Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deník

..INSPIRACE PRO NÁVŠTĚVY - kvalitní kapsičky, konzervy, stelivo, dezinfekce, prací a mycí prostředky. Všem dárcům děkujeme za trvalou přízeň a pomoc.

=====================================================================

 TOTÁLNÍ STOP STAV

DŮVODY - DLOUHODOBÉ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY KOČIČÍHO SLUŽEBNICTVA  A NAPLNĚNÍ KAPACITY AZYLU.

 

13.7.2018

Hezký večer....Začnu popořádku a pokusím se na nic podstatného nezapomenout. V pondělí byla na další kontrole Konstantin. Bohužel z tlamkou pořád blbý, dostal další Convenii a kortikoidy. Chvíli se zdálo, že to bude lepší, pak zas horší, je to jak na houpačce. Rádi by mu udělali revizi, ale prý to není zatím možné. Ve středu jsme lítali po doktorech my a pak se na chvilku stavili v kočičí kavárne Pohoda v Pardubicích. Stále máme nějaké zdravotní problémy, zvláště moje noha po loňské zlomenině bérců je zatím chromá, resp. po extrakci šroubů mám hlubokou lézi peroneálního nervu. Když to přeženu, tak už se na nohu večer nepostavím.Nehledě na to, že viditelně kulhám a strašně mě to štve. Ve čtvrtek byl na revizi zoubků Hanuš. Vytrhli mu jich devět. Je to plašší kocourek.Všimla jsme si, že sliní, tak jsme ho museli " ulovit " a jen, to, co jsme viděli, když se mi povedlo pootevřít tlamku, stačilo k rozhodnutí, že se musí bezodkladně jednat. S plahými kočičkami je problém, když je potřebujeme léčit. Dostal také po operaci Convenii, něco na bolest, ale hned večer zbaštil na co přišel.Muselo se mu notně ulevit. Trápení máme i s Maximem, je to dědula, nekontaktní a to jako fakt hustě, u nás je asi pět let, z jedné takové " blbé " kauzy." Měli jsme jich odtama pět, on je z nich poslední, co ještě žije. Všechny kočky byly různě nemocné, ale dožily v klidu, s plnými bříšky, pohlazením a " konečně " si užily i denní světlo a čerstvý vzduch. Ze Zoohitu nám přišly objednané diety, nakoupili jsme i u Rossmanna vaničky a kapsičky,  v Globusu mleté hovězí maso a v Kaufu kuřecí, co bylo ve slevě, ovšem neprošlé samozřejmě. Naši kočičkáci prostě mletiny pro zvířata žrát nebudou a nebudou. Ještě, že žerou ty kapsičky apod, pořád jim něco vařit, to nejde. Nicméně dobře víme, že 100% maso jim nic nenahradí. Děvčátko s nemocnými ledvinemi se drží, jen díky dlouhým vedrům pár koček a kocourů má rýmu, nebo podrážděné oči. Mrňousci Karmínka, Hermínka a Jasmínka se  drží, mamka půjde co nevidět na kastraci, pomalu začíná " vrkat " a o kotíky nejeví zájem. na kastraci, pomalu začíná " vrkat " a o kotíky nejeví zájem. Co to jde, maká se na kotěslích. Bylo potřeba ještě dokoupit fošny, izolace, nátěr, malta, cement, hřebíky a vyhubit sršně.  Napadená podlaha i izolace se musely zlikvidovat, palubky se přiřízly a nastavili plovoučkou. Teď už to " jen " dát do správné výšky a začít pokládat, podlaha bude opět dvojitá a izolací. Obvodové trámy jsou už položené a upevněné. Jak já se těším, až to bude zas k obývání. Však i kočky sedávají před dvěřmi a nechápou, proč nemůžou dovnitř. Jo, a ještě koipit linileum. Zatím touto cestou děkuji paní Markétě, která nám finančním darem umožnila nakoupit veškerý materiál.

