Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deník

..INSPIRACE PRO NÁVŠTĚVY - kvalitní kapsičky, konzervy, stelivo, dezinfekce, prací a mycí prostředky. Všem dárcům děkujeme za trvalou přízeň a pomoc.

=====================================================================

 

TOTÁLNÍ STOP STAV. VZHLEDEM K VELMI ŠPATNÉMU ZDRAVOTNÍMU STAVU KOČIČÍHO SLUŽEBNICTVA DALŠÍ KOČIČKY NEMŮŽEME PŘIJMOUT.

====================================================

 

A je to konečně tady...díky organizátorům již bylo spuštěno májové kočičí přání, které potrvá až do 15. května.Do té doby máte možnost obdarovat vaši oblíbenou kočičku, případně nasypat do misek, kam se dá přidávat po dobu akce neomezeně. Děkujeme předem všem potencionálním dárcům, kterým nejsou osudy opuštěných kočiček lhostejné.
 

=====================================================================

21.5.2018

Příjemný večer všem přátelům...neobyčejně úžasné kočičí přání skončilo, moc děkujeme všem za štědrou nadílku, nicméně jsem tomu věnoval takřka všechen volný čas, ale vyplatilo se. Nicméně mi zbylo pramálo času, abych vás informoval o dění v našem kočičím doupěti. Jak jistě víte z FB, nastaly problémy s Taminkou, která má problémy s čůráním. Dle sona má prý jakýsi útvar v močovém měchýři, přicházela v úvahu i operace, přesto prozatím dostala antibiotika na 14 dní, pak se budou dělat opětovně krevní a močové testy, případně sono a uvidíme, jaký zvolí veterináři postup. Ostatní chlupáči jsou jakž takž v pořádku, kromě chronických rýmařů jako je Pipp, Leopold a pár dalších. U Tiffanyho nastal problém s přední nožkou, kde se objevil zánět v kosti a vůbec na ní nedošlapuje. Byla mu proto také nasazena silná atb. a budeme mu držet palce, aby o ní nepřišel. Jinak tu byla pomoci s úklidem sl. Daniela s přítelem a také pí. Komárková, která nám přivezla i proviant, všem srdečně děkujeme. Těch starostí je opravdu mnoho a k tomu ještě vařit každý den teplá jídla, to už opravdu nedávám. Zaplať pánbůh se vrátí snad ve středu manželka, tak to bude o mnoho jednodušší. Samozřejmě vás všechny pozdravuje a moc se na vás těší. Dnes také kočičky dostaly báječný dárek v podobě Gourmetek od paní Nory Peyrichout, také v tomto případě mockrát děkujeme, v této době je každá pomoc nesmírně cenná. A neméně příjemné je vědomí, že s námi zůstáváte a podporujete i v těchto nelehkých chvílích, všem patří náš obrovský dík a uznání. Pro tuto chvíli už budu končit, padám únavou, takže příjemný zbytek večera, klidnou noc a pohodové další dny.

002.jpg 004.jpg
srdečné díky Noře Peyrichout pozdravení posílá i Tosca

 

9.5.2018

Hezký večer všem našim příznivcům...další bezmála týden utekl jako voda a já se rozhodně nemám čas nudit. Jak jsem již zmínil, manželce opravují záda v léčebně a posílá všem srdečný pozdrav a díky za podporu.Práce okolo chlupáčů a maminky je pořád dost a dost a ve chvilkách volna musím také poklidit doma, abych tu nežil jako poustevník. Již začátkem měsíce se u nás objevila černá, asi 8měsíční kočička, černá jak uhel. Že by opětovně nějaká "přesploťačka" ? Černoušků tady máme poměrně dost a tak jsem si jí zpočátku téměř nevšiml. To, že není něco v pořádku, mi došlo v momentě, kdy se jí zachtělo kocoura. Takže jsem nemeškal a už má za sebou kastraci. Jinak vypadá docela zdravě, takže se jí někdo asi "takticky" zbavil. Dnes byli u veterináře na kontrole Albína a na kontrolním rtg také Tiffany. Albíně byly vytaženy stehy po kastraci a amputaci ocásku, její stav zhodnotil veta jako dobrý a už může volně běhat. S Tiffanym je to podstatně horší. Zatímco zadní nožka se hojí tak jak má, tak v kosti přední nohy se objevil zánět. Dostal proto antibiotika na tři týdny, tak jen doufám, že se povede zažehnat nejhorší. V pondělí jsem měl povinnou kontrolu u lékaře, tak mě zde zastoupila naše přítelkyně a kolegyně z Pardubic Petra Součková. Poklidila vše co bylo potřeba a já měl aspoň jednou klid od kočiček. Touto cestou jí mockrát děkuji za pomoc a za dárky pro kočky. Ještě bych rád poděkoval všem, kteří zakoupili kočičkám dárky v právě probíhajícím Kočičím přání, případně těm, kteří jim "nasypali" do mističek. V této souvislosti si dovolím podotknout, že do misek se dá přisypávat stále. Tolik z kočičího domku, přeji všem příjemný zbytek večera, dobrou noc a pohodové další dny.

