Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trpký osud Mercedes

2. 4. 2011

Trpký osud Mercedes

 V pátek jsem měla telefon-neznámé číslo. Na druhém konci byl lékař s hradecké veteriny, který mi ve zkratce vyprávěl o kočičce, kterou lidi našli poraženou na silnici a donesli k nim na kliniku. Kočička u nich dostala nezbytnou péči , vyšetření a dočasnou hospitalizaci. V době, kdy mi pan doktor volal, byla u nich pět dní a bylo jasné, že kočičku nemohou vypustit ven, protože se těžko drží na nohou, padá , prostě motorika není v pořádku.Veterinární pracovníci se obrátili na různá sdružení blíže  Hradci, ale nikdo nemohl nebo nechtěl kočičku přijmout. Po nastínění jejího stavu jsem neváhala ani minutu a přislíbila druhý den pro kočičku dojet. Rozhodně dávám přednost kočičkám v ohrožení, zraněným a handikepovaným, před kočičkami, když např. svého majitele omrzí. Tam se snažím apelovat slovy, která jsem si vypůjčila od Malého prince- jsme povinni se postarat o ty, které jsme k sobě připoutali.

Kočičku jsme přivezli domů a ubytovali v kleci, protože má doporučený klid a méně pohybu.K tomu ještě dobírá antibiotika, má kapky do očí a léčíme svrab. Dostala sebou tašku s dobrotami od Hills a pastu Calopet. Kočička je už starší ,asi osmiletá, má naprosto špatný chrup, několik zfilcovatělých dredů, které bude potřeba odstranit.Jsou velké a tvrdé, určitě jí tlačí. Kočička je velmi zanedbaná, je vidět, že svůj život hodně dlouho trávila bez pomoci člověka a bez pořádného jídla. O tom svědčí právě zmiňované zoubky a srst, která je ještě matná a nevykazuje známky dobré tělesné kondice. Kočička má ještě velmi tvrdou stolici. Budeme podávat Lactulosu.Už jsem domluvená se svým vetou na kontrole, abychom se domluvili na dalším postupu léčby, zda má šanci srovnání motoriky a podobných neduhů.Kočička se například nenechá pohladit po hlavě, pan doktor si myslí, že náraz byl i právě na hlavičku. Jinak je komunikativní, není nepřátelská, jen podávání léků se jí nelíbí. Začala pěkně jíst a snaží se používat kočičí wc. Na kontrole bude udělán kočičce ultrazvuk, popř.rtg, který v Hradci nedělali, protože nevykazovala klinické příznaky zlomenin..My však musíme vědět přesně co je a co není v pořádku a podle toho jednat dál.Chceme vědět aspoň přibližně, jaká jí čeká budoucnost po zdravotní stránce.Kočička u nás zůstane tak dlouho, jak bude potřeba, popř. navždy.Většinou to tak u závažně nemocných jedinců bývá.

Kočička je jinak pěkná, možná Ragdollka, tady je jasně vidět, že ani původ nezajistí kočce dobrý život, určitě si chudinka prošla peklem.Budeme se ze všech sil snažit jí vše vynahradit.

Říkáme jí Mercedes a vzhledem k tomu, že léčba bude zdlouhavá ,hledám pro ni virtuálního páníčka, který by nám pomohl pokrýt její léčbu a pobyt v depozitu. Určitě si zaslouží jen to nejlepší a udělat vše pro to, aby zažila ještě kvalitní péči a poznala lásku. Nevíme jak dlouhý život je jí vyměřen, proto jí chceme dopřát co nejvíc všeho co bude v našich možnostech. Já moc doufám v její uzdravení, aby poznala šťastný kočičí život.

Děkuji všem, koho její krušný osud osloví.

Za přeloučské kočičky se loučí Zdena