7.7.2018

Příjemný, i když horký den. A co se u nás událo během posledních pár dnů? Málo toho nebylo. Koťátka nalezená v krabici u silnice i se svojí maminkou sedící opodál, už dobrala antibiotika a jsou v tuto chvíli v pořádku. Jsou to tři kočičky a už mají už i jména. Hermína, Jasmína a Karmína. Jejich maminku si snad po kastraci vezmou domů nálezci. I když kočky vůbec nepřibíráme, tento příběh byl tak dojemný a smutný, že jsme se rozhodli udělat vyjímku a pomoci. Bylo zaplněno poslední místečko, co se nechávalo jako železná reserva. Bylo to místo v karanténě, ne v našem fyzičnu, tam už je to přes čáru a jen se modlíme, aby se " něco " zase nestalo. Bohužel se nám už dlouho lepí jen smůla na paty. Pomalu se snažíme opravit kotěsle, kde nám podlahu sežrala dřevokazná houba. Do ochlazení musí být hotovo, jinak polovina koček nemá kde bivakovat. A žere to i dál - peníze a síly, kterých je poskrovnu. Aby toho nebylo málo, tak tento týden, když se odstraňovala část napadených palubek, kterými je chata zevnitř obložená, tak manžela štípla sršeň. Nejdřív to vypadalo ok, ale je kardiak, tak po 20 minutách jsem musela volat záchranku. Doma dostal kapačku se všemi léky a vše, co bylo potřeba. A protože asi máme nějaké zkoušky zdatnosti, nebo co, tak jsem včerejší odpoledne strávila na pohotovosti já. Ve čtvrtek přijela pomoci s úklidem Daniela a její přítel Matěj navozil do kotěslí strusku, teď se to musí vyměřit, pak usadit trámy, udělat dvojatou podlahu z fošen, pak položit vlastní podlahu a krytinu. Všechno dřevo se musí předtím ošetřit proti houbám, plísním atd. Je to ještě nadlouho, než bude hotovo. Balík s dobrotami pro kočičky, od dárkyně, která nechce být jmenována jsme dostali v úterý, mockrát děkujeme.

2.7.2018

Pěkný večer všem...Máme za sebou náročný týden. Jakoby nestačily zdr. problémy co už máme, tak manžel má antibiotika a mě trápí cosi pod pravými žebry, jak zepředu, tak zezadu. Moje doktorka má dovolenou, takže to snáším, jinam nechci. Ještě vydržet pár dní. Nerozumné, já vím. " Naštěstí " je tolik práce, že na sebe člověk tolik nemyslí. Rozeslali jsme aukci, dnes šly poslední dva balíčky, kde jsme čekali na platby. Jsme rádi, že to máme za sebou. Marodi se nám ne a ne uzdravit, zvláště Nino. Dostal se k nám jako malinké prtě, se " slepýma " očkama. Jedno oko se podařilo zachránit operativně, druhé zůstalo slepé i po ní. Velký podíl na respiračních potížích  mají vedra. Naopak další marodi se přidali, jako např. Rozina a Dorotka s chronickými problémy v tlamce. V neděli jsme dostali nadílku steliva od pí.Tuhé s manželem. Mockrát děkujeme. Nadílku máme i v podobě kočičí rodinky, kdy jsme našli u silnice krabici a u ní pobíhající kočku. Doposud se nám nepodařilo najít volné místo jinde v útulku, tak se o ně staráme. Koťátka mají chlamydie. Nicméně, je to pro nás zátěž navíc, stačí ta smečka, co tu už máme. Naše zdravotní problémy nám další příjmy nedovolí a těch žádostí o přijetí většinou nalezených koťátek je denně několik.... a za vším stojí nezodpovědný člověk, který kašle na kastrace a ještě kočky, či koťata rozváží a vyhazuje na různých místech. Buď je odsoudí k smrti, nebo k dalšímu rozmnožování. Aby takovým ruce upadly. Ne, nejsem anděl, takovým přeju  i horší věci.

26.6.2018

Z kočičího domečku přejeme příjemný podvečer....Tak zkusím povykládat, co se všechno událo, co jsem tu " nebyla ".Skončila nám aukce, další pro naše kočičky připravila Veronika. Kolegyňka Jaruška aukci dotáhla a obeslala výherce. My se teprve dnes dostali k třídění a zítra pár balíčků odešleme. A teď k dění okolo chlupáčků.V pondělí jsme byli na vetu s kocourkem od sousedů, kterým pomáháme s jeho léčením. Odpoledne se bylo na veterině znova, tentokrát s Tiffanym. Zánět v kosti ustoupil, nicméně, nechce se mu na operovanou přední packu našlapovat. Cca 18.7. mu budou odstraněny fixační dráty, co má v obou operovaných nožkách.Připomínám, že kocourek byl zřejmě po srážce autem naštěstí nalezen a dovezen k nám. Na klinice posléze podstoupil operaci obou levých pacek a k tomu měl v podpaží  hlubokou, infikovanou  ránu. Ve středu se jelo opět na veterinu se sousedovým kocourkem. V pátek naše depozitum navštívila Tereza Hrubá s maminkou a přítelem. Kočičkám dovezli vaničky, stelivo, kačky na veterinu a nám chease cake a levandulový sirup - výýýborný. Mockrát děkujeme za velice milou návštěvu a dary. Tohle pondělí byl na další kontrole Koník, tlamička je trošku lepší. Dostal další Convenii, bere kortikoidy, něco na žaludek a za dalších 14 dní se bude brát krev. Pokud se sníží proteiny, mohlo by se přistoupit k vytržení špatných zoubků. Předevčírem jsme si všimli, že se nám tu pohybuje kočka, ale v hrozném stavu. Taková divočina, která se snažila nepozorovaně dostat k jídlu. Nikdy jsme neviděli tak zdredovanou kočku, její srst byla souvislý filc. Na pátý pokus se jí včera podařilo odchytit a dnes už jela na veterinu, kde jí v anestezii toho kožichu zbavili, očistili zoubky a ouška. Muselo to být doslova utrpení, v něčem takovém běhat, teď se musí cítit jako znovuzrozená. Jinak je kupodivu v pořádku. Ostatní jsou v pohodě, až na pár usoplených jedinců jako např. Albína, Josefína, Bella, nově Pěnička. Dorotka a Riana mají podrážděné oči, aplikujeme kapičky. A poslední zpráva - do nového domova jsme odvezli uzdravenou Márinku, které tímto přejeme hodně štěstí, zdraví a lásky.