3.5.2018

Příjemný večer všem přátelům...po dlouhé době mám chvilku čas vám napsat alespoň pár řádků. Především bych moc rád poděkoval Lovečkovým za úžasný pelíšek, hromadu kvalitního steliva a k tomu ještě malý pelíšek pro kočičího mrňouska. Poctili mě návštěvou už v sobotu a ještě jednou se omlouvám, že děkuji s takovým zpožděním. Velké díky patří rovněž sl. Daniele s přítelem, kteří mi pomáhají s úklidem. Včera dopoledne přijela pí. Komárková, poklidila u kočiček co stihla a hlavně se mi přivezla několik porcí jídla, což jsem v mé situaci opravdu uvítal, mockrát děkuji. A když už jsem u toho děkování, patří vám všem, kteří jste zaregistrovali právě probíhající kočičí přání a zakoupili našim svěřencům dárky. Je to moc příjemný pocit, že nás v tom nenecháváte samotné.Ve středu byl také na kontole na vetu Liam, protože si začal okusovat drápky u zadní packy až do krve.Celou návštěvu nesl dost těžce abyl rád, když jsem ho vypustilzpět na zahradu.Kontrola nic vážného nezjistila, tak dostal jen léky na bolest a zatím je klid.Možná, že jste také zaznamenali, že jsem doma sám. Je to tak a asi ještě dlouho budu. Manželka je v rehabilitační léčebně s pochroumanou páteří, která jí poslední dobou bolela až neskutečně. Tak doufám, že jí tam aspoň trochu pomohou. I tak to ale po návratu nebude mít snadné, je možné, že budeme muset udělat nějaké stavební úpravy. S její maminkou jsme se za ní byli podívat, moc všechny pozdravuje a i ona děkuje, že jste s námi. Tolik asi to nejdůležitější, pokud jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám.Přeji všem klidné květnové dny i večery.

015.jpg 005.jpg
Liam na vetu moje "holky"  v rehab. léčebně

 

27.4.2018

Hezký pozdní večer všem...je pátek, konec pracovního týdne pro většinu z vás, ale tady v kočičím domečku pracujeme každý den. Není to jednoduché zaobstarat smečku tak, aby nestrádala a měla maximální pohodlí. Však jejich jazýčky jsou pěkně mlsné a zásoby krmení se rychle tenčí. Stejně tak jsem dnes zjistil, že už zase bude potřeba koupit stelivo, bohužel ale nechci to nové, které je teď v akci v Penny, jehož kvalita se nedá s bývalou značkou vůbec srovnat. To tomu zase dali...Včera byla na kontrole na vetu Albína, veterinář byl s jejím stavem po amputaci ocásku velice spokojen, má vysazeny atb. a v nejbližší době půjde na vyndání stehů. Odpoledne přijela na pomoc s úklidem sl. Daniela s přítelem, odvedli perfektní práci a mně ušetřili spoustu cenného času, mnohokrát děkuji. Také se konečně začíná osmělovat bojísek Lukrécie, která je v kočkáriu. Při krmení se sice zatím dívá na mě z povzdálí, ale aspoň přede mnou neprchá do úkrytu jako dřív, dokonce se odváží do voliéry a užívá si sluníčka. Ostatní si přes den rádi vyběhnou ven na zahradu a sluní se na trávě.Tolik pro dnešek, přeji všem pohodový víkend a dobrou klidnou noc.

