vím, čeho se vyvarovat.Na chlupy to bylo jak magnet, vysavač to nevzal, odchlupovat se musel mechanicky a do půl dne to bylo to samé.Už je venku, je vyluxováno, vyhozené pošpiněné textilie, čistá voda, nové granulky a nová hromada věcí ke praní.Příležitostně tam koupíme nový.V kotěslích jsem nechala otevřená dvířka klece, aby mohla Tallulah, když bude chtít ven, a taky šla, už je ve škrabadle. Moc ráda se hladí a pak vrní, je to taková tichá, něžná, kočičí slečna.Klec jsem vydrhla, uklidila a dala do ní Pascala, který se mi nějak nepozdává, tak, abych ho měla pod dohledem.Mám toho docela dnes už dost, ale běhání okolo smečky ještě nekončí.Pár jedinců se dralo ven, ale v noci pršelo, je mokro, takže si rádi zalezli zpátky do sucha.Na zítra jdu kožíškům uvařit kuře....

10.3.2015

Příjemný den a vše nej Viktoriím...Po ranní rozcvičce okolo záchůdků a  krmení smečky, jsme se vydaly s pomocnicí na odchyt dvou toulavých koček k jednomu hosp.stavení, do nedaleké vesnice. Naštěstí se to podařilo jen s jedním malým kousancem a mohly jsme frčet na veterinu.Kočičky byly prohlédnuty, zda mohou do narkózy, zda nejsou už březí, zváženy a mohlo se začít.Vše šlo velmi dobře, před vypuštěním ještě dostanou pipety proti parazitům.I v této lokalitě pravidelně krmíme.Cestou zpět nám kikslo auto, tak jsem se domů dostala déle, než jsem předpokládala. Ráno jsem nestihla udělat udělat Tallulah, Něhu a Tiziana, tak to bylo potřeba napravit.Pro Něhu jsem koupila ledvinnou dietu, pro Esmi kapsičky gastrointestinale, pro Sáhiba spec.gel na keratitidu a odč.tablety.Počasí opět příznivé, tak se chlupáči do slova a do písmene honili po zahradě.Od pí.Ivany Burešové jsme dostali balíček s konzervami, dečkou a Dreames pochoutkami, mockrát děkujeme, pokryjeme s tím dnešní večeři, dreamsky chroupali odpoledne.

003.jpg 010.jpg
...na veterině Děkujeme Ivaně Burešové

9.3.2015

Všem krásný den a vše nej Františkám....Krásné počasí vábí člověka k práci venku, ale zas není tak, že by se dalo dělat vše.Zato co nejvíce chlupáčů opět lítá a dovádí venku, pustili jsme i Lucíka, k tomu přidali do trávníku kozlík, to bylo váleníčko.Odchlupovala jsem škrabadla, bohužel ta starší už mají potrhané plyše, přemýšlím o opravě zbytky koberce.Co je dost akutní, je výměna koberce v kočkáriu, jakmile bude čas, musíme něco praktického koupit.Brzy ráno jel manžel na kliniku s Něhou, kde jí dělali kontrolní odběry - CB - Alb., krevní obraz a Ur, Kr.Fosf..Na výsledky čekáme a pokud to bude zase špatné, tak je to pro ní dost zlé.Chystám se na odchyt dvou plašanek, zítra máme termín na jejich vykastrování + jsou ještě minimálně dvě ke kastraci u věznice, které už jsou také objednané, u zdymadla také ještě něco zbývá.Přišel nám balíček od K.Šumberové s dobrůtkami, něco je už zbaštěné a něco bude k večeři.Mockrát děkujeme.

010.jpg 013.jpg
..zhulená smečka... Děkujeme...

8.3.2015

Pohodový večer, vše nej Gabrielám, a vše nej všem ženám k MDŽ. i když je neděle, tak se jelo na veterinu. Další inj.atb. dostala Destiny a musel jet i Sáhib, protože kapičkami se očičko nezlepšilo.Má zánět rohovky, novou mastičku,umělé slzy, F - lysine a atb.Opět bylo krásné počasí, kočičky si to užívaly na zahradě.Mají to rády a zvláště Tama je úžasná.Lítá jak šus, i když zadní táhne za sebou.Včera přestěhovaná Tallulah je v poklidu, za to Tizianovi se nové bydlení moc nezamlouvá.Nějak to nechápu, má tam více místa, několikrát za den, si k němu vlezu, aby věděl, že není úplně jinde a přece je nevrlý.Snad vydrží do kastrace a zároveň další kontrole, Před chvílí jsem všem rozdala tvaroh, stačilo deset krabiček a moc chutnalo.