15.6.2018

Pěkný večer všem hodným lidem...Včera byla na kontrole Márinka a bohužel stále není zdravá. Má nález na pravé plíci, takže pokračujeme v léčbě, i když s jinými medikamenty. Nicméně přibrala dvacet deka, takže už má krásného půl kila. Dnes byli na kontrole Konstantin a Děvčátko. Tady nemám ani trochu dobré zprávy. Koník nález na srdíčku, krevní hodnoty nic moc a tlamka se ne a ne zhojit. Děvčátku se rapidně zhoršily ledvinné hodnoty a to byla jak víte na infuzní terapii. Má několikery léky, ale prognoza není dobrá. To vlastně ani u Konstantina. Oba mají nejméně třináct let a jsou z ulice, takže pražádná péče během života. Spíše jen strádání, přežívání a smutek. Odpoledne jsme byli nakupovat krmení, po objetí tří Albertů jsme doslova ukořistili osm pytlů steliva, prostě bída kdykoliv ho potřebujeme koupit. Stavili se v Kočičí kavárně, kde jsme si vyzvedli granule od pí.Vopelkové a " vykastrovali " kasičku. Děkujeme za granule i zákazníkům kavárny za finanční pomoc. Kačky budou využity na veterinární péči. V kavárně Pohoda byla i pohoda u kafíčka s pí.majitelkou. Už jsme si potřebovali jen tak posedět jako sůl. Dále jsme navštívili naší dočasku u Petry, kde zrovna s úklidem pomáhala Deniska. Petra má náročnou práci a pomoc potřebuje stejně tak moc jako my. Nám včera s uklízením pomohla Daniela a její kluk Matěj pomohl s rozebíráním podlahy v kotěslích, kterou nám začla žrát dřevokazná houba. Je to nečekaná a nepříjemná komplikace. Všechno se musí vytrhat, včetně izolace a udělat nové. Nic se nedá použít. Bude to fůra práce a nemalé výdaje. .Ještě , že je léto a kočky si mohou zalézt jinam. Než se ochladí, musí být hotovo. Malá zastávka byla i u paní Andělky, která kočičkám poslala něco na zoubek a něco do kočkokasy. Díky moc. Domů jsme dorazili až po sedmé. Nebylo zbytí, hned jsme se pustili do krmení, podávání léků, čištění záchůdků, poklizení a smečce jsem jako odměnu za dlouhé čekání nasypala kozlík. Plnit to do pytlíčků, na to už vůbec nemám čas.Snad jsem na nic a na nikoho nezapomněla.

10.6.2018

Krásný den, ale jak pro koho. Vedra nesnáším, manžel je kardiak a kočky jsou z něj unavené a uprskané. Děvčátko už máme z kliniky doma, ale upřímně, není to ideální, ani dobré. Ledviny se zhoršily, ani po infuzní terapii nejsou hodnoty v normě. K tomu je zahleněná a nechce jíst. Je to kočička od bezdomovce, kde neměla ani dobré zacházení, ani dobré krmení a jen dokola rodila a rodila. brali jsme od něj v minulosti více koček, ale všechny byly v neutěšeném stavu. Jeho smečka byla prokastrována, ale pořizuje si další a další. Prostě magor. U Konstantina máme už všechny výsledky a navíc bylo zjištěno nemocné srdíčko. Hodnoty nejsou dobré a tlamka se i přes léčbu zlepšila jen minimálně. Maličká Márinka je o hodně lepší, ale stále bere léky. Ještě aspoň jednou za den dostane jakýsi záchvat, jakoby potřebovala neco vykašlat. Podezření je na červíky. Byl odčervena šetrnou pastou, výsledek by měl být znát nejlépe až po druhém odčervení za deset dní. Docházejí nám granule, tak jsem včera objednala 60 kilo Royalek. Pomalu dojdou i diety i maso, však šedesátihlavá smečka + záploťáci něco sežere. Po deseti kilech jsme rozvezli i na lokality kde krmíme, ale tam jsme dávali Britky. Tolik pár aktualit a " uvidíme " se zase za pár dní.

7.6.2018

Příjemný den...Od úterka máme na klinice na kapačkách Děvčátko. Je to ledvinářka a stav ledvin se zhoršil. Jak už jsem psala měla měla i nález na průduškách a začla být dehydratovaná. K tomu je anemická. Opakovaný test na FELv a Fiv je negativní. Prognoza je nejistá. Vedro sužuje chronické rýmaře a průduškáře - Bella, Leopold, Rozina, Pipp, Riana, Dorotce Teče z očí. Konstantinovi nevyšly dobře poslední očekávané krevní testy na poměr Albulin - Globulin. Možná je mu víc, let, než si myslíme. Zhubnul a celkově " zestárnul ". Dočaskářka Katka se snažila zachránit pokousané malinké koťátko, ale bohužel pomoc přišla příliš pozdě. Rozjetou sepsi se nepodařilo zastavit. Maličká byla na tento boj příliš křehká, bylo to 30 dekové miminko. A to jí Katka našla u hospody, že by jí vůbec nikdo dřív neviděl, se mi ani nechce věřit. My jsme od jedné nálezkyně převzali do péče také malinké miminko, s obrovskou rýmou a kašlem, který s ní doslova házel. První noc jsem si myslela, že to je její konec. Je to hubená křehulka, sotva měsíc stará, měla by být ještě u mámy. Krmím jí pravidelně stříkačkou, i v noci. Už se z toho ploužím jak mátoha. Nicméně, troufám si doufat, že nejhorší je za námi. Jenže, stále tu je to ale....Říkáme jí Márinka. Balíček s kapsičkami nám nechlala poslat Katka Sova a velký balík s kapsičkami od zatím neznámého dárce.Děkujeme mockrát, pomoc je pro nás velice důležitá. Veterina nás stojí dost a to už se hrozím faktury za Děvčátko.

 

4.6.2018

Krásný den  všem, i když to vedro už je otravné, i kočičky jsou z něj unavené. Ozývám se po delší době, protože události zde byly těžké, nebyla chuť a vlastně ani čas psát. Taminka dobojovala svůj boj a došla na konec své cesty. Velmi nás to zasáhlo, manželka už byla doma a doslova se zhroutila. Taminka byl její vypiplánek, když jí i přes její neuropatii dokázala postavit na nožičky. Kdo ten příběh znáte, víte. Těžko se mi o tom píše. Odpočívej v klidu naše nejdražší, nikdy to nepřestane bolet. Manželka se honí do práce, aby zaměstnala hlavu, ale jak si sedne, tak jen pláče. Nikdo si neumí představit, jak tu na každém kroku Taminka chybí. Do toho jsme museli na veterinu s Konstantinem, tlamička ho stále trápí, krve vyšly jen taktak na hraně, na jedny výsledky ještě čekáme, ty se posílaly do Německa.Nechali jsme udělat znova i testy na Felv a Fiv, ty jsou negativní. Za týden jede na kontrolu. Marodí Bella, Nino,  Pipovi se zhoršilo astma, Děvčátko má nález na plících a právě vedra i přes veškerá opatření, co máme jí nedělají dobře. Zeslábla a velice těžko s tím bojuje i vzhledem ke svému věku. Dědoušek Maxim chátrá, i když mu nic není, stáří je znát. A poslední, kdo je na tom bídně, je Nico. Zahnisaly mu oči i tlamka, věřím, že to zase zvládne.Má píchnutou Convenii.

003.jpg fifi.jpg
Láska naše...  

 

21.5.2018

Příjemný večer všem přátelům...neobyčejně úžasné kočičí přání skončilo, moc děkujeme všem za štědrou nadílku, nicméně jsem tomu věnoval takřka všechen volný čas, ale vyplatilo se. Nicméně mi zbylo pramálo času, abych vás informoval o dění v našem kočičím doupěti. Jak jistě víte z FB, nastaly problémy s Taminkou, která má problémy s čůráním. Dle sona má prý jakýsi útvar v močovém měchýři, přicházela v úvahu i operace, přesto prozatím dostala antibiotika na 14 dní, pak se budou dělat opětovně krevní a močové testy, případně sono a uvidíme, jaký zvolí veterináři postup. Ostatní chlupáči jsou jakž takž v pořádku, kromě chronických rýmařů jako je Pipp, Leopold a pár dalších. U Tiffanyho nastal problém s přední nožkou, kde se objevil zánět v kosti a vůbec na ní nedošlapuje. Byla mu proto také nasazena silná atb. a budeme mu držet palce, aby o ní nepřišel. Jinak tu byla pomoci s úklidem sl. Daniela s přítelem a také pí. Komárková, která nám přivezla i proviant, všem srdečně děkujeme. Těch starostí je opravdu mnoho a k tomu ještě vařit každý den teplá jídla, to už opravdu nedávám. Zaplať pánbůh se vrátí snad ve středu manželka, tak to bude o mnoho jednodušší. Samozřejmě vás všechny pozdravuje a moc se na vás těší. Dnes také kočičky dostaly báječný dárek v podobě Gourmetek od paní Nory Peyrichout, také v tomto případě mockrát děkujeme, v této době je každá pomoc nesmírně cenná. A neméně příjemné je vědomí, že s námi zůstáváte a podporujete i v těchto nelehkých chvílích, všem patří náš obrovský dík a uznání. Pro tuto chvíli už budu končit, padám únavou, takže příjemný zbytek večera, klidnou noc a pohodové další dny.

002.jpg 004.jpg
srdečné díky Noře Peyrichout pozdravení posílá i Tosca

 

9.5.2018

Hezký večer všem našim příznivcům...další bezmála týden utekl jako voda a já se rozhodně nemám čas nudit. Jak jsem již zmínil, manželce opravují záda v léčebně a posílá všem srdečný pozdrav a díky za podporu.Práce okolo chlupáčů a maminky je pořád dost a dost a ve chvilkách volna musím také poklidit doma, abych tu nežil jako poustevník. Již začátkem měsíce se u nás objevila černá, asi 8měsíční kočička, černá jak uhel. Že by opětovně nějaká "přesploťačka" ? Černoušků tady máme poměrně dost a tak jsem si jí zpočátku téměř nevšiml. To, že není něco v pořádku, mi došlo v momentě, kdy se jí zachtělo kocoura. Takže jsem nemeškal a už má za sebou kastraci. Jinak vypadá docela zdravě, takže se jí někdo asi "takticky" zbavil. Dnes byli u veterináře na kontrole Albína a na kontrolním rtg také Tiffany. Albíně byly vytaženy stehy po kastraci a amputaci ocásku, její stav zhodnotil veta jako dobrý a už může volně běhat. S Tiffanym je to podstatně horší. Zatímco zadní nožka se hojí tak jak má, tak v kosti přední nohy se objevil zánět. Dostal proto antibiotika na tři týdny, tak jen doufám, že se povede zažehnat nejhorší. V pondělí jsem měl povinnou kontrolu u lékaře, tak mě zde zastoupila naše přítelkyně a kolegyně z Pardubic Petra Součková. Poklidila vše co bylo potřeba a já měl aspoň jednou klid od kočiček. Touto cestou jí mockrát děkuji za pomoc a za dárky pro kočky. Ještě bych rád poděkoval všem, kteří zakoupili kočičkám dárky v právě probíhajícím Kočičím přání, případně těm, kteří jim "nasypali" do mističek. V této souvislosti si dovolím podotknout, že do misek se dá přisypávat stále. Tolik z kočičího domku, přeji všem příjemný zbytek večera, dobrou noc a pohodové další dny.

3.5.2018

Příjemný večer všem přátelům...po dlouhé době mám chvilku čas vám napsat alespoň pár řádků. Především bych moc rád poděkoval Lovečkovým za úžasný pelíšek, hromadu kvalitního steliva a k tomu ještě malý pelíšek pro kočičího mrňouska. Poctili mě návštěvou už v sobotu a ještě jednou se omlouvám, že děkuji s takovým zpožděním. Velké díky patří rovněž sl. Daniele s přítelem, kteří mi pomáhají s úklidem. Včera dopoledne přijela pí. Komárková, poklidila u kočiček co stihla a hlavně se mi přivezla několik porcí jídla, což jsem v mé situaci opravdu uvítal, mockrát děkuji. A když už jsem u toho děkování, patří vám všem, kteří jste zaregistrovali právě probíhající kočičí přání a zakoupili našim svěřencům dárky. Je to moc příjemný pocit, že nás v tom nenecháváte samotné.Ve středu byl také na kontole na vetu Liam, protože si začal okusovat drápky u zadní packy až do krve.Celou návštěvu nesl dost těžce abyl rád, když jsem ho vypustilzpět na zahradu.Kontrola nic vážného nezjistila, tak dostal jen léky na bolest a zatím je klid.Možná, že jste také zaznamenali, že jsem doma sám. Je to tak a asi ještě dlouho budu. Manželka je v rehabilitační léčebně s pochroumanou páteří, která jí poslední dobou bolela až neskutečně. Tak doufám, že jí tam aspoň trochu pomohou. I tak to ale po návratu nebude mít snadné, je možné, že budeme muset udělat nějaké stavební úpravy. S její maminkou jsme se za ní byli podívat, moc všechny pozdravuje a i ona děkuje, že jste s námi. Tolik asi to nejdůležitější, pokud jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám.Přeji všem klidné květnové dny i večery.

015.jpg 005.jpg
Liam na vetu moje "holky"  v rehab. léčebně

 

27.4.2018

Hezký pozdní večer všem...je pátek, konec pracovního týdne pro většinu z vás, ale tady v kočičím domečku pracujeme každý den. Není to jednoduché zaobstarat smečku tak, aby nestrádala a měla maximální pohodlí. Však jejich jazýčky jsou pěkně mlsné a zásoby krmení se rychle tenčí. Stejně tak jsem dnes zjistil, že už zase bude potřeba koupit stelivo, bohužel ale nechci to nové, které je teď v akci v Penny, jehož kvalita se nedá s bývalou značkou vůbec srovnat. To tomu zase dali...Včera byla na kontrole na vetu Albína, veterinář byl s jejím stavem po amputaci ocásku velice spokojen, má vysazeny atb. a v nejbližší době půjde na vyndání stehů. Odpoledne přijela na pomoc s úklidem sl. Daniela s přítelem, odvedli perfektní práci a mně ušetřili spoustu cenného času, mnohokrát děkuji. Také se konečně začíná osmělovat bojísek Lukrécie, která je v kočkáriu. Při krmení se sice zatím dívá na mě z povzdálí, ale aspoň přede mnou neprchá do úkrytu jako dřív, dokonce se odváží do voliéry a užívá si sluníčka. Ostatní si přes den rádi vyběhnou ven na zahradu a sluní se na trávě.Tolik pro dnešek, přeji všem pohodový víkend a dobrou klidnou noc.

002.jpg 001.jpg
Albína na vetu Lukrécie

 

21.4.2018

Krásný den....jako tradičně vůbec nestíhám. co nevidět mě čeká léčebna kvůli páteři, tak mám se vším kalup.Ale to je druhořadé. Důležité je, co a jak s čičkami. Asi jsem už psala, že nám starosti dělá Taminka. Nic podstatného se nezjistilo, je pohublá a je unavenější. Je to kočička s otokem míchy a poškozenou páteří. Už je tu asi pět let, sama nečůrá a chodí jen vratkými, malými krůčky, nebo nožky táhne za sebou. Albínka je po amputaci ocásku, který byl nárazen nenávratně poškozen, ale co je hlavní, začíná se zvedat na zadní nožky a pomalinku chodit. Otok po nárazu odeznívá a pánev se vrací do normálu. Přibrala na krásných 3.60 kilo. A další marod s dvojitou zlomeninou a dírou do podpaží Tiffany, je po vytažení stehů a rána se krásně hojí. Ještě ho čeká vytažení drátků, co fixují zlomenou předloketní a na druhé bércovou kost. a proč píšu " ho" ? No, protože asi potřebuji nové brýle, nebo už pitomím. Není to kočička, ale kocourek. Jméno mu zůstává, je takové obojetné. Při příjmu měl 1.90 nyní má úctyhodných 2.60 kilo. A jestli pamatujete na nalezínka Nica, tak je také v pohodě, jen nás stále čeká revize zoubků a ještě více přibrat.

17.4.2018

Hezký večer...Dnes odjel do nového domova Toníček.Je to odrostlé kotě, spíše už adolescent, nalezen na parkovišti u obchodních center v Hradci Králové. Lidi mi ráno zavolali, tak jsem je vyzpovídala, vyhovovali, tak jsme si domluvili návštěvu. A jelikož chtěli mazlíka a já vím, jak Toník tolik potřeboval svého člověka, mazlící náruč, dokonce si padli do oka, tak moje volba byla správná. Tonik je již doma, neměl s novým prostředím problém, už i hodně baštil. Lidi mají s kočičkami zkušenosti, věřím, že je to dobré umístění.Tak už jen , aby všem sloužilo zdravíčko.Dnes nám konečně dorazil kozlík, tak můžu vyrábět kozlíkové pytlíčky , samozřejmě ve volném čase, kterého mám jako šafránu. K tomu mě čeká rehabilitační léčebna, snažím se před odjedem zajistit co se dá.

16.4.2018

Příjemný večer...končím denní kolotoč tímto příspěvkem. Tiffany se rány, co měla velmi hluboké dobře hojí, stahují se, krásně granulují a mají potřebnou růžovou barvu. I rány po operacích polámaných tlapek jsou klidné. Dostává stále antibiotika a analgetika. Už přibrala 40 deka. Autem sražená Albínka, zatím ochrnutá na zadek se konečně rozjedla. Předtím mi jen pila výživu pro reconvalescenty. Tady čekáme, až opadne otok a srovná se posunutá pánev. V pátek jí amputují nefunkční ocásek. Tiffany půjde ten den na stehy. Potřebuji vzít i Liama, protože si kouše packu. Nico měl jít na kontrolu minulý týden, ale jeho netečnost je tatam a nepodařilo se ho odlapit. Dnes jsme opět dostali obrovský balík konzerv a diet, dosud od neznámého dárce - ani na ten minulý se mi zatím neozval.Nicméně mockrát děkujeme. Byli jsme velice příjemně překvapeni.

14.4.2018

Krásný, sobotní, prosluněný den. Ve čtvrtek se byl manžel podívat v Kočičí kavárně, kde jsou naše kočičky. Vše je v nejlepším pořádku. Od návštěvníků jsme dostali různé, potřebné věci + jeden záchůdek a vykastrovali jsme kasičku. Dále jsem dostala  dáreček od majitelky pí.Jelínkové a to lžičku s kočičkou. Srdečně děkujeme všem. V pátek byl na kastraci Buráček, ten také bydlí v kavárně. Včera jsme dostali obrovský balík s konzervami Carny od dosud neznámého dárce. Třeba se nám ozve. Mockrát děkujeme, je to úctyhodná pomoc. A do třetice jsme včera byli na kontrole s Tiffany. Pan doktor byl spokojen, rány očistil a za týden pojedeme na stehy. Ještě jí pak čeká kontrolní rtg. a vyjmutí kovu s obou levých paciček. Dnes je krásné, tak se snažíme uklízet, co zdraví dovolí. Na velký úklid by měla dorazit Daniela. Doma jsme dali dohromady a vyzkoušeli vysavač, co jsme dostali od pí.Tuhé. Krásně vysává, je to dělo. Jen je s ním těžší manipulace, jak se hodně přisaje k povrchu. Nicméně vezme i ten nejmenší prach z vnitra koberce a to je super.

11.4.2018

Příjemný den - včera jsme byli s Albínkou na klinice v Čáslavi, prakticky se potvrdilo vše, co už bylo psáno na klinice Vetopet. Dostala ránu na zadek, takže má posunutou pánev, tímto vznikl otok, a tlačí na nervy. Bylo provedeno neurologické vyšetření  s příznivými výsledky. Amputace ocásku je nezbytná.Na minulé klinice byla prognóza spíše nepříznivá, tady si veta myslí,že po odeznění otoku se vše spraví. Tak uvidíme. Zatím moc nejí, ale bude to tím, že je " zacpaná ", už vypudila tvrdé bobky jak kamínky po nasazení laktulozy. P.doktor Bednář nám udělal vyšetření zdarma, moc děkujeme. A teď k Tiffany, také po nárazu autem.Obě zlomeniny jsou klidné, Kočička se krásně vyprazdňuje, pěkně baští a hluboké rány v podpaží granulují, hojí se a jsou pěkně růžové. Ošetření ran provádíme denně sami, už jsme to dělali několikrát, není potřeba jezdit na veterinu. Taky si tím šetříme kočkokasu. Jsem hrdá na to, že nikdy nemáme na veterině dluhy. Od pí.Tuhé jsme dostali krásný, nový vysavač. Zatím není sestavený, ale moc, moc děkujeme. Jestli bude fachčit tak, jak je krásný, tak to bude paráda. Přeci jen ten stávající má už několik let práce za sebou. Super nápad, díky moc ještě jednou. Jinak hojně používáme nepřímou germicidní lampu. Je to výhoda, že při jejím provozu můžeme třeba uklízet, i kočky nejsou tímto omezené. Při použití přímé germicidní lampy, musí vše ven, i kytky.

9.4.2018

Krásný den všem hodným lidem...Vezmu to postupně. Včera přijela Krystýnka Bártová s přítelem Leošem a dovezli kočičkám krmení, něco do aukce a vyřazené ručníky. Mockrát děkujeme. Dnes manžel vyzvedl na klinice Vetopet  doufáme, že jen dočasně ochrnutou kočičku Albínu. Další léčba a vyšetření budou probíhat na Neovet Čáslav, kam to máme podstatně blíž. Zatím opravdu ten zadeček nezvedne.Ocásek bude nejspíš na amputaci. Je to milá a hodná kočička. Další marod Tiffany -  jak už víte, má za sebou dvě náročné operace - se vede bych řekla dobře. Svůj úděl snáší velmi statečně, pěkně baští a dnes byla prvně na záchůdku. Proč to zmiňuji ? Protože to je velká radost, dosud dělala jen pod sebe. To by jeden neřekl, z čeho může mít kočičí teta takovou radost, to nejvíc pochopí jen ten, kdo se pohybuje v kočičím světě. S úklidem dnes přijela pomoci pí. Komárková, to je pro nás vždycky obrovská pomoc a úleva. Díky moc.   No, a dnes přišel balíček od pí.Hrnkové s šantovými pytlíčky do aukce, i zde mockrát děkujeme.

7.4.2018

Pěkný, slunný den. Čím je hezčí počasí, tím je více přejetých koček. Dnes jsme přijali také jednu takovou. Našla se v Přelouči u hotelu Sport a je pořádně ťuklá na zadek, zatím se jen plazí a je otázka, zda to kdy bude jinak. V tuto chvíli je na hospitalizaci  a pozorování na Vetopet Svítkov. Nejspíš už v pondělí si jí budem brát k nám a zbytek řešit na Neovet Čáslav. Dostala jméno Albína. Bohužel to je poslední, komu jsme schopní pomoci, jak finančně, tak kapacitně i vlastními silami. Za 7 351.- jsme objednali granule, za 6557.- jsme nakoupili odčervovadla a pipety, za Tiffany jsme dali poprvé 1 095.- , podruhé 5.371.-, a to vše za posledních pár dnů.To nemluvím o stelivu, masu a běžných nákupech konzerv. ,No, a za Albínu to bude také pecka.Takže " děvče prrrrr, nebo se z toho zblázníš ", a je to tady, mluvím sama k sobě. Není nad to, si umět poručit.

6.4.2018

Dobrý večer....Jak jsem avízovala včera Tiffany dnes podstoupila dvě náročné operace a to roztříštěné, dislokované fraktury diafýzytibie vlevo. - tříštivá fraktura mediálního kondylu humeru, . a fraktury v proximální částiloketní kosti vlevo + tamtéž luxace loketního kloubu . Kočička, ač vyhublá, obě operace statečně zvládla a operatér odvedl skvělou práci. Ještě má tu otevřenou kapsu v podpaží, ale to se celkem dobře hojí.Ovšem, než se to zacelí, to nějaký čas potrvá. Večer jsme si jí vyzvedli, už je ve své kleci, kde bude trávit rekonvalescenci a dokonce i baštila svou dietku na pošramocené trávení. Kočička není zvyklá na záchůdek, tak se jí musí několikrát za den měnit pleny  i pelíšek, či deku.Snad se to časem naučí, ale zatím jí tam ani záchůdek dát nemůžem, aby si něco nezanesla do té otevřené rány.

 5.4.2018

Hezký večer...Dnes jsme Tiffany odvezli na plánovanou operaci .nepotvrdilo Brali jí krev, takže ledviny jsou ok, jen mírný zánět v tělíčku, to je od té otevřené rány. Dále dělali sono, jestli není gravidní, ale to se zatím nepotvrdilo.Sono to ukáže až po 20 denní březosti, takže budeme doufat, že opravdu není. Kvůli úniku moči jsem žádala ještě doplnit RTG pánve a bylo to dobré rozhodnutí, zjistila se totiž další zlomenina a to tříštivá levého bérce. Kvůli tomu bylo rozhodnuto, že operovat se bude až zítra.Pan doktor to už má vymyšlené a udělá to naráz.Operace se samozřejmě prodraží, vlastně půjde o dva náročné zákroky. Kdo by nám chtěl přispět, tak prosím na č.ú. 2800744533 / 2010 v.s. 7171, předem případným dárcům děkujeme. Obojí mám tedy na levé straně a nejspíš se skutečně jedná o náraz autem.Nechci ani domyslet, jak by strašně trpěla, kdyby se byla nenašla.Člověku, který jí nenechal napospas osudu, patří obrovský dík

4.4.2018

Pěkný podvečer...Z katastru nedaleké vesnice, na výjezdu z obce byla nalezena zraněná kočička. Dnes už víme, že mimo velké, otevřené díry do podpaží má i zlomeninu nadloketní kosti. Je drobná, odhad stáří je cca 1 rok. Má za sebou vyšetření, rtg. a zítra jí čeká operace. Při příjmu měla průjem, ale po černém uhlí a dietě je klid. Bohužel nemá hygienické návyky chodí nám mimo záchůdek, klidně i vedle sebe. Pod sebe i čůrá, bude třeba doplnit rtg. pánve. Bohužel špatně je s Matouškem. Není jak mu pomoci, ani se nezjistilo, co ho tak sužuje.Veškerá vyšetření neukázala nic fatálního, až to " něco " vyústilo ve FIP. Taminka je také taková " nijaká ".Nakoupili jsme nějaké stelivo.Brali jsme v Penny Luisu, vyhovovala nám jak složením, tak cenově, ale už jí nemají.Nahradilo jí stelivo, které nám nezcela vyhovuje. budeme muset hledat jinou variantu. Máme objednané pro celou smečku pipety proti blechám a klíšťatům. Je to nezbytné. Jinak se tu plácáme, jak se dá, musíme.

 

 

příspěvky staršího data najdete zde: račte vstoupit