Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deník

..INSPIRACE PRO NÁVŠTĚVY - kvalitní kapsičky, konzervy, stelivo, dezinfekce, prací a mycí prostředky. Všem dárcům děkujeme za trvalou přízeň a pomoc.

=====================================================================

 

DŮLEŽITÁ VÝZVA VŠEM !!! VZHLEDEM KE ŠPATNÉMU ZDRAVOTNÍMU STAVU KOČIČÍHO SLUŽEBNICTVA JE NAŠE DEPOZITUM NUCENO ZASTAVIT VEŠKERÝ PŘÍJEM KOČIČEK !!!

Jsem  po operaci spirálovité zlomeniny bércové kosti, mom. se pohybuji na vozíku, nebo za pomoci franc.holí. Manžel je po několika závažných operacích, bypass, srdce, kýla a měl by se šetřit.
Rovněž jsme z výše uvedených důvodů nuceni zastavit i kastrační program včetně odchytu toulavých koček.Toto opatření bude trvat nejméně do konce tohoto roku. Prosím o rozšíření tohoto opatření na všechny světové strany!

====================================================

21.11.2017

Hezký večer a vše nej Albertům. Po poledni jsme jeli pro koťátka, o kterých jsem psala včera.Celkem asi 50 km. Jsou to ještě mimísci.Starý pán je krmil mlékem a piškotama. I když jsou malincí, krásně sami baští. Tři jsou mazlíci, jedna želvinka ostražitá,ale nechá se pohladit, druhá kouše. Zatím nejsou ve své kůži, ale to se poddá. Protože u nás nemohou zůstat, zítra si je převezme paní z jiného depozita. Já na tom po zlomenině bérce stále nejsem dobře a manžel má co dělat s tím, co tu už máme. Rozhodně nezvládáme vše, co bychom chtěli. Balík s nádhernými pytlíčky se šantou a hračkami pro kočičky, vše precizně vyrobené, jsme dnes dostali od pí.L.Kratochvílové z Plzně. Mnohokrát děkujeme. Mimísci dostanou hračky na cestu.

014.jpg 002.jpg

 

18. - 20.11.2017

Pěkný večer, dodatečně vše nej Romanám , Alžbětám a dnešním Nikolám. Dnes jsme měli samý fofr, mimo jiné jsem musela do banky a zařídit spoustu dalších věcí.Tak a co se dělo u nás v depozitu. V sobotu jsme měli milou návštěvu Hany Enuika s její šikovnou maminkou a empatickým manželem. Dovezli nám spoustu krásných, ručně dělaných věciček, mockrát děkujeme. Při krmení kočiček u Agry, bylo zazanamenáno, že jedna má zraněný ocásek, myslím, že to může být i od psa. Musí se odchytit a zajet s ní na veterinu. Manžel nainstaloval  u kočiček i doma požární hlásiče hlásiče, ven jsme dávali nové ledky na čidlo. Večerní krmení sice není pozdě, ale nyní už za tmy, člověk by upadl raz dva  A, že bych o tom mohla vyprávět. Však moje zlomené bérce hovoří za vše. Ač stále kočky nepřijímáme, řeším nechtěná koťátka na přeloučsku. Je jich sedm a vzhledem k věku pána, jsme se rozhodli pomoci, ale jen tím, že jsem pro některá z nich našla umístění v jiném depozitu, kde mi paní vyšla vstříc. Pro další ještě umístění hledám. Na nás bude odtamtud  do konce roku nechat vykastrovat jednu hodnou a dvě plašší kočendy.

Vánoční aukce končí již 19.11. prosím nahlédněte a děkujeme za pomoc. Skončeno.