7.3.2015

Všem krásnou sobotu a vše nej Tomášům....Manžel je doma, tak je to úleva a pomoc v každodenním pinožení.Je tu jen na pár dní, pak zas týden sama samičká.Jakmile jsme udělali vše potřebné, naložila jsem Tiziana do přepravky, bylo nezbytné ho prohodit s Tallulah. V karanténě pro něj bylo málo místa.Jeho klec jsem vydrbala,uklidila, dala vše čisté a přestěhovali jsme tam malou Tallulah, aby si zvykla na osazenstvo. Myslím, že tak během 3-4 dnů jí nechám otevřeno a když bude chtít, bude volně. Venkovní voliérku, kde byla dosud, vygruntoval manžel a dali jsme tam Tiziana, který bude vidět na zahradu, aby věděl, kam patří a mohl být po kastraci puštěn volně.Pevně doufám, že bez zadní packy plot nezdolá.Konečně se mi daří získávat si Bonnu, hlazení už vydrží a neuteče.Toho jsem využila, a ona i Tallulah dostaly antiparazitika.Ještě musíme dnes odlapit Robinsonku, která musí dostat pipetu také. Je alergická na bleší kousnutí, proto musí být stále čistá.Do staronového domova, kde se dalo vše do pořádku odjel před chvilkou Nio - tak na podruhé, hodně štěstí.

 

6.3.2015

Pěkné odpoledne a vše nej Miroslavům...Ráno jsme nic nestihli, tak brzy jsme museli být na veterině a dost jsme se tam zdrželi.U Nia bylo zjištěné nesestouplé varlátko, zaseklo se v třísle.Tím pádem se jeho kastrace protáhla a má i jizvu. Vykastrovaná je i Destiny, které byla zároveň odebrána krev a udělán test na Felv a Fiv, který je negativní.Má zvýšené bílé krvinky, tzn.že tělo bojuje se zánětem.V neděli dostane další inj.atb, tentokrát Convenii na 14 dní, pak se krev zkontroluje.Srdíčka, plíce mají oba v pořádku, ani při laparoskopii nebylo u Destinky nalezeno nic neobvyklého.Oba jsou už probuzení a jak byli vyhládlí, tak se i nabaštili.Z veteriny jsme se stavili s nimi doma, udělali záchůdky, nakrmili, poklidili a museli jsme jet nakoupit, poplatit složenky. Po návratu znova oběhnout smečku, Tiziánovi se zalíbilo drbání a pozornost, nejraději by opustil karanténu, ale ještě ne.Dnes do smečky v kotěslích začleníme Tallulah, pořád je to taková vyjukaná čečetka.V dočasce v Pardubicích onemocněla malinkatá Ginna a co vím, nevypadá to vůbec dobře. Ve městě jsem nakoupila kuřecí, tak to kočenám vařím k večeři.

001.jpg 002.jpg
   

5.3.2015

Příjemné odpoledne všem kočkomilům...Tak jakpak je dnes u nás doma? Počasí přálo práci venku, takže jsem něco pometla, poklidila atd.Asi nejvíc času mi zabralo lovení Persea.Ráno mi vyběhl z kočkária, ani jsem nevěděla jak.Zaječí úmysly měl i Bonifác, soustředila jsem se na něj a prchnul Persy.Nedal se na nic nachytat, ani dobrůtky, ani kozlík.Voliéru mám od vchodu asi osm metrů, tak jsem na vrátka uvázala špagát, který jsem táhla ke dveřím, že tam budu číhat a jakmile do voliéry vleze, že zatáhnu. Samozřejmě, že jsem ostatní musela zalígrovat v kočkáriu, aby mi neutekl někdo další.Provázek byl připravený, tak jsem šla do voliéry nachystat voňavé dobrůtky, u toho jsem čičikovala jak o závod, když tu zboku vidím načuhovat uprchlíka.Bylo ho tam zatím jen půl, musela jsem dělat, že ho vůbec, ale ani trošku nevidím.Jakmile popošel ještě kousek, třískla jsem do vrátek.Jenže teď jsem tam byla uvězněná i já.Zvenčí to má takovou záklopku, proto, když jsme uvnitř, jistíme to kolíkem, jenže na to teď nebyl čas, jak bych se zvedla, kocour by byl zas v tahu. Šroubovákem se mi podařilo si záklopku uvolnit, uff, to jsem si fakt oddychla.Všimla jsem si, že Tizian má na zadní noze, co mu zbyla mezi prstíky sajrajt a má to trošku nateklé.Když jsem mu to chtěla vyčistit, vyjel po mě.Takže to m usíme zvládnou až přijede manžel.Zatím jsem mu to postříkala demineralizovanou vodou s k.s. a doufám, že si to třeba vyčistí sám.Tizián se umí pomazlit, ale sáhnu mu někde jinde, než chce, je zle.Sáhib má očko nateklé, berem ho zítra na vet. Na kastraci jede Nio a Destiny.

002.jpg 004.jpg
Tizian.. a jeho pahýl..