002.jpg 001.jpg
Albína na vetu Lukrécie

 

21.4.2018

Krásný den....jako tradičně vůbec nestíhám. co nevidět mě čeká léčebna kvůli páteři, tak mám se vším kalup.Ale to je druhořadé. Důležité je, co a jak s čičkami. Asi jsem už psala, že nám starosti dělá Taminka. Nic podstatného se nezjistilo, je pohublá a je unavenější. Je to kočička s otokem míchy a poškozenou páteří. Už je tu asi pět let, sama nečůrá a chodí jen vratkými, malými krůčky, nebo nožky táhne za sebou. Albínka je po amputaci ocásku, který byl nárazen nenávratně poškozen, ale co je hlavní, začíná se zvedat na zadní nožky a pomalinku chodit. Otok po nárazu odeznívá a pánev se vrací do normálu. Přibrala na krásných 3.60 kilo. A další marod s dvojitou zlomeninou a dírou do podpaží Tiffany, je po vytažení stehů a rána se krásně hojí. Ještě ho čeká vytažení drátků, co fixují zlomenou předloketní a na druhé bércovou kost. a proč píšu " ho" ? No, protože asi potřebuji nové brýle, nebo už pitomím. Není to kočička, ale kocourek. Jméno mu zůstává, je takové obojetné. Při příjmu měl 1.90 nyní má úctyhodných 2.60 kilo. A jestli pamatujete na nalezínka Nica, tak je také v pohodě, jen nás stále čeká revize zoubků a ještě více přibrat.

17.4.2018

Hezký večer...Dnes odjel do nového domova Toníček.Je to odrostlé kotě, spíše už adolescent, nalezen na parkovišti u obchodních center v Hradci Králové. Lidi mi ráno zavolali, tak jsem je vyzpovídala, vyhovovali, tak jsme si domluvili návštěvu. A jelikož chtěli mazlíka a já vím, jak Toník tolik potřeboval svého člověka, mazlící náruč, dokonce si padli do oka, tak moje volba byla správná. Tonik je již doma, neměl s novým prostředím problém, už i hodně baštil. Lidi mají s kočičkami zkušenosti, věřím, že je to dobré umístění.Tak už jen , aby všem sloužilo zdravíčko.Dnes nám konečně dorazil kozlík, tak můžu vyrábět kozlíkové pytlíčky , samozřejmě ve volném čase, kterého mám jako šafránu. K tomu mě čeká rehabilitační léčebna, snažím se před odjedem zajistit co se dá.

16.4.2018

Příjemný večer...končím denní kolotoč tímto příspěvkem. Tiffany se rány, co měla velmi hluboké dobře hojí, stahují se, krásně granulují a mají potřebnou růžovou barvu. I rány po operacích polámaných tlapek jsou klidné. Dostává stále antibiotika a analgetika. Už přibrala 40 deka. Autem sražená Albínka, zatím ochrnutá na zadek se konečně rozjedla. Předtím mi jen pila výživu pro reconvalescenty. Tady čekáme, až opadne otok a srovná se posunutá pánev. V pátek jí amputují nefunkční ocásek. Tiffany půjde ten den na stehy. Potřebuji vzít i Liama, protože si kouše packu. Nico měl jít na kontrolu minulý týden, ale jeho netečnost je tatam a nepodařilo se ho odlapit. Dnes jsme opět dostali obrovský balík konzerv a diet, dosud od neznámého dárce - ani na ten minulý se mi zatím neozval.Nicméně mockrát děkujeme. Byli jsme velice příjemně překvapeni.

14.4.2018

Krásný, sobotní, prosluněný den. Ve čtvrtek se byl manžel podívat v Kočičí kavárně, kde jsou naše kočičky. Vše je v nejlepším pořádku. Od návštěvníků jsme dostali různé, potřebné věci + jeden záchůdek a vykastrovali jsme kasičku. Dále jsem dostala  dáreček od majitelky pí.Jelínkové a to lžičku s kočičkou. Srdečně děkujeme všem. V pátek byl na kastraci Buráček, ten také bydlí v kavárně. Včera jsme dostali obrovský balík s konzervami Carny od dosud neznámého dárce. Třeba se nám ozve. Mockrát děkujeme, je to úctyhodná pomoc. A do třetice jsme včera byli na kontrole s Tiffany. Pan doktor byl spokojen, rány očistil a za týden pojedeme na stehy. Ještě jí pak čeká kontrolní rtg. a vyjmutí kovu s obou levých paciček. Dnes je krásné, tak se snažíme uklízet, co zdraví dovolí. Na velký úklid by měla dorazit Daniela. Doma jsme dali dohromady a vyzkoušeli vysavač, co jsme dostali od pí.Tuhé. Krásně vysává, je to dělo. Jen je s ním těžší manipulace, jak se hodně přisaje k povrchu. Nicméně vezme i ten nejmenší prach z vnitra koberce a to je super.

11.4.2018

Příjemný den - včera jsme byli s Albínkou na klinice v Čáslavi, prakticky se potvrdilo vše, co už bylo psáno na klinice Vetopet. Dostala ránu na zadek, takže má posunutou pánev, tímto vznikl otok, a tlačí na nervy. Bylo provedeno neurologické vyšetření  s příznivými výsledky. Amputace ocásku je nezbytná.Na minulé klinice byla prognóza spíše nepříznivá, tady si veta myslí,že po odeznění otoku se vše spraví. Tak uvidíme. Zatím moc nejí, ale bude to tím, že je " zacpaná ", už vypudila tvrdé bobky jak kamínky po nasazení laktulozy. P.doktor Bednář nám udělal vyšetření zdarma, moc děkujeme. A teď k Tiffany, také po nárazu autem.Obě zlomeniny jsou klidné, Kočička se krásně vyprazdňuje, pěkně baští a hluboké rány v podpaží granulují, hojí se a jsou pěkně růžové. Ošetření ran provádíme denně sami, už jsme to dělali několikrát, není potřeba jezdit na veterinu. Taky si tím šetříme kočkokasu. Jsem hrdá na to, že nikdy nemáme na veterině dluhy. Od pí.Tuhé jsme dostali krásný, nový vysavač. Zatím není sestavený, ale moc, moc děkujeme. Jestli bude fachčit tak, jak je krásný, tak to bude paráda. Přeci jen ten stávající má už několik let práce za sebou. Super nápad, díky moc ještě jednou. Jinak hojně používáme nepřímou germicidní lampu. Je to výhoda, že při jejím provozu můžeme třeba uklízet, i kočky nejsou tímto omezené. Při použití přímé germicidní lampy, musí vše ven, i kytky.

9.4.2018

Krásný den všem hodným lidem...Vezmu to postupně. Včera přijela Krystýnka Bártová s přítelem Leošem a dovezli kočičkám krmení, něco do aukce a vyřazené ručníky. Mockrát děkujeme. Dnes manžel vyzvedl na klinice Vetopet  doufáme, že jen dočasně ochrnutou kočičku Albínu. Další léčba a vyšetření budou probíhat na Neovet Čáslav, kam to máme podstatně blíž. Zatím opravdu ten zadeček nezvedne.Ocásek bude nejspíš na amputaci. Je to milá a hodná kočička. Další marod Tiffany -  jak už víte, má za sebou dvě náročné operace - se vede bych řekla dobře. Svůj úděl snáší velmi statečně, pěkně baští a dnes byla prvně na záchůdku. Proč to zmiňuji ? Protože to je velká radost, dosud dělala jen pod sebe. To by jeden neřekl, z čeho může mít kočičí teta takovou radost, to nejvíc pochopí jen ten, kdo se pohybuje v kočičím světě. S úklidem dnes přijela pomoci pí. Komárková, to je pro nás vždycky obrovská pomoc a úleva. Díky moc.   No, a dnes přišel balíček od pí.Hrnkové s šantovými pytlíčky do aukce, i zde mockrát děkujeme.

7.4.2018

Pěkný, slunný den. Čím je hezčí počasí, tím je více přejetých koček. Dnes jsme přijali také jednu takovou. Našla se v Přelouči u hotelu Sport a je pořádně ťuklá na zadek, zatím se jen plazí a je otázka, zda to kdy bude jinak. V tuto chvíli je na hospitalizaci  a pozorování na Vetopet Svítkov. Nejspíš už v pondělí si jí budem brát k nám a zbytek řešit na Neovet Čáslav. Dostala jméno Albína. Bohužel to je poslední, komu jsme schopní pomoci, jak finančně, tak kapacitně i vlastními silami. Za 7 351.- jsme objednali granule, za 6557.- jsme nakoupili odčervovadla a pipety, za Tiffany jsme dali poprvé 1 095.- , podruhé 5.371.-, a to vše za posledních pár dnů.To nemluvím o stelivu, masu a běžných nákupech konzerv. ,No, a za Albínu to bude také pecka.Takže " děvče prrrrr, nebo se z toho zblázníš ", a je to tady, mluvím sama k sobě. Není nad to, si umět poručit.

6.4.2018

Dobrý večer....Jak jsem avízovala včera Tiffany dnes podstoupila dvě náročné operace a to roztříštěné, dislokované fraktury diafýzytibie vlevo. - tříštivá fraktura mediálního kondylu humeru, . a fraktury v proximální částiloketní kosti vlevo + tamtéž luxace loketního kloubu . Kočička, ač vyhublá, obě operace statečně zvládla a operatér odvedl skvělou práci. Ještě má tu otevřenou kapsu v podpaží, ale to se celkem dobře hojí.Ovšem, než se to zacelí, to nějaký čas potrvá. Večer jsme si jí vyzvedli, už je ve své kleci, kde bude trávit rekonvalescenci a dokonce i baštila svou dietku na pošramocené trávení. Kočička není zvyklá na záchůdek, tak se jí musí několikrát za den měnit pleny  i pelíšek, či deku.Snad se to časem naučí, ale zatím jí tam ani záchůdek dát nemůžem, aby si něco nezanesla do té otevřené rány.

 5.4.2018

Hezký večer...Dnes jsme Tiffany odvezli na plánovanou operaci .nepotvrdilo Brali jí krev, takže ledviny jsou ok, jen mírný zánět v tělíčku, to je od té otevřené rány. Dále dělali sono, jestli není gravidní, ale to se zatím nepotvrdilo.Sono to ukáže až po 20 denní březosti, takže budeme doufat, že opravdu není. Kvůli úniku moči jsem žádala ještě doplnit RTG pánve a bylo to dobré rozhodnutí, zjistila se totiž další zlomenina a to tříštivá levého bérce. Kvůli tomu bylo rozhodnuto, že operovat se bude až zítra.Pan doktor to už má vymyšlené a udělá to naráz.Operace se samozřejmě prodraží, vlastně půjde o dva náročné zákroky. Kdo by nám chtěl přispět, tak prosím na č.ú. 2800744533 / 2010 v.s. 7171, předem případným dárcům děkujeme. Obojí mám tedy na levé straně a nejspíš se skutečně jedná o náraz autem.Nechci ani domyslet, jak by strašně trpěla, kdyby se byla nenašla.Člověku, který jí nenechal napospas osudu, patří obrovský dík

4.4.2018

Pěkný podvečer...Z katastru nedaleké vesnice, na výjezdu z obce byla nalezena zraněná kočička. Dnes už víme, že mimo velké, otevřené díry do podpaží má i zlomeninu nadloketní kosti. Je drobná, odhad stáří je cca 1 rok. Má za sebou vyšetření, rtg. a zítra jí čeká operace. Při příjmu měla průjem, ale po černém uhlí a dietě je klid. Bohužel nemá hygienické návyky chodí nám mimo záchůdek, klidně i vedle sebe. Pod sebe i čůrá, bude třeba doplnit rtg. pánve. Bohužel špatně je s Matouškem. Není jak mu pomoci, ani se nezjistilo, co ho tak sužuje.Veškerá vyšetření neukázala nic fatálního, až to " něco " vyústilo ve FIP. Taminka je také taková " nijaká ".Nakoupili jsme nějaké stelivo.Brali jsme v Penny Luisu, vyhovovala nám jak složením, tak cenově, ale už jí nemají.Nahradilo jí stelivo, které nám nezcela vyhovuje. budeme muset hledat jinou variantu. Máme objednané pro celou smečku pipety proti blechám a klíšťatům. Je to nezbytné. Jinak se tu plácáme, jak se dá, musíme.

 

 

příspěvky staršího data najdete zde: račte vstoupit