17.11.2017

Hezký večer a vše nej Mahulenám. Když jsem  ráno vstávala, noha se nechtěla rozchodit, bolela a ještě jsem krákala jak vrána. To spravil čaj s medem a citrónem, nohu otupěla analgetika, a to se je snažím brát co nejméně, protože mi zjistili nemocná játra. To jako abych toho neměla náhodou málo.Ale... jak jsem byla od převčírem rozjetá s tím úklidem u koček, nedalo mi to a s chutí jsem pokračovala. Řeknu vám, mám pořádný absťák a taky radost, když vidím výsledky. Ještě mám pár nápadů, jak jim budoáry zútulnit. Jinak máme asi deset marodů, většinou horní cesty dýchací a průjmy. Ty jsou u těch, co na ně čas od času trpí, většinou už s nimi přišli a není proti tomu trvalé obrany. Prostě to tak je, mají zažívání poškozené, většinou jde o  kočky z ulice. I Danaé, co je s námi doma tím trpí, přišla jako kotě v hrozném stavu, ocásek i nožičky měla od průjmu holé a doslova spálené. Ve čtyřech měsících měla půl kila. V její záchranu jsem ani nevěřila. Trpí na to i Marcus, kterého máme z množírny. Byl už nadbytečný. V  noci zvracela třináctiletá Dorotka, snad ne zas nic vážného. Konstantin, co je až z Kynšperka, se nechtěl nechat učesat, vzdoruje, pere se s námi. Je to peršan, myslím tak patnáct let, má jen jeden zub. Kočičích staroušků tu máme povícero, o to víc potřebují péče a pozornosti. Venkovky, co asi někomu patří, nevím, chodí na jídlo pravidelně a v hojném počtu, který se stále zvyšuje. Některé už čekají, další přijdou, až je jídlo na místě. Při otevření branky bleskově prchají.

16.11.2017

Příjemný večer. Dnes se pokračovalo v generálním úklidu, co se včera nepodařilo dotáhnout. Ještě potřebuji dopilovat pár maličkostí, ale to už zítra. Odpledne se  jelo na veterinu s Genesis a Rozinou, to je dospělá čička, " kdesevzalatusevzala". Prostě jednoho dne byla na zahradě a dělala, jako, když je tu odjakživa. myslím, že jí sem musel někdo hodit, zrovna tak jako Luisu pár dní potom. Nedávno i u nás byla jedna místní paní, že po odjevší chalupářce zbyli na její zahradě dva odrostlí kocourci. Pořídí si to, přes léto má společnost a na podzim odjede a víc jí to nezajímá. A tohle dělá každý rok. Vroucně si přeju, aby se jí to nějakým způsobem vrátilo, i všem jí podobným. Ted - Genuška byla na kontrole s ledvinami a Rozinka na celkovém vyšetření.Takže - má jen jeden zub, do hrtanu má dírku, že by neprošla tužka, pod jazykem útvary, vypadají jak květáky, k tomu lehce nemocné srdíčko a počínající virózu. Nejdřív má tedy léky a další vyšetření přijdou na řadu ve středu.Už toho taky měla dneska dost, i když je moc hodná. Jo a ještě bylo sono, jestli není nakrytá, naštěstí není. Takže ještě musí být stále v karanténě. Budou s ní ještě starosti a ježdění, než se zjistí, co to všechno znamená. Udělali jsme jen krátký nákup a domů přijeli, už se smrákalo.Když se začlo krmit, už bylo pološero a do pár minut tma.

15.11.2017

Hezký večer a vše nej Leopoldům, zvláště tomu našemu kocourkovi. Dnes jsme se pustili do generálního úklidu. S berlemi jsem už schopná něco málo udělat. Jsou vyměněny záchůdky zatím jen v kočkáriu, měnili jsme deky, pelíšky, koberečky, myli haldu nádobí, okno atd. Pračka a sušička poběží nejméně tři dny. Nicméně, ještě není hotovo. Jsou ještě potřeba vyměnit záchůdky venku, ve stodole a v kotěslích. Marody jsme separovali do klecí. Prozatím Fidorku, Tamu, Kikinu, ještě musí muž odchytit Adél, která nám proklouzla a někde zalezla. Klementýnce dignostikovali nemocné srdíčko.Její sestřička na to před lety zemřela.Je to vrozená vada. Zítra jedem na veterinu s Rozinou a na kontrolní odběry s Genesis. V úklidu se bude pokračovat, ještě to není dle mých představ. Dostali jsme dva balíky krmení od manželů Přesličkových, mnohokrát děkujeme za úžasnou pomoc a zásobu. Bez pomoci hodných lidí se neobejdeme. Děkujeme všem, co nám jakýmkoliv způsobem pomáhají.

14.11.2017

Dobrý večer. Ráno jsem byla na krvi v Přelouči, tak jsme se stavili nakrmit kočičky, které jsme nechali kastrovat a šly zpátky do míst, kde to znají. Máme i poznatek , že v parku u DD se nacházejí " nové " kočičky, či kocourci, jasně, že nejsou kastrovaní. Pokud zdraví dá, budeme to chtít časem pořešit. Dnes bylo celkem hezky, manžel se snažil aspoň trochu uklidit zahradu. Vůbec mi hlava nebere, proč, když mají i venku  několik záchůdků + pískoviště, které se také čistí, chodí do štěrku, nebo na trávu. Já jsem si dnes poprvé od úrazu - zlomené bérce v srpnu - do zahrady vyšla také. Jak jinak, než o franc. holích. Brečela bych zoufalstvím, věřte mi. Nicméně se mi povedlo " zazimovat " karanténní klece ", jen do té nejspodnější jsem dala boudičky, aby si kočeny, co jsou jen venku měly kam zalézt. V polystyrenkách je seno a ještě máme dvě dřevěné na nožkách, tam jsem dala teplé " duchny ", to jsou takové zvláště vyteplené pelíšky. Vytřídila jsem kočičí nádobí, připravila na mytí. Snesli jsme domů zase haldu kočičího prádla, to je nekonečný. Dnes jsme polovinu masa uvařili a polovinu upekli. Venkovky mají dosypané granule, teplé jídlo dostávají také. Pozítří končí aukce, nahlédněte. Třeme bídu z nouzí, potřebujeme dobrý výsledek jako sůl. Nedej Bože, aby se nyní vyvrbilo něco nákladného na veterině. K marodům se přidává Klem a Rozina. Není den, aby proběhl v naprostém klidu.

11.- 13. 11. 2017

Dobrý den, dodatečně vše nej Martinům, Benediktům a dnes Tiborům. V pátek jsme dostali deset pytlů steliva a pár mlsek od manželů Petrusových, mockrát děkujeme. Ještě se vrátím k Fidéliovi, u kterého jsme nechali udělat všechna vyšetření, RTG, sono, včetně testů. Krve byly ok, testy FElv - Fiv, ok, Fipku neměl.  Na začátku nemoci to vypadalo, že prodělal mrtvičku doufali jsme tedy v jeho uzdravení. Nakonec dg. zněla nádor na mozku. Finančně nás to dost vyčepalo a k ničemu. To jsou ty chvíle, kdy se chce řvát zoufalstvím a bezmocí. Trápení máme i s Lucíkem, s tím je to jak na houpačce. Další mají virózky, Frída, Geny a další dva berou léky na ledviny, Kikina na tom taky není dobře, u Dorotky je pořád zdvižený prst, musí se hlídat, jestli se opětovně nehorší. Taminka dostala rýmu, v kočkáriu někdo ošklivě průjmuje. Než se zjistí, kdo to je, chvíli to potrvá. Nejde tam být pořád a pozorovat. Já, mám po extrakci šroubů problémy s necitlivostí a znova bolesti, zvláště po namáhání. Manžel padá na " ústa " únavou, už tuhle z nás obou vypadly nahlas obavy, jak to půjde, nebo nepůjde dál. Situace je vážná až vážnivá, no, vidíte, špetka humoru mi ještě zbyla.

10.11.2017

Hezký večer a vše nej Evženům. Naděje vyprchala, těžká chvíle je někdy víc, než těžší. Po delším boji s neznámou nemocí , dnes odešel náš miláček Fidélio. Nakonec verdikt zněl nádor na mozku. Bolí to moc. Tolik jsme ti chtěli pomoci. Odpočívej v klidu.

006.jpg fifi.jpg

9.11.2017

Dobrý večer všem hodným lidem. Dnes jsme hodně vzácného času strávili po doktorech, manžel ve svých záležitostech, já také. Po extrakci kovu mám potíže s nervy v noze. Na pohodě nám to nepřidává a  musím se hodně držet, abych se z toho nezbláznila. Do toho jsme ještě vytelefonovávali s veterinou stav Fidélia, který je na tom stále špatně. Zřejmě se zítra rozhodne. Já už jsem to nezvládla, ale manžel, jak mě vyložil doma, tak se na něj jel podívat. Je to pro nás psychicky moc těžké, neumíme se smířit s tím, že mu s největší pravděpodobností není pomoci a ani se pořádně neví proč. Možná  tumor v hlavě, nebo na mozku.

8.11.2017

Všem příjemný večer. Ohledně Fidélia nemám z veteriny žádné příznivé zprávy, nic na něm nezjistili, krve, sono, rtg. je ok, ale jeho stav se horší. Ještě čekáme na výsledky PCR. Vyprchává z něk život a my nevíme proč a jak se zdá není mu pomoci. To jsou situace, že by jeden brečel. Dopoledne přijela pí.Komárková pomoci s úklidem, je to takový skalní pomocník, jsme za to moc vděční. O kalamitě, co nám způsobily kočky díky blátivému počasí v kočkáriu, jsem psala již včera. To nebyl apartmánek, ale chlívek. Dnes tedy vyměnili koberec za praktičtější, deky, pelišky, kočky se pustí teď večer dovnitř a dvířka se zajistí napevno. Nejde to řešit jinak. Kotěsle zatím necháme, je tam lino, ale ani to napořád nejde, protože ho za jediný den, totálně zablátí. Tam to musíme také pořešit. Manžel u nás objevil novou, mladou kočičku, cca přes půl roku starou. Že by přeskočila sem přes zabezpečený plot, to se nám moc nezdá. Je mazlivá, vstřícná a všimli jsme si, že sama sebe saje. Zacucne se do nožky a mlaská. Na to, aby byla od kočky je velká. Kdoví, co má chuděra za sebou. Říkáme jí Luisa a je jasné, že jí nevyhodíme. Přišly nám granule a konzervy, co jsme objednali, to nejsou snad ani kočky, ale piraně.

7.11.2017

Dobrý večer....Dopoledne manžel odvezl Fidélia na kliniku, aby mu byla udělána potřebná vyšetření a aby ho podpořili infuzemi. Jí čím dál méně, začal dělat pod sebe a my, zatím ani veta neví, co ho sužuje. První výsledky krve neukázali vůbec nic. Další krve se budou posílat k porovnání do Německa. Velké potíže nám dělá fakt, že kočky mají dvířka ven a dovnitř, je pořád blátivo, koberec je na odpis, na linu pořád naťapkané bláto, manžel nestíhá uklízet. Koberec se bude  muset zas vyměnit a dvířka uzamkneme. Pouštět je budeme už jen za suchého počasí a uklízet se bude jen a jen v návlecích. Rádi jim dopřáváme volnosti na zahradě, ale teď, za podzimního počasí je to neúnosné.

4. - 6.11. 2017

Příjemný večer a vše nej dodatečně Karlům, Karlám, Miriam a dnešním Liběnám. Přestože u nás ze zdravotních důvodů je dlouhodobě totální Stopstav, dočaska Katka v nezbytných situacích funguje. Nedávno přijala  a tím zachránila devět koťátek z romské rodiny a o víkendu další dvě, které někdo zanechal v krabici před veterinu, kam jezdí s kočičkami. Všechna byla velmi nemocná a zaparazitovaná. Poslední dvě přeléčila velka sama a teprve po karanténě šla ke Katce. Některá koťátka z první várky již našla domov, ale stále je to u ní jako v kotěsličkách. U nás máme potěšující zprávu, co se Lucíka týče.Opět - po kolikáte už - zabojoval a  myslím, že je zas na chvíli klid. Začal jíst, je čilejší, bere na ledviny léky+ dieta, jen jeden pahýl po useknuté pacině ( stará záležitost )  je zase zanícený a musí ho mít krytý, jinak by se odřel až na kost. Je to neuvěřitelný bojovník, už jsem ani nedoufala. Pořád je takový umolousaný, ale je tu s námi a užívá si to. Už je jen s námi doma, jako každý vážný marod. V sobotu přijela sl.Žídková a kočičkám dovezla stelivo a kačky na krmení. Mockrát děkujeme, pomoc potřebujeme víc, jak kdy jindy. Když není zdraví v pořádku, nejde vydělávat a je to hodně znát. Za to Fidélio nám dělá velké starosti, nic nezabírá, budou se muset dělat další vyšetření.

 

3.11.2017

Hezký večer a vše nej Hubertům. Ráno a dopoledne má manžel co dělat, než vyčistí záchůdky, nakrmí a poklidí je většinou jedenáct hodin. Pak jsme ještě čekali na pošťáky, na druhý balík ze Zoohitu. Na druhou už musel být na klinice s Fidéliem na kontrole. Bohužel u něj nenastalo žádné zlepšení, neudrží se na zadních nožkách. Dosavadní léky nezabraly, dostal další, ko ve středu. Já mezitím byla na chirurgii, abych tak řekla pro nekomfotní stav nohy po dynamizaci. Prý se to zlepší a mám baštit béčko. Nejspíš jsem hodně netrpělivá a podrážděná. Hned jak jsme přijeli, tak jel manžel pro Danielu a jejího přítele, kteří vygruntovali. Fakt díky, páč už tu delší čas nikdo nebyl a v jednom se to zvládnout nedá.

2.11. 2017 Památka zesnulých.

Vzpomínáme na všechny, kteří nás opustili.

svicky.jpg

 

1.11.2017

Hezký večer a vše nej Felixům. Dnes nemám žádné zajímavé zprávy, běžný den, se vším všudy. Manžel byl na vetu pro léky Genušce a stavil se na hřbitově. Ze Zoohitu nám dorazil první balík s kapsičkami, další ještě čekáme. Pak mi manžel hlásil, že dochází granule, tak jsem poslala objednávku, a to mám pocit, že to není ani tak dlouho, co jsem objednávala naposled. Na zimu žerou jak o závod, a to denně vaříme maso. Jenom za okno dávám denně větší plastovou butelku pro cizí venkovky a to jsou pro ně ještě na dalších dvou místech. Ráno i večer také čekají na teplou baštu. Scházejí se pravidelně v různém počtu 6 - 8 koček, aspoň ty o kterých víme, ale myslím, že jich pár chodí i tajně až za tmy. Děkujeme za balík s věcmi do aukce paní Pantůčkové, díky moc, to vždy potěší.

31.10.2017

Příjemný večer a vše nej Štěpánkám. Plašánek Nikita dobral léky, byl učesán, dostal Stronghold a volný pohyb.Jako blesk vlítl na škrabadlo a zavrtal se v budce. Léčení u plašanů je vždy složitější. Od rána manžel dělal u koček velký úklid, já hned prala a sušila. Měl by dostat asi metál, vím, jak je toho na jednoho hodně. Já  jsem kvůli úrazu už třetí měsíc " mimo ", těžko může někdo, kdo se v tomhle nepohybuje vnímat v jakých jsme nesnázích. Nicméně, jsem přesvědčená, že naši svěřenci nestrádají vůbec v ničem, ale cena je vysoká. Ještě, že jsme v sobě našli notnou dávku urputnosti, musíme to zvládnout a překonat. Přes to nejede vlak. Odpoledne jsme tu měli profi fotografa, proč a co se bude dál dít, se  včas dozvíte. Naše iniciativa to není, ale někoho, kdo nám chce v naší nelehké situaci pomoci.

28.10. - 30. 10. 2017

Hezký večer, dodatečně vše je Fredům, Silviím a dnes Tadeášům. V sobotu klid, jen práce, v neděli se muselo na vet s jednou venkovkou, podezření, že pozřela otrávenou myš. Dnes jsme měli hodně pochůzek, manžel kontrolu na cévním a potřebovali jsme nakoupit. Vše okolo koček i mimo je převážně na bedrech manžela. Zítra budu nejspíš muset neplánovaně na chirurgii, dle mého se situace s nohou nevyvíjí jak by měla. Vše okolo toho mě tak deptá, že mám co dělat abych si udržela styl a nezačla vyšilovat. Momentálně nám marodí Nikita, Kornélie, Fidélio, Dior, stále Matouš, Leopold, chroničtí rýmaři, ledvináři Lucienne, Genesis, Frída a každý další den může někdo přibýt.

27.10.2017

Příjemný večer a vše nej Zojám. Dopoledne odjel do nového domova Damiánek. Máme z toho velkou radost a za domov děkujeme. Pak jsem se věnovala praní, sušení a skládání  kočičího prádla a co šlo i úklidu doma. Smečce jsem uvařila horní stehna k večeři a na ráno vaříme kuřecí mleté. Manžel jel přezout gumy a nakoupit. Velká, 13 letá Dorotka je už v pořádku.Otázka je na jak dlouho. I ledvinářka Genesis se za podpory léků a léčiv drží. Smečce topíme v kočkáriu i v kotěslích a přeci se hodně drží venku a na verandě. Nikolovi se podařilo aplikovat léky.snad chápe, že bez toho by nejspíš nedopadl dobře. Je to divous, morous, ale náš. To je jak Maxim, taky spolu kamarádí.

26.10.2017

Dobrý večer a vše nej Erikům. Dnes jsem se vrátila z nemocnice. Pomalu začínám zatěžovat nohu. to bych nebyla ani já, abych to nepřehnala.Takže couvám, chce to trpělivost a opatrnost. Odpoledne přijela pí.Komárková pomoci s úklidem, stále to potřebujeme a moc děkujeme. Podzim se hlásí s virózama, omarodil dokonce Nikola. Naštěstí ho manžel " ulovil " a zavřel, jinak by mu nebylo možné dávat léky. Matoušovi nové léky před časem zabrali, ale teď jakoby si už zvykl a nemoc začíná zase vítězit. Nicméně v podávání medikamentu neustáváme. Nudlí i chronický Leopold a  pár dalších. Na vetu byl dnes Lucík, léky dostal, naděje sice umírá poslední, ale i lékařská věda se tváří pochybovačně. U Fidélia zatím žádný posun, ale asi je brzy. Z dočasky u Petry odjela do nového domova Mikuška, hodně štěstí a zdraví, zlatíčko.

 25.10.2017

Hezký večer všem z kočičí chaloupky a všechno nejlepší k svátku všem Beátám...Bohužel dnes začnu smutnou zprávou, přes veškeré úsilí nezvládla svůj boj s nemocí malá Goldie a z kliniky odešla do kočičího nebe . Beruško malá pozdravuj tam všechny, kterým nebylo dáno žít na tomto světě.Je nám to moc líto.Nicméně život s chlupáči musí přes veškerý smutek pokračovat dál a nejinak tomu bylo i dnes. Ráno krmení hladových krků, poté záchůdky, úklid atd. Také jsem byl za Zdeničkou ve špitále, trochu jsme poklábosili a já vyřídil pozdravení od vás všech, mockrát děkuje.Poté rychlý nákup a šupajdy domů pokračovat v úklidu. Ráno to bylo hodně odfláknuté, protože nám tady dráteníci bez varování vypnuli elektřinu a já tady běhal s čelovkou.Zapnuli ji až odpoledne. Takže jsem uvařené maso od večera rozdal až k večeři, aby jej měli i s teplým vývarem.A sotva jsem dokrmil, už vařím na ráno další várku. Teď se chystám ještě poklidit doma, aby zítra, až se vrátí manželka ze špitálu, měla aspoň trochu uklizeno a pak poslední kolo u kočiček. Užijte si příjemný zbytek večera a klidnou noc všem.

24.10.2017.

Příjemný úterní večer všem a všechno nejlepší Ninám k jejich svátku...tak mám za sebou další maratónský den, ráno brzo vstát, abych nakrmil stále hladovou smečku, poté vyčistit více než dvacet záchůdků, poklidit jen to nejdůležitější a o půl desáté už jsem měl termín na vetu.Fidéliovi udělal veta kompletní vyšetření včetně rtg.,to ale žádnou anomálii neukázalo, nicméně se veta domnívá, že prodělal jakýsi neurotický šok podobný mrtvičce..Takže Fido dostal tři injekce a na doma tabletky a cca po 14ti dnech by se mu to mělo srovnat.Větší problém je ale s Goldie, její prognóza je hodně nejistá, prozatím zůstala na hospitalizaci na vetu a uvidíme, jestli to zvládne.Po veterině jsem se stavil ve špitálu za kočičí mamkou, přivezl něco málo dobrot a kousek dobré nálady.Už byla po operaci a má vyjmuté 4 šrouby, posílá pozdravení všem přátelům a známým.No a po návratu domů trochu větší úklid, bez kterého se v tomto nevlídném počasí neobejdeme. Teď je smečka po večeři a mě čeká poslední kolo dnešního dne než padnu do pelechu. Užijte si zbytek dnešního dne a příjemný večer.

004.jpg 006.jpg
Goldie na vetu pozdrav od Zdendulky

 

21. - 23.10.2017

Hezký pondělní večer všem příznivcům a přátelům našich chlupáčků a dodatečně všechno nej oslavencům svých svátků nebo narozenin.Tentokrát vám z kočičího domečku posílám pozdrav sám, neboť jak asi víte, Zdendulka je v nemocnici a lékařská věda rozhodla, že jí budou vyndavat nakonec 4 spodní šrouby. Má z toho pochopitelně radost, protože je to větší posun k uzdravení než čekala.Ještě jí zbudou 2 pod kolenem, ale i tak je to úspěch.Samozřejmě všechny vás pozdravuje.Zatímco sobotní počasí mi dovolilo posekat zahradu, nedělní mně několikrát vyhnalo ze zahrady a tak jsem stihnul jen uklidit  "letní výbavu". Co se týká chlupatého osazenstva, marodi, jako např. Matouš, Leopold atd., dál berou léky už několik dní potažmo týdnů. Také nám onemocněla Fidorka a už třetí den má antibiotika.Dál bere léky Genesis, přítulná holčička s vážným poškozením ledvin, které jí pracují jen na 40%. Stav naší nejmenší, Goldie se zhoršil natolik, že se obávám nejhoršího.Jídlu moc nedá, tak jí každou chvilku krmím Calopetkou a je doma v teple. Léky sice bere, ale bez efektu, tak ji vezmu zítra opět ne veterinu. Tam také pojede Fidélio, jehož chování mi přijde hodně nestandardní, mj. ho často vidím ležet v záchůdku se stelivem a ani jeho chůze není optimální.Nechám mu vzít krev a uvidíme co s tím. A teď také něco pozitivního...dostali jsme balík od pí. Košnarové s překrásnými věcmi do vánoční aukce, mockrát děkujeme.Tolik odtud, příjemný zbytek večera a dobrou noc všem.

001.jpg 009.jpg
děkujeme pí. Košnarové nemocná Goldie

 

20.10.2017

Dobrý večer všem. Okolo poledne přijela pí.Komárková na rychlý úklid, protože nám vypadly dvě pomocnice, se kterými jsme počítali. Dočetla se to zde v příspěvku a přispěchala na pomoc i s obědem. Mockrát děkujeme. I když jsme za jakoukoli pomoc neskonale vděční, vždycky je více příslibů, než  to nakonec dopadne. A manžel říká, že kočky jakoby to věděly, a o to je ráno vždycky v ubikacích větší binec. Kolikrát přijde domů a říká, že už má fakt dost. No, nic pořešíme to tak, že i na noc budou mít otevřená dvířka, třeba se to tak nějak " rozptýlí  ". Navečer jsme byli volit, abychom náhodou zítra v zápalu práce nezapomněli, to bychom neradi.

19.10.2017

Dobrý večer a vše nej Michaelám. Nemám žádné nové, podstatné zprávy, co se našich svěřenců týče. Celé dopoledne nám zabralo moje předoperační vyšetření, které nedopadlo zrovna dobře. Manžel se jen najedl, když jsme se vrátili a od té doby jsem ho neviděla, no, viděla, ale jen přes okno, jak pořád něco dělá a dohání. Tento týden nám nedopadla žádná pomoc s úklidem a je to hodně znát a cítit, hlavně na únavě. Jenže říct si " to počká " nejde, ono to totiž nepočká.

18.10.2017

Pěkný večer a vše nej Lukášům. Manžel, hned jak ráno udělala kočky, jel do Přelouče na veterinu pro diety, pro Genesis a Dorotku. Také se stavil na hřbitov upravit hrob a do zahradnictví pro kytky. Doma se jen najedl a jel pro dřevěné brikety, letos jsme nestihli nadělat žádné dřevo. Ptám se, jak to bude další roky? Nic z toho mi dřív nedocházelo, byla jsem plná sil a myslela jsem, že to tak bude pořád. Signály byly už dřív, ale až ta zlámaná noha mě přesvědčila, že je všechno jinak. Takže 360 kilo briket naložil a doma složil. To taky do budoucna nepůjde. Nebaští Goldie, tak jí máme doma, jen na noc jde do karantény, abychom věděli, co bude v záchůdku. Do jídla jen tak ďobne, ale už dostává něco na podporu chuti k jídlu. Je devět a od sedmi jsem manžela neviděla, pořád kmitá okolo smečky.

17.10.2017

Dobrý večer a vše nej Hedvikám. Čekali jsme na pošťačky a návštěvu, pak jsme chtěli a potřebovali jet do města. Včera přišel ze Zoohitu s konzervami, dnes druhý. Na chvíli je pokoj, ale fakt jen na chvíli....a to ještě denně vaříme maso. Pak přijela pí. Vopelková s dcerou a přivezli kočikám nadílku. Paní Vopelková za naše depozitum soutěžila u firmy Doktorka Romana Pet Food, vy jste klikali. Vyklikalo se asi třetí místo, ale asi nám nějak uniklo, že to je jen pro pejsky ?...dostali jsme 4 malé konzervy a nějaké pochutiny, ovšem naší naše čivavce to nevonělo. Je to potfora mlsná a nejraději by jedla jen sušená masíčka.Nicméně děkujeme všem, vyklikat se, je fuška. Pak jsme jeli do města, bylo fakt krásně, potřebovala jsem na vzduch, nakoupit, mezi lidi. Koupila jsem si i nádhernou červenou chryzantému. Domů jsme přijeli , když už se smrákalo a manžel kmitá doteď. U mě se o kmitání mluvit nedá, ale heč, už zvládám i zatopit.

 

 

příspěvky staršího data najdete zde: račte vstoupit