4.3.2015

Pěkný večer a vše nej Stelám...Když, nyní už předloni, poslední den v roce odešel milovaný Nestorek, přilétla holubička, poseděla, zakroužila a odlétla s kocouří dušičkou.Čas od  času se ukáže, jako zrovna včera.Seděla na drátě nad naší zahradou a sledovala kočičí hemžení. Nic s tím nenadělám, věřím, že to je Nestorek, který se vrací na místa, kde mu bylo tak dobře.

Jinak je  vše v normálu.Přes den jsem šůrovala, běhala od koček domů a zase ke kočkám.Už druhý týden jsem na vše zcela sama a je to znát, připadám si jak v jednom kole. Sáhibka někdo sekl do oka, kapu kapičky a modlím se, aby to stačilo. Něha má horší období, nechce se jí moc jíst.Tizián mi dnes projevil nejvyšší projev důvěry, nastrčil mi bříško k drbání.Všichni měli pečené kuře, protože vařené už se jim přejedlo.

002.jpg 019.jpg
   

3.3.2015

Všem pěkný podvečerní čas...Dnes se mi podařilo Tizianovi odstranit pět klíšťat, myslím, že najdu ještě další, jen na něj musím pomalu.U nás bylo jak na jaře, tak hodně chlupáčů běhalo po zahradě, ještě jich pár odolává a nechce dovnitř.Už několik dní postrádám Violu, hledala jsem jí, ale bezvýsledně.Pořád doufám, že se vrátí a nic se jí nestalo.Do kočkária a kotěslí jsem nanosila stelivo a vodu, použité uklidila, granule přesypala do kontejnerů, ještě by se nám jeden hodil.Celkově se poklízelo, je vypraná jedna várka podsedáků, co měli v kočkáriu a pár dek.Po vleklém nachlazení mám druhý den antibiotika a jsem  unavená.Manžel je pořád v práci a na jednoho je to fakt dost.

2.3.2015

Všem pěkný podvečer a vše nej Anežkám...V pračce se mi domotávají pelechy, které ale asi budu sušit doma, vypadá to, že se něco žene, je z jedné strany úplně černo.Přišly nám balíky a to s konzervami, kozlíkem a levandulí a s podpůrnými prostředy hlavně na imunitu. Z bylin začnu vyrábět pytlíčky a u jednoho z prostředků si slibuji vyléčení dermatitidy u Robinsonky.Jedná se o koloidní stříbro.Tizian si užívá teplo a plné misky, jen odpočívá.Do rána má vždy vymetenéé i granulky.Nemůže se zasytit.Malé Tallulah dojíždí karanténa, v pátek bude přestěhována do kotěslí.Už má za sebou první očkování.Pořád je taková upjatá, doufám, že jí kotíci vtáhnou do her. Zase jsem musela konstatovat, jak se krásně zlepšila Nora.Je moc pěkná, i když pořád velmi, velmi plachá, o kontakt absolutně nestojí. K jídlu už přiskočí i Stefanie, Patricie to raději dostává opodál.Ria je naprosto v pohodě, Nio je o hodně víc neviditelný, ale mazlí se oba dva.V kočkáriu jsem objevila kapky jakoby stolice, ale nijak zvlášť to nepáchne.Vypátrat, kdo je zatím, je obtížné.Myslela jsem si na Serafínu, ale byla čistá, tak zatím nevím, co se to na nás žene za pohromu.

1.3.2015

Pěkný podvečer všem ...Odpoledne přijeli Míša se Standou na návštěvu, tak jsem je poprosila o odvoz na kliniku s Tizianem, abychom co nejdříve věděli, jak je na tom.Takže -  čímsi amputovaná část zadní nožky je staršího data, cca několika týdnů.Žádnou další zlomeninu té packy nemá.Pahýl je mírně zanícený, už potažený kůží.Veta chtěl vidět, jak na tom chodí, ale to Tizian nechtěl ukázat.Kost je uťatá rovně, kdoví, jak a čím se to stalo. Říkal veta, že to muselo být velmi bolestivé trauma, a že měl kocour štěstí, že nedostal otravu. Dostal inj. atb.Convenia, léky na bolesti a budeme omývat Betadinkou.Zvládli jsme to celkem bez obtíží, jen už ke konci byl kapku nervózní a cestou domů pomňoukával.Doma se nejdříve rozhlížel, ale jak zjistil, že se mu nabízí výstup do jeho klícky, s úlevou ulehl.Za odměnu dostal kapsičku, kterou s chutí zbaštil.Po dobrání antibiotik necháme kocourkovi udělat krevní testy a vykastrovat.Po uzdravení bude také hledat svůj domov, ale pouze do bytu.Jinak je tu celkem klid, venku už odpoledne začalo pršet, tak si všichni hoví v teplíčku.M + S přivezli konzervy a kapsičky, než jsme se Standou vrátili z kliniky, tak Míša nakrmila. Oběma děkujeme za všechno, co dnes pro kočičky přivezli a udělali.Na mě zbyl ještě nějaký úklid, který si teď půjdu odbýt.

002.jpg 003.jpg
..na vetu... ..a